PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه راست به چپ کردن قالب ها؟(درخواست اموزش)

sajadlog
17-08-2007, 20:39
سلام من میخوام بدونم چطور یه تمپلت خارجی رو میشه راست به چپ کرد که مثلا منوهاش که سمت پچ هست بیاد راست.
لطفا اساتید کمک کنند.من خودم یه قالب نیاز دارم ولی تو سایت های ایرانی هیچی پیدا نکردم.ولی تو خارجی ها چندتایی پیدا کردم. برای مامبو یا جوملا قرقی نمی کند.خواهش میکنم.

navid_hosseini_69
18-08-2007, 10:57
سلام من میخوام بدونم چطور یه تمپلت خارجی رو میشه راست به چپ کرد که مثلا منوهاش که سمت پچ هست بیاد راست.
لطفا اساتید کمک کنند.من خودم یه قالب نیاز دارم ولی تو سایت های ایرانی هیچی پیدا نکردم.ولی تو خارجی ها چندتایی پیدا کردم. برای مامبو یا جوملا قرقی نمی کند.خواهش میکنم.

شما دو راه دارید:

ا- تغییر خصوصیت dir که دو حالت دارد: ltr چپ به راست و rtl راست به چپ

2- تغییر خصوصیت float لایه ها که حالت های left , right , center دارد.

در هر صورت بهتر است بروید و زبان CSS را یاد بگیرید...

موفق باشید.....:40:

amir abbas
18-08-2007, 12:03
الان طراحی های جدید تماما با CSS کار میشه و شما برای اینکه بتونید یه قالب رو فارسی کنید باید CSS رو خوب بلد باشید در غیر این صورت ساعت ها وقت می ذارید ولی به نتیجه نمی رسید.
یکی از فرمان های CSS که جهت صفحه رو راست به چپ میکنه اینه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این باید به فایل CSS اضافه بشه. اگر توی فایل CSS شما body هست ، فقط باید اون یک خط فرمان رو زیر بقیه فرمان هایی که به body داده شده، اضافه کنید

siavosh1
24-08-2007, 13:42
برای اینکار صفحه را باید دوباره طراحی کنید .. چون اجزای مختلفی موجود در صفحه هستند که باید خصوصیاتشان تغییر کند .. اگر موقعیت های برخی بخش ها به صورت عددی مشخص شده باشد دیگر تغییر خصوصیت Dir به شما کمک نمی کند و باید طراحی از اول و با اعدادی جدید صورت گیرد .. یعنی صفحه باید از اول طراحی بشه:10:

amir abbas
24-08-2007, 13:44
اگر طراحی با شیوه قدیمی طراحی و با جدول باشه راست به چپ کردنش سخته ولی اگر از Div و Css استفاده شده باشه بدون طراحی دوباره میشه اون رو راست به چپ کرد

DaRiOuShJh
24-08-2007, 16:33
هه هه هه! فرمایش دوستان صحیح

ولی بستگی به قالبه صفحه و در کا خوده صفحه داره تا بعد برسیم به جاهایه دیگه!:10: