PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري حرف ي ويندوز رو بدون نقطه اينجوري ی ميشه نوشت؟

Contractor
22-08-2007, 22:09
هر چه در تنظيمات زبان رفتم تنظيم كردم بازم حرف ي رو با نقطهء زير مي نويسه
چكار كنم:41:

hellbrain666
22-08-2007, 22:13
از کلید ترکیبی شیفت + ایکس استفاده کن

MehranVB
22-08-2007, 22:30
این را بخوانید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Contractor
22-08-2007, 22:52
از کلید ترکیبی شیفت + ایکس استفاده کن
دوست عزيز تاثيری نداشت روش شما ضمن اينكه ميخوام اساسي حرف ي رو درست بنويسه نه با اين روشها!

این را بخوانید:

ممنون از شما دوست عزیز این صفحه کلید فارسی که معرفی کرده بود مشکل رو فعلا حل کرده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته به روشی که در شکل زیر نشان دادم:

پيش از اين يك ويندوز XP Home Edition ارجينال داشتم كه حرف ي فارسي رو درست مي نوشت اما اين XP Proهايي كه تا حالا نصب كردم همه ي رو نقطه دار مي نويسند

Contractor
22-08-2007, 23:08
‍ممنون از شما دوستان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی
یعنی مشکل حل شد با لینکی که دادید

Contractor
07-09-2007, 21:26
من با يك ‍پچی كه دوستان توی همین انجمن دادن براي صفحه كليد فارسی دارم الان حرف ی رو درست مي نويسم يعني دو نقطه زيرش نيست اينجوری:ي
ولی دیگران که همه از این ‍چ برای صفحه کلید استفاده نمی کنند ‍پس چطوری موقع نصب ویندوز یا بعدش زبون فارسی رو درست تنظیم می کنن که از اول درست می نویسه؟؟؟

Alastoor
07-09-2007, 22:15
ولی دیگران که همه از این ‍چ برای صفحه کلید استفاده نمی کنند ‍پس چطوری موقع نصب ویندوز یا بعدش زبون فارسی رو درست تنظیم می کنن که از اول درست می نویسه؟؟

سلام

نميشه اين كار رو كرد. كساني كه اين مشكل رو ندارند حتما از اين نرم افزارها استفاده كرده اند.(در xp)

ahsanx
08-09-2007, 05:44
دوست عزیز در لیست processes در پنجره Task manager گزینه ای به نام Ctfmon.exe هست که وقتی اون رو End میکنم تایپ من هم اینطور

میشه و فکر کنم اگه این فایل که در پوشه System32 هست آسیب ببینه این مشکل پیش میاد و وقتی دوباره کلید شیفت و آلت رو میزنم درست

میشه . در ضمن در برنامه هایی مثل ورد وقتی از فونت یا زبان عربی استفاده میشه حرف ( ی ) به اینصورت میشه .

F A R H A D
08-09-2007, 19:27
سلام
control panel -> Regional and language options
در تب Regional options دو تا منوی کشویی میبینی. اولی رو روی Farsi و دومی رو روی Iran قرار بده.
در تب Advanced هم که منوی کشویی روی فارسی قرار داشته باشه.
reset کن.
به نرم افزار نیازی نیست
موفق باشی

Behroooz
09-09-2007, 13:16
كليد shift رو نگهدار و بعد اون كليدي كه حرف پ رو برات ميزنه فشار بده

بفر ما ى

ديدى ؟

Alastoor
09-09-2007, 14:10

بفر ما ى

ديدى ؟

بله اينجوري ميشه ولي فكر كنم ايشون تنظيماتي رو مي خواستن كه صفحه كليد بدون نرم افزار درست بشه...

Behroooz
09-09-2007, 14:22
من نرم افزار اين كار رو دارم كه صفحه كليدتون رو درست ميكنه و حروف پ ژ مياد سر جاي خودش .

كم حجم هم هست اگه ميخواين بگين براتون اپ كنم .

Contractor
09-09-2007, 15:26

بفر ما ى

ديدى ؟
عجب سيستم باحالي داري شما!
همه ي سيستمهايي كه من ديدم با گرفتن Shift + ي «اعراب كسره»« ِ »رو مي نويسن
ولي اين روشها كه دوستان گفتند مؤثر نيست كه نيست...

من نرم افزار اين كار رو دارم كه صفحه كليدتون رو درست ميكنه و حروف پ ژ مياد سر جاي خودش .

كم حجم هم هست اگه ميخواين بگين براتون اپ كنم .
اگه لطف كني ممنون ميشم هر چند دنبال روش غير نرم افزاري اون هستم
اما اين اين صفحه كليد كه قبلا يكي از دوستان براي همين مشكل معرفي كرده بود نباشه چون جاي بعضي از دكمه هاي ديگه مخصوصا دكمه هاي تركيبي رو عوض ميكنه و چندان جالب نيست:

Behroooz
09-09-2007, 15:42
بفرما رفيق . موفق باشي .

F A R H A D
10-09-2007, 19:38
ولي اين روشها كه دوستان گفتند مؤثر نيست كه نيست...

سلام دوباره
شما کاری رو که گفتم انجام بده و کیبورد عربی رو هم از لیست کیبوردهای سیستم پاک کن، حتما درست میشه.

ocz
12-10-2007, 05:47
سلام

نميشه اين كار رو كرد. كساني كه اين مشكل رو ندارند حتما از اين نرم افزارها استفاده كرده اند.(در xp)
تنظیم درست زبان فارسی و در این مورد خاص ، حرف ی در زمان نصب ویندوز مقدور است و با این کار دیگر نیازی به نصب ویرایشگرهای صفحه کلید و برنامه های جانبی ندارید .
زمانی که ویندوز Xp را نصب می کنید ، در زمان نصب زبانهای دیگر ، همه ی تنظیمات زبانی غیر از زبان پیش فرض سیستم ، را بر روی فارسی تنظیم کنید .
بطور دقیق تر :

1- نصب و انتخاب فارسی از سربرگ Language
2- انتخاب زبان فارسی از سربرگ Advanced قسمت Language for non-Unicode programs
3 - انتخاب زبان فارسی از سربرگ Regional Options

انتخاب زبان فارسی در این بخشها را در زمان نصب ویندوز می بایست انجام دهید تا صفحه کلید فارسی شما بدرستی کار کند .

DrXoX
12-10-2007, 17:39
سلام
control panel -> Regional and language options
در تب Regional options دو تا منوی کشویی میبینی. اولی رو روی Farsi و دومی رو روی Iran قرار بده.
در تب Advanced هم که منوی کشویی روی فارسی قرار داشته باشه.
reset کن.
به نرم افزار نیازی نیست
موفق باشی

تنظیم درست زبان فارسی و در این مورد خاص ، حرف ی در زمان نصب ویندوز مقدور است و با این کار دیگر نیازی به نصب ویرایشگرهای صفحه کلید و برنامه های جانبی ندارید .
زمانی که ویندوز Xp را نصب می کنید ، در زمان نصب زبانهای دیگر ، همه ی تنظیمات زبانی غیر از زبان پیش فرض سیستم ، را بر روی فارسی تنظیم کنید .
بطور دقیق تر :

1- نصب و انتخاب فارسی از سربرگ Language
2- انتخاب زبان فارسی از سربرگ Advanced قسمت Language for non-Unicode programs
3 - انتخاب زبان فارسی از سربرگ Regional Options

انتخاب زبان فارسی در این بخشها را در زمان نصب ویندوز می بایست انجام دهید تا صفحه کلید فارسی شما بدرستی کار کند .

سلام

گفته آقا فرهاد و ocz عزیز کاملا درسته به نرم افزار نیازی نیست برای راهنمایی بیشتر و سهولت تو کار از شکل های زیر استفاده کنید