PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مودم ADSL رو مستقیم بزنم به سوئیچ یا یک سیستم رو Gateway تعریف کنم و مودم رو بزنم به اون؟

Reza_Sadeghi
27-08-2007, 01:35
آقا جان این طرف دیگه رسما آبروی هر چی شبکه کار و دانشجوی IT رو می بره با این سئوال پیش پا افتاده.
به بزرگواری خودتون ببخشید ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در یک شبکه 4 تا سیستم هست و همگی به Switch متصله و از نوع Workgroup .
برای برقرار کردن اتصال اینترنتی اون ها کدام روش رو پیشنهاد می کنید و دلیل این که روش دیگه رو رد می کنید چی هست؟

روش اول این که : مودم ADSL 2/2 + Router رو که یه دونه پورت LAN داره مستقیما بزنم به Switch و با تعیین IP به صورت Automatically هر کدوم از سیستم ها به اینترنت دسترسی داشته باشن؟

روش دوم : همون مودم ADSL 2/2 + Router رو از طریق پورت LAN اش وصل کنم به یکی از کارت شبکه های یکی از اون سیستم ها و با اختصاص IP از رنج .....192.168 ازش به عنوان Gateway استفاده کنم و IP اون رو به بقیه بدم تا از طریق کارت شبکه دیگه اش بتونن باهاش ارتباط داشته باشن؟

در مورد روش اول آیا علاوه بر داشتن اینترنت به بقیه سیستم ها نیز هم زمان دسترسی خواهد داشت؟

( البته روش اول رو امتحان نکردم و احتمال میدم که روش غلطیه )

پی نوشت :

طرف هنوز نمی دونه این مودمی که ADSL 2/2 + Router هست یعنی چی و چه امتیازاتی نسبت به یک ADSL Modem معمولی داره؟
یعنی چی که روتره؟
چرا میگن 2/2 هست؟
نمی دونم چه مفهومی داره؟

Reza_Sadeghi
28-08-2007, 12:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rootnt
28-08-2007, 16:06
روش اول بهتره
چون دردسرش کمتره و اگر یه سیستم هم توی شبکه روشن باشه و بخواد از اینترنت استفاده کنه مشکلی نداره
ولی در روش دوم اگر سیستم مورد نظر خاموش بشه دیگه سیستم های دیگه به اینترنت دسترسی ندارن
بله می شه
نه چرا غلط باشه؟

Reza_Sadeghi
28-08-2007, 17:30
دوست خوبم خیلی متشکرم.
در مورد ADSL 2/2 و Router هم اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

m_nazari_iran
03-09-2007, 10:10
آقا جان این طرف دیگه رسما آبروی هر چی شبکه کار و دانشجوی IT رو می بره با این سئوال پیش پا افتاده.
به بزرگواری خودتون ببخشید ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در یک شبکه 4 تا سیستم هست و همگی به Switch متصله و از نوع Workgroup .
برای برقرار کردن اتصال اینترنتی اون ها کدام روش رو پیشنهاد می کنید و دلیل این که روش دیگه رو رد می کنید چی هست؟

روش اول این که : مودم ADSL 2/2 + Router رو که یه دونه پورت LAN داره مستقیما بزنم به Switch و با تعیین IP به صورت Automatically هر کدوم از سیستم ها به اینترنت دسترسی داشته باشن؟

روش دوم : همون مودم ADSL 2/2 + Router رو از طریق پورت LAN اش وصل کنم به یکی از کارت شبکه های یکی از اون سیستم ها و با اختصاص IP از رنج .....192.168 ازش به عنوان Gateway استفاده کنم و IP اون رو به بقیه بدم تا از طریق کارت شبکه دیگه اش بتونن باهاش ارتباط داشته باشن؟

در مورد روش اول آیا علاوه بر داشتن اینترنت به بقیه سیستم ها نیز هم زمان دسترسی خواهد داشت؟

( البته روش اول رو امتحان نکردم و احتمال میدم که روش غلطیه )

پی نوشت :

طرف هنوز نمی دونه این مودمی که ADSL 2/2 + Router هست یعنی چی و چه امتیازاتی نسبت به یک ADSL Modem معمولی داره؟
یعنی چی که روتره؟
چرا میگن 2/2 هست؟
نمی دونم چه مفهومی داره؟

دوست من سلام
همونطور که همه می دونن روش اول معقولانه به نظر می رسه :31:
من هر دو روش رو امتحان کردم
روش اول پهنای باند به اشتراک گذاشته می شه و یک پورت هاب نیز به مودم اختصاص پیدا می کنه
مزایای داره اما
در روش دوم شما هستید که می تونید هر چقدر که صلاح می دونی به دیگران پهنای باند اختصاص بدید
هر موقع همه خواستی شبکه تعطیل
و از کل پهنای باند استفاده کنید دانلود سریعتر و پرحجم تر
بستگی به خودتون داره بر اساس نیاز تون تصمیم بگیردی

موفق باشید
نظری :11:

Hassanjon
06-09-2007, 00:55
سلام دوستان من یه مودم asus am602 گرفتم حالا که تمام کارها را انجام دادم هرچی یوزر وپسورد را میزنم وصل نمیشه از آسیاتک هم اکانت گرفتم وقتی که یکی از شرکت اومد نصب کنه یه مودم Corecess EA103 گذاشت و زود وصل شد من موندم که این مودم asus با اکثر شرکتها همخونی داره ولی نمیدونم چرا برای من وصل نمیشه من با پورت usb وصل کردم .. همین طرفه گفت یه کارت شبکه بگیر وبا lan وصل کن حالا بنظرتون چیکار باید بکنم به lan یه کامپیوتر دیگه هم زدم که بازهم وصل نشد

salman24h
06-09-2007, 01:10
مستقیم به سویچ بزن

Hassanjon
06-09-2007, 07:51
مستقیم به سویچ بزن

به چه سویچی بزنم دوست عزیز:18:

secure
06-09-2007, 09:05
دوست من این نوع مودم هایی که روتر دار هستن به قولی میتونن خودشون بی نیاز از سرور اینترنت رو تو شبکه Share کنن یعنی در این مودم ها ویژگی NAT وجود داره .

بنابراین شما میتونید یک کابل شبکه مستقیم از مودم به سویچ وصل کنید و بقیه سیستم ها رو هم به سویچ وصل کنید و یه رنج از ای پی مودم بهشون بدین تا همشون به اینترنت دسترسی داشته باشن.

reza rohi
21-07-2016, 16:03
در روش اول شاید آی پی از DHCP اتوماتیک گرفته میشه و اینترنت بین همه شیرینگ میشه اما برای فایل شیرینگ مشکل داری در روش دوم برعکس در فایل شیرینگ مشکلی نداری و خطایی نداری و همه سیستمها همیشه همدیگه رو میبینن اما اینترنت شیر نمیشه حتی شما آیپی مودم رو در getway بدی 192.168.1.1 باز هم اخطار میزنه DHCP غیر فعال شده من این مورد رو بارها چک کردم بعضی اوقات کوچکترین چیزها بزرگترین مشکلات رو به وجود میارن .