PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به دست آوردن تاريخ امروز در دلفي

sara_she
20-08-2007, 08:38
با سلام

من تو دلفي تازه كار هستم و قراره با دلفي 2005 يه برنامه حسابداري بنويسم و ديتابيس اون هم اينتر بيس است

يه سوال داشتم اگه بخوايم تاريخ امروز رو تو برنامه دلفي به دست بياريم و در بانك در فيلدي از نوع Dateبريزيم چه روشي رو بايد به كار ببريم؟
آيا تابع خاصي براي به دست آوردن تاريخ امروز در دلفي تعريف شده است؟ آيا تبديل فارسي براي ان وجود دارد؟

sara_program
20-08-2007, 08:53
منظور شما از تاریخ امروز چیه ؟ شما می خواین دقیقا برنامه چیکار کنه؟ مثلا شما تاریخ رو بدین برنامه بگه امروز چند شنبه است یا اینکه خود برنامه مثل یه تقویم باشه ؟ و یا ...

لطفا قشنگ بگین از برنامه چی می خواین.

MasterData
20-08-2007, 13:02
با استفاده از تابع Now میتونید تاریخ و زمان جاری سیستم رو بدست بیارید البت به صورت میلادی برای تبدیلش هم از توابعی که توسط برنامه نویس های دیگه تهیه شده استفاده کنید
فکر میکنم توی همین انجمن باشه
SHDate رو توی انجمن جستجو کن
ذخیره توی بانک هم که باید برین برنامه نویسی پایگاه داده یاد بگیرید

H_T_O_A
20-08-2007, 15:51
سلام
اتفاقا منم چند وقت پيش يه همچين برنامه اي رو تموم كردم
masterdata درست ميگن
تابع now تاريخ سيستم رو به ميلادي بر ميگردونه البته تابع Date هم تقريبا همين كارو مي كنه
براي بدست اوردن تاريخ شمسي هم يه الگوريتمي هست كه بايد برنامه شو بنويسي
البته من دارمش اگه بخواي واست ميل ميكنم
يا علي

afshinaghasi
20-08-2007, 20:23
سلام خوبی
اگر بخواهی که تاریخ میلادی رو بزاری تو برنامت بهتره که اینکارو بکنی برای قشنگتر شدنشم از این راه برو یه staus bar بزار با یک timer .بعدش باید خاصیت intervale تایمر رو به یک تغییر بدی سپس این کد رو هم با دو بار کلیک بر روی timer می نویسی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگر هم که بخواهی تاریخ شمسی رو بنویسی بهترین کار ستفاده از کامپوننتش هست اگر خواستی من اون رو بهت میدم خاطرم نیست از چه سایتی گرفتمش یکمی کار کردن باهاش مشکله .:5:

H_T_O_A
21-08-2007, 17:26
StatusBar به نظر شم لازمه يا فقط واسه قشگي استفاده كرديدش؟

Mavix
21-08-2007, 19:21
با سلام

با فرض اینکه نام جدول Table1 و نام رکورد Today باشه :

afshinaghasi
22-08-2007, 09:52
سلام این آدرسه کامپوننت تاریخ فارسی است (تبدیل تاریخ میلادی به شمسی) (کامپوننت تاریخ میلادی به شمسی): این فایل به صورته فشرده هست rar باید با برنامه winrar بازش کنید هرکی این برنامه را نداره میتونه نسخه جدیدشو از اینجا بگیره :

اینم آدرسه کامپوننت تاریخ فارسی :

به یه بدبختی به اشتراک گذاشتمش برید حالشو ببرید. در ضمن مثال هم داره حتما اونو ببنید

sara_she
22-08-2007, 11:01
ممنون از راهنمايي و توجتون
من برش داشتم. اگه ميشه يه توضيح كوتاه در مورد اينكه چطور مي تونيم اونو تو برناممون استفاده كنيم بدين
باتشكر

afshinaghasi
22-08-2007, 11:31
اول باید اونو از حالت فشرده در بیاری. ok

بعد باید کامپوننتو نصبش کنی ولی یکمی سخته .یعنی اگر بار اولت باشه سخته .به این آدرس برو بعد آموزش نصب انواع کامپوننت download کنش

فعلا این کارا رو انجام بده در ضمن باید از پوشه اصلی (اولی) فایله ufarsidate