PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال از باتجربه ها

Ali_Best
25-08-2007, 11:35
با سلام
1- یه توضیح مختصر در مورد سیمبین می خواستم
1-1- می خواستم بدونم که سیستم عامله یا نه ؟
2-1- تفاوتش با سیستم عاملهایی همچون لینوکس و ویندوز چیه ؟
3-1- کلا" لینوکس و ویندوز و سیمبین چه تفاوتهایی با هم دارن ؟
4-1- کدوم بهتره : سیمبین یا لینوکس یا ویندوز ؟
2- گوشیهایی که سیستم عامل دارن چه وجه تشابهی با کامپیوتر دارند ؟
3- می ارزه آدم پول بیشتری بذاره تا یه گوشیه سیستم عاملدار بخره ؟
4- مشکلات پیشروی گوشیهای سیستم عامل دار چیه ؟

jackhammer
25-08-2007, 13:14
فکر کنم شما درست متوجه نشدی.ویندوز و لینوکس مخصوص کامپیوتره و اصلا سیستم عامل موبایل با کامپیوتر فرق داره.ما فقط ویندوز موبایل داریم ولی لینوکس نداریم.سیستم عامل اونجوری که فکر میکنی نیست.
این تجربه شخصی خودمه:
1-آره سیستم عامله
2-اگه منظورت ورژن کامپیوتر اونهاست که هیچ شباهتی به هم ندارند.
3-تنها فرق خوبی که من دیدم سیمبین فایل های sis و ویندوز موبایل فایل های exe مخصوص رو اجرا میکنند.
4-ویندوز(موبایل)
5-هیچی
6-نه
7-سرعت پایین...باگ زیاد.

jackhammer
25-08-2007, 13:19
این که میگن سیستم عامل فکر نکن میشه مثل ویندوز کامپیوتر!
فقط شکل و شمایلش و سرعتش و فایل هایی که میتونن اجرا کنن با هم فرق میکنه.فایل ها هم خیلی ساده باید باشند.مثلا ویندوز فایل exe خیلی خاصی رو اجرا میکنه.
سیمبین فایل sis رو اجرا میکنه.
همین.

shazdeh23
25-08-2007, 13:25
چطور jackhammer عزیز شما میگی که احتیاجی نیست که گوشی سیستم عامل نداشته باشه؟
الان مشکل بزرگ اکثر گوشی های Sony Ericsson اینه که سیستم عامل نداره.

jackhammer
25-08-2007, 13:33
گفتم که این نظر منه.
وقتی من نمیخوام از موبایلم برای بازی و دیدن فیلم و ...استفاده کنم میشه بگی سیستم عامل به چه دردم میخوره؟
شاید شما با گوشیت بازی میکنی و به سیمبین احتیاج داری ولی من از این کارا نمیکنم.

Ali_Best
25-08-2007, 15:59
میشه بیشتر توضیح بدین ...

persianhamid
25-08-2007, 16:18
فکر کنم شما درست متوجه نشدی.ویندوز و لینوکس مخصوص کامپیوتره و اصلا سیستم عامل موبایل با کامپیوتر فرق داره.ما فقط ویندوز موبایل داریم ولی لینوکس نداریم.سیستم عامل اونجوری که فکر میکنی نیست.
این تجربه شخصی خودمه:
1-آره سیستم عامله
2-اگه منظورت ورژن کامپیوتر اونهاست که هیچ شباهتی به هم ندارند.
3-تنها فرق خوبی که من دیدم سیمبین فایل های sis و ویندوز موبایل فایل های exe مخصوص رو اجرا میکنند.
4-ویندوز(موبایل)
5-هیچی
6-نه
7-سرعت پایین...باگ زیاد.
دوست عزیز کی گفته سیستم عامل لینوکس برای موبایل نداریم همین الان موترولا مدل A1200 سیستم عاملش لینوکسه

S E V E N
25-08-2007, 20:56
گفتم که این نظر منه.
وقتی من نمیخوام از موبایلم برای بازی و دیدن فیلم و ...استفاده کنم میشه بگی سیستم عامل به چه دردم میخوره؟
شاید شما با گوشیت بازی میکنی و به سیمبین احتیاج داری ولی من از این کارا نمیکنم.

شما نظر خودتو گفتی !

ولی الان اکثر کسانی که گوشی درست و حسابی میخرن برای همین بازی و برنامه و خیلی چیز های دیگه هست

که به سیستم عامل احتیاج داره !

kiarash3500
25-08-2007, 22:22
گوشی های موتورولا اکثرا لینوکس دارن
سیمبین هم سیستم عامله
وجه تشابه گوشی های سیستم عامل دار با کامپیوتر در نرم افزار های متعدد و بدون محدودیتی هست که براشون وجود داره
به نظر من ویندوز موبایل از همه سیستم عاملا سره
موفق باشید

amir2011
26-08-2007, 03:20
با سلام
برای آشنایی کامل با سیمبین از لینک زیر استفاده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای آشنایی کامل با سیستم عاملهای دیگر موبایل از دو لینک زیر استفاده کنید

فقط میمونه جواب سوال 3 که این بستگی به نوع استفاده شما از موبایل و امکاناتی که مدنظرتونه داره...

seyyedi
26-08-2007, 10:53
با سلام
دوستان سلام
1-یه سیستم عامل برا گوشیهاست که برا اینکه کاربر بتونه با گوشی ارتباط برقرار کنه و همچنین روش برنامه اجرا کنه روی گوشی نصب میشه
1-1-بله
2-1-در پسوند اجرایی و نوع برنامه ها
3-1-ویندوز>لینوکس>سیمبین در تنوع و کارایی برنامه ها
4-1-ویندوز>سیمبین>لینوکس
2-نمی دونم
3-بله
4-هنگ زیاد

jackhammer
26-08-2007, 18:52
تمام کسانی که گوشی ویندوز یا سیمبین دار میخرن فقط برای فیلم دیدن و بازی کردن و اینکارا میخرند...1 دقیقه هم با موبایلشون صحبت نمیکنن....خب برای این افراد که اکثریت جامعه هستند یه دونه gameboy کوچیک خوبه یا اگه پول دارند یه psp.
یه دسته دیگشون برای اینکه روی دوستشون کم بشه میخرند که من هیچی ندارم بهشون بگم.
ولی اصلا میدنید ویندوز موبایل چه قابلیت هایی برای اینترنت و دانلود و تلویزیون و ... داره؟
اصلا این ویندوز و تاچ اسکرین و اینا برای استفاده راحت اینترنت ساخته شده نه برای بازی کردن و فیلم دیدن!

خریدن گوشیی که ویندوز یا اصلا سیستم عامل داره به نظر من توی ایران کار کاملا اشتباه و پول دور ریختنه.
مگه اینکه یه اسباب بازی بخواید.

این رو هم اصافه میکنم که اینکه میبینید ویندوز و سیمبین avi رو ساپورت میکنن فکر نکنید برای اینه که فیلمای مختلف رو از pc یا از طریق بلوتوث بریزید رو گوشیتون و تماشا کنید.
برای اینه که اونا اینترنت پر سرعت رو ساپورت میکنند و برای دیدن تلویزیون با کیفیت بالا از اینترنت یا دانلود و stream فیلم ها از اینترنت میتونند از avi استفاده کنند.

amir2011
27-08-2007, 01:59
تمام کسانی که گوشی ویندوز یا سیمبین دار میخرن فقط برای فیلم دیدن و بازی کردن و اینکارا میخرند...1 دقیقه هم با موبایلشون صحبت نمیکنن....خب برای این افراد که اکثریت جامعه هستند یه دونه gameboy کوچیک خوبه یا اگه پول دارند یه psp.
یه دسته دیگشون برای اینکه روی دوستشون کم بشه میخرند که من هیچی ندارم بهشون بگم.
ولی اصلا میدنید ویندوز موبایل چه قابلیت هایی برای اینترنت و دانلود و تلویزیون و ... داره؟
اصلا این ویندوز و تاچ اسکرین و اینا برای استفاده راحت اینترنت ساخته شده نه برای بازی کردن و فیلم دیدن!

خریدن گوشیی که ویندوز یا اصلا سیستم عامل داره به نظر من توی ایران کار کاملا اشتباه و پول دور ریختنه.
مگه اینکه یه اسباب بازی بخواید.

این رو هم اصافه میکنم که اینکه میبینید ویندوز و سیمبین avi رو ساپورت میکنن فکر نکنید برای اینه که فیلمای مختلف رو از pc یا از طریق بلوتوث بریزید رو گوشیتون و تماشا کنید.
برای اینه که اونا اینترنت پر سرعت رو ساپورت میکنند و برای دیدن تلویزیون با کیفیت بالا از اینترنت یا دانلود و stream فیلم ها از اینترنت میتونند از avi استفاده کنند.
با بخش زیادی از حرفهای شما موافقم...
ولی شما خیلی آرمانی به قضیه استفاده از موبایل فکر میکنی در صورتی که نه تنها ایران بلکه در بیشتر نقاط جهان هم استفاده برای کاربردهای مولتی مدیا خیلی مورد توجه کاربرها است...
ضمن اینکه ویندوز موبایل شاید ولی سیمبین اونقدر هم سیستم عامل پیشرفته ای نیست....!

jackhammer
27-08-2007, 09:44
با بخش زیادی از حرفهای شما موافقم...
ولی شما خیلی آرمانی به قضیه استفاده از موبایل فکر میکنی در صورتی که نه تنها ایران بلکه در بیشتر نقاط جهان هم استفاده برای کاربردهای مولتی مدیا خیلی مورد توجه کاربرها است...
ضمن اینکه ویندوز موبایل شاید ولی سیمبین اونقدر هم سیستم عامل پیشرفته ای نیست....!
درسته خارجی ها برای مولتی مدیا خیلی از گوشیشون استفاده میکنن و این سیستم عامل ها رو هم برای اینا ساختن ولی دقت داشته باشید که مولتی مدیا ی اونا روی اینترنت میچرخه و اینترنت خیلی پرسرعت از قابلیت خیلی بالای این گوشی هاست ککه باعث شده تو دنیا معروف بشن...مثلا همین n95 که نه GPS و نه اینترنتش تو ایران کارایی نداره....
وقتی توی ایران قابلیت های مهم این گوشی یه نوع اسباب بازی شده که حتی اونم درست کار نمیکنه چه لزومی داره اینهمه پول بدید برای هیچی؟

TheMohammad
27-08-2007, 15:09
درسته خارجی ها برای مولتی مدیا خیلی از گوشیشون استفاده میکنن و این سیستم عامل ها رو هم برای اینا ساختن ولی دقت داشته باشید که مولتی مدیا ی اونا روی اینترنت میچرخه و اینترنت خیلی پرسرعت از قابلیت خیلی بالای این گوشی هاست ککه باعث شده تو دنیا معروف بشن...مثلا همین n95 که نه GPS و نه اینترنتش تو ایران کارایی نداره....
وقتی توی ایران قابلیت های مهم این گوشی یه نوع اسباب بازی شده که حتی اونم درست کار نمیکنه چه لزومی داره اینهمه پول بدید برای هیچی؟
چرا انقدر به همه چی با دید بد نگاه میکنی ؟
چرا استفاده نمیشه ؟ همه امکانات گوشی که اینترنتش نیست !
در ضمن نقشه ایران رو نوکیا خودش بیرون داده، میتونی ورژن جدید برنامه MapLoader رو نگاه کنی !

raana
28-08-2007, 14:59
چطور jackhammer عزیز شما میگی که احتیاجی نیست که گوشی سیستم عامل نداشته باشه؟
الان مشکل بزرگ اکثر گوشی های Sony Ericsson اینه که سیستم عامل نداره.

اتفاقن از مزیت های سونی اریکسون این که سیستم عامل نداره

منم با jackhammer موافقم

iman_s
29-08-2007, 01:33
از مزیاهای سونی اریکسونهایی که سیستم عامل ندارند و از پلتفرم جاوا استفاده می کنند اینه که در استفاده از حافظه های جانبی با حجم زیاد با افت سرعت و هنگ کردن مواجه نمی شوند و فعلا برای آنها ویروسی هم نیومده و از معایبش هم کمبود برنامه نسبت به دیگر سیستم عاملهاست.
از نظر سیستم عامل هم ویندوز موبایل به همه برتری داره.

omid11000
29-08-2007, 03:11
سلام من win rar linux دانلود کردم ام نمدونم چه جوری نصب کنم کمک کنید