PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کردن حجم عکس

shahi-007
22-08-2007, 14:13
سلام.نمی دونستم این سوال رو باید در اینجا می پرسیدم یا در بخش گرافیک.
سوالم اینه.یه سری عکس دارم که 7 یا 8 مگاپیکسل هستند.حالا می خوام این عکس ها رو روی سایتم قرار بدم.یه مشکل دارم.اونم اینه که این عکس ها حجمشون بالاست.(هر کدوم 3 یا 4 مگه)
برنامه ای یا راهی هست که بشه حجم این عکس ها رو پایین آورد.خیلی کمش کرد.زیاد هم مهم نیست اگه کیفیت عکس پایین بیاد

my friend
22-08-2007, 17:02
فتوشاپ ، حتی پینت!
یه پلاگین هم برای فتوشاپ معرفی کرده بودم که لینکش رو در زیر میزارم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

siavosh1
24-08-2007, 13:13
ببین دو تا کار هست که می تونی انجام بدی یکی کاهش اندازه عکس و یکی دیگه اینکه کیفیت عکستو پایین بیاری ..
که با فوتوشاپ راحت انجام میشه .. در برنامه فوتوشاپ به منوی image برو و گزینه image size رو انتخاب کن .. حالا با تغییر تعداد پیکسل ها می تونی طول یا عرض عکستو کم کنی ...

بعد برای Save کردن عکست در منوی File گزینه Save for web رو اتنتخاب کن و در پنجره باز شده در قسمت Preset گزینه JPEG LOW رو بزن... حالا میتونی کیفیت عکستو بالا پایین کنی ... حجم عکستو پایین همین پنجره نشون میده . . برو حالشو ببر :31:

shad-shad
25-08-2007, 13:37
ببین دو تا کار هست که می تونی انجام بدی یکی کاهش اندازه عکس و یکی دیگه اینکه کیفیت عکستو پایین بیاری ..
که با فوتوشاپ راحت انجام میشه .. در برنامه فوتوشاپ به منوی image برو و گزینه image size رو انتخاب کن .. حالا با تغییر تعداد پیکسل ها می تونی طول یا عرض عکستو کم کنی ...

بعد برای Save کردن عکست در منوی File گزینه Save for web رو اتنتخاب کن و در پنجره باز شده در قسمت Preset گزینه JPEG LOW رو بزن... حالا میتونی کیفیت عکستو بالا پایین کنی ... حجم عکستو پایین همین پنجره نشون میده . . برو حالشو ببر :31:
با نظر دوستان موافقم.:31:

my friend
25-08-2007, 14:01
ولی من projpeg رو ترجیح میدم...
چندین بار تصاویر با رزولوشن بالای 768×1024 با کیفیت عالی که حجمشون بالای 3 مگ بوده رو به کمتر از 100 کیلوبایت کاهش دادم... بدون افت کیفیت!
امتحانش ضرری نداره!

shahi-007
25-08-2007, 14:27
آقای myfriend و بقیه دسته همتون درد نکنه ولی یه سوال داشتم.من بیش از حد توی photoshop آماتور هستم برای همین سوالم اینه که من توی فوتوشاپ عکسه مورد نظرم رو باز می کنم.حالا چطوری باید از این plugin استفاده کنم.
شرمنده ها ولی قشنگ بگید چی کار باید بکنم.بیش از حد تعطیلم.

my friend
25-08-2007, 15:07
تو دایرکتوری ای که فتوشاپ رو نصب کردید برید... یه پوشه وجود داره به اسم plugins.
این پلاگینی که معرفی کردم رو اونجا کپی کنید.
بعد از منوی filters اونو اجرا کنید و تنظیمات رو انجام بدید و سیوش کنید...
اطلاعات بیشتر -> انجمن فتوشاپ!

killerdeadlystar
04-09-2007, 20:29
با photo zoom کوچیکش کن

فداغی لاری
23-09-2007, 20:54
ميتوني از برنامه پينت ويندوز كمك بگيري جون كيفيت عكسات به هم نميخوره.paint

DaRiOuShJh
23-09-2007, 22:11
دوستان این سوال بیشتر مربوط به تاپیکه فتوشاپ میشه ها!
در مورده عکس هم بستگی به رنگهایه استفاده شده در عکس هم و میزانه blur و ... بستگی داره...