PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل برا برگرداندن کامپیوتر از حالت Stand By

Ship Storm
26-08-2007, 09:49
دوستان سلام :10: :20: :8:
یه چند روزیه که وقتی کامپسوتر رو Stand By میکنم بعدش که میام از حالت Stand By درش بیارم با یه پیغام مواجه میشم که ازش عکس گرفتم و در زیر میتونید مشاهده کنید. بعد از 20 ثانیه مانیوتور خاموش میشه و بعد از حدود 1 دقیقه کامپیوتر ریستارت میشه به نظر شما مشکل کجاست؟
با تشکر :11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javad khafan
26-08-2007, 10:13
شاید از کارت گرافیکته . دوباره نصبش کن

sarina_sh
26-08-2007, 12:17
اینو تو یه وبلاگی دیدم شاید مشکله شما رو هم حل کنه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گاهی اوقات مانیتور من هنگام روشن شدن پیغامout of frequency می دهد. مشکل از کجاست ؟

برای تنظیمات مر بوط به مانیتور در ویندوز روی یک قسمت خالی از desktop کلیک راست کنید و روی properties کلیک کنید. در قسمت settingروی advanced کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود به قسمت monitor بروید. در این قسمت مقدارscreen refresh rate را کم کنید !
ممکن است دلیل بروز این خطا بالا بودن این مقدار و پشتیبانی نکردن انیتور شما از این مقدار باشد ، دلیل دیگر این خطا ممکن است Resolution بالای ویندوز شما باشد.
برای تغییر resolution هم می توانید روی desktop کلیک راست کرده و پس از انتخاب properties وارد قسمت advanced شوید. در این قسمت هم screen resolution را کم کنید.

Ship Storm
26-08-2007, 13:24
شاید از کارت گرافیکته . دوباره نصبش کن

دوباره نصبش کردم ولی جواب نداد همونطوریه

اینو تو یه وبلاگی دیدم شاید مشکله شما رو هم حل کنه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گاهی اوقات مانیتور من هنگام روشن شدن پیغامout of frequency می دهد. مشکل از کجاست ؟

برای تنظیمات مر بوط به مانیتور در ویندوز روی یک قسمت خالی از desktop کلیک راست کنید و روی properties کلیک کنید. در قسمت settingروی advanced کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود به قسمت monitor بروید. در این قسمت مقدارscreen refresh rate را کم کنید !
ممکن است دلیل بروز این خطا بالا بودن این مقدار و پشتیبانی نکردن انیتور شما از این مقدار باشد ، دلیل دیگر این خطا ممکن است Resolution بالای ویندوز شما باشد.
برای تغییر resolution هم می توانید روی desktop کلیک راست کرده و پس از انتخاب properties وارد قسمت advanced شوید. در این قسمت هم screen resolution را کم کنید.

سارینا عزیز ممنون بخاطر وقتی که برای این موضوع صرف کردی
ولی این موردی که شما میگید زمانی اتفاق می افته که خود ما تو تنظیمات Refresh دستکاری کنیم مثلا با رزولیشن 1280*1024 اگر ما Refresh رو بزاریم روی 200 این پیغام ظاهر میشه و باز دن دکمه Esc پیغام از بین میره و دوباره مانیتور به حالت اولیه برمیگرده ولی این مشکل ما طوریه که فقط وقتی Stand By میکنیمش و اون هم زمانی که میخوایم از حالت Stand By درش بیاریم این پیغام میاد و به هیچ وجه هم نمیره و خودش بعد از 1 دقیقه کامپیوتر رو Restart میکنه.
ولی من این راهنمایی شما رو هم انجام دادم ولی همونطوری بود حتی Refresh رو اوردم روی 60Mhz ولی باز هم همونطور بود.
به هر حال بابت حسن نیت خوبتون ممنونم
با تشکر و تقدیم احترام :11:
دوستدار شما Ship Storm :10:

Herasat
27-08-2007, 00:09
سلام

خدمت شما عرض شود،شايد مطلبي را كه مي گويم كمكي خنده دار باشد ولي مشابه اتفاقي كه براي شما افتاده چند بار براي من نيز افتاده است . اين مشكلي را كه شما مطرح كرديد گاهي اوقات به صورت زير نيز اتفاق مي افتد كه سيستم ( استند باي ) مي شود ولي هنگام برگشت سيستم اتومات ري استارت مي شود؛ طبق تجربه كاري من در اين موارد جانپر هارد ديسك دستگاه شما بايد حتما (Ds master) باشد به خصوص در هاردهاي IDE و نكته ديگر نيز اين است كه حتما Slave وMaster نيز بايد در ديگر ديوايسهاي شما نيز رعايت شده باشد.

Ship Storm
27-08-2007, 07:40
سلام

خدمت شما عرض شود،شايد مطلبي را كه مي گويم كمكي خنده دار باشد ولي مشابه اتفاقي كه براي شما افتاده چند بار براي من نيز افتاده است . اين مشكلي را كه شما مطرح كرديد گاهي اوقات به صورت زير نيز اتفاق مي افتد كه سيستم ( استند باي ) مي شود ولي هنگام برگشت سيستم اتومات ري استارت مي شود؛ طبق تجربه كاري من در اين موارد جانپر هارد ديسك دستگاه شما بايد حتما (Ds master) باشد به خصوص در هاردهاي IDE و نكته ديگر نيز اين است كه حتما Slave وMaster نيز بايد در ديگر ديوايسهاي شما نيز رعايت شده باشد.

ممنون دوست عزیزم ولی من به جامپرها اصلا دست نزدم و طریقه قرار گیری جامپرها هماننطوری بود که 2 هفته پیش بود چون اون موقع چچنین مشکلی وجود نداشت