PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فایل هام نیست ولی هست

mina555
25-08-2007, 12:34
من کامپیوترم چند وقت پبش ویروسی شده بود با آنتی ویروس nod32 ویروس ها رو پیدا کرد و فایل ها و فلدر هایی که ویروسی بودند را پاک کرد مثلا my picture را از my doument پاک کرد و یا بعضی از اهنگ هام رو پاک کرد ولی اهنگ هایی که پاک شده در library مدیا پلیر هست و اجرا می شه . my picture هم موقع اسکن کردن هم باز می شه . میخواستم ببینم که اینها واقعا پاک شدن و اگه پاک نشدن می شه اونها رو برگرداند؟ کلا جریان چیه؟

Farahmand Farshidy
25-08-2007, 13:41
سلام دوست عزیز!!

ویندوز مدیا پلیر را اجرا نموده و وارد بخش Libraray شوید. حالا تمام همان آهنگ های را که گفتید پاک شده اند، انتخاب نمایید و بروی آنها کلیک راست نموده و بروی Open file location کلیک نمایید. بعد کلیک نمودن پوشه ای باز میشود که تمام آهنگ های شما در آن قرار دارند. به احتمال 60 در صد به اینوسیله میتوانید آهنگ های تان را دوباره بیابید.

نتیجه کار را حتما برایم اطلاع دهید!

شاد باشید!!
فرهمنـــــــد

techno
25-08-2007, 13:43
نفهمیدم الان my pictures سر جاشه یا نه؟در مورد موزیک هم که آقای فرهمند توضیح داد.

mina555
25-08-2007, 14:11
با سلام
من کاری که گفتید را قبلا کردم (open file locatin ) آهنگ ها بودن در همان فلدر هایی که قبلا بودن . ولی از طریق my computer که میرم همچین مسیری اصلا نیست چون آنتی ویروسم اونها رو پاک کرده .
my document من اصلا خالی هست چون اون ها هم ویروسی بودند ولی وقتی عکسی رو اسکن می کنم وقتی فلدری که عکس در آن save شده را باز می کنه میبینم توی mypicture هستش .

Farahmand Farshidy
25-08-2007, 15:05
سلام دوست عزیز!!

مشکل شما را فهمیدم!!

کامپیوتر شما با ویروسی آلوده شده بود که پوشه ها به شکل سیستمی پنهان و یا ( Super hidden ) میکند و با عین اسم و در عین مسیر فایل های exe که خود همان ویروس میباشد و آیکن شان شبیه به پوشه است، ایجاد میکند.

زمانی که شما بالای این ویروس های پوشه مانند کلیک میکنید، ویروس اجرا شده و محتویات پوشه های پنهان شده شما را نشان میدهد.

شما میتوانید مشکل تان را با مراجعه به این تاپیک حل نمایید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر باز هم مشکلی داشتید، در خدمتم!

مؤفــــــــــــــــــــــ ــــــــق باشیـــــــــد!
فرهمنــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـد!

mina555
25-08-2007, 17:21
خیلی ممنون ولی کل کامپیوتر من با این ویروس Win32/Delf.YH trojan آلوده شده بود . فایل ها و فلدر هایی هم که آلوده بودند آنتی ویروس پاک کرد ولی همانطور که گفتم فایل ها وفلدر های پاک شده هنوز هم هستند .آنتی ویروسم هم up date هست و سیستمم آلوده نیست.

reza.majazi
25-08-2007, 17:55
نود سی دو با اجاز گرفتن از خود شما یا فایل های ویروسی رو پاک می کنه و یا هم اصطلاحا به قرنتینه می بره

که در مورد شما باید بگم که احتمالا گزینه دوم رو انتخاب کردید و فایل های الوده پاک نشدن بلکه جایی قرنتینه

شدن.

mina555
25-08-2007, 18:01
دو تا گزینه بیشتر فعال نبود delete و rename که من هم یثمثفث را انتخاب کردم .

Farahmand Farshidy
25-08-2007, 19:11
سلام دوست عزیز!!

من همان اول فهمیده بودم که Nod32 ویروس هارا پاک کرده و فعلاً مشکل شما اینست که پوشه های شما مخفی اند.

اگر به تاپیکی که آدرس داده بودم مراجعه مینمودید، راه حلی پیدا میکردید.

خوب، حالا این برنامه را که استاد عزیزم MB_Danger جان آنرا نوشته، دانلود کنید آنرا بوسیله برنامه 7zip و یا هم WinRar از حالت فشردگی در بیارید و اجرایش کنید. به احتمال 80 در صد تمام پوشه های مخفی شما را به حالت اولی برمیگرداند.

به این موضوع دقت نمایید که قبل از اینکه این برنامه را اجرا کنید، باید تمام برنامه های دیگر را ببندید زیرا این برنامه ویندوز را بصورت ناگهانی Log off میکند و ممکن این عمل برای شما ضرر داشته باشد.

لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر درخواست پسورد کرد، این را در کادر پسورد کپی و پست نمایید: 7z

مؤفق و کامگار باشید!!
فرهمنــــــــــــــــــــ ــد

mina555
26-08-2007, 09:28
من که هر چی شما گفتید انجام دادم ولی فایده ای نداشت چون اون ویروس که شما می گید نیست

Farahmand Farshidy
26-08-2007, 15:24
سلام دوست عزیز!!

حالا این روش را امتحان نمایید. این روش شما باید اسم پوشه های مخفی خود را باید بدانید در غیر آن نمیتوانید از این مطلب استفاده کنید.

در کادر Run کلمه cmd را تایپ نموده و کلید اینتر را فشار دهید.

زمانی که صفحه cmd باز شد، در کادر آن عبارت زیر را تایپ نمایید.

attrib -h -s D:\Mina

در عبارت بالا D اسم درایو D شما واقع در My Computer میباشد و Mina اسم پوشه ای هست که بوسیله ویروس کامپیوتر شما مخفی شده است.شما میتوانید در عوض D اسم درایو دلخواه تان را قرار داده و در عوض Mina اسم پوشه پنهان شده را بگزارید. اگر شما کد را درست بنویسید و مسیر را درست وارد نمایید، میتوانید پوشه هایتان را آشکار بسازید. اما تنها شرطی که وجود دارد اینست که شما باید اسم پوشه هایتان را بفهمید در غیر آن نمیتوانید پوشه هایتان را از حالت مخفی در آرید. توجه کنید که این کد را برای هر پوشه بطور جداگانه وارد نموده و کلید اینتر را فشار دهید.

مثلاً من میخواهم پوشه Farahmand را که درایو F کامپیوترم قرار دارد و مخفی شده است، با استفاده از این کد آشکار نمایم و من کد را در صفحه cmd چنین وارد میکنم.

attrib -h -s F:\Farahmand

بعد از ظاهر ساختن پوشه مذکور، حالا میخواهم پوشه Songs را آشکار سازم بناً باز هم بدون بستن صفحه cmd کد را چنین وارد نموده و اینتر میزنم:

attrib -h -s F:\Songs

میدانم که این روش خیلی خسته کن میباشد و ممکن شما اسم بعضی از پوشه های تان را فراموش نموده باشید اما فعلاً من روشی دیگری بنظرم نمیرسد. من در جستجوی پیدا کردن راه حل برای مشکل شما هستم و فعلاً شما این روش را امتحان کنید.
امیدوارم با این روش تا حدی مشکل تان را حل سازید.

نتیجه را حتماً اطلاع دهید.!

مؤفق باشید!!
فرهمنــــــــــد

mina555
27-08-2007, 11:09
با سلام
این کاری که گفتید با روش های مختلف امتحان کردم ولی همش این پیغام رو می ده parameter format is not correct .ولی با این دستور تونستم فلدر ها رو ببینم dir /a وحتی با دستور cd می تونم واردشون بشم .

techno
27-08-2007, 15:09
یک سوال:آیا برنامه ی hide files and folders یا چیزی شبیه اون که باعث میشه فایل ها مخفی بشن رو نصب کردید؟چون واسه من 1 بار همچین اتفاقی افتاد که مشکل از اون برنامه بود.البته ممکنه بگی چه سوال مسخره ای ولی برای اطمینان و دونستن شرایط سیستمت جهت کمک لازمه.1 لیست از کل برنامه هایی که روی سیستمت نصبه رو هم بگی خوبه.(add or remove programs)

mina555
27-08-2007, 15:14
نه نصب نکردم . برنامه خاصی روی سیستمم ندارم .

amintnt
27-08-2007, 15:23
سلام........

به فولدر آپشنس برید و تیک Hide Operating System Files رو بردارید .......... اینطوری پوشه هاتون رو میبینید........

موفق باشید :)

techno
27-08-2007, 15:23
ببین من درست فهمیدم وضعیتو:
شما فایل ها و فولدرهای داخل my document رو نمی تونی ببینی(مثل my pictures )ولی وقتی با مدیا پلیر موزیک پخش میکنی فایل سر جاشه.همچنین وقتی با آنتی ویروس عکس ها رو اسکن می کنی بازم همه چیز سرجاشه.(یعنی توی اسکن اسم فایل ها رو می تونی ببینی؟).
شما یه کاری کن.می خوام مطمئن بشم مشکل از پروفایلت نیست.برو اینجا :
C:(windows drive)/documents and settings/your user name/my documents
ببین تو اون شاخه،فایل هات هستند یا نه.اینو بگی یه کمکی در حل مشکل شاید بکنه.

mina555
27-08-2007, 15:40
خیلی ممنون از شما(amintnt) درسته فلدر هامو دیدم ولی hidden هستند می شه از این حالت در بیان؟و 1 سوال دیگه این فلدر ها دیگه ویروسی نیستند؟

techno
27-08-2007, 15:44
اههههههههههههههه!! یعنی به این راحتی بود؟؟؟؟!! بابا من فکر کردم بلدی اینی که امین گفت!!!!...من و فرهمند و خیلی های دیگه فکر کردیم مشکل پیچیده ایه!! نگو به این راحتی بود!...منم می خواستم همینو بگم ولی پیش خودم گفتم بابا دیگه اینو همه بلدن!

برو properties فایل ها و تیک system و hidden رو بردار.

mina555
27-08-2007, 15:57
برو properties فایل ها و تیک system و hidden رو بردار. (فعال نیست)

techno
27-08-2007, 16:09
یعنی چی؟!! حتما حسابت admin نیست یا اجازه ی دسترسی نداری.اگه تو properties تب به اسم security میبینی باید اجازه ی تغییر خواص یا attributes رو به فایل ها بدی.تو همون تبی که گفتم تیک هرچی deny میبینی بردار.یا اگه حسابت admin نیست با اون حساب وارد ویندوز شو.

mina555
27-08-2007, 16:24
اصلا تبی به نام security تو properties فلدرها نیست حسابم هم amin نیست .

techno
27-08-2007, 17:16
اصلا تبی به نام security تو properties فلدرها نیست حسابم هم amin نیست .

حساب amin نه! حساب Admin)Administrator) یعنی حساب کاربری مدیریت.توی کنترل پنل user accounts مشخصه چه نوع حسابی داری.
ولی اگه بازم فعال نیست و ربطی به حساب کاربریت هم نداره پس راهی که فرهمند گفت رو انجام بده(cmd).این همون کاری رو انجام میده که میخوای ولی از راه متنی.یه بار دیگه همونو با یه مثال ساده میگم:

attrib -s [Drive:][Path] FileName]
(drive:درایو ،path :مسیر فایل،FileName:نام فایل)

مثلا attrib -s b:\public\jones که خصوصیت system فولدر jones رو پاک می کنه.
حالا شما جای فولدر مثال بالا مسیر فایل یا فولدر خودتو بذار و به بقیه ی دستور دست نزن(attrib -s) و عین همون و با همون فاصله باید توی cmd تایپ کنی.

Farahmand Farshidy
27-08-2007, 18:52
سلام دوست عزیز!!

به احتمال زیاد شما کد را درست وارد نکردید. من خودم همان کد را امتحان نموده بودم و نتیجه گرفتم. توجه کنید در کدی که برایتان نوشته بودم، بین attrib ، -h ، -s و D:\Mina به اندازه یک حرف فاصله وجود دارد. مثلاً در کد پایین میتوانید مشاهده نمایید:

D:\Mina به اندازه یک حرف فاصله s– به اندازه یک حرف فاصله h- به اندازه یک حرف فاصلهattrib

کد اصلی= attrib –h –s D:\Mina

در کد بالا D اسم و یا حرف درایو مورد نظر شما میباشد وMina پوشه ای است که بوسیله ویروس مخفی شده است. شما بجای D میتوانید اسم درایو های دیگر تان را مانند F,E ,C و غیره را بنویسید و در عوض Mina اسم هر پوشه ای را میتوانید بنویسید.

ضمناً برنامه ای را که در پست های قبلیم برایتان آدرس داده بودم، دانلود نموده و اینستال کنید مشکل شما حتماً حل میشود.

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

mina555
27-08-2007, 19:11
از لطف همتون ممنون خصوصا شما (فرهمند) فقط فلدر هایی که دو کلمه ای هستند و بینشون فاصله هست رو چه جوری بزنم؟

mina555
27-08-2007, 19:13
البته خودم فهمیدم rename کنم .

mina555
27-08-2007, 19:22
1 سوال دیگه : my documents و پوشه windows و بقیه رو چه جوری از hidden در بیارم؟

reza.majazi
28-08-2007, 01:53
اگه سوالتون خارج از اون بحث قبلیتونه باید بگمکه در حالت طبیعی این دو مخفی نیستن

ولی وقتی برای اولین بار می خوای وارد این فولدرها بشی یک صفحه ابی میاد که حالا دقیق یادم نیست

که چی نوشته ولی منظورش اینه که با انتخابش فولدرها از حالت مخفی البته نمی شه هم گفت مخفی در

میان.

mina555
28-08-2007, 09:47
نه منظورم این نیست مربوط به قبل می شه.مرسی