PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تا پايان سال جاري مي‌توان برنامه‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني را از تلفن همراه نيز تماشا كرد.

jackhammer
21-08-2007, 09:37
پژوهشگران الكترونيك و ارتباطات كشورمان موفق به طراحي سيستم پخش ديجيتالي تصاوير دستي (----H) شدند كه با راه‌اندازي پايلوت آن در كشور تا پايان سال جاري مي‌توان برنامه‌ها و سريال‌هاي تلويزيوني را از تلفن همراه نيز تماشا كرد.

مهندس محمود فخرايي، معاون فني شركت سازنده اين سيستم در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: به منظور دريافت تصاوير ديجيتال بر روي گيرنده‌هاي متحرک و گوشي‌هاي تلفن همراه اين شرکت با حمايت وزارت صنايع – سازمان صنايع نوين - در حال ساخت نمونه فرستنده‌هاي ----H خود مي‌باشد که اولين پخش آزمايشي آن در نمايشگاه بين‌المللي IBC هلند - که يکي از معتبرترين نمايشگاه‌هاي تجهيزات رسانه‌اي در جهان است - در شهريور ماه امسال تست خواهد شد و اميد است تا با راه‌اندازي پايلوت اين سيستم تا پايان سال جاري، پخش آزمايشي آنرا با کمک سازمان صداوسيما در کشور آغاز كنيم.

وي با اشاره به اين كه امروزه توسعه فن‌آوري‌هاي رسانه‌يي با اتکا بر تکنولوژي ديجيتال در حال گسترش است و فن‌آوري ديجيتال و تکنولوژي IT اثرات گسترده‌اي را بر رسانه‌ها گذاشته‌اند و هر روز شاهد محصولات جديدي در اين حوزه هستيم، افزود: در حوزه «پخش ديجيتال تصوير» يا ---) Digital Video Broadcasting) محصولات مختلفي با استانداردهاي مربوطه به بازار در حال عرضه است كه از آن جمله مي‌توان به Satellite) ----S) براي پخش تصوير از طريق ماهواره،( ----T (Terrestrial جهت پخش تصاوير زميني براي گيرنده‌هاي خانگي و ( ----H (Hand Held براي پخش زميني و دريافت از طريق گوشي‌هاي تلفن همراه و يا گيرنده‌هاي کوچک موبايل اشاره كرد.

وي گفت: به كمك فن‌آوريDVB مي‌توان بر روي هر كانال تلويزيوني چندين شبكه تلويزيوني را نيز به صورت تركيبي مشاهده كرد و در همين راستا، شركت فن‌آوري موج از سال 1381 تاکنون در زمينه پخش تصاوير ديجيتال، محصولات مختلفي را توليد کرده است که از آن جمله مي‌توان به فرستنده‌هاي ----S، ----T، ----H و ----S2 اشاره كرد.

فخرايي در ادامه در بيان ويژگي‌هاي فرستنده ----S كه از ديگر محصولات اين شركت تحقيقاتي - توليدي است، اظهار كرد: اين محصول، رشته تصاوير ورودي MPEGII با ظرفيت بالا را دريافت و آن را پس از اعمال انواع كدگذاري‌ها و مدولاسيون مورد نياز مطابق استاندارد ETSI EN 300421 براي ارسال ماهواره‌يي در باند KU به تقويت‌كننده توان ارسال مي‌كند كه كاربردهاي عمده اين دستگاه در پخش ديجيتال، ايستگاه‌هاي ثابت و سيار ارسال ماهواره‌يي، سيستم‌هاي پخش زنده خبر و ديگر كاربردهاي ارسال ماهواره‌يي به خصوص IP over --- است.

به گفته وي، اين فرستنده به سفارش جهاد خودکفايي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران به منظور استفاده در پخش ديجيتال ماهواره‌اي آن طراحي و توليد شده است که هم اکنون بخش زيادي از نياز اين سازمان را برطرف كرده است.

گفتني است، سيستم‌هاي پخش تصاوير ديجيتالي طراحي شده از سوي محققان اين شركت جايزه اول فن‌آوري سال 86 را در حوزه ارتباطات كسب كرده است.

انتهاي پيام
كد خبر: 8605-15595

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MAXXX
21-08-2007, 09:50
از اونجا که اینورا سره گردنست و برایه خدمات پیش پا افتاده این چنینی پول خون پدرشون رو از ملت میگرن کیه که استفاده کنه

TheMohammad
21-08-2007, 11:24
احتمالا این خبرگزاری توی خواب همچین چیزی دیده، اومده براش خبر درست کرده !

*PiNk PaNTHeR*
21-08-2007, 11:30
بابا شما چقدر نا امیدین.

م.پ.د
21-08-2007, 17:25
شنيدم موبايل با قابليت دريافت شبكه هاي تلويزيوني بدون نياز به تجهيزات خاص به بازار اومده....

TheMohammad
21-08-2007, 18:44
شنيدم موبايل با قابليت دريافت شبكه هاي تلويزيوني بدون نياز به تجهيزات خاص به بازار اومده....
درست شنیدید، چیز عجیبی نیست، تاپیک در موردش هست، ربطی به این قسمت نداره !

pillx
21-08-2007, 18:55
این که فن آوری جدیدی نیست
قبلا اختراغ شده بود
نمونه اون گوشی N77

DiDiSks
21-08-2007, 20:25
تو ایران همین اس ام اس به زور فرستاده میشه اونوقت شما میگین کانال تلویزیون

TheMohammad
21-08-2007, 21:18
قبلا اختراغ شده بود
نمونه اون گوشی N77
چرا، خیلی جدیده!
میشه چندتا کشور نام ببری که استفاده کردنش ؟

pooyahacker
21-08-2007, 21:26
احتمالا تا پایان قرن جاری بوده :13:

IcY
21-08-2007, 22:43
والا منکه چشمم آب نمیخوره یه همچین کاری بشه ولی اگه بتونن خیلی خوبه اما در مورده هزینه ی سرویسش یه چیزه فوق تخیلی میگیرن حتما!!!

iAR11
22-08-2007, 00:15
زهـی خـیـال بـاطـل...

S@M@Nd
22-08-2007, 01:22
غیر ممکنه زیرا اولا گوشی هایی که سیستم TV Tuner دارند تو ایران فعلا کمه و ثانیا اگر هم بیاد تعرفه هاش باید زیاد باشه اون موقس که اگه یه تلوزیون با خود حمل کنی خرجت پایین تره

pillx
22-08-2007, 01:30
چرا، خیلی جدیده!
میشه چندتا کشور نام ببری که استفاده کردنش ؟

شما پست منو به خوبی متوجه نشدید
این فن آوری اختراع شده
و چیزی که اختراع شد که دوباره اختراع نمیشه
و اسمش مونتاژ است
تلویزیون که سهله در گوشی N77 ازش استفاده شده که باقیمت 670.000 تومن میتونی توی علاادین بخری
ماهواره هم که باز اختراع شده در گوشی N92 که هنوز توی بازار نیومده و باید اپراتور ساپرتش کنه
...
ایران توی مونتاژ همیشه حرف اول رو زده

ebruu
22-08-2007, 01:42
روی تلوزیون هم این برنامه های مسخره را به زور می بینیم چه برسه روی موبایل
احتمالا 100 سال دوم راه میفته

MAXXX
22-08-2007, 02:14
مشکل فناوری و اختراعش نیست
مشکل هزینه سرسام آوریه که تو ایران باید برایه استفاده از تکنولوؤی هایه روز بدیم

CD-RW
22-08-2007, 09:42
گوشی های با قابلیت دریافت تلویزیون و این چیزی که اینجا معرفی شده زمین تا آسمون با هم فرق دارند
بذارید ساده تر بگم
مثل اینترنت موبایل ( قبل از اینکه GPRS بیاد همه فکر میکردند دیتا موبایل از طریق صوت منتقل میشه , مثل مودم معمولی ) این ترفند هم به بستر سازی مناسب نیاز داره , فرکانس حامل امواج تلویزیونی ( وارد جزئیاتش نمیشم ) پهنای باند خیلی کم ولی فرکانس بالایی رو استفاده میکنه . پس در نتیجه منابع سخت افزاری زیادی نیاز نداره .
در ضمن باز هم میگم گوشی باید قابلیت دریافت رو داشته باشه ( با تیونر تلویزیون اشتباه نگیرید , اونها به راحتی با امواج فرستنده های معمولی کار میکنن ) .
نگران هزینه هاش هم نباشید , چون اساس کار این تکنولوژی در اصطلاح به Broadcast معروفه همه میتونند استفاده کنند . این وسط مثل تلویزیون معمولی باید وسط برنامه ها کلی تبلیغ و زیر نویس رو هم تحمل کنیم تا خرجشون دربیاد .
تنها تفاوت این دو قضیه اینه که در گوشی های تیونر دار اگه جهت آنتن برگرده یا سیگنال ضعیف بشه تصویر برفک دار میشه ولی توی این تکنولوژی مثل ----- های دیجیتال اگه سیگنال ضعیف بشه تصویر شطرنجی و پرش دار نشون میده .

TheMohammad
22-08-2007, 10:25
شما پست منو به خوبی متوجه نشدید
این فن آوری اختراع شده
و چیزی که اختراع شد که دوباره اختراع نمیشه
و اسمش مونتاژ است
تلویزیون که سهله در گوشی N77 ازش استفاده شده که باقیمت 670.000 تومن میتونی توی علاادین بخری
ماهواره هم که باز اختراع شده در گوشی N92 که هنوز توی بازار نیومده و باید اپراتور ساپرتش کنه
...
ایران توی مونتاژ همیشه حرف اول رو زده
منم نگفتم که اینا اختراعش کردن، من گفتم هنوز در خیلی از کشورها به مرحله اجرا درنیومده !
N77 و N92 هر دو از همین ----H استفاده میکنن ! (قیمت N77 چرا انقدر بالاست ؟)
راستی میدونستین داشتن ماهواره جرمه ؟ خب حتما اینم نمیشه داشت دیگه ! یا اگه میشه این رو داشت، پس دیش هم آزاده !!!!!!!

morteza_m2n
22-08-2007, 12:14
سه چهار سال منتظر باشین تا شاید اینطوری بشه:27:

DiDiSks
22-08-2007, 22:25
من همین تلویزیون رو که نگاه میکنم حالم به هم میخوره با این تنوع برنامه ها شون
اونوقت بیام اینهمه پول تلویزیون بدم که اون اشغالارو رو موبایل نگاه کنم بعدشم تو اون مانیتور کوچیک موبایل چی میشه دید
نخیر
تو پرانتز:در صورت ورود این فناوری به ایران این حرفارو میزنم

BIKHIAL_ALL_75
23-08-2007, 04:09
گوشی های با قابلیت دریافت تلویزیون و این چیزی که اینجا معرفی شده زمین تا آسمون با هم فرق دارند
بذارید ساده تر بگم
مثل اینترنت موبایل ( قبل از اینکه GPRS بیاد همه فکر میکردند دیتا موبایل از طریق صوت منتقل میشه , مثل مودم معمولی ) این ترفند هم به بستر سازی مناسب نیاز داره , فرکانس حامل امواج تلویزیونی ( وارد جزئیاتش نمیشم ) پهنای باند خیلی کم ولی فرکانس بالایی رو استفاده میکنه . پس در نتیجه منابع سخت افزاری زیادی نیاز نداره .
در ضمن باز هم میگم گوشی باید قابلیت دریافت رو داشته باشه ( با تیونر تلویزیون اشتباه نگیرید , اونها به راحتی با امواج فرستنده های معمولی کار میکنن ) .
نگران هزینه هاش هم نباشید , چون اساس کار این تکنولوژی در اصطلاح به Broadcast معروفه همه میتونند استفاده کنند . این وسط مثل تلویزیون معمولی باید وسط برنامه ها کلی تبلیغ و زیر نویس رو هم تحمل کنیم تا خرجشون دربیاد .
تنها تفاوت این دو قضیه اینه که در گوشی های تیونر دار اگه جهت آنتن برگرده یا سیگنال ضعیف بشه تصویر برفک دار میشه ولی توی این تکنولوژی مثل ----- های دیجیتال اگه سیگنال ضعیف بشه تصویر شطرنجی و پرش دار نشون میده .

یعنی اگه فعال بشه ما باید تو این خیابونا بگردیم تا یه جایی پیدا کنیم که آنتن بده وشبکه های مسخره ی ایرانو تماشا کنیم:41:
حالا اینا مثل انتن های موبایل باید تو سطح شهر نصب بشن:18:
اگه این طوری باشه که باید این قضیه رو منتفی بدونیم:13:

essee
24-08-2007, 00:32
آقايون چرا اين قدر بحث ميكنين بابا جان من همون گوشيو دارم اسمش digital tv هسش 4 كانال ايران رو هم ميگيره بدون هيچ هزينه اي قيمت خريدش هم تو دبي 150000تومنه ولي گوشيش چينيه made in china

sonyericsson_w
25-08-2007, 00:58
آخه یکم فکر کنید واسه اینترنت این موبایل چه دنگ و فنگی را انداختن اول گفتن تا اول تابستون دو باره گفتن تا اول مهر (که چشمم آب نمیخوره) حالا بیان شبکه تلوزیونی راه بندازن آخه .......
چی بگیم

Pouriaqazvin
25-08-2007, 01:08
تو ایران همین اس ام اس به زور فرستاده میشه اونوقت شما میگین کانال تلویزیون
راست میگه به خدا !!!!!!!!
ولی حالا اگه برنامه ای هم اگه باشه با این مسئولای عزیز قرنی طول میکشه!!!!!!!!

Corvette
25-08-2007, 02:56
برنامه ی تلوزیون که قربونش برم!.. ولی به نظره من حتی اگرم بیاد هیچ لطفی نداره. آخه کی lcd گوشیشو

واسه ساعت ها روشن میزاره که توی اون صفحه ی کوچیک برنامه های تلوزیون رو تماشا کنه. در ضمن موبایل

ضروری تر از این حرفاست که بخای شارژشرو واسه دیدن تلوزیون حدر بدی!!

CD-RW
25-08-2007, 08:39
یعنی اگه فعال بشه ما باید تو این خیابونا بگردیم تا یه جایی پیدا کنیم که آنتن بده وشبکه های مسخره ی ایرانو تماشا کنیم:41:
حالا اینا مثل انتن های موبایل باید تو سطح شهر نصب بشن:18:
اگه این طوری باشه که باید این قضیه رو منتفی بدونیم:13:

آقايون چرا اين قدر بحث ميكنين بابا جان من همون گوشيو دارم اسمش digital tv هسش 4 كانال ايران رو هم ميگيره بدون هيچ هزينه اي قيمت خريدش هم تو دبي 150000تومنه ولي گوشيش چينيه made in china

عزیز باز هم متوجه نشدی من چی میگم , گفتم گوشی تیونر دار " نه " !!! , یه تکنولوژی دیگه است , احتمال زیاد رایگانه . مزیتش به دیجیتال بودنشه , اتفاقا به خاطر رزولوشن پایین صفحه نمایش گوشی سرعت انتقال خوبی هم داره .
نیازی به نصب سایت جدید نداره , فقط یه ماژول توی سایتهای قدیمی نصب میکنند .
همین . !
دیگه قضیه رو نپیچونید . حالا یکی مثل من دوست داره شبکه 4 رو زیاد نگاه کنه , یکی فوتبال آنلاین دوست داره یکی دیگه تکرار سریال چهار خونه , به کسی چه مربوط که کسی اصلا نگاه نمیکنه .
-----------------
ولی در مورد تاریخ راه اندازی با همتون موافقم , احتمالا پایان قرن جاری منظورشون بوده .

S E V E N
25-08-2007, 20:36
حتما پولش هم دقیقه ای 1000 تومن میشه !

TheMohammad
25-08-2007, 21:03
حتما پولش هم دقیقه ای 1000 تومن میشه !
دقیقه ای فکر نکنم باشه ! فکر کنم باید حق اشتراک ماهانه بدین (مطمئن نیستم)

@R3Z
25-08-2007, 23:08
بابا بیخیال بشینین تو خونتون لم بدید تلویزیون نگاه کنید
اگه این وضعیت آنتن دادن موبایل واسه این سیتمشم باشه همون بهتر که همچین سیستمی راه نیفته

S@M@Nd
25-08-2007, 23:35
سه چهار سال منتظر باشین تا شاید اینطوری بشه:27:

وحتی بیشتر

BIKHIAL_ALL_75
26-08-2007, 01:57
الان گوشی هایی هستن که به راحتی تمام کانال های داخل ایرانو میگیرن!

S E V E N
26-08-2007, 10:52
دقیقه ای فکر نکنم باشه ! فکر کنم باید حق اشتراک ماهانه بدین (مطمئن نیستم)

پس اون موقع رقمش نجومی میشه !

CD-RW
26-08-2007, 11:29
چرا هیچکس پستهای من رو نمیخونه .
دوستان تکنولوژی Broadcast هست , یعنی نمیتونن بابت اشتراک شخصی هزینه بگیرند ولی شاید یه راهی پیدا کردند .
با گوشی های تیونر دار اشتباه نگیرید . اونها درسته که همه کانالها رو میگیره ولی به صورت آنالوگ دریافت میکنه ( پس لازمه حتما گوشی در جهت خاصی باشه تا بهترین سیگنال رو بگیره )
به تجهیزات زیادی نیاز نداره , فقط باید سایتهای جاری تجهیز بشه .
---------------------
بابا یکی جون من گوش کنه , میفهمه من چی میگم . دیگه شلوغش نکنید . خیلی هم فنی عنوان نکردم .
حرفهای خاله زنکی رو هم بذارید کنار , مثلا برنامه " 4 سوی علم " شبکه 4 رو زمانی میذاره که من توی راه هستم و هیچ استفاده از گوشی ندارم .

TheMohammad
26-08-2007, 14:51
دوستان تکنولوژی Broadcast هست , یعنی نمیتونن بابت اشتراک شخصی هزینه بگیرند ولی شاید یه راهی پیدا کردند .
با گوشی های تیونر دار اشتباه نگیرید . اونها درسته که همه کانالها رو میگیره ولی به صورت آنالوگ دریافت میکنه ( پس لازمه حتما گوشی در جهت خاصی باشه تا بهترین سیگنال رو بگیره )
---------------------
بابا یکی جون من گوش کنه , میفهمه من چی میگم . دیگه شلوغش نکنید . خیلی هم فنی عنوان نکردم .
حرفهای خاله زنکی رو هم بذارید کنار , مثلا برنامه " 4 سوی علم " شبکه 4 رو زمانی میذاره که من توی راه هستم و هیچ استفاده از گوشی ندارم .
صدا و سیما برای پوشش تهران مثلا از چندتا دکل استفاده میکنه ؟
چقدر زمان میبره برای تجهیز ؟

S E V E N
26-08-2007, 23:49
---------------------

یعنی همین فردا پس فردا میاد ؟:31:

CD-RW
27-08-2007, 08:21
شماها چقدر دستپاچه اید , پست اول رو بخونید و به اون معادله روال کارهای دولتی رو هم اضافه کنید .
نیازی به سایت جدید نداره . توی سایتهای قدیمی قابل اجراست .

p990
27-08-2007, 17:45
---------------------

تکنولوژی Broadcast كه شما ميگي اگر فعال بشه همه گوشي ها مي تونند بگيرند (و فقط كانال هاي داخل گشور است)؟ يا نياز به برنامه اي داره كه بايد در گوشي نصب كرد؟
پس اين كارت ----H كه تو گوشي N77 و N92 است در حال حاضر نا كارامد هستند در ايران؟
و ----H نياز به پرداخت هزينه داره و آيا مي تونه كانال هاي ماهوارهاي رو بگيره و هم تلويزيون ؟

قضيه اين گوشي هايي كه تو ايران هست و شما مي گيد تلويزيون رو مي گيره و به صورت آنالوگ هست و بايد جايي باشه كه آنتن خوب بده چي هست؟آيا اينها مي تونند ماهواره رو بگيرند؟آخه شنيدم گوشي هايي هست توايران كه علاوه بر تلويزيون ماهواره رو مي گيره؟
يكي از بچه ها مي گفت دوستم داره و كانال تپش رو هم به ما نشون داد ؟؟؟ فكر كونم خالي مي بست!!
آگه بعضي سوال هام مبتديانه است به بزرگي خودت ببخش.!!!

S@M@Nd
29-08-2007, 00:53
تکنولوژی Broadcast كه شما ميگي اگر فعال بشه همه گوشي ها مي تونند بگيرند (و فقط كانال هاي داخل گشور است)؟
BroadCast بر مبنای سیستم ماهواره عمل می کنه یعنی در بعضی از گوشیا دستگاهی هست که فرکانس ماهواره رو به تصویر و صوت تبدیل می کنه .

يا نياز به برنامه اي داره كه بايد در گوشي نصب كرد؟
تا اونجا که می دونم نه ولی اگه برنامه هم باشه برنامه ی طوری که امکانات بیشتر در اختیار شما قرار می ده

پس اين كارت ----H كه تو گوشي N77 و N92 است در حال حاضر نا كارامد هستند در ايران؟
بله

و ----H نياز به پرداخت هزينه داره و آيا مي تونه كانال هاي ماهوارهاي رو بگيره و هم تلويزيون ؟
نه احتیاج به هزینه نداره . کانالای ماهواره هم می گیره تقریبا مثل کارتای --- در کامپیوتر عمل می کنه .

قضيه اين گوشي هايي كه تو ايران هست و شما مي گيد تلويزيون رو مي گيره و به صورت آنالوگ هست و بايد جايي باشه كه آنتن خوب بده چي هست؟
اینا در داخل خود سیستمی دارند که امواج رادیو رو به صوت و تصویر تبدیل می کنه البته به صورت آنالوگ همانند گوشیه i-teq Xbound . چون گیرنه اینا ضعیفه باید امواج قویتر باشه تا تصویر خوب داشته باشید.

آيا اينها مي تونند ماهواره رو بگيرند؟
نه نمی شه.

آخه شنيدم گوشي هايي هست توايران كه علاوه بر تلويزيون ماهواره رو مي گيره؟
من از این حرف زیاد اطمینان ندارم .

يكي از بچه ها مي گفت دوستم داره و كانال تپش رو هم به ما نشون داد ؟؟؟ فكر كونم خالي مي بست!!
بازم می گم سیستم Broadcast در ایران فکر نکنم باشه . اگه می خوایید باور کنید برید پیش همون دوسته بگید در همون لحظه یک کانال به غیر از تپش نشون بده که احیانا اون یک فیلم ضبط شده رو نشون نداده باشه .

S@M@Nd
29-08-2007, 00:56
آگه بعضي سوال هام مبتديانه است به بزرگي خودت ببخش.!!!
اینجور جاها برای یاد گیریه زیاد نباید نگران باشی بالاخده یکی هست جوابتو بده . البته اگه خودم اشتباه نگفته باشم .......!!!!!

TheMohammad
29-08-2007, 01:05
BroadCast بر مبنای سیستم ماهواره عمل می کنه یعنی در بعضی از گوشیا دستگاهی هست که فرکانس ماهواره رو به تصویر و صوت تبدیل می کنه .
این جمله رو یکمی عجله ای ننوشتین ؟
(Broadcast یعنی انتشار برای عموم تا یک محدوده مجاز
Multicast یعنی انتشار برای عده ای خاص
Unicast یعنی انتشار برای یک نفر)

S@M@Nd
29-08-2007, 23:43
این جمله رو یکمی عجله ای ننوشتین ؟

دوست عزیز از راهنماییت متشکرم . آره حالا که نگاه می کنم فکر کنم اشتباه نوشتم من اونو با سیستم ماهواره ای اشتباه گرفتم....

CD-RW
01-09-2007, 11:12
دوستان توضیحات جالب و مفیدی دادند , نیازی به تحلیل بیشتر این موضوع نیست , در هر حال امیدی نیست که تا آخر سال این سیستم راه بیافته .
برای توضیح بیشتر بذارید دسته بندی کنم تا جا بیافته
1- گوشی های تیونر دار ( این گوشی ها با امواج آنالوگ کار میکنه , درست مثل تلویزیون معمولی )
2- گوشی های با قابلیت دریافت ماهواره ( این گوشی ها در داخل کشور غیر مجاز هست , ولی توی دبی میتونی پیدا کنی )
3- گوشی هایی که از ----h پشتیبانی میکنند ( تکنولوژی عنوان شده برای این نوع گوشی هاست )
در ضمن چون احتمالا روی باند Gsm نصب میشه , نیازی به گوشی جدید هم نداره و فقط یه نرم افزار میخواد که روی گوشی نصب بشه .
گفتم احتمالا , ولی ممکنه فرکانس دیگه ای براش در نظر بگیرن که اونوقت گوشی مخصوص میخواد .

p990
02-09-2007, 18:13
از S@M@Nd و CD-RW ممنونم بابت راهنمايي جامع و كاملتون.
با اين ترتيب گوشي n92 ,n77 دو گوشي غير مجاز به حساب مي ياند و اين دو گوشي رو اگه بشه گير اورد مي توان بدون واسطه كانال هاي ماهواره اي رو دريافت كرد.
درست گفتم؟؟؟؟؟؟

pooreya_2008
02-09-2007, 18:23
توی ایران اگرم بشه قیمتش سر به فلک میکشه

CD-RW
03-09-2007, 09:09
از S@M@Nd و CD-RW ممنونم بابت راهنمايي جامع و كاملتون.
با اين ترتيب گوشي n92 ,n77 دو گوشي غير مجاز به حساب مي ياند و اين دو گوشي رو اگه بشه گير اورد مي توان بدون واسطه كانال هاي ماهواره اي رو دريافت كرد.
درست گفتم؟؟؟؟؟؟

فقط نوکیا نیست که گوشی های با قابلیت دریافت ماهواره رو میزنه , خیلی از شرکتها دارند منتها ...... اینجا ایرانه .

N77 Satellite
10-09-2007, 20:09
قبلا اختراغ شده بود
نمونه اون گوشی N77

سالام دوست عزيز ميخواستم بدونم N77 چه در داخل ايران و چه در خارج ميتونه كانالهاي ماهواره اي رو دريافت بكنه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اگرهزينه اي هم داره چقدره .از چند جاي ديگه هم پرسيدم ولي جوابم رو هنوز ندادن ممنون ميشم اگه جوابم رو سريعتر بدي.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Only N77 Satellite
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ugly_girl_a
10-09-2007, 20:27
gprs digeee?

CD-RW
11-09-2007, 10:36
سالام دوست عزيز ميخواستم بدونم N77 چه در داخل ايران و چه در خارج ميتونه كانالهاي ماهواره اي رو دريافت بكنه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اگرهزينه اي هم داره چقدره .از چند جاي ديگه هم پرسيدم ولي جوابم رو هنوز ندادن ممنون ميشم اگه جوابم رو سريعتر بدي.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Only N77 Satellite
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این گوشی اگه وارد بشه غیر قانونی هست .
دریافت تلویزیون به روش دیجیتال با اونی که شما میگی زمین تا آسمون فرقشه , پستهای قبلی منو بخونید .