PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل بسيار بزرگ با سي دي رام ايسوز مديران و متخصصان و دوستان كمك كنند. فوري فوري

shahyar_2005
20-08-2007, 11:56
با عرض سلام و خسته نباشيد.

لطفا مديران و متخصصان كمك كنند در مورد يك مشكل بزرگ.

مشكل با سي دي رام ايسوز

دوستان من مي خواستم سي دي رام ( Asus Crw ) آپديت كنم كه فايل مخصوص اپديت را با

مدلي كه داشتم از سايت خود ايسوز برداشتم و هنگامي كه فايل اپديت به صورت ستاپي براي

كامل شدن بود هنگامي كه دكمه استارت اپديت را زدم و چن دقيقه و يا بيش از نيم ساعت صبر

كردم كه پر شود ولي پر نشد و ويندوز هنگ كرد و مجبور شدم كاپيوتر را از روي كليد كيس

رستارتش كنم. حالا سي دي رام كار نمي كند. و مادربرد و بايوس نيز در اغاز كامپيوتر هشدار به

نصب مي دهند كه مي گويند بايد فايل اپديت را يا پاك يا نصب مجدد كنيد.

سوالات من اين است كه :

الان كلا سي دي رام از روي ويندوز پاك شده است چي كار كنم؟

الان سي دي رام باز نمي شود درب سي دي رام روي كيس كامپيوتر را مي گويم كه باز نمي شود؟

چطوري عيب را برطرف كنم؟

چطوري مي توانم فايل اپديت را دوباره بدون مشكل نصب كنم تا عيب برطرف شود؟

در ضمن من فايل را دقيق برداشتم و همون مدلي است كه دارم.

مادربرد من ام اس اي هستش.

لطفا پاسخ كامل و كلي بدهيد.

Herasat
21-08-2007, 01:51
سلام
خدمت شما عرض شود كه در اين حالت شما مجبور هستيد كه يك بار از طريق فلاپي درايو خود همانطور كه در دفتر چه مادر بورد توضيح داده شده است بايوس خود را فلش و مجدد آپديت كنيد .اما اين نكته را كه فايل بايوس بايد با مدل مادر بورد مطابقت كند را فراموش نكنيد وحتما از اخرين نسخه مو جود به غير از نسخه هاي آلفا و بتا استفاده كنيد. هم چنين از سلامت دستگاه خود مطمئن شويد زيرا اگر در هنگام آپديت مجدد بايوس بانقص فني روبرو شويد ممكن است مادر بورد دچار مشكل شود و ديگر بالا نيايد. در ضمن قسمتي از دفتر چه مادر بوردهاي ام اس اي در باره يك چيپست كمكي سخن گفته كه در مواقعي به كمك بايوس مي آيد بد نيست در باره آن مطالعه كنيد. در آخر نيز ممكن است بعد از انجام اعمال بالا مجبور به تعويض ويندوز شويد. البته اگر bios سي دي رام شما بخاطر عمل آپديت، صدمه ديده باشد شما مجبور هستيد كه سي دي رام را به گارانتي برده و يا از متخصصان تعميرات سي دي رام كمك بگيريد.