PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : »» خـبــرها و تـحــولات بــاشـگاه استقلال: Esteqlal F.C. News

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96

M_Abieteh
31-10-2008, 22:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اردشیر قلعه نویی، فرزند محمد «معروف به امیر قلعه نویی»
اردشیر لارودی و ابوطالب اولین کسانی بودند که او را برای تیم‌های پایه یی راه آهن انتخاب کردند و بعد ناصر ابراهیمی او را به تیم بزرگسالان راه آهن برد. او در سال ۱۳۶۰ به تیم ملی جوانان دعوت شد که نمایش قابل قبولی هم از خود ارائه کرد اما چند ماه بعد ناصر ابراهیمی در اسفند ۱۳۶۰ از راه آهن به شاهین رفت. ابراهیمی از میان تمام بازیکنان نخبه ایی که در راه آهن داشت تنها امیر قلعه نویی را به شاهین برد. شاهین ملی پوشان زیادی در آن روزها داشت. نادر فریادشیران، دینورزاده، نصرالله عبداللهی، صادقی، حمید مجدتیموری و علی حیدری از این جمع بودند.
سال اول و دوم فعالیت ابراهیمی در شاهین پر تنش بود. او سال ۶۳ شاهین را رها کرد و جای خود را برای مدت کوتاهی به محراب شاهرخی سپرد. او نیز بعد از چند ماه جای خود را به نصرالله عبداللهی داد. پس از خداحافظی صادقی و رفتن دینورزاده، اردشیر ۲۲ ساله به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد. او اواسط لیگ سال ۶۶ پس از پیروزی ۲ بر صفر برابر پرسپولیس، شاهین را ترک کرد و به السد قطر رفت.
حضور در استقلال تهران
زمستان ۱۳۶۷ او به تهران بازگشت و این بار سراغ باشگاه استقلال تهران رفت ، پای میز قرارداد نشست و پیراهن آبی را بر تن کرد. اولین بازی اردشیر به عنوان بازیکن استقلال در تاریخ ۱۹/۱۲/۱۳۶۷ مقابل پرسپولیس رقم خورد. این بازی که در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار می‌شد به پنالتی کشیده شد و اردشیر پنالتی اش را از دست داد. در تیم آن روز استقلال به جز قلعه نویی، یکه، اردستانی و شکورزاده دیگر نفراتی بودند که سابقه بازی در شاهین را داشتند.
بازیگری در تیم ملی
این بازیکن خلاق تا پایان دوره بازیگری اش تنها ۱۹ بازی ملی را در کارنامه ثبت کرد که اتفاقاً ۱۸ بازی آن در سن ۳۰ سالگی به بعد رخ داد. امیر اولین بار توسط ناصر ابراهیمی در سال ۱۳۶۴ به تیم ملی «ب» دعوت شد.
او در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ همراه تیم ملی به چین سفر کرد و اولین بار پیراهن تیم ملی الف را بر تن کرد اما تا سال ۱۳۷۲ هیچ گاه مجدداً به تیم ملی فراخوانده نشد یعنی ۲۱/۶/۱۳۷۲ دیدار ایران - بوسنی هرزگوین که با سرمربیگری علی پروین انجام شد. در کارنامه ملی قلعه نویی تنهایک گل زده آن هم به کویت دیده می‌شود.
مصدومیت دوران بازیگری
او در سال ۱۳۶۸ دچار مصدومیت شدیدی شد. قلعه نویی دو مرتبه مصدومیت جدی را تجربه کرد که بار دیگر آن در سال ۱۳۷۳ بود.
تجارب مربیگری
تجربه‌های مربیگری در تیم های برق تهران، کشاورز،استقلال اهواز و استقلال تهران را دارد
مربیگری در تیم ملی
پس از قهرمانی استقلال تهران با قلعه نویی در سال ۱۳۸۵ و نتایج ضعیف تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ و از طرفی خاتمه همکاری ایران با برانکو ایوانکویچ، شرایط تازه یی برای قلعه نویی مهیا کرد. سرانجام او به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد و همزمان در ادواری پست‌های مدیرفنی و رئیس سازمان فوتبال استقلال تهران را نیز بر عهده داشت. تیم ملی ایران با حضور او روی نیمکت در مسابقات جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا با ضربات پنالتی مغلوب تیم ملی کره جنوبی شد و از این رقابت‌ها دست خالی بازگشت.
سال ۲۰۰۷ نیر کاندید کسب بهترین مربی سال اسیا شد
که موفق به کسب این عنوان نشد

M_Abieteh
31-10-2008, 22:28
عبدالصمد مرفاوی مهاجم اول تیم ملی ایران در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ ؛او که سالهاست بدون کوچکترین ادعا به کار خودش مشغول است . بیشتر اهل عمل است تا حرف زدن ؛ چه زمانی که بهترین گلزن استقلال بود و چه پس از آن که مربی تیمهای پایه استقلال شد و چه حالا که سرمربی تیم مدعی اول قهرمانی لیگ برتر است.
شخصیت مرفاوی را باید درون گرا توصیف کرد اما تعصب او به استقلال و حساسیت او به پرسپولیس درونگرا بودن او را تا حدودی نقض می کند.
کاشف بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان ، مجتبی جباری و ... هرگز زحماتی را که برای این ستاره های نوظهور فوتبال در دوران نوجوانی شان کشیده به رخ نکشید.
او حتی از ناصر حجازی هم که بگونه ای زمینه ی جدایی اش از تیم محبوبش استقلال را فراهم کرد، به نیکی یاد می کند.
- متولد ۱۳۴۳ در خرمشهر. متاهل
- ۲۲ از تیم دارایی به استقلال آمد.
در آن زمان استقلال بازیکنان بزرگی داشت مثل مختاری فر- آقای بیانی- مظلومی و ... وی چون خیلی جوان بود نمی‌توانست در تیم استقلال بازی کند.
موقعی که به استقلال آمد خیلی ها او را نمی خواستند اما وقتی جزء خانواده استقلال شد، کم کم جو تغییر کرد.
- آقای کردنوری مدیرعامل استقلال در آن زمان، وی را به استقلال آورد.
در آن زمان آقای پورحیدری مربی استقلال بود.
در زمان مرحوم پرویز دهداری به تیم ملی دعوت شده بود.

M_Abieteh
31-10-2008, 22:36
نمودار برد و باخت استقلال

نمودار امتياز استقلال

نمودار رتبه استقلال در جدول ليگ

M_Abieteh
31-10-2008, 22:39
بهترین گلزنان استقلال ارش برهانی با 9 گل مجتبی جباری با 4 گا و پیروز قربانی و سیاوش اکبرپور با 3 گل و فرهاد مجیدی با 2 گل.

M_Abieteh
31-10-2008, 23:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jpg

amir_sa
31-10-2008, 23:03
اکانت پرشین گیگم باز نمیشه، نمیتونم جدول پیش بینی ها رو بذارم و عکس هم نمیتونم آپلود کنم..

مي توني تو اين سايت هم عكس آپلود كني :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir_sa
31-10-2008, 23:05
مريم اين زندگي نامه مرفاوي يه ذره قديمي بود .

چه زمانی که بهترین گلزن استقلال بود و چه پس از آن که مربی تیمهای پایه استقلال شد و چه حالا که سرمربی تیم مدعی اول قهرمانی لیگ برتر است.

مال موقعي كه صمد سرمربي استقلال بودش

M_Abieteh
31-10-2008, 23:16
این نمودار ها چطورین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودمم نمیدونم ولی زیاد سخت نیست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](74).gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M_Abieteh
31-10-2008, 23:18
نمودار برد و باخت چهار تيم برتر

emad64
31-10-2008, 23:19
چون تعداد شرکت کنندگان و کسایی که امتیاز گرفتن زیاد شده، ترجیح دادم که این اسامی رو تو یه فایل htm بذارم..
میتونین با رفتن به آدرس زیر، این اسامی رو ببینید..

اگه امتیاز کسی هم مشکل داشت، بگید تا امتیازش رو اصلاح کنم..

M_Abieteh
31-10-2008, 23:22
این جدول نشون میده که استقلال رون خوبی داشته.

emad64
31-10-2008, 23:27
جمعه 87/8/17
ملوان بندر انزلی - استقلال تهران، ساعت 14:30 ، ملوان میزبانه !

آخرین بازی :

استقلال 2 - 0 ذوب آهن

داماش 1 - 2 ملوان

تا الآن 2 نفر بازی [ملوان بندر انزلی - استقلال تهران] رو پیش بینی کردن.
برای دیدن لیست شرکت کنندگان و پیش بینی هاشون میتونید پست 11071 رو ببینید :

برای دیدن افراد برتر کل پیش بینی ها، میتونید به پست 11091 مراجعه کنید :

برای شرکت تو پیش بینی هم میتونید تو همین تاپیک پیش بینیتون رو اعلام کنید.
قوانین شرکت در پیش بینی رو هم میتونید تو پست 2681 ببینید :

برای شرکت تو این پیش بینی، حدوداً 7 روز فرصت دارید..

emad64
31-10-2008, 23:28
این جدول نشون میده که استقلال رون خوبی داشته.

میشه نمودارها رو تشریح کنی ؟
من که چیزی ازشون نمیفهمم !

M_Abieteh
31-10-2008, 23:33
میشه نمودارها رو تشریح کنی ؟
من که چیزی ازشون نمیفهمم !

رنگ نارنجی پیکان

رنگ ابی ذوب اهن

رنگ سبز استقلال

رنگ بنفش پرسپولیس

نمودار برد و باخت چهار تيم برتر

AntAreS
31-10-2008, 23:37
تبریک به همگی
دفاعمون عالی بود
مرسی به تماشاگرا
عجب لباسی پوشیده بود اس اس کلی حال کردم
ماشالا به فرهاد
جمعه میرم انزلی واسه بازی ایشالا می بریمشون

M_Abieteh
31-10-2008, 23:37
بهترين خط حمله استقلال [۲۸ گل زده]

بهترين خط دفاع برق [۱۲ گل خورده]
سپاهان [۱۲ گل خورده]

بدترين خط حمله ملوان [۹ گل زده]

بدترين خط دفاع ابومسلم [۲۱ گل خورده]
استقلال اهواز [۲۱ گل خورده]

M_Abieteh
31-10-2008, 23:39
بعد از پنچر کردن پیکان، استقلال زلزله ذوب آهن را هم داغون کرد.(استقلال 2 ذوب آهن 0)

تیم فوتبال استقلال تهران با پیروزی برابر ذوب آهن اصفهان یک گام دیگر به صدر جدول رقابتهای لیگ برتر نزدیک شد. به گزارش خبرنگار مهر، در این دیدار که از ساعت 30/16 دقیقه با قضاوت محسن قهرمانی و حضور بیش از 50 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد تیم فوتبال استقلال با نتیجه 2 بر صفر حریف قدرتمند خود را شکست داد. نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید اما در نیمه دوم استقلال روند بازی را در اختیار گرفت و بارها دروازه ذوب آهن را با خطر مواجه کرد. شاگردان امیر قلعه نویی بالاخره در دقیقه 76 مزد زحمات خود را گرفتند و با گل حسین کاظمی از حریف خود پیش افتادند. این تیم در دقیقه 84 توسط مجتبی جباری به دومین گل خود دست یافت. استقلال با پیروزی 2 بر صفر در دیدار امروز برابر ذوب آهن 24 امتیازی شد و هرچند همچنان در رده سوم قرار گرفت اما خود را به پیکان و ذوب آهن درصدر جدول نزدیک کرد. در پایان هفته سیزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر تیم فوتبال پیکان با 27 امتیاز در صدرجدول قرار دارد. ذوب آهن با 25 امتیاز دوم است. استقلال با 24 امتیاز سوم است و پرسپولیس با 21 امتیاز چهارم است.

M.etallic.A
31-10-2008, 23:40
چرا شماها اینقدر از علیزاده بدتون میاد ؟ باور کنید بازیکن خوبیه. تازه بیشتر تیمهای لیگ برتر هم دارن از روش اوت دستی اون تقلید کورکورانه میکنن.

و اما فرهاد مجیدی همشهری گل خودم خیلی خوب بازی کرد. راستی یه چیز جالب فرهاد مجیدی همکلاسی و دوست برادر من تو دوران راهنمایی بود. برادرم میگه همون موقع هم عشق فوتبال بود و بهترین بازیکن مدرسه... در ضمن منم دوره راهنمایی رو تو همون مدرسه گذروندم... .راستی از همون بچگی هم عاشق استقلال بود و زنگهای ورزش همیشه پیرهن آبی میپوشید...

emad64
31-10-2008, 23:43
و اما فرهاد مجیدی همشهری گل خودم خیلی خوب بازی کرد. راستی یه چیز جالب فرهاد مجیدی همکلاسی و دوست برادر من تو دوران راهنمایی بود. برادرم میگه همون موقع هم عشق فوتبال بود و بهترین بازیکن مدرسه... در ضمن منم دوره راهنمایی رو تو همون مدرسه گذروندم... .راستی از همون بچگی هم عاشق استقلال بود و زنگهای ورزش همیشه پیرهن آبی میپوشید...

جالب بوده.. از اون موقش عکسی، دست خطی، چیزی نداری ؟
اگه داشته باشی جالب میشه ها..

M_Abieteh
31-10-2008, 23:44
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال
ديدار تيم‌هاي استقلال تهران و ذوب‌آهن اصفهان در هفته‌ي سيزدهم ليگ برتر فوتبال با حاشيه‌هاي مختلفي همراه بود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران ‌(ايسنا)، با توجه به نتايج اخير تيم استقلال، استقبال خوبي از اين بازي صورت گرفت و بيش از 45 هزار تماشاگر براي مشاهده اين ديدار در ورزشگاه آزادي حاضر شدند.
* در ابتداي بازي به مناسبت فرارسيدن روز دانش‌آموز و سالگرد شهادت حسين فهميده بازيكنان دو تيم با اهداي دسته‌هاي در كنار تنديس شهيد فهميده به مقام وي اداي احترام كردند.
* در ابتداي بازي امير قلعه‌نويي و فابيو جان واريو به شدت تشويق شدند.
* نزديك به 500 هوادار تيم ذوب آهن در طبقه دوم ورزشگاه حضور داشتند.
* ابراهيم زاده، امير قلعه‌نويي كه سابقه همكاري با يكديگر را در تيم ملي داشتند به سمت نيمكت ذوب آهن برد و دقايقي سرمربي استقلال در ميان نيمكت نشينان اين تيم به گپ و گفت‌وگو پرداخت.
* در حالي كه از ابتداي فصل «آل اسپرت» توليد كننده لباس استقلال بود، بازيكنان و كادر فني اين تيم در اين بازي با لباس شركت «مجيد» وارد زمين شدند.
* به مناسبت «13 آبان» در بين دو نيمه از جباري و حيدري دو بازيكن جوان استقلال تجليل شد.
* نيمه دوم بازي با شعارهاي هماهنگ تماشاگران استقلال براي تشويق بازيكنان اين تيم به گلزني آغاز شد.
* از دقيقه 65 تماشاگران خواستار حضور فرهاد مجيدي در زمين شدند.
* در دقيقه 70 بازي زماني كه امير قلعه‌نويي تصميم به حضور علي عليزاده در ميدان گرفت برخي تماشاگران استقلال به اين تصميم اعتراض كرده و گروهي نيز عليزاده را تشويق كردند. در زمان تعويض اين بازيكن با آ‌رش برهاني، تماشاگران شعار «آرش آقاي گل» سر دادند.
* تصميم قلعه‌نويي براي حضور فرهاد مجيدي با استقبال تماشاگران استقلال روبه‌رو شد.
* پس از گل استقلال در دقيقه 77 بازي توسط حسين كاظمي، عيسي اندوي دروازه‌بان ذوب آهن براي روحيه دادن به بازيكنان تيمش توپ را به سرعت به ميانه ميدان آورد.
* در دقيقه 81 فحاشي برخي تماشاگران استقلال به منصور ابراهيم زاده با لبخند و دست تكان دادن اين مربي پاسخ داده شد.
انتهاي پيام

M_Abieteh
31-10-2008, 23:49
تماشاچیا که رفته بودن ورزشگاه خوب تشویق میکردن مخصوصا وقتی فرهاد اومد بیاد تو بازی.

emad64
31-10-2008, 23:49
* در حالي كه از ابتداي فصل «آل اسپرت» توليد كننده لباس استقلال بود، بازيكنان و كادر فني اين تيم در اين بازي با لباس شركت «مجيد» وارد زمين شدند.
لباش قشنگی بود.. عکس هاش احتمالاً فردا رو سایت های خبری بیاد..

* نيمه دوم بازي با شعارهاي هماهنگ تماشاگران استقلال براي تشويق بازيكنان اين تيم به گلزني آغاز شد.
کلی با تماشاچیای این بازی حال کردم..
از اول بازی تا آخر، فقط تشویق میکردن.. دمشون گرم..

* به مناسبت «13 آبان» در بين دو نيمه از جباري و حيدري دو بازيكن جوان استقلال تجليل شد.
مگه اینا چند سالشونه ؟

emad64
31-10-2008, 23:53
قلعه نويي: از روند رشد استقلال راضي هستم

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: از روند روبه رشد تيم استقلال رضايت دارم .

امير قلعه نويي جمعه شب پس از پيروزي تيمش مقابل تيم ذوب آهن اصفهان در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بيان اين مطلب، افزود: امروز در دو نيمه دو فوتبال متفاوت را به نمايش گذاشتيم.

هر چند در نيمه نخست خوب بازي نكرديم اما درمجموع از نتيجه راضي هستيم.

وي اظهار داشت: با شناختي كه از ضعف ذوب آهن داشتيم در نيمه دوم فشار زيادي بر اين تيم واردو درپايان اين تيم را با شكست بدرقه كرديم.

وي ادامه داد: گرچه استقلال روند رو به رشد را طي مي‌كند اما هنوز به حد مطلوب كادر فني نرسيده است.

وي از خط دفاعي اين تيم در بازي امروز تقدير كرد و افزود: خيلي خوشحاليم كه بازيكنان خط دفاعي امروز با ارايه يك بازي درخشان از فشار برروي دروازه و دروازه بان تيم جلوگيري كردند.

وي ادامه داد:شركت استقلال در ‪ ۳‬جام معتبر از اشتباهات فاحش تيم كاسته است ، اين تيم بايد در آسيا در سطح مناسبي فوتبال بازي كند برهمين اساس در ليگ مي‌بينيم كه بسيار راحت تر از گذشته فوتبال بازي مي‌كند.

وي بحران را براي تيم‌ها كاملا عادي توصيف كرد : امروز در اروپا تيم‌هاي رئال مادريدو منچستر يونايتدو در داخل كشور نيز تيم پرسپوليس دچار بحران شده است كه اين امرطبيعي است.

وي به زمان هماهنگي بازيكنان استقلال اشاره كرد و افزود: بازيكنان استقلال پس از جام حذفي كه قهرمان شدند ‪ ۳‬ماه زمان صرف كردند كه به شرايط فعلي رسيدند اما همانطور كه گفتم اين هنوز استقلال مورد نظر ما نيست.

وي درخصوص تعويض‌هاي اين تيم نيز اظهار داشت: تعويظها جزء اختيارات كادر فني بوده و اين كادر تصميم مي‌گيرد چه وقت و چه موقع تعويض انجام دهد.

به گفته وي بازيكنان استقلال كه قرار دادهاي ميليوني با اين باشگاه دارند بايد همواره آماده باشندتا در صورت لزوم از آنان در ديدارها استفاده شود.

قلعه نويي در خاتمه از اضافه شدن يك هافبك هجومي و يك مهاجم كارآمد به اين تيم خبر داد.

وي درمورد رضا عنايتي نيز گفت : عنايتي سال آينده مي‌تواند براي استقلال بازي كند.

منبع : ایرنا

emad64
31-10-2008, 23:54
ابراهيم زاده: گل‌هاي استقلال تهران تاكتيكي نبود

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان مدعي شد كه گلهاي استقلال تهران بر روي كارهاي خاص تاكتيكي نبود.

تيم ذوب آهن اصفهان عصر جمعه در هفته سيزدهم ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي ايران با نتيجه دو بر صفر مغلوب استقلال تهران شد.

منصور ابراهيم زاده در پايان اين ديدار در گفت وگو با خبرنگاران افزود :
ذوب آهن تنها به اشتباه بازيكنانش مغلوب حريف تهراني خود شد.

وي اظهار داشت : در نيمه نخست توپ و ميدان در اختيار ذوب آهن بود اما در نيمه دوم استقلالي‌ها تيم برتر ميدان بودند.

ابراهيم زاده با بيان اينكه بازيكنان ذوب آهن تمامي راهكارهاي نفوذ استقلالي‌ها را بسته بودند، اظهار داشت : استقلال تنها از روي ضربات ايستگاهي و تجربه بازيكنان خود قادر به باز كردن دروازه ذوب آهن شد.

سرمربي تيم ذوب آهن گفت : اين شكست به بازيكنان ذوب آهن هشدار داد كه بايد با صلابت تر مقابل حريفان خود ظاهر شوند و تنها به پيروزي‌هاي داخل خانه دل خوش نكنند.

وي هدف‌گذاري باشگاه ذوب آهن براي فصل جاري ليگ برتر را كسب جواز حضور در ليگ قهرمانان آسيا دانست و گفت : اميدواريم اين دومين و آخرين شكست ذوب آهن در ليگ برتر ايران باشد.

سرمربي تيم ذوب آهن در مورد قضاوت محسن قهرماني داور ديدار اين تيم مقابل استقلال تهران اظهار داشت : قضاوت‌هاي اين داور متفاوت تر از ساير داوران است. قهرماني به نكات و مسائلي حساسيت نشان مي‌دهد كه كمتر داوري به آن‌ها توجه مي‌كند.

وي ادامه داد : گرفتن خطاي شش ثانيه عيسي اندوي دروازه بان تيم ذوب آهن نيز از اين گونه حساسيت‌هاي قهرماني است.

ابراهيم زاده خاطر نشان كرد : در مجموع تيم ذوب آهن در نيمه نخست با حفظ توپ و كنترل بازي ، عملكرد بهتري را نسبت به حريف داشت اما بازيكنان اين تيم در نيمه دوم در دادن پاس‌ها و حفظ توپ پر اشتباه ظاهر شدند و نتيجه را به استقلال واگذار کردند.

منبع : ایرنا

M.etallic.A
31-10-2008, 23:58
جالب بوده.. از اون موقش عکسی، دست خطی، چیزی نداری ؟
اگه داشته باشی جالب میشه ها..

فکر کنم یه عکسی باشه که تو اردو گرفتن ... ببینم برادرم هنوز اون عکسو داره اگه داشت اسکن میکنم میزارم تو تاپیک./

M_Abieteh
01-11-2008, 00:03
مظلومی: حاضر نیستم به خاطر استقلال تعهداتم را ز یر پا بگذارم.

تیم مس کرمان چند هفته ای است که نتایج مطلوبی را کسب نمی کند. مس به عنوان تنها تیمی که موفق به شکست ۲ تیم پرطرفدار پایتخت شده به دنبال کسب رتبه ای مطلوب در این فصل است. پرویز مظلومی، سرمربی این تیم شرایط مس در حال حاضر را بسیار خوب توصیف کرد و آینده تیمش را روشن دانست. او هنوز هم معتقد است تیمش در پایان جزو ۵ تیم بالای جدول خواهد بود و خیلی چیزها را ثابت خواهد کرد.
• در مورد بازی مس مقابل پیام مشهد صحبت کنید.
- به جرات می گویم بازی مقابل پیام مشهد بهترین بازی مس در این مدت بود. بچه ها در این مسابقه فوق العاده بودند و از عملکرد تک تک آنها رضایت دارم. آنها در این بازی نهایت تلاش خود را انجام دادند اما نباید فراموش کنیم مقابل تیمی قرار گرفتیم که پس از ۳ هفته پیروزی انگیزه زیادی داشت و نسبت به تاکتیک تیم ما نیز شناخت بسیار خوبی به دست آورده بود. ما ۳ گل زدیم و به اندازه تعداد انگشتان ۲ دست گل نزدیم. گلهایی نیز که دریافت کردیم روی اشتباهات مدافعین بود و بس. به هر حال قسمت این بود و به امید خدا در آینده جبران می نماییم.
• با وجود شرایط فعلی آیا باز هم مس را مدعی قهرمانی می دانید؟
- بله، اکنون لیگ ما طوری شده است که به هیچ وجه نمی توان نتیجه بازی را پیش بینی کرد. الان همه تیم ها خوب هستند و این اتفاقات است که نتیجه بازی ها را رقم می زند. مطمئن باشید در آینده نتایج بهتری خواهیم گرفت و در بین ۵ تیم بالایی جدول خواهیم بود. ما هنوز هم شانس قهرمان شدن داریم.
• از دست دادن امتیازات به ویژه در خانه در انتهای فصل برای شما دردسرساز نخواهد شد؟
- به هر حال فوتبال بازی اتفاقات است و اتفاقات نتایج را این گونه برای ما رقم زده است. ما در اکثر بازیها نمایش قابل قبولی را ارائه دادیم اما همه چیز دست به دست هم داد تا نتوانیم بیش از این امتیاز بگیریم. البته ما با تیم های بالای جدول زیاد هم فاصله نداریم و مطمئنم برای جبران این فاصله زمان باقی است.
• در بعضی از بازیها به عملکرد داوران نیز انتقاد داشتید. داوری های لیگ تاکنون را چگونه ارزیابی می کنید؟
- من دوست ندارم در مورد عملکرد داوران صحبت کنم چرا که این کار در حیطه وظایف من نیست. کمیته داوران باید عملکرد داوران را ارزیابی کند و به آنها نمره دهد. با این حال در بعضی از دیدارها اشتباهاتی از سوی داوران رخ داد که به ضرر ما بود اما نباید از حق بگذریم. در بازی مقابل پیام داور بازی فوق العاده قضاوت کرد و داوری وی هیچ نقصی نداشت.
• دیدار این هفته مقابل سپاهان را چگونه می بینید؟
- سپاهان هم مانند ما شرایط سختی دارد. آنها هم در هفته های گذشته نتایج خوبی نگرفته اند. با این حال دیدار مقابل تیم استخوانداری مثل سپاهان ساده نیست. با توجه به اینکه فاصله بازی ها کم شده و باید در هر ۴ روز یک بازی انجام دهیم بازیکنان خسته هستند و به همین خاطر احتمال کسب هر نتیجه ای وجود دارد. فشردگی مسابقات کار را برای تیمها سخت کرده است و به همین دلیل مقابل سپاهان کار دشواری را پیش رو خواهیم داشت. البته ما توان غلبه بر تیم اصفهانی را داریم و با همت بچه ها می توانیم این تیم را در اصفهان شکست دهیم.
• آیا می توانید با مس هم در پایان فصل نتایج خوبی کسب نمایید؟
- من تمام سعی و کوشش خودم را انجام خواهم داد تا بتوانیم با مس هم نتایج خوبی بگیریم.
• در برهه ای از زمان در اوایل فصل گفته می شد که شما از مس جدا شده اید و به ابومسلم پیوسته اید. در این مورد صحبت کنید.
- من در آن مقطع با مس قرارداد داشتم و برای تسویه حساب با ابومسلم به مشهد رفتم که بعضی ها صحبت هایی را در رابطه با بازگشت من به ابومسلم مطرح کردند. من با ابومسلم خاطرات خوبی دارم اما همیشه به تعهدات خود پایبند هستم.
• با این حساب تمام صحبت های مطرح شده را تکذیب می کنید؟
- در آن زمان با توجه به جدایی آقای میثاقیان، مسئولان ابومسلم به من پیشنهاد دادند که قرارداد خودم را با مس فسخ نمایم و به مشهد بازگردم اما من هیچ پاسخ مثبتی در این رابطه به آنها ندادم چرا که نمی توانستم قرارداد خودم با مس را نادیده بگیرم.
• پس با مشهدی ها مذاکره کرده بودید؟
- خیر، هیچ مذاکره ای در کار نبود آنها در یک مجلس دوستانه فقط به من پیشنهاد دادند و من هم نپذیرفتم.
• شما یک استقلالی هستید. شرایط کنونی استقلال را چگونه تحلیل می کنید؟
- من در زمانی که استقلال نتیجه نمی گرفت هم گفته بودم که باید به قلعه نویی زمان داد. او مربی بزرگی است و هیچ گاه به شکست خوردن عادت ندارد. معتقدم استقلال در این فصل یکی از مدعیان قهرمانی خواهد بود و تا روز آخر برای آن خواهد جنگید.
• به نظر شما چه تیم هایی مدعی عنوان قهرمانی این فصل خواهند بود؟
- معتقدم به غیر از مس، سپاهان، پرسپولیس و استقلال می توانند خود را به عنوان مدعی قهرمانی معرفی کنند.
• در زمانی که استقلال نتیجه نمی گرفت خیلی ها از برکناری قلعه نویی سخن می گفتند. همچنین از شما به عنوان جانشین وی نام می بردند. آیا در این مورد با شما صحبتی شده بود؟
- خیر، هیچ صحبتی را با استقلالی ها انجام ندادم. حتی اگر با من صحبت می کردند قطعاً به آنها پاسخ منفی می دادم. من به هیچ وجه مس را ترک نخواهم کرد مگر اینکه مسئولین من را نخواهند. با اینکه عاشق استقلال هستم اما حاضر نیستم به خاطر استقلال تعهداتم را زیر پا بگذارم.
• پرویز مظلومی به مربیگری در استقلال هم می اندیشد؟
- نمی توانم بگویم که به سرمربی شدن در استقلال فکر نمی کنم چرا که سرمربیگری در تیم بزرگی مثل استقلال آرزوی هر کسی است. من نسبت به استقلال تعصب دارم و دوست دارم به این تیم کمک کنم اما حاضر نیستم برای مربیگری در استقلال دست به هر کاری بزنم، اگر شایستگی حضور در تیم آبی پایتخت را داشته باشم مسئولین این تیم از من دعوت خواهند کرد.
• مایلید کمی هم در مورد تیم ملی صحبت کنیم؟
- بله، تیم ملی ما اکنون شرایط دشواری دارد. وظیفه همه ماست که به سرمربی تیم ملی کمک کنیم تا تیم ما برای بار چهارم جهانی شود.
• دیدار با امارات نزدیک است. این دیدار برای ما چگونه بازیی خواهد بود؟
- من مطمئن هستم به راحتی امارات را شکست می دهیم. امارات تیم خوبی است اما آنها در همه خطوط مغلوب تیم ما هستند. اماراتی ها فقط یک مهاجم دارند و تمام امیدشان هم به اوست. معتقدم اگر بچه ها بازی همیشگی خود را انجام دهند و به دور از حاشیه فوتبال بازی کنند با قدرت امارات را در خانه آنها شکست خواهند داد.
• نقاط قوت و ضعف ایران و امارات در چیست؟
- اماراتی ها به غیر از همان مهاجمی که گفتم هیچ نقطه قوتی ندارند و تیمشان سرشار از نقطه ضعف است. در مورد ایران باید بگویم تیم ما خط هافبک فوق العاده ای دارد و هافبک های ایران می توانند سرنوشت یک بازی را تعیین کنند اما تیم ما در بازی با کره شمالی یک نقطه ضعف اساسی داشت. ملی پوشان در این مسابقه برخلاف دیدار با عربستان در نیمه دوم کم آوردند و اگر رحمتی آماده نبود شاید اکنون بازی را نبرده بودیم. دایی باید به حال این موضوع فکری بکند چرا که او مسئول تیم است و باید در این باره پاسخگو باشد. او با سلیقه خود بازیکنان را انتخاب کرده و مردم از او انتظار نتیجه گیری دارند.
• تیم ملی کنونی پتانسیل صعود به جام جهانی را دارد؟
- کار سختی داریم. بازی با امارات تعیین کننده خواهد بود. گروهمان هم سخت است اما بچه ها می توانند با تلاش خود تیم را به جام جهانی ببرند. اکنون از هر گروه ۲ تیم به جام جهانی می روند و یک تیم هم به پلی آف. معتقدم اگر نتوانیم به جام جهانی صعود کنیم چند سالی از فوتبال دنیا عقب افتاده ایم. در کل برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با همت بچه ها و تدبیر دایی ایران بار دیگر به جام جهانی صعود کند و مردم فوتبالدوست کشورمان خوشحال شوند.

M_Abieteh
01-11-2008, 00:05

emad64
01-11-2008, 00:08
مهمون برنامه ورزش از نگاه 2، پیروز قربانی و حسین کاظمی هست.
هر کی میخواد بره برنامه رو ببینه..
شبکه دو داره میذاره..

پست 11111 هم واسه خودتون، ما نخواستیم :29:

mani_2004_2006
01-11-2008, 00:09
گلهاي بازي استقلال - ذوب آهن

استقـلال 2-0 ذوب آهن

کاظمی 1-0

جباری 2-0

پسورد :

AntAreS
01-11-2008, 00:11
از بچه ها کسی امروز ورزشگاه نرفت؟

bayern
01-11-2008, 00:15
از بچه ها کسی امروز ورزشگاه نرفت؟
سلام
من که نتونستم
دانشگاه بودم
بازی بعدی اگه خدا بخواد میرم

bayern
01-11-2008, 00:18
سلام
ادرس گروه استقلال رو میخوام
ممنون میشم برام بزارید

AntAreS
01-11-2008, 00:19
بایرن اون دفعه عکسایه جالبی گذاشته بودی
این دفعه از این عکسا یعنی نداریم؟

emad64
01-11-2008, 00:19
سلام
ادرس گروه استقلال رو میخوام
ممنون میشم برام بزارید

M_Abieteh
01-11-2008, 00:23

bayern
01-11-2008, 00:25
بایرن اون دفعه عکسایه جالبی گذاشته بودی
این دفعه از این عکسا یعنی نداریم؟

سلام
کدوم عکسا رو میگی

M_Abieteh
01-11-2008, 00:29

M_Abieteh
01-11-2008, 00:30

M_Abieteh
01-11-2008, 00:32

M_Abieteh
01-11-2008, 00:33

M_Abieteh
01-11-2008, 00:34

M_Abieteh
01-11-2008, 00:35

M_Abieteh
01-11-2008, 00:36

M_Abieteh
01-11-2008, 00:37

M_Abieteh
01-11-2008, 00:39

bayern
واعظی آشتیانی :
این پیروزی حاصل اتحاد و همدلی بازیکنان استقلال بود
مدیرعامل باشگاه استقلال با ابراز رضایت از پیروزی امروز این تیم برابر ذوب آهن گفت: این پیروزی حاصل همدلی و اتحاد بازیکنان استقلال بود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیررضا واعظی آشتیانی پس از پیروزی 2 بر صفر امروز استقلال برابر ذوب آهن در جمع خبرنگاران حاضر در ورزشگاه آزادی به حضورش در نشست مدیران فوتبال آسیا اشاره کرد و گفت: در سفر بنده به AFC هیچ بحث محرومیتی وجود نداشت اما شاید چالش هایی بوجود می آمد. ما باید به این مراسم می رفتیم تا شرایط را در مالزی هم بسنجیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد دیدار امروز این تیم برابر ذوب آهن خاطرنشان کرد: استقلال امروز بازی سنگینی را پشت سرگذاشت و خوشحالم که با همت بازیکنان و ارائه یک فوتبال قابل قبول سه امتیاز این دیدار کسب شد. این پیروزی حاصل اتحاد و همدلی همه بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم فوتبال استقلال بود.

واعظی آشتیانی تذکر به دوستان امیر قلعه نویی را نپذیرفت و گفت: در استقلال هر کس وظیفه ای دارد و جایگاه همه در استقلال تعریف شده است. مطمئنا اگر چنین مواردی پیش بیاید ما موظف هستیم که پیگیری کنیم. امیدوارم که دیگر از این قبیل موارد بوجود نیاید.

M_Abieteh

M_Abieteh
01-11-2008, 00:40

M_Abieteh
01-11-2008, 00:41

bayern
گزارش تصویری/ دیدار تیمهای استقلال و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی - 1

M_Abieteh

bayern
01-11-2008, 00:44
گزارش تصویری/ دیدار تیمهای استقلال و ذوب آهن در ورزشگاه آزادی - 2

bayern
01-11-2008, 00:48

bayern
01-11-2008, 00:50

AntAreS
01-11-2008, 00:52
به نظرتون فردا اس اس جوان پوستر میزنه؟

alireza99.99
01-11-2008, 01:42
بچهها من امروز تازه تونستم بیام توی انجمن شما

iman_s
01-11-2008, 01:59
تبریک به مناسبت یک برد دیگه.
استقلال 2
ملوان 1

Alireza Taji
01-11-2008, 02:49
سلام بر دوستان...
اول برد تیممون را تبریک میگم.
قتل عام صدرنشین ها اینبار با نابود کردن ذوب اهن ادامه یافت!
جالب اینه جفت تیمهای صدرنشین جلوی استقلال شکست خوردند
دوم اینکه جباری این بازی فوق العاده بود و ثابت کردن بهترین بازیکن حال حاضر ایران هست!
سوم اینکه تصمیم داشتم دیگه به تاپیک نیام اما دیدم نامردی هست سنگر را خالی کنم:10:

emad64
01-11-2008, 02:55
واقعاً خوشحالم که باز میبینمت علیرضا.
کاش اونی هم درست و حسابی بر میگشت..
مریم زحمت ثبت پیش بینی ها رو به عهده گرفته..
آموزش لازمه رو هم دیده :31: اگه میخوای میتونی سمت قبلیت رو داشته باشی.. (با مریم میتونی هماهنگ باشی)

آره، استقلال امروز خیلی خوب و حرفه ای بازی کرد. نیمه اول که بازی مساوی شد هم من راضی بودم از نتیجه نیمه اول. چون واقعاً حساب شده بازی میکردن..

خط دفاعمون هم ظاهراً به اون انسجام لازم رسیده و این جای خوشحالی داره..

Alireza Taji
01-11-2008, 02:56
5 صفحه اخیر را چک کردم.
ندیدم کسی عکسهای خبرگذاری فارس را بذاره
امیدوارم تکراری نباشه:

Alireza Taji
01-11-2008, 03:06
واقعاً خوشحالم که باز میبینمت علیرضا.
کاش اونی هم درست و حسابی بر میگشت..
مریم زحمت ثبت پیش بینی ها رو به عهده گرفته..
آموزش لازمه رو هم دیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif اگه میخوای میتونی سمت قبلیت رو داشته باشی.. (با مریم میتونی هماهنگ باشی)

آره، استقلال امروز خیلی خوب و حرفه ای بازی کرد. نیمه اول که بازی مساوی شد هم من راضی بودم از نتیجه نیمه اول. چون واقعاً حساب شده بازی میکردن..

خط دفاعمون هم ظاهراً به اون انسجام لازم رسیده و این جای خوشحالی داره..
مرسی عماد جون...

در مورد ثبت پیشبینی ها ترجیح میدم خود مریم کار را انجام بده البت من هم سعی می کنم کمکش کنم اینطوری من بیشتر خبر و سعی می کنم عکس بذارم

خط دفاعمون هم خوب بود البته ذوب اهن هم زورش نرسید به استقلال حمله بکنه!

Alireza Taji
01-11-2008, 03:07

Alireza Taji
01-11-2008, 03:15

Alireza Taji
01-11-2008, 03:18

Alireza Taji
01-11-2008, 03:23

Alireza Taji
01-11-2008, 03:27

Alireza Taji
01-11-2008, 03:31

Alireza Taji
01-11-2008, 03:33

Alireza Taji
01-11-2008, 03:36

Alireza Taji
01-11-2008, 03:40

Alireza Taji
01-11-2008, 03:51

Alireza Taji
01-11-2008, 03:54
این هم پوستر روزنامه ایران ورزشی هست که می تونید برید بخرید:

پوسترامروز-كاظمى،برهانى و جانواريو

Alireza Taji
01-11-2008, 03:57
نتایجی که امروز رقم خورد:

اگر پیکان بازیش را باخته بود با توجه به تفاضل گل بهتر ما الان استقلال رده دوم جدول را در اختیار داشت:

Alireza Taji
01-11-2008, 04:01
پس از پيروزي مقابل ذوب آهن
منيعي: در استقلال تهران بازيكن ذخيره نداريم
خبرگزاري فارس: هافبك تيم فوتبال استقلال تهران گفت: در اين تيم بازيكن ذخيره وجود ندارد و 24 بازيكن آماده و اصلي داريم.
به گزارش خبرگزاري فارس، ميثم منيعي درباره ديدار مقابل ذوب آهن اظهار داشت: خوشحالم كه پيروز شديم. امروز همه آنهايي كه در ورزشگاه بودند يك بازي تاكتيكي و ديدني را تماشا كردند.
وي افزود: تماشاگران از اين مسابقه لذت بردند. نيمه اول ذوب آهن خيلي خوب بازي كرد؛ اما در نيمه دوم بر بازي مسلط شديم و توانستيم با 2 گل به پيروزي برسيم.
منيعي در پاسخ به اين سوال كه بعضي از بازيكنان ذخيره به عدم حضور در تركيب اعتراض دارند گفت: بازيكن ذخيره در تيم نداريم. همه بازيكنان ما آماده هستند؛ اما حضور در ميدان دست ما نيست و بايد تابع نظرات كادر فني باشيم.
وي در ادامه خاطرنشان ساخت: بازي به بازي در حال آماده‌تر شدن هستم. تصميم گرفتم به پيراهن تيم ملي برسم و براي رسيدن به اين هدف از هيچ تلاشي فروگذار نخواهد كرد.
انتهاي پيام/

Alireza Taji
01-11-2008, 04:02
چون در رابطه با لیگی بود که به زودی در ان قهرمان میشم گفت اینجا بذارم:46:

۳ كشور عربى از ليگ قهرمانان حذف شدند

فراهانى: كنفدراسيون با كسى شوخى ندارد!

ايران ورزشى- محسن صفايى فراهانى عضو ايرانى كميته ليگ حرفه اى كنفدراسيون فوتبال آسيا در نشست عمومى اين كميته با نمايندگان باشگاه هاى فعال در ليگ هاى كشورهاى عضو حضورى فعال داشت و به دفعات پيشنهادهاى جالب توجهى را ارائه كرد تا مسير حرفه اى شدن ليگ هاى فعال آسيايى هموارتر از قبل شود.
عضو كميته ليگ حرفه اى كنفدراسيون فوتبال آسيا كه به همراه هيات ۸ نفره ايرانى روز پنج شنبه به تهران بازگشت در توضيح اتفاقاتى كه در اين نشست روى داده مى گويد: در اين نشست براى هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات فصل آينده ليگ قهرمانان مواردى به تصويب رسيد كه در مهمترين آنها تعداد بازيكنان خارجى حاضر در تيم هاى آسيايى كاهش يافت.
فراهانى در ادامه با اشاره به كاهش بازيكنان خارجى تيم هاى شركت كننده مى گويد: «براساس اين تصميم هر تيم حاضر در ليگ قهرمانان تنها مى تواند چهار بازيكن خارجى در تركيب خود به AFC معرفى كند. از اين چهار بازيكن حداقل يك بازيكن بايد آسيايى باشد و سه بازيكن ديگر مى توانند غير آسيايى باشند. همچنين اين امكان وجود دارد كه هر چهار بازيكن خارجى تيم ها آسيايى باشند.»
صفايى فراهانى گفت: «كميته ليگ حرفه اى كنفدراسيون فوتبال آسيا همچنين مصوب كرد كه رقابت هاى ليگ قهرمانان در مرحله يك شانزدهم به صورت تك حذفى برگزار شود و تيم قهرمان از مرحله قبلى نيز ميزبان اين بازى خواهد بود. همچنين كشورهايى كه داراى چهار سهميه در ليگ قهرمانان هستند هر تيم آنها در يك گروه از رقابت ها حضور خواهد داشت.»
عضو كميته اجرايى كنفدراسيون فوتبال آسيا از حذف كشورهاى سوريه، اردن و كويت از ليگ قهرمانان آسيا خبر مى دهد: «اين كشورها به دليل اينكه تا اول ماه اكتبر مدارك خود را به AFC ارايه نكرده بودند، از ليگ قهرمانان حذف شدند كه اين نكته مى تواند به مدعيان حل مشكلات با ايجاد رابطه ثابت كند كه در موارد اجرايى كنفدراسيون فوتبال آسيا رابطه هيچ تأثيرى نخواهد داشت و تنها قوانين است كه سرنوشت تيم ها را تعيين مى كند. اين سه كشور هر سه عربى هستند اما به دليل نقض مقررات از حضور در ليگ قهرمانان محروم شدند. كنفدراسيون فوتبال آسيا با كسى شوخى ندارد و تنها قانون را اجرا مى كند.»
صفايى فراهانى در ادامه مى گويد: «نشست بعدى كميته ليگ قهرمانان كنفدراسيون فوتبال آسيا اواخر آذرماه براى تعيين سهميه ها برگزار خواهد شد. در اين نشست نيز هيچ بحثى درباره سهميه كشورها مطرح نشد چرا كه گزارشات كميته بررسى شرايط كشورها آماده نشده بود.»
وى در ادامه به شروع رقابت هاى ليگ قهرمانان آسيا اشاره مى كند و مى گويد: «همچنين براساس تصويب كميته ليگ حرفه اى مسابقات فصل آينده از اواخر بهمن ماه آغاز خواهد شد كه اين رقابت ها نيز در روزهاى سه شنبه و چهارشنبه برگزار مى شود تا به ليگ هاى داخلى فشارى وارد نشود. همچنين جوايز و پاداش هاى بسيار ارزنده اى براى تيم هاى حاضر در ليگ قهرمانان در نظر گرفته شده است كه به طور مثال در مرحله اول بازى ها براى هر بازى ۳۰ هزار دلار به تيم ها پرداخت خواهد شد و صعود تيم ها به مرحله دوم بازى ها نيز ۵۰ هزار دلار پاداش به همراه خواهد داشت كه با صعود تيم ها به مرحله بالاتر اين جوايز نيز افزايش پيدا مى كند.»
صفايى فراهانى بار ديگر با تأكيد بر اصرار AFC براى منع ورود بانوان و آقايان به استاديوم محل برگزارى بازى هاى ليگ قهرمانان گفت: « AFC بار ديگر بر منع ورود براى حضور علاقه مندان فوتبال در استاديوم ها تأكيد كرد، به طورى كه مقرر شد از سوى كشورهاى ميزبان هيچ منعى براى ورود بانوان وجود نداشته باشد و اگر در بازى هاى رسمى AFC دولت ها مانع حضور افراد براى ورود به استاديوم ها شوند، مطابق مقررات با آنها برخورد خواهد شد. اگر نمايندگان AFC برخوردهاى مسؤولان برگزارى مسابقات براى ورود افراد به استاديوم ها را مشاهده كنند و اين برخوردها به AFC گزارش شود، قطعاً تبعات ناخوشايندى براى ميزبان به همراه خواهد داشت.»

روزى كه سوزوكى و كاتو نمايندگان AFC براى دومين بار به تهران سفر كردند تا مدارك ليگ ايران را بررسى كنند بحثى بين آنها و نمايندگان فدراسيون ايران درخصوص ورود خانم ها به ورزشگاه هاى ايران صورت گرفت كه پس از آن على كفاشيان درخصوص اين مسأله و مشكلات احتمالى در اين باره به خبرنگاران گفت: «AFC اين موضوع را به فدراسيون ها تأكيد و الزام نكرده بلكه تنها پيشنهاد داده كه اگر خانم ها بتوانند از نزديك بازى هاى ليگ قهرمانان را تماشا كنند استقبال بهترى از بازى هاى ليگ قهرمانان صورت مى گيرد.»
سخن امروز صفايى فراهانى درخصوص تأكيد۱ AFC مصداق بارز تناقض در گفتار دست اندركاران فدراسيون فوتبال و اعضاى كنفدراسيون است. اگر نگاهى جامع به اين مسأله داشته باشيم در مى يابيم كه در وهله كنونى امكانات لازم براى ورود خانم ها به ورزشگاه هاى ايران وجود ندارد و اين مقوله نياز به زمان كافى دارد تا امنيت و ايمنى آنها به طور صد در صد در طول يك بازى رعايت شود. تأكيد AFC بنا به ادعاى فراهانى مى تواند چالش هاى جديدى براى برخى كشورهاى عضو به وجود آورد. به عنوان نمونه كشورهايى چون عربستان، امارات و برخى كشورهاى عربى كه تاكنون اجازه ورود خانم ها به ورزشگاه را صادر نكردند نمى توانند به يكباره چنين مسأله اى را عملى كنند.
به نظر مى رسد كنفدراسيون فوتبال آسيا براى حفظ اعتبار خود در گام نخست چنين مصوبه اى را تصويب كرده اما زمان اجرا به دليل آنكه فرهنگ سازى لازم صورت نگرفته و موانعى براى انجام اين مصوبه وجود داشته باشد از اجراى آن به عنوان التزام جلوگيرى كنند و تنها به عنوان پيشنهاد اين مسأله را طرح كنند.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:13
پس از برتري مقابل ذوب آهن
جباري: با پاس‌هاي دقيق به پيروزي رسيديم
خبرگزاري فارس: هافبك تيم فوتبال استقلال تهران گفت: در نيمه دوم با پاس‌هاي دقيق‌تر توانستيم به پيروزي برسيم.
به گزارش خبرگزاري فارس، مجتبي جباري درباره پيروزي مقابل ذوب آهن اظهار داشت: بازي خوبي برگزار شد. ذوب آهن هميشه خوب بازي مي‌كند و همواره تيم مدعي بوده است.
وي افزود: امروز بهتر از حريف بازي كرديم و توانستيم اين روند رو به رشد را تا پايان بازي ادامه دهيم.
جباري ادامه داد: در نيمه دوم پاس‌هايي كه رد و بدل شد دقيق‌تر بود و همين مسئله منجر به پيروزي شيرين تيم شد. از اين بابت كه در چند بازي گذشته توانسته‌ايم خوب بازي كنيم خوشحالم.
اين بازيكن كه گل دوم استقلال را به ثمر رساند، خاطرنشان ساخت: دوست داريم اين روند به همين شكل ادامه پيدا كند. از گلزني خود خوشحالم؛ اما مهم اين است كه بازي را برديم و در جدول جايگاه خود را ارتقا داديم.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:17
نفريه: واعظ در نتايج استقلال تأثيرگذار بوده
ليگ قهرمانان آسيا جاى اشتباه كردن نيست
مسعود نفريه عضو هيات مديره باشگاه استقلال از بهرهبردارى فاز اول كمپ استقلال در ارديبهشت ۸۸ پرده برميدارد: «ساخت كمپ باشگاه استقلال در حال انجام است و ظرف هفته آينده قسط اول پروژه كه نزديك به ۱۲۰ ميليون تومان است، به پيمانكار پرداخت خواهد شد و اميدواريم فاز اول اين كمپ تا ارديبهشت سال آينده به بهره بردارى برسد.»
نفريه درباره نتايج اخير استقلال هم ميگويد: «من فكر ميكنم از ابتداى فصل قابل پيش بينى بود كه اوضاع استقلال هفته به هفته بهتر خواهد شد و حضور واعظآشتيانى و انصارى در هيات مديره هم بى تأثير با اين موفقيت ها نبوده است؛ زحماتى كه اين دوستان در روزهاى اخير كشيده اند، قابل تقدير است؛ سرانجام با حضور اين افراد در هيات مديره تا حدودى مشكلات مالى باشگاه حل شد و اين موضوع تأثير بسزايى در موفقيتهاى استقلال در چند هفته اخير داشته است. البته از روز اول هم قلعه نويى به ما گفته بود از هفته هشتم به بعد استقلال روى روال منطقى ميافتد كه خوشبختانه اينگونه هم شد. بى ترديد استقلال امسال به چيزى جز قهرمانى در ليگ برتر رضايت نخواهد داد و ما هم به جز قهرمانى به چيز ديگرى فكر نميكنيم؛ مطمئن هستم هدف مجموعه كادرفنى و بازيكنان هم قهرمانى است و اين پتانسيل در تيم كنونى استقلال وجود دارد.» نفريه معتقد است كه استقلال بايد در جام باشگاههاى آسيا حضورى مقتدرانه و با برنامه داشته باشد: «حضور در جام باشگاههاى آسيا با مسابقات ليگ برتر قابل مقايسه نيست و برنامه ويژه خود را ميطلبد؛ از طرفى مسابقات آسيايى ديگر جاى اشتباه كردن نيست و ممكن است اولين شكست، بهاى سنگينى براى تيم داشته باشد؛ به همين دليل قرار است اين مسأله به صورت جدى در هيات مديره مورد بررسى قرار بگيرد تا با قدرت تمام و براى دفاع از آبروى فوتبال ايران در رقابتهاى آسيايى به ميدان برويم.»

Alireza Taji
01-11-2008, 04:19
عباسفرد و اكبرى در استقلال ميمانند
ايران ورزشى- يدا... اكبرى و عليرضا عباسفرد از ليست استقلال خارج نخواهند شد. در اين چند روزه شايعاتى مبنى بر كنار گذاشتن اين دو از ليست آبيپوشان به گوش ميرسيد ولى باشگاه استقلال با تكذيب اين شايعات اعلام كرد كه اولاً اين دو بازيكن از ليست خارج نخواهند شد ثانياً جدايى اكبرى و عباسفرد از استقلال با توجه به اينكه اين دو بازيكن به طور قرضى به استقلال آمدهاند، از نظر قانونى اصلاً امكانپذير نيست.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:21
استقلال در فکر خرید مهاجم!!!
استقلال همچنان به دنبال جذب يك مهاجم خارجى بوده و براى نيل به اين هدف اقدامات وسيعى هم انجام داده است. البته با توجه به آمادگى بالاى برهانى و اكبرپور، اين مسأله ديگر به عنوان يك اولويت بسيار مهم براى امير قلعه نويى به حساب نمى آيد اما همان طور كه خودش اعلام كرده، در صورتى كه يك مهاجم خوب به تور استقلال بخورد، بدون شك زمينه براى جذب آن فراهم مى شود. بر اساس خبرهاى رسيده در اين ارتباط، باشگاه استقلال دست قلعه نويى را براى خريد مهاجم خارجى تا حد بسيار زيادى باز گذاشته و اگر سرمربى آبى پوشان به يك مورد خوب برخورد كرد و مذاكرات نيز تا حد مطلوبى پيش رفت، از نظر مالى مشكل خاصى براى عقد قرارداد با اين بازيكن وجود نخواهد داشت و باشگاه براى پرداخت پيش قرارداد و دستمزد وى دغدغه اى نخواهد داشت، مگر اينكه قيمت خيلى بالا باشد يا آن بازيكن براى استقلال كيسه دوخته باشد.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:23
استقلال در دستگردی

استقلال مدتى است كه تمرينات خود را در ورزشگاه شهيد دستگردى دنبال مى كند. اگر چه امير قلعه نويى خبرنگاران را از حضور در زمين چمن اين مجموعه منع كرده و همكاران ما را به روى سكوها تبعيد نموده اما به نظر مى رسد كيفيت اين زمين مناسب بوده و رضايت آبى پوشان را هم جلب كرده است. روى همين اصل قرار شده در صورتى كه سرمربى استقلال ok بدهد و مديريت مجموعه شهيد دستگردى هم موافقت كند، آبى پوشان قبل از شروع ليگ قهرمانان آسيا و هنگام تقابل با حريفان بين المللى خود نيز در همين مكان به تمرين بپردازند تا با استفاده از چمن خوب آن بتوانند انديشه هاى تاكتيكى كادرفنى را به خوبى در زمين پياده كنند. فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا اواخر زمستان امسال در ۲ منطقه شرق و غرب آغاز خواهد شد.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:24
پيشنهاد يك تيم عربستانى به فرهاد مجيدى

«فرهاد مجيدى» كاپيتان نيمكت نشين اين روزهاى استقلال از يك تيم عربستانى پيشنهاد دارد. طبق شنيده هاى ما، اين تيم عربستانى در خط حمله خود دچار مشكل است و با توجه به اينكه مجيدى ۸ سال سابقه بازى در تيم هاى عربى را دارا مى باشد، سراغ جذب اين مهاجم رفته اند. نكته جالب اينكه خود مجيدى با توجه به نيمكت نشينى مايل است به اين تيم بپيوندد. بايد منتظر ماند و ديد آيا مجيدى از استقلال جدا خواهد شد؟

Alireza Taji
01-11-2008, 04:25
بيك زاده تغيير پست مى دهد

«هاشم بيك زاده» هافبك استقلال كه امسال فقط در ۲ ديدار براى تيمش به ميدان رفته است به تشخيص امير قلعه نويى سرمربى اين تيم، تغيير پست خواهد داد. گفتنى است بيك زاده كه در جريان تمرين روز چهارشنبه باز دچار آسيب ديدگى شده بود، اين روزها مشغول فيزيوتراپى است اما به احتمال فراوان به خط دفاع منتقل خواهد شد. ظاهراً قلعه نويى اعتقاد دارد اين هافبك در خط دفاع بيشتر كارآيى دارد تا در خط هافبك. با اين اوصاف بايد منتظر ماند و ديد بيك زاده در اين پست موفق خواهد بود يا نه؟

Alireza Taji
01-11-2008, 04:25
حسين كاظمى: خوشحالم كه گل زدم
ايران ورزشى- حسين كاظمى پس از بازى بسيار خوشحال بود: «از اينكه در اين بازى موفق به گلزنى شدم و توانستم قفل بازى را باز كنم بسيار خوشحالم. تيم ما با تمام توان و انگيزه براى رسيدن به پيروزى تلاش كرد اما نتوانستيم بيش از ۲ گل به ثمر برسانيم. خواست خدا بود، چرا كه من در آن لحظه دروازه ذوب آهن را ديدم و احساس كردم در موقعيت خوبى قرار دارم و خوشبختانه ضربهام نيز به گل تبديل شد.»

Alireza Taji
01-11-2008, 04:27
مجتبى جبارى: سنگينترين بازى ما بود
مجتبى جبارى كه يكى از گلهاى تيم فوتبال استقلال برابر ذوب آهن را به ثمر رساند پس از اين بازى با صورت عرق كردهاش مقابل خبرنگاران قرار گرفت و گفت: «در نيمه اول هماهنگى لازم را نداشتيم اما با صحبت هايى كه كادر فنى بين دو نيمه انجام داد توانستيم با هماهنگى در نيمه دوم و با فشارى كه به تيم حريف وارد كرديم دو گل به ثمر برسانيم. با اين پيروزى و انگيزه اى كه از نزديك شدن به صدر جدول پيدا كرديم، قطعاً در ديدارهاى آيندهبا انگيزه و اميد بيشترى به ميدان خواهيم رفت.»جبارى حريف را هم ارزيابى ميكند: «ذوب آهن تيم خوبى است و فكر ميكنم جايگاهى كه الان دارد به خاطر بازيهاى منسجم و زيبايى است كه انجام ميدهد. اين بازى سنگينترين ديدار ما بود.»

Alireza Taji
01-11-2008, 04:29
منيعى: اين استقلال مدعى قهرمانى است
منيعى با بازى جسورانه و پرنقش خود يكى از بهترين بازيكنان استقلال بود. او پس از بازى نفس نفس زنان گفت: « استقلال در اين بازى نشان داد به انسجام لازم رسيده است. ما در اين بازى فرصتهاى خوبى را به دست آورديم و از اين كه توانستيم حريف را شكست دهيم بسيار خوشحالم. ذوب آهن تيم بسيار خوبى است اما استقلال امروز بسيار تاكتيكى و خوب بازى كرد. خوشحاليم كه همه از تماشاى اين بازى لذت بردند. اميدوارم با درخشش در بازيهاى استقلال بتوانم به تيم ملى راه پيدا كنم، ضمن آن كه اطمينان دارم با اين شرايط استقلال مدعى اصلى قهرمانى در اين فصل خواهد بود.»

Alireza Taji
01-11-2008, 04:32
يك نفس تا صدر

لشكر مهار نشدنى

جمعه ۱۰/۸/،۸۷ هفته سيزدهم از هشتمين دوره ليگ برتر، ورزشگاه آزادى، ساعت ۱۶:30
استقلال ۲
گلها: حسين كاظمى (۷۶) و مجتبى جبارى (۸۱)
ذوبآهن صفر
داور: محسن قهرمانى
كمكها: حيدر شكور و حسن كامرانيفر
تماشاگر: 50 هزار نفر
تركيب استقلال
وحيد طالبلو (۶)، پيروز قربانى (۵/۶)، پژمان منتظرى (۶)، هادى شكورى (۵)، حسين كاظمى (۷)، فابيو جانواريو (۷)، خسرو حيدرى (۵/۵)، ميثم منيعى (۵/۶)، مجتبى جبارى (۵/۷)، سياوش اكبرپور (۴) (فرهاد مجيدى ۷۵) و آرش برهانى (۴) (على عليزاده ۷۰)
سرمربى: امير قلعهنويى
ذوب آهن
عيسى اندوى (۳)، سيدمحمد حسينى (۳)، محمد صلصالى (۴)، فرشيد طالبى (۵/۴)، حسن اشجارى (۵)، ايكور كاسترو (۴) (مجيد باجلان ۸۸)، محمدرضا خلعتبرى (۳)، محمد منصورى (۲)، مصطفى صالحينژاد (۳) (بابك رضى ۷۵)، شاهين خيرى (يك) (سينا عشورى ۹۰) و اسماعيل فرهادى (۵/۳)
سرمربى: منصور ابراهيمزاده

بازيكن برتر

جانواريو (استقلال)
ميخواستيم جبارى را به دليل گلى كه به ثمر رساند به عنوان برترين بازيكن انتخاب كنيم اما جانواريو در اين بازى چيز ديگرى بود و نشان داد ارزشمندترين خارجى تاريخ باشگاه استقلال است. جانواريو در اين ميدان همه كار كرد و فعالترين بازيكن ميدان بود.

نيمه اول
استقلال بدون تغيير نسبت به بازى گذشته مقابل پيكان گام به يك ميدان سخت و نفسگير ميگذارد. براى اينكه به سختيهاى اين بازى پيببريم كافى است دقايق آغازين را پشت سر بگذاريم تا باور كنيم استقلال براى برترى در بازى امروز كار آسانى پيش رو ندارد. سرماى نسبى هوا هرچند روى ساق بازيكنان تاثير گذاشته اما دوندگى بازيكنان ذوبآهن آنقدر چشمگير است كه استقلالى ها براى باز كردن دروازه ذوبآهن با موانع سختى روبهرو هستند. كرنر جبارى در دقيقه ۸ و ضربه نصفه و نيمه سياوش اكبرپور اولين خطرى است كه از سوى استقلاليها روى دروازه ذوبآهن ايجاد ميشود. اسماعيل فرهادى در دقيقه ۲۴ اين حمله را با شوتى از فاصله ۲۵ مترى پاسخ ميدهد كه توپ از محل تلاقى تيرهاى دروازه استقلال به شكل خطرناكى عبور كرد.
پس از آن بازى درميانه ميدان دنبال شد اما سياوش اكبرپور در دقيقه ۳۸ اگر لحظهاى غفلت نميكرد ميتوانست پاس زيباى منيعى را با ديد عالى به برهانى برساند تا او با دروازه ذوبآهن رخ به رخ شود اما اندوى توپ را با پا دور كرد. استقلال كه ميخواست نيمه نخست را دست پر به رختكن برود باز هم به شكل همه جانبه روى دروازه ذوبآهن هجوم آورد. سانتر حيدرى در دقيقه ۴۱ به شكل بسيار خطرناكى توسط اندوى دفع شد. شوت نرم و كمجان كاظمى يك دقيقه پس از آن به حملات پردامنه استقلال در اين دقايق شدت بخشيد اما مهمترين صحنه در دقيقه ۴۴ مقابل ديدگان تماشاگران قرار گرفت. يك و دوى عالى جبارى و اكبرپور ميتوانست با گلزنى برهانى همراه شود تا آرش پاسخ پاس سياوش را به خوبى داده باشد اما اندوى باز هم موفق بود و توپ را دفع كرد تا جبارى هم پس از آن نتواند از ضربه برگشتى بهره بگيرد و در نهايت دو تيم بدون گل زده به رختكن بروند.
نيمه دوم
نيمه دوم برخلاف نيمه نخست پر بود از صحنههاى حساس. استقلال كه براى برترى در اين ميدان انگيزههاى فراوانى داشت از همان دقايق آغازين نيمه نخست دروازه ذوبآهن را مورد هجوم قرار داد. دقيقه ۵۳ استقلال ميتوانست به گل دست يابد. سانتر جبارى با ضربه پشت سر اكبرپور به ميثم منيعى رسيد و او با روى پا به سوى دروازه شليك كرد كه اندوى توپ را دفع كرد. دقيقه ۶۱ ضربه سر آرش برهانى درحالى كه سيد محمد حسينى اشتباهى فاحش را مرتكب شده بود به تير دروازه برخورد كرد. منيعى كه فعالترين بازيكن استقلال بود باز هم موقعيتسازى كرد اما استقلال مزد حملات خود را در دقيقه ،۷۶ جايى كه قهرمانى خطاى محدوديت مالكيت توپ اندوى را در محوطه ۱۸ قدم اعلام كرد، گرفت و حسين كاظمى از اين فرصت بادآورده بهره گرفت و اولين گل استقلال را به ثمر رساند. استقلال كه با اين گل جان تازهاى گرفته بود، باز هم درصدد افزايش گلهايش برآمد.
فرهاد مجيدى كه پس از ۳ بازى نيمكتنشينى دوباره به عنوان بازيكن تعويضى وارد ميدان شده بود در دقيقه ۸۲ با نفوذ از جناح چپ مدافعان ذوبآهن را جا گذاشت تا جبارى با ديدى عالى توپ را به گل تبديل كند. پس از اين استقلال كه بازى را تمام شده ميدانست با حفظ توپ دقايق باقى مانده را به سود خودش رقم زد تا در نهايت اين بازى هم با پيروزى استقلال به پايان برسد.

يك - صفر
دقيقه ۷۶: پاس كوتاه جبارى كه محصول يك ضربه كاشته بود را حسين كاظمى با دقتى مثال زدنى با روى پاى راست به سوى دروازه شليك كرد كه توپ با برخورد به تير دروازه و دور از دستان اندوى به گل تبديل شد.

۲- صفر
دقيقه ۸۲: جانواريو دوباره در متن موقعيتسازى قرار گرفت، توپ را با ظرافت به مجيدى رساند و بازيكن تازهنفس استقلال پس از جاگذاشتن مدافعان ذوب توپ را در فضايى ايدهآل به جبارى رساند كه او هم با بغل پا دومين گل استقلال را به ثمر رساند.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:36
تیتر روزنامه جهان فوتبال :

Alireza Taji
01-11-2008, 04:44
حاشيه...حاشيه...حاشيه..

۲۰۰ ذوبى در طبقه دوم
قرار نيست هواداران ذوبآهن تيم خود را تنها بگذارند. در حالى كه ديروز اكثر سكوهاى آزادى به رنگ آبى درآمده بود اما تعداد ۲۰۰ اصفهانى كه پرچم ذوبآهن در دست داشتند در طبقه دوم تيم محبوب خود را تشويق ميكردند تا شاگردان منصور ابراهيمزاده در آزادى احساس تنهايى نكنند.
سيل آبى
تعطيلى روز جمعه به استقلال كمك كرد تا پرتماشاگرترين ديدار استقلال در طول سيزده هفته ليگ رقم بخورد. هواداران استقلال كه روز پنجشنبه شاهد شكست تيم رقيب يعنى پرسپوليس بودند هواى خشك و سرد پاييزى جمعه را تحمل كردند تا استقلال را براى رسيدن به پيروزى مقابل ذوبآهن يارى رسانند.
گوينده ورزشگاه
حرفهاى گوينده ورزشگاه در نوع خود يك سوژه جالب بود، بنده خدا گوينده استاديوم كه تصور ميكرد صدايش به تمام نقاط استاديوم ميرسد با هيجان خاصى پشت ميكروفن صحبت ميكرد اما دريغ از اينكه حرفهاى او به گوش بغلدستياش هم نميرسيد چه برسد به گوش تماشاچيان استقلال!
شكم آقاى داور!
اما براى هواداران دو تيم ظاهر فيزيكى آقاى داور بسيار جالب توجه بود. تماشاچيان كه مدتها محسن قهرمانى را زيارت نكرده بودند اين بار او را با ظاهر متفاوت به ويژه از ناحيه شكم ديدند. محسن قهرمانى با پوشيدن لباسى تنگ نظر منتقدان را به فيزيك خود به ويژه شكمش كرده بود.
آل اسپورت به جاى مجيد
در ليگ امسال پوشيدن لباس خارجى انگار براى تيمهاى ليگ برترى به يك عادت تبديل شده است. پس از آنكه استقلال، پرسپوليس، ابومسلم و سپاهان لباسهاى شركت آل اسپورت را به تن كردند ديروز نوبت ذوبيها بود كه لباسهاى ايرانى مجيد را از تن بيرون آورده و به سراغ برند خارجى بروند.
فريادهاى امير
فريادهاى امير قلعهنويى در كنار زمين همه را نگران كرده بود. او كه ميدانست يك لحظه غفلت براى تيمش خطرناك و غيرقابل جبران است بارها بر سر هادى شكورى و خسرو حيدرى فرياد كشيد تا از اشتباهات پى در پى خود در جناح راست بكاهند و با دقت بيشترى كار را دنبال كنند.
خودزنى امير
حركتهاى امير قلعهنويى از دقيقه ۳۵ به بعد بسيار جالب بود. در دقيقه ۳۵ زمانى كه ميثم منيعى توپ را به كرنر فرستاد امير در كنار زمين با كف دست بر سرش كوبيد و شروع به فرياد زدن كرد.على نظرى كه طاقت ديدن اين صحنهها را نداشت به سمت او آمد تا امير را آرام كند.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:46
كنار چمن

قلعه نويى در نمايشگاه حمل و نقل و ترافيك
ايران ورزشى- امير قلعه نويى سرمربى استقلال صبح جمعه از ششمين نمايشگاه حمل و نقل و خدمات شهرى ديدن كرد. قلعه نويى در اين نمايشگاه از غرفههاى تاكسيرانى، تاكسى بانوان، اتوبوسرانى و ديگر غرفههاى مربوط به شهردارى بازديد كرد. اين بازديد در حالى انجام شد كه استقلال ساعاتى بيشتر تا بازى حساس مقابل ذوبآهن فرصت نداشت.

اعتراض مدافعان استقلال به يكديگر
ايران ورزشى- مدافعان استقلال كه اين روزها به خاطر عملكردشان در بازيهاى گذشته زير فشار و انتقاد هستند، ديروز بارها در جريان بازى با يكديگر جر و بحث كردند. هادى شكورى در پايان نيمه اول با خسرو حيدرى و پژمان منتظرى به بحث پرداخت و پيروز قربانى سعى در آرام كردن آنها داشت. در جريان بازى نيز شكورى در چند نوبت با حيدرى به بحث پرداخت و باعث ناراحتى امير قلعه نويى شد.

آشتيانى و انصارى در ورزشگاه
امير واعظ آشتيانى به همراه على انصارى و على اميرى در جايگاه ويژه نظاره گر اين بازى بود. مديرعامل استقلال ديروز از مالزى به تهران بازگشت.

تأخير استقلاليها
تيم استقلال براى شروع نيمه دوم با تأخير دو دقيقه اى وارد زمين شد. موضوعى كه به طور حتم از سوى كميته انضباطى دور نخواهد ماند و اين تيم با جريمه مالى روبهرو خواهد شد.

تقدير از جبارى و حيدرى
در حالى كه هنوز داور اعلام به شروع بازى در نيمه دوم نكرده بود، مسؤولان برگزار كننده مسابقه از مجتبى جبارى و خسرو حيدرى با اهداى لوح و دسته گل تقدير كردند.

استقبال چشمگير هواداران استقلال
در حالى كه ۳۰ دقيقه به زمان آغاز اين ديدار باقى مانده بود تماشاگران زيادى براى فرار از ترافيك مسيرهاى منتهى به ورزشگاه را پياده طى ميكردند. حضور تماشاگران استقلال نسبت به بازيهاى گذشته چشمگير تر بود و حدود ۶۰ هزار نفر تماشاگردر آزادى حضور داشتند.

اداى احترام به تنديس شهيد فهميده
تنديس شهيد حسين فهميده براى اداى احترام بازيكنان در كنار زمين قرار داشت كه بازيكنان در ابتداى بازى با نثار شاخههاى گل به مقام اين شهيد نوجوان اداى احترام كردند.

هزار هوادار ذوب در آزادى
نزديك به هزار هوادار ذوب آهن در طبقه دوم ورزشگاه حضور داشتند و به تشويق تيمشان ميپرداختند.

درهاى بسته ورزشگاه
تعدادى از تماشاگران براى ورود به ورزشگاه با درهاى بسته زيادى مواجه شدند و ناچار شدند دور ورزشگاه را پياده طى كنند.

ورود زنجيروار ذوبآهنيها
بازيكنان ذوب آهن هنگام ورود به زمين دستهاى يكديگر را گرفته بودند و به صورت زنجيروار وارد زمين شدند.

ابراهيم زاده به سمت قلعه نويى رفت
منصور ابراهيم زاده كه در زمان حضور قلعه نويى در تيم ملى دستيار وى بود قبل شروع اين ديدار به سمت نيمكت استقلال رفت و با قلعهنويى به خوش و بش پرداخت و از او رخصت خواست.

خوشامدگويى اكبرى، طالبلو و منيعى به اصفهانيها
يدا... اكبرى، وحيد طالب لو و ميثم منيعى بازيكنانى بودند كه از استقلال به سمت نيمكت ذوب آهن رفتند و ضمن احوالپرسى با كادر فنى و بازيكنان راهآهن به آنها خوشامد گفتند.

تشويق قلعه نويى
امير قلعهنويى مانند اكثر بازيهاى استقلال ديروز هم به شدت از سوى تماشاگران تشويق شد. قلعهنويى ديروز هم در بيشتر دقايق بازى در كنار زمين حضور داشت و در يك صحنه كه توپ به بيرون زمين هدايت شد ژنرال با يك استپ سينه اقدام به كنترل توپ كرد تا يادى از دوران بازيگرياش كرده باشد. اين حركت سرمربى استقلال باعث تشويق هواداران شد.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:47
احمدزاده: براى استقلال آماده مى شويم

ايران ورزشى- ملوان در حساسترين ديدار براى انزليچيها از بحران خارج شد و با برد در دربى احمدزاده ميتواند به آيندهاش در ملوان اميدوار باشد.
احمدزاده ميگويد: اين پيروزى بازيكنان ملوان را در شرايط خوبى قرار داد و اطمينان دارم در ديدارهاى آينده نيز با توجه به اين بازى خوب بردهاى ملوان تداوم خواهد يافت. به هر ترتيب اين بازى به پايان رسيده و بايد مهياى ديدار حساس هفته آينده با استقلال تهران شويم. از بازيكنانم ميخواهم اين برد را فراموش كنند تا با تمركز بيشتر بتوانيم مقابل استقلال به نتيجه برسيم. احمدزاده ادامه ميدهد: برنامه اصليمان براى نيمه دوم بود كه توانستيم با استفاده از نقاط ضعف داماش به گل برسيم. خوشبختانه شرايط جسمانى بازيكنانم ايدهآل بود و مطمئن بودم ميتوانيم در صورت تمركز هر ۳ امتياز اين ديدار خارج از خانه را كسب كنيم.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:49
سکوت امير در قبال ناراضي ها

هفته گذشته شاهد اخباري در خصوص بازيکنان ناراضي استقلال بوديم که خواستار جدايي از اين تيم شده اند . بازيکناني نظير مهرداد پولادي ، عليرضا عباسفرد ، مهدي اميرآبادي و ميلاد نوري از جمله نفراتي هستند که هر کدام به علت بازي نکردن و سکونشيني و نيمکت نشيني خواهان جدايي از استقلال هستند. در اين باره امير قلعه نويي ترجيح داده سکوت اختيار کند و نکاتي را بيان نکند تا مبادا تيمش وارد حاشيه شود. قلعه نويي گفته است: من به هيچ عنوان خواستار جدايي اين بازيکنان نيستم و اگر بعضي از نفرات تيم نيمکت نشين شده اند به مسائل تاکتيکي ارتباط دارد لذا آن ها بايد قدري تحمل خود را بيشتر کنند چرا که در طول مسابقات ليگ، جام حذفي ليگ، آسيا آن ها بازي خواهد رسيد.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:49
برهاني: از تست دوپينگ نمي ترسم

آرش برهاني مهاجم گلزن و آقاي گل ليگ برتر گفته است: که در ديدار با پيکان کسي از او نخواسته در تست دوپينگ شرکت کند. برهاني تاکيد کرده : اگر از من بخواهند بدون هيچ مشکلي در تست دوپينگ حاضر مي شوم و آزمايش مي دهم چرا که ترسي از اين جهت ندارم .

Alireza Taji
01-11-2008, 04:50
توصيه به عباسفرد : مصاحبه نکن

از سوي کادر فني استقلال به عليرضا عباسفرد اعلام شده از مصاحبه با خبرگزاري ها و روزنامه ها جدا خودداري کند. امير قلعه نويي به يکي از دستياران خود گفته است که به عباسفرد بگوييد مصاحبه نکن اما صبر داشته باش به تو هم بازي خواهد رسيد . عباسفرد هفته گذشته براي چندين بار از فهرست 18 نفره خارج شد و به ناچار از روي سکوها، بازي را نظاره کرد . عباسفرد گفته بود که اگر شرايط همين طور پيش برود ناچار است استقلال را علي رغم ميل باطني خود ترک کند. از سويي ديگر عباسفرد معتقد است که او پا به پاي ساير نفرات تيم خوب تمرين مي کند اما نمي داند چرا سرمربي تيم از او استفاده نمي کند . وي در جايي گفته است که اشتباه کرده که به استقلال آمده است.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:51
اعتراض بازيکنان استقلال

باز هم پاداش ها نصف شد مديريت استقلال تاکنون نتوانسته به وعده هاي مالي خود در قبال بازيکنان عمل کند. وقتي اولين برد استقلال در زمان مديريت فعلي به دست آمد به بازيکنان وعده داده شد که نفري 600 هزار تومان پاداش خواهند گرفت. اين مبلغ نصف شد و فقط 300 هزار تومان به بازيکنان داده شد . همين موضوع باعث اعتراض و نارضايتي بازيکنان شد و قرار بر اين شد که مبلغ پاداش بازيکنان بعد از هر پيروزي افزايش پيدا کند. اين اتفاق نيفتاد و حتي بعد از چند برد پي در پي هم خبري از پاداش ها نشد . تا اين که برد استقلال مقابل پيکان و صعود اين تيم به رده سوم جدول حسابي هيات مديره را سر ذوق آورد و قول مساعد به بازيکنان داده شد تا پاداش خوبي بگيرند. در حالي که شنيده بوديم قرار است نفري 950 هزار تومان به بازيکنان استقلال داده شود اما باز هم اين مبلغ نصف شد تا صداي اعتراض آبي پوشان بلند شود . پنج شنبه شب، وقتي که مبلغ پاداش آبي پوشان در هتل المپيک به آن ها داده شد بسياري از بازيکنان ناراضي به نظر مي رسيدند. براي بازيکنان فيکس 400 هزار تومان پاداش در نظر گرفته شده بودکه همين موضوع باعث اعتراض بازيکنان شد و آن ها از نصف شدن مبلغ پاداش و عملي نشدن وعده هاي مالي ناراضي بودند. ظاهرا قرار شده براي هر پيروزي فقط 400 هزار تومان به بازيکنان پاداش داده شود و سقف پاداش هاي بعد از برد در حد همين مبلغ باشد نه بيشتر از آن . گفتني است که بازيکنان استقلال بيشتر از اين مبلغ را حق خود مي دانند و اعتقاد دارند که براي هر برد 400 هزار تومان کم است و مبلغي بيشتر از اين بايد به آن ها داده شود. جالب اينجاست که پنج شنبه شب فقط پاداش بازيکنان پرداخت شد و خبري از پاداش اعضاي کادر فني نبود. سئوال اينجاست آيا کادر فني و مربيان سهمي در اين پيروزي ها ندارند. از امير قلعه نويي گرفته تا اميد طيري، صمد مرفاوي، محمود فکري، حميد بابازاده و حتي دکتر نوروزي و ديگر ارکان تيم چه جايگاهي در تيم استقلال دارند. استقلالي ها به بازيکنان خود پاداش مي دهند تا مبادا آن ها اعتراضي کنند، آن ها را راضي مي کنند اما کسي به مربيان توجهي نمي کند.

Alireza Taji
01-11-2008, 04:56
قلعه نويي: از روند رشد استقلال راضي هستم

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: از روند روبه رشد تيم استقلال رضايت دارم .
امير قلعه نويي جمعه شب پس از پيروزي تيمش مقابل تيم ذوب آهن اصفهان در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بيان اين مطلب، افزود: امروز در دو نيمه دو فوتبال متفاوت را به نمايش گذاشتيم.
هر چند در نيمه نخست خوب بازي نكرديم اما درمجموع از نتيجه راضي هستيم.
وي اظهار داشت: با شناختي كه از ضعف ذوب آهن داشتيم در نيمه دوم فشار زيادي بر اين تيم واردو درپايان اين تيم را با شكست بدرقه كرديم.
وي ادامه داد: گرچه استقلال روند رو به رشد را طي مي‌كند اما هنوز به حد مطلوب كادر فني نرسيده است.
وي از خط دفاعي اين تيم در بازي امروز تقدير كرد و افزود: خيلي خوشحاليم كه بازيكنان خط دفاعي امروز با ارايه يك بازي درخشان از فشار برروي دروازه و دروازه بان تيم جلوگيري كردند.
وي ادامه داد:شركت استقلال در ‪ ۳‬جام معتبر از اشتباهات فاحش تيم كاسته است ، اين تيم بايد در آسيا در سطح مناسبي فوتبال بازي كند برهمين اساس در ليگ مي‌بينيم كه بسيار راحت تر از گذشته فوتبال بازي مي‌كند.
وي بحران را براي تيم‌ها كاملا عادي توصيف كرد : امروز در اروپا تيم‌هاي رئال مادريدو منچستر يونايتدو در داخل كشور نيز تيم پرسپوليس دچار بحران شده است كه اين امرطبيعي است.
وي به زمان هماهنگي بازيكنان استقلال اشاره كرد و افزود: بازيكنان استقلال پس از جام حذفي كه قهرمان شدند ‪ ۳‬ماه زمان صرف كردند كه به شرايط فعلي رسيدند اما همانطور كه گفتم اين هنوز استقلال مورد نظر ما نيست.
وي درخصوص تعويض‌هاي اين تيم نيز اظهار داشت: تعويظها جزء اختيارات كادر فني بوده و اين كادر تصميم مي‌گيرد چه وقت و چه موقع تعويض انجام دهد.
به گفته وي بازيكنان استقلال كه قرار دادهاي ميليوني با اين باشگاه دارند بايد همواره آماده باشندتا در صورت لزوم از آنان در ديدارها استفاده شود.
قلعه نويي در خاتمه از اضافه شدن يك هافبك هجومي و يك مهاجم كارآمد به اين تيم خبر داد.
وي درمورد رضا عنايتي نيز گفت : عنايتي سال آينده مي‌تواند براي استقلال بازي كند.

Alireza Taji
01-11-2008, 05:02
جدول گلزنان ليگ برتر

۹ گل: آرش برهانى (استقلال تهران)
۷ گل: عليرضا واحدى نيكبخت و كريم باقرى (پرسپوليس)، ايگور كاسترو (ذوب آهن)، فريد عابدى (برق)، اشپيتيم آرفى (پيام) و سيد مهدى سيدصالحى (پيكان)
۶ گل: محمدرضا خلعتبرى (ذوب آهن)، فريدون فضلى (صباى قم)
۵ گل: على كريمى (پرسپوليس)، اسماعيل فرهادى (ذوب آهن)، ايمان حيدرى و محمدرضا طهماسبى (پيكان)
۴ گل: عيسى ترائوره (سايپا)، مهدى شيرى (برق)، امين متوسل زاده (مقاومت)، ميثم بائو (ابومسلم)، فراز فاطمى (مس) و عماد رضا (سپاهان) جباری (استقلال تهران)

Alireza Taji
01-11-2008, 05:05
تقويم مسابقات فوتبال
هشتمين دوره ليگ برتر

معوقه از هفته دوم

دوشنبه ۱۳ آبان
فولادمباركه سپاهان ـ پيام خراسان ۱۴:30 - ورزشگاه فولادشهر اصفهان
فولادخوزستان ـ سايپا تهران، ۱۶:20- تختى اهواز

هفته چهاردهم
چهارشنبه ۱۵ ابان:
پرسپوليس - صباى قم، ساعت ۱۶:20-آزادى تهران
پنج شنبه ۱۶ آبان :
سايپا تهران-استقلال اهواز، ساعت ۱۴:30- انقلاب كرج
پاس همدان-مقاومت سپاسى، ساعت ۱۴:30-قدس همدان
پيام خراسان -ذوب آهن، ساعت ۱۴:30- ثامن الائمه مشهد
مس كرمان-راه آهن، ساعت۱۴:30-باهنركرمان
فولاد مباركه سپاهان - پگاه گيلان، ساعت ۱۴:30- فولاد شهر اصفهان
برق شيراز - ابومسلم خراسان، ساعت ۱۴:30- حافظيه شيراز
فولاد خوزستان-پيكان قزوين،ساعت ۱۶:20-تختى اهواز
ملوان انزلى-استقلال تهران-ساعت ۱۴:30-تختى-انزلى

هفته پانزدهم
سه شنبه۲۱ آبان
راه آهن - پيام خراسان،ساعت ۱۴:30-اكباتان تهران
ابومسلم-سايپا تهران،ساعت ۱۴:30-ثامن الائمه مشهد
پگاه گيلان-مس كرمان،ساعت ۱۴:30-عضدى رشت
ذوب آهن - برق شيراز، ساعت ۱۴:30- فولاد شهر اصفهان
مقاومت سپاسى-ملوان انزلى، ساعت ۱۴:30-حافظيه شيراز
صباى قم-پاس همدان، ساعت ۱۴:30- يادگار امام قم
استقلال اهواز-فولاد مباركه، ساعت ۱۶:20-تختى اهواز
پيكان قزوين- پرسپوليس، ساعت ۱۶:20-رجايى قزوين

چهارشنبه ۲۲ آبان
استقلال تهران-فولاد خوزستان،ساعت ۱۶:20 - آزادى تهران

Alireza Taji
01-11-2008, 05:14
تو اوایل فصل زمانی که تیم نتیجه نمیگرفت خیلی ها از جمله خوده من خیلی به قلعه نویی انتقاد کردیم و بخصوص به سیستم مورد علاقش خیلی گیر دادیم!
اما حالا همون قلعه نویی با اون سیستمی که خیلی از کارشناسان منسوخ می خونندش در جمع مدعیان قهرمانی هست!

Alireza Taji
01-11-2008, 05:17
دیروز فرهاد مجیدی هم در همون دقایقی که به بازی امد فوق العاده بود و تونست یک پاس گل بده!
توبازی دیروز بمب انگیزه بود.

Alireza Taji
01-11-2008, 05:20
این هم اماری هست که خودم از بازیکنان استقلال داشتم.
لیست تمام بازیکنان و تعداد بازیهاشون به همراه تعداد گلهای زدشون.
تنها بازیکن نسبتا شاخصی که تا حالا در استقلال بازی نکرده میلاد نوری هست!

Alireza Taji
01-11-2008, 05:23
این هم 5 گل زن برتر استقلال:
امار گلزنی ارش برهانی فوق العاده هست!
10 بازی و 9 گل زده!

Alireza Taji
01-11-2008, 05:25
جدول لیگ:

Alireza Taji
01-11-2008, 05:30
واقعا حیف شد که پیکان بازی این هفتش را برد!
در صورت شکست پیکان با توجه به تفاضل گل بالای تیمون استقلال به رده 2 جدول می امد!
جالب اینه که استقلال هر دو تیم صدرنشین را تونسته از صدر جدا کنه و به زیر بکشه!
استقلال دو تا از سخت ترین بازیهاش را در دو هفته ی اینده انجام خواهد داد!
اولیش در جلوی ملوان و در مرداب انزلی هست!
فقط باید دست به دعا شد که وضع ورزشگاه انزلی خوب باشه و یا قبلش بارونی نیاد!
بازی بعدیمون هم در ازادی و در مقابل فولاد خوزستان هست که بعد از شکست دادن پرسپولیس اوج گرفته و الان چند هفته هست داره خوب کار میکنه!
البته ما همیشه تیمهای مجید جلالی را خوب بردیم!

Alireza Taji
01-11-2008, 05:52
اتفاقي عجيب در يک باشگاه پرطرفدار
10 ميليون در جيب دو ليدر!

حاشيه هاي يک باشگاه پر طرفدار هر روز رنگ و بوي تازه اي به خود مي گيرد.

"به گزارش سرويس ورزشي برنا" عضو هيات مديره يک باشگاه پرطرفدار براي آنکه حمايت دو دسته ليدرهاي اين تيم را داشته باشد،اخيراً دست به کار شده است. اين مدير که نشان داده علاقه فراواني به خالي کردن زير پاي مدير عامل باشگاه خود دارد،مبلغ 10 ميليون تومان به دو ليدر اين باشگاه داده است. جالب آنکه مدير مذکور اين پول را از يک عضو ديگر هيات مديره گرفته است.

amir_sa
01-11-2008, 10:50
دوستان من يه پوستر بزرگ مي خوام از كل تيم ، كدوم روزنامه مي زاره ؟ مي خوام جديد ترين باشه

M_Abieteh
01-11-2008, 13:44
کسانی که تو پیشبینی شرکت کردند.

Alireza Taji
01-11-2008, 13:54
دوستان من يه پوستر بزرگ مي خوام از كل تيم ، كدوم روزنامه مي زاره ؟ مي خوام جديد ترين باشه

معمولا روزنامه استقلال جوان هرروز از بازیکنان استقلال عکس میازره.
البته کم پیش میاد عکس دسته جمعی بذاره.
اگر عکس جدید و دسته جمعی می خواهی بهتره بری از اینها که پوستر می فروشند بگیری اینطور زودتر پوستر تیم راگیر میاری.

M_Abieteh
01-11-2008, 13:56
فولاد اگه بازیش رو برده بود الان هم امتیاز پرسپولیس بود.

Alireza Taji
01-11-2008, 13:59
مديرعامل استقلال در كميته انضباطي
نشست كميته انضباطي فدراسيون به طور فوق العاده به منظور رسيدگي به تخلفاتي كه تماشاگران اين تيم در مسابقه با برق شيراز در تاريخ 27/7/87 و مقاومت سپاسي در تاريخ 16/7/87 كه به ميزباني تهران انجام داده اند، برگزار مي شود.
مديرعامل و سرپرست تيم فوتبال استقلال همراه مسئول كانون هواداران بايد روز شنبه 18/8/87 ساعت 15:30 در فدراسيون حضور داشته باشند.
در مسابقه دو تيم پاس همدان و استقلال تهران كه در 30/7/87 به ميزباني پاس همدان برگزار شد، تماشاگران اين تيم در دقيقه 31 و 33 بازي مبادرت به پرتاب وسايل مختلف كرده‌اند.
تماشاگران پاس همدان نيز در دقيقه 4 مسابقه اقدام به پرتاب اشيا مختلف به سمت بازيكنان استقلال تهران كرده‌اند. بر همين اساس، هر دو تيم به توبيخ كتبي در پرونده و هر كدام به پرداخت مبلغ 5 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شدند.
علاوه بر اين، تيم فوتبال پاس همدان به علت 4 اخطاره بودن نيز به پرداخت 000/000/2 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شد.

mohsensoft
01-11-2008, 13:59
2/3 روز پيش روزنامه ي گل پوستر كل تيم رو زده بود

Alireza Taji
01-11-2008, 14:00
استقلال نه حرف دارد نه حریف
سومى استقلال باارزش تر از دومى و اولي
اژدهاى آبى به صغير و کبير رحم نمى کند
امير قلعه نويى با شکسته نفسى ميگويد؛ عقل ناقص من ميگويد که همين 2 ـ 5 - 3 بهتر است و ما که بنا به اقتضاى شغلى خود مجبوريم که نگاهى منصفانه و بيطرفانه به همه مسابقات و همه تيمها و مربيان داشته باشيم ميگوييم که اگر قرار است برآيند هر عقل ناقصى همين باشد ما از اين روزها در عملکرد استقلال ميبينيم، اى کاش همه مربيان فوتبال ايران عقل ناقصى داشته باشند!
واقعيت اين است که استقلال اين روزها زيباترين و پرقدرتترين فوتبال ممکن را ارائه ميدهد. فوتبال پر از درگيري، قدرت و سرعت که در آن تکنيک و تاکتيک، حتى بالاتر از حد استاندارد فوتبال ما به وضوح ديده ميشود. فقط اگر امير کمى بيشتر در چيدن مهرههايش دقت و سليقه به خرج بدهد، تيم او از هر حيث در فوتبال ما بينظير ميشود. مکان سومى اين روزهاى استقلال بسيار با ارزشتر از مکان دومى و اولى اين تيم است و به نظر ميرسد که استقلال زودتر از حد تصور به آن چيزى که ميخواهد، خواهد رسيد. اژدهاى آبي، ميتواند لقب بامسمايى براى اين روزهاى استقلال باشد. تيمى که مثل اژدها همه چيز و همه کس را سر راه خود ميبلعد و از بين ميبرد. اين استقلال انگارى به هيچ صغير و کبيرى نميخواهد رحم کند.
توپ ورزشی

M_Abieteh
01-11-2008, 14:01
صبا باتری - پرسپولیس پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۶:۲۰

استقلال اهواز - سایپا جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

مقاومت سپاسی - پاس همدان جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

ذوب آهن - پیام مشهد جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

راه آهن - مس کرمان جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

داماش - سپاهان جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

ابومسلم - برق جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

استقلال - ملوان جمعه ۱۷ آبان ۱۴:۳۰

پیکان - فولاد خوزستان جمعه ۱۷ آبان ۱۶:۲۰

M_Abieteh
01-11-2008, 14:02
معمولا روزنامه استقلال جوان هرروز از بازیکنان استقلال عکس میازره.
البته کم پیش میاد عکس دسته جمعی بذاره.
اگر عکس جدید و دسته جمعی می خواهی بهتره بری از اینها که پوستر می فروشند بگیری اینطور زودتر پوستر تیم راگیر میاری.

سلام علیرضا میشه ادرس این استقلال جوان رو میدی.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:06
مديرعامل باشگاه ذوب آهن گفت:‌ "محسن قهرماني با گرفتن خطاي 6 ثانيه اعمال قانون كرد و ما بايد خودمان نتايج را رقم بزنيم."

سعيد آذري در گفت و گو با خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا) ضمن بيان مطلب فوق خاطر نشان كرد:‌ "ما بايد طوري تلاش كنيم كه شرايط را به نفع خودمان رقم بزنيم و گمان مي‌برم با پتانسيل بالاي تيمي توان پيروزي در رقابت‌هاي سخت را داريم."
وي گفت:‌ "نفرات ما تلاش خوبي داشته و كادر فني برنامه‌ريزي دقيق براي بازي داشت و معتقدم در نيمه اول بسيار بهتر بازي كرديم، ولي اين شكست چيزي از ارزش هاي ما كم نخواهد كرد."
آذري خاطرنشان كرد: "هدف ما قهرماني نيم فصل نيست، چرا كه اين عناوين همچون قهرماني نيم فصل و بهترين تيم شهرستاني ارزشي ندارد. براي ما اين مهم است كه در نمودار نتيجه‌گيري نوسان زيادي نداشته و براي قهرمان پايان فصل كار كنيم."

Alireza Taji
01-11-2008, 14:07
این هم تیتر روزنامه کیهان ورزشی:

Alireza Taji
01-11-2008, 14:10
سلام علیرضا میشه ادرس این استقلال جوان رو میدی.
سلام...
متاسفانه روزنامه استقلال جوان سایتی نداره.
روزنامش متعلق به فتح الله زاده هست.

خبر خوب اینه که واعظ اشتیانی گفته که در اینده نزدیک برای باشگاه روزنامه و وب سایت درست میکنه.
الان سایتهای که به دست هواداران ساخته شده زیاد هست اما هیچکدوم سایت رسمی استقلال نیست!

Alireza Taji
01-11-2008, 14:12
واعظ آشتياني:مباحث بازرگاني سمينارآسيا، جايگاهي درفوتبال ايران ندارد
مديرعامل باشگاه استقلال تهران گفت : مباحث بازرگاني سمينار دو روزه مديران باشگاه‌هاي آسيا، جايگاهي در فوتبال ايران ندارد.
اميررضا واعظ آشتياني روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود : در سيمنار دو روزه مديران باشگاه‌هاي آسيا كه هفته گذشته در كوالالامپور برگزار شد، مباحث مختلفي درخصوص بخش‌هاي بازرگاني ، بازاريابي ، مديريتي و آگاهي از برگزاري دوره جديد ليگ قهرمانان آسيا در سال آينده ميلادي مطرح شد.
وي با بيان اينكه مسائل بازرگاني بخش وسيعي از اين سيمنار را تشكيل مي داد، اظهار داشت : در اين سيمنار ژاپن به عنوان كشوري پيشرو در اين بخش معرفي شد اما واقعيت اين است كه بسياري از مباحثي كه در اين سمينار در خصوص مسائل بازرگاني مطرح ش جايگاهي در فوتبال ايران ندارد.
وي با اشاره به ساختار دولتي باشگاه‌هاي ايراني گفت : در اين ساختار نمي توان مباحث بازرگاني مدنظر كنفدراسيون فوتبال آسيا را انجام داد مگر آنكه رويه باشگاهداري در فوتبال ايران تغيير كند.
واعظ آشتياني خاطر نشان كرد: دراين سمينار باشگاه تاتنهام انگليس به عنوان يك باشگاه حرفه‌اي معرفي شد تا مديران باشگاه‌ها از روند حركتي اين در تمامي جنبه‌ها آشنا شوند.
مديرعامل باشگاه استقلال شايعه حذف باشگاه‌ها از فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا در صورت حضور نيافتن مديران آنها در اين سمينار را تكذيب كرد و گفت : هيچ محروميتي متوجه آنها نبود اما بدون شك غيبت مديران باشگاه چالش هايي را در آينده براي باشگاه‌هاي آنها به وجود مي‌آورد.
وي اظهار داشت : در اين سمينار مديران باشگاه‌ها با قوانين و مقررات جديد فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا آشنا شدند تا با آگاهي از اين موضوعات تيم‌هاي خود را آماده حضور در اين رقابت‌ها كنند.
واعظ آشتياني ادامه داد : بخش بين‌الملل باشگاه استقلال تهران قوانين و مقررات جديد ليگ قهرمانان آسيا را ترجمه و در اختيار اعضا تيم قرار خواهد داد.
مديرعامل باشگاه استقلال تهران در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از انتشار برخي مطالب غير واقعي در خصوص تيم فوتبال اين باشگاه گفت : در اين باشگاه وظايف و مسئوليت‌ها بين افراد تقسيم شده است به طوريكه به عنوان مديرعامل در خصوص مسائل داخلي تيم دخالت نخواهم كرد.
وي تاكيد كرد در صورتي كه آن رسانه همچنان به انتشار اخبار كذب اصرار ورزد از طريق مراجع قانوني به آن پاسخ خواهيم داد.
واعظ آشتياني درپايان از نتايج اخير تيم فوتبال استقلال تهران در ليگ برتر ابراز رضايت كرد و گفت : اميدوارم روند رو به رشد تيم در هفته‌هاي آتي ادامه يابد تا استقلال تهران هرچه سريعتر به صدر جدول رد بندي صعود كند.
سميناردو روزه مديران باشگاههاي آسيا هفته گذشته با حضور ‪۱۶۰‬مدير در كوالالامپور مقر كنفدراسيون فوتبال آسيا برگزار شد.
دراين مراسم محدرضا ساكت، مسعود رضاييان، امير رضا واعظ آشتياني ، محمود خوردبين ، محمدحسن انصاري فر، حميد سجادي ، كاظم اوليايي و اسماعيل شاد از ايران حضور داشتند.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:12

قلعه‌نویی: به دنبال قهرمانی در پایان فصل هستیم نه نیم‌فصل

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: به قهرمان نیم فصل جام نمی دهند و هدف ما قهرمانی در پایان فصل است.
امیر قلعه‌نویی پس از بازی مقابل ذوب آهن و پس از اینکه با اعتراض نمایندگان رسانه‌های گروهی به دلیل دیر حاضر شدن در نشست خبری مواجه شد، اظهار داشت: بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم. واعظ آشتیانی در رختکن حضور پیدا کرد و دور از ادب بود از رختکن خارج شوم. همیشه به خبرنگاران احترام می‌گذارم.
وی در مورد بازی عنوان کرد: دو نیمه متفاوت داشتیم. نیمه اول خوب نبودیم و فکر می‌کردیم آنها با سیستم ۴- ۲- ۳- ۱ بازی می‌کنند؛ اما ۴- ۴- ۲ بازی کردند.
سرمربی آبی‌پوشان اضافه کرد: در نیمه دوم به این تیم فشار آوردیم و توانستیم به پیروزی برسیم. جا دارد از هواداران تشکر کنم که حضور خوبی در ورزشگاه داشتند.
قلعه‌نویی با بیان اینکه این روند رو به رشد را ادامه خواهند داد، افزود: اعتقاد دارم این استقلال با تیمی که مدنظر دارم فاصله دارد. از یک اتفاق این بازی خوشحالم و آن اینکه ساختار دفاعی خوبی داشتیم و کمترین فشار روی دروازه ما ایجاد شد. هرچند که طالب لو با صلابت دروازه‌بانی کرد.
وی در پاسخ به این سوال که استقلال مد نظر او چه تفاوتی با این استقلال دارد، گفت: من استقلالی را دوست دارم که حداقل ۷۰ دقیقه سوار بر بازی باشد، سرعت و پرس تیمی در آن حاکم باشد، البته این تیم آرام آرام به همان تیمی که مدنظر دارم خواهد رسید.
سرمربی استقلال درباره ادامه موفقیت‌های این تیم ابراز داشت: اگر اول فصل قول قهرمانی دادم به این دلیل بود که این پتانسیل را در تیم دیده بودم، نه اینکه بخواهم از روی احساس قول بدهم، البته این تازه شروع کار است. باید افکار دفاعی و ساختار هجومی را در آسیا نشان دهیم.
قلعه‌نویی با اشاره به اینکه نگرش ما یک نگرش آسیایی است، ادامه داد: من از این استقلال دو سال دور بوده‌ام و در این مدت که بازگشته‌ام سعی کرده‌ام نگرش بازیکنان را تغییر دهم.
سرمربی آبی‌پوشان در جواب به این پرسش که چرا فرهاد مجیدی را دیر به زمین فرستاد، عنوان کرد: ما هفت روز هفته را با این بازیکنان هستیم و برای انتخاب ترکیب تیم قدرت فکری و شرایط حریف را می‌سنجیم و بر همین اساس هم تیم را انتخاب می‌کنیم.
قلعه‌نویی درباره تعویض همیشگی علیزاده تصریح کرد: نمی‌دانم چرا این تعویض را سنتی می‌نامند. ما در هر بازی با توجه به موقعیتی که داریم به میدان می‌رویم، مثلا برای بازی با ملوان به یک شیوه به میدان می‌رویم و در ورزشگاه آزادی به شکلی دیگر.
وی درباره این مسئله که شماری از ذخیره‌های این تیم اعتقاد دارند از آمادگی بدنی خوبی برخوردارند؛ اما در تفکرات تاکتیکی او جایی ندارند، گفت: این آقایانی که می‌گویید میلیون‌ها تومان پول می‌گیرند. بازیکنی که سالانه ۲۰۰ میلیون تومان می‌گیرد وظیفه‌اش است که آماده باشد. آنها کار بزرگی انجام نمی‌دهند. اینکه چه کسانی به میدان می‌روند به نگرش ما بر می‌گردد.
قلعه‌نویی درباره قهرمانی در نیم‌فصل اظهار داشت: به تیم قهرمان نیم‌فصل جام نمی‌دهند، ما برای قهرمانی در پایان فصل تلاش می‌کنیم.
سرمربی استقلال همچنین در پاسخ به این سوال که با وجود عملکرد مثبت خط حمله به دنبال مهاجم خارجی هست یا خیر، گفت: بله، ما درگیر لیگ قهرمانان آسیا نیز هستیم و استفاده از مهاجم خارجی دلیل بر ضعف خط حمله استقلال نیست، بلکه ما می‌خواهیم نیرویی بر این نیروها اضافه کنیم.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:17
سلام...
متاسفانه روزنامه استقلال جوان سایتی نداره.
روزنامش متعلق به فتح الله زاده هست.

خبر خوب اینه که واعظ اشتیانی گفته که در اینده نزدیک برای باشگاه روزنامه و وب سایت درست میکنه.
الان سایتهای که به دست هواداران ساخته شده زیاد هست اما هیچکدوم سایت رسمی استقلال نیست!

پس علیرضا جان یه سایت بده که پستر از بازیکنهای استقلال بزاره.

Alireza Taji
01-11-2008, 14:17
رحمان را به قلعه‌نويي پيشنهاد دادند
رضايي منتظر چراغ سبز استقلال
رحمان رضايي پس از چند دور مذاكره با مديران باشگاه پرسپوليس يعني حسين هدايتي و داريوش مصطفوي سرانجام به دليل آنچه كه مخالفت و عدم نياز افشين قطبي اعلام شد از رسيدن به سرخپوشان پايتخت بازماند. اين موضوع باعث شد تا رحمان به فكر يافتن تيم جديدي باشد. هرچند كه او از چند تيم شهرستاني پيشنهاد مالي خوبي دريافت كرده است اما با‌توجه به اهداف فوتبالي كه در سر دارد و همچنين مسايل شخصي و خانوادگي ترجيح مي‌دهد در يك تيم تهراني به فوتبال خود ادامه دهد. گفته مي‌شود پس از منتفي شدن پرسپوليس حالا اولويت اصلي او استقلال است و ترجيح مي‌دهد در ديگر تيم بزرگ پايتخت توانايي خود را به نمايش بگذارد. حتي در اين راه برخي واسطه‌ها كانال‌هايي به سرپرست و مربيان تيم زده‌اند و تمايل رضايي براي حضور در استقلال را به اطلاع آنها رسانده‌اند.
به هر شكل بايد ديد ميزان استقبال استقلالي‌ها از اين پيشنهاد به چه ميزان است و يا اصلا از آن استقبال مي‌كنند. در شرايط فعلي كه به‌رغم مخالفت برخي مديران باشگاه قلعه‌نويي روي جذب مهاجم جديد و به خصوص رضا عنايتي اصرار دارد. پيش از اين در يك مقطع زماني نيز مذاكره استقلالي‌ها با رحمان رضايي مطرح شد كه انجامي نداشت. با اين شرايط بسيار بعيد است كه قلعه‌نويي به جذب يك مدافع تازه رضايت دهد و قيد خريد مهاجم را بزند. هرچند كه او از خط دفاعي استقلال چندان راضي نيست اما در اين ميان رحمان رضايي با‌توجه به رفتار پرسپوليسي‌ها انگيزه‌هاي زيادي براي حضور در استقلال دارد. به هر شكل رحمان منتظر چراغ سبز آبي‌ها است تا براي آبي‌پوش شدن وارد مذاكره شود اما در اين ميان قلعه‌نويي تصميم‌گيرنده نهايي است.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:18
قلعه‌نویی: قهرمانی لیگ ‌برتر را می‌خواهیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: هدف نهایی تیم ما قهرمانی در لیگ‌ برتر و موفقیت در آ‌سیاست. امیر قلعه‌نویی پس از برتری 2 بر صفر تیمش در بازی مقابل ذوب‌آهن صحبت‌هایش در نشست مطبوعاتی را با عذرخواهی از خبرنگاران به دلیل تاخیر در حضور در این نشست آغاز كرد و گفت: در بعضی مواقع حتی در صورت برد شرایط روحی من برای حضور در كنفرانس مهیا نیست كه در این زمان از سایر دوستان استفاده می‌كنم و این نشانه بی‌احترامی به خبرنگاران نیست. قلعه‌نویی افزود: از مردم و هوادارانی كه با حضور باشكوه خود تیم استقلال را تشویق كردند تشكر می‌كنم و معتقدم استقلال روند رو به رشد خود را نسبت به ابتدای فصل آغاز كرده و همچنان ادامه می‌دهد، با این حال با آن استقلالی كه مد نظرمان است فاصله دارد اما از اینكه سه امتیاز بازی را كسب كردیم، بسیار خوشحالم. سرمربی استقلال ادامه داد: ساختار دفاعی تیم بسیار خوب بود و كمترین فشار روی دروازه وحید طالب‌لو آمد، ضمن آنكه او با روحیه پرصلابتی در درون دروازه قرار داشت كه این شرایط نشان‌دهنده برطرف شدن مشكلات ساختار دفاعی استقلال است. قلعه‌نویی درباره اظهاراتش در ابتدای فصل پیرامون قهرمانی استقلال در لیگ ‌برتر نیز گفت: اگر در آن زمان آن حرف‌ها را زدم، با آنكه هنوز با قهرمانی در لیگ‌ برتر و استقلال مد نظرمان فاصله داریم به این دلیل بود كه از ابتدا پتانسیل بالای بازیكنان استقلال را درك كرده بودم. از این پس باید افكار هجومی و ساختار دفاعی تیم را برای حضور در آسیا آماده كنیم. چراكه از یكی دو ماه دیگر درگیر مسابقات آسیایی نیز می‌شویم و به همین دلیل اگر تیم ما در سطح آسیا بسته شود بی‌تردید در لیگ ‌برتر نیز موفق خواهد بود. در هر صورت اگر استقلال در این فصل در ابتدای كار دچار افول شد، طبیعی است. پرسپولیس نیز در فصل گذشته قهرمان شد اما در این فصل دچار نوسان است، ضمن آنكه این موضوع در همه جای دنیا وجود دارد و حتی تیم‌های بزرگی چون رئال و منچستر نیز كارشان دچار نوسان می‌شود. من نیز دو سال از استقلال دور بودم كه طی آن مدت جابه‌جایی‌های بسیار در تیم صورت گرفته بود و با توجه به این جابه‌جایی‌ها بازیكنان نیاز به زمان داشتند. البته تصور می‌كردم قهرمانی در جام حذفی نگرش آنها را عوض كند اما این اتفاق رخ نداد اما خوشبختانه با كاری كه روی نگرش بازیكنان انجام داده‌ایم شرایط بسیار بهتر شده است. سرمربی استقلال درباره نظر برخی بازیكنان این تیم كه تعویض‌های مربی را نشان‌دهنده سلیقه شخصی مربی می‌دانستند نیز گفت:‌ تصور نمی‌كنم چنین چیزی باشد. بی‌تردید بازیكنی كه قرارداد میلیونی می‌بندد باید همواره آماده باشد. بازیكنانی كه دستمزد حرفه‌ای می‌گیرند باید حرفه‌ای نیز بازی كنند. پس اینكه برخی مطبوعات می‌گویند فلان بازیكن آماده است مطلب عجیبی است چراكه تمامی بازیكنان باید همواره آماده باشند. در هر صورت ما نمی‌توانیم بیش از 11 بازیكن را به زمین بفرستیم، در حالی كه بیش از 20 بازیكن داریم و با توجه به درگیری در سه جام از حضور تمامی آنها استفاده می‌كنیم. قلعه‌نویی درباره شانس استقلال برای قهرمانی نیم‌فصل نیز گفت:‌ ما به دنبال قهرمانی در كل لیگ‌برتر هستیم چراكه برای قهرمانی نیم‌فصل جام نمی‌دهند، اما امیدواریم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم و به قهرمانی نیم‌فصل نیز دست پیدا كنیم. سرمربی استقلال درباره جذب بازیكن جدید در خط حمله نیز گفت: رجبی كه به برزیل رفته است، دوشنبه از سفر بازمی‌گردد و به احتمال زیاد یك بازیكن در خط حمله و یك هافبك نفوذی به تیم ما اضافه می‌شود. قلعه‌نویی درباره استقلال ایده‌آل خود نیز گفت: من تیمی را دوست دارم كه 70 درصد بازی را در اختیار داشته باشد و در طول 70 دقیقه از بازی حاكم بر میدان باشد و بتواند در كارهای تهاجمی ارسال‌ها و پرس حریف موفق باشد. در كل معتقدم ما باید به بازی تیم خود سرعت بیشتری بدهیم.

Alireza Taji
01-11-2008, 14:18
بيچاره پرسپوليس!
شباهت آرش برهاني ليگ هفتم و مهاجم برزيلي پرسپوليس در ليگ هشتم، آن قدر زياد است كه آقاي گل امروز ليگ حرفه‌اي، به قرمزدوستان توصيه مي‌كند آن بلايي كه استقلالي‌ها پارسال بر سر او آوردند را امسال پرسپوليسي‌ها بر سر دي كارمو نياورند! برهاني ظاهرا به شدت با دي كارمو، هم ذات پنداري مي‌كند. او از برخوردي كه هواداران پرسپوليس با اين مهاجم برزيلي الاصل دارند، ناراحت است و مي‌گويد: «اين قدر به دي كارمو فشار نياوريد، چون هر چه كه بيشتر به او فشار وارد كنيد و از او گل بخواهيد، كارش سخت‌تر شده و از لحاظ رواني ضعيف‌تر مي‌شود!» اما مهاجم پرسپوليسي‌ ناخواسته شانس بزرگي هم در اين رابطه آورده است. او زبان فارسي را بلد نيست و نمي‌فهمد كه تماشاگران پرسپوليس چه شعارهايي مي‌دهند يا براي او در روزنامه‌ها چه تيترهايي مي‌زنند؟ در واقع اگر دي كارمو تحت فشار رواني است و به همين دليل نمي‌تواند از موقعيت‌هاي صد در صد و طلايي، گل بسازد، بي‌شك اين فشار توسط اطرافيان و معدود كساني كه با او در ارتباط هستند به او وارد مي‌شود و اين اطرافيان او هستند كه بايد مراقب حرف زدنشان باشند! اما حكايت پرسپوليس بيچاره را ببينيد كه كلي پول بي‌زبان مي‌دهد، يك مهاجم برزيلي (پشت اين لغت و تحت نام اين كشور، معناي بسياري پنهان شده است. چون وقتي كه گفته مي‌شود مهاجم برزيلي، همه فكر مي‌كنند كه خود روماريو يا به‌به‌تو به ايران آمده است!) را مي‌خرد و تازه بايد مراقب حرف زدن اطرافيان و برخورد تماشاگران خودش هم باشد كه مبادا به روحيه ظريف جناب دي كارمو بربخورد و تريج قباي ايشان كج شود! هنوز پرسپوليس نتوانسته يك بازيكن خارجي درست درمان را «خودش» به تهران بياورد! اين نكته جالب نيست؟

Alireza Taji
01-11-2008, 14:26
قبلا هم گفتم امروز روزنامه ایران ورزشی پوستر پائین را داره که می تونید برید بخرید:

پس علیرضا جان یه سایت بده که پستر از بازیکنهای استقلال بزاره.
سایتی را ندیدم که به طور شاخص پوستر از استقلال بذاره.
اما در کل سایت ابیته هرزگاهی پوسترهای خوبی از استقلال و بازیکنانش میذاشت که البته فعلا نیمه فعال شده!

Alireza Taji
01-11-2008, 14:28
همراهان سرمربي، خودشان پول شام‌شان را مي‌دهند
سرپرست استقلال در مورد انتشار خبر اخراج همراهان هميشگي سرمربي استقلال از سر ميزشام در اردوي پيش بازي برابر پيكان گفت:«افرادي كه با امير قلعه‌نويي در ارتباط هستند شام نخورده نيستند.» او كه به طور واضح مشخص نبود در گفت‌وگو با فارس روي سخنش در مورد شام نخورده بودن يا نبودن ياران قلعه‌نويي، واعظ آشتياني است يا رسانه‌اي كه اين خبر را منتشر كرد ادامه داد:«شبي كه مديرعامل به هتل آمد چون بليت سفر به مالزي داشت مدت زيادي كنار تيم نبود و چنين مساله‌اي هم به وجود نيامد.» او شان واعظ را بالاتر از اين مي‌داند كه بخواهد از اين قبيل حرف‌ها بزند. سپس ادامه مي‌دهد كه:«آقاي آشتياني به خاطر دو تا ميهمان چنين تذكري را نمي‌دهد. از سويي دوستان قلعه‌نويي اگر هم كنار تيم شام بخورند خودشان پول شامشان را حساب مي‌كنند.» البته با وجود شناختي كه از امير قلعه‌نويي و مرام و مسلك او داريم در مورد بخش آخر حرف سرپرست استقلال خيلي بعيد مي‌دانيم كه ژنرال به رفقايش اجازه بدهد كه در چنين مواقعي دست توي جيبشان كنند... حالا ... البته اين مقام مسوول در پاسخ به اينكه شايد منظور واعظ اين بوده كه اطراف تيم را نبايد افراد غيرفني شلوغ كنند نيز توضيح مي‌دهد كه:«پنج هفته است كه اطراف تيم را خلوت كرده‌ايم. معاونان باشگاه هم همراه بازيكنان در اتوبوس قرار نمي‌گيرند. اين موضوع را مي‌توانيد از بازيكنان بپرسيد.» پس يعني تا پيش از اين معاونان استقلال هم در اتوبوس مختص بازيكنان اين طرف و آن طرف مي‌رفتند.

Alireza Taji
01-11-2008, 14:31
دو تيم استقلال تهران و پاس همدان ‪ ۵‬ميليون ريال جريمه شدند
دو تيم فوتبال استقلال تهران و پاس همدان به دليل رفتار ناپسند
هوادارانشان كه مبادرت به پرتاب اشيا به داخل زمين كردند هر كدام به پرداخت ‪ ۵‬ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شدند.
به گزارش ايرنا، دو تيم به توبيخ كتبي در پرونده و پرداخت جريمه نقدي محكوم شدند و تيم فوتبال پاس همدان به علت ‪ ۴‬اخطاره بودن نيز به پرداخت ‪۲‬ ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شد.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:32
پيشنهاد يك تيم عربستانى به فرهاد مجيدى

«فرهاد مجيدى» كاپيتان نيمكت نشين اين روزهاى استقلال از يك تيم عربستانى پيشنهاد دارد. طبق شنيده هاى ما، اين تيم عربستانى در خط حمله خود دچار مشكل است و با توجه به اينكه مجيدى ۸ سال سابقه بازى در تيم هاى عربى را دارا مى باشد، سراغ جذب اين مهاجم رفته اند. نكته جالب اينكه خود مجيدى با توجه به نيمكت نشينى مايل است به اين تيم بپيوندد. بايد منتظر ماند و ديد آيا مجيدى از استقلال جدا خواهد شد؟

M_Abieteh
01-11-2008, 14:34
بيك زاده تغيير پست مى دهد

«هاشم بيك زاده» هافبك استقلال كه امسال فقط در ۲ ديدار براى تيمش به ميدان رفته است به تشخيص امير قلعه نويى سرمربى اين تيم، تغيير پست خواهد داد. گفتنى است بيك زاده كه در جريان تمرين روز چهارشنبه باز دچار آسيب ديدگى شده بود، اين روزها مشغول فيزيوتراپى است اما به احتمال فراوان به خط دفاع منتقل خواهد شد. ظاهراً قلعه نويى اعتقاد دارد اين هافبك در خط دفاع بيشتر كارآيى دارد تا در خط هافبك. با اين اوصاف بايد منتظر ماند و ديد بيك زاده در اين پست موفق خواهد بود يا نه؟

AntAreS
01-11-2008, 14:34
روزنامه ایران ورزشی پوسترش گلاسه هستش یا نه؟
کسی گرفته؟

M_Abieteh
01-11-2008, 14:35
امیر قلعه نویی:
هنوز به شرایط ایده ال نرسیده ایم / هدف ما قهرمانی نیم فصل نیست
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه هدف تیمش قهرمانی در پایان فصل است گفت: هنوز استقلال به شرایط ایده الی که مد نظر ماست دست پیدا نکرده است.

به گزارش خبرنار مهر، امیر قلعه نویی که به دلیل دیر حاضر شدن در اتاق کنفرانس خبری مورد انتقاد و اعتراض خبرنگاران قرار گرفته بود با عذرخواهی از آنها گفت: به دلیل اینکه آقای واعظ آشتیانی در حال صحبت با بازیکنان بودند ادب حکم می کرد که تا پایان صحبت ایشان در سالن بمانم.

سرمربی تیم استقلال در خصوص بازی گفت: به اعتقاد من بازی دو نیمه متفاوت داشت. ذوب آهن با سیستمی بازی کرد که ما تصورش را نمی کردیم. به همین خاطر ما در نیمه اول نتوانستیم آن طور که می خواهیم این تیم را تحت فشار قرار دهیم. اما در نیمه دوم با توجه به صحبت های انجام شده با بازیکنان نقاط ضعف ذوب آهن را شناسایی و بیشتر فشار آوردیم و توانستیم دو گل به ثمر برسانیم.

وی گفت: از حضور گسترده تماشاگران و تشویق بی امان آنان تشکر می کنم که در این بازی مثل همیشه یاور ما بودند. در مجموع تصورم این است که با آن استقلال آرمانی فاصله داریم اما مطمئنا با تمرینات بیشتر می توانیم به آن چیزی که مطلوب ماست دست یابیم.

قلعه نویی در خصوص تعویض فرهادی مجیدی و علی علیزاده که از این دو به عنوان تعویض های سنتی یاد شد گفت: من اعتقاد ندارم که علیزاده تعویض سنتی است چرا که در بعضی بازیها چند دقیقه هم بازی نمی کند اما در مورد مجیدی باید بگویم که او فوتبالیست عالی و حرفه ای است و هر زمان که برای ما بازی کند مثر ثمر است. اما در خصوص اینکه چرا 90 دقیقه بازی نمی کند به این علت است که ما در طول هفته از شنبه تا پنج شنبه با این بازیکنان تمرین می کنیم و بازیکنان را براساس بازی که داریم در زمین ارنج می کنیم. شما مطمئن باشید که بازی مقابل ملوان با بازی مقابل ذوب آهن با توجه به شرایط آب و هوایی گیلان فرق می کند.

وی در خصوص رفتن رجبی به برزیل برای آوردن بازیکن خارجی گفت: وی تا روز دوشنبه به ایران بر می گردد و احتمالا دست پرهم خواهد آمد چرا که ما باید در سه جام باید بازی کنیم. پس باید یک فوروارد را به جمع خود اضافه کنیم اما این قضیه ربطی به ضعف فوروارد های ما ندارد بلکه برای تقویت این خط بازیکن به تیم اضافه می شود.

سرمربی تیم استقلال درخصوص ساختار دفاعی گفت: ما هنوز به آن شرایط ایده آل نرسیده ایم اما امروز خط دفاعی ما بسیار عالی کار کرد ومطمئنا تمام تلاش خود را می کنیم که در همه بازی ها خط دفاع ما بهتر از بازی گذشته باشد تا وحید طالب لو روزهای آرامتری را در دروازه داشته باشد. هر چند که امروز کمی آرام بود اما باز هم وحید چند توپ بسیار خطرناک را دفع کرد. در کل بازی بسیار زیبایی بود و آرزو می کنم این روند ادامه داشته باشد.

وی در خصوص قهرمانی تیمش در نیم فصل لیگ برتر گفت: هدف ما نیم فصل نیست بلکه برای قهرمانی در پایان فصل برنامه ریزی کرده ایم.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:35
استقلال نه حرف دارد نه حریف
سومى استقلال باارزش تر از دومى و اولي
اژدهاى آبى به صغير و کبير رحم نمى کند
امير قلعه نويى با شکسته نفسى ميگويد؛ عقل ناقص من ميگويد که همين 2 ـ 5 - 3 بهتر است و ما که بنا به اقتضاى شغلى خود مجبوريم که نگاهى منصفانه و بيطرفانه به همه مسابقات و همه تيمها و مربيان داشته باشيم ميگوييم که اگر قرار است برآيند هر عقل ناقصى همين باشد ما از اين روزها در عملکرد استقلال ميبينيم، اى کاش همه مربيان فوتبال ايران عقل ناقصى داشته باشند!
واقعيت اين است که استقلال اين روزها زيباترين و پرقدرتترين فوتبال ممکن را ارائه ميدهد. فوتبال پر از درگيري، قدرت و سرعت که در آن تکنيک و تاکتيک، حتى بالاتر از حد استاندارد فوتبال ما به وضوح ديده ميشود. فقط اگر امير کمى بيشتر در چيدن مهرههايش دقت و سليقه به خرج بدهد، تيم او از هر حيث در فوتبال ما بينظير ميشود. مکان سومى اين روزهاى استقلال بسيار با ارزشتر از مکان دومى و اولى اين تيم است و به نظر ميرسد که استقلال زودتر از حد تصور به آن چيزى که ميخواهد، خواهد رسيد. اژدهاى آبي، ميتواند لقب بامسمايى براى اين روزهاى استقلال باشد. تيمى که مثل اژدها همه چيز و همه کس را سر راه خود ميبلعد و از بين ميبرد. اين استقلال انگارى به هيچ صغير و کبيرى نميخواهد رحم کند.
توپ ورزشی

M_Abieteh
01-11-2008, 14:36
مديرعامل استقلال در كميته انضباطي
نشست كميته انضباطي فدراسيون به طور فوق العاده به منظور رسيدگي به تخلفاتي كه تماشاگران اين تيم در مسابقه با برق شيراز در تاريخ 27/7/87 و مقاومت سپاسي در تاريخ 16/7/87 كه به ميزباني تهران انجام داده اند، برگزار مي شود.
مديرعامل و سرپرست تيم فوتبال استقلال همراه مسئول كانون هواداران بايد روز شنبه 18/8/87 ساعت 15:30 در فدراسيون حضور داشته باشند.
در مسابقه دو تيم پاس همدان و استقلال تهران كه در 30/7/87 به ميزباني پاس همدان برگزار شد، تماشاگران اين تيم در دقيقه 31 و 33 بازي مبادرت به پرتاب وسايل مختلف كرده‌اند.
تماشاگران پاس همدان نيز در دقيقه 4 مسابقه اقدام به پرتاب اشيا مختلف به سمت بازيكنان استقلال تهران كرده‌اند. بر همين اساس، هر دو تيم به توبيخ كتبي در پرونده و هر كدام به پرداخت مبلغ 5 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شدند.
علاوه بر اين، تيم فوتبال پاس همدان به علت 4 اخطاره بودن نيز به پرداخت 000/000/2 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شد.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:36

Alireza Taji
01-11-2008, 14:37
باشگاه استقلال شكايت مي‌كند
دلخوري ژنرال از خبر اخراج شام نخورده رفقايش
انگار خبر اخراج همراهان قلعه‌نويي از سر ميز شام همچنان با جار و جنجال همراه است. روز گذشته شنيديم واكنش اوليه باشگاه استقلال در قبال اين گزارش كه روز دوشنبه روي خروجي خبرگزاري مهر قرار گرفت و تقريبا هم مفصل و جز به جز تشريح كرده بود كه چه اتفاقاتي در شب بازي با پيكان در اردوي استقلال رخ داده شكايت از اين مجموعه است. روز گذشته يكي از مسوولان تيم استقلال اعلام كرد كه استقلالي‌ها به ويژه امير قلعه‌نويي قصد پيگيري قانوني ماجرا و شكايت از خبرگزاري منتشر كننده خبر فوق را دارند چرا كه آنها معتقدند اين خبر از پايه و اساس كذب محض است.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:37

Alireza Taji
01-11-2008, 14:43
استقلال نيم فصل به كيش مي‌رود
تيم فوتبال استقلال در پايان مسابقات نيم فصل اول ليگ برتر در جزيره كيش اردو مي‌زند. روز گذشته يك مقام مسوول در باشگاه استقلال در اين باره گفت:« گزينه‌هاي مختلفي براي برپايي اردوي نيم فصل در نظر داشتيم كه با وجود شرايط فعلي باشگاه و در نظر گرفتن تمامي اوصاف تيم بر آن شد تا استقلال در پايان رقابت‌هاي نيم فصل اول يك هفته در جزيره كيش اردو برپا كند. ناگفته نماند به احتمال فراوان تيم استقلال در مدت زمان اردوي خود در كيش با تيم منتخب كيش ديدار خواهد كرد.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:43

Alireza Taji
01-11-2008, 14:44
روزنامه ایران ورزشی پوسترش گلاسه هستش یا نه؟
کسی گرفته؟
روزنامه ایران ورزشی و استقلال جوان تمام صفحاتش گلاسه هست.

Alireza Taji
01-11-2008, 14:45
جدايي عباسفرد از استقلال قطعي شد
مسوولان باشگاه استقلال براي جلوگيري از ترافيك در خط حمله اين تيم راي به جدايي يكي از مهاجمان خود دادند. مسوولان باشگاه استقلال كه به درخواست سرمربي اين باشگاه درصدد جذب يك مهاجم خارجي هستند براي جلوگيري از ايجاد ترافيك در خط حمله تيم‌شان به زودي رضايتنامه عليرضا عباسفرد، مهاجمي كه در اين فصل به استقلال پيوست را صادر مي‌كنند. شنيديم عباسفرد از ابتداي فصل هم براساس برخي رابطه‌ها به استقلال آمد و درست در زماني كه امير قلعه‌نويي در ازبكستان حضور داشت و ميهمان باشگاه پاختاكور بود به اين تيم پيوست و از همان ابتدا هم گفته مي‌شد كه اين مهاجم بازيكن مورد نظر ژنرال نبوده است.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:45

Alireza Taji
01-11-2008, 14:46
مانوسي‌فر نمي‌تواند در استقلال سمتي داشته باشد
اميررضا واعظ آشتياني، مدير‌عامل باشگاه استقلال چندي پيش اصغر مانوسي‌فر را به‌عنوان مشاور امور بين‌الملل معرفي كرده بود اما ديروز فدراسيون فوتبال در نامه‌اي با امضاي مهدي محمدنبي، دبير فدراسيون به اين باشگاه اعلام كرد كه مانوسي‌فر به دليل اينكه كارگزار فيفاست نمي‌تواند در هيچ باشگاهي حتي نقش مشاور داشته باشد.

Alireza Taji
01-11-2008, 14:48
مریم به خاطر پوستر ممنون می تونی اینها را در تاپیک والپیرهای استقلال هم بذاری:

M_Abieteh
01-11-2008, 14:48

Alireza Taji
01-11-2008, 14:49
قلعه‌نويي مثل استيلي
سرپرست و پزشك استقلال مامور سركشي به منزل بازيكنان
سرمربي استقلال كه علاقه فراواني به داشتن نظم و انضباط و ديسيپلين تيمي دارد، معتقد است بازيكنان يك تيم تحت هر شرايطي بايد تحت مراقبت قرار گيرند. به همين منظور براي تحقق خواسته خود به دو تن از اعضاي مسوول دو تيم ماموريت داده تا بازيكنان را تحت نظر بگيرند. امير قلعه‌نويي براي مراقبت بيشتر از بازيكنان خود و همچنين رسيدگي به اوضاع زندگي آنها برنامه‌اي ترتيب داده تا سرپرست تيم و امين نوروزي، پزشك استقلال با تماس تلفني يا سركشي به منزل بازيكنان تيم از آخرين وضعيت آنها مطلع شوند. فصل گذشته هم حميد استيلي در اقدامي مشابه با اين حركت ژنرال از تداركات تيم خواسته بود با منزل بازيكنان تماس بگيرد و آنها را تحت كنترل قرار دهد.

M_Abieteh
01-11-2008, 14:50

چشم علیرضا میزام.

M_Abieteh
01-11-2008, 15:01

]

M_Abieteh
01-11-2008, 15:01

M_Abieteh
01-11-2008, 15:02

M_Abieteh
01-11-2008, 15:03

M_Abieteh
01-11-2008, 15:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg

M_Abieteh
01-11-2008, 15:10

M_Abieteh
01-11-2008, 15:11

amir_sa
01-11-2008, 15:12

اونا دارند ولي يا قديميه ، يا عليزاده تو عكسه

M_Abieteh
01-11-2008, 15:13

Alireza Taji
01-11-2008, 16:44
مریم عزیز ممنون از پوستر ها
دیروز هم این علیزاده را قلعه نویی بی جهت بازی داد!
جز یک صحنه هیچ توپی بهش نرسید! فقط تو زمین راه می رفت.

اونا دارند ولي يا قديميه ، يا عليزاده تو عكسه
خیلی سخت هست عکسی پیدا کنی که علیزاده توش نباشه!
تو دو فصل قبل جزبازیکنانی بوده که بیشترین بازی را برای استقلال کرده!
مگر اینکه بتونی عکسی از این فصل گیر بیاری که خیلی سخت هست بتونی جایی را پیدا کنی که عکسهای این فصل را داشته باشه!
البته اگر به جاهایی که به صورت عمده و گسترده پوستر می فروشند بری شاید بتونی پیدا کنی.

Alireza Taji
01-11-2008, 16:54
ايراهيم زاده در گفت و گو با فارس:
هواداران استقلال متاثر از كادر فني تيمشان با من رفتار كردند
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن گفت: هواداران و ليدرهاي استقلال به خوبي براي مقابله با برنامه هاي من با كادر فني توجيه شده بودند.
منصور ابراهيم زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس، درباره علت اصلي شكست در هفته سيزدهم ليگ برتر اظهار داشت: براي ديدار مقابل استقلال، همه راه‌ها براي برنامه هاي تاكتيكي حريف را بسته بودم. به همين دليل، مجبور شدند تعويض‌هاي زود هنگامي انجام دهند. اين موضوع نشان مي‌دهد برنامه هاي ما خوب برگزار شد.
وي ادامه داد: به لحاظ فني همه چيز را مي‌دانستم؛ حتي در نيمه اول مي‌توانستيم گلزني كنيم؛ اما به دليل اشتباه در پاس، به هدفمان نرسيديم. تا دقيقه 77 شرايط طوري بود كه ذوب آهن گل نمي خورد؛ اما با ضربه اي كه محسن قهرماني براي استقلال گرفت، به گل رسيدند و به غير از اين، نمي‌توانستند به گل برسند.
ابراهيم زاده در مورد استقلال تاكيد كرد: به هر حال بازيكنان خيلي خوبي را در اختيار دارد و نفرات با تجربه به شدت به قدرت گرفتن آنها كمك مي‌كند.
وي در مورد تقابل خود به عنوان سرمربي سابق تيم ملي با امير قلعه نويي در هفته سيزدهم ليگ برتر اظهار داشت: در طول مسابقه تماشاگران رفتار خاصي نسبت به من داشتند و هر گاه مي‌خواستم با بازيكنانم در كنار زمين صحبت كنم، به سوت هاي ممتد نمي‌خواستند پيام من به بازيكنانم برسد. اين موضوع نشان داد كه هواداران استقلال از سوي باشگاه و كادر فني توجيه شده بودند كه چنين رفتاري داشته باشند. در زمينه تقابل من با قله نويي بايد كارشناسان اظهار نظر نهايي را داشته باشند؛ اما خودم به لحاظ فني از بازي بازيكنان جوان ذوب آهن راضي هستم.

Alireza Taji
01-11-2008, 17:05
در گفت و گو با فارس
اميري: با شركت آل اسپورت قراداد رسمي نداشتيم
خبرگزاري فارس: مسئول كميته اداري و مالي استقلال گفت: با شركت آل اسپورت قرارداد رسمي نداشتيم و به همين دليل، ترجيح داديم قطع همكاري كنيم.

علي اميري در گفت و گو با خبرنگار فارس، درباره شكايت شركت آل اسپورت از استقلال، اظهار داشت: باشگاه در زمان مديريت فتح ا...زاده تفاهم نامه اي را با اين شركت امضا كرد مبني بر تامين پوشاك و لوازم ورزشي باشگاه.
وي افزود: اين تفاهم نامه براي مراحل مقدماتي تنظيم شده و قرارداد اصلي پس از 30 روز از امضاي طرفين، معتبر خواهد بود. در واقع، اين تفاهم نامه حالت پيش‌نويس دارد.
اميري عنوان كرد: در اين پيش نويس آمده در صورت اختلافات احتمالي طرفين، دادگاه‌هاي ايران موضوع را رسيدگي كنند. اينكه گفته مي‌شود اين شركت به فيفا شكايت كرده، جوسازي است.
مسئول كميته اداري و مالي استقلال افزود: اين تفاهم نامه نه شماره دارد و نه تاريخ؛ اما امضاي فتح ا...زاده به عنوان مديرعامل وقت براي ما معتبر است. در صحبتي هم كه با او داشتيم، اعلام كرد قرارداد رسمي با اين شركت امضا نكرده است.
وي در پاسخ به اينكه اين شركت مدعي شده با تغيير مديريت جديد نمي‌دانسته لباس هاي گرم را بايد به چه كسي تحويل مي‌داده، گفت: اين ادعا صحت ندارد. بارها با نماينده اين شركت به صورت تلفني و مكاتبه اي صحبت كرده بودم؛ اما گفتند در ارسال لباس‌ها به ما به صورت مستقيم مشكل دارند.
اميري ادامه داد: قبل از بازي با پيكان از آنها خواستيم جهت تهيه لباس‌هاي گرم اقدام كنند؛ اما اين اتفاق نيفتاد. در نامه اي به اين شركت، اعلام به قطع همكاري كردم.
وي از بررسي اين پرونده از سوي وكيل حقوقي باشگاه خبر داد و عنوان كرد: هدفمان اين بود كه با اين شركت همكاري خود را ادامه دهيم؛ اما چون به موقع خواسته هاي ما را برآورده نكردند، با آنها قطع همكاري كرديم.
تيم استقلال ديروز بر خلاف بازي هاي گذشته با لباس هاي شركت مجيد وارد ميدان شد.

M_Abieteh
01-11-2008, 17:54
به دليل تخلف تماشاگران استقلال
واعظ آشتياني به كميته انضباطي مي‌رود
خبرگزاري فارس: مديرعامل و سرپرست تيم فوتبال استقلال تهران به دليل تخلف هواداران خودي به كميته انضباطي احضار شدند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به گزارش خبرگزاري فارس، نشست كميته انضباطي برگزار شد و با بررسي شرايط و پرونده ها موجود در اين كميته، تصميمات جديدي گرفته شد.

* مديرعامل استقلال در كميته انضباطي

* نشست كميته انضباطي فدراسيون در خصوص بررسي مشكلات مالي بهمن صالح نيا، مجيد كاظم زاده، مهران برزگر، ميثم نهاوندي، محمد قدير بحري و حامد سليماني سرمربي و بازيكنان اسبق تيم شهرداري انزلي روز شنبه 18/8/87 ساعت 16:30 برگزار مي شود.
بر همين اساس، مديرعامل يا نماينده تام الاختيار باشگاه در اين جلسه بايد حضور داشته باشند.
انتهاي پيام/

M_Abieteh
01-11-2008, 17:54
در تمرين امروز رخ داد
بازگشت هافبك استقلال پس از شش ماه غيبت
خبرگزاري فارس: هافبك مصدوم تيم فوتبال استقلال تهران بعد از شش ماه مصدوميت امروز همراه تيم تمرين كرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به گزارش خبرگزاري فارس، تيم فوتبال استقلال تهران امروز در ورزشگاه دستگردي تهران و در حضور 30 تماشاگر تمرين كرد.
در اين تمرين كه نخستين جلسه تمريني پس از پيروزي برابر ذوب آهن بود، سعيد بيات پس از شش ماه غيبت تمرين كرد.
اين هافبك به دليل پارگي رباط صليبي شش ماه از ميادين دور بود.
قرار است به زودي نام اين بازيكن به فهرست تيم اضافه شود.
وحيد طالب لو به دليل سرماخوردگي زودتر از سايرين محل تمرين را با اجازه كادر فني ترك كرد.مجتبي جباري ديگر غياب تمرين استقلال بود.
بازيكنان ذخيره كه در هفته سيزدهم ليگ به ميدان نرفته بودند، امروز در قالب دو تيم بازي دستگرمي انجام دادند.
انتهاي پيام/

M_Abieteh
01-11-2008, 17:58
روانخواه کی مصدومیتش خوب میشه؟

M_Abieteh
01-11-2008, 18:03
تقديم به ستارگان پرفروغ آبي

خوان سزدهم: ذوبٍ ذوب آهن در كوره آستقلال

به روز سه و ده بلند آفتاب
ز مغرب بر آمد بسي پرشتاب
همانجا که گردان آبی چو شیر
به میدان شدند همچنان وشمگیر
حریفان نمودی پیاپی چه خوار
به میدان رزم اندر و کار زار

یکي ذوب آهن که بودی به صدر
گرفتی چو پیشی ز تیم های دگر
حریفی بسا سخت کوش وچغر
که خیره نمود چشم گردون سپهر
ربودی به سبقت همه گوی پیش
به تهران دل لنگیان کرده ریش

چو داوربه سوت اندرش بازکرد
به یک حمله تاژیورش آغاز کرد
دو کرنر پیاپی زدی مجتبی
نشان داده او بر حریف اشتها
دقایق گذشتی چند بی هدف
یک بخت گل چند گشتی تلف
تو گویی که ذوب آمده بهر برد
که اینسان عنان را بیغما ببرد
همه توپ و میدان گرفتی به مشت
به پاس ها ی کوتاه و شوت درشت
اگرچه همه توپ و میدان نگهداشتی
ولی بخت گل تاژیان داشتی
دو سه بخت گل را نمودی تلف
به نیمه رسید ذوب آهن هدف
بدون شتاب نیمه امد بسر
به گل هیچ اما سراسر هنر

نیمه دوم

به نیمه امیر چاره ای ساز کرد
بترفند، دوم نیمه آغاز کرد
به دروازه ذوب بسی تاختند
چه درسها به ابرام بیآموختند
دقایق چو نزدیک هفتاد شد
بسی بخت آبی چو بر باد شد
امیر را سیاست دگر آمدی
به تعویض یاران کنون برزدی
کماندار علیزاده آن زور بخت
به میدان بیامد و آرش برفت
بیامد یکی مرد از نسل سام
به میدان بياورد، فرهاد نام

گل اول

ترازو کفه آبیان چیره شد
خطا یی ز دروازه بان دیده شد
بایستاد آن کاظمی تیز کار
به پشت اندرآن توپ گشتی سوار
بیک ضربه مجتبی پرزفن
به شوت حسین گشته ای انجمن
گرفتی بن تیر دروازه را
توگویی که انداختی نیزه را
فلاخن چو بر پای تیر آمدی
نتیجه کنون یک بر هیچ شدی

گل دوم

ولی این نبودی همه ماجرا
که فرهاد داشتی فنون پر بها
نفوذی ز چپ کرد او بی نظیر
بترفند کردی مدافع اسیر
بیک آن نظر کردو زیبابدید
دو هافبک شدند ناگهانی پدید
یکی پاس زیبا فرستاد راست
که جباری اش موقعیت وراست
بیک ضربه ی پاک و تیزوتمیز
نمودی تن ذوبیان ریز ریز
نتیجه به دو هیچ آمد پدید
پریشان تو ابرام ببین نا امید
بدین سان خیال امیرپاک شد
تو گفتی روانه به افلاک شد

کنون آبیان شاد و بی غم شدی
و اسباب عیش خوش فراهم شدی
نماندست زمانی که روزی دگر
که آبی دوباره رود سوی صدر

ز شیراز خبرها چه خوش آمدی
دگر بار غلام تیم قطبی زدی
همه بخت لنگی شده تیر وتار
نخوانند دگر کرکری بی شمار

خبرده همه آبیان جهان
به نیم فصل شود قهرمان بیگمان

بگو سرور لنگیان را که کیست؟
امیر نامش و نمره اش فوق بیست

محسن سليماني - آ ل

M_Abieteh
01-11-2008, 18:05
اين استقلال در قواره قهرماني است

وقتي باروت ذوب‌آهن بين دو نيمه در رختكن جا ماند استقلالي كه در نيمه اول هم خوب و پا به پا با حريف اصفهاني بازي كرده بود، در نيمه دوم مالك مطلق توپ و ميدان شد و سرانجام موفق شد مزد برتري خود بر شاگردان تحليل رفته منصور ابراهيم‌زاده را با دو گل در 15 دقيقه پاياني بازي بگيرد. جالب اينجا بود كه استقلال در اين مسابقه از ابتدا تا انتها بر فشار از جناحين اصرار كرد و اكثريت قريب به اتفاق موقعيت‌هاي خود را هم از اين شيوه به دست آورد و در حالي كه اجرا كنندگان اين شيوه هم كاملا مشخص بودند، ذوبي‌ها نتوانستند تدبير لازم براي خنثي كردن اين تاكتيك استقلال را داشته باشند و در عين حال مهاجمان ذوب هم برخلاف هفته‌هاي گذشته در اجراي ساده‌ترين حركات ضربدري هم بازماندند تا آبي‌ها در يك بازي كاملا برتر و مسلط بر حريف صاحب سه امتياز شده و خود را به سه امتيازي صدر جدول برساند. فاصله‌اي كه با توجه به نمايش‌هاي خوب اخير استقلال از بين رفتن آن نمي‌تواند كار سختي براي آبي‌ها باشد.

M_Abieteh
01-11-2008, 18:05
قسط اول وام تربيت بدني در خصوص كمپ استقلال فردا به اين باشگاه پرداخت مي‌شود.
باشگاه استقلال تهران براي ادامه روند ساخت كمپ اين باشگاه طبق توافقي كه با پيمانكار خود كرده قسط اول وام خود را تا فردا دريافت خواهد كرد.
گفتني است؛ قسط اول وام تربيت بدني به صورت پيش پرداخت است و به مبلغ 90 ميليون تومان فردا به حساب باشگاه استقلال پرداخت خواهد شد.
كمپ باشگاه استقلال در زمان مديريت فتح الله زاده در اختيار استقلال قرار گرفت و در زمان مديريت واعظي آشتياني مهندس نفريه مسئوليت اجرايي شدن كارهاي كمپ را بر عهده گرفت

M_Abieteh
01-11-2008, 18:07
ابراهیم‌زاده سرمربی ذوب‌آهن در پایان دیدار با استقلال به طور غیرمستقیم از داور دیدار محسن قهرمانی انتقاد کرد.
سرمربی ذوب‌آهن اعتقاد داشت محسن قهرمانی سبک خاصی در داوری دارد و کلاً به مسائلی می‌پردازد که شاید کمتر داوری به آن توجه داشته باشد و در پایان قهرمانی را یک مخترع به شمار آورده بود!
محسن قهرمانی داور دیدار تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن در گفت‌وگویی گفت: «من عادت ندارم بعد از قضاوت‌هایم مصاحبه کنم چون به هرحال همه چیز را علاقه‌مندان به فوتبال دیده‌اند اما در پاسخ به ابراهیم‌زاده که مرا مخترع داوری عنوان کرده‌اند باید بگویم می‌خواهم به جهت اختراع جدیدم آن در را در فدراسیون جهانی مخترعان به نام خودم ثبت کنم!.»

M_Abieteh
01-11-2008, 18:08
درخشش مجتبی جباری در استقلال همچنان ادامه دارد. او بدون‌شک در حال حاضر بهترین بازیکن این تیم است که در بازی با ذوب‌آهن هم توانست با بازیسازی خوب خود و زدن یک گل نقش زیادی در برد آبی‌پوشان داشته باشد.
جباری در گفت‌وگو یی در خصوص بازی می‌گوید: «ما نسبت به بازی‌های قبلی با نشاط‌تر فوتبال بازی کردیم و باید بگویم که استقلال در حال نزدیک شدن به روزهای اوج است. اگر این روند را ادامه دهیم به طور حتم مدعی اول قهرمانی خواهیم بود.»
جباری که حالا به روزهای اوج نزدیک شده می‌گوید: «فوتبالیست همیشه بالا و پائین دارد و من روزهای سختی را گذراندم ولی خوشحالم که حالا شرایط عوض شده و دوست دارم که همیشه در اوج باشم و از فوتبالی که بازی می‌کنم لذت ببرم.»
جباری که باز هم برای استقلال گلزنی کرد تأکید می‌کند: «گل زدن همیشه لذت‌بخش است و نسبت به گذشته عطش بیشتری برای گلزنی دارم ولی قبلاً هم گفته بودم که وظیفه اصلی من بازی‌سازی است و به این موضوع بیشتر فکر می‌کنم.»

Alireza Taji
01-11-2008, 18:09
معمولا وقتی بازیکنی رباط پاره می کنه تقریبا 9 ماه بازی نمیکنه!
من فکر میکنم در زمستان روان خواه به تیم اضافه بشه.

M_Abieteh
01-11-2008, 18:09
ايراهيم زاده در گفت و گو با فارس:
هواداران استقلال متاثر از كادر فني تيمشان با من رفتار كردند
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن گفت: هواداران و ليدرهاي استقلال به خوبي براي مقابله با برنامه هاي من با كادر فني توجيه شده بودند.
منصور ابراهيم زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس، درباره علت اصلي شكست در هفته سيزدهم ليگ برتر اظهار داشت: براي ديدار مقابل استقلال، همه راه‌ها براي برنامه هاي تاكتيكي حريف را بسته بودم. به همين دليل، مجبور شدند تعويض‌هاي زود هنگامي انجام دهند. اين موضوع نشان مي‌دهد برنامه هاي ما خوب برگزار شد.
وي ادامه داد: به لحاظ فني همه چيز را مي‌دانستم؛ حتي در نيمه اول مي‌توانستيم گلزني كنيم؛ اما به دليل اشتباه در پاس، به هدفمان نرسيديم. تا دقيقه 77 شرايط طوري بود كه ذوب آهن گل نمي خورد؛ اما با ضربه اي كه محسن قهرماني براي استقلال گرفت، به گل رسيدند و به غير از اين، نمي‌توانستند به گل برسند.
ابراهيم زاده در مورد استقلال تاكيد كرد: به هر حال بازيكنان خيلي خوبي را در اختيار دارد و نفرات با تجربه به شدت به قدرت گرفتن آنها كمك مي‌كند.
وي در مورد تقابل خود به عنوان سرمربي سابق تيم ملي با امير قلعه نويي در هفته سيزدهم ليگ برتر اظهار داشت: در طول مسابقه تماشاگران رفتار خاصي نسبت به من داشتند و هر گاه مي‌خواستم با بازيكنانم در كنار زمين صحبت كنم، به سوت هاي ممتد نمي‌خواستند پيام من به بازيكنانم برسد. اين موضوع نشان داد كه هواداران استقلال از سوي باشگاه و كادر فني توجيه شده بودند كه چنين رفتاري داشته باشند. در زمينه تقابل من با قله نويي بايد كارشناسان اظهار نظر نهايي را داشته باشند؛ اما خودم به لحاظ فني از بازي بازيكنان جوان ذوب آهن راضي هستم.

M_Abieteh
01-11-2008, 18:10
مدافع تيم فوتبال استقلال تهران معتقد است كه خط دفاعي تيمش به آمادگي لازم رسيده است و مدافعان از اين پس با اقتدار بيشتري از دروازه تيمشان دفاع خواهند كرد.
هادي شكوري گفت: ‪ ۱۵‬گل خورده در ‪ ۱۲‬بازي نشان مي داد كه خط دفاعي استقلال اوضاع مناسبي نداشت، اما تيم در حال حاضر با تمرينات فشرده و به دست آوردن هماهنگي لازم، به شرايط مطلوب رسيده است و مي تواند از اين پس آمار قابل قبولي از خود بر جاي بگذارد.
اين بازيكن در ادامه گفت: تيمي كه مي‌خواهد به عنوان با ارزش قهرماني برسد، دركنار خط حمله گلزن خود، به مدافعاني آماده نياز دارد تا بتواند با حفظ گل‌هاي زده، امتيازات لازم را براي صدرنشيني به دست آورد، كادر فني از عملكرد اين روزهاي مدافعين رضايت كامل دارد و اين مي‌تواند اتفاقي مثبت براي استقلال تلقي شود.
شكوري همچنين در مورد پيروزي بر ذوب آهن گفت: آنها با عنوان صدرنشيني رو در روي ما قرار گرفته بودند و تا اواخر بازي هم، به خوبي توانستند در برابر ما و تماشاگران استقلالي مقاومت كنند، با اين حال در روزي كه تيم ما آمادگي بالايي داشت، با حرفه‌اي گري بازيكنان به ‪ ۲‬گل دست يافت تا فاصله با صدر جدول را به كمترين حد برساند.
وي در پايان حرف هايش يادآور شد: خوشحالم كه مورد توجه مربيان قرار گرفته ام و اميدوارم با ارايه بازي‌هاي خوب هم جايگاهم را در تركيب اصلي حفظ كنم و هم اينكه در آمار گل‌هاي خورده كم استقلال نقش داشته باشم.
تيم فوتبال استقلال تهران تا پايان هفته سيزدهم ‪ ۱۵‬گل از حريفان خود دريافت كرده است

M_Abieteh
01-11-2008, 18:14
امیدوارم برای نیم فصل دوم خوب بشه و بیاد .

unartig
01-11-2008, 18:23
روانخواه کی مصدومیتش خوب میشه؟
نوروزی گفت 2ماه دیگر شروع به دویدن میکنه بعدتقریبا یکماه هم باید براپابه توپ شدن بگذاره اما به نظرمیاد برای بازیهای نیم فصل دوم که مشکلی نداشته باشیم اما بازی باپیروزی حتمامیاد:10:

unartig
01-11-2008, 18:25
قسط اول وام تربيت بدني در خصوص كمپ استقلال فردا به اين باشگاه پرداخت مي‌شود.

باشگاه استقلال تهران براي ادامه روند ساخت كمپ اين باشگاه طبق توافقي كه با پيمانكار خود كرده قسط اول وام خود را تا فردا دريافت خواهد كرد.
گفتني است؛ قسط اول وام تربيت بدني به صورت پيش پرداخت است و به مبلغ 90 ميليون تومان فردا به حساب باشگاه استقلال پرداخت خواهد شد.
كمپ باشگاه استقلال در زمان مديريت فتح الله زاده در اختيار استقلال قرار گرفت و در زمان مديريت واعظي آشتياني مهندس نفريه مسئوليت اجرايي شدن كارهاي كمپ را بر عهده گرفت

unartig
01-11-2008, 18:25
اين استقلال در قواره قهرماني است

وقتي باروت ذوب‌آهن بين دو نيمه در رختكن جا ماند استقلالي كه در نيمه اول هم خوب و پا به پا با حريف اصفهاني بازي كرده بود، در نيمه دوم مالك مطلق توپ و ميدان شد و سرانجام موفق شد مزد برتري خود بر شاگردان تحليل رفته منصور ابراهيم‌زاده را با دو گل در 15 دقيقه پاياني بازي بگيرد. جالب اينجا بود كه استقلال در اين مسابقه از ابتدا تا انتها بر فشار از جناحين اصرار كرد و اكثريت قريب به اتفاق موقعيت‌هاي خود را هم از اين شيوه به دست آورد و در حالي كه اجرا كنندگان اين شيوه هم كاملا مشخص بودند، ذوبي‌ها نتوانستند تدبير لازم براي خنثي كردن اين تاكتيك استقلال را داشته باشند و در عين حال مهاجمان ذوب هم برخلاف هفته‌هاي گذشته در اجراي ساده‌ترين حركات ضربدري هم بازماندند تا آبي‌ها در يك بازي كاملا برتر و مسلط بر حريف صاحب سه امتياز شده و خود را به سه امتيازي صدر جدول برساند. فاصله‌اي كه با توجه به نمايش‌هاي خوب اخير استقلال از بين رفتن آن نمي‌تواند كار سختي براي آبي‌ها باشد.

unartig
01-11-2008, 18:27
مدافع تیم فوتبال استقلال تهران معتقد است كه خط دفاعی تیمش به آمادگی لازم رسیده است و مدافعان از این پس با اقتدار بیشتری از دروازه تیمشان دفاع خواهند كرد.
هادی شكوری روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ‪ ۱۵‬گل خورده در ‪ ۱۲‬بازی نشان می داد كه خط دفاعی استقلال اوضاع مناسبی نداشت، اما تیم در حال حاضر با تمرینات فشرده و به دست آوردن هماهنگی لازم، به شرایط مطلوب رسیده است و می تواند از این پس آمار قابل قبولی از خود بر جای بگذارد.
این بازیكن در ادامه گفت: تیمی كه می‌خواهد به عنوان با ارزش قهرمانی برسد، دركنار خط حمله گلزن خود، به مدافعانی آماده نیاز دارد تا بتواند با حفظ گل‌های زده، امتیازات لازم را برای صدرنشینی به دست آورد، كادر فنی از عملكرد این روزهای مدافعین رضایت كامل دارد و این می‌تواند اتفاقی مثبت برای استقلال تلقی شود.
شكوری همچنین در مورد پیروزی بر ذوب آهن گفت: آنها با عنوان صدرنشینی رو در روی ما قرار گرفته بودند و تا اواخر بازی هم، به خوبی توانستند در برابر ما و تماشاگران استقلالی مقاومت كنند، با این حال در روزی كه تیم ما آمادگی بالایی داشت، با حرفه‌ای گری بازیكنان به ‪ ۲‬گل دست یافت تا فاصله با صدر جدول را به كمترین حد برساند.
وی در پایان حرف هایش یادآور شد: خوشحالم كه مورد توجه مربیان قرار گرفته ام و امیدوارم با ارایه بازی‌های خوب هم جایگاهم را در تركیب اصلی حفظ كنم و هم اینكه در آمار گل‌های خورده كم استقلال نقش داشته باشم.
تیم فوتبال استقلال تهران تا پایان هفته سیزدهم ‪ ۱۵‬گل از حریفان خود دریافت كرده است.

unartig
01-11-2008, 18:28
نفریه: واعظ در نتایج استقلال تأثیرگذار بوده
لیگ قهرمانان آسیا جاى اشتباه كردن نیست

مسعود نفریه عضو هیات مدیره باشگاه استقلال از بهرهبردارى فاز اول كمپ استقلال در اردیبهشت ۸۸ پرده برمیدارد: «ساخت كمپ باشگاه استقلال در حال انجام است و ظرف هفته آینده قسط اول پروژه كه نزدیك به ۱۲۰ میلیون تومان است، به پیمانكار پرداخت خواهد شد و امیدواریم فاز اول این كمپ تا اردیبهشت سال آینده به بهره بردارى برسد.»
نفریه درباره نتایج اخیر استقلال هم میگوید: «من فكر میكنم از ابتداى فصل قابل پیش بینى بود كه اوضاع استقلال هفته به هفته بهتر خواهد شد و حضور واعظآشتیانى و انصارى در هیات مدیره هم بى تأثیر با این موفقیت ها نبوده است؛ زحماتى كه این دوستان در روزهاى اخیر كشیده اند، قابل تقدیر است؛ سرانجام با حضور این افراد در هیات مدیره تا حدودى مشكلات مالى باشگاه حل شد و این موضوع تأثیر بسزایى در موفقیتهاى استقلال در چند هفته اخیر داشته است. البته از روز اول هم قلعه نویى به ما گفته بود از هفته هشتم به بعد استقلال روى روال منطقى میافتد كه خوشبختانه اینگونه هم شد. بى تردید استقلال امسال به چیزى جز قهرمانى در لیگ برتر رضایت نخواهد داد و ما هم به جز قهرمانى به چیز دیگرى فكر نمیكنیم؛ مطمئن هستم هدف مجموعه كادرفنى و بازیكنان هم قهرمانى است و این پتانسیل در تیم كنونى استقلال وجود دارد.» نفریه معتقد است كه استقلال باید در جام باشگاههاى آسیا حضورى مقتدرانه و با برنامه داشته باشد: «حضور در جام باشگاههاى آسیا با مسابقات لیگ برتر قابل مقایسه نیست و برنامه ویژه خود را میطلبد؛ از طرفى مسابقات آسیایى دیگر جاى اشتباه كردن نیست و ممكن است اولین شكست، بهاى سنگینى براى تیم داشته باشد؛ به همین دلیل قرار است این مسأله به صورت جدى در هیات مدیره مورد بررسى قرار بگیرد تا با قدرت تمام و براى دفاع از آبروى فوتبال ایران در رقابتهاى آسیایى به میدان برویم.»

unartig
01-11-2008, 18:28
عباسفرد و اكبرى در استقلال میمانند

ایران ورزشى- یدا... اكبرى و علیرضا عباسفرد از لیست استقلال خارج نخواهند شد. در این چند روزه شایعاتى مبنى بر كنار گذاشتن این دو از لیست آبیپوشان به گوش میرسید ولى باشگاه استقلال با تكذیب این شایعات اعلام كرد كه اولاً این دو بازیكن از لیست خارج نخواهند شد ثانیاً جدایى اكبرى و عباسفرد از استقلال با توجه به اینكه این دو بازیكن به طور قرضى به استقلال آمدهاند، از نظر قانونى اصلاً امكانپذیر نیست.

unartig
01-11-2008, 18:29
حسین كاظمى: خوشحالم كه گل زدم

ایران ورزشى- حسین كاظمى پس از بازى بسیار خوشحال بود: «از اینكه در این بازى موفق به گلزنى شدم و توانستم قفل بازى را باز كنم بسیار خوشحالم. تیم ما با تمام توان و انگیزه براى رسیدن به پیروزى تلاش كرد اما نتوانستیم بیش از ۲ گل به ثمر برسانیم. خواست خدا بود، چرا كه من در آن لحظه دروازه ذوب آهن را دیدم و احساس كردم در موقعیت خوبى قرار دارم و خوشبختانه ضربهام نیز به گل تبدیل شد.»

مجتبى جبارى: سنگینترین بازى ما بود

مجتبى جبارى كه یكى از گلهاى تیم فوتبال استقلال برابر ذوب آهن را به ثمر رساند پس از این بازى با صورت عرق كردهاش مقابل خبرنگاران قرار گرفت و گفت: «در نیمه اول هماهنگى لازم را نداشتیم اما با صحبت هایى كه كادر فنى بین دو نیمه انجام داد توانستیم با هماهنگى در نیمه دوم و با فشارى كه به تیم حریف وارد كردیم دو گل به ثمر برسانیم. با این پیروزى و انگیزه اى كه از نزدیك شدن به صدر جدول پیدا كردیم، قطعاً در دیدارهاى آیندهبا انگیزه و امید بیشترى به میدان خواهیم رفت.»جبارى حریف را هم ارزیابى میكند: «ذوب آهن تیم خوبى است و فكر میكنم جایگاهى كه الان دارد به خاطر بازیهاى منسجم و زیبایى است كه انجام میدهد. این بازى سنگینترین دیدار ما بود.»

منیعى: این استقلال مدعى قهرمانى است

منیعى با بازى جسورانه و پرنقش خود یكى از بهترین بازیكنان استقلال بود. او پس از بازى نفس نفس زنان گفت: « استقلال در این بازى نشان داد به انسجام لازم رسیده است. ما در این بازى فرصتهاى خوبى را به دست آوردیم و از این كه توانستیم حریف را شكست دهیم بسیار خوشحالم. ذوب آهن تیم بسیار خوبى است اما استقلال امروز بسیار تاكتیكى و خوب بازى كرد. خوشحالیم كه همه از تماشاى این بازى لذت بردند. امیدوارم با درخشش در بازیهاى استقلال بتوانم به تیم ملى راه پیدا كنم، ضمن آن كه اطمینان دارم با این شرایط استقلال مدعى اصلى قهرمانى در این فصل خواهد بود.»

unartig
01-11-2008, 18:30
یك نفس تا صدر

لشكر مهار نشدنى

جمعه ۱۰/۸/،۸۷ هفته سیزدهم از هشتمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادى، ساعت ۱۶:30
استقلال ۲
گلها: حسین كاظمى (۷۶) و مجتبى جبارى (۸۱)
ذوبآهن صفر
داور: محسن قهرمانى
كمكها: حیدر شكور و حسن كامرانیفر
تماشاگر: 50 هزار نفر

تركیب

استقلال
وحید طالبلو (۶)، پیروز قربانى (۵/۶)، پژمان منتظرى (۶)، هادى شكورى (۵)، حسین كاظمى (۷)، فابیو جانواریو (۷)، خسرو حیدرى (۵/۵)، میثم منیعى (۵/۶)، مجتبى جبارى (۵/۷)، سیاوش اكبرپور (۴) (فرهاد مجیدى ۷۵) و آرش برهانى (۴) (على علیزاده ۷۰)
سرمربى: امیر قلعهنویى
ذوبآهن
عیسى اندوى (۳)، سیدمحمد حسینى (۳)، محمد صلصالى (۴)، فرشید طالبى (۵/۴)، حسن اشجارى (۵)، ایكور كاسترو (۴) (مجید باجلان ۸۸)، محمدرضا خلعتبرى (۳)، محمد منصورى (۲)، مصطفى صالحینژاد (۳) (بابك رضى ۷۵)، شاهین خیرى (یك) (سینا عشورى ۹۰) و اسماعیل فرهادى (۵/۳)
سرمربى: منصور ابراهیمزاده

بازیكن برتر

جانواریو (استقلال)
میخواستیم جبارى را به دلیل گلى كه به ثمر رساند به عنوان برترین بازیكن انتخاب كنیم اما جانواریو در این بازى چیز دیگرى بود و نشان داد ارزشمندترین خارجى تاریخ باشگاه استقلال است. جانواریو در این میدان همه كار كرد و فعالترین بازیكن میدان بود.

نیمه اول
استقلال بدون تغییر نسبت به بازى گذشته مقابل پیكان گام به یك میدان سخت و نفسگیر میگذارد. براى اینكه به سختیهاى این بازى پیببریم كافى است دقایق آغازین را پشت سر بگذاریم تا باور كنیم استقلال براى برترى در بازى امروز كار آسانى پیش رو ندارد. سرماى نسبى هوا هرچند روى ساق بازیكنان تاثیر گذاشته اما دوندگى بازیكنان ذوبآهن آنقدر چشمگیر است كه استقلالى ها براى باز كردن دروازه ذوبآهن با موانع سختى روبهرو هستند. كرنر جبارى در دقیقه ۸ و ضربه نصفه و نیمه سیاوش اكبرپور اولین خطرى است كه از سوى استقلالیها روى دروازه ذوبآهن ایجاد میشود. اسماعیل فرهادى در دقیقه ۲۴ این حمله را با شوتى از فاصله ۲۵ مترى پاسخ میدهد كه توپ از محل تلاقى تیرهاى دروازه استقلال به شكل خطرناكى عبور كرد.
پس از آن بازى درمیانه میدان دنبال شد اما سیاوش اكبرپور در دقیقه ۳۸ اگر لحظهاى غفلت نمیكرد میتوانست پاس زیباى منیعى را با دید عالى به برهانى برساند تا او با دروازه ذوبآهن رخ به رخ شود اما اندوى توپ را با پا دور كرد. استقلال كه میخواست نیمه نخست را دست پر به رختكن برود باز هم به شكل همه جانبه روى دروازه ذوبآهن هجوم آورد. سانتر حیدرى در دقیقه ۴۱ به شكل بسیار خطرناكى توسط اندوى دفع شد. شوت نرم و كمجان كاظمى یك دقیقه پس از آن به حملات پردامنه استقلال در این دقایق شدت بخشید اما مهمترین صحنه در دقیقه ۴۴ مقابل دیدگان تماشاگران قرار گرفت. یك و دوى عالى جبارى و اكبرپور میتوانست با گلزنى برهانى همراه شود تا آرش پاسخ پاس سیاوش را به خوبى داده باشد اما اندوى باز هم موفق بود و توپ را دفع كرد تا جبارى هم پس از آن نتواند از ضربه برگشتى بهره بگیرد و در نهایت دو تیم بدون گل زده به رختكن بروند.
نیمه دوم
نیمه دوم برخلاف نیمه نخست پر بود از صحنههاى حساس. استقلال كه براى برترى در این میدان انگیزههاى فراوانى داشت از همان دقایق آغازین نیمه نخست دروازه ذوبآهن را مورد هجوم قرار داد. دقیقه ۵۳ استقلال میتوانست به گل دست یابد. سانتر جبارى با ضربه پشت سر اكبرپور به میثم منیعى رسید و او با روى پا به سوى دروازه شلیك كرد كه اندوى توپ را دفع كرد. دقیقه ۶۱ ضربه سر آرش برهانى درحالى كه سید محمد حسینى اشتباهى فاحش را مرتكب شده بود به تیر دروازه برخورد كرد. منیعى كه فعالترین بازیكن استقلال بود باز هم موقعیتسازى كرد اما استقلال مزد حملات خود را در دقیقه ،۷۶ جایى كه قهرمانى خطاى محدودیت مالكیت توپ اندوى را در محوطه ۱۸ قدم اعلام كرد، گرفت و حسین كاظمى از این فرصت بادآورده بهره گرفت و اولین گل استقلال را به ثمر رساند. استقلال كه با این گل جان تازهاى گرفته بود، باز هم درصدد افزایش گلهایش برآمد.

فرهاد مجیدى كه پس از ۳ بازى نیمكتنشینى دوباره به عنوان بازیكن تعویضى وارد میدان شده بود در دقیقه ۸۲ با نفوذ از جناح چپ مدافعان ذوبآهن را جا گذاشت تا جبارى با دیدى عالى توپ را به گل تبدیل كند. پس از این استقلال كه بازى را تمام شده میدانست با حفظ توپ دقایق باقى مانده را به سود خودش رقم زد تا در نهایت این بازى هم با پیروزى استقلال به پایان برسد.

یك - صفر
دقیقه ۷۶: پاس كوتاه جبارى كه محصول یك ضربه كاشته بود را حسین كاظمى با دقتى مثال زدنى با روى پاى راست به سوى دروازه شلیك كرد كه توپ با برخورد به تیر دروازه و دور از دستان اندوى به گل تبدیل شد.

۲- صفر
دقیقه ۸۲: جانواریو دوباره در متن موقعیتسازى قرار گرفت، توپ را با ظرافت به مجیدى رساند و بازیكن تازهنفس استقلال پس از جاگذاشتن مدافعان ذوب توپ را در فضایى ایدهآل به جبارى رساند كه او هم با بغل پا دومین گل استقلال را به ثمر رساند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حاشیه...حاشیه...حاشیه..

۲۰۰ ذوبى در طبقه دوم
قرار نیست هواداران ذوبآهن تیم خود را تنها بگذارند. در حالى كه دیروز اكثر سكوهاى آزادى به رنگ آبى درآمده بود اما تعداد ۲۰۰ اصفهانى كه پرچم ذوبآهن در دست داشتند در طبقه دوم تیم محبوب خود را تشویق میكردند تا شاگردان منصور ابراهیمزاده در آزادى احساس تنهایى نكنند.
سیل آبى
تعطیلى روز جمعه به استقلال كمك كرد تا پرتماشاگرترین دیدار استقلال در طول سیزده هفته لیگ رقم بخورد. هواداران استقلال كه روز پنجشنبه شاهد شكست تیم رقیب یعنى پرسپولیس بودند هواى خشك و سرد پاییزى جمعه را تحمل كردند تا استقلال را براى رسیدن به پیروزى مقابل ذوبآهن یارى رسانند.
گوینده ورزشگاه
حرفهاى گوینده ورزشگاه در نوع خود یك سوژه جالب بود، بنده خدا گوینده استادیوم كه تصور میكرد صدایش به تمام نقاط استادیوم میرسد با هیجان خاصى پشت میكروفن صحبت میكرد اما دریغ از اینكه حرفهاى او به گوش بغلدستیاش هم نمیرسید چه برسد به گوش تماشاچیان استقلال!
شكم آقاى داور!
اما براى هواداران دو تیم ظاهر فیزیكى آقاى داور بسیار جالب توجه بود. تماشاچیان كه مدتها محسن قهرمانى را زیارت نكرده بودند این بار او را با ظاهر متفاوت به ویژه از ناحیه شكم دیدند. محسن قهرمانى با پوشیدن لباسى تنگ نظر منتقدان را به فیزیك خود به ویژه شكمش كرده بود.
آل اسپورت به جاى مجید
در لیگ امسال پوشیدن لباس خارجى انگار براى تیمهاى لیگ برترى به یك عادت تبدیل شده است. پس از آنكه استقلال، پرسپولیس، ابومسلم و سپاهان لباسهاى شركت آل اسپورت را به تن كردند دیروز نوبت ذوبیها بود كه لباسهاى ایرانى مجید را از تن بیرون آورده و به سراغ برند خارجى بروند.
فریادهاى امیر
فریادهاى امیر قلعهنویى در كنار زمین همه را نگران كرده بود. او كه میدانست یك لحظه غفلت براى تیمش خطرناك و غیرقابل جبران است بارها بر سر هادى شكورى و خسرو حیدرى فریاد كشید تا از اشتباهات پى در پى خود در جناح راست بكاهند و با دقت بیشترى كار را دنبال كنند.
خودزنى امیر
حركتهاى امیر قلعهنویى از دقیقه ۳۵ به بعد بسیار جالب بود. در دقیقه ۳۵ زمانى كه میثم منیعى توپ را به كرنر فرستاد امیر در كنار زمین با كف دست بر سرش كوبید و شروع به فریاد زدن كرد.على نظرى كه طاقت دیدن این صحنهها را نداشت به سمت او آمد تا امیر را آرام كند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
كنار چمن

قلعه نویى در نمایشگاه حمل و نقل و ترافیك
ایران ورزشى- امیر قلعه نویى سرمربى استقلال صبح جمعه از ششمین نمایشگاه حمل و نقل و خدمات شهرى دیدن كرد. قلعه نویى در این نمایشگاه از غرفههاى تاكسیرانى، تاكسى بانوان، اتوبوسرانى و دیگر غرفههاى مربوط به شهردارى بازدید كرد. این بازدید در حالى انجام شد كه استقلال ساعاتى بیشتر تا بازى حساس مقابل ذوبآهن فرصت نداشت.

اعتراض مدافعان استقلال به یكدیگر
ایران ورزشى- مدافعان استقلال كه این روزها به خاطر عملكردشان در بازیهاى گذشته زیر فشار و انتقاد هستند، دیروز بارها در جریان بازى با یكدیگر جر و بحث كردند. هادى شكورى در پایان نیمه اول با خسرو حیدرى و پژمان منتظرى به بحث پرداخت و پیروز قربانى سعى در آرام كردن آنها داشت. در جریان بازى نیز شكورى در چند نوبت با حیدرى به بحث پرداخت و باعث ناراحتى امیر قلعه نویى شد.

آشتیانى و انصارى در ورزشگاه
امیر واعظ آشتیانى به همراه على انصارى و على امیرى در جایگاه ویژه نظاره گر این بازى بود. مدیرعامل استقلال دیروز از مالزى به تهران بازگشت.

تأخیر استقلالیها
تیم استقلال براى شروع نیمه دوم با تأخیر دو دقیقه اى وارد زمین شد. موضوعى كه به طور حتم از سوى كمیته انضباطى دور نخواهد ماند و این تیم با جریمه مالى روبهرو خواهد شد.

تقدیر از جبارى و حیدرى
در حالى كه هنوز داور اعلام به شروع بازى در نیمه دوم نكرده بود، مسؤولان برگزار كننده مسابقه از مجتبى جبارى و خسرو حیدرى با اهداى لوح و دسته گل تقدیر كردند.

استقبال چشمگیر هواداران استقلال
در حالى كه ۳۰ دقیقه به زمان آغاز این دیدار باقى مانده بود تماشاگران زیادى براى فرار از ترافیك مسیرهاى منتهى به ورزشگاه را پیاده طى میكردند. حضور تماشاگران استقلال نسبت به بازیهاى گذشته چشمگیر تر بود و حدود ۶۰ هزار نفر تماشاگردر آزادى حضور داشتند.

اداى احترام به تندیس شهید فهمیده
تندیس شهید حسین فهمیده براى اداى احترام بازیكنان در كنار زمین قرار داشت كه بازیكنان در ابتداى بازى با نثار شاخههاى گل به مقام این شهید نوجوان اداى احترام كردند.

هزار هوادار ذوب در آزادى
نزدیك به هزار هوادار ذوب آهن در طبقه دوم ورزشگاه حضور داشتند و به تشویق تیمشان میپرداختند.

درهاى بسته ورزشگاه
تعدادى از تماشاگران براى ورود به ورزشگاه با درهاى بسته زیادى مواجه شدند و ناچار شدند دور ورزشگاه را پیاده طى كنند.

ورود زنجیروار ذوبآهنیها
بازیكنان ذوب آهن هنگام ورود به زمین دستهاى یكدیگر را گرفته بودند و به صورت زنجیروار وارد زمین شدند.

ابراهیمزاده به سمت قلعهنویى رفت
منصور ابراهیم زاده كه در زمان حضور قلعه نویى در تیم ملى دستیار وى بود قبل شروع این دیدار به سمت نیمكت استقلال رفت و با قلعهنویى به خوش و بش پرداخت و از او رخصت خواست.

خوشامدگویى اكبرى، طالبلو و منیعى به اصفهانیها
یدا... اكبرى، وحید طالب لو و میثم منیعى بازیكنانى بودند كه از استقلال به سمت نیمكت ذوب آهن رفتند و ضمن احوالپرسى با كادر فنى و بازیكنان راهآهن به آنها خوشامد گفتند.

تشویق قلعهنویى
امیر قلعهنویى مانند اكثر بازیهاى استقلال دیروز هم به شدت از سوى تماشاگران تشویق شد. قلعهنویى دیروز هم در بیشتر دقایق بازى در كنار زمین حضور داشت و در یك صحنه كه توپ به بیرون زمین هدایت شد ژنرال با یك استپ سینه اقدام به كنترل توپ كرد تا یادى از دوران بازیگریاش كرده باشد. این حركت سرمربى استقلال باعث تشویق هواداران شد

Alireza Taji

اخه با 90 میلیون تومان کجای جهان تونستند کمپ بسازند؟
با 90 میلیون در ساختمان سازی اون هم در ایران چی میشه ساخت؟
این کمپ سرکاری هست!
فکر میکنم با این بودجه ها حداقل یک قرن طول بکشه بسازند!

unartig
واعظ آشتیانی:مباحث بازرگانی سمینارآسیا، جایگاهی درفوتبال ایران ندارد

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران گفت : مباحث بازرگانی سمینار دو روزه مدیران باشگاه‌های آسیا، جایگاهی در فوتبال ایران ندارد.
امیررضا واعظ آشتیانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : در سیمنار دو روزه مدیران باشگاه‌های آسیا كه هفته گذشته در كوالالامپور برگزار شد، مباحث مختلفی درخصوص بخش‌های بازرگانی ، بازاریابی ، مدیریتی و آگاهی از برگزاری دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا در سال آینده میلادی مطرح شد.
وی با بیان اینكه مسائل بازرگانی بخش وسیعی از این سیمنار را تشكیل می داد، اظهار داشت : در این سیمنار ژاپن به عنوان كشوری پیشرو در این بخش معرفی شد اما واقعیت این است كه بسیاری از مباحثی كه در این سمینار در خصوص مسائل بازرگانی مطرح ش جایگاهی در فوتبال ایران ندارد.
وی با اشاره به ساختار دولتی باشگاه‌های ایرانی گفت : در این ساختار نمی توان مباحث بازرگانی مدنظر كنفدراسیون فوتبال آسیا را انجام داد مگر آنكه رویه باشگاهداری در فوتبال ایران تغییر كند.
واعظ آشتیانی خاطر نشان كرد: دراین سمینار باشگاه تاتنهام انگلیس به عنوان یك باشگاه حرفه‌ای معرفی شد تا مدیران باشگاه‌ها از روند حركتی این در تمامی جنبه‌ها آشنا شوند.
مدیرعامل باشگاه استقلال شایعه حذف باشگاه‌ها از فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا در صورت حضور نیافتن مدیران آنها در این سمینار را تكذیب كرد و گفت : هیچ محرومیتی متوجه آنها نبود اما بدون شك غیبت مدیران باشگاه چالش هایی را در آینده برای باشگاه‌های آنها به وجود می‌آورد.
وی اظهار داشت : در این سمینار مدیران باشگاه‌ها با قوانین و مقررات جدید فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا آشنا شدند تا با آگاهی از این موضوعات تیم‌های خود را آماده حضور در این رقابت‌ها كنند.
واعظ آشتیانی ادامه داد : بخش بین‌الملل باشگاه استقلال تهران قوانین و مقررات جدید لیگ قهرمانان آسیا را ترجمه و در اختیار اعضا تیم قرار خواهد داد.
مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از انتشار برخی مطالب غیر واقعی در خصوص تیم فوتبال این باشگاه گفت : در این باشگاه وظایف و مسئولیت‌ها بین افراد تقسیم شده است به طوریكه به عنوان مدیرعامل در خصوص مسائل داخلی تیم دخالت نخواهم كرد.
وی تاكید كرد در صورتی كه آن رسانه همچنان به انتشار اخبار كذب اصرار ورزد از طریق مراجع قانونی به آن پاسخ خواهیم داد.
واعظ آشتیانی درپایان از نتایج اخیر تیم فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر ابراز رضایت كرد و گفت : امیدوارم روند رو به رشد تیم در هفته‌های آتی ادامه یابد تا استقلال تهران هرچه سریعتر به صدر جدول رد بندی صعود كند.
سمیناردو روزه مدیران باشگاههای آسیا هفته گذشته با حضور ‪۱۶۰‬مدیر در كوالالامپور مقر كنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شد.
دراین مراسم محدرضا ساكت، مسعود رضاییان، امیر رضا واعظ آشتیانی ، محمود خوردبین ، محمدحسن انصاری فر، حمید سجادی ، كاظم اولیایی و اسماعیل شاد از ایران حضور داشتند.

unartig
01-11-2008, 18:31
قهرمانی خطای كتابی به سود استقلال تهران گرفت

هوشنگ نصیرزاده اظهار داشت: قضاوت دیدار دو تیم استقلال و ذوب آهن مشكل زیادی برای داور نداشت، البته در دقیقه 31 حسن اشجاری به دلیل خطایی كه روی خسرو حیدری انجام داد باید یك اخطار می گرفت كه به دلیل تعلل محسن قهرمانی از دریافت یك اخطار حتمی فرار كرد.
وی افزود: در نیمه دوم در دقیقه 67 حسن كامرانی فر كمك داور دوم در حالی خطای هند بازیكن تیم ذوب آهن را اعلام كرد كه این بازیكن پشت به توپ بود و و به دلیل نحوه قرار گرفتن دستانش نمی توانست مرتكب خطا شود؛ اما به خاطر این كه دست هایش را هنگام چرخیدن باز كرده بود كمك داور آن را خطا تلقی كرد. در دقیقه 70 نیز حسین كاظمی به خاطر خطایی كه انجام داد باید كارت زرد می گرفت.
این كارشناس داوری ادامه داد: عمده ترین اتفاق مسابقه در دقیقه 75 رخ داد. جایی كه عیسی اندوی دروازه بان ذوب آهن 15 ثانیه توپ را در اختیار داشت. اندوی در حالیكه تا انتهای محوطه جریمه پیش آمده بود و به تابلوی تعویض چشم دوخته بود، بدون هیچ دلیلی توپ را 15 ثانیه متوقف كرد.
نصیرزاده تاكید كرد: این خطا در قانون 12 فوتبال قید شده است و محسن قهرمانی یك خطای كتابی و صحیح به سود استقلال اعلام كرد.

unartig
01-11-2008, 18:32
واعظی آشتیانی :این پیروزی حاصل اتحاد و همدلی بازیکنان استقلال بودمدیرعامل باشگاه استقلال با ابراز رضایت از پیروزی امروز این تیم برابر ذوب آهن گفت: این پیروزی حاصل همدلی و اتحاد بازیکنان استقلال بود.به گزارش خبرنگار مهر، امیررضا واعظی آشتیانی پس از پیروزی 2 بر صفر امروز استقلال برابر ذوب آهن در جمع خبرنگاران حاضر در ورزشگاه آزادی به حضورش در نشست مدیران فوتبال آسیا اشاره کرد و گفت: در سفر بنده به Afc هیچ بحث محرومیتی وجود نداشت اما شاید چالش هایی بوجود می آمد. ما باید به این مراسم می رفتیم تا شرایط را در مالزی هم بسنجیم.
مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد دیدار امروز این تیم برابر ذوب آهن خاطرنشان کرد: استقلال امروز بازی سنگینی را پشت سرگذاشت و خوشحالم که با همت بازیکنان و ارائه یک فوتبال قابل قبول سه امتیاز این دیدار کسب شد. این پیروزی حاصل اتحاد و همدلی همه بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم فوتبال استقلال بود.
واعظی آشتیانی تذکر به دوستان امیر قلعه نویی را نپذیرفت و گفت: در استقلال هر کس وظیفه ای دارد و جایگاه همه در استقلال تعریف شده است. مطمئنا اگر چنین مواردی پیش بیاید ما موظف هستیم که پیگیری کنیم. امیدوارم که دیگر از این قبیل موارد بوجود نیاید.

Alireza Taji
01-11-2008, 18:33
جباري:اگر اشتباه نكنيم،قهرمان مي‌شويم

مجتبي جباري با درخشش برابر ذوب آهن نشان داد كه به روزهاي اوجش برگشته است و قلعه نويي مي‌تواند حساب ويژه‌اي روي اين بازيكن تكنيكي خود باز كند.
وي نتيجه‌هاي چند وقت اخير استقلال را نشانه‌اي مي‌داند براي قهرماني اين تيم در ليگ برتر و معتقد است اگر اين تيم در ادامه ليگ با گرفتار اشتباهات بازيكنان خودي نشود، هيچ تيمي نمي‌تواند مانعي براي قهرمان شدن آن شود.
اين بازيكن روز شنبه در گفت و گويي به سووالات ايرنا جواب داد.

* باز هم گل زديد، مثل اينكه روزهاي اوج شما در حال تكرار شدن است.
- به هر حال هر فوتباليستي براي اينكه بتواند تاثيرگذاري مثبتي در تيمش داشته باشد، بايد هميشه خود را آماده نگه دارد تا بتواند به عنوان يكي از مهره‌هاي مطرح مربيان معرفي شود، خوشحالم كه استقلالي‌ها از عملكرد من رضايت دارند و اميدارم اين روند در هفته‌هاي بعدي ليگ برتر هم تكرار شود.

* آمار گل هايتان نشان مي‌دهد كه گلزن تر از قبل شده ايد.
- در برنامه‌هايي كه براي شكست حريفان اتخاذ مي‌شود، وظيفه گلزني به من محول نشده است و تمركز اصلي ام به موقعيت‌سازي براي مهاجمين است، با اين وجود هر زمان كه بتوانم خودم را در موقعيت گلزني قرار مي‌دهم و از فرصت هاي به دست آمده هم به بهترين نحو ممكن استفاده خواهم كرد.

* شرايط فعلي تان نشان از آماده‌ترين جباري فصل دارد، چه اتفاقي باعث اين پيشرفت ناگهاني شده است؟
- من از همان هفته اول هم آماده بودم، اما به دليل ناهماهنگ بودن با ساير بازيكنان، نمي‌توانستم آنطور كه بايد در خدمت كار گروهي تيم باشم، اما در شرايط فعلي نه تنها من، بلكه همه بازيكنان هم در اوج آمادگي هستند و هم اينكه به هماهنگي لازم رسيده اند.

* از اين بحث خارج شويم، بازي با ذوب آهن را چطور ديديد؟
- شاگردان ابراهيم زاده از همان هفته اول ليگ برتر در رتبه‌هاي اول و دوم جاي گرفته بودند و الان هم با وجود باخت مقابل ما جايگاه دومي خود را حفظ كرده اند، اين نشان مي‌دهد كه آنها يكي از بهترين‌هاي ليگ برتر هستند و هيچ تيمي نمي‌تواند قبل از بازي خودش را برابر ذوب آهن از پيش برنده بداند.

* اما استقلال به پيروزي قاطعي برابر ذوب آهن رسيد.
- ما در ‪ ۴۵‬دقيقه اول نتوانستيم بازي خوبي را به نمايش بگذاريم، اما در نيمه دوم با وارد كردن فشار زياد بالاخره به گل رسيديم تا در يك بازي ‪۶‬ امتيازي، پيروزي ارزشمندي را به دست آوريم.

* پيروزي خوب البته با گل‌هايي در دقايق پاياني.
- مهم نيست كه در كدام دقيقه گل بزنيم، چيزي كه اهميت دارد اين است كه در پايان ‪ ۹۰‬دقيقه سه امتياز را از آن خود كرديم تا فاصله كمي با تيم‌هاي اول و دوم جدول داشته باشيم.

* و از پرسپوليس به لحاظ امتيازي هم جلو بيفتيد.
- باور كنيد براي من اهميت چنداني ندارد كه پرسپوليس در كجاي جدول است، تمام فكر ما معطوف به اين است كه بتوانيم براي دومين بار استقلال را به مقام قهرماني ليگ برتر برسانيم.

* در يك قدمي صدر جدول قرار گرفته ايد، چه زماني مي‌توانيد بالاخره صدرنشين شويد؟
- روزهاي خوب ما در حالي شروع شده است كه تيم‌هاي پيكان و ذوب آهن هم در نتيجه‌گيري موفق عمل مي‌كنند، اميدواريم آنها در هفته‌هاي باقي مانده تا پايان نيم فصل، امتياز از دست بدهند تا بتوانيم براي اولين بار در هشتمين دوره ليگ برتر صدرنشين جدول رده بندي شويم.

unartig
01-11-2008, 18:34
اخه با 90 میلیون تومان کجای جهان تونستند کمپ بسازند؟
با 90 میلیون در ساختمان سازی اون هم در ایران چی میشه ساخت؟
این کمپ سرکاری هست!
فکر میکنم با این بودجه ها حداقل یک قرن طول بکشه بسازند!
90میلیون الان مثل 360میلیون دوماه پیشه چون قیمت آهن الان یک چهارم شده و قیمت همه مصالح ساختمانی سقوط کرده اما اگر300میلیون بود راحت یه جاشو میساختیم ضمناروانصاری هم حساب کنید آدم باهوشی به نظرمیاد

unartig
01-11-2008, 18:34
نتیجه‌گیری از هفته هشتم را پیش‌بینی كرده بودیم
نفریه:
حضور "آشتیانی" هم بی‌تاثیر نبوده است
فاز اول کمپ استقلال اردیبهشت 88 به بهره‌برداری می‌رسد
سرویس: ورزشی - فوتبال
1387/08/10
10-31-2008
12:36:31
8708-05261: كد خبر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])خبرگزاری دانشجویان ایران - اراك
سرویس: ورزشی - فوتبال
عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تهران گفت: فاز اول کمپ باشگاه استقلال اردیبهشت 88 به بهره برداری می رسد.

"مسعود نفریه" در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، افزود: ساخت کمپ باشگاه استقلال هم اکنون در حال انجام است و ظرف هفته آینده قسط اول پروژه که نزدیک به 120 میلیون تومان است، به پیمانکار پرداخت خواهد شد و امیدواریم فاز اول این کمپ تا اردیبهشت سال آینده به بهرده برداری برسد.

وی در مورد نتایج تیم استقلال در چند هفته اخیر لیگ برتر و ارتباط آن با تغییرات صورت گرفته در هیات مدیره این باشگاه اظهار کرد: پاسخ دادن به این سوال کمی سخت است، من فکر می کنم از ابتدای فصل قابل پیش بینی بود که اوضاع استقلال هفته به هفته بهتر خواهد شد و حضور "واعظی آشتیانی " و "انصاری" در هیات مدیره هم بی تاثیر با این موفقیت ها نبوده است؛ زحماتی که این دوستان در مدت اخیر کشیده اند، قابل تقدیر است؛ بالاخره با حضور این افراد در هیات مدیره تا حدودی مشکلات مالی باشگاه حل شد و این موضوع تاثیر بسزایی در موفقیت های استقلال در چند هفته اخیر داشته است.

نفریه ادامه داد: البته از روز اول هم قلعه نویی به ما گفته بود از هفته هشتم به بعد استقلال روی روال منطقی می افتد که خوشبختانه این‌گونه هم شد.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در ادامه تصریح کرد: بی تردید استقلال امسال به چیزی جز قهرمانی در لیگ برتر رضایت نخواهد داد و ما هم به جز قهرمانی به چیز دیگری فکر نمی کنیم؛ مطمئن هستم هدف مجموعه کادرفنی و بازیکنان هم قهرمانی است و این پتانسیل در تیم کنونی استقلال وجود دارد.

وی در خصوص برنامه های باشگاه استقلال برای حضور قدرتمند در جام باشگاه های آسیا به خبرنگار ایسنا گفت: حضور در جام باشگاه های آسیا با مسابقات لیگ برتر قابل مقایسه نیست و برنامه ویژه خود را می طلبد؛ از طرفی مسابقات آسیایی دیگر جای اشتباه کردن نیست و ممکن است اولین شکست، بهای سنگینی برای تیم داشته باشد؛ به همین دلیل قرار است این مسئله به صورت جدی در هیات مدیره مورد بررسی قرار بگیرد تا با قدرت تمام و برای دفاع از آبروی فوتبال ایران در رقابت های آسیایی به میدان برویم.

نفریه در مورد تشکیل کمیته فنی در استقلال و احتمال مخالفت سرمربی تیم اظهار کرد: این مسئله در هیات مدیره مطرح شد و کلیات چارت باشگاه به تصویب اعضا رسید؛ علاوه بر کمیته فنی، کمیته های عمرانی و اقتصادی هم به تصویب رسید؛ از طرفی بعید می دانم قلعه نویی مخالفتی با تشکیل کمیته فنی داشته باشد.

وی در ارزیابی از شرایط لیگ برتر و رقیبان استقلال اظهار کرد: لیگ امسال در سطح بالایی برگزار می شود و شرایط فوق العاده برای تیم ها دشوار است؛ امسال به جز استقلال، پرسپولیس تیم خوبی دارد و پیکان و ذوب آهن هم نشان داده اند حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت؛ البته باید منتظر ماند تا 3-4 هفته از نیم فصل دوم بگذرد و پس از آن در مورد مدعیان جدی قهرمانی صحبت کرد.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در پایان در مورد حضور تعداد کمی از بازیکنان استقلال و پرسپولیس در ترکیب تیم ملی به خبرنگار ایسنا گفت: شاید هواداران این دو تیم دوست داشته باشند نفرات بیشتری از استقلال و پرسپولیس در تیم ملی بازی کنند اما، باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشت؛ "علی دایی" بیشترین دلسوزی را برای تیم ملی دارد.

انتهای پیام

Alireza Taji
01-11-2008, 19:07
90میلیون الان مثل 360میلیون دوماه پیشه چون قیمت آهن الان یک چهارم شده و قیمت همه مصالح ساختمانی سقوط کرده اما اگر300میلیون بود راحت یه جاشو میساختیم ضمناروانصاری هم حساب کنید آدم باهوشی به نظرمیاد
به نظر من که اصلا با همچین پولهایی نمیشه یک کمپ درست و حسابی ساخت.
شنیدم کلا برای کمپ کمتر از 10 میلیارد می خواند هزینه کنند که با توجه به حجم و گستردگی کار اگر می خواهیم یک کمپ درجه یک داشته باشیم با این پول ها ممکن نیست!

=P"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکسه زن نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توی ورزشگاه چیکار میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این دختر بچه هست و فکر نمیکنم بیشتر از 10 سالش باشه!
معمولا دخترهای که نزدیک به 10 سال دارند را میشه به ورزشگاه اورد و اذیت نمی کنند.

M_Abieteh
01-11-2008, 19:35
تغيير در برنامه هفته چهاردهم

مسابقات هفته پانزدهم ليگ برتر لغو شد

خبرگزاري فارس: به دليل ديدار تيم ملي فوتبال مقابل قطر، تاريخ برخي از مسابقات هفته چهاردهم تغيير كرد و بازي هاي هفته پانزدهم لغو شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، بنا بر تصميم كميته تيم هاي ملي و موافقت فدراسيون فوتبال،‌ برنامه جديد هفته چهاردهم به شرح زير اعلام شد:
پنجشنبه:16/8/87
ملوان انزلي-استقلال تهران، ساعت 14:15
پرسپوليس-صباي قم، ساعت 16:20

جمعه:17/8/87
ساعت 14:15
سايپا تهران-استقلال اهواز
پاس همدان-مقاومت سپاسي
پيام خراسان-ذوب آهن
مس كرمان-راه آهن
فولاد مباركه سپاهان-پگاه گيلان
برق شيراز-ابومسلم خراسان
فولاد خوزستان-پيكان قزوين
برگزاري مسابقات هفته پانزدهم نيز لغو و به زمان ديگري موكول شد.

M_Abieteh
01-11-2008, 19:41
ديدارهاي هفته پانزدهم ليگ برتر فوتبال لغو شد
بنابر تصميم كميته تيم‌هاي ملي فوتبال و موافقت فدراسيون فوتبال، بازيهاي هفته پانزدهم مسابقه‌هاي فوتبال ليگ برتر باشگاههاي ايران لغو شد.
به گزارش روز شنبه ايرنا به نقل از فدراسيون فوتبال، اين تصميم به دليل ديدار دوستانه تيم ملي فوتبال ايران مقابل تيم ملي قطر از سوي كميته تيم هاي ملي فوتبال اتخاذ شد.
همچنين بر اساس تصميم اين كميته، تاريخ برخي از ديدارهاي هفته چهاردهم مسابقه‌هاي فوتبال ليگ برتر به شرح زير تغيير كرد:
روز پنجشنبه ‪ ۱۶‬آبان ماه:
ملوان بندرانزلي با استقلال تهران، ساعت ‪ ۱۴/۱۵‬دقيقه در ورزشگاه تختي بندرانزلي.
پيروزي تهران با صبا باتري قم، ساعت ‪ ۱۶/۲۰‬دقيقه در ورزشگاه آزادي تهران.
روز جمعه ‪ ۱۷‬آبان ماه: ساعت ‪ ۱۴/۱۵‬دقيقه
سايپا كرج با استقلال اهواز در ورزشگاه انقلاب كرج.
پاس همدان با مقاومت شهيد سپاسي شيراز در ورزشگاه قدس همدان.
پيام خراسان رضوي با ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد.
صنعت مس كرمان با راه آهن شهرري در ورزشگاه شهيد باهنر كرمان.
فولاد مباركه سپاهان اصفهان با پگاه گيلان در ورزشگاه ذوب آهن فولادشهر اصفهان.
برق شيراز با ابومسلم مشهد در ورزشگاه حافظيه شيراز.
فولاد خوزستان با پيكان قزوين در ورزشگاه تختي اهواز.
خاطرنشان مي‌شود، تيم ملي فوتبال ايران، خود را براي ديدار با تيم ملي امارات عربي متحده در دومين مرحله رقابتهاي مقدماتي مسابقه‌هاي جام جهاني سال ‪ ۲۰۱۰‬در آفريقاي جنوبي آماده مي‌كند.
اين ديدار روز چهارشنبه ‪ ۲۹‬آبان ماه در شهر ابوظبي پايتخت امارات عربي متحده برگزار خواهد شد.

M_Abieteh
01-11-2008, 19:42
حسين كاظمي: بازي كنم، باز هم گل مي‌زنمهافبك دفاعي تيم فوتبال استقلال تهران كه بعد از بازگشت به تركيب اصلي، گل اول تيمش را وارد دروازه تيم ذوب آهن اصفهان كرد، گفت: اگر همچنان در جمع ‪ ۱۱‬بازيكن اصلي باشم، باز هم مي‌توانم مقابل حريفان گلزني كنم.
حسين كاظمي روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: در هفته‌هاي اخير فرصت كمي براي ابراز خود داشتم و به همين دليل خيلي با انگيزه بودم كه با بازگشت به تركيب اصلي نشان بدهم، در صورت ثابت بودن مي‌توانم مهره‌اي تاثيرگذار براي تيم استقلال باشم.
اين بازيكن با اشاره به گلي كه وارد دروازه تيم ذوب آهن اصفهان كرد، اظهار داشت: من بارها نشان داده ام كه اگر موقعيت خوبي نصيبم شود، مي توانم با ضربات از راه دور گل بزنم، خوشحالم كه با گلزني برابر تيم ذوب آهن، هم بازگشت خوبي به جمع بازيكنان ثابت داشتم و هم اينكه مي‌توانم از اين پس با اعتماد به نفس بيشتري بازي كنم.
كاظمي همچنين در مورد كم شدن فاصله تيمش با تيم‌هاي بالاي جدول گفت:
استقلال هميشه بايد در جمع بهترين‌هاي ليگ حضور داشته باشد، متاسفانه در هفته‌هاي اول امتيازات زيادي را از دست داديم.
البته با پيروزي‌هاي اخير از بحران نتيجه نگرفتن خارج شده‌ايم و به طور حتم تا پايان نيم فصل ليگ برتر، رتبه اول جدول رده بندي را به خود اختصاص خواهيم داد.
تيم فوتبال استقلال تهران در پايان هفته سيزدهم ليگ برتر با ‪ ۲۴‬امتياز، در رده سوم جدول رده بندي قرار دارد.

M_Abieteh
01-11-2008, 19:45
چند خبر كوتاه ازآبي پايتخت
هيات مديره باشگاه استقلال تهران پاداش ويژه‌اي را به بهترين گلزن اين تيم در فصل جاري ليگ اهدا خواهد كرد.
اين پاداش براي افزايش روحيه مهاجمان اين تيم در نظر گرفته شده است تا آنان با انگيزه مضاعفي تمرينات خود را انجام دهند.

* در آستانه ديدار تيم استقلال تهران برابر ملوان بندر انزلي در هفته چهاردهم ليگ برتر، كادر فني استقلال نگراني خود را از وضعيت نامناسب زمين چمن ورزشگاه تختي انزلي اعلام كرد.
امير قلعه نويي سرمربي تيم استقلال تهران معتقد است كه زمين چمن نامناسب ورزشگاه تختي مهم‌ترين رقيب اين تيم در انزلي خواهد بود.
كادر فني تيم استقلال تهران نگران هستند كه روند موفقيت اين تيم در ليگ برتر در انزلي قطع شود.
ديدار تيم‌هاي استقلال تهران و ملوان بندر انزلي در هفته چهاردهم ليگ برتر باشگاه‌هاي ايران عصر پنجشنبه هفته جاري در ورزشگاه تختي انزلي برگزار خواهد شد.

* انتقال عليرضا عباسفرد مهاجم تيم استقلال تهران به برق شيراز منتفي شد.
اين مهاجم كه پيش از آغاز ليگ برتر به عنوان بازيكن ليگ دسته اولي از استقلال جنوب به استقلال تهران پيوست، ديگر نمي‌تواند به تيم ديگري منتقل شود.
بر اساس قوانين، يك بازيكن در طول فصل نمي‌تواند درسه تيم بازي كند به همين علت انتقال عباسفرد به برق شيراز منتفي شد.
نيمكت نشيني‌هاي متوالي عباسفرد در تيم استقلال تهران باعث شده بود تا اين مهاجم درصدد پيوستن به تيم ديگري باشد اما بايد تا پايان فصل در اين تيم بماند.

* مصدوميت دوباره هاشم بيك زاده هافبك استقلال تهران باعث گلايه قلعه نويي از نحوه آماده‌سازي اين بازيكن شده است.
اين بازيكن در آستانه حضور در فهرست ‪ ۱۸‬نفره استقلال بود، هفته گذشته در تمرينات اين تيم دچار مصدوميت شد تا بار ديگر از ميادين فوتبال دور شود.

Rjoun
01-11-2008, 20:00
۹ گل: آرش برهانى (استقلال تهران)
8 گل کریم باقری(پرسپولیس و فجرسپاسی)
۷ گل: عليرضا واحدى نيكبخت (پرسپوليس)، ايگور كاسترو (ذوب آهن)، فريد عابدى (برق)، اشپيتيم آرفى (پيام) و سيد مهدى سيدصالحى (پيكان)
۶ گل: محمدرضا خلعتبرى (ذوب آهن)، فريدون فضلى (صباى قم)
۵ گل: على كريمى (پرسپوليس)، اسماعيل فرهادى (ذوب آهن)، ايمان حيدرى و محمدرضا طهماسبى (پيكان)
۴ گل: عيسى ترائوره (سايپا)، مهدى شيرى (برق)، امين متوسل زاده (مقاومت)، ميثم بائو (ابومسلم)، فراز فاطمى (مس) و عماد رضا (سپاهان) جباری (استقلال تهران)
این جدول درسته:دی

unartig
01-11-2008, 20:13
بازی استقلال ملوان به پنج شنبه 15 افتاد ساعت 14 وربع و بازی پیروزی هم ساعت 16 وربع شدتوآزادی همون روز

Rjoun
01-11-2008, 20:17
بازی استقلال ملوان به پنج شنبه 15 افتاد ساعت 14 وربع و بازی پیروزی هم ساعت 16 وربع شدتوآزادی همون روز
هر دو بازی توی آزادی هستن:27:

M_Abieteh
01-11-2008, 20:18
8 گل کریم باقری(پرسپولیس و فجرسپاسی)

گلی که به خودشون زده هم حساب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

Rjoun
01-11-2008, 20:21
گلی که به خودشون زده هم حساب میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا حساب نشه؟
گل 3 امتیازی هر جوری باشه حساب میشه:27:
شوخی کردم بابا.:10:

M_Abieteh
01-11-2008, 20:46
مهلت پیشبینی پنجشنبه 5 روز دیگه

تا الان 3 نفر پیشبینی کردند.

لیست کسانی که تو پیشبینی شرکت کردند.

امير موسر
01-11-2008, 20:48
بلوز طرفداران تیم استقلال :

vahid_vaezinia
01-11-2008, 21:07
استقلال تهران 3-0 ملوان بندرانزلی

p30worldtizhosh
01-11-2008, 21:16
بازي با ملوان افتاده تو تهران ؟!

unartig
01-11-2008, 21:23
بازي با ملوان افتاده تو تهران ؟!
بازی استقلال باملوان درانزلی هست بازی پیروزی با صباباطری در تهرانه

WaTeRsTyLeR
01-11-2008, 21:49
استقلال تهران 1-0 ملوان بندرانزلی

adnokanna
01-11-2008, 22:00
استقلال3-ملوان1

mani_2004_2006
01-11-2008, 22:42
سلام بكس . ببينين چي براتون دارم

بلوز پاییزه طراحی شده با طرح ویژه برای علاقه مندان و دوستداران باشگاه استقلال
از اين جا ميتونيد سفارش خريد بديد . من كه يكيشو سفارش دادم .

Alireza Taji
01-11-2008, 23:06
سلام بكس . ببينين چي براتون دارم

بلوز پاییزه طراحی شده با طرح ویژه برای علاقه مندان و دوستداران باشگاه استقلال
از اين جا ميتونيد سفارش خريد بديد . من كه يكيشو سفارش دادم .

اتفاقا من داشتم سایت اصلی طراح این لباس را صبح می دیدم.
سایت جالبی هست می تونی هر چیزی را که خواستی بهشون سفارش بدی و اونها روی بلوز میارند.
اما چیزی که من را در خریدش مردد میکنه اینه که اصلا در مورد سایز لباس و یا رنگ و اینجور چیزها هیچ سوالی نمیکنه و همینطور فقط سفارش را میگیره!
وقتی لباس برای تو اومد بیا بگو راضی هستی ازش یا نه تا بعد من بخرم.

amir_sa
02-11-2008, 00:41
ولي آرم لباسه خيلي شاخه .
من كه عكسش رو سيو كردم بعدن به كار مياد

amir_sa
02-11-2008, 00:45
mahn90 شما اون شعاري رو كه ديروز تو استاديوم مي خوندن كاملشو نداري ؟

( استقلال حمله ، ارش بايد گل بزنه ، استقلال حمله .... )

خسته شدم از بس دنبالش گشتم

mani_2004_2006
02-11-2008, 01:00
داااش امير شعارش همينه :
استقلال حمله ، ارش بايد گل بزنه ، استقلال حمله ... و
آرش ما گل ميزنه سرور هر چي گلزنه

M_Abieteh
02-11-2008, 01:25
ولي آرم لباسه خيلي شاخه .
من كه عكسش رو سيو كردم بعدن به كار مياد

درسته ارمش توپه.:21:

پیشبینیه دوستان ثبت شد.

M_Abieteh
02-11-2008, 01:36

M_Abieteh
02-11-2008, 01:41

M_Abieteh
02-11-2008, 01:41

M_Abieteh
02-11-2008, 01:42

M_Abieteh
02-11-2008, 01:46

M_Abieteh
02-11-2008, 01:56

M_Abieteh
02-11-2008, 02:00
تالار افتخارات

جام حذفی تهران 1326جام استقلال افغانستان 1328جام باشگاه های تهران 1329جام حذفی تهران 1335جام باشگاه های تهران 1336جام حذفی تهران 1337جام باشگاه های تهران 1340جام باشگاه های تهران 1347جام میلز هندوستان 1348جام لیگ کشور 1349جام باشگاه های آسیا 1349جام میلز هند 1349جام باشگاه های تهران 1350جام اتحاد 1352جام لیگ کشور 1353جام حذفی کشور 1356جام باشگاه های تهران 1362جام باشگاه های تهران 1364جام میلز هندوستان 1368قهرمان لیگ کشور 1368قهرمان جام باردلو هندوستان 1368قهرمان باشگاه های تهران 1370قهرمان باشگاه های آسیا 1370قهرمان جام استقلال قطر 1370قهرمان لیگ دست 3 کشور 1374قهرمان لیگ کشور 1376قهرمان جام پرچم ترکمنستان 1376قهرمان جام حذفی کشور 1378قهرمان لیگ کشور 1379قهرمان لیگ برتر کشور 1384نایب قهرمان لیگ کشور 1352نایب قهرمان لیگ کشور 1370 نایب قهرمان باشگاه های آسیا 1371نایب قهرمان لیگ کشور 1377نایب قهرمان لیگ برتر کشور 1380نایب قهرمان لیگ برتر کشور 1382نایب قهرمان جام حذفی کشور 1382 قهرمانی در لیگ برتر ‎۱۳۸۴-۸۵
قهرمانی جام حذفی ایران ۱۳۸۶
قهرمانی جام حذفی ۱۳۸۷

M_Abieteh
02-11-2008, 02:01

M_Abieteh
02-11-2008, 02:06

M_Abieteh
02-11-2008, 02:07

Alireza Taji
02-11-2008, 02:20
پاس گل:

پنج پاس:
مجتبی جباری

چهار پاس:
سیاوش اکبرپور

دو پاس:
اکبری--حیدری--جانواریو
منیعی--مجیدی--کاظمی

یک پاس:
امیرآبادی--علیزاده--قربانی

Alireza Taji
02-11-2008, 02:23
گلزنان استقلال:

نه گل:
برهانی

چهار گل:
جباری

سه گل:
پیروز قربانی--اکبرپور

دو گل:
مجیدی

یک گل:
علیزاده--امیرآبادی--بیک­زاده
حیدری--جانواریو--کاظمی

یک گل تیم استقلال توسط صمد زارع مدافع تیم برق شیراز به ثمر رسیده است

Alireza Taji
02-11-2008, 02:27
اخطاریی های استقلال:

دو اخطاریها:
قربانی--جانواریو

تک اخطاریها:
علیزاده----پولادی--مجیدی
عباسفرد--منتظری--بیک­زاده
اکبرپور--جباری--برهانی

بازیکنانی که از زمین اخراج شده اند :

اکبری)دو کارت زرد)

بازیکنانی که سه کارته شده اند:

کاظمی

Alireza Taji
02-11-2008, 02:56
میانگین گلهای زده و خورده :

بر حسب زمان بازی

میانگین زمانی گل زده: هر 41.78 دقیقه یک گل
بهترین حالت: هر 41.53 دقیقه یک گل(هفته دوازدهم)
بدترین حالت:هر 120 دقیقه یک گل(هفته چهارم )

میانگین زمانی گل خورده:هر 78 دقیقه یک گل
بهترین حالت:90 دقیقه بدون گل خورده(هفته اول و سیزدهم)
بدترین حالت: هر 72 دقیقه یک گل(هفته دوازدهم)

بر حسب تعداد بازی:

میانگین گل زده : هر بازی 2.15 گل
بهترین حالت: هر بازی 2.16 گل(هفته دوازدهم)
بدترین حالت:هر بازی 0.75 گل(هفته چهارم)

میانگین گل خورده :هر بازی 1.15 گل خورده
بهترین حالت: بدون گل خورده(هفته اول و سیزدهم)
بدترین حالت:هر بازی 1.25 گل(هفته دوازدهم)

Alireza Taji
02-11-2008, 02:58

Alireza Taji
02-11-2008, 03:02

bleu2u4u
02-11-2008, 03:03
عليرضا اينو خودت نوشتي يا از جايي برداشتي

Alireza Taji
02-11-2008, 03:08

Alireza Taji
02-11-2008, 03:11
عليرضا اينو خودت نوشتي يا از جايي برداشتي

این را از روزنامه ایران ورزشی برداشت کردم.

bleu2u4u
02-11-2008, 03:12
به خاطر امارها هم دمت گرم من كلي دنبال امار پاس گل گشتم پيدا نكردم

بازم از اين كارا بكن

Alireza Taji
02-11-2008, 03:16
به خاطر امارها هم دمت گرم من كلي دنبال امار پاس گل گشتم پيدا نكردم

بازم از اين كارا بكن
:46:
البته این را هم بگم که منبع این امار انجمن ابیته بود.
چشم...
سعی میکنم بعد از هر بازی تا می تونم از اینجور امار پیدا کنم و بذارم.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:18

Alireza Taji
02-11-2008, 03:20
گزارشى از اضافه وزن داوران ليگ برتر

جواد حسينى
Javad Hosseni

چاقى، معضل جديد داوران ليگ برتر
سنگين وزن ها

يكى از حاشيه هاى جذاب بازى استقلال - ذوب آهن در هفته سيزدهم رقابت هاى ليگ برتر موضوع ظاهر محسن قهرمانى داور اين بازى بود. قهرمانى كه مدتى پيش به دليل شكستگى استخوان پايش در بند مصدوميت قرار گرفته بود مدت زيادى در بازيهاى پخش مستقيم ديده نمى شد اما با خروج از دوران نقاهت، داور مشهدى ليگ برتر توانست دوباره به عرصه داورى بازگردد و فوتبالى ها نظاره گر فعاليت او در فوتبال ايران باشند اما يكى از اتفاقاتى كه نظر كارشناسان را به خود جلب كرد موضوع چاقى بيش از اندازه وى در دوره فعلى قضاوت او است.
پيراهن تنگ قهرمانى در ديدار روز جمعه به اين اتفاق كمك كرد تا كارشناسان از اين اتفاق به عنوان يك عنصر انتقادى استفاده كنند و او را به كاهش وزن ترغيب كنند.
هوشنگ نصيرزاده كارشناس داورى در اين خصوص مى گويد: بايد در شرايط فعلى خوشحال باشيم چون قهرمانى پيش از اين چاق تر بود و الان شاهد كاهش وزن وى هستيم، براى من بسيار جالب بود كه چطور او توانسته در تست هاى داورى نتيجه لازم را به دست آورد.ما در جامعه داورى ايران افرادى مثل محسن قهرمانى داريم كه از اين معضل رنج مى برند اما در كمال ناباورى مى بينيم كسى به اين افراد تذكر نمى دهد و آنها در رقابت هاى ليگ برتر قضاوت مى كنند.
وى با انتقاد از وضعيت حاكم بر داورى فوتبال ايران مى گويد: داورى در فوتبال ايران به كلى چاق است و فوتبال ما از اين فربهى مدتهاست رنج مى برد اما چه سود كه گوش شنوايى پيدا نمى شود كه اين انتقادها را برطرف سازد.
كارشناس داورى فوتبال ايران از محمود رفيعى، محسن قهرمانى و خداداد افشاريان به عنوان داوران چاق ايران نام مى برد و مى گويد: شايد اين دوستان عزيز تست آمادگى بدنى خود را به درستى پشت سر گذاشته باشند اما در واقع آنها نمره ظاهر آراسته داورى را نمى توانند كسب كنند.فيفا براى اعطاى نمره به داوران خود براى قرار گرفتن در اليت بين المللى نمره اى را براى ظاهر و علايم داورى در نظر گرفته كه اين نمره براى افرادى نظير افشاريان، قهرمانى و رفيعى در نظر گرفته نمى شود. هر چند كه مى دانم اگر آنها در برابر اين گفته من قرار گيرند مدعى مى شوند كه ما آن نمره را دريافت كرديم اما كسب نمره سودى براى آنها ندارد چون افكار عمومى بهترين ناظر در اين نمره دهى هستند و به راحتى مى توانند تشخيص دهند كه اين داوران از چاقى زياد رنج مى برند.
نصيرزاده حرف جالب توجه ديگرى هم بيان مى كند: افشاريان به ظاهر دچار چاقى مزمن است اما هميشه به صحنه هاى حساس نزديك است و همين مسأله باعث شده منتقدان قدرى با او مماشات نمايند اما محمود رفيعى و محسن قهرمانى از اين خصوصيت زياد سود نمى برند و شاهد تأخير آنها در برخى استارت ها هستيم.
به جز نصيرزاده منتقدان ديگرى هم در جامعه وجود دارند كه از اين مسأله به شدت نگران هستند و اظهار اميدوارى مى كنند تا در آينده نزديك داوران از اين معضل رهايى پيدا كنند تا در ميادين بين المللى با مشكل رو به رو نشوند.
دكتر سيار اين موضوع را با نگاهى علمى تحليل مى كند: در فوتبال ايران داوران شاغل شايد به ظاهر از اين موضوع رنج ببرند اما در تست هاى آمادگى اين مسأله زياد جلب نظر نمى كند. اين ايراد به افراد مربوط نمى شود بلكه به ظاهر فيزيكى و نوع استخوانبندى برخى داوران مربوط مى شود.به اصطلاح برخى افراد توپر هستند و نمى توان به آنها لقب چاق داد اما برخى ديگر هستند كه اضافه وزن دارند و بايد براى رفع اين مشكل از رژيم غذايى و تلاش بيشتر در كارهاى بدنسازى استفاده كنند تا اين معضل برطرف شود.
وى در خصوص اين كه آيا به عقيده شما داورانى نظير خداداد افشاريان، محمود رفيعى و محسن قهرمانى از اين معضل رنج مى برند مى گويد: محسن قهرمانى جزو افراد توپر جامعه داورى است اما به عنوان يك پدر به آقاى قهرمانى توصيه مى كنم كه براى شما كه از ظاهرى آراسته برخوردارى زياد جالب نيست كه از وزن سه رقمى برخوردار باشى! شايد امروز از دست من ناراحت شود كه چرا درباره او اينگونه حرف مى زنم اما وظيفه من به عنوان يك پزشك اين است كه به او هشدار بدهم تا از اين موضوع رهايى پيدا كند.
وى از محمود رفيعى و افشاريان هم اين خواسته را دارد اما مى گويد: قهرمانى بيشتر از دو داور ديگر از اين موضوع رنج مى برد: داوران ما در درجه اول بايد تلاش نمايند كه تمام عناصر يك داور ايده آل را به دست آورند. اين موضوع درست كه برخى افراد داراى استخوان بندى درشت هستند اما نمى توان اين موضوع را ناديده گرفت كه برخى داوران از اين خصوصيت سود مى برند تا داراى اضافه وزن شوند. ما بايد به داوران خود آموزش دهيم كه اضافه وزن در بلند مدت عوارضى را به وجود خواهد آورد كه دردسرهاى بعدى را براى ما در برخواهد داشت.
مبحث داوران چاق موضوع جديدى در داورى ايران نيست. به زعم بسيارى از كارشناسان داورى پيش از اين نيز داوران فربه و چاقى در فوتبال ايران قضاوت كردند كه براى اهالى فوتبال فعاليت اين افراد جاى سؤال داشت اما با اين حال شرايط زمانى امروز با دوره هاى پيشين فوتبال ايران بسيار متفاوت است چون در شرايط فعلى داوران ايرانى مى توانند با در نظر گرفتن جوانب احتياط زمينه انتخاب خود را از سوى كنفدراسيون آسيا مهيا كنند.
در فوتبال اروپا نيز از اين نمونه ها يافت مى شود اما عملكرد قانع كننده اين داوران باعث شد مراجع رسمى از معضل اضافه وزن آنها چشم پوشى كنند. به عنوان مثال گراهام پل داور انگليسى كه هم اكنون دوران بازنشستگى خود را سپرى مى كند، در جام جهانى ۲۰۰۲ داراى اضافه وزن بود اما سرعت عمل وى و دوندگى بالاى او باعث شد كميته داوران فيفا مجبور شود چشم بر اين معضل او ببندد و وى را در ليست قضاوت هاى جام جهانى قرار دهد اما آيا داوران ايرانى از اين خصوصيت سود مى برند كه فيفا مجبور شود به خاطر توانايى هاى آنها چشم بر واقعيتى به عنوان اضافه وزن ببندد.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:21
پيام تبريك واعظ آشتيانى به على آبادى

مديرعامل باشگاه استقلال طى نامه اى رياست كميته ملى المپيك را به على آبادى تبريك گفت: در اين نامه واعظ آشتيانى اظهار اميدوارى كرده است كه مهندس على آبادى به مانند گذشته در ارتقا و توسعه بيشتر ورزش موفق باشد.
همچنين واعظ آشتيانى در اين نامه به دبير كل، نواب رييس، خزانه دار و اعضاى هيات اجرايى كميته ملى المپيك تبريك گفت

Alireza Taji
02-11-2008, 03:22
واعظ: دولتى بودن مشكل اساسى فوتبال ايران است
رويه باشگاهدارى فوتبال ايران بايد تغيير كند

ايران ورزشى- واعظ آشتيانى مديرعامل باشگاه استقلال نتايج حضورش در سمينار دو روزه AFC را بيان مى كند: در سمينار دو روزه مديران باشگاه هاى آسيا كه هفته گذشته در كوالالامپور برگزار شد، مباحث مختلفى درخصوص بخش هاى بازرگانى، بازاريابى، مديريتى و آگاهى از برگزارى دوره جديد ليگ قهرمانان آسيا در سال آينده ميلادى مطرح شد. در اين سمينار ژاپن به عنوان كشورى پيشرو در اين بخش معرفى شد اما واقعيت اين است كه بسيارى از مباحثى كه در اين سمينار در خصوص مسائل بازرگانى مطرح شد جايگاهى در فوتبال ايران ندارد.
در ساختار دولتى نمى توان مباحث بازرگانى مدنظر كنفدراسيون فوتبال آسيا را انجام داد مگر آنكه رويه باشگاهدارى در فوتبال ايران تغيير كند.
دراين سمينار باشگاه تاتنهام انگليس به عنوان يك باشگاه حرفه اى معرفى شد تا مديران باشگاه ها از روند حركتى اين باشگاه در تمامى جنبه ها آشنا شوند.
در اين سمينار مديران باشگاه ها با قوانين و مقررات جديد فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا آشنا شدند تا با آگاهى از اين موضوعات تيم هاى خود را آماده حضور در اين رقابت ها كنند.
بخش بين الملل باشگاه استقلال تهران قوانين و مقررات جديد ليگ قهرمانان آسيا را ترجمه و در اختيار اعضاى تيم قرار خواهد داد.
واعظ آشتيانى درپايان از نتايج اخير تيم فوتبال استقلال تهران در ليگ برتر ابراز رضايت كرد: اميدوارم روند رو به رشد تيم در هفته هاى آتى ادامه يابد تا استقلال سريعتر به صدر جدول رد بندى صعود كند.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:23

Alireza Taji
02-11-2008, 03:29
ارزيابى هفته سيزدهم ليگ برتر

سنت قهرمانى نيم فصل

حميد رضا عرب
Hamid Reza Arab
در سال هاى اخير همواره تيم هايى كه قهرمان نيم فصل شده اند در نهايت قهرمانى ليگ را هم به دست آورده اند. پرسپوليس، سپاهان، سايپا، استقلال و حتى پاس و فولاد هم برخوردار از اين «سنت» بر بام فوتبال ايران نشسته اند و بيراه نيست اگر بگوييم قهرمان نيم فصل ليگ هشتم هم بر اساس اين سنت چندساله مى تواند به قهرمانى اميدوار باشد، براى همين به عينه مى بينيم تيم هاى بالاى جدول براى رسيدن به صدر جدول و قهرمانى در نيم فصل تلاش افزون ترى از خود نشان مى دهند، هرچند كه پرسپوليس و ذوب آهن در ميان مدعيان نتوانستند اين هفته امتيازى كسب كنند اما هفته هاى باقيمانده تا پايان نيم فصل كافى است تا حتى برق شيراز هم اميدوارانه به صدرنشينى نگاه كند. اگرچه جنگ هاى تن به تن ميان تيم هاى صدرنشين به پايان رسيده است! و صدرنشين ها ديگر رخ به رخ يكديگر قرار نمى گيرند اما تيم هاى ميان جدولى همواره در اين مواقع ثابت كرده اند انگيزه فراوانى دارند و مى توانند سرنوشت مدعيان را تغيير دهند. سنت قهرمانى نيم فصل و پس از آن قهرمان شدن، تيم ها را به حركت و تكاپو انداخته تا حداقل نصف جام قهرمانى را مال خود كنند و بعد در تداركى وسيع فكر نيم فصل دوم باشند. به نظر مى رسد هفته آينده در ميان مدعيان تنها پرسپوليس آسودگى بيشترى داشته باشد چرا كه استقلال، پيكان و ذوب آهن همگى بيرون از خانه بازى دارند و اين يك مزيت بزرگ براى پرسپوليس است.

برنده ها

امير قلعه نويى

اين روزها تداعى كننده روزها و ساعاتى است كه استقلال با امير قلعه نويى قهرمان ليگ برتر شد. امير قلعه نويى حالا يك مربى سرد و گرم چشيده و باتجربه تر است، يك مربى كاربلد، كسى كه درد تيم را مى شناسد و مى تواند به آسانى يك تيم بحران زده را در مسير صعود قرار دهد. وقتى ياد شكست هاى آغازين استقلال مى افتيم بيشتر به بزرگى كار قلعه نويى پى مى بريم. ترديدى وجود ندارد كه قلعه نويى مسبب همه اين پيروزى ها است. به همين دليل بار ديگر او را در صف اول برنده هاى هفته سيزدهم قرار مى دهيم.

غلامحسين پيروانى

براى انتخاب غلام پيروانى به عنوان دومين چهره برنده هفته كمترين ترديدى وجود نداشت؛ هرچند كه پيروزى مقاومت با شانس و اقبال هم همراه بود اما اين هم از بزرگى كار پيروانى نمى كاهد. پيروانى كه چند هفته اى روى نوار ناكامى قدم مى زد و حتى تا آستانه استعفا هم پيش رفت با برترى مقابل پرسپوليس بار ديگر در صف مربيان بزرگ فوتبال ايران قرار گرفت. پيروانى راه برترى مقابل تيم هاى بزرگ را مى داند براى همين از آغاز بازى مقابل پرسپوليس ريسك نكرد و به دنبال روزنه اى مى گشت!

محمد احمدزاده

وقتى برنده دربى گيلان مى شوى پس لايق قرار گرفتن در رديف بهترين ها هستى! محمد احمدزاده به همين دليل در رديف برنده هاى هفته سيزدهم قرار مى گيرد. احمدزاده با گذر از سد داماش محبوبيت خود را در استان گيلان بيشتر كرد اما او هرگز نبايد به اين فكر كند كه با برترى مقابل داماش از بحران بيرون رفته است. نگاهى به جايگاه متزلزل ملوان كافى است تا احمدزاده را به خود بياورد. هرچند كه نمى توان به پيروزى احمدزاده و شاگردانش در بازى هفته آينده مقابل استقلال چندان اميدوار بود!
مديرروستا

شايد خيلى ها تصور مى كردند پيكان پس از خرد شدن مقابل استقلال در مسير سقوط قرار بگيرد اما يك برد ۳ امتيازى از پيكان كافى بود تا اين تيم همچنان موقعيت خود را در صدر جدول حفظ كند. پيكان گرچه با يك برد خفيف از سد برق گذشت اما ثابت كرد كه در شرايط ميزبانى براى همه مدعيان يك حريف خطرناك محسوب مى شود. البته پيكان تا قهرمانى نيم فصل راه درازى پيش رو دارد، شايد اصغر مديرورستا هم بداند قهرمان كردن پيكان چه كار غيرممكن و دشوارى مى تواند باشد !

بازنده ها

بيژن ذوالفقارنسب

بازنده حساس ترين دربى ايران پس از دربى استقلال- پرسپوليس بايد هم به عنوان اولين چهره بازنده معرفى شود. ذوالفقارنسب البته با اين شكست هم ارزش هاى خود را زير سوال نمى برد اما در رديف اولين بازنده ها قرار مى گيرد تا به اين مهم پى ببرد كه يكى از بدترين نتايج را براى فوتبالدوستان شهر رشت رقم زده است. ذوالفقارنسب كه در ذات يك مربى كاربلد است بايد از اين پس همه انرژى اش را براى نجات داماش به كار بگيرد وگرنه ممكن است باز هم جايى در اين ستون داشته باشد.

منصور ابراهيم زاده

خودش و تيمش هيچ نشانى از جسارت را در چهره نداشتند. انگار كه مات و مبهوت جو ورزشگاه آزادى شده باشند و انگار كه استقلال اژدهايى دست نيافتنى است. آنها نظاره گر حركات اين تيم بودند و حتى يك خطر جدى هم مقابل دروازه استقلال ايجاد نكردند. منصور ابراهيم زاده به اين دليل در رديف بدترين ها قرار مى گيرد كه جسارت را از تيمش ربود و با ترس و اضطراب وارد ورزشگاه شد و با شكست ورزشگاه را ترك كرد. اين بود تيم ذوب آقاى ابراهيم زاده

افشين قطبى

براى انتخاب افشين قطبى كافى است به تعويض ها و جابه جايى هاى غلط او درتركيب پرسپوليس فكر كنيد. اگر منصف باشيم بايد بگوييم پرسپوليس مستحق باخت نبود و مى توانست به حداقل امتياز دست يابد اما واكنش هاى قطبى پس از پذيرفتن گل بسيار غلط بود تا جايى كه او هم به اشتباه هاى خود اعتراف كرد. چرايى بردن باقرى به قلب دفاع، بازى دادن به دى كارمو و اصرار به استفاده از نيكبخت در تركيب اصلى تنها بخشى از سوال هايى است كه افشين قطبى را به پاسخى قانع كننده مجاب مى كند.

پرويز مظلومى

سير نزولى و حركت معكوس مس كرمان با شدت بسيارى در حال حركت است و اينجا است كه بايد بار ديگر از پرويز مظلومى پرسيد چرا مس با اين هزينه، با اين امكانات و با اين ابزار غنى در جايى بهتر از رده هفتمى قرار ندارد. از پرويز مظلومى كه اصفهان را با شكست ترك كرد بايد پرسيد در سال جارى مس كرمان بيشتر هزينه كرده است يا سپاهان آيا هزينه هاى مس كافى نبوده است يا بايد اختلاف ميان مظلومى و شاگردانش را دليل اصلى اين شكست ها بدانيم

چهره هاى ويژه

جانواريو

فتح ا... زاده درباره اين بازيكن حرفى زد كه هنوز هم در گوش مان زمزمه مى كند: «حيف بود اين بازيكن ارزشمند حضور دريكى از دو تيم بزرگ پايتخت را تجربه نكند.» امروز به اين باور مى رسيم كه جانواريو چه بازيكن ارزشمندى است و فتح ا... زاده با خريد اين برزيلى خوش سيما چه خدمت بزرگى به استقلال كرد. حركات او در ميانه ميدان نظير ندارد. جانواريو با توپ مى دود، همه را دريبل مى زند و يك بازيكن خلاق در ميانه ميدان محسوب مى شود. او به نگينى درخشان درتركيب استقلال بدل شده است.

دى كارمو

برخلاف هموطنش كه در استقلال بازى مى كند بازيكنى تنبل، قدرنشناس و بسيار ضعيف محسوب مى شود. حضور دى كارمو در پرسپوليس كافى است تا به قوه استعداديابى و شناخت افشين قطبى شك كنيم و او را بابت خريد اين بازيكن مورد نقد قرار دهيم. دى كارمو كه هيچ نشانى از يك برزيلى خوش تكنيك ندارد اين روزها روى اعصاب هواداران پرسپوليس رژه مى رود. از نگاه كارشناسانه هم البته دى كارمو بازيكنى نيست كه در سطح ليگ برتر فوتبال ايران باشد.

ميثم رضاپور

تنها بازيكنى كه مقابل استقلال پرانگيزه بود و حتى مى رفت تا پيكان را دست پر از آزادى خارج كند در اين هفته هم عصاى دست اصغر مديرروستا بود و توانست با تك گل ۳ امتيازى خود ضعف هاى گلزنى مهاجمان، پيكان را به دست فراموشى بسپارد. رضاپور با گل ۲ امتيازى اش موقعيت پيكان را در صدر جدول محكم كرد و باعث شد اين تيم با وجود شكست هفته گذشته مقابل استقلال همچنان يكه تازى كند.

كريم باقرى

كريم باقرى آنقدر محبوبيت و مقبوليت دارد كه حتى اگر باز هم به اشتباه دروازه تيمش را باز كند هيچ كس به خود اجازه ندهد به او خرده بگيرد. كريم حق بسيارى به گردن پرسپوليس دارد. او اگر پس از گلزنى مقاومت در قلب دفاع قرار نمى گرفت مى توانست با شم گلزنى اش دروازه مقاومت را باز كند اما صدافسوس كه قطبى با اشتباه خود كريم را هم در حصار دفاعى حبس كرد تا قدرت هجومى پرسپوليس كاهش يابد و كريم يك روز كابوس وار را پشت سر بگذارد.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:34
یک خبر جالب:

منصوريان، گزينه جديد مربيگرى داماش

ايران ورزشى- مديرعامل باشگاه داماش كه فعلاً بيژن ذوالفقارنسب را به عنوان سرمربى بالاى سر تيم خود مى بيند،گزينه هاى احتمالى سرمربيگرى اين تيم را نيز مدنظر دارد. از باشگاه داماش خبر مى رسد كه عليرضا منصوريان بازيكن سابق استقلال و رييس آكادمى فوتبال اين باشگاه گزينه تازه داماش براى جانشينى ذوالفقارنسب است. در اين ميان به نظر مى رسد منصوريان براى رسيدن به نيمكت داماش يك حامى پرقدرت به نام اصغر حاجيلو دارد.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:45
من که خیلی دوست داشتم منصوریان اول به کلاس مربیگری بره بعد به فکر مربی شدن بیفته!

قرار بود منصوریان به کلن بره و در اونجا مدرک مربیگری بگیره کسی می دونه چرا تا حالا نرفته؟

خبر دیگه اینکه جواد زرینچه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم در الومینیوم اراک داره خوب کار میکنه و تا حالا چهار امتیاز تیمش گرفته و تیمش در رده 3 جدول هست.

این را هم بگم که طباطبایی به عنوان مربی دروازه بانان داماش انتخاب شد.

کلا این فصل نیمکت تیمها در اختیار استقلالی ها بوده!

Alireza Taji
02-11-2008, 03:47
ميثم منيعى:
اميدوارم دايى من را هم دعوت كند
ايران ورزشى- ميثم منيعى تا چند هفته پيش ذخيره هاشم بيك زاده بود ولى بعد از بازى با پرسپوليس، قلعه نويى او را وارد تركيب اصلى كرد و حالا منيعى نمايش قابل قبولى در جناح چپ استقلال دارد.
در خصوص بازى با ذوب آهن صحبت مى كند: «بازى بسيار سختى بود ولى ما مستحق برد بوديم و ذوب آهن به هيچ عنوان نبايد با كسب امتياز تهران را ترك مى كرد. آنها در نيمه دوم حتى از محوطه جريمه خودشان خارج نمى شدند و در نهايت بازى هجومى خود را گرفتيم.»
وى كه در اين چند هفته بازى هاى خوبى را در تركيب استقلال به نمايش گذاشته در پايان مى گويد: «خوشحالم كه توقعات كادرفنى را برآورده مى كنم و علاوه بر قهرمانى استقلال، مهمترين هدفم رسيدن به تيم ملى است و اميدوارم اين بار در ليست دايى باشم

Alireza Taji
02-11-2008, 03:48
محمد سعيد نفريه:
هيچ وقت مثل امسال آرامش نداشته ايم
ايران ورزشى- پس از كسب نتايج درخشان آبى پوشان در اين چند هفته، نفريه عضو هيات مديره اين تيم، آرامش استقلال را در اين روزها مثال زدنى مى داند: وضعيت استقلال بسيار عالى است و همه چيز كاملاً به صورت منظم درحال پيگيرى است و هيچ مشكلى وجود ندارد.
در حال حاضر تمامى بازيكنان هم قسم شده اند تا پايان ليگ همين روند را ادامه بدهند و قهرمان ليگ شوند.
در اين چند سالى كه در خدمت استقلال هستم تا به حال سالى به اين آرامش نداشته ايم و به طور كلى مى توانم بگويم آرامش و راحتى كه امسال در استقلال داشته ايم در سال گذشته هيچ گاه نداشته ايم.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:51
باز تیم ما شروع کرد به برد اقایون حاشیه ساختن را شروع کردند!
جالبه هرکی هم که یک زمانی تو استقلال بوده را گفتن تبانی کرده!
عجب قوه ی خیال پردازی دارند این روزنامه نگارها...

بعد از باخت در ورزشگاه آزادى

استقلالى هاى ذوب متهم شدند

ايران ورزشى - شكست آن هم در ديدارهاى حساس معمولا براى تيم بازنده حاشيه ساز مى شود. جمعه حساس ترين ديدار هفته در ورزشگاه آزادى برگزار شد تا آبى هاى پايتخت ميزبان ذوب آهن صدرنشين باشند. نتيجه در پايان با شكست اصفهانى ها همراه بود تا اين تيم صدر جدول را از دست بدهد و بعد از بازى سعيد آذرى مدير عامل تيم با عصبانيت به رختكن تيمش برود. مديرعامل ذوب آهن به هافبك سابق استقلال در تيمش گويا شك كرده و شروع به انتقاد از بازى او مى كند. آذرى عقيده دارد شاهين خيرى خوب بازى نكرده است و بازى او مقابل استقلال با سياست انجام شده است. هر چند آذرى مستقيما بازيكن تيمش را به تبانى محكوم نمى كند اما طورى با خيرى برخورد مى كند كه او در اين باخت متهم رديف اول جلوه مى كند. طبق شنيده ها اين تنها شاهين خيرى نيست كه بعد از باخت به استقلال انگشت اتهام به سويش نشانه رفته بلكه در ميان ذوبى ها يك نفر ديگر هم وجود دارد كه به نوعى با حريف ارتباط داشته است. البته اين ارتباط به گذشته بر مى گردد. اين بار مجيد صالح دستيار منصور ابراهيم زاده كه در اصفهان به آقاى لپ تاپ معروف است زير سؤال است. طبق شنيده ها مربى ذوب هم به نوعى در اين باخت مقصر است. شك و ترديد درباره او هم وجود دارد. صالح كه فصل گذشته در مس دستيار امير قلعه نويى بوده هم متهم است. شايع شده كه مربى ذوب آهن هم به اين مسأله متهم است كه تاكتيك و تفكرات ابراهيم زاده را در اختيار حريف گذاشته است. البته چنين شايعات و مسائل حاشيه اى بعد از شكست در ديدارهاى حساس اتفاق مى افتد و اين بار نوبت به ذوب آهن رسيده است. قطعا اينچنين اخبارى توسط ذوبى ها تكذيب مى شود اما به هر صورت مسؤولان ذوب آهن بعد از باخت چنين تفكراتى را داشته اند و شايعات را در اطراف حس كرده اند.

unartig
02-11-2008, 03:51
من که خیلی دوست داشتم منصوریان اول به کلاس مربیگری بره بعد به فکر مربی شدن بیفته!

قرار بود منصوریان به کلن بره و در اونجا مدرک مربیگری بگیره کسی می دونه چرا تا حالا نرفته؟

خبر دیگه اینکه جواد زرینچه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم در الومینیوم اراک داره خوب کار میکنه و تا حالا چهار امتیاز تیمش گرفته و تیمش در رده 3 جدول هست.

این را هم بگم که طباطبایی به عنوان مربی دروازه بانان داماش انتخاب شد.

کلا این فصل نیمکت تیمها در اختیار استقلالی ها بوده!
امیدوارم یک جبهه ضدامیرقلعه نوعی تشکیل ندند .
اینکه نیمکتها دراختیار استقلالیها باشه تجربه نشون داده چیزخوبی نبوده چون همیشه به فکر مربی استقلال شدن میوفتند.تاریخ نشون داده استقلال بیشترتوسط استقلالیها شکست خورده تا حریفان مقابل

Alireza Taji
02-11-2008, 03:55
استقلال

قهرمان نيم فصل مى شويم
بيك زاده: به تركيب اصلى برمى گردم
ايران ورزشى- هاشم بيك زاده، هافبك استقلال پس از رفع مصدوميتش از ديروز تمرينات گروهى خود را با ساير بازيكنان آغاز كرد.
بيك زاده كه پس از مصدوميت جايش را در تركيب اصلى به ميثم منيعى داده است از تلاش براى جلب نظر قلعه نويى صحبت مى كند.
وى ادامه داد: از امروز تلاش مى كنم تا مجدداً به تركيب اصلى تيم برگردم و در اين راه برايم فرقى ندارد با كدام بازيكنان رقابت خواهم كرد. هدفم پيشرفت در فوتبال و رسيدن به تيم هاى بزرگ اروپايى است.
بيك زاده در ادامه روند صعودى استقلال را دنباله دار مى داند: من همراه ساير بازيكنان تلاش مى كنم تا روند روبه رشد تيم استقلال در بازى هاى آينده نيز ادامه داشته باشد. فكر مى كنم اگر همين روند را ادامه دهيم بتوانيم به مقام قهرمانى نيم فصل دست يابيم. خوشبختانه مهاجمان ما نيز اين روزها خوب گلزنى مى كنند و اكبرپور و برهانى هر دو مى توانند پيراهن تيم ملى را بر تن كنند.
هافبك استقلال در پايان به بازى اين هفته با ملوان هم اشاره مى كند: اين هفته بازى سختى را در انزلى برابر ملوان خواهيم داشت. اميدوارم با شكست دادن اين تيم خود را به صدر جدول نزديك كنيم هرچند كه مى دانيم ملوان به مانند تيم استقلال هم طى چند هفته گذشته نتايج قابل قبولى گرفته است.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:56
عباسفرد: از استقلال نمى روم
منتظر فرصت قلعه نويى مى مانم
ايران ورزشى - عليرضا عباسفرد كه با هزار اميد و آرزو اول فصل به استقلال آمده بود، اين روزها يك نيمكت نشين محض در اين تيم نام گرفته و از روى نيمكت شاهد درخشش ساير مهاجمان است و حسرت فرصت هاى از دست رفته را مى خورد. عباسفرد كه شايعه جدايى اش از استقلال به گوش مى رسيد با تكذيب اين اخبار از ماندن در استقلال صحبت مى كند.
شنيده مى شود قرار است نيم فصل از استقلال جدا شوى
نه، اصلا اين بحث ها مطرح نيست و همه اخبارى كه اين چند روزه در رسانه ها در مورد جدايى من منتشر شد، صحت ندارد. من به عنوان بازيكن قرضى به استقلال آمده ام و اصلا نمى توانم از اين تيم جدا شوم.
اين اخبار هم درست زمانى مطرح شده كه نيمكت نشين هستى و بازى به تو نمى رسد.
از اينكه بازى نمى كنم ناراحتم ولى اين صلاحديد آقاى قلعه نويى است و من به آن احترام مى گذارم چون ايشان مسؤول انتخاب تركيب هستند و در اين رابطه هم پاسخگو بايد باشند. در حيطه اختيارات من نيست كه در اين باره صحبت كنم.
ديگر مهاجمان استقلال هم اين روزها خوب بازى مى كنند و اين مى تواند يكى از دلايل بازى نكردنت باشد.
خدا را شكر بعد از پشت سر گذاشتن هفته هاى اول، مهاجمان استقلال اين روزها خوب كار مى كنند.
و با ادامه اين درخشش ممكن است به تو بازى نرسد
نه، با توجه به بازى هاى زيادى كه امسال پيش رو داريم مطمئن باشيد بازى به من هم مى رسد.
در تمرينات به گواهى كادر فنى از آماده ترين بازيكنان هستم و فقط منتظر يك فرصت هستم.
استقلال هم در اين چند هفته فوق العاده نشان داده.
با همدلى كه بين بچه ها وجود دارد روند صعودى ما شروع شده و اميدوارم اين روند را تا قهرمانى ليگ برتر ادامه بدهيم. ما بايد در بازى هاى خانگى خود حداكثر امتيازات را بگيريم تا در دور برگشت كه بازى هاى خارج از خانه بيشترى داريم حسرت امتيازات از دست رفته را نخوريم.

Alireza Taji
02-11-2008, 03:59
امیدوارم یک جبهه ضدامیرقلعه نوعی تشکیل ندند .
اینکه نیمکتها دراختیار استقلالیها باشه تجربه نشون داده چیزخوبی نبوده چون همیشه به فکر مربی استقلال شدن میوفتند.تاریخ نشون داده استقلال بیشترتوسط استقلالیها شکست خورده تا حریفان مقابل
با نظر تا حدودی موافقم.
متاسفانه در چند سال اخیر استقلال بیشتر از خودی ها ضربه خورده تا حریفان دیگر.
اما منصوریان رابطه ی خوبی با قلعه نویی داره و از طرفی ادم زیرک و با سیاستی هست که مطمئن باش هیچوقت خودش را در مقابل قلعه نویی قرار نمیده چون خوب می دونه قلعه نویی الان محبوبیت زیادی داره و اگر با قلعه نویی در بیفته مثل حاجیلو فقط خراب میشه!

Alireza Taji
02-11-2008, 04:03
نوروزى: جبارى به بازى با ملوان مى رسد

ايران ورزشى - مجتبى جبارى كه سهم بزرگى در موفقيت هاى اين روزهاى استقلال دارد، در جريان بازى با ذوب آهن از ناحيه زانوى چپ دچار يك آسيب ديدگى جزيى شد و به همين خاطر در تمرين ديروز استقلال غايب بود. نوروزى پزشك تيم در رابطه با مصدوميت هافبك استقلال توضيح مى دهد: متاسفانه بر اثر ضربه اى كه در جريان بازى با ذوب آهن به زانوى چپ مجتبى وارد شد او دچار يك مصدوميت جزيى شده كه جاى نگرانى نيست و با انجام دوجلسه فيزيوتراپى مشكلى براى بازى با ملوان نخواهد داشت و از فردا هم مى تواند در تمرينات شركت كند.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:05
نوروزى: جبارى به بازى با ملوان مى رسد

ايران ورزشى - مجتبى جبارى كه سهم بزرگى در موفقيت هاى اين روزهاى استقلال دارد، در جريان بازى با ذوب آهن از ناحيه زانوى چپ دچار يك آسيب ديدگى جزيى شد و به همين خاطر در تمرين ديروز استقلال غايب بود. نوروزى پزشك تيم در رابطه با مصدوميت هافبك استقلال توضيح مى دهد: متاسفانه بر اثر ضربه اى كه در جريان بازى با ذوب آهن به زانوى چپ مجتبى وارد شد او دچار يك مصدوميت جزيى شده كه جاى نگرانى نيست و با انجام دوجلسه فيزيوتراپى مشكلى براى بازى با ملوان نخواهد داشت و از فردا هم مى تواند در تمرينات شركت كند.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:11
جانواريو بهترين خارجى ليگ برتر است

جبارى: مى خواهم از فوتبال لذت ببرم

ايران ورزشى- درخشش مجتبى جبارى اين روزها در استقلال ادامه دارد و هيچ كس نمى تواند نقش غيرقابل انكار او را ناديده بگيرد. جبارى كه به واسطه نوع فوتبال تماشاگرپسندش به زيدان آسيا شهرت يافته، در بازى با ذوب آهن گل زد تا نشان بدهد علاوه بر بازيسازى، خيلى خوب هم گل مى زند. شماره ۸ استقلال از اين بازى و خودش صحبت مى كند.

اين روزها در اوج آمادگى به سر مى برى و نقش غيرقابل انكارى در پيروزى هاى استقلال دارى.
يك بازيكن هميشه بالا و پايين دارد. من هم روزهاى سختى را پشت سر گذاشتم ولى خوشحالم كه شرايطم عوض شده. دوست دارم هميشه در اوج باشم و از فوتبالى كه بازى مى كنم لذت ببرم.
مجتبى جبارى را همه به عنوان يك بازيساز مى شناسند ولى در اين چند بازى نشان دادى كه علاوه بر پاس گل دادن، خوب هم گل مى زنى.
وظيفه اصلى من بازيسازى است و بيشتر تمركزم روى اين موضوع است ولى خب گل زدن هميشه لذت بخش است و اين روزها نسبت به گذشته عطش بيشترى براى گلزنى دارم. البته اين مهم نيست كه من گل بزنم يا بازيكن ديگرى، اين گل ها حاصل تلاش همه بچه هاست كه با هماهنگى كه در تمامى خطوط وجود دارد باعث مى شوند توپ به من برسد و من گل بزنم.
در ابتداى فصل تصور مى شد از بين تو و جانواريو، يكى بايد روى نيمكت بنشيند ولى جبارى و جانواريو اين روزها زوج خوبى در خط هافبك تشكيل داده اند.
به نظر من جانواريو يكى از بهترين بازيكنان خارجى است كه به ايران آمده، حضورش در استقلال هم باعث شده توانايى هايش را بيشتر از گذشته به نمايش بگذارد. حمايت و تشويق هواداران هم باعث تحريك جانواريو براى درخشش بيشتر شده است.
استقلال هم اين روزها فوق العاده بازى مى كند. پس از برد پيكان، ذوب آهن را هم شكست داديد.
ما نسبت به اوايل فصل و بازى هاى اوليه پيشرفت زيادى كرده ايم و هماهنگ تر شده ايم و فوتبال با نشاط ترى را به نمايش مى گذاريم. استقلال در حال نزديك شدن به روزهاى اوج است و سعى مى كنيم در تمام بازى ها استقلال واقعى را به نمايش بگذاريم.
دو بازى سنگين را پشت سر گذاشته ايد، فكر نمى كنى اين باعث تحليل قواى بازيكنان شود؟
نه، اين طور نيست. تيمى كه براى قهرمانى تلاش مى كند به تمام بازى هاى ليگ به يك چشم نگاه مى كند و مسابقات هر هفته ما حساس است. طبيعتا بقيه تيم ها هم جلوى ما دست و پا بسته نيستند و تمام تلاش شان را براى رويارويى با استقلال انجام مى دهند ولى ما هم سعى مان را مى كنيم تا با انجام بازى هاى خوب نتيجه لازم را بگيريم.
با اين برد اختلاف استقلال با صدر به حداقل رسيده و چيزى تا پايان نيم فصل نمانده، حتما به كسب قهرمانى نيم فصل هم فكر مى كنيد.
هدف اصلى استقلال قهرمانى در ليگ برتر است ولى نبايد از اين موضوع بگذريم كه قهرمانى نيم فصل هم براى هواداران مهم است و تمام تلاش مان را مى كنيم تا به اين مهم برسيم.
اين هفته بايد به انزلى برويد، بازى مقابل ملوان سخت به نظر مى رسد.
بازى با ملوان هم شرايط خاص خودش را دارد. كادر فنى برنامه هاى ويژه اى براى اين بازى دارند كه اميدوارم با تلاش بچه ها نتيجه لازم را كسب كنيم و اختلاف مان را با صدر جدول كمتر از گذشته كنيم.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:20
مصدوميت دوباره بيك زاده
قلعه نويى را شاكى كرد
ايران ورزشى- در حالى كه قبل از بازى مقابل ذوب آهن امير قلعه نويى قصد داشت هاشم بيك زاده را در ليست ۱۸ نفره استقلال قرار دهد، اين بازيكن در جريان تمرينات دچار مصدوميت شد. گفته مى شود مصدوميت هاى پى در پى بيك زاده باعث گلايه قلعه نويى از نحوه آماده سازى اين بازيكن شده است.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:21
پاداش هيات مديره استقلال
به بهترين گلزن
ايران ورزشى- از آنجايى كه استقلال در حال حاضر بهترين خط حمله ليگ را دارد، هيات مديره اين باشگاه براى ايجاد حس رقابت بين مهاجمان اين تيم به بهترين گلزن تيم در فصل جارى پاداش ويژه اى مى دهد. گفته مى شود اين تصميم هيات مديره انگيزه مهاجمان را براى زدن گل هاى بيشتر دو چندان كرده است.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:23
انتقال عباسفرد به برق شيراز منتفى است
ايران ورزشى- باشگاه استقلال قصد داشت شرايط انتقال عليرضا عباسفرد را به تيم برق شيراز مهيا كند اما اين مهاجم كه پيش از آغاز ليگ برتر به عنوان بازيكن ليگ دسته اولى از استقلال جنوب به استقلال تهران پيوسته بود ديگر نمى تواند به تيم ديگرى منتقل شود. بر اساس قوانين، يك بازيكن در طول فصل نمى تواند در ۳ تيم بازى كند به همين علت انتقال عباسفرد به برق شيراز منتفى شد.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:30
استقلال يك دفعه عوض نشد...

قلعه نويى: هميشه منتقدان برنده نيستن

ایران ورزشی-ساعاتى از بازى با ذوب آهن مى گذرد، امير قلعه نويى نه خوشحال است و نه سرمست؛ مثل روزهايى كه استقلال در بحران قرار داشت وارد باشگاه مى شود. لبخند تلخى مى زند اما با همه خوش و بش مى كند، چهره به ظاهر راضى اش ناشى از رضايت او نيست. طبقات را بالا مى رود، يكى يكى، سريع و بى وقفه. به همان اتاق مخصوص آناليز مى رسد. ريموت تلويزيون را از روى ميز برمى دارد و دكمه play را مى فشارد. تصوير به حركت در مى آيد. بازى استقلال مقابل ملوان فصل پيش در انزلى! همان بازى كذايى كه منجر به شكست ۲ - يك استقلال شد. نگاهى به تيم فصل قبل مى اندازد و بعد دكمه استپ را فشار مى دهد: «بازى هاى هفته هاى گذشته ملوان را بياوريد.» نگاهى به ملوان مى اندازد. اين ملوان كجا، ملوان نيم فصل نخست فصل پيش كجا و اين استقلال كجا و آن استقلال بحران زده كجا درونش مثل سير و سركه مى جوشد. به تيمش اميدوار است و كمترين ترديدى به بازيكنانش ندارد اما مضطرب است؛ درست مثل آن روزها كه همراه با استقلال قهرمان شد، همين طور نگران، همين طور بى حوصله و همين طور در هم و تودار... چه چيزى مى تواند امير قلعه نويى را براى يك مصاحبه ترغيب كند آيا او حاضر مى شود به سؤال هاى حوصله سربر و شايد گاهاً منتقدانه پاسخ بدهد
اين روزهايى كه شما تجربه مى كنيد شايد همان آن روى سكه باشد! خوشحاليد
خودتان مى گوييد آن روى سكه، من هم فكر مى كنم هنوز روى ديگرى هم ما را تهديد مى كند.
احساس خطر مى كنيد
فوتبال زير و رو ندارد. گاهى بالا هستى، گاهى پايين.
اما شما كه نمى خواهيد پايين بياييد، اين طور نيست
هيچ كس دوست ندارد. براى همين فكر مى كنم بايد خوب فكر كنيم، خوب تصميم بگيريم. الان روزهاى سختى را پشت سر مى گذارم.
يك دفعه استقلال دگرگون شد. از آن بازى استقلال اهواز كه ۶ بار دروازه اين تيم را باز كرديد شروع شد.
با واژه يكدفعه موافق نيستم. خيلى طول كشيد كه ما درست شديم اما اين هم مورد تأييد من نيست. يعنى اين استقلال را تأييد نمى كنم!
لحظه اى كه فرهاد مجيدى مى خواهد تعويض شود امير قلعه نويى دست هايش را گره مى كند. سر فرهاد فرياد مى زند. اين حس شما در لحظه تعويض بود!
(مى خندد) اين يعنى اتحاد. اين يعنى آرامش، اين يعنى استقلال من! ما تمركز كرده ايم، بچه ها دارند روى جزيى ترين چيزها تمركز مى كنند و اين براى من ارزشمند است.
مى خواهيد قهرمان نيم فصل شويد
قهرمانى نيم فصل خوب است اما هدف نيست. اين براى ما مهم است كه قهرمان پايان فصل بشويم.
اما اين يك سنت است كه قهرمان نيم فصل قهرمان فصل هم مى شود.
اينها آمار و ارقام است. قبول ندارم، هميشه اين طور نيست كه قهرمان نيم فصل قهرمان فصل هم بشود. براى همين به اين اتفاق اهميت زيادى نمى دهم.
دو پهلو حرف مى زنيد!
مى خواهم بگويم قهرمانى نيم فصل آنقدرها هم مهم نيست، فقط همين؛ فراموشش كن!

به بازى ذوب آهن برويم، جايى كه حساس ترين صحنه رخ داد.
منظورتان خطاى عيسى اندوى است
چند ثانيه توپ را نگه داشت
فيلم را نگاه كردم، بيش از ۱۱ ثانيه بود. من فكر مى كنم قهرمانى به اندوى حساس شده بود. براى همين خطاى او را گرفت. فكر مى كنم قبل از آن هم به او هشدار داده بود.
خيلى توپ را نگه مى داشت
بله! تاكتيك آنها پرتاب هاى اندوى بود. براى همين هم دروازه بان ذوب صبر مى كرد تا بازيكنان سر جاى شان قرار بگيرند.
درباره ذوب آهن شايد پس از شكست اين تيم ارزيابى تان تغيير كرده باشد
هنوز هم مى گويم ذوب آهن تيمى با ساختار قوى است. نيمه اول را ديديد. بازيكنان چند بار با هم برخورد كردند، ذوب آهن چقدر مى دويد و ...
استقلال تركيب اصلى اش را پيدا كرده است. تحليل شما از اين موضوع چيست
اين يك ويژگى بزرگ براى من است. مدت ها به دنبال پيدا كردن تركيب اصلى بودم.
اين خيلى خوب است اما يكنواختى تركيب شايد منجر به بى انگيزگى برخى بازيكنان شود و شما نتوانيد در غياب بازيكنان اصلى از آنها بهره لازم را بگيريد.
استقلال ۵۰ بازى پيش رو دارد. هنوز نيمى از راه را هم طى نكرده ايم. بازى ها فشرده تر مى شود و مطمئنا من هم سعى مى كنم تركيب را آرام آرام تغيير بدهم تا فرصت به نيمكت نشين ها هم برسد.
يعنى نگران نباشند
آنها به مرور زمان در تركيب اصلى قرار مى گيرند. من منتظر فرصت هستم.
وقتى روانخواه رفت شما خيلى ناراحت بوديد اما الان خلأ او احساس نمى شود.
جانواريو يك بازيكن فوق العاده است. او در كنار جبارى خيال من را راحت كرده است اما بابت روانخواه بايد بگويم هر وقت يادش مى افتم دلم مى گيرد. باور كنيد بى صبرانه منتظر بازگشت روانخواه هستم.
درباره زوج جبارى و جانواريو احساس خوبى داريد
شايد بتوانم بگويم آنها از بهترين بازيكنان سال هاى اخير فوتبال ايران هستند. جبارى و جانواريو به درك مطلوبى از توانايى يكديگر رسيده اند.
سيستمى كه شما استفاده مى كنيد با ۲-5-3 سنتى تفاوت هاى بسيارى دارد. شكل بازى شما در دفاع و خط حمله با ۲-5-3 سنتى تفاوت هاى فراوانى دارد.
هنوز هم عده اى معتقدند اين شيوه منسوخ و قديمى است اما هميشه منتقدان من برنده نيستند.
همان ها كه از تاكتيك قلعه نويى ايراد مى گرفتند
بله! اما اجازه بدهيد اسم شان را نياورم. به هر حال حرفى زدند كه بيشتر جنبه تخريبى داشت تا كمك كردن به استقلال.

Alireza Taji
02-11-2008, 04:39
بیوگرافی فرهاد مجیدی

سوم ژوِئن سال 1977 و يا بهتر بگوييم 13 خرداد 1355 در تهران به دنيا آمد. در يک خانواده اصيل با وضعيت مالي و اجتماعي خوب رشد کرد. کم کم به فوتبال علاقه مند شد. او در کنار دو خواهر و يک برادر بزرگ شد. برادر کوچک تر فرهاد را هم خوب مي شناسيد. فرزاد مجيدي که درست بسان فرهاد از بهمن به استقلال تهران پيوست. فرهاد از کودکي عاشق فوتبال بود. از تيم هاي پايه کار خود را آغاز کرد. گرچه مادرش به طور کلي مخالف حضور او در ميادين فوتبال بود اما پدرش از همه نظر يار و پشتيبان او بود. فرهاد مجيدي اين روزها دوباره پيراهن استقلال تهران را بر تن کرده است. پيراهني که با آن به فرهاد مجيدي تبديل شد و شايد با آن از دنياي فوتبال خداحافظي کند.

آغاز يک راه طولاني

اولين تيم رسمي و تقريباً مطرح او جوانان کشاورز بود. تيمي که با کمبود امکانات مواجه بود اما با اين حال اين مساله باعث نشد تا فرهاد مجيدي فوتبال را کنار بگذارد. پس از حضوري تقريبا کوتاه در جوانان کشاورز در همان رده سني به تيم بهمن پيوست. وضعيت در تيم جوانان بهمن بهتر از کشاورز بود. روزي 3 بار تمرين مي کرد. تمرين هاي سنگين و نفس گير. براي حضور در مسابقات استاني به تيم صنايع پارچين پيوست و مدت کوتاهي به صورت بازيکن قرضي در اين تيم توپ زد. درخشش او در تيم صنايع باعث شد تا مربيان تيم اميد بهمن براي جذب دوباره او تلاش کنند. پس از هشت ماه بازي در صنايع پارچين وارد تيم اميد بهمن بود. او مي دانست که اگر در رده سني اميد موفق ظاهر شود مي تواند به تيم بزرگسالان و مطرح بهمن راه پيدا کند. پس وقت تلاش بود! تلاشي براي رسيدن به يک آرزوي ديرينه! او پس از يک دوره کوتاه به آرزويش رسيد و پيراهن تيم بزرگسالان بهمن را بر تن کرد. آن روزها بهمن در شرايط خوب و آرماني قرار داشت. او حالا آرزوهاي بزرگتري در سر داشت...

حضور در استقلال!

پس از درخشش در تيم بزرگسالان بهمن به استقلال تهران پيوست. تيمي که هميشه آرزوي پوشيدن پيراهنش را در سر داشت. فرهاد مجيدي مي دانست که راه سختي در پيش دارد. راهي که به قله هاي افتخار ختم مي شد. او در استقلال به يک شاه مهره تبديل شد! شم بالاي گلزني و هوش فوق العاده او باعث شد که به يکي از موفق ترين و محبوب ترين بازيکنان آن زمان استقلال تبديل شود. به واقع مي توان از فرهاد مجيدي به عنوان يکي از ستاره هاي اواخر دهه هفتاد نام برد. گل که مي زد يک دستش را روي سينه مي گذاشت و دست ديگر را باز مي کرد! حرکت او بعد از هر گل تکرار مي شد. مجيدي سالها براي استقلال بازي کرد و در واقع همين مساله باعث شد که حتي امروز محبوبيت خاصي بين هواداران استقلال داشته باشد.

اروپا، مقصد بعدي فرهاد!

درخشش او در بازيهاي ليگ ايران و حتي در سطح آسيا با پيراهن استقلال باعث شد تا سران باشگاه راپيد وين اتريش که با استقلال روابط حسنه اي داشتند سخت به دنبال جذب فرهاد باشند. فرهاد مجيدي تصميم خود را گرفت و در زمان حضور فتح الله زاده به اتريش ترانسفر شد. گرچه حضور او در اتريش چندان رويايي و همراه با موفقيت نبود اما فرهاد هميشه از آن به عنوان يک تجربه طلايي ياد مي کند. اختلاف در مبلغ قرارداد و همين طور يکي دو مصدوميت سنگين باعث شد تا فرهاد مجيدي فکر ادامه فوتبال در اروپا را از سر خود بيرون کند. رضايت نامه او بعد از يک فصل نا موفق در اتريش صادر شد...

امارات، نقطه آغاز...

شايد فکرش را نمي کرد که در امارات به آن همه موفقيت برسد. اولين تيم او در امارت الوصل بود. پس از مدت کوتاهي با شرايط فوتبال امارات آشنا شد. کم کم به يک ستاره محبوب در بين شيوخ اماراتي تبديل شد و پوسترهاي او در سرتاسر امارات به چشم مي خورد. سبک بازي او با ديگر بازيکنان آنقدر متفاوت بود که بازيهاي او خيلي زود به چشم آمد. فرهاد مجيدي از نظر مالي نيز آنقدر تامين بود که جايي را جز امارات ترجيح نمي داد. پس از الوصل به الاهلي امارات پيوست. در آنجا نيز بازيهاي خوبي به نمايش گذاشت. اما در سال 2003 به عنوان بازيکن قرضي به تيم العين امارات پيوست تا در جام باشگاههاي امارات به ميدان برود. او آن سال در بازي نيمه نهايي جام باشگاه هاي آسيا و در برابر داليان درخشيد و به يک قهرمان تبديل شد. گل رويايي او در آن بازي العين را به فينال جام باشگاهاي آسيا برد و در آخر او با العين قهرماني در آسيا را تجربه کرد. او دوباره به الاهلي پيوست. در طول مدت حضور در الاهلي حدود 130 گل براي اين تيم به ثمر رساند و در سال 2006 با اين تيم قهرمان ليگ امارات شد.

حضور کم فروغ در رده ملي!

او در سال 1375 براي اولين بار به تيم ملي دعوت شد. محمد مايلي کهن مربي وقت تيم ملي به توانايي هاي فرهاد اعتقاد داشت. فرهاد مجيدي اولين بازي ملي خود را در برابر کويت و در سال 1375 انجام داد. گرچه او همراه تيم ملي به جام جهاني 1998 فرانسه هم رفت اما از او به عنوان يک بازيکن کم فروغ در رده ملي ياد مي شود. او در حالي که در اوج بود و در امارات مي درخشيد خيلي کم به تيم ملي دعوت مي شد و زماني هم که به اردو ها ملحق مي شد به دليل دوري طولاني از تيم ملي نمي توانست به هماهنگي لازم برسد. او در طول دوران بازيگري خود 41 بازي ملي انجام داده است و تنها موفق به ثمر رساندن 10 گل شده است.

بازگشت به استقلال...

مشکلات داخلي او با مديران النصر امارات و فسخ قراردادش باعث شد تا در بدو ورود دوباره ناصر حجازي به استقلال، صحبت از بازگشت فرهاد مجيدي به ميان آيد. فرهاد مجيدي پس از کش و قوس هاي فراوان به استقلال پيوست تا به قولي که در زمان جدايي اش از استقلال داده بود عمل کند. او در حالي به استقلال پيوست که مديران پرسپوليس نيز به دنبال جذب او بودند. فرهاد مجيدي پس از رفت و آمدهاي فراوان بلاخره کارت آي تي سي خود را دريافت کرد تا اين روزها به عنوان شاه مهره آبي ها از او ياد شود.

فرهاد مجيدي اين روزها در تهران به همراه همسر و دخترش تيام زندگي مي کند و مي خواهد با درخشش در تيم محبوب و اسبق خود بار ديگر به يک ستاره تبديل شود. فرهاد مجيدي از اين هفته اجازه حضور در ترکيب استقلال را دارد. او آمده است تا خودي نشان دهد. بار ديگر با پيراهن استقلال گلزني کند و آن حرکات معروف خود پس از گلزني را اينبار در استاديوم آزادي انجام دهد.