PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل directory is cropted برای هارد دیسک

keuo
22-08-2007, 18:30
هارد دیسک من یه درایوش این error رو میده "directory is cropted " فقط درایو "D " کامپیوترم این مشکل رو داره ولی بقیه درایوام درست کار میکنه اگه میتونین کمک کنید که چطوری میتونم که اطلاعات داخل اون درایوم رو برگردونم
مرسی .:19:

Farahmand Farshidy
22-08-2007, 19:51
سلام عزیز!!

شما هیچ معلوماتی در این باره ندادید که چرا درایو شما با این مشکل روبرو شده است!

آیا زمانی که میخواهید داخل درایو D شوید با این پیام مواجه میشوید و یا چیز دیگری؟

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

techno
22-08-2007, 19:59
اول از همه:برو properties درایو خوابت،برو تب tools دکمه ی اول رو بزن بعد هر دو گزینه رو تیک بزن و هرچی گفت تایید کن.بعد اگه هنوز مشکل هست دکمه ی دوم همون تب tools رو بزن و defragment کن و تا آخرش برو.بعد بیا نتیجه رو اینجا بگو.

MehranVB
22-08-2007, 20:16
به محیط boot برو و اسم درایو رو تایپ کن و ببین میاد.
در درایوت اطلاعاتی وجود داره که حیاتی باشن؟ اگه نه برو درایو رو فورمت کن.
اگه باز هم مشکل حل نشد، احتمال داره هردت خراب شده ابهش، چند ساله که هاردت رو خریدی؟ آیا ضربه ای بهش وارد شده؟ آیا ازش صداهایی میاد که قبلاً نمیومده؟

techno
22-08-2007, 20:20
به محیط boot برو و اسم درایو رو تایپ کن و ببین میاد.
در درایوت اطلاعاتی وجود داره که حیاتی باشن؟ اگه نه برو درایو رو فورمت کن.

منظورت از بوت چیه؟همون cmd؟! به نظر من ربطی نداره به محیط اجرا.

MehranVB
22-08-2007, 20:51
نه، cmd همون ویندوز در شکل داس، من می خوام ببینم اشکال از سیستم عامله یا نه که در بوت معلوم میشه. منظورم بوت نصب سیستم عامل هستش.

keuo
23-08-2007, 17:25
سلام عزیز!!

شما هیچ معلوماتی در این باره ندادید که چرا درایو شما با این مشکل روبرو شده است!

آیا زمانی که میخواهید داخل درایو D شوید با این پیام مواجه میشوید و یا چیز دیگری؟

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

من وقتی میخوام درایو D رو باز کنم با این پیغام مواجه میشم.آخه اطلاعات خیلی حیاتی دارم تو اون درایو که نمی خوام از دستش بدم لطفا کمکم کنید

keuo
23-08-2007, 17:26
اول از همه:برو properties درایو خوابت،برو تب tools دکمه ی اول رو بزن بعد هر دو گزینه رو تیک بزن و هرچی گفت تایید کن.بعد اگه هنوز مشکل هست دکمه ی دوم همون تب tools رو بزن و defragment کن و تا آخرش برو.بعد بیا نتیجه رو اینجا بگو.

باشه اون کارو میکنم به زودی نتیجشو خبر میدم ولی فکر کنم کارش از اینا گذشته باشه

Freddy
24-08-2007, 02:25
رو درایوت راست کلیک کن ببین Autorun ای چیزی اضافه نشده؟!

keuo
24-08-2007, 16:44
اصلا نه دیفراگ میشه نه ظرفیت درایو رو نشون میده یه بد سکتور داره چطوری میتمنم اون بد سکتور رو درست کنم ؟ لطفا کمکم کنید دارم دیوونه میشم بخدا اطلاعاتم خیلی حیاتیه نمی خوام از دستش بدم

MehranVB
24-08-2007, 19:58
اون کاری که گفتم کردی؟ درایوت توی بوت میاد یا نه؟

keuo
24-08-2007, 20:46
اون کاری که گفتم کردی؟ درایوت توی بوت میاد یا نه؟

نه تو بوت هم کار نمیکنه یه بد سکتور داره . برنامه ای هست که بتونه بد سکتور رو درست کنه ؟

MehranVB
24-08-2007, 20:58
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته من امتحانش نکردم.
در همین سایت هم در مورد این موضوع قبلاً بحث شده که با سرچ می توانید پیدا کنید.

techno
25-08-2007, 00:18
عجیبه! من گفتم check disk رو از تب tools اجرا کن و هر دو گزینه رو تیک بزن.این برنامه بد سکتور رو رفع می کنه.

Freddy
25-08-2007, 01:02
دوست گرامی شما اول با خود ویندوز اسکن کن اگه نشد پارتیشن مجیک رو نصب کن و با ابزار پارتیشن مجیک اسکنش کن بعد اگر درایوت ntfs نیست میتونی با سی دی me بوت کنی و دستور scandisk/fix رو اجرا کنی و یا با سی دی اکس پی دستور chkdsk رو بزن تا درایوتو چک کنه.
chkdsk رو در cmd هم میتونی امتحان کنی.