PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن سیستم

peikesaba
14-08-2007, 20:39
سلام
مشکل مربوط به کامپیوتر دوستم هست
وقتی ویندوز داره بالا میاد کامپیوتر قفل می کنه و دیگه نه دکمه ریستارت هیچ کاری انجام میده نه دکمه پاور
باید حتما برق را از طریق سه راهی قطع کرد و دوباره کامپیوتر را روشن کرد . به نظر شما مشکل چیه ؟

javadshahvand
15-08-2007, 10:19
مشکل از هارد هست ویندوز رو یه پارتیشن دیگه نصب کن ...منتظرم

Lamerdsystem
15-08-2007, 11:29
البته فکر نکنم جواد جان شاید از مادربرد باشه پل جنوبی چیپ

amin123
19-08-2007, 08:23
عزیز شما اولین کاری که بهتره انجام بدی این است که Windopws را عوض کنی.اگر در حین نصب ویندوز خطایی داد مطرح کن تا معلوم بشه که مشکل دقیقا از کجاست........

Herasat
21-08-2007, 02:11
سلام

خدمت شما عرض شود كه ابتدا بايد سيستم را در حالت خاموش قرار دهيد و مادر بورد خود را از نظر سلامت ظاهري خازنها و ترانزيستورها مانند باد كردگي و تركيدگي ، زرد شدگي مورد بازبيني قرار دهيد . اگر موارد بالا يافت نشد ، شما بعد از اينكه مطمئن شديد ايراد از مادر بورد نيست ؛ ميتوانيد به هارد شك كنيد كه اين هم به دو دسته تقسيم ميشود : 1 - سلامت فيزيكي هارد 2 - نحوه پارتيشن بندي و نصب ويندوز
اما اين نكته را فراموش نكنيد كه هميشه سيستم عامل بر روي حافظه اصلي بار مي شود و ممكن است موارد بالا مارا به شك بيندازد زيرا ممكن است مشكل يا از حافظه اصلي و يا طبق تجربه بنده از منبع تغذيه باشد.

mahdi_a82
23-08-2007, 06:34
سلام خدمت دوستان
كامپيوتر من هر موقع حال مي كنه قفل مي كنه حتي وقتي كه كامپيوتر كار نمي كنه يا اينكه تو اينترنت باشم بدون افزايش حجم كاري . دماي cpu هم از 56 درجه بالاتر نمي رود ram و graphic رو عوض كردم ولي تأثيري نداشت. چه كار كنم؟

javadshahvand
23-08-2007, 09:40
دوست عزیز اشکال از دما سی پی یو نیست مشکل از هارد هست که باید بررسی کنی ببینی بدسکتور داره یا نه؟

یا اینکه اگه میتونی باHD Tune برنامه یه تست بزار اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi_a82
24-08-2007, 08:47
ممنون مشکل از هارد نباید باشه چون هارد رو عوض کردم (با یک هارد نو) ولی مشکل حل نشد بایوس مادربرد را هم آپدیت کردم ولی مشکل کماکان رفع نشد.

Lord_theOne
25-08-2007, 06:52
ويروس يابي با NOD32+تنظيماتش+Update بكن يا با KasperSky+Update آن اينن كار را انجام بده
پاور هم تست كن با يك پاور بهتر از ماله خودت

peikesaba
28-08-2007, 14:27
با سلام
از همه کاربران عزیز تشکر می کنم که راهنمایی فرمودند
کامپیوتر را بردند شرکت دوتا از خازنها باد کردگی داشت . چون مادربرد قدیمی بود سعی شد که تعمیر شود تا اینکه مادربرد و کلیه اجزا را ارتقا بخشند . بنابراین خازنها را عوض کردند .
منبع تغذیه هم ظاهرا کمی دچار مشکل بوده که تعمیر شده بود .
کلا خرجش نه هزار تومان شده بود .
البته بهشون گفته بودند که وقتی ویندوز نصب می کنیم بد سکتور میده ولی هارد را عوض نکرده بودند .
باز هم از کاربران گرامی :
javadshahvand
lamerdsystem
herasat
amin123
تشکر می کنم .