PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک : مشگل با ریست کردن کامبیوتر

moh69ali
21-08-2007, 11:00
سلام دوستان عزیز و گرامی بنده حقیر یک دستگاه کامبیوتر خریده ام و از همان روز اول ریست می کرد بردیم به گارانتی گفتند برق شما مشگل داره .به یک جای دیگه بردیم گفتند مشگل از گرافیک و رم است بعد ما در دستگاه دیگه رم و گرافیک را امتحان کردیم و هیچ مشگلی نداشت از شما دوستان عزیز می خواهم که اگر میدانید مشگل از کجاست راهنمایی کنید .
با تشکر:41:
دوستان میشه گفت یا این عکس میاید یا خودبه خود ریست میکند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hassan_mojtahedi
21-08-2007, 11:22
شايد اشكال از تنظيمات باشه
وقتي سيستم رو روشن كردي كليد Delet رو چندين بار بزن تا يه صفحه آبي رنگ مياد توي اونجا Optimal يه جمله ايه توش Optimal داره اونو بزن و وقتي ازت ميپرسه آره يا نه كليد Y رو بزن و بعد Enter و بعد Exit رو بزن دوباره ازت ميپرسه دوباره Y رو بزن و خارج شو ببين مشكلت حل ميشه ؟

pirnia_mo
21-08-2007, 12:03
احتمال زیاد از تنظیمات دمای CPU در setup بایوس هست...اون گزینه رو با رفتن به تنظیمات بایوس سیستمتون(با فشردن کلید دلیت قبل از بالا اومدن سیستمتون) غیر فعال کنید...نگران سیستمتون هم نباشید با غیز فعال کردن اون گزینه هیچ ضرری به سیستکتون نمیرسه

SADEGH 7
21-08-2007, 12:17
منم یادمه یه بار سیستممو آپدیت کرده بودم همچین مشکلی پیش اومد و مشکل از پاور بود.پاور رو عوض کردم و یه پاور 450 گرین گرفتم درست شد.
موفق باشی

shahinfarasystem
21-08-2007, 12:50
يه بار ويندوزت رو عوض كن اگه درست نشد

احتمالا اشكال از پاور هست يعني پاورت اشكال فني داره مثلا يكي از خازن هاش سوخته باشه كه موجب برق دزدي

بشه اگه كامپوترت يه وقت ها كلا خاموش ميشه نه ريست مشكل همينه و شك نكن ولي اگه خاموش نشه در درجه

دوم گرماي سي پي يو و در درجه سوم مشكل گرافيك هستش

موفق باشي:10::46::10:

TEC
21-08-2007, 14:10
ممکنه پایه های فن سی پی یوت درست جا نخورده باشه.

moh69ali
21-08-2007, 16:16
آقایان سیستم من این می باشد این کارهای گفته شده را خودم انجام داده ام power کامبیوتر من 3 بار سوخته البته آخرین بار power Tonb فراسو رو خریدم ولی فرقی نکرد و windows هم بگم بیش از 7نوع ویندوز رو امتحان کرده ام ولی فرقی نکرده آقایون تو رو خدا کمک کنید چون دیگه این کامبیوتر برایم اعصاب نگذاشته
motherbord:assrock
grafic card:Gforce FX 5200
Ram:512MB Ddr2
CPu:2.4Ghr celeron D

TEC
21-08-2007, 18:36
oh.. oh این که صفحه ی مرگه..
اول اینکه یه سر به این تاپیک بزن..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و بعد اینکه مطمئن باش مشکل رم داری..
RAMت رو در بیار، و به جاش یه RAM دیگه جا بزار، ببین چی میشه.
به نظر من که مشکلت همینجاست.

موفق باشی..
نتیجه رو همین جا بگو.

moh69ali
21-08-2007, 21:23
دوست عزیز رم ندارم امتحان کنم ولی در هر صورت ممنون
در ضمن شما مطمئن هستید که مشگل رم است

AB
21-08-2007, 21:55

بله مشکل از رمته

saviss
21-08-2007, 22:01
آقایان سیستم من این می باشد این کارهای گفته شده را خودم انجام داده ام power کامبیوتر من 3 بار سوخته البته آخرین بار power Tonb فراسو رو خریدم ولی فرقی نکرد و windows هم بگم بیش از 7نوع ویندوز رو امتحان کرده ام ولی فرقی نکرده آقایون تو رو خدا کمک کنید چون دیگه این کامبیوتر برایم اعصاب نگذاشته

oh.. oh این که صفحه ی مرگه..
اول اینکه یه سر به این تاپیک بزن..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو بعد اینکه مطمئن باش مشکل رم داری..
RAMت رو در بیار، و به جاش یه RAM دیگه جا بزار، ببین چی میشه.
به نظر من که مشکلت همینجاست.

موفق باشی..
نتیجه رو همین جا بگو.

سلام
شما3بار پاورسوزوندین؟
مشکل ازچی بوده؟
ضمنا حرفTECجان درسته ...اما اولین دلیل ریست شدن میتونه مربوط به CPU باشه (توی سیستم های جدید به محض بالارفتن دمای CPUسیستم ریست میشه)....امادرصورت مشکل رم.... سیستم احتمالش کمه که بالا بیاد ...همون اولش یا بوق می زنه یا ارور میده (صفحه آبی نه بلکه ارور مربوط به رم) بعدش می مونه رم وباقی قضایا..
فکرکنم شما اول بهتره دنبال علت این همه سوختن پاورتون باشید ..

ahsanx
22-08-2007, 06:07
دوست عزیز اگه به نتیجه نرسیدی پیشنهاد میکنم کل هارد رو فرمت کنی . من یه بار هارد های دوتا کیس رو با هم عوض کردم در روی یه کامپیوتر این

مشکل پیش اومد و اون صفحه آبی باز میشد و یا ری استارت میشد تا اینکه هارد رو کاملا فرمت کردم و دوباره درایوها رو با پارتیشن مجیک ساختم .

مشکل کاملا حل شد . شاید مشکل شما هم از هارد باشه به هر حال در آخر امتحانش ضرری نداره . موفق باشی

arman50cent
22-08-2007, 11:05
با عرض سلام به همگی .علی جون این مشکلی که شما با آن بر خوردید را من قبل بر خوردم .خوب بعضی وقت ها هنگام یک ریست یا قطع شدن ناگهانی برق این مشکل به سیستم دست مدهد .خوب این مشکل بزرگی نیست .بایک تنظیمات در هنگام بالا آمدن .در قسمت نصب ویندوز یا فرمت کردن کلی ویندوز این مشکل حل خواهد شد .بچه یک مطلبم دارم یک برنامه که دیگه این مشکلا رو نداشته باشید .magic که هنگامی که نرم افزار شما از کار افتاد بعد از دخ دقیقه شما بتوانید دوباره ویندوز خود را بر گردانید .قربانتان آرمان

marhom
22-08-2007, 16:09
منم این مشکلو دارم ولی سیستم خود بخود هر چند ساعت یکبار ریسیت می شه نمی دونم چکار کنم البته بعد از عوض کردن ویندوز مشکل به وجود اومد نمی دونم باش چکار کنم

TEC
22-08-2007, 16:33
منم این مشکلو دارم ولی سیستم خود بخود هر چند ساعت یکبار ریسیت می شه نمی دونم چکار کنم البته بعد از عوض کردن ویندوز مشکل به وجود اومد نمی دونم باش چکار کنم
دوست من شما راههایی که قبلا در موردشون بحث شده انجام دادی؟:46:

javad khafan
22-08-2007, 21:21
من هم سیستمم این جوری بود وقتی بردمش پیش یه فروشنده گفت از پاورشه . بعد اونو عوض کرد و الان همه چیز درسته.
شاید شما امکانات اضافی ( مثل فن های آنچنانی) زیاد رو سیستمت نصب می کنی که 3 بار پاور سوزوندی!!!!!!!

marhom
22-08-2007, 22:49
مال من فکر نکنم از پاور باشه چقدر به ویندوز بستگی داره ممکنه مشکل از خود ویندوز باشه اگر سخت افزاری نباشه چه تنظیماتی کنم؟

marhom
24-08-2007, 09:42
اگر میشه کل تنظیمات دمای cpu رو بگید به من و گزینه که مال فن cpu هست رو بزارم همیشه روشن باشه؟ (البته مال من بیشتر از وقت عوض کردن ویندوز اینطور شده)

Jalal
24-08-2007, 13:16
سلام

من پستهای دوستان رو نخوندم

به نظر من اکثر این پیغام ها برای رم و کارت گرافیک قلابی بیده که باید امتحان کنی ببینی کدومه

موفق باشی

SADEGH 7
25-08-2007, 09:16

دوست عزیز شما مدل پاورت رو ننوشتی و نگفتی پاورت چند واته؟ااین مشخصات رو بگی فکر می کنم بتونم کمکت کنم.ضمنا" عکسی که صفحه ی اول گذاشتی واسه وقتیه که رم مشکل داشته باشه.اما چرا رم مشکل پیدا کرده احتمالش هست که به پاور ربط داشته باشه.
موفق باشی

moh69ali
25-08-2007, 11:24
دوست عزیز شما مدل پاورت رو ننوشتی و نگفتی پاورت چند واته؟ااین مشخصات رو بگی فکر می کنم بتونم کمکت کنم.ضمنا" عکسی که صفحه ی اول گذاشتی واسه وقتیه که رم مشکل داشته باشه.اما چرا رم مشکل پیدا کرده احتمالش هست که به پاور ربط داشته باشه.
موفق باشی
دوست عزیز power:ToNB FARASSO است و قدرت ان 350 وات است البته power های قبلی tvm بوده اند حالا چی بازم مشگل از power است دوست عزیز:23::23::23::23:

SADEGH 7
25-08-2007, 14:00
دوست عزیز power:ToNB FARASSO است و قدرت ان 350 وات است البته power های قبلی tvm بوده اند حالا چی بازم مشگل از power است دوست عزیز:23::23::23::23:

راسیتش من به جز گرین هیچکدوم از پاورهای دیگه رو قبول ندارم.درسته گرونه ولی خداییش می صرفه.ضمنا" 450 می گرفتی بهتر بود.همیشه مقدار توانی که سیستمت لازم داره رو تخمین بزن بعد یه مقدار بالاتر از اون رو بگیر.اینم بگم که این نظر شخصی منه شاید دوستان نظرات دیگه ای داشته باشند که نظرشون برام محترمه.
موفق و پایدار باشی