PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید رم و هارد دیسک

j0l6
15-08-2007, 12:14
سلام
من می خوام رم سیستم رو که الان 512 هست افزایش بدم به یک ګیګ یا بیشتر و هارد سیستم رو هم از 80 به 160 اپګرید کنم
مادربوردی که استفاده میکنمgigabyte 8ipe1000 هست و در حال حاظر دو تا رم 256 روش نصب شده و یه هارد 80 ګیګ
می خواستم بدونم چه رمی بخرم که با این مادربورد سازګاری داشته باشه و اینکه دوتا 512 بخرم یا اینکه دوتا 256 رو به قبلی اضافه کنم؟ و اینکه ایا میشه همزمان دوتا رم 512 رو با دوتا رم 256 که الان روش نصب دارم رو سیستم داشته باشم؟
در مورد هارد دیسک چه مدلی بګیرم بهتره؟ چون سیستم من بیشتر مواقع روشن هست می خوام هادری بخرم که مقاوم باشه
اګه امکانش هست قیمت ها رو هم بګین
ممنون

elendil
15-08-2007, 12:31
من نمی دونم و ندیدم برای Ddr دوائل چنل ولی بهتره یه رم یه گیگ Patriot بگیری با باس 400 قیمتش هم 82 هزار تومن در مورد هارد دیسک اطلاعاتی ندارم

SADEGH 7
15-08-2007, 13:08
سلام
من می خوام رم سیستم رو که الان 512 هست افزایش بدم به یک ګیګ یا بیشتر و هارد سیستم رو هم از 80 به 160 اپګرید کنم
مادربوردی که استفاده میکنمgigabyte 8ipe1000 هست و در حال حاظر دو تا رم 256 روش نصب شده و یه هارد 80 ګیګ
می خواستم بدونم چه رمی بخرم که با این مادربورد سازګاری داشته باشه و اینکه دوتا 512 بخرم یا اینکه دوتا 256 رو به قبلی اضافه کنم؟ و اینکه ایا میشه همزمان دوتا رم 512 رو با دوتا رم 256 که الان روش نصب دارم رو سیستم داشته باشم؟
در مورد هارد دیسک چه مدلی بګیرم بهتره؟ چون سیستم من بیشتر مواقع روشن هست می خوام هادری بخرم که مقاوم باشه
اګه امکانش هست قیمت ها رو هم بګین
ممنون

من راجع به main board شما اطلاعات دقیقی ندارم و به خاطر همین راجع به رم نمی تونم نظر بدم.ولی در مورد هارد قط و فقط maxtor بخر.چون هارد های دیگه از جمله hitachi بعد از یه مدت صدای تانک می ده.یعنی کامپیوترت رو که روشن میکنی انگار تانک روشن کردی.پس فقط maxtor . حالا اگه مین بوردت ساتا ساپورت می کنه که چه بهتر ساتا بخر ولی اگه ساتا خریدی و هارد قبلیت ساتا نیست با هم وصلشون نکن که هارد ide باعث می شه سرعت کم بشه.ضمنا" یادت باشه حتما maxtor , plus باشه.قیمت هم بین 50 تا 70 تومن باید باشه. ولی اصلا" مطمئن نیستم قیمت رو.
موفق باشی

j0l6
15-08-2007, 13:21
دوستان ممنون از جواب هاتون
راستش مشکل من هم اینه که در مورد مین بوردم زیاد اطلاعی ندارم و نمی دونم چه جور رم و هارد دیسکی رو ساپورت میکنه و بهترین ها براش کدوم ها هستن برا همین مدل مین بورد رو نوشتم تا دوستانی که حرفه تر هستن راهنمایی کنن

قیمت هم بین 50 تا 70 تومن باید باشه. ولی اصلا" مطمئن نیستم قیمت رو
با این قیمت هادر های usb رو میفروشن که بعضی هاشون حتی ظرفیتی بیش از 80 ګیګ دارن به نظر شما کدوم به صرفه تر هست هارد داخلی یا خارجی؟

elendil
15-08-2007, 13:25
دوست عزیز یه سوال برای رم و هارد می خوای با هم 50 -70 تومن خرج کنی یا هرکدوم جدا جدا اینقدر ؟

SADEGH 7
15-08-2007, 13:34
دوستان ممنون از جواب هاتون
راستش مشکل من هم اینه که در مورد مین بوردم زیاد اطلاعی ندارم و نمی دونم چه جور رم و هارد دیسکی رو ساپورت میکنه و بهترین ها براش کدوم ها هستن برا همین مدل مین بورد رو نوشتم تا دوستانی که حرفه تر هستن راهنمایی کنن

با این قیمت هادر های usb رو میفروشن که بعضی هاشون حتی ظرفیتی بیش از 80 ګیګ دارن به نظر شما کدوم به صرفه تر هست هارد داخلی یا خارجی؟
دوست عزیز من درمورد یه هارد 160 نوشتم نه یه هارد 80 .
موفق باشی

j0l6
15-08-2007, 14:12
دوست عزیز یه سوال برای رم و هارد می خوای با هم 50 -70 تومن خرج کنی یا هرکدوم جدا جدا اینقدر ؟
من رم و هارد خوب میخوام که با مین بورد سازګاری داشته باشه قیمت تا 120 هزار برا هردوش خوبه

دوست عزیز من درمورد یه هارد 160 نوشتم نه یه هارد 80 .
پس در این صورت فک کنم هارد اینترنال خیلی با صرفه تر باشه

ممنون از دوستان
منتظر راهنمایی های بعدی هستیم

j0l6
18-08-2007, 00:10
من رم و هارد خوب میخوام که با مین بورد سازګاری داشته باشه قیمت تا 120 هزار برا هردوش خوبه
کسی نیست ما رو راهنمایی کنه؟ حرفه ای های سخت افزار کجایین پس؟

Gabana
18-08-2007, 22:13
سلام پيمان جان ..
شما در جاي اشتباه پست زدي .
به بخش مشاوره و اطلاع رساني فروش برو و تا پيك مشاوره و راهنمايي براي خريد رم و هارد ديسك رو انتخاب كن و اونجا پست بده / ممنون