PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : php OR asp

cookie
19-08-2007, 11:42
با سلام به همه دوستان می خواستم از شما که صاحب نظر و عالم هستید یک نظر خواهی بکنم
من برنامه نویسی #c بلدم sql هم کارکردم حالا میخوام برنامه نویسی web کار کنم به نظر شما asp یا php کدو بهتر و فنی تره اگه نظرتون روی php است کدوم نرم افزارش رو نصب کنم ممنون میشم اگه منو از سردرگمی در بیارید:19::19:

amir abbas
19-08-2007, 16:27
هر دو زبان قوی هستند ولی نمیشه با هم مقایسه داشته باشیم
php یه برتری هایی داره مثل اینکه روی تمامی سرور ها ویندوزی و لینوکسی قابل اجراست ولی فایل های asp فقط روی سرور های ویندوز قابل اجراست. php منبع بازه ولی asp نیست. ساپورت php هم خیلی قویتر از asp هست. تعداد افرادی که تو php تخصص دارند هم از متخصصان asp بیشتره. در کل php به نظر من بهتره.
برای کار با php و نوشتن کد php باید dreamweaver رو نصب کنی که قابلیت های خیلی خوبی برای برنامه نویسی با php داره و احتیاج به سرور محلی داری تا کد هایی که نوشتی رو تستشون کنی که برای سرور محلی هم این فیلم که تو این تاپیک قرار دادم ببیند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohammadbcb
19-08-2007, 17:08
خوب معلومه اگه خيلي تنبلي php ولي اگر كارت دسته و مرد عمل هستي "نه از نوع مخدر" asp چون انقدر برنامه با php نوشتن كه لازم نيست تو حتي 5 خط بيشتر رو عوض كني ,ولي asp پياده ات ميكنه ولي كارش تميز و حرفه اي تره كلاسشم خيلي بيشتره چون هر بچه اي كه دستش تو دماغش هست نميتونه با هاش كار كنه بر عكسش :19:php

Arman_Panda
19-08-2007, 17:22
دوست عزیز هر دوی این زبان ها قدرتمند و خوب هستند و با هر دو هر کاری را که می خواهید در وب انجام دهید می توانید اما این موضوع را در نظر داشته باش که سرورهای ویندوز قیمت گزافتری نسبت به سرورهای لینوکس دارد و اکر دات نت کار شوی مجبور با توجه به انحصار طلبی مایکروسافت نرم افزارت را بر روی سرورهای ویندوز بگذاری.

peyman1987
20-08-2007, 12:34
خوب معلومه اگه خيلي تنبلي php ولي اگر كارت دسته و مرد عمل هستي "نه از نوع مخدر" asp چون انقدر برنامه با php نوشتن كه لازم نيست تو حتي 5 خط بيشتر رو عوض كني ,ولي asp پياده ات ميكنه ولي كارش تميز و حرفه اي تره كلاسشم خيلي بيشتره چون هر بچه اي كه دستش تو دماغش هست نميتونه با هاش كار كنه بر عكسش :19:php

دوست عزيزي که تا حالا دستت توي دماغت نرفته اگه شما براي کلاس برنامه نويسي ميکني اصلا بهتره که اينکارو نکني و بري دنبال يه کار ديگه. اکثر بچه‌هاي اين فروم php کار ميکنن شما با اين پست خودتون رو جلوي همه ضايع ميکنين. منم با اکثر افراد در برتري php بر asp موافقم. درسته اين بحث تا حالا توي بيشتر از 10 تا تاپيک مطرح شده و آخرش هم به نتيجه‌اي نرسيده چون همه سليقه‌اي برخورد ميکنن. ولي بنظر من به همون دلايلي که دوستمون گفتن php بر asp برتري داره. يه فاکتور ديگه که من ميخوام اضافه کنم امنيت بالاي php هست.

mohammadbcb
22-08-2007, 17:00
Peyman1987
هميشه بايد حقيقت رو گفت حالا اگه ضايع هم شدي مهم نيست و معلومه كه كدوم بهتره