PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در به اشتراک گذاشتن اینترنت در شبکه

Diego
21-08-2007, 16:06
سلام به همه.دو تا سیستم رو شبکه کردم و روی سیستم اصلی یه کانکشن دایال آپ رو share کردم ولی باز هم روی سیستم دوم اینترنت در دسترس نیست.چه کار دیگه ای باید انجام بشه؟

saeed666
21-08-2007, 16:18
سلام به همه.دو تا سیستم رو شبکه کردم و روی سیستم اصلی یه کانکشن دایال آپ رو share کردم ولی باز هم روی سیستم دوم اینترنت در دسترس نیست.چه کار دیگه ای باید انجام بشه؟

سلام...

دوستان منم دقیقا همین مشکلو دارم .

اگه راهنمایی کنید ممنون میشیم ...

Jalal
21-08-2007, 16:34
روی یکی از سیستم ها PING آی پی اون یکی سیستم رو بزن ببین Time Out میزنه یا نه اگه بزنه یجا مشکل داری

از نظر سوکت کابل
فایروال
آی پی سیستم ها

saeed666
21-08-2007, 16:38
روی یکی از سیستم ها PING آی پی اون یکی سیستم رو بزن ببین Time Out میزنه یا نه اگه بزنه یجا مشکل داری

برا من که همه چیز درسته حتی آیکون اینترنت Share شده هم میاد و اتصال کاملا برقراره ولی سایت ها باز نمیشن!

برا دوستمون Diego رو نمیدونم ...

Jalal
21-08-2007, 16:45
برا من که همه چیز درسته حتی آیکون اینترنت Share شده هم میاد و اتصال کاملا برقراره ولی سایت ها باز نمیشن!

شما فایروال تون رو غیر فعال کن

saeed666
21-08-2007, 17:35
شما فایروال تون رو غیر فعال کن

سلام ...

این کارارم قبلا کردم . هم فایرواله Internet Security و هم فایروال ویندوز . تو کامپیوتر مجازی هم فایروال ویندوز غیر فعاله .

انقدر این فایروالا غیر فعالن تا اینکه فکر کنم یه ویروس بیاد به همه چیز خاتمه بده !!!

ممنون ...

mkoleiny
22-08-2007, 09:31
default gateway سیستم دوم باید ip آدرس سیستم اول یا همون اصلی باشه.
رنج آی پی ها و همچنین subnet mask و dns رو هم چک کنید که درست ست شده باشه.

saeed666
22-08-2007, 12:46
سلام ...

default gateway سیستم دوم باید ip آدرس سیستم اول یا همون اصلی باشه.
رنج آی پی ها و همچنین subnet mask و dns رو هم چک کنید که درست ست شده باشه.

برا من که همه چیز درسته . گفتم که حتی اینترنت Share هم میشه و هر دو Ping هم میکنن همدیگرو . فقط سایتا بالا نمیاد .

یواش یواش داره باورم میشه کا ایراد از تنظیمات و ... نیست . یا به خاطر سرعت کمه یا مودم و شایدم Isp !

ولی نظر خودم اینه که سرعتم انقدر کم نیست که هیچی بالا نیاد .

ممنون ...

Diego
22-08-2007, 13:27

هم فایرواله Internet Security و هم فایروال ویندوز . تو کامپیوتر مجازی هم فایروال ویندوز غیر فعاله .

من هم دقیقا وضعیتم مثل سعید جان هستش.و تمام کارهایی رو که ایشون انجام دادن من هم انجام دادم.
میشه دوستان یه بار به طور کامل طریقه share کردن اینترنت رو شرح بدن؟
با تشکر.

secure
22-08-2007, 22:05
طریقه Share کردن اینترنت با استفاده از ICS

بنا به درخواست دوستان و مشکلاتی که داشتن و بار ها مطرح شده بود این آموزش رو به صورت تصویری تهیه کردم
امیدوارم دیگه تو این زمینه سوالی پیش نیاد !

خوب اول به تجهیزات زیر نیاز داریم :

1- پهنای باند اینترنتی (ADSL-Dialup)
2- یک سیستم با دو کارت شبکه

خوب اولین مرحله اتصال سیستم اصلی به اینترنت و تنظیمات اون هست که با توجه به روشی که شما به اینترنت متصل میشیدباید انجام بدین.مثلا اگه از ADSL ‌استفاده میکنید باید تنطیمات ای پی و ... رو روی کارت شبکه ای که به مودم ADSL وصله انجام بدین

در مرحله بعد به Properties همون کارت شبکه ای که به پهنای باند اینترنتی متصله رفته و همونطور که توی شکل مشخصه تیک گزینه زیر رو بگذارید :

Allow other network users to connect through this computer internet connection.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب این تنها تنظیماتی هست که روی سرور نیاز داریم.

حالا نوبت Client ‌هاست.
تنها تنظیمی که برای Client ‌هامون نیاز داریم اینه که نحوی دریافت ای پی اون ها رو به صورت Automatically ‌بگذاریم.

نکته : توصیه میشه Firewall ‌ویندوز رو خاموش کنید.

بعد از انجام این مراحل و به محض دریافت ای پی کانکشن اینترنت Share ‌شده است.