PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک مشکل خطوط عمودی در کارت گرافیک

reza_graphic
15-08-2007, 00:34
با سلام خدمت اساتید فروم
من یه GIGA Geforce 5700 128MB 128Bit دارم که چند روز پیش حین بازی کامپیوتر 2 بار هنگ کرد و بعد از اون کارت گرافیکی همش قاطی می کنه و یه سری خطوط عمودی از همون زمان روشن کردن کامپیوتر چاپ می کنه به نظر شما چه بلایی سر کارت گرافیکی من اومده به نظر خودم یه قطعش نیمسوزی چیزی شده باشه ولی هیچ بوی سوختگی ای نمی ده.
کسی واسش همچین مشکلی پیش اومده یا اینکه می دونه چه بلایی سر کارت من اومده ؟؟؟

nihilnigritude
15-08-2007, 00:56
درود

درایور کارتو عوض کن یا ویندوزتو دوباره نصب کن ببین نتیجه میگیری ...

Lamerdsystem
15-08-2007, 10:58
به نظر من مشکل سخت افزاریه

SADEGH 7
15-08-2007, 11:32
من 3 بار این مشکل برام پیش اومده.موقع اسمبل کردن کامپیوتر دوستان.چون وقتی قطعه رو می خریم 24 ساعت تست داره می بردم مغازه یه نو می گرفتم ردیف می شد. پس نتیجتا" از نظر من سخت افزاریه . بردت که گیگاس پس احتمالا" گارانتی آواژنگه . ببر گارانتی اگه مدت ضمانت هم تموم شده یه پولی می گیرن درستش می کنن. ولی باید تا حدود 10 روز گرافیک رو بیخیال شی.
موفق باشی

Lamerdsystem
15-08-2007, 11:38
البته بعضی وقت های پورت Agp هم خاک می گیره با اسپری خشک یه حالی بهش بده ببین شاید درست شد

reza_graphic
16-08-2007, 00:22
ممنون از راهنمایی تون
ولی مشکل درایور نیست چون همینکه کامپیوتر روشن میشه این خطوط میان
به نظر خودمم مشکل سخت افزاریه
راستی مشکل پورت Agp هم نیست چون رو چند تا کامپیوتر هم تستش کردم همین مشکل هستش ، مشکل همون کارت گرافیکی متاسفانه گارانتی نداره
راستی اگه قابل تعمیر باشه خرجش چه قدر میشه حدودا یه وقت از کارت گرافیکی بیشتر نشه

chaos theory
16-08-2007, 02:44
با سلام خدمت اساتید فروم
من یه GIGA Geforce 5700 128MB 128Bit دارم که چند روز پیش حین بازی کامپیوتر 2 بار هنگ کرد و بعد از اون کارت گرافیکی همش قاطی می کنه و یه سری خطوط عمودی از همون زمان روشن کردن کامپیوتر چاپ می کنه به نظر شما چه بلایی سر کارت گرافیکی من اومده به نظر خودم یه قطعش نیمسوزی چیزی شده باشه ولی هیچ بوی سوختگی ای نمی ده.
کسی واسش همچین مشکلی پیش اومده یا اینکه می دونه چه بلایی سر کارت من اومده ؟؟؟
سیتم تهویه داخل کیس چه جوریه؟ احتمالا یه خازن از دست دادی . فکر نمیکنم به اون صورت خرجی داشته باشه . مگر اینکه واسط خرج بتراشن:13:

reza_graphic
18-08-2007, 00:25
من با دقت روی برند کارتم نگاه کردم ولی هیچ چیز غیر طبیعی روش نبود تمام خازناش سالم بود یعنی باد نکرده بود یا الکترولیتش بیرون نزده بود . همچنین تمام ای سیاش هم سالم بود حتی هیچ جاش کمترین بوی سوختگی نمی داد.
خصوصیات سیستم من :
CPU 3000 MHz Sempron 754 pin
MB Giga K9NS
Ram KingSton DDR 512MB
VGA Giga 5700 128MB 128BIT
Power Green GP250A
به نظر شما پاورم ضعیف نبود؟
البته اینم بگم که بعد از اینکه برق رفت و 2 ساعت دیگه برگشت کارتم اینطوری شد.
خودم احتمال میدم مشکل برق بوده باشه!!!

ahsanx
18-08-2007, 06:16
دوست عزیز شاید مشکل شما اصلا از کارت گرافیک نباشه . اگه میتونی کامپیوتر رو با یه مانیتور دیگه امتحان کن و یا با یه کارت گرافیک دیگه چک

کن . احتمال خرابی پاور هم هست . این خطهای عمودی در مانیتورها و تلوزیونهایی که در قسمت ورتیکال مشکل دارن به وجود میاد . شاید مشکل

شما از کابل مانیتور باشه که به پشت کارت گرافیک میخوره و یا از کثیفی سوکت خروجی کارت گرافیک باشه . در ضمن من تعمیر کار هستم و حهت

اطلاع عرض کنم که همیشه قطعات سوخته قابل تشخیص نیستن و حتی قطعاتی در مدارهای الکترونیک و به خصوص بردهای کارت گرافیک و

مدارهایی که به تصویر مربوط میشه , وجود دارن که با اهم متر هم سالم نشون میدن و تعمیر کار باید بنا به تجربه اونها رو تعویض کنه در ضمن

نمیشه آی سی ها رو امتحان کرد و فقط باید در صورت سالم بودن بقیه قطعات , اونها رو در مدار و با ( اسیلوسکوپ ) چک کرد .

reza_graphic
20-08-2007, 00:18
با سلام
من مطمینم که مشکل کارت گرافیکیمه چون اونو رو چندتا سیستم دیگه هم امتحان کردم که همین مشکل رو داشت.
دوست دوستم هم یه کارت گرافیکیXGI volari v3 داشت که مال اونم یه ماه پیش مثل مال من خراب شد البته درستش اینه : مال من مثل کارت اون خراب شد. خلاصه کارت اونم رو چندتا سیستم امتحان کردیم ولی همون مشکل بودش.
به نظر خودم ای سی رمش مشکل دار شده یا خود GPU !!!

Lamerdsystem
20-08-2007, 12:00
البته مشکل کارت من هم اینه اما افقی اش وقتی Gpu من خنک هست خط های افقی قرمز میاد ولی وقتی قشنگ داغ می شه خط ها میرن

reza_graphic
21-08-2007, 00:07
نه کارت من اینطوری نیست.
بعضی وقتها درست کار می کنه یعنی خطوط افقی نمیان ولی یه کم بعد همچین قاطی می کنه که صفحه دیده نمی شه.