PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::::...روشن نشدن مانیتور::::...

Kolubive
15-08-2007, 18:24
سلام دوستان ... امیدوارم ایام به کام بگذره برای ما که اصلا به کام نمیگذره :41:

عرضم به حضورتون که وقتی کیس رو روشن می کنم چراغ کیس روشن می شه (ولی صدای بوقش نمیاد) اما مانیتور رو روشن نمی کنه (مانیتور کار میکنه ولی وقتی در حالت استندبای چراغش نارنجی هست بعد روشن شدن کیس دیگه سبز نمیشه چراغش)... حدود 20 روزی هست دادمش دست یه به اصطلاح خدمات رایانه و اون هم فرستاد به یه نفر دیگه دو روز کار کرد و 20 تومن ازم گرفت (6 تومن فرستادنش 3 تومن واسه خودش 11 واسه تعمیرکار) و روز سوم سیستم هنگ کرد و بعد از ریستارت کردن دیگه روشن نشد .... دوباره بردم جای قبل و از اون روز تا حالا که 20 روز می گذره هر بار ما رو یه جوری می بیچونه :19:

حالا فکر می کنم مشکل سخت افزاری باشه اگه کسی لطف کنه بگه مشکل از کجاس ممنونش می شم :10:
سیستم هم قدیمه .... رم 256 سی بیو 1.7 اینتل هارد 40 گرافیک آنبورد

با تشکر قبلی:11:

javadshahvand
15-08-2007, 18:27
سی پی یو رو عوض کن

Kolubive
15-08-2007, 18:28
فکر کنم cpu در اولویت سوم چهارم باشه

یعنی اگه cpu نیم سوز یا سوخته باشه کیس روشن می شه ؟

tacki
16-08-2007, 00:27
مادر بردت 90 درصد مشکل داره

aa12
16-08-2007, 06:38
سلام

شما با مانیتور دیگه ای امتحان کن ، اگه کار کنه مشکل از سخت افزارهای دیگه ست

برای بوق کیس هم که می گی ممکنه به خاطر متصل نبودن اسپیکر کیس به مادربورد یا خراب بودنش باشه

یه نگاهی بنداز ببین محل اتصال گرافیک به مادربوردت محکم و سالم هست یا نه

potentate85
16-08-2007, 09:24
سلام ....

به طور دقيق نمي شه در مورد سيستم شما چيزي گفت ..... ولي مي تونه :

1- از خازن هاي اوليه قسمت پاور باشه .... چون مشكل پيدا كنن سيستم روشن مي شه اما تصوير نمي ده

2 - از بايوس mainborad باشه ....

3- ترانزيستور هاي اطراف cpu مادر بوردت مشكل پيدا كرده باشه ...

4 - اشكال از ترانزيستور روي كارت گرافيك باشه .....

و ...

arash rashno
16-08-2007, 19:06
سلام دوستان ... امیدوارم ایام به کام بگذره برای ما که اصلا به کام نمیگذره :41:

عرضم به حضورتون که وقتی کیس رو روشن می کنم چراغ کیس روشن می شه (ولی صدای بوقش نمیاد) اما مانیتور رو روشن نمی کنه (مانیتور کار میکنه ولی وقتی در حالت استندبای چراغش نارنجی هست بعد روشن شدن کیس دیگه سبز نمیشه چراغش)... حدود 20 روزی هست دادمش دست یه به اصطلاح خدمات رایانه و اون هم فرستاد به یه نفر دیگه دو روز کار کرد و 20 تومن ازم گرفت (6 تومن فرستادنش 3 تومن واسه خودش 11 واسه تعمیرکار) و روز سوم سیستم هنگ کرد و بعد از ریستارت کردن دیگه روشن نشد .... دوباره بردم جای قبل و از اون روز تا حالا که 20 روز می گذره هر بار ما رو یه جوری می بیچونه :19:

حالا فکر می کنم مشکل سخت افزاری باشه اگه کسی لطف کنه بگه مشکل از کجاس ممنونش می شم :10:
سیستم هم قدیمه .... رم 256 سی بیو 1.7 اینتل هارد 40 گرافیک آنبورد

با تشکر قبلی:11:
مانیتور برقشو از پاور میگره یا مستقیم به پریز وصل میشه ؟؟؟
بعد شما اگر تهران هستی که نباید میدادی به یه خدماتی
مگه مانتیوتر شما چقدر میرزه که 20 تومن دادی تعمیر
الان یه lg 775faltron 17 قیمت دسته دومش 60 تومنه

time prince
17-08-2007, 10:22
به نظرم ایراد از chipset گرافیکشه

amir wolf
17-08-2007, 15:55
سلام دوست عزیز
اگر اشتباه نکنم ایراد از رمته یا سی پی پوت سوخته و هزاران ایراد دیگه تا آدم نبینتش نمی تونه نظر قطعی بده ، در ضمن نظر دوستانم میتونه درست باشه

ahsanx
18-08-2007, 06:00
دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن شما با یه مانیتور دیگه امتحان کن اگه مشکلی نبود و مطمئن شدی که از مانیتور هست بگو تا برات راجع به

عیب و نحوه تعمیر اون توضیح بدم اگر هم از مانیتور نبود احتمال مشکل داشتن پاور زیاده و باید با یه پاور دیگه چک کنی . در کل این عیبی که شما

میگی از کم بودن شدت جریان ( آمپر ) هست که دلایل مختلفی داره و چون موقع روشن کردن کامپیوتر یا هز وسیله دیگه , شدت جریان زیادی از مدار

کشیده میشه با کوچکترین مشکل و کم شدن این شدت جریان دستگاه با مشکل روشن میشه . بعد از بررسی پاور , احتمال ضعیف بودن برق منطقه

شما هست که هم روی مانیتور و هم پاور تاثیر میذاره . وقتی که برق ضعیف هست باعث به وجود اومدن این مشکل میشه ( من هم تجربه این

مشکل رو دارم ) ولی با برگشت برق به حالت عادی مشکل حل میشه . در هر صورت شما باید تا حد امکان , مانیتور و پاور و همچنین سایر قطعات رو

با یه کامپیوتر دیگه چک کنی و نتیجه رو اینجا بذاری تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن . موفق باشی

acer_14
18-08-2007, 08:58
اين مشكل رو من خيلي باهاش روبه رو شدم. ولي وقتي اين طوري ميشه كارت گرافيك و رم رو جابجا مي كنم بعد درست ميشه. من احتمال ميدم الكتريسيته ساكن دليلش باشه.

Kolubive
19-08-2007, 08:54
مادر بردت 90 درصد مشکل داره

سلام

شما با مانیتور دیگه ای امتحان کن ، اگه کار کنه مشکل از سخت افزارهای دیگه ست

برای بوق کیس هم که می گی ممکنه به خاطر متصل نبودن اسپیکر کیس به مادربورد یا خراب بودنش باشه

یه نگاهی بنداز ببین محل اتصال گرافیک به مادربوردت محکم و سالم هست یا نه

سلام ....

به طور دقيق نمي شه در مورد سيستم شما چيزي گفت ..... ولي مي تونه :

1- از خازن هاي اوليه قسمت پاور باشه .... چون مشكل پيدا كنن سيستم روشن مي شه اما تصوير نمي ده

2 - از بايوس mainborad باشه ....

3- ترانزيستور هاي اطراف cpu مادر بوردت مشكل پيدا كرده باشه ...

4 - اشكال از ترانزيستور روي كارت گرافيك باشه .....

و ...

مانیتور برقشو از پاور میگره یا مستقیم به پریز وصل میشه ؟؟؟
بعد شما اگر تهران هستی که نباید میدادی به یه خدماتی
مگه مانتیوتر شما چقدر میرزه که 20 تومن دادی تعمیر
الان یه lg 775faltron 17 قیمت دسته دومش 60 تومنه

به نظرم ایراد از chipset گرافیکشه

سلام دوست عزیز
اگر اشتباه نکنم ایراد از رمته یا سی پی پوت سوخته و هزاران ایراد دیگه تا آدم نبینتش نمی تونه نظر قطعی بده ، در ضمن نظر دوستانم میتونه درست باشه

دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن شما با یه مانیتور دیگه امتحان کن اگه مشکلی نبود و مطمئن شدی که از مانیتور هست بگو تا برات راجع به

عیب و نحوه تعمیر اون توضیح بدم اگر هم از مانیتور نبود احتمال مشکل داشتن پاور زیاده و باید با یه پاور دیگه چک کنی . در کل این عیبی که شما

میگی از کم بودن شدت جریان ( آمپر ) هست که دلایل مختلفی داره و چون موقع روشن کردن کامپیوتر یا هز وسیله دیگه , شدت جریان زیادی از مدار

کشیده میشه با کوچکترین مشکل و کم شدن این شدت جریان دستگاه با مشکل روشن میشه . بعد از بررسی پاور , احتمال ضعیف بودن برق منطقه

شما هست که هم روی مانیتور و هم پاور تاثیر میذاره . وقتی که برق ضعیف هست باعث به وجود اومدن این مشکل میشه ( من هم تجربه این

مشکل رو دارم ) ولی با برگشت برق به حالت عادی مشکل حل میشه . در هر صورت شما باید تا حد امکان , مانیتور و پاور و همچنین سایر قطعات رو

با یه کامپیوتر دیگه چک کنی و نتیجه رو اینجا بذاری تا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن . موفق باشی

اين مشكل رو من خيلي باهاش روبه رو شدم. ولي وقتي اين طوري ميشه كارت گرافيك و رم رو جابجا مي كنم بعد درست ميشه. من احتمال ميدم الكتريسيته ساكن دليلش باشه.

با سلام خدمت شما عزیزان :20:

خیلی ممنون از نظرات و کمک هایی که کردین ... راستش دیروز رفتم پیش یارو گفتش کیست یه تَرَکِِ مویی ورداشته و وقتی از کیس جدا می کنیم مادربورد کار می کنه ولی روی کیس کار نمیکنه علتش هم گفت که از حرارت و گرما هستش ....:13: و باید مادربورد عوض بشه ... مادر بوردم هم P4M266 Soltek هستش ...

بازم ممنون

sara_program
19-08-2007, 09:06
خوب معلومه دیگه . وقتی میگین بوق نمی زنه صد در صد اشکال از رم هستش . یا جای رم رو عوض کنین یا رم رو کلا عوض کنین . اما اینکه دادینش تعمیرش کنند فکر کنم اشکال دیگه ای هم باید پیدا کرده باشه . شما نباید سیستم رو به فرد ناشی می دادین.

ahsanx
20-08-2007, 04:07
دوست عزیز اگه ترک مویی باشه خوب به راحتی میشه اونو رفع کرد و دیگه احتیاج نیست که عوضش کنی , به نظر من چند جا ببرش شاید مشکل از جای دیگه باشه

Kolubive
20-08-2007, 17:42
سلام ...

اتفاقا امروز پيش يه اشنا بردم گفتش كه چون خازن هاي مادربورد باد كرده ممكنه بر اثر فشار برق باشه و احتمال اينكه سي پي يو نيم سوز كرده باشه زياده .... در ضمن گفت مادربورد از نظرش مشكلي نداره

بچه ها يه محافظ برق واسه سيستمتون بگيرين (نكته اخلاقي)

keylogger
21-08-2007, 22:06
به نظر من مشكل از پاورته چون اصلا از حرارت اين مشكلا اون هم واسه چنين سيستمي كه مال عهد بوقه پيش نمياد البته به دلت نگيري ها
در ضمن گرافيكت هم كه انبورد فكر نكنم چيپ گرافيكت مشكل داشته باشه حتما يه بلايي سر پاورت اومده

پيشنهاد ( برو يه وام واسه خريد كامپيوتر بگير كامپيوترتو يه حال اساسي بده فكر كنم واسه اين كار يه 500 هزاري وام بدن !!! )

Kolubive
01-01-2008, 11:32
با سلام خدمت دوستان

خواستم بالاخره جواب رو بگم بعد از حدود 3 ماه با عوض کردن مادربورد مشکل حل شد ...

مشکل از خازن ها + چیپ گرافیک + ضربه به مادربورد :::دی::: و .... بود که اخرش خودمم هنگ کردم و انداختمش دور

کلا عمرش تموم شده بود !