PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با تنظیمات مودم adsl سوزوکی مدل sm-704

xdvbxkaomx
24-08-2007, 12:37
با سلام به همه دوستان من مدت 2 هفته هستش که با مودم adsl خودم مشکل پیدا کردم موضوع این که من و داداشم تو خونه دو تا pc داریم و یه خط adsl اشتراکی و با توجه به اینکه مودم من از نوع روتر دار هستش و چون از طریق پورتهای اترنت سیستم ها رو بهش وصل کردم و تنظیمات آی پی شو هم طوری دادم که بدون نیاز به روشن بودن یه سیستم بعنوان سرور مستقل از هم به اینتر نت کانکت میشن :

مشخصات پی سی 1 :
192.168.1.7
subnet mask : 255.255.255.0
default getway : 192.168.1.1
preferred dns servar : 192.168.1.1

مشخصات پی سی 2 هم عین پی سی 1 هستش فقط آخر آی پی آدرس بجای 7 شماره 8 تنظیم شده ضمنا تو اینترفیس مودم که با 192.168.1.1 و یوزر نیم admi واردش میشم تو قسمت lan گزینه setting ip adresss: 192.168.1.6 بچشم میخوره . حالا میریم سر مشکل باید بگم قبلا با همین تنظیمات هر دو تا پی سی راحت با همدیگه ارتباط داشتن و میتونستن به همدیگه فایل بفرستن ولی حالا نه تنها نمیتونن همدیگه رو ببینن بلکه تو قسمت Network Connections وقتی میخواییم شبکه رو از نو تنظیم کنیم اصلا هیچ پوشه ای تو My Network Places دیده نمیشه یعنی سیستم پوشه share document خودشو هم اونجا نشون میده چه برسه به پوشه پی سی دیگه . دوم اینکه وقتی میریم سراغ view workgroup computer اصلا اجازه ورود به اون قسمت داده نمیشه و میگه شما اجازه دسترسی به این قسمت رو ندارین و با ادمینستراتور شبکه خودتون تماس بگیرید . حالا تنها کهری که از مودم بر میاد اینه که ما رو به اینترنت کانکت میکنه ولی دیگه خبری از شبکه نیست باید بگم کابلها رو هم تست کردم و اونها هم هیچ مشکلی ندارن و موقعیکه میخوام از برنامه µTorrent استفاده بکنم یه علامت مثلث زرد رنگ اون پایین صفحه میاد و وقتی میرم روش نوشته no incoming connection unless the icon turns green it could indicate a problem with your network configuration و بعد از چند دقیقه که دانلود میکنه تبدیل میشه به یه آیکون دایره قرمز رنگ و پیغام میده : not connectable a firwale/router is limiting your network traffic. you neet to open up a port others can connect to you اگه میتونید کمکم کنید خواهش میکنم هر کاری کردم نتونستم حتی دو بار مودم رو ریست کردم ولی فایده ای نداشت و همچنان مشکل سر جاشه .
ضمنا باید بگم از برنامه PFConfig.exe هم استفاده کردم ولی چون مودم من تو لیست نبود نتونستم کاری بکنم که پرت باز رو فوروارد کنه تو این سایت هم رفتم ولی نتونستم کاری بکنم . آدرس سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

solo_88
24-08-2007, 12:50
با سلام به همه دوستان من مدت 2 هفته هستش که با مودم adsl خودم مشکل پیدا کردم موضوع این که من و داداشم تو خونه دو تا pc داریم و یه خط adsl اشتراکی و با توجه به اینکه مودم من از نوع روتر دار هستش و چون از طریق پورتهای اترنت سیستم ها رو بهش وصل کردم و تنظیمات آی پی شو هم طوری دادم که بدون نیاز به روشن بودن یه سیستم بعنوان سرور مستقل از هم به اینتر نت کانکت میشن :

مشخصات پی سی 1 :
192.168.1.7
subnet mask : 255.255.255.0
default getway : 192.168.1.1
preferred dns servar : 192.168.1.1

مشخصات پی سی 2 هم عین پی سی 1 هستش فقط آخر آی پی آدرس بجای 7 شماره 8 تنظیم شده ضمنا تو اینترفیس مودم که با 192.168.1.1 و یوزر نیم admi واردش میشم تو قسمت lan گزینه setting ip adresss: 192.168.1.6 بچشم میخوره . حالا میریم سر مشکل باید بگم قبلا با همین تنظیمات هر دو تا پی سی راحت با همدیگه ارتباط داشتن و میتونستن به همدیگه فایل بفرستن ولی حالا نه تنها نمیتونن همدیگه رو ببینن بلکه تو قسمت Network Connections وقتی میخواییم شبکه رو از نو تنظیم کنیم اصلا هیچ پوشه ای تو My Network Places دیده نمیشه یعنی سیستم پوشه share document خودشو هم اونجا نشون میده چه برسه به پوشه پی سی دیگه . دوم اینکه وقتی میریم سراغ view workgroup computer اصلا اجازه ورود به اون قسمت داده نمیشه و میگه شما اجازه دسترسی به این قسمت رو ندارین و با ادمینستراتور شبکه خودتون تماس بگیرید . حالا تنها کهری که از مودم بر میاد اینه که ما رو به اینترنت کانکت میکنه ولی دیگه خبری از شبکه نیست باید بگم کابلها رو هم تست کردم و اونها هم هیچ مشکلی ندارن و موقعیکه میخوام از برنامه µTorrent استفاده بکنم یه علامت مثلث زرد رنگ اون پایین صفحه میاد و وقتی میرم روش نوشته no incoming connection unless the icon turns green it could indicate a problem with your network configuration و بعد از چند دقیقه که دانلود میکنه تبدیل میشه به یه آیکون دایره قرمز رنگ و پیغام میده : not connectable a firwale/router is limiting your network traffic. you neet to open up a port others can connect to you اگه میتونید کمکم کنید خواهش میکنم هر کاری کردم نتونستم حتی دو بار مودم رو ریست کردم ولی فایده ای نداشت و همچنان مشکل سر جاشه .
ضمنا باید بگم از برنامه PFConfig.exe هم استفاده کردم ولی چون مودم من تو لیست نبود نتونستم کاری بکنم که پرت باز رو فوروارد کنه تو این سایت هم رفتم ولی نتونستم کاری بکنم . آدرس سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام..مودم من هم الان 4 تا پرت داره و دیلینک هست...اما این مودم ها تنظیماتشون داخل مودم ست میشه و نیازی به برنامه اضافی نداره...از همه مهمتر اینکه این مودم خودش بهتون ip میده و وقتی شما دستی بهش ip میدید براش دوگانگی پیش میاد!!!!!
من پیشنهاد میکنم تنیمات دستی که خودتون وارد کردید رو پاک کنید و از روی دکمه ی ریست(سوراخ ریز کنار مودم)یک بار مودم را ریست کنید و مجددا وصل کنید تا اتوماتیک ip بده به شما و مشکلی نداشته باشید.
نتیجه رو همینجا بنویس

موفق باشی

xdvbxkaomx
24-08-2007, 14:34
سلام دوست عزیزم من راهی رو که شما فرمودید هم امتحان کردم ولی فایده ای نداشت خودم احتمال میدم از kaspersky internet security 7.0 که نصب کردم باشه و اون پورتهای ارتباطی رو بسته باشه ولی به هر کجاش که نیگاه کردم نفهمیدم چطوری باید مشکل رو حل کنم البته این مطلب رو در عرض همین یه ساعت متوجه شدم

solo_88
24-08-2007, 19:08
سلام دوست عزیزم من راهی رو که شما فرمودید هم امتحان کردم ولی فایده ای نداشت خودم احتمال میدم از kaspersky internet security 7.0 که نصب کردم باشه و اون پورتهای ارتباطی رو بسته باشه ولی به هر کجاش که نیگاه کردم نفهمیدم چطوری باید مشکل رو حل کنم البته این مطلب رو در عرض همین یه ساعت متوجه شدم

سلام دوست من
نه از اون نیست چون منم کاسپر استفاده میکنم!!!موقع تنظیم بزار کاسپر خاموش باشه.
ولی به کامپیوتر دوم دست نزن اون اتوماتیک پرت میگیره فقط کافیه lan رو روشن کنی.هیچ تنظیمی لازم نیس.
کد 192.168.1.1 ر. وارد کن و با ادمین وارد شو برو قسمت wan و اینطور تنظیم کن:

vpi=0
vci=35
virtal circuit=enable
wan setting=pppoe/pppoa

یوزر پسور رو وارد کن حالا یبار apply کن و مودم رو از همینجا ریستارت بده...2 دقیقه بعد که ریستارت تموم شد (از چراغ مودم متوجه میشی)و چراغ adsl روشن شد برو قسمت status\adsl و ببین سند و ریسیو رو نشون میدی یا نه.

اول رو کامپیوتر خودت راش بنداز بعد شبکه کن تا ببینی کار میکنه یا نه....
نتیجه رو بنویس.

xdvbxkaomx
25-08-2007, 15:07
سلام دوست من
نه از اون نیست چون منم کاسپر استفاده میکنم!!!موقع تنظیم بزار کاسپر خاموش باشه.
ولی به کامپیوتر دوم دست نزن اون اتوماتیک پرت میگیره فقط کافیه lan رو روشن کنی.هیچ تنظیمی لازم نیس.
کد 192.168.1.1 ر. وارد کن و با ادمین وارد شو برو قسمت wan و اینطور تنظیم کن:

vpi=0
vci=35
virtal circuit=enable
wan setting=pppoe/pppoa

یوزر پسور رو وارد کن حالا یبار apply کن و مودم رو از همینجا ریستارت بده...2 دقیقه بعد که ریستارت تموم شد (از چراغ مودم متوجه میشی)و چراغ adsl روشن شد برو قسمت status\adsl و ببین سند و ریسیو رو نشون میدی یا نه.

اول رو کامپیوتر خودت راش بنداز بعد شبکه کن تا ببینی کار میکنه یا نه....
نتیجه رو بنویس.

سلام دویت عزیز ممنون از پاسخی که دادین ولی باید بگم این تنظیماتی که شما دادین بیشتر برای تنظیم ارتباط اینترنت هستش در حالی که من با اون هیچ مشکلی ندارم و از روی هر دو سیستم راحت به اینترنت دسترسی دارم ضمنا" وقتی تو تنظیمات vci=35 میزارم ارتباط اینترنتم قطع میشه با آی اس پی تماس گرفتم گفتند باید بزاری روی 32 و وقتی دوباره بر گردوندم رو 32 ارتباط برقرار شد و بقیه تنظیمات هم از قبل مثل اونهاییه که شما گذاشتین .اگه پیغام انگلیسی رو که تو پست بالایی نوشتم مطالعه فرموده باشید مشخصه که مشکل من پورتهای ارتباطیه که بسته هستند و به گفته برنامه Utorrent فایروال روتر ترافیک شبکه منو محدود کرده و سایرین برای اینکه بتونن منو ببینند باید من پورتهامو باز بزارم .
ممنون که کمک میکنید .

solo_88
25-08-2007, 18:39
سلام...خوشحالم که مشکلتون حل شد...ببخشید چون چند مورد مشابه پیش اومده بود من اشتباه متوجه شدم...در هر حال نیت کمک بود.

موفق باشی

xdvbxkaomx
25-08-2007, 23:00
دوست عزیز من هنوز مشکلم حل نشده ولی بخاطر اینکه حداقل یه نفر اینجا پیدا میشه که به سئوالات آدم جواب بده خودش خیلیه یعنی از خیلی هم بیشتره مشکل من چه حل بشه چه نه قربون دوستای با معرفت هستیم .
ارادتمند شما xdvbxkaomx