PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سیستم جدید

majidwin
25-08-2007, 00:32
سلام.دوستان من تازگیها یک کامپیوتر جدید گرفتم با مشخصات زیر:
1- cpu 3.2 intell 2m cach
2-main board giga 965 ps3
3-vga giga 256 sapport up 512
4- ram دو عدد 512 kingeston
5-hard 160 maxtor sata
و حالا مشکل من:
قبلا وقتی میخواستی ویندوز نصب کنی فایلها در داخل هارد کپی میشد و بعد از کپی وقتی سیستم ریست میشد و میخواست مراحل نصب ویندوز آغاز شود ،یک صفحه سیاه آمده و کامپیوتر در آنجا میماندو هیچ کاری نمیکرد.
بعد از 6،5 بار نصب دوباره، این مشکل حل شد (نمیدونم چچطوری!) احتمال اینکه 2 تا رم 512 با هم همخوانی ندارند یا اینکه یکی از آنها مشکل دارد زیاد بود.من یکی از رمها را در آورده و با یکی ویندوز xp رانصب کردم که در اواسط نصب یک صفحه آبی با یک پیغام خطا ضاهر شد . یک بار دیگر نیز با آن یکی رم نصب کردم که نصب با موفقیت به پایان رسید. ماگفتیم که 100در 100 مشکل از همون رم بوده که در آورده بودیم و یک رم دیگر جایگزین آن کردیم.بعدا برای تست چندین بار ویندوز نصب کردم.بعدا یک بار موقع روشن کردن کامپیوتر در اولین صفحه (صفحه سیاه شناختن قطعات)در قسمت detectin IDE drive بیشتر از 5 دقیقیه طول میکشید تا هارد را بشناسد. و چراغ هارد نیز مداوم روشن بود(این مورد نیز 3،2 بار پیش آمد) .بعد این مشکل نیز حل شد (نمیدونم چطوری!)و دوباره ویندوز نصب کردم،بعد از چند روز کار با ویندوز موقع روشن کردن کامپیوتر بعد از اینکه مراحل شناخت سخت افزار به پایان میرسید،یک صفحه سیاه میامد و کامپیوتر در آنجا می ماند و هیچ کار نمیکرد.دوباره ویندوز نصب کردم و به خوبی نصب شدو بعدا دوباره همان مشکل صفحه سیاه و بالا نیامدن کامپیوتر تکرار شد.بعد ویستا نصب کردم و حدود 12،10 روز به خوبی کار کرد و بعد 10 روز دوباره موقع روشن کردن کامپیوتر پیغام خطا ظاهر میشد و ویستا بالا نمیامد(پیغام خطا: هارد ویروسی شده و نمیدونم خیلی از اینجور چیزها).بعدا دوباره xp نصب کردم که در نصب در مرحله Installing hardware میماند .(هنگ نمیکرد ،نقطه های پایین صفحه در نصب حرکت میکرد ولی دقیقه ها کم نمیشد و همینطور در آنجا میماند و در ضمن در این مرحله یک صداهایی از هارد میومد که حس میکردم هارد به شدت مشغول است ولی کاری نمیکرد).هر کاری کردم نتونستم ویندوز xp رو روی درایو C نصب کنم حتی درایو C در اوایل نصب فرمت هم نشد و در آنجا گیر کرد .هر چقدر دوباره امتحان کردم و دوباره فرمت کردم باز هم نه نصب شد و نه فرمت شد،بعد روی درایو D نصب کردم که به خوبی نصب شد و از داخل ویندوز خواستم درایو C رو فرمت کنم که بعد از تمام شدن پیغام داد که من نتونستم فرمت کنم و داخل C رو نگاه کردم دیدم فایلها هم پاک نشدن و الان برای امتحان کردن بازی GTA رو نصب کردم که این بازی در کامپیوتر همه بچه ها ذخیره میشه(یعنی دفعه بعد از همونجا که موندی میای و بازی رو ادامه میدی)(در ضمن ویندوز همه آنها xp میباشد)ولی در ماله من ذخیره نمیشه یعنی هر دفعه باید از اول بیای.این رو هم بگم که در ویستا ذخیره میشد.
بچه ها نظرتون چیه ؟من فکر میکنم بیشتر از هارد باشه . البته به رم هم مشکوک هستم ولی بیشتر به هارد.فکر میکنم هارد آدرس هارو گم میکنه که این مشکلها پیش میاد.یعنی هارد مشکل داره که نمیتونه بعد ازکپی کردن فایلهای ویندوز اونها رو از جایی که کپی کرده لود کنه و بعضی موقعها هم سیستم به سختی هاردو میشناسه.
این مشکلها میتونه از مادربورد باشه؟
من اگه هاردمو عوض کنم و به جای 2 تا 512 یک تا 1024 بندازم آیا این مشکلها حل خواهد شد؟

ممنون از همتون.ببخشید سرتونو درد آوردم

majidwin
25-08-2007, 01:15
مرگ من ،کمک کنید .
بابا چرا هیچ کس به من کمک نمیکنه :41::42:

ADRIEN
25-08-2007, 01:26
خواهش ولي اين همه مشكل يكي دو تا نيست
version بايوست جديده؟
سيستمت رو يكبار ديگه از اول اسمبل كن
ببينم چي ميشه
اگرم تونستي قطعاتت رو با يك سيستم سالم تست كن

reza.majazi
25-08-2007, 03:28
به نظر من اول از محکم بودن تمام کالبها اطمینان حاصل کن مخطوصا کابل های ide و بعد از اونجا که هر دفعه

یک مشکل سخت افزاری داری به قول خودت ممکنه از مادربرد هم باشه که همانطور که دوستمون عرض کرد بهتره قطعات رو با یک سیستم دیگه امتحان کنی .

ahsanx
25-08-2007, 06:37
دوست عزیز این مشکل شما از هارد هست و بعضی مواقع در زمان روشن کردن کامپیوتر هارد پیدا نمیشه . مطمئنا یا کابل شما ایراد داره و یا

سوکت پشت هار کثیف شده . اگه کابل رو عوض کنی بهتره و همچنین اگه از یه کابل برای سیدی رم و هارد استفاده میکنی , جای اونها رو عوض کن

یا سیدی رم رو جدا کن و فقط از کابل برای هارد استفاده کن ببین مشکل حل میشه یا نه . در مرحله بعد اگه به نتیجه نرسیدی یه کم 4 تا پیچ هارد رو

که به بدنه کیس وصل هست رو شل کن و بازم اگه نشد سعی کن که جای slsve و master سیدی رم و هارد رو عوض کن یا در Setup این کار رو انجام

بده . به احتمال زیاد با این کارها مشکل شما حل میشه . من هم این مشکل رو دارم , از زمانی که یه رایتر اضافه کردم اینطور شد و بعضی مواقع که

داخل کیس رو دستکاری یا تمیز میکنم این مشکل پیش میاد یا از همون اول هارد رو نمیشناسه و یا موقعی که تو ویندوز هستم یه صدای ( تق ) میاد

و هنگ میکنه . بعد با با شل کردن پیچها و تکون دادن هارد و کابل درست میشه . کارهایی رو که گفتم انجام بده , انشا الله که درست میشه

موفق باشی

majidwin
25-08-2007, 12:31
ممنون از همتون
دوستان دیگه هم اگه موردی به ذهنشون میرسه ،خواهشا بگن

ADRIEN
25-08-2007, 20:06
ممنون از همتون
دوستان دیگه هم اگه موردی به ذهنشون میرسه ،خواهشا بگن

يعني همه موارد بالا رو تست كردي؟

abesderakhshan
26-08-2007, 17:06
شما هاردتون رو fdisk هم کردید یا نه ؟ اگه اطلاعات مهمی روی هارد ندارید ویا بک آپ گرفتید اینکار رو بکنید شاید جواب بده . در ضمن درایو c اطلاعات بوت شماست نمی تونید اونرو پاک کنید وگرنه سیستم شما بوت نمیشه .
در ضمن سعی کنید قبل از xp یک ویندوز دیگه مثل 98 یا 2000 داشته باشید