PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال واقعا حرفه ای از حرفه ای ها

nh_z
19-08-2007, 03:11
آقا من سیستممو سال 80 جمع کردم با مشخصات زیر:
cpu:2.2 intel
main:giga 845
hard:60
ram:256
gerafik:128 geforce
اما دوسه ماه یه ایراد عجیب پیدا کرده که هیچ کس توشهرمون نمی تونه ایرادشو پیدا کنه که از چیشه.ایرادش اینه که کامپیوترهنگ میکنه بعد که ریستارتش میکنیم دیگه مانیتور روشن نمیشه (مثل وقتی میشه که خاموشه) البته خود کیس روشن میشه اما سیستم هم بالا نمیاد(ازاینجا فهمیدم که صدای اولیه ویندوز از اسپیکر شنیده نمیشه).
اول گفتم از مانیتوره ولی مانیتور دیگه هم تست کردم روشن نشد.بعد که بردم با گارانتی که کارت گرافیکش داشت درستش کنن مرده گفت از رمشه یه رم سالم انداخت اما درست نشد بعد کارت گرافیک دیگه هم انداخت اما درست نشد.حالا دیگه نمیدونم از کجاشه.البته اینم بگم پاورشو تازه عوض کردم چند ماه نیست(ایراد بعد اون شده ولی یکی دوماه بعدش).حالا از دوستانی که میتونن میخوام منو راهنمایی کنن که ایراد از کجاشه وچی باید بکنم؟
فکر کنم اینها رو هم بگم بد نباشه:
1-زمان هنگ معلوم نیست بعضی وقتا نیم ساعته بعضی وقتها هم اصلا هنگ نمیکنه
2-چون من بیشتر تو اینترنتم بیشتر این موقع میشه.اون زمانها که با سیدی کار میکردم هنگ کرده.
3-ویروس هم نیست چون صدبار ویندوز عوض کردم و همچنین دوتا آنتی ویروس عالی و همیشه آپدیت شده دارم.

amin123
19-08-2007, 08:07
دوست عزیز دو تا کار بکن شما:
1-پاورت را عوض کن
2-main را توسط در آوردن باطری یا جامپر cmos clr پاک کن........

amir wolf
19-08-2007, 13:31
سلام دوست عزیز
احتمالا بایوست ویروسی شده ، در ضمن من به هاردت و رمت هم شک دارم
یه سوال اینکه شما هاردتو Fdisk کردی؟ و اینکه این کار رو یکبار امتحان کن ، تمام کابهای دستگاهتو از مادر برد در بیار(بجز کابل فلاپی ، در ضمن منظورم کابل IDE هستش) بزار فقط دستگاه بوت شه و یه فلاپی بوت بزار برو تو داس ببین بازم هنگ می کنه؟

ahsanx
20-08-2007, 06:34
دوست عزیزشاید پاور جدید شما ضعیفه و قسمتی از مدار مادر برد یا جای دیگه سوختگی یا اتصالی داره که باعث میشه شدت جریان زیادی از پاور کشیده بشه و در نتیجه به پاور فشار بیاد و باعث بوجود اومدن این مشکل شده . موفق باشی

nh_z
20-08-2007, 15:50
باتشکر از راهنمایی دوستان
اما علت این مشکل از cpu بود چون این قطعه هست که فرمان کارکردن به قطعات رو میده.
من اول شک کردم که احتمالا سرعت فن cpu خرابه بعد که بازش کردم دیدم مارکی که روی cpu میشه چسبیده به هیت سینگ فن یعنی در اثر حرارت روی cpu سوخته و باعث شده که cpu که ازطریق فن خنک میشه سرد نشه در نتیجه... .من زیر هیت سینگ رو و روی cpu پاک کردم فکر کنم درست شده بعدا دقیق میگم.

*Batman*
20-08-2007, 21:51
برنامه ای نصب کنید تا دمای Cpu را تو ویندوز براتون مانیتور کنه.

nh_z
21-08-2007, 11:20
برنامه ای نصب کنید تا دمای Cpu را تو ویندوز براتون مانیتور کنه.

آقا این بهترین راهنمایی بود.اگه میشه لینک دانلود برنامه شو بدین.

*Batman*
21-08-2007, 17:59
آقا این بهترین راهنمایی بود.اگه میشه لینک دانلود برنامه شو بدین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود با کرک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

B O L O T
21-08-2007, 20:45
ممنون دوستان

nh_z
21-08-2007, 23:58
دانلود با کرک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آقا خیلی دمت گرم.خیلی کمک کردی.:11:
اما لینک خراب بود.اگه یکی دیگشو داره لطفا بده.وگرنه همون اسمشم کفایته.:10:

nh_z
22-08-2007, 00:02
دوستان کامپیوتر کاملا درست شد.:46:
ایراد از همون موردی بود که گفتم.و همین طور مقداری از علت هنگ نرم افزاری بود (دو تا آنتی ویروس اصلا باهم ساز گار نمیشن:دو پادشاه در اقلیمی نگنجند).:40:

ehsankalak
29-08-2007, 04:06
اگه همه کارای بالا رو کردی باز درست نشد راحتت کنم چیپ ست مادربردته کاریش هم نمیشه کرد خدا بیامرزتش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nh_z
29-08-2007, 20:11
اگه همه کارای بالا رو کردی باز درست نشد راحتت کنم چیپ ست مادربردته کاریش هم نمیشه کرد خدا بیامرزتش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه درست شد مثل روز اولش.:20:
هیچ ایرادی نداره

ehsankalak
18-09-2007, 01:26
خب خدارو شکر

badterojan
19-09-2007, 02:53
من قبلا چنین ایرادی داشتم سیستم رو از همون روزی که تحویل گرفتیم هنگ می کرد یا ریست می شد (سیستم نو بود) بعد از کلی :18::42::37::45::23: فهمیدم ایراد مال یه خازن خراب تو پاور بوده

شما هم که می گی بعد از تعویض پاور (آن هم نو) چنین مشکلی داری اون رو یه چک بکن

XELTEK
20-09-2007, 00:38
منم به این ایراد برخوردم ! منتها دلیل ایراد این بود که خازنهای رو مین باد کرده بودند 1