PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر سنجي در مورد سايت

Naser_helboy
22-08-2007, 17:55
سلام
مي خوام نظر اساتيد رو راجع به سايت خودم بدونم

از نظر طراحي - رنگ بندي - استاندارد بودن - نمايش در تمامي مرورگرها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آيا به اون حدي رسيدم كه بتونم سفارش قبول كنم

meisam317
22-08-2007, 19:09
رزولوشنی که سایتت رو واسه اون تنظیم کردی خیلی پایینه . فکر کنم 800*600 باشه که خیلی کمه

فکر کنم بهتره رو 1024*768 باشه بهتره . البته نظر منه .

ولی بهتره بدونی بهترینهای دنیا تو کامپیوتر تو p30world هستن که اگه بیان بهت کمکم کن مشکلت حل میشه

Naser_helboy
22-08-2007, 19:18
ربطي به رزوليشن نداره

خودم اونجوري طراحي كردم چون تو سايتم مطلب زيادي ننوشتم پس جاي كمتري مي خواست

ممنون كه نظر دادي

amir abbas
22-08-2007, 19:23
من سایت شما رو یا بهتر بگم وبلاگ شما رو دیدم

از نظر استاندارد بودن این قالب اصلا استاندارد نیست چون برای طراحی اون از table استفاده شده. الان میشه گفت یه 4 سالی هست که طراحی با table از دور خارج شده و جای خودش رو به طراحی با div و css داده.
شما از css هم استفاده کردید ولی همچنان داخل کد قالبتون رنگ پس زمینه با شیوه قدیمی bgcolor="#336699" مشخص شده که باید اینها رو هم با CSS انجام بدید. در کل رنگ بندیش بد نیست ولی عرض صفحه هم خیلی کم به نظر میرسه. حداقل شما باید 750 پیکسل عرض برای صفحه در نظر بگیرید.
طرح شما هم در وسط صفحه تنظیم نشده. با CSS میشه به راحتی یک طرح رو در وسط صفحه تنظیم کرد
شما باید اون tr اضافی کنار صفحه

و به جاش به table خودتون یه id بدید و اسمش رو مثلا main بذارید. بعد این کلاس CSS رو به اون اختصاص بدید

این طرح شما رو در وسط صفحه تنظیم می کنه :)

Naser_helboy
22-08-2007, 19:41
ممنون از راهنماييتون
البته شما استاد css هستيد من هم اگه بتونم حتما كتاب شما رو مي خرم و مي خونم

من به خاطر اين از table استفاده كردم چون نمي تونستم با تگ div ستون و سطر درست كنم

حالا مي خواستم نظر كليتون رو بدونم
اگه ميشه جواب اين سوالم هم رو بديد

آيا به اون حدي رسيدم كه بتونم سفارش قبول كنم ؟

amir abbas
22-08-2007, 19:51
والا بستگی به اون کسی داره که می خواد سفارش بده
در حال حاضر از نظر کار گرافیکی کار شما بد نیست ولی از نظر کد نویسی و صفحه بندی به حد قبول کردن سفارش نرسیدید.
با CSS خیلی راحت میتونید صفحه بندی کنید. من چون از اول با CSS طراحی رو یاد گرفتم الان اصلا نمی تونم صفحه رو با table طراحی کنم.
طراحی با CSS خیلی راحت تر از اون چیزیکه فکرش رو میکنید. الان سایت این دوستمون رو ببینید

90 درصد طراحی اون صفحه با همین تکنیک هایی ایجاد شده که تو کتاب داخل امضای من هست. طراحی با CSS واقعا راحته

my friend
22-08-2007, 20:19

Naser_helboy
22-08-2007, 20:31
منظورت چيه؟
چون رو پرشين گيگه كار نمي كنه

Naser_helboy
22-08-2007, 20:37
در ضمن رشته دانشگاهي من طراحي وب نيست

من خود آموختهcss & html رو ياد گرفتم فكر نكنم كارم بد بوده باشه

به نظر خودم كه خويه (بابا شما كه همش بد گفتيد اقلا خودم واسه خودم يه نوشابه باز كنم)

my friend
22-08-2007, 21:50
منظورت چيه؟
چون رو پرشين گيگه كار نمي كنه
اگه برای تسته که هیچی ، اما اگه میخوای رو پرشین گیگ این سایت رو نگه داری باید این قسمت رو غیر فعال کنی...

به نظر خودم كه خويه (بابا شما كه همش بد گفتيد اقلا خودم واسه خودم يه نوشابه باز كنم)
برای شروع کار بد نیست... اما باید بیشتر کار بشه
همونطور که امیر عباس گفت بهتره با css کار کنی.

راستی ، این رشته دانشگاهی برای طراحی وب ، تو چه رشته ای هست؟
( ریاضی ، فنی ، ... )

amir abbas
22-08-2007, 21:53

خوب وقتی شما سایتت رو برای نقد شدن معرفی می کنید باید تحمل شنیدن انتقاد ها رو هم داشته باشید. وقتی یک سایت استاندارد نیست و ما بیام بگیم استاندارده برای شما نفعی نداره. شما اگر می خوای پیشرفت کنی باید ایراد های کارت رو بدونی تا بتونی برطرفشون کنی و تجربت تو طراحی بیشتر بشه. من هم رشته دانشگاهیم اصلا ربطی به طراحی وب نداره

DaRiOuShJh
22-08-2007, 22:31
هه هه هه
سایته جالبی هست البته سادس و یه مقدار باید روش کار بشه ولی این تغییرات با مطالب خود به خود میان
منم خودم 7-8 سال پیش که شروع کردمن فقط html بود فک کنم 4.1 بود هیچی نبود مثلا حال میکردم یه نوت پد باز کنم و شورع کنم به دستور نوشتن و خراب کاری

چه قد این جدول ها و cell هم درده سر بود نوشتنشون یه جا جا میافتاد تا آخر کج و کوله میرفت

البته ماشالله تو دنیایه کامپیوترو مخصوصا برنامه نویسی نمیشه آدم به قولی classic کار کنه باید هی آپدیت کنه

الان هم هنوز که هنوزه میشه با html خالی هم سایت درست کرد ولی بازدهیش زیاد نیس و باید css و جاوا اسکریپت و فلش و ... هم چاشنیش کنی

هی یاده جوونی هام انداختی منو!!!:12:

من خودم css خالی رو خیلی قبول ندارم (البته یه مقدار به خاطره قدیمی بودنمه و تا حدودی اشتباهه!)

بیشتر div و html و css و.. رو در کناره هم قبول دارم

چون اگه تمامه سایت css باشه و فایلشم اکسترنال بعد یه بلایی سره فایله css بیاد style کله سایت میریزه به هم

اکثرا هم حجمه css برایه استفاده در داخله هر صفحه به صورته داخلی هم زیاده و مقداریش رو داخل مینویسن بقیه رو از لینک میگیرن

ولی خورد خورد این ور و اونور میبینیو آشنا میشی و راهش هم تمرینه
هر سایتی به نظزت جالب اومد save اش کن و شروع کن به دست کاری رمزه موفقیت هم همینه ولی سعی کن تقلید نکنی از کسی بقیه ازت تقلید کنن:12:

بگزریم ...

در کل کاره خوبی هست و نم نم حتما بهتر هم میشه...
ولی خودمونیم ها من زیاد از این فونته نمیدونم چی hard way خوشم نمیاد!!!

موفق باشی:10:

mohseni12345
23-08-2007, 00:05
آيا به اون حدي رسيدم كه بتونم سفارش قبول كنم ؟
یه سایت بود که سفارش قبول میکرد
بیچاره ها سایتشونو دادند به من طراحی کنم
اخه خودشون که طراحی کرده بودند توی مرورگر های مختلف ظاهرش فرق می کرد

اینو گفتم بدونی خیلی ها هستند که حتی اطلاعاتشون کمتر از تو هست ولی سفارش می گیرند

ولی تو کاری کن که وقتی اولین سفارشتو گرفتی چشم بسته بتونی اونو طراحی کنی

Naser_helboy
23-08-2007, 12:55
راستی ، این رشته دانشگاهی برای طراحی وب ، تو چه رشته ای هست؟
( ریاضی ، فنی ، ... )

فكر كنم It باشه

ولي بازم ممنون از راهنمايهاتون
از DaRiOuShJh هم ممنونم

سعي مي كنم با تمرين بيشتر خودم رو به حد مطلوب برسونم و وقتي سري بعد كه اومدم به قدري خوب باشه كه نتونيد ايرادي بگيريد

راستي امير عباس جان من اصلا از انتقاد ناراحت نمي شم چون فكر مي كنم مايه پيشرفته

قربانت ناصر