PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : --- > cms یا کد نویسی؟؟؟

bunny
18-08-2007, 20:06
سلام

یه سوال داشتم

وقتی که cms ها هستند چه لزومی داره که از نرم افزار های dream & Golive و بقیه استفاده کنیم

ممنونم:5:

amir abbas
18-08-2007, 21:39
CMS ها نرم افزار های راه اندازی سایت هستند که کاملا آماده هستند و می تونید بعد از نصب ازشون استفاده کنید ولی حتی همون نرم افزار ها رو هم یکی نوشته. کسی که می خواد کد بنویسه به یه برنامه توسعه وب مثل dremaweaver یا golive و امثال اونها احتیاج داره

anarchist60
19-08-2007, 04:20
یه مثال ساده اینکه شما Cms رو نصب کردی
حالا واسه نمایش سایتت که نمیتونی از قالب خود Cms با لوگوی خودش و طرح تکراریش استفاده کنی
بنابر این مثل یه طراح خوب دریم ویور رو باز میکنی و شروع به طراحیه قالب میکنی
البته طراحی قالب یه بخش از کاربرد وسیع برنامه ای مثل دریم ویوره...
موفق باشی

bunny
19-08-2007, 18:20
سلام

منظورم از دریم فقط مثال بود
ولی به نظر من سرعت رشد این cms ها اون قدر بالا هست که نیازی به برنامه نویسی از طریق نرم افزار داشته باشیم
خیلی از طراحان ایرانی هنوز مطلبی از جاوا و ... به اندازه کافی ندارند ولی بوسیله پورتال و cms ها خیلی خوب پیش میرند !!! غیر از اینه ؟؟؟

راستی در اروپا هم به همین شکل از cms ها استفاده میشه یا نه؟؟؟
و اینکه این cmsهای پولی که در خازج هست می تونه چه امکانات اضافه ای داشته باشه ؟؟؟

ممنونم

amir abbas
19-08-2007, 18:33
خوب درسته که CMS ها کار رو برای همه راحت کردن ولی می خوام یه مثال ساده بزنم

CMS ها هم مثل ماشین سواری هستند. هر روز مدل های جدید تر و با امکانات بیشتر وارد بازار میشه.
خوب ما این ماشین ها رو نمیسازیم و فقط پول خریدشون رو میدیم.
حالا اگر یه روزی یه بخش ماشین خراب بشه و شما خودت بخوای درستش کنی باید از مکانیک چیزی بدونی

در طراحی وب هم یادگیری HTML , CSS و javascript و استفاده از نرم افزار هایی مثل dremaweaver حکم آچار رو داره برای شما. شما به اینها احتیاج دارید که اون CMS ها رو برای نیاز خودتون دستکاری کنید. شما بدون دونستن HTML و CSS نمیتونید برای CMS انتخابی خودتون قالب اختصاصی طراحی کنید. و dreamweaver هم به شما کمک میکنه که با سرعت و دقت بیشتری بتونید کدهای HTML و CSS رو به کار بگیرید

CMS ها خارجی هم در همه جای دنیا استفاده می شن حتی در اروپا و آمریکا. مثلا سایت های

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از سایت های خیلی بزرگ هستند ولی دارن از drupal که یه CMS رایگانه استفاده می کنند.
CMS ها پولی هم فقط به خاطر ساپورتی که میدن ، پولی هستند وگرنه برتری خاصی ندارند

bunny
19-08-2007, 18:41
سلام

برای لینک ها ممنونم

اول اینکه یعنی cms های پولی هیچ مزیتی نسبت به مامبو یا هر cms رایگان دیگه نداند

مثلا cms نداریم که هم علاوه بر امکانات مامبو - forum هم داشته باشه و یا در کل بهتر باشه ؟؟؟

در ضمن در ایران میشه چند تا سایت که با نرم افزار طراحی شدند نشون بدین

چون کار با نرم افزار به مراتب از cms & portal طولانی تره!!

ممنووووووونم

bunny
19-08-2007, 18:47
راستی در ایران الان پورتال ها و cms های غیر رایگان زیاده مثل پارس دیتا یا اریانیک و ...

مزیتشون نسبت به cms های مجانی مثل مامبو چیه که کسی بره و 1 میلیون تومن برای پارس دیتا بپردازه در حالیکه میتونه مجانی از معروف ترین های cms ها استفاده کنه ؟؟؟:41:

ممنون

amir abbas
19-08-2007, 19:31
cms های پولی فقط ساپورت خوبی دارند وگرنه قابلیت خاصی ندارند که تو بقیه سی ام اس ها نباشه. مثلا drupal تو خودش فورم هم داره و کلی قابلیت مفید داره و باهاش میشه از سایت گالری گرفته تا سایت آپلود فیلم و سایت خبری و سایت بازی ساخت. س ام اس های پولی بیشتر برای اون ساپورت پول میگیرند.

همه سایت ها با نرم افزار طراحی میشن حتی CMS ها
من الان سایتی خاطرم نیست ولی کلی سایت تو وب به زبان فارسی و انگلیسی هست که با HTML و تو dreamweaver ساخته شدن. زیاد هم زمان نمی بره. من الان میتونم یه صفحه وب شیک رو تو 15 دقیقه طراحی کنم و بذارم تو اینترنت. شما هم که با دریم ویور کار کنی و یاد بگیریش میتونی همین کار رو انجام بدی.

این سی ام اس های پولی ایرانی هم دقیقا مشابه نمونه های خارجی فقط ساپورت میدن وگرنه قابلیت خاصی ندارند. میشه گفت سی ام اس های خارجی به مراتب قدرت بیشتری دارند. یه سری از شرکت ها هم فکر می کنن اگر بابت یه چیزی 1 میلیون تو من بدن حتما اون چیز از همه بهتره ولی در حقیقت این طور نیست. همین drupal به جرات می تونم بگم دو سه برابر پارس دیتا و امثال اون قدرت و انعطاف داره

mohammadbcb
26-08-2007, 09:03
:19:اگر مي خواهيد Cms استفاده كنيد يه وقت اينقدر ميگي mamabo ازش استفاده نكني پيشنهاد من joomla است ولي اون پارس ديتا كه مي گه اولن قيمتش اينقدر نيست بعد بدون كه چون كار بچه هاي فارس خيلي با ما سازگار تر و تغيير آن با تئجه به ساپورت و راهما هاش كاري كه از هر كسي بر مي آد( تقربيا چون مثلا خودم نمي تونم) ولي باز هم به قيمتش نمي ارزه آدم 2 تا كلاس php تو مجتمع فني يا ايزايران بره بعد رو cms هاي خازجي وقت بزاره به صرفه تره
((((((همه اش نظر شخصي منه تازه كار بود))))))):19:

bunny
27-08-2007, 12:50
:19:اگر مي خواهيد Cms استفاده كنيد يه وقت اينقدر ميگي mamabo ازش استفاده نكني پيشنهاد من joomla است ولي اون پارس ديتا كه مي گه اولن قيمتش اينقدر نيست بعد بدون كه چون كار بچه هاي فارس خيلي با ما سازگار تر و تغيير آن با تئجه به ساپورت و راهما هاش كاري كه از هر كسي بر مي آد( تقربيا چون مثلا خودم نمي تونم) ولي باز هم به قيمتش نمي ارزه آدم 2 تا كلاس php تو مجتمع فني يا ايزايران بره بعد رو cms هاي خازجي وقت بزاره به صرفه تره
((((((همه اش نظر شخصي منه تازه كار بود))))))):19:

ممنونم
فقط چرا از مامبو استفاده نکنم
چرا جوملا بهتره؟؟؟

mohammadbcb
27-08-2007, 13:01
ببين تاريخچه جوملا رو مطالعه كن :19:
جوملا خودش همون مامبو كه از نسخه (فكر كنم 7) به بعد شده جوملا يعني فرض كن ويندوز xp ماميو و جوملا ويندوز ويستا است (چه تشبيه بي ريط و مزخرفي) همونطور كه براي xp پچ هاي 1 و 2و .. مي ايد براي مامبو هم همينطور نسخه هاي جديد مي ايد ولي جوملا خيلي بهتره (هيچ كس: اين نظر شخصي من بود حالا خوبه يا كه بده---سلطان رپ فارس):19:

bunny
28-08-2007, 13:26
ببين تاريخچه جوملا رو مطالعه كن :19:
جوملا خودش همون مامبو كه از نسخه (فكر كنم 7) به بعد شده جوملا يعني فرض كن ويندوز xp ماميو و جوملا ويندوز ويستا است (چه تشبيه بي ريط و مزخرفي) همونطور كه براي xp پچ هاي 1 و 2و .. مي ايد براي مامبو هم همينطور نسخه هاي جديد مي ايد ولي جوملا خيلي بهتره (هيچ كس: اين نظر شخصي من بود حالا خوبه يا كه بده---سلطان رپ فارس):19:
اوکی ممنون
توجیه شدم
!!!

mohammadbcb
05-09-2007, 10:43
خواهش می کنم دوست عزیز