PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اونهایی که adsl دارن یا داشتن کمک کنن .

reza.majazi
16-08-2007, 21:44
سلام

چطور باید مودم adsl خودم رو نصب و تنظیم کنم.

اصلا امکانش هست که خودم نصب و تنظیم کنم

اگه میشه یکم سریع جواب بدین تا من هربار هزینه بابت این کار ندم واقعا ممنون میشم.

مدل مودم من اینه sy800c

لطفا از اول و جامع توضح بدین .

majid-ar
16-08-2007, 22:23
مدل مودم شما رو نمیشناسم که بگم چطوری باید نصبش کنید.

ولی هیچ چیز خاصی نداره.

الکی هم پول پشتیبانی ندید.به جایی که adsl گرفتین زنگ بزنید از پشت تلفن شما رو راهنمایی میکنن.

یعنی باید این کارو بکنن.10 دقیقم بیشتر کار نداره.

موفق باشید.

mamadfelfel1988
16-08-2007, 22:30

ولی هیچ چیز خاصی نداره.

الکی هم پول پشتیبانی ندید.به جایی که adsl گرفتین زنگ بزنید از پشت تلفن شما رو راهنمایی میکنن.

موفق باشید.
قبول دارم که کاری نداره ولی اصلا این کار رو یاد میدن وحتما باید پول بدی بدشم چون ip میزنند از این جور چیزا هیچ جوری نمیزارن

reza.majazi
17-08-2007, 02:43

ولی هیچ چیز خاصی نداره.

موفق باشید.

خوب اگه ممکنه توضیح بدین مودمم

symphony مدل sy800c هست .

reza.majazi
17-08-2007, 02:45
یعنی کسی نیست جواب بده ؟

reza.majazi
18-08-2007, 02:32
بابا یکی کمک کنه

Geeksboy
18-08-2007, 02:54
اگر تازه گرفتی برو پس بده D-Link 200 بگیر...معرکه هستش...من که خیلی باهاش حال کردم...

و اما درباره مودم...عزیز هر مودم یه Cd داره...شما Cd رو بزار برنامه اش رو Install کن...همین...بیشتر نمیتونم بگم...هر مودم Setup خاصی داره.

Sharingan
18-08-2007, 07:53
اگر تازه گرفتی برو پس بده D-Link 200 بگیر...معرکه هستش...من که خیلی باهاش حال کردم...

و اما درباره مودم...عزیز هر مودم یه Cd داره...شما Cd رو بزار برنامه اش رو Install کن...همین...بیشتر نمیتونم بگم...هر مودم Setup خاصی داره.

كاملا غلطه..
عزيز اون hnstall مال پورت usb است كه اگر شما كارت شبكه داشته باشين، نيازي به نصب نخواهد بود. معمولا تمام مادربوردهاي 2 سال اخير، كارت شبكه رو آن-بورد دارن.
اما در مورد نصب مودم، بايد بگم نصبي در كار نيست بلكه بايد مودم رو config كنيد. خود مودم حافظه داره و بعد از يك بار config شدن، ديگه هميشه مي تونيد ازش استفاده كنيد روي هر ويندوز و روي هر كامپيوتر ديگه اي. براي conffig كردن بايد بري توي explorer اين ادرس رو بزني. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد config wizard مياد. توضيحات بشتر رو توي cd نوشته. معمولا نوع كانكشن رو bridge انتخاب مي كنن. يك عدد 0 و 35 هم بايد يه جايش وارد كني...

البته اينو بگم كه شما نبايد اين كار رو خودتون انجام بدين، به دلايل زير:
1- سود حاصل از فروش adsl خيلي كمه. بنابراين شركت فروشنده زيربار نمي ره كه شما هزينه نصب و راه اندازي رو پرداخت نكنيد.
2- بهتره خود نماينه شركت اين كار رو انجام بده كه اگر بعدن مشكلي پيش اومد بتوني ادعايي داشته باشي، چون تو adsl خيلي مشكل پيش مياد.
3- نصب و راه اندازي يه جور حالت تحويل دادن داره و اين كه شما و شركت همديگر رو تاييد مي كنيد و همچنين شركت خودش بايد username و password رئ براتون وارد كنه.

موفق باشين.

superwolf
18-08-2007, 20:04
سلام

چطور باید مودم adsl خودم رو نصب و تنظیم کنم.

اصلا امکانش هست که خودم نصب و تنظیم کنم

اگه میشه یکم سریع جواب بدین تا من هربار هزینه بابت این کار ندم واقعا ممنون میشم.

مدل مودم من اینه sy800c

لطفا از اول و جامع توضح بدین .

سلام این راهنمای قدم به قدمشه: (مودم خود من همینه !)
1.مودمو از طزیق پورت اترنت یا usb وصل کن. (این مدل combo هستش)
اگه از طریق usb وصل کردی نیاز به نصب نرمافزار روی cd هستش.
2.به این مسیر برو: start>all programs>accessories>communications>network connection
3.در پنجره ی ظاهر شده روی local area connection راست کلیک کرده و properties ذو انتخاب کن.
4.در پنجره ی جدید دنبال این بگرد( internet protocol version 4 (TCP/IPv4 انتخابش کن و مطمعن شو که کنارش چک خورده و بعدش properties رو انتخاب کن.
5.روی use the following IP address کلیک کن و این ها رو وارد کن:
IP address:192.168.1.5
subnet mask:255.255.255.0
6.ok کن.
7.internet explorer رو وا کن و تو address bar اینو بنویس:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
8.روی quick setup کلیک کن و مراحل رو تا آخر ادامه بده.
(وارد کردن اطلاعات تو این قسمت بسته به سرویس دهنده فرق میکنه و باید از خودشان بپرسی که چی کار کنی . ولی اگه از pars online گرفتی همه چی رو بدون تغییر بذار فقط تو صفهه ی اول 33 رو 59 کن.
9.بعد از اتمام کار پنجره رو ببند.الان اصولن باید کار کنه.اگه نشد به هیچ چی دست نزن فقط برو use the following IP address رو به obtain an IP address automatically تغییر بده.

تمام شد.امیدوارم که کار کنه.
اگه تشکر کنی ممنون میشم.:31::12:

tacki
18-08-2007, 22:34
تو وبلاگ من راجب مودم های لن و یئ اس پی توضیح دادم

reza.majazi
19-08-2007, 00:55
از همه ی دوستان که لطف کردن و کمک کردن تشکر .