PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن مانیتور و ریست خودکار

saeed_k
26-08-2007, 21:20
با سلام
چند وقتی که وقی کامپیوتر رو روشن میکنم بعد از چند دقیقه که از کار کردن با کامپیوتر میگذره یک دفعه مانیتور خاموش میشه وبعد از اون بعضی وقتها ریست میشه ولی بالا نمیاد و بعضی وقتها در صفحه سیاه رنگی باقی میمونه ومجبورم از دکمه پاور برای خاموش کردن استفاده کنم.بعد باز دوباره وقتی روشن میکنم همین مشکل باز تکرار میشه.میخواست بدونم مشکل از کجاست وراه حل اون چیه.
ممنون از لطفتون

TEC
26-08-2007, 21:51
از نظر من..
راه اول اینه که ویندوزت رو مجدد نصب کنی. (که البته فکر نمیکنم این راه تاثیری داشته باشه)
درست نشد یه پاور دیگه رو امتحان کن.. یعنی پاورت رو با یه پاور سالم تعویض کن یه روز، ببین نتیجه چی میشه.
اگه درست نشد کارت گرافیکت رو چک کن، مثلا یه گرافیک دیگه بزار ببین درست میشه یا نه..
اگه با این راه هم درست نشد ممکنه مشکل از خازنی چیزی توی مین مانیتورت باشه.

موفق باشی.

bahareh_bus
26-08-2007, 22:49
با سلام
چند وقتی که وقی کامپیوتر رو روشن میکنم بعد از چند دقیقه که از کار کردن با کامپیوتر میگذره یک دفعه مانیتور خاموش میشه وبعد از اون بعضی وقتها ریست میشه ولی بالا نمیاد و بعضی وقتها در صفحه سیاه رنگی باقی میمونه ومجبورم از دکمه پاور برای خاموش کردن استفاده کنم.بعد باز دوباره وقتی روشن میکنم همین مشکل باز تکرار میشه.میخواست بدونم مشکل از کجاست وراه حل اون چیه.
ممنون از لطفتون

اتفاقآ سیستم من هم 2 بار به چنین مشکلی دچار شد که هر دو بار هم مشکل از منبع تغذیه کارت گرافیک بود.
هر دوبار دیود سیلیکونی منبع تغذیه (ای سی رگولاتور) کارت تعویض شده بود.
دفعه اول فرستادم گارانتی و رایگان تعمیرش کردند ولی برای بار دوم مجبور شدم برای تعمیرش 7 تومن پیاده شم!
کارت گرافیک من هم مدل geforce FX5200 هست.
البته معلوم نیست که مشکل سیستم شما هم دقیقآ همین باشه ولی شما کارت خودتون رو سیستم دیگه تست کنید 90 درصد احتمال میدم مشکل از کارت گرافیکتون باشه.

ahsanx
27-08-2007, 06:10
دوست عزیز علتهای زیادی باعث بروز این مشکل هست . شما اول ویندوز جدید نصب کن اگه بازم مشکل داشتی کارت گرافیک . پاور و در آخر مانیتور

رو با یه سیستم دیگه چک کن و وقتی مطمئن شدی که مشکل از کجا هست , نتیجه رو اینجا بنویس تا دوستان نظر بدن . به نظر من در قسمتی ( مثل

پاور یا تغذیه مانیتور و کارت گرافیک ) افت ولتاژ هست و این باعث میشه که مانیتور خاموش بشه یا کامپیوتر ری استارت بشه در مورد تعمیر پاور و

مانیتور هم من در خدمتم .

saeed_k
28-08-2007, 21:31
با تشکر از شما دوستان عزیز حتما" در اسرع وقت نتیجه را اعلام میکنم.

graphmax
29-08-2007, 21:44
حالا این دیود سیلیکونی کجاست و چه شکلیه؟

bahareh_bus
30-08-2007, 07:50
حالا این دیود سیلیکونی کجاست و چه شکلیه؟

این عکسی از این دیود سیلیکونی هست البته دیودی که رو کارت من بود چند برابر این یکی بود(از نظر اندازه):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کار این دیود ها هم اینه که فقط از یک طرف جریان رو از خودشون عبور میدن و در اکثر برد های الکترونیکی در ورودی منبع تغذیشون این دیود تعبیه میشه تا از برگشت جریان الکتریکی ذخیره شده بر روی خازن های مدار و اسیب رساندن به قطعات دیگه جلوگیری بشه.