PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تایپک اختصاصی Anathema

ayandoo
14-08-2007, 18:34
گروه Anathema آناتما از مرکز شهر ليورپول به تمام هوادارانش درود می‌فرستد. در تابستان سال ۱۹۹۰ گروهی ۵ نفره‌شان تشکيل شد. گروه در ابتدا با نام Pagan Angel شروع به فعاليت بهمراه صدای قوی و خشن خواننده نمود. آنها سبک نمونه دوم متال Doom Metal را با زمينه‌ بزرگی از تواناييهائی که در اختيار داشتند برگزيدند. گروه در نوامبر سال ۱۹۹۰ برای ضبط اولين آهنگ خود با نام An Iliad of Woes وارد استوديوئی محلی شدند.
با ارائه اين دمو در ژانويه سال ۱۹۹۱ آنان تصميم به عوض کردن نام گروه به Anathema آناتما گرفتند که برگرفته شده بود از عبارتی در کتاب مقدس به معنی لعنت خدا.
آناتما بوسيله اجرای مشترک با گروههائی نظير Bolt Thrower و Paradise Lost حمايت شد. در ميان همين اجراها پايگاهی جدی در ليورپول از طرفدارانشان شکل گرفت که آرام آرام و با گذشت زمان تا سراسر اروپا گسترش پيدا کرد. چند ماه بعد آنان با تمرينهای جديشان تصميم به ورود به همان استوديوی محلی برای ضبط اثر افسانه‌ای خود با نام All Faith is Lost را گرفتند. آلبومی با همين نام در جولای ۱۹۹۱ منتشر شد. آنها با عرضه اين آلبوم سروصدای جنجال‌برانگيزی در مجله‌ها و کلوپهای زيرزمينی ايجاد کردند که سود قابل توجهی نصيب آنها گرداند. آهنگ They Die از اين آلبوم در کشور سوئيس منتشر و بوسيله شرکت Wit hunt Records ضبط شد که آنهم موفقيتهائی را برای آنها بهمراه داشت. در اولين اجرای زنده گروه تمامی بليطها پيش‌فروش شد. شرکت Peace Ville Records با آنها تماس برقرار کرد تا ضبط آهنگ Lovelorn Rhapsody را متحمل شود و در اکتبر سال ۱۹۹۲ منتشر شد. آناتما نام آلبوم بعدی خود را The Crestfallen EP نهادند و آنرا در نوامبر همان سال روانه بازار کردند. اين آلبوم توسط گروه Hammy تهيه شد. گروه بعد از انتشار اين آلبوم تصميم به برگزاری توری در انگلستان گرفت که از سوی گروه امريکائی CannibalCorpse حمايت می‌شد. تور با هنرنمايی گروه آناتما به موفقيت بزرگی دست يافت. آنها در اين کنسرتها خيلی قوی ظاهر شدند. آناتما ديگر تبديل به يک گروه باهوش و فعال شده بود و به محض رهايی از پروژه‌ای، بسرعت درگير کار و ايده‌های جديد خودشان می‌شدند.
آلبوم Serenades در استوديوی آکادمی ضبط شد و در فوريه سال ۱۹۹۳ عرضه گشت. اين آلبوم بعنوان بهترين آلبوم ماه برگزيده شد و بخاطر آن نشان Metal Hammer را از آن خود کردند. حتی آلبومشان در شبکه عظيم تلويزيونی MTV هم بعنوان آلبوم ماه شناخته شد. با بدست آوردن اين افتخارات آناتما وارد Kerrang شد و شماره ۲ جدول موسيقی امريکا شدند. ويدئوی آهنگ Sweet Tears در کانال MTV طرفداران زيادی را به خود جذب کرد و باعث اضافه شدن هواداران آناتما گرديد. گروه اقدام به برگزاری تور و شرکت در فستيوال و اجرای برنامه‌های پی‌در‌پی نمود که می‌توان از شرکت در ۱۵ تور و فستيوالهای کوتاه اروپائی و نمايش بهمراه گروه My Dying Bride و At The Gates بطور مشترک و چند اجرا با گروه At The Gates نام برد. آنها همچنين ظهور ويژه‌ای در برنامه Head bangers Ball که متعلق به شبکه MTV بود داشتند و پله‌پله به شهرت نزديک می‌شدند.در ژانويه سال ۱۹۹۴ اولين تور کامل دور اروپای خود را به اجرا گذاشتند و در فستيوالهايی که در کشورهای رومانی، هلند و بلژيک برگزار می‌شد شرکت نمودند. در همان سال برای ضبط آلبومی کوچک که مدتهايی طولانی انتظارش را می‌کشيدند، وارد استوديو شدند. در آگوست آن سال برای اجرا در فستيوال Independent Rock که قرار بود در کشور برزيل و چند کشور اروپائی ديگر برگزار شود، شرکت نمودند.
پس از موفقيهای پی‌در‌پی، آلبوم بعدی آنها با نام Pentecost III با استقبال چندانی مواجه نشد که شکستی برای آناتمای ديگر معروف محسوب می‌شد. تا اينکه در ماه می سال ۱۹۹۵ تغييراتی در گروه داده شد. خواننده گروه Darren White آنها را ترک گفت و گروه مجبور به استخدام عضو جديد گرديد.کار خوانندگی به دست گيتاريست گروه يعنی Vince Cavanaugh سپرده شد. پس از انتشار اين آلبوم، گروه تصميم به برگزاری توری در انگلستان گرفت. با اين کار آنها اين شانس را به هوادارانشان دادند که تغيير سبک در خوانندگی را از نزديک لمس کنند. در اکتبر سال ۱۹۹۵ گروه اقدام به نشر آلبومی جديد با نام The Silent Enigma نمود که با تغيير محسوس سبک به موفقيت بزرگی نيز دست يافت. مخصوصا درخشش خواننده جديد بهمراه گروه که تلفيقی از تنظيم‌های ارکستری و ملوديهای غمناک با صدايی باشکوهتر از صدای خواننده قبلی که همه آنها دست‌به‌دست هم داده تا گروه به آرزوهای خود نزديکتر شود.
آلبوم باشکوه بعدی آنها با نام Eternity در نوامبر سال ۱۹۹۶ عرضه شد که پيشرفت موسيقيائی برتری بهمراه رسيدن به نقطه اوج سبک را گواهی می‌نمود. در حاليکه با انتشار اين آلبوم و توليد آهنگهايی بزرگ همانند Hope و Eternity Part 2 و Angelica مورد تحسين رسانه‌ها قرار گرفته بودند، گاهی اوقات هم از آنها انتقاد می‌شد.تلفيقی از سازهای بادی با ملوديهايی که شباهتهای زيادی با کارهای پينک فلويد داشت بهمراه وضوح صدای خواننده ترکيب کاملی را ايجاد کردند. بازهم پس از توليد اين آلبوم آنها در فستيوالها و تورهای کامل بدور اروپا شرکت کردند. آناتما همچنان راهش را با بدست آوردن طرفداران پروپا قرص ادامه می‌داد. اولين ويدئوی کامل آنها در می همان سال با نام A Vision of A Dying Embrace که شامل تمام پيشرفتهای آنها با هم بود، می‌شد. در قسمتهايی از اين ويدئو اجراهای زنده آنها در کراکو و لهستان که بوسيله گروه My Dying Bride حمايت می‌شد، قابل رويت است.
هرچند موفقيت برای آنها هنوز هم ارزش داشت اما آنها تصميم به تعويض درامر گروه John Douglas گرفتند که سريعا Shaun Steels را جايگزين او نمودند. در بين زمانيکه درامر عوض شد گروه شروع به کار کردن بروی چند آهنگ از گروههای مختلف نمود که از برجسته‌ترين آنها می‌توان به آهنگهای معروفی از گروه پينک فلويد مانند One ofThe Few از آلبوم The Final Cut و Goodbye Cruel World از آلبوم The Wall اشاره نمود. شايان ذکر است که راجر واترز عضو اصلی پينک فلويد و سازنده اصلی اين آهنگها از درام در آنها استقاده نکرده است.اثر خارق‌العاده و مشهور آنها به سال ۱۹۹۸ و با عنوان Alternative 4 منتشر شد. تفاوت جنس موسيقيائی در اين آلبوم بخاطر دخالتهای پررنگ بيسيست گروه Duncan Patterson بخوبی قابل درک است که آلبوم را تا حدودا ٪۸۰ در انحصار خود قرار داد. البته او در آلبوم قبليشان آثاری از خود بجای گذاشت که معروفترين آنها همان آهنگ سه قسمتی Eternity می‌باشد. از جمله آهنگهايی که در اين آلبوم فکر شنونده را می‌تواند مدتها به خود معطوف کند می‌توان به:
Shroud ofFalse، Lost Control، Inner Silence، Alternative 4 و Regret اشاره نمود.
بعد از درخشش آلبوم موفق Alternative 4 تعويض ناموفق گروه منجر به رکود موسيقی آنان در آلبومهای بعدی شد که آن تعويض بيسيست گروه Duncan Patterson با عضو جديد Dave Pybus بود. بعلاوه Martin Powell نوازنده کيبورد گروه My Dying Bride بطور پاره‌ وقت به آنها ملحق شد. در حرکت جالب توجه ديگر آنها John Douglas درامر و عضو سابق گروه در روزهای پايانی سال به آنها پيوست.
آلبوم بعدی آنها با نام Judgment در ژوئن سال ۱۹۹۹ منتشر شد که با انتقاد جنجال برانگيزی مواجه شد.از آهنگهايی که در اين آلبوم حرفی برای گفتن داشتند می‌توان به آهنگ One Last Good-bye، Deep و Emotional Winter اشاره نمود. گروه در همان سال در فستيوال Dynamo شرکت کرد. Martin Powell به گروه Cradle of Filth پيوست و کيبورديست قديمی Cradle of Filth که با آناتما در تورهايشان همکاری داشت بطور عضو دائم در گروه شروع به فعاليت کرد.کمی قبل از انتشار آلبوم بعديشان با نام A FineDay to Exit بيسيست گروه Dave Pybus کسيکه ديگر نتوانسته بود جای Duncan Patterson را در آناتما چه برای هواداران و چه در عرصه آهنگسازی بگيرد اعلام کرد که قصد ترک کردن گروه را دارد تا بيس گروه Cradle of Filth را بعهده گيرد و اين کار را انجام داد. George Roberts دوست قديمی آنها که قدم در جهت برگزاری تورهای آناتما برداشت و کسيکه دورادور از اخبار آناتما مطلع بود بعنوان نيمه وقت جايگزين بيسيست ناموفق گروه شد.
در سال ۲۰۰۲ Danny Cavanaugh خواستار ترک گروه شد. طی اين امر Duncan Patterson عضو فعال، موفق و قديمی گروه دوباره به آناتما برگشت. در خلال اين جريانات آنها تصميم به انتشار بهترين‌ آهنگهای خود با نام Resonance 1-2 گرفتند که شامل کارهای قديمی‌شان هم می‌شد. اين کار دقيقا نماد يک شکست، در پی جريانات ترک اعضاء از گروه بود
جدایی Danny Cavanaugh مدت طولانی نکشید که دوباره به گروه بازگشت و آلبوم2003 A Natural Disaster برای علاقه مندان به این گروه روانه بازار شد که سود سرشاری از این آلبوم نصیب گروه شد و تورهای زیادی برای این آلبوم در اکثر نقاط اروپا گروه را مشغول به کار کرد و بعد از 4 سال خبرهایی مبنی بر اینکه آلبوم جدید گروه در حال پخش است که این خبر بر روی سایت رسمی گروه هنوز پخش نشده
بی صبرانه منتظر شنیدن این آلبوم هستم
و اینکه آیا Duncan Patterson باز هم در آهنگسازی این گروه دخالت داشته که شاهد کارهایی همانند Lost Control، Alternative 4 و Regret باشیم یا نه....

madibrad
27-08-2007, 12:45
من يكي از طرفداران گروه آناتما هستم !!و اهنگ تموم كاراشون را روي موبايلم دارم !
به نظرم اهنگهاي Feel , Destiny , Flying توي سبكشون جزو بهترينهان !
توضيحاتت خيلي خوب بود !
مرسي !

desertwolf
09-09-2007, 07:57
نمی دونم چرا این تاپیک راکد مونده. یعنی طرفدارای Anathema اینقدر کم هستن؟!:41:
در ضمن من هم از طرفدارای پر و پا قرصشون هستم.
ayandoo، به خاطر بیو هم ممنون. امیدوارم ادامه بدی. سعی می کنم من هم کمک کنم!:12::10:

Hectorist
09-09-2007, 12:27
دوست عزیز این که این تایپیک خوابیده چیز عجیبی نیست. وقتی یه تایپیک هست به اون عظمت . دیگه من نمیدونم معنیه این چیه !!!

ayandoo
09-09-2007, 14:22
دوست عزیز این که این تایپیک خوابیده چیز عجیبی نیست. وقتی یه تایپیک هست به اون عظمت . دیگه من نمیدونم معنیه این چیه !!!

دوست عزیز

اون تاپیکی که مد نظر شماست به گفته خیله ها در مورد بلک متال و دث متال هست
پس لزومی ندیدم که آنادما رو در این تاپیک قرار بدم

doyenfox
09-09-2007, 14:35
البته اون تاپیک فوق العادست.اما حیف انا تما ست که تاپیک نداشته باشه.من خودم سرم خلوت شه همکاری میکنم تاز doyenfery هم نیست وگر نه این تاپیکو میترکوند .اونم خوره انا تماست.

ayandoo
09-09-2007, 14:55
آناثما(Anathema) كلمه ای یونانی است كه در اصل بمعنای چیزی است كه بالای دست گرفته می شود و به خدایان پیشنهاد می شود. اما این كلمه باگذشت زمان برای كلماتی چون جدایی , ترد شده, تبعید شده و محكوم شده استفاده گردیده است. معنی كه بیش از هم مورد استفاده دارد و البته معنی اشتباهی هم هست نفرین شده می باشد.
ترجمه این لغت اصولا كار مشكلی است ولی آنچه كه بیشتر بعنوان معنی این كلمه استفاده شده همانا نفرین شده است.معنی اصلی این كلمه یونانی كه در فرهنگ غیر انجیلی یونان استفاده شده پیشكش به خدایان است. از این كلمه در ترجمه یونانی كتاب عهد عتیق( Hebrew scripture) بعنوان معادل كلمه عبری حرم(herem) استفاده گردید و در زبان عبری هر كلمه ای كه با این لغت همراه باشد بمعنای ممنوع و دور از دسترس است. این لغت عبری در آیاتی مانند Leviticus 27:28 اشاره دارد به چیزهایی كه به خدا پیشنهاد شده و لذا دارای بار منفی و به معنای ممنوع و مترود می باشد.
باتوجه به نكات فوق اگرچه این لغت در اصل بمعنای پیشكش و پیشنهاد است ولی وقتی با كلمه عبری حرم همراه شد به معنای جدا شده و یا كنار گذاشته شده تعبیر گردید. و در افواه بكسی اطلاق شد كه مترود شده و دیگر جامعه و عدالت نیز به او نمی تواند كمك كند.متاسفانه در زبان انگلیسی كلمه ای مناسب پیدا نمی شود كه این معنی را بصورت كامل بیان كند. تنها كلمه ای كه در این زبان وجود دارد كلمه Curse است كه بیشتر برای قدرتهای شیطانی و جادوهای سیاه استفاده می شود و البته استفاده از این كلمه نیز در جوامع یهودی مسیحی ممنوع بوده است.

ayandoo
09-09-2007, 14:57
در كاربرد یونانی یك Anathema هر چیزی است كه بصورت افقی قرار گرفته. بصورت دقیق تر هر چیزی كه در معبد بحالت تقدیس قرار گرفته است. اولین بار از این كلمه با این معنی در كتاب یونانی زبان عهد جدید و در انجیل لوقا استفاده گردید. در آنجا این كلمه بمعنی هدیه آمده است. همین طور در كتاب جودیت این كلمه بمعنی هدیه به خداوند ترجمه گردیده است. اما در ترجمه یونانی كتاب عهد عتیق این كلمه با كلمه عبری حرم مترادف شناخته شده كه از فعلی با معانی 1) وقف كردن و 2)برانداختن و نابود كردن مشتق گردیده است.
هر چیزیكه برای خداوند قربانی می شود یا وقف می گردد غیرقابل بازگشت است و بنابراین معنی دوم كلمه حرم یعنی برانداختن و نابود كردن با این معنی ارتباط داده شده است. كلمه عبری حرم عموما برای نابودی ملتهای بت پرست استفاده میشود و علاوه بر آن كاربردهای مختلف دیگری هم دارد.
یك Anathema یا Herem كسی یا چیزی است كه بی هیچ حرفی برای خدا وقف شده است و هر آنچه كه وقف خداوند نیست باید جزا دهد و این جزا چیزی جز مرگ نیست.
با این تعبیر كلمه عبری بیانگر معنی وقف شده برای نابودی است. بنابراین برداشت اكثر دانشمندان معنی این كلمه را نفرین شده بیان كرده اند. برای مثال در كتاب Duet بتی وجود دارد كه نام آن Anathema بمعنی نفرین شده است.
بطور خلاصه با توجه به مطالب بالا از دیدی متفاوت می توان معنی دیگری از این كلمه برداشت نمود كه این معنی همانا پیشنهاد شده به خداوند است......
مبنع: سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ayandoo
09-09-2007, 14:59
البته اون تاپیک فوق العادست.اما حیف انا تما ست که تاپیک نداشته باشه.من
خودم سرم خلوت شه همکاری میکنم تاز doyenfery هم نیست وگر نه این تاپیکو میترکوند .اونم خوره انا تماست.

ممنون دوست عزیز

IcY
09-09-2007, 15:26
دستت شما درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بابت بیوگرافی گروه

گروهه فوق العاده ایه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ولی تواینجافکرکنم کم طرفدار داره!!!

desertwolf
09-09-2007, 15:37
ممنون از اطلاعاتی که دادی.
اسم بسیار با مسمایی انتخاب کردند!

desertwolf
09-09-2007, 15:50
چیزی که در مورد این گروه خیلی جالبه، تغییر سبک آهنگ های اونهاست. این چرخش به سمت Doom Metal به نظر من بسیار قابل توجه و قابل بحث هست. چیزی که شاید نشانه یه جور رشد و عرفان خاص خود اون هاست.
این مسئله در lyric آهنگ هاشون هم مشخص هست.
و اوج این عرفان و حالت خلسه وار رو می شه در آهنگ flying دید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ayandoo
10-09-2007, 03:09
Death Doom metal
Doom metal
Atmospheric rock

تقریبا می شه گفت هر زمانی که گروه بر پایه افکار نسبتا شخصی فردی به روال کارش ادامه داده سبکشم عوض شده

desertwolf
10-09-2007, 07:25
Death Doom metal
Doom metal
Atmospheric rock

تقریبا می شه گفت هر زمانی که گروه بر پایه افکار نسبتا شخصی فردی به روال کارش ادامه داده سبکشم عوض شده

شاید همینطور که تو می گی هست.و این تغییر سبک ها می تونه نشون دهنده تغییرات درونی در افکار سازنده کارها باشه. البته من در مورد سبک ها اطلاعات زیادی ندارم و علاقه من هم نسبت به این کارهای گروه به خاطر چیزی فراتر از اینهاست. من آهنگ های اونها رو حس می کنم و این برام خیلی ارزشمند هست.

vashka
10-09-2007, 11:26
منم با desertwolf موافقم سبک anathema

Doom/Death Metal, Atmospheric Rock

ولی یک نکته و اونم اینه که Lyrical them برای anathema

Doom, Internal Struggles, Love, Despai

desertwolf
10-09-2007, 23:39
خوشحالم که علاقه مندان Anathema کم کم دارن پیدا می شن! امیدوارم همینجوری ادامه پیدا کنه!:20:

ayandoo
11-09-2007, 16:10
ترجمه Regret

در حالیکه از تو دور می شوم
خیلی دور
در اتاقی پر از جمعیت احساس تنهایی میکنم
فراری نیست از این
ترس
افسوس
تنهایی
تصویر عشق و نفرت
تصاویری هستند با هم در چشمانم
پس مانده خنده هایی که میمیرند
انعکاس گریه های خاموش
آرزو دارم ندانم آنچیزی را که حالا میدانم
جرقه خاطرات شکنجه گر من است
گاهی اوقات به یادم می آید همه دردی را که دیده ام
گاهی اوقات فکر میکنم که چگونه ممکن بود که بشود
تصویر عشق و نفرت
تصاویری هستند با هم در چشمانم
پس مانده خنده هایی که میمیرند
انعکاس گریه های خاموش
و بعضی وقتها امیدم را از دست میدهم
از کسی که شدم
باید روبرو شوم با آن چیزی که انجام دادم
مزه تلخ و شیرین سرنوشت
نمیتوانیم تجاوز کنیم به گذشته ها
پیدا کردن جواب هدفم
نیرویی که از دست ندادم هرگز
میدانم که راهی وجود دارد
نوشته نشده آینده ام
چون ورق برگشته
ولی من هرگز نیاموختم که بدون افسوس زندگی کنم

نظرتون راجب این کار چیه

deicide
11-09-2007, 17:14

دوست عزيز ayandoo سلام
منظور Hectorist عزيز اينه که در اين تاپيک :

کلا در مورد موسيقي متال بحث مي شه و چون گروه مورد معرفي شما هم متال محسوب مي شه ، بهتر بود که اين مباحث اونجا مطرح ميشد . چون احتمال بسته شدن اين تاپيک هست و خوب زحمات شما به هدر مي ره.
ارادتمند
DEICIDE

Doyenfery
11-09-2007, 18:57
یه لحظه فک کردم پدرام اینجا پست داده (آواتار عکس varg رو که دیدم )..
حیف که مجبورم الان برم و این تاپیکو دیر دیدم (پادگان لعنتی دست از سر کچله ما بر نمی داره :دی )

البته اون تاپیک فوق العادست.اما حیف انا تما ست که تاپیک نداشته باشه.من خودم سرم خلوت شه همکاری میکنم تاز doyenfery هم نیست وگر نه این تاپیکو میترکوند .اونم خوره انا تماست.

این تیکه رو خوب اومدی:27:

desertwolf
12-09-2007, 02:41
اینم ترجمه آهنگ One Last Goodbye از آلبوم Judgment که خودم خیلی بهش علاقه دارم.
اگرم اشتباهی هست لطفا تذکر بدید و ببخشید!
البته سعی کردم ترجمه لغت به لغت انجام ندم و بیشتر حال و هوای این Lyric رو منتقل کنم.

How I needed you
How I grieve now you're gone
In my dreams I see you
I awake so alone

I know you didn't want to leave
Your heart yearned to stay
But the strength I always loved in you
Finally gave way

Somehow I knew you would leave me this way
Somehow I knew you could never.. never stay
And in the early morning light
After a silent peaceful night
You took my heart away
And I grieve

In my dreams I can see you
I can tell you how I feel
In my dreams I can hold you
And it feels so real

I still feel the pain
I still feel your love
I still feel the pain
I still feel your love

And somehow I knew you could never, never stay
And somehow I knew you would leave me
And in the early morning light
After a Silent peaceful night
You took my heart away
I wished, I wished you could have stayed

چقدر به تو احتیاج داشتم.
چقدر از رفتن تو غمگینم.
در رویاهایم تو را می بینم
و وقتی بیدار می شوم بسیار احساس تنهایی می کنم.

من میدانم تو نمی خواستی بروی.
قلب تو در آرزوی ماندن بود.
ولی نیرویی در تو که من عاشقش بودم،
بالاخره راه را نشان داد.

به نوعی می دانستم تو مرا اینگونه ترک می کنی.
به نوعی می دانستم تو هرگز...هرگز نمی توانی بمانی.
و در روشنایی سحرگاه،
پس از شبی آرام و ساکت،
تو دل مرا بردی.
و من اندوهگینم.

در رویاهایم من می توانم تو را ببینم.
میتوانم به تو بگویم که چه احساسی دارم.
در رویاهایم می توانم تو را نزد خودم نگه دارم.
و این رویا بسیار واقعی می نماید.

من هنوز درد را حس می کنم.
من هنوز عشق تو را حس مس کنم
من هنوز درد را حس می کنم.
من هنوز عشق تو را حس مس کنم

به نوعی می دانستم تو مرا اینگونه ترک می کنی.
به نوعی می دانستم تو هرگز...هرگز نمی توانی بمانی.
و در روشنایی سحرگاه،
پس از شبی آرام و ساکت،
تو دل مرا بردی.
من آرزو داشتم...آرزو داشتم تو می توانستی بمانی.

[Lyrics & Music: D. Cavanagh]

در آینده ترجمه Flying که بهترین آهنگی هست که تا بحال شنیدم رو هم میذارم.

desertwolf
15-09-2007, 05:08
این مطلبی هست که همراه آهنگ Everything ،که به صورت single منتشر شده، در سایت رسمی Anathema اومده:

"این آهنگ به صورت مستقل از هر کمپانیی ضبط و میکس شده است.
ما تصمیم گرفته بودیم این آهنگ را به عنوان تشکر از مردمی که به Anathema و کارهای ما وفادارند، مستقیم و به محض اتمام ساخت آن پخش کنیم.
Anathema در حال حاضر بودجه ای برای عرضه کار ندارد.
به همین دلیل ما قسمتی را برای کمک های شما در نظر گرفتیم که در آنجا می توانید با کمک نقدی کوچکی، گروه را برای ضبط کارهای جدید یاری دهید.
ما در بازگشتمان آهنگ های بیشتری در هفته ها و ماههای بعد برای دانلود آماده می کنیم . این نسخه ها انحصاری هستند و در جاهای دیگر ارائه نشده اند.
این یک موقعیت برای مردم است که بجای پر کردن جیب تاجرانی که پشت پرده هستند، حمایت مستقیم از گروه به عمل آورند.
هدف این آهنگ امید است. به حقیقت. ما به خاطر این بسیار مفتخریم. امیدواریم از شنیدن این آهنگ لذت ببرید، همانطور که ما از ساختنش لذت بردیم.
با احترام Anathema
ادامه دارد..."

اینجوری معلوم نیست تا کی باید منتظر آلبوم بعدی بود!!(اگه آلبومی در کار باشه!) :46::8:

دانلود
Bit Rate: 256 kbps
size: 10.3

اینم خودم upload کردم
Bit Rate: 128 kbps
size:5.12

desertwolf
15-09-2007, 05:48
اینم ترجمه Forgotten Hopes از آلبوم Judgment

Hey you.. rotting in your alcoholic shell
Banging on the walls of your intoxicated mind
Do you ever wonder why you were left alone
As your heart grew colder and finally turned to stone

Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Do you ever dream of escaping?
Don't you ever dream of escaping...

Pathetic oblivion
Forgotten hopes buried in your soul's lonely grave
Pathetic oblivion
Remember how you were before you locked your heart away

Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Do you ever dream of escaping?
Don't you ever dream of escaping...

هی تو!.. داری در لاکی که از الکل دور خودت ساخته ای می پوسی.
به دیوارهای ذهن مستت کوبیده میشوی.
آیا هیچ وقت شده که تعجب کنی که چرا تنها رها شده ای؟
مانند قلبت که سردترشد تا اینکه در آخر تبدیل به تکه سنگی شد.

آیا من تو را به خاطر رویا دیدن سرزنش کرده ام؟
آیا من قلبت را شکستم و تو را گریان رها کردم؟
آیا تا به حال رویای فرار دیده ای؟
هیچ گاه رویای فرار نداشته ای...

فراموشی احساسی
امیدهای فراموش شده در گرو تنهایی روحت دفن شدند.
فراموشی احساسی
بیاد آور قبل از اینکه قلبت را رو به همه چیز ببندی چگونه بودی.

آیا من تو را به خاطر رویا دیدن سرزنش کرده ام؟
آیا من قلبت را شکستم و تو را گریان رها کردم؟
آیا تا به حال رویای فرار دیده ای؟
هیچ گاه رویای فرار نداشته ای...

Doyenfery
10-11-2007, 15:26
12. Anyone, Anywhere

No one seems to care anymore
I wander through this night all alone
No one feels the pain I have inside
Looking at this world through my eyes

No one really cares where I go
Searching to feel warmth forever more
The wheels of life they turn without me
Now you are gone... eternally

No...
Don't leave me here
The dream carries on
Inside
I know...
Its not too late
Lost moments blown away
Tonight

Mankind, with your heresy
Can't you see that this is killing me
There's no one in this life
To be here with me at my side

[Lyrics: D. Pybus, Music: D. Douglas & D. Cavanagh]

کسی , جایی

کسی انگار بیش از این اهمیت نمی دهد
متحیر و تنها مانده ام در این شب
کسی دردی را که در درون دارم حس نمی کنه
از درون چشمانم به این دنیا خیره مانده ام

کسی و اقعا اهمیت نمی دهد برای من چه اتفاقی می افتتد
در جستجوی احساسی گرم برای همیشه و همیشه بیشتر و بیشتر
چرخ های این زندگانی که گرداندند بدون من ...
اکنون تو را تا ابدیت از دست داده ام

نههههههههههههههههههه
اینجا رهایم مکن
رویا در درونم ادامه پیدا خواهد کرد
می داننننننننم
که هنوز خیلی دیر نشده است
لحظات مجهول زندگانیم اکنون به سراغم آمده اند
امشب

بشریت ،با فرقه ِ تو
نمی بینی که این دارد مرا می کشد
کسی یگر نمانده ، در این زندگی
که با من باشد و داشته باشد جانب مرا

Doyenfery
10-11-2007, 15:40
9. Emotional Winter

Speak to me
For I have seen
Your waning smile
Your scars concealed
So far from home, do you know you're not alone
Sleep tonight
Sweet summer light
Scattered yesterdays, the past is far away

How fast time passed by
The transience of life

Wasted moments won't return
And we will never feel again

Beyond my dreams
Ever with me
You flash before my eyes, a final fading sigh
But the sun will rise
And tears will dry
Of all that is to come, the dream has just begun

And time is speeding by
The transience of life

Wasted moments wont return
And we will never feel again

[Lyrics: V. Cavanagh, Music: D. Cavanagh]

زمستان شور انگیز

با من حرف بزن
چرا که من دیده ام
لبخند ماسیده بر لبت را
زخم هایت خفته مانده ان
بسیار دور از خانه ای ، می دانی که تنها نیستی (من هم با توام)
بخواب امشب
با رویای یک روز تابستانی
از گذشته فاصله گرفتیم ،گذشته خیلی دور افتاده

چقدر زمان زود گذشت
در این فراگذری عمر

لحظات تلف شده بر نخواهند گشت
و ما دوباره آن ها را حس نخواهیم کرد

در ورای رویاهایم
هننوز (همیشه) با من
تو مقابل چشمانم درخشییدی, آخرین لبخند ماسیده بر لب
ولی -از آنچه که در شرف وقوع است- خورشید در خواهد آمد
اشک ها خشک خواهد شد
و زمان خیلی زود گذشت
در این فراگذری (ناپایداری) زندگی

لحظات تلف شده بر نخواهند گشت
و ما دوباره آن ها را حس نخواهیم کرد

Doyenfery
10-11-2007, 15:42
7. Parisienne Moonlight

I feel I know you
I don't know how
I don't know why

I see you feel for me
You cried with me
You would die for me

I know I need you
I want you to
Be free of all the pain
You hold inside

You cannot hide
I know you tried
To be who you couldn't be
You tried to see inside of me

And now I'm leaving you
I don't want to go
Away from you

Please try to understand
Take my hand
Be free of all the pain
You hold inside

You cannot hide
I know you tried
To feel...
To feel...

ماه ِ دختر پاریسی

حس کردم می شناسمت
نمی دانم چگونه
نمی دانم چرا

دیدم که تو هم همچین حسی داری
با من گریستی
شاید برای من بمیری

می دانم که بهت نیاز دارم
می خواهم ازت
از تمام رنج و درد خودت را خلاص کنی
رنح و دردی که در درون پنهان کردی

نمی تونی که پنهان نگه داری
می دانم که سعی می کنی
که کسی باشی که نمی تونی باشی
تو سعی کردی که درون مرا ببینی

و من اکنون تو را ترک می کنم
(ولی)نمی خواهم
از تو دور باشم

لطفا سعی کن بفهمی
دستم را بگیر
خودت را رها کن از تمام ِ رنج و درد
رنج و دردی که در درون پنهان کرده ای

نمی توانی پنهانشون کنی
می دانم که سعی می کنی
که ... حسی داشته باشی
که ... حسی داشته باشی

Doyenfery
15-11-2007, 23:19
امیدهای فراموش شده در گرو تنهایی روحت دفن شدند
گرو نیست !
گور هستش ;)
Grave= گور ، قبر

pandemonium
19-11-2007, 19:56
WOW , My Love : ANATHEMA

عاشق آناتما هستم .

از محبوب ترین آهنگهام :

از جمله تعدادی از آهنگهای آناتما :

Parisienne Moonlight

Regret

AnyOne, AnyWhere

Alternative 4

,...

Rock Magic
19-11-2007, 20:05
WOW , My Love : ANATHEMA

عاشق آناتما هستم .

سبک Doom Metal محشره .عنصر احساس در Doom Metal به شکل بسیار قوی موج میزنه ...

محبوب ترین آهنگهای Vocal من تو سبک Doom Metal هستند.

از جمله تعدادی از آهنگهای آناتما :

Parisienne Moonlight

Regret

AnyOne, AnyWhere

Alternative 4

,...
ایول آهنگهای قشنگین

ولی سبکشون دووم نیست..آناتما بعد از سال 96 تغییر سبک داد..یعنی آخرین آلبومه دووم متال این بند Silent Engima بود بعدش کارها به سمت راک گرایش پیدا کرد که به نظره من هیچ چیز از ارزشهای گروه کم نکرد:40:

desertwolf
19-11-2007, 20:10
بعدش کارها به سمت راک گرایش پیدا کرد که به نظره من هیچ چیز از ارزشهای گروه کم نکرد:40:

ايول حال كردم. حرف خوبي زدي!!!:31:

pandemonium
20-11-2007, 17:42
تازه خیلی بهتر هم شدند !

Doyenfery
24-11-2007, 17:25
همونطور که محمد گفت (Rock magic) از سال 1995 به این ور آنادما راک کار کرده - از بعد از رفتن دارن وایت (وکال)
که شامل آلبوم های 1998 و 1999 Judgment هم میشه
از مضمون متن ترانه ها (علاوه بر موسیقی ) هم میشه اینو فهمید ( مثلا همین Parisienne Moonlight)
این آهنگ هم موضوعش تقریبا L O V E هستش ;)

Rock Magic
25-11-2007, 14:35
درسته

آناتما خداس!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه نفر رو از قلم انداختی!! Duncan Patterson که گرچه الان نیست ولی آهنگهای قشنگی ساخته مثه :

Alternative 4 و Lost Control و.. گویا قراره تو آلبوم جدید هم دخالتی داشته باشه!

Doyenfery
01-12-2007, 18:47
این پستو باید اینجا میدادم که اشتباهی تو یه تاپیک دیگه گذاشتم :27:
تقدیم به علاقه مندان :

nist engar2
05-12-2007, 00:32
بچه ها آهنگ Sweet Tears توی کدوم آلبومشون هست واقعا صدای وایت توی این آهنگ خیلی قوی آدم دوست داره همش صدای اونو تقلید کنه ولی نمیشه آنگار صداش تمام فرکانس های صوتی رو داره !!!!

amin.manson
05-12-2007, 14:23
فقط همينو مي تونم بگم وقتي كاراشو گوش ميدم ديگه رو زمين نيستم واقعا دوستش دارم بيشتر از اون چيزكه فكرشو بكني.

Metalzadeh
08-12-2007, 07:56
بچه ها آهنگ Sweet Tears توی کدوم آلبومشون هست واقعا صدای وایت توی این آهنگ خیلی قوی آدم دوست داره همش صدای اونو تقلید کنه ولی نمیشه آنگار صداش تمام فرکانس های صوتی رو داره !!!!

درود
این آهنگ در آلبوم Serenades هست :20:
براستی دارن وایت Anathema رو Anathema کرد... :5:
خوش باشید
پدرام

Cleeev
04-06-2008, 19:11
به خاطر بیوگرافی و توضیحاتی که گذاشتید خیلی خیلی تشکر میکنم...

من عاشق Anathema هستم... من خیلی آهنگ دارم ولی فقط بعضی از گروه ها و یا خواننده ها رو بهشون عشق میورزم... تا حالا بسیار پیش اومده که چندین ساعت متوالی آهنگای Anathema رو گوش کنم بی اینکه یه ذره خسته بشم... واقعا حس و حال بسیار زیبایی توی بعضی آهنگاشون هست...

این همه تاپیک در مورد گروه ها و خواننده ها هستش که به پای Anathema هم نمیرسن... حالا Anathema یه تاپیک داره خیلیم خوبه که داره... به نظر من Anathema کارش متفاوته و باید از اون چرندیات جدا باشه و برای خودش مستقلا یه بحث داشته باشه...

ایول به شماها و ایول به تمام طرفداران Anathema

Cleeev
30-11-2008, 01:38
خوشبختانه گروه الان توی یه تور هستش که دیروز و امروز (29 و 30 نوامبر 2008) توی یونان کنسرت داشتن و دارن که دیروز تو آتن بوده و امروزم توی Thessaloniki...

آلبوم بعدی گروه هم به نام Horizons مثل اینکه تاریخش تقریبا نهایی شده و قراره فوریه 2009 ارائه بشه... یعنی کمتر از 2 ماه دیگه شاهد آلبوم جدید ANATHEMA خواهیم بود... wow..... :8::8::8:

لیست آهنگای آلبوم Horizons 2009 هم تا الان اینا هستش:

که همونطور که میدونید سه تا از آهنگای این آلبوم تا حالا توسط خودشون پخش شده (نمونه) تا گوش بدید و لذت ببرید... A Simple Mistake و Everything و Angels Walk Among Us که در زیر لینک دانلود + lyric شون هست:

A SIMPLE MISTAKE

think for yourself you know what you need in this life
see for yourself and feel your soul come alive tonight
here in the moment we share, trembling between the worlds we stare
out at starlight enshrined, veiled like diamonds in..

...time can be the answer, take a chance, lose it all
it's a simple mistake to make to create love and to fall
so rise and be your master you don't need to be a slave
of memory ensnared in a web, in a cage

i have found my way to fly free from the constraints of time
i have soared through the sky seen life far below in mind
breathed in truth, love, serene, sailed on OCEANS OF BELIEF
searched and found life inside, we're not just a moment in time...

....can be the answer, take a chance lose it all
it's a simple mistake to make to create love and to fall
so rise and be your master you don't need to be a slave
of memory ensnared in a web, in a cage

EVERYTHING

Needed time to clear my mind

breathe the free air find some peace there

I used to keep my heart in jail

but the choice was love or fear of pain and

I...

chose...

love...

cos everything is energy and energy is you and me...

Light shines in through an open window

shines inside your heart and soul and

light will guide your way through time

and love will help you heal your mind and

life...

will...

be..

cos everything is energy and energy is you and me...

Angels Walk Among Us

(only you can heal inside,
only you can heal your life)

it must have been an angel
who counted out the time
yes it must have been an angel
who raised a knowing smile
and i just couldn't reach you
no matter how i tried
no i just couldn't reach you
so instead i ran to hide

mother can you hear me?
can you tell me, are you there?
father can you help me?
cos i know that you care
and i dont have to fight it anymore
for all those years i was dreaming
and i don't have to worry anymore
cos i found my belief in...
mother can you hear me?
can you tell me are you there?
father can you help me?
cos i know that you care

در آخرم از دوستان هر کسی پول زیادی داره حداقل واسه تلافی اینهمه مجانی گوش کردن آهنگاشون و لذت بردن از زیبایی آهنگای ANATHEMA به گروه کمک کنه تا از این وضع بد مالی نجات پیدا کنه... حیف که پول ندارم وگرنه خودم میشدم اسپانسرشون (چه توهمی)... :40::11:

در ضمن discography کامل ANATHEMA رو هم میتونید تو لینک زیر ببینید:

** آلبوم 2008 به نام Hindsight که توی لینک بالا میبینیدش فقط مجموعه ای حاوی اجرای مجدد و آکوستیک معروفترین آهنگهای گروه anathema هست که قرار بود اول اسمش Temporary Peace باشه که بعدا به Hidsight تغییر یافت... فقط جنبه دوباره خونی داره و چیزه خاصی نیست و کیفیت آهنگای اصلی رو هم نداره... و همچنین یه آهنگ جدید به نام Unchained (Tales Of The Unexpected) توی این مجموعه وجود داره...

:8: ما منتظر آلبوم 2009 هستیم... هیچ جا نمیریم همینجا هستیم... :8:

DaRiOuShJh
30-11-2008, 01:55
به به به این تاپیک کجا بود ما ندیده بودیمش!
کارای جدیدش رو گوش نکردم ولی گویا خیلی افت داشته!×!

Doyenfery
30-11-2008, 11:53
اوه SIMPLE MISTAKE عزیز ... متنشو درست دو سال پیش تو تاپیک برسی موسیقی متال ترجمه گذاشتم (صفحه 42-43 ) بودش ..
موسیقیش هم که ..out of mind ]داریوش چیزی نگو وگرنه میام ولیعصر و..[

آخرم از دوستان هر کسی پول زیادی داره حداقل واسه تلافی اینهمه مجانی گوش کردن آهنگاشون و لذت بردن از زیبایی آهنگای ANATHEMA به گروه کمک کنه تا از این وضع بد مالی نجات پیدا کنه... حیف که پول ندارم وگرنه خودم میشدم اسپانسرشون (چه توهمی)...

در مورد این موضوع مطلب خوندم .. ولی از من می شنوی باور نکن ;)

خوشبختانه گروه الان توی یه تور هستش که دیروز و امروز (29 و 30 نوامبر 2008) توی یونان کنسرت داشتن و دارن که دیروز تو آتن بوده و امروزم توی Thessaloniki

اینا معمولا تو یونان زیاد اجرا میزارن .. چون همونطور که خود ِ وینسنت تو مصاحبش گفته مخاطبان یونانی خوب باهاشون ارتباط بر قرار می کنن.
_______
پ . ن دسترسی به لینک مصاحبه ای که ازشون ترجمه گذاشتم هم بازم متاسفانه نیست ! {چون تو برسی موسیقی متاله}
خوش باشید.

jamalu
30-11-2008, 14:27
به به به این تاپیک کجا بود ما ندیده بودیمش!
کارای جدیدش رو گوش نکردم ولی گویا خیلی افت داشته!×!
افت نداشته داداش... تغییر سبک داشته... ولی بازم لنگه نداره... :27::40:

اینا معمولا تو یونان زیاد اجرا میزارن .. چون همونطور که خود ِ وینسنت تو مصاحبش گفته مخاطبان یونانی خوب باهاشون ارتباط بر قرار می کنن.

مخاطبای ایرانی هم... ولی حیف... :37: :2:

DaRiOuShJh
30-11-2008, 16:03
چرا اینجا ها همه دسته بزن دارن؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

افت نداشته داداش... تغییر سبک داشته... ولی بازم لنگه نداره... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ما این موضوع را افت در نظر میگیریم! دهه! چه معنی داره

Doyenfery
30-11-2008, 17:49
Angels Walk Among Us

it must have been an angel
who counted out the time
yes it must have been an angel
who raised a knowing smile
and i just couldn't reach you
no matter how i tried
no i just couldn't reach you
so instead i ran to hide

mother can you hear me?
can you tell me, are you there?
father can you help me?
cos i know that you care
and i dont have to fight it anymore
for all those years i was dreaming
and i don't have to worry anymore
cos i found my belief in...
mother can you hear me?
can you tell me are you there?
father can you help me?
cos i know that you care

فرشتگان در میان (زندگیمان) پا نهادن

تو فقط می تونی درونت را التیام بخشی
تو فقط می تونی زندگی ات را التیام (نجات دهی )

باید فرشته ای وجود می داشت؟
کی حساب زندگی رو نگاه می داشت؟
بله باید فرشته ای وجود می داشت
کسی که لبخندی را بر لب شکوفا می کرد
و من به تو نمی رسم
مهم نیست که چقدر براش تلاش کردم
نه من (هرگز) به تو نمی رسم
پس در عوض تو می دوم تا محو شوم

مادر می توانی مرا بشنوی ؟
می توانی بگویی، که آیا آنجایی (حضور داری)؟
پدر آیا می توانی کمکم کنی ؟
چون که می دانم که این تویی که اهمیت می دهی
و من نمی خواهم بیشتر از این بجنگم
برای تمام آن سا لها که من خیالبافیشون کردم
و من بیشتر از این نگران نیستم
چرا که من باورم را در آنها یافتم (در آن سال ها )

Doyenfery
30-11-2008, 18:10
افت نداشته داداش... تغییر سبک داشته... ولی بازم لنگه نداره... :27::40:

مخاطبای ایرانی هم... ولی حیف... :37: :2:

مخاطبای ِ ایرانی !
من فکر می کنم خیلی خیلی کم باشن
حداقل کسایی که حرفای ِ این گروه (همون اشعار ) این موسیقی تفکرانگیز رو بفهمه ..
من اول 2 ساعت پشت سر هم این ترانه رو گوش دادم - 1 ساعت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد ترجمش کردم

فرشتگان در میان (زندگیمان) پا نهادن

باید فرشته ای وجود می داشت؟
کی حساب زندگی رو نگاه می داشت؟
بله باید فرشته ای وجود می داشت
کسی که لبخندی را بر لب شکوفا می کرد
و من به تو نمی رسم
مهم نیست که چقدر براش تلاش کردم
نه من (هرگز) به تو نمی رسم
پس در عوض تو می دوم تا محو شوم

و من نمی خواهم بیشتر از این بجنگم
برای تمام آن سا لها که من خیالبافیشون کردم
و من بیشتر از این نگران نیستم
چرا که من باورم را در آنها یافتم (در آن سال ها )

وقتی حرف از مادر می زنه بی اختیار یادم ترانه ِ غم انگیز Mama Said متالیکا می افتم .

مارم به درستی مرا آموزاند
آنگاه که جوان بودم
که , زندگی کتابی است باز ,پسرم
نا تمام رهایش مکن .
فروزانترین شعله ,تند تر می سوزد
این است آنچه از او شنیدم
دل پسر در گرو مادر
ولی باید راهم را بیابم

دلم را رها کن
بگذار پسرت بزرگ شود
دلم را رها کن مادر
یا بگذار این دل آرام ماند
.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و وقتی حرف از پدر می زنه بی اختیار یاد ترانه Thorn Within (خار درون) می افتم .

پدر ببخشای مرا گناه کردم .
در این زندگی ای که درونم حس می کنم خطا کارم یاب و آنگاهکه بر چسب گناه کار بر من زده شد ،
این نشان شرم ! آیا باید از خواری به پاییین بنگرم
یا مستقیم به پیش بروم ،
و بدانم که تویی که باید سرزنش کنی....
من رازم
من گناهم
من خطا کارم

Rock Magic
30-11-2008, 18:25
این دو پست آخری اشک ما رو در اورد
چیزی که تو شعرای آناتما برام جالبه اشاراتشون به پدر و مادر هست که میتونه تمثیلی از مسیحیت باشه البته تو شعره A Simple Mistake هم اونجا که اشاره میکنه it's simple misteke To make to create love and to fall خیلی زیبا این بحث عشق و زوال رو بیان میکنه و البته تو ادبیات انگلیسی هم همیشه اشاره شده به این مساله که همون قصه آدم و حوا هستش

Cleeev
02-12-2008, 01:55
دوستانی که میخوان آلبوم 2008 رو دانلود کنن میتونن از لینک زیر بگیرنش... البته همونطور که گفتم، آلبوم 2008 توش فقط یه آهنگ جدید هست (به نامUnchained - Tales Of The Unexpected) و فقط یه مجموعه ای از بهترین آهنگای Anathema هست که دوباره ساختنشون که کیفیت آهنگای اصلی رو ندارن و ساده و تقریبا بدون افکت هستن... بازم قشنگن و زیبا... (فکر میکنم این دوباره خونی ها مربوط بشن به اون کنسرتشون که DVD ش رو هم دادن بیرون... احتمالا کنار کنسرت اینا رو هم ظبط کردن)..................

اسم این آلبوم اول قرار بود Temporary Peace باشه که بعد شد Hindsight.....

لیست آهنگای این آلبوم:

دانلود Anathema Hindsight 2008 :

پسورد: mp3zzz.blog.hr

:8:

##################

:40:

TheR0ck
03-12-2008, 03:53
ما این موضوع را افت در نظر میگیریم! دهه! چه معنی داره

البته من تو صلاحیت خودم در مورد نظر دادن درباره‌ی آناتما شک دارم،اما خب فکر میکردم آناتما تلفیق سبک داشته نه تغییر!!!البته اگه بدونی تلفیق چی میشه!...و تا اونجایی که حافظه‌ ضعیفم یاری میکنه وقتی درمورد تلفیق سبک در دانشگاه‌های موسیقی تدریس میشه یکی از مواردش استفاده از تجربیات آناتما به عنوان یکی از پیشگامان تلفیق ژانری(و نه ترکیب ژانری..بین این دو لغت فاصله‌ی زیادی هست) نام برده میشه...و بازم تا اوجایی که من میدونم آناتما تغییر سبکش دلیل خیلی خیلی مشخصی داشت!حالا اگه خیلی دوست داری بدونی میتونی بپرسی!

Rock Magic
03-12-2008, 14:34
البته من تو صلاحیت خودم در مورد نظر دادن درباره‌ی آناتما شک دارم،اما خب فکر میکردم آناتما تلفیق سبک داشته نه تغییر!!!البته اگه بدونی تلفیق چی میشه!...و تا اونجایی که حافظه‌ ضعیفم یاری میکنه وقتی درمورد تلفیق سبک در دانشگاه‌های موسیقی تدریس میشه یکی از مواردش استفاده از تجربیات آناتما به عنوان یکی از پیشگامان تلفیق ژانری(و نه ترکیب ژانری..بین این دو لغت فاصله‌ی زیادی هست) نام برده میشه...و بازم تا اوجایی که من میدونم آناتما تغییر سبکش دلیل خیلی خیلی مشخصی داشت!حالا اگه خیلی دوست داری بدونی میتونی بپرسی!

سلام
ورودتون رو خوش آمد میگم:11:
در مورده این تلفیقی که میگید آناتما دقیقا چه چیزی رو تلفیق کرده؟
یعنی فضا سازی گسترده با کیبورد و حالت اتمسفریک رو تلفیف در نظر میگیرید؟ یا منظورتون زمان Doom\Death کار کردن گروهه که جزو پیشگامان بوده و هیچ شکی نیس؟
لطفا توضیح بیشتری در این مورد بفرمایید.

TheR0ck
06-12-2008, 01:14
موضوع تلفیق که با عنوان Hybrid Theory تو دنیای موسیقی از اون یاد میشه شامل دو بخش میشه.

1.تلفیق ژانری
2.تلفیق ساختاری

تلفیق ژانری که از اسمش هم پیداست به معنای ترکیب یا جابجایی ژانر‌های مورد استفاده در یک اثر خاص موسیقیایی هست.به این صورت که آهنگساز از مولفه‌های ساختاری چند سبک برای ساخت اثرش استفاده میکنه.ساده‌ترین نوع تلفیق ژانری رو میشه تو کارای اولیه‌ی گروه‌های NU Metal دید که با تلفیق دو سبک رپ کُر و هوی متال به نتایج اولیه‌ و بعضا خوبی دست پیدا کرده بودند...معروف‌ترین موفق ترین نامی که در ابتدای مسیر تلفیق ژانری الان به ذهنم میرسه Rage Against the Machine که با اجرای رپ خود بر روی موسیقی متال ساخته‌ی گیتاریست معروفش Tom Morello موفقیت زیادی رو کسب کرد.نمونه‌های تلفیق ژانری بسیار زیادن ... و البته توضیح ضروری اینکه هر اسلشی تلفیق ژانری نیست !!

اما تلفیق ساختاری:
تلفیق ساختاری زیر بخش پیچیده‌ی نظریه تلفیق موسیقیایی هست که شامل همه‌ی تکنیک‌ها تلفیق ژانری میشه...اما خودش جدای از سر‌بخش ژانری(ش) دارای تکنیک‌ها و توصیفات دیگه‌ای هم هست.
تلفیق ساختاری بخش در یک کلام بخش پر جزئیات‌تر نوع ژانری‌ش هست که کمبود‌های اون رو جبران میکنه...در تلفیق ساختاری هنرمند با به کار گیری عناصر فضا سازی و مولفه‌های تثبیت شده‌ی آهنگ سازی در فضا‌های نامتعارف(استفاده‌ از ساز‌های نامتعارف یکی از نمونه‌های این قضیه هست) اقدام به خلق اثر میکنه که عموما دارای چندین و چند ویژگی شاخص سبک‌های مختلف هست.مثلا کارهای ابر گروه پینک فلوید در سال‌های پایانی دهه هفتاد و ابتدای هشتاد همگی تجربیات ناب و جدیدی بودند که بعد از گذشت شاید 2 دهه چرایی آن ها بر همگان معلوم شد.

و اما آناتما و دلیل این پست...آناتما از چند منظر پیشگام نظریه تلفیق هست که اولین آن تلفیق ژانری هست...بعد از دو آلبوم هیبرید ِ پینک فلوید که بازه‌ی زمانی 5 ساله‌ای رو پر می‌کردند(دیوار و برش نهایی) گروه دیگری به طور خاص از این موضوع در کار‌هاش استفاده نکرد تا سال‌ها ابتدایی دهه نود...احتمالا آناتما و اعضایش مثل هموطنان پینکی خود اولین گروهی بودند که به طور جدی تلفیق ساختاری رو ( و نه تلفیق ژانری...چون قبل‌تر از آناتما Rage Against the Machine این کار رو شروع کرده بود) در کارهاشون به کار بردند. معروف‌ترین مولفه‌ی کارهای آناتما از نظر شما چیه؟فضای دومستیک؟آناتما بعد از شروع همراه با 10 ها گروه دوم دیگه‌ی خود در سبک دوم متال کمی به مسیر خود پیچ داد و وارد موضوع ناب و دست نخورده‌ی تلفیق با 100 ها حالت ممکن برای یک آلبوم شد...Eternity که درست بعد از Siletn enigma منتشر شد اولین و جدی‌تری آلبوم با موضوع تلفیق ژانری در سرتاسر اروپا (و شاید جهان) بود.آلبومی که وقتی به آن گوش دهید تماماً در فضای دوم آن غرق خواهید شد اما چیزی به شما اجازه نمیدهد که بگویید این یک آلبوم دوم است.

استفاده از صدای خراشیده در دوم متال یک عرف هست...اما آنتما اون رو زیر پا ذاشت...ریتم‌های ملیودیک و بسیار دقیق و به نوعی طناز نیز از شرط‌ها دوم بودن هستند...آناتما صدای آرام و عمیق رو با ریتم‌هایش ترکیب کرد...و برای هر سازی که در آهنگ‌هایش به کار برد از فضا و عنصری با فاصله ی زیاد نسبت به بقیه بهره برد...شاید اوج تلفیق در این آلبوم رو بشه در آهنگ Suicide Veil دید که پر از عناصر دوم و هارمونیک در فضایی راک هست.حتی Ouro پایانی آهنگ نیز دوم کار شده تا بیشتر با نمونه‌ای عجیب از تلفیق روبرو شویم....

برای همه‌ی دلایل بالاست که گفته میشه آناتما یکی از پیشگامان و مهمترین عناصر تلفیق در موسیقی به شمار میره...و برای همینه که هیچ کس بعد از گذشت زمانی نزدیک به 13 سال از آلبوم یاد شده و انتشار 5 آلبوم دیگر نمیتونه بگه که کار‌های آناتما(به غیر از 2 آلبوم اول) دقیقا در چه سبکی قرار میگیره.
و شاید باز هم به همین دلیله که به عقیده‌ی بسیاری از فعالان اروپایی موسیقی آناتمابهترین گروه فعال موسیقی در تمام اروپاست.
با تشکر.

Rock Magic
06-12-2008, 01:23
بسیار بسیار متشکرم از توضیحات فوق العاده شما دوست گرامی

TheR0ck
06-12-2008, 01:28
خواهش میکنم...و یه چیزی که یادم رفت تو پستم اضافه کنم در مورد این پسوند ژانری آناتما هست...منظورم دقیقتر در مورد دث متال هست...یکی از ارکان دث متال تزریق خشونت از کلام یا ریتم هست...اصولا موسیقی دث (نه از نوع منفی البته) با انزجار و خشونت طلبی حرفش رو میزنه در حالی که تو هیچ کدوم از کارای آناتما نه انزجار و نه خشونت دیده نمیشه...پس چسبوندن پسوند دث متال به اسم این گروه کار کاملا اشتباهی هست.
مجدد تشکر.

Cleeev
06-12-2008, 02:45
... و اما چند تا عکس برگزیده از اجرای زنده ای که ANATHEMA روز 29 نوامبر 2008 (هفت روز پیش) در Fuzz club در آتن پایتخت یونان برگزار کرد:

عکس های بیشتر:

پشت صحنه:

Sha7ab
10-03-2009, 22:27
دوستان اینجا چرا خوابیده ؟
آلبوم جدید خیلی مونده منتشر بشه ؟

TheR0ck
10-03-2009, 23:48
متاسفانه آلبوم جدید وضعش معلوم نیست!
البته اونطور که رسانه‌های توی نت نشون میدن آلبوم june امسال منتشر میشه ولی خب تاریخ قبلی انتشار که حتی تو آمازون هم پیشفروش داشت 24 فوریه بود که تاخیر خورده بود...تاریخ فعلی که چندان قطعی هم نیست جوئن 2009 اعلام شده.امیدوارم اینبار دیگه تاخیر نخوره!این آلبوم 3 ساله که روی دست آناتما مونده!خدا میدونه چرا اینهمه مشکل پیش میاد!

Cleeev
15-03-2009, 15:47
امیدوارم اینبار دیگه تاخیر نخوره!این آلبوم 3 ساله که روی دست آناتما مونده!خدا میدونه چرا اینهمه مشکل پیش میاد!
اینبار دیگه به نظر میاد قطعی باشه... این قضییه هم "میگن" به خاطر مشکلات مالی بوده... امیدوارم زودتر آلبوم جدیدشون بیاد تا دل ما رو شاد کنه...

---------------------------------------------------------------------------

چه عجب یه اخبار جدیدی غیر از تاریخ کنسرت ها توی سایتشون گذاشتن...

چقدرم قراره بعد از آلبوم جدید فعال بشن...

البته اینجور که گفتن که توی این اجراها قراره ضبط های جدیدشونو اجرا کنن پس احتمالا باید آلبوم جدید این ماه یا ماه بعد ارائه بشه چون اجرای اولی که توی تونس هستش چهارم ماه بعده...

:23:

mr_darknox
29-04-2009, 23:38
آناتما كارهاي بي نظيري داره... حتي حالا كه خودم شخصا با كارهاي جديدش مثل قديمي هاش حال نمي كنم نمي تونم بگم كارهاش قوي نيست...
اما اي كاش سبك و قدرتي كه تا قبل از سال 2000 داشت رو حفظ مي كرد...
تو اين آلبوم جديدش هم كه البته اجراي زندست angles üalk among us فوق العادست!
فكر مي كنم ترك no one is free با 3تار اجرا شده اينطور نيست؟

Cleeev
13-05-2009, 16:51
آناتما كارهاي بي نظيري داره... حتي حالا كه خودم شخصا با كارهاي جديدش مثل قديمي هاش حال نمي كنم نمي تونم بگم كارهاش قوي نيست...
اما اي كاش سبك و قدرتي كه تا قبل از سال 2000 داشت رو حفظ مي كرد...
تو اين آلبوم جديدش هم كه البته اجراي زندست angles üalk among us فوق العادست!
فكر مي كنم ترك no one is free با 3تار اجرا شده اينطور نيست؟

ولی به نظر من کارهای جدیدشون پیشرفت خوبی داشته و من بیشتر خوشم میاد...

angles walk among us واقعا فوق العاده س ولی چرا زنده گوشش دادید... این و چند تا ترک دیگه رو توی سایتشون واسه دانلود گذاشتن:

از منوی بالای سایتشون Multimedia رو بزنید...

no one is free هنوز گوشش ندادم... یعنی هنوز دانلودش نکردم... منتظرم اجراهای زنده که تموم شد و CD یا DVD آلبوم رو دادن بیرون یا میخرمش یا دانلودش میکنم... ولی چون خیلی دوستشون دارم شاید رفتم یه مسترکارت گرفتم آهنگاشونو خریدم که یه کمکی هر چند کم و 2-3 دلاری بهشون کرده باشم...

البته میخوام اجرای زنده رو دانلود کنم بسیار مشتاق به این کارم... :40:

Cleeev
23-06-2009, 04:18
Anathema قیافه سایتشون رو عوض کردن و دارن پیشرفت های زیادی توی سایتشون ایجاد میکنن... ایول... کارشون درسته... برید سایت جدید رو ببینید:

Doyenfery
25-06-2009, 01:08
are
ali shode
.
.
.
harchand Flashi ke baraye ghadim vaghean ziba bood

______

"Tour dates"

bakhshe jalebi bood

:)

Cleeev
11-09-2009, 12:13
مدل سایتشون رو برگردوندن به همونی که قبلا بود ولی بسیار پیشرفته تر و قشنگ تر... سایتشون عالی شده و بخش فروشگاه و ویدئو و عکسم اضافه کردن... حالا میشه گفت که یه سایت برازنده نام Anathema دارن...

به نظر میاد به زودی باید شاهد ارائه رسمی آلبوم جدیدشون باشیم... :42: :8:

Cleeev
06-11-2009, 05:24
آخه این چه وضعشه...؟؟؟ پول ما ایرانیا میره لبنان یه طرف، هر چی کیف و حاله این لبنانیا میبرن... چی میشد وضعیت کشورمون یه جوری بود که حالا که Anathema اومده اینورا و قراره توی بیروت (پایتخت لبنان) پخش داشته باشه یه سرم میومدن تهران یه حالی به ما میدادن...؟؟؟!!! اه... گند بزنن به این وضعیت...

Doyenfery
06-11-2009, 05:51
یهوووووووووو

پس لبنانو افتادیم.... بالاخره به یکی از آرزو هامون میرسیم :40: Anathrma live

ای جان

ولی شنبه هفته آیندست... باید زود تر جنبید
______

گند بزنن به این وضعیت...

بله دیگه زنده باد آزادی - دقیقا 3 ماه پیش من برای کنسرت ِ Dream Theater یک میلیون و 400 تومن خرج کردم .

این یعنی دقیقا 14 برابره پول بلیط درجه یک کنسرت !

اونوقت ترکایه استانبول ریلکس ساعت 6 (زمانی که می باید کنسرت شروع میشد ) با تاکسی تشریف میوردن کم کم !

ما بیچاره ها از 2 و 40 دقیقه اونجا ایستاده بودیم تا 11 شب.

اینو گوش بده تا کمی دردت التیام پیدا کنه :

Doyenfery
06-11-2009, 06:01

جالبه To Die For هم همون روز اجرا دارن / Abba هم چند روز قبلشون ظاهرا ...

______
ویرایش
______

کنسرت Abba Fever همین امشبه ;)

Doyenfery
06-11-2009, 06:06
سالن

قیمت بلیط :
ایستاده : 52 پوند لبنان

نشسته : 75 پوند لبنان

(هر پوند لبنان حدود 1500 تومان )

نام سالن : Forum de Beyrouth

زمان : شنبه 14 نوامبر - 23 آبان . ساعت 20 (به وقت محلی ) 21:30 به وقت تهران.

Cleeev
07-11-2009, 12:00
سالن

قیمت بلیط :
ایستاده : 52 پوند لبنان

نشسته : 75 پوند لبنان

(هر پوند لبنان حدود 1500 تومان )

نام سالن : Forum de Beyrouth

زمان : شنبه 14 نوامبر - 23 آبان . ساعت 20 (به وقت محلی ) 21:30 به وقت تهران.

aaaaaaa.... تصورشم نمیکردم چنین جاهایی توی لبنان داشته باشن... گفتم الان حتماً باید عین برادران حزب الله عین یه بچه خوب بری بشینی روی صندلی از جاتم تکون نخوری عین مراسم سینه زنی بشینی فقط تماشا کنی... ولی الان که اینا رو دیدم میبینم که بعععللللههه.... اون جلو بخش ایستاده هم داره و بساط جنب و جوش به راهه... :27:

ما که از این پولا نداریم داشتیمم دلمون نمیومد اینهمه خرج کنیم... خرج خودش زیاد نیست ولی خرج رفتن و اقامتش زیاده... اصلاً نمیصرفه... من Anathema رو توی تهران میخوام... یعنی میشه یه روزی آرزوهای ما به واقعیت بپیونده خداااا...؟؟؟

رفتی اونجا سلام ما رو هم بهشون برسون... عکس مکسم اگه راه دستت بود یه صفایی بده...

Doyenfery
07-11-2009, 23:29
هی.... دست رو دلم نذار که خونه !

امروز صبح اول وقت رفتم آژانس .. بهم گفتن که ویزا لاقل یه هفته طول می کشه که آماده شه !

والسلام نامه تمام .:13:

حتی واسم تماس هم گرفت سفارت ... فایده ای نداشت :41:

به آخرین پرواز هم که چهارشنبه ست ساعت 17:45 هم نمی رسم.

لعنت به من که سایت این آنادما رو هیچ باز نکردم این چن وقته. امروز طوری بودم که اگه کارد تو شکمم می کردی

خون نمیومد

تقصیر خودمه.

الان منم باید بشینم آرزو کنم که ای کاش تهران میشد بیان . مطمئنم لااقل 30 - 40 هزار نفر میومدن !:8:

لعنت به همه چی.

____
خیلی دوست داشتم اینارو تا قبل ازینکه 40 سالشون بشه ببینم .. دفعه دیگه اشتباه نمی کنم .. حداقل هفته ای

یبار آفیشال سایتشون رو باز می کنم تا دیگه اینطوری نشه.

Cleeev
08-11-2009, 10:13
هی.... دست رو دلم نذار که خونه !

امروز صبح اول وقت رفتم آژانس .. بهم گفتن که ویزا لاقل یه هفته طول می کشه که آماده شه !

والسلام نامه تمام .:13:

حتی واسم تماس هم گرفت سفارت ... فایده ای نداشت :41:

به آخرین پرواز هم که چهارشنبه ست ساعت 17:45 هم نمی رسم.

لعنت به من که سایت این آنادما رو هیچ باز نکردم این چن وقته. امروز طوری بودم که اگه کارد تو شکمم می کردی

خون نمیومد

تقصیر خودمه.

الان منم باید بشینم آرزو کنم که ای کاش تهران میشد بیان . مطمئنم لااقل 30 - 40 هزار نفر میومدن !:8:

لعنت به همه چی.

____
خیلی دوست داشتم اینارو تا قبل ازینکه 40 سالشون بشه ببینم .. دفعه دیگه اشتباه نمی کنم .. حداقل هفته ای

یبار آفیشال سایتشون رو باز می کنم تا دیگه اینطوری نشه.

هی داد بیداد... :41:

اون خبرم که من گذاشتم یه روز بعد از اینکه توی سایتشون گذاشتن اینجا گفتم... دیگه زودتر از این نمیزارن توی سایتشون (البته جدیداً فعال تر شدن)...

حالا زیاد خودتو ناراحت نکن... برو از سایتای تورنت دو تا ویدئوی کاملی که خودشون از اجراهاشون ساختن رو دانلود کن و ببین تا دردت التیام پیدا کنه... A Moment In Time و Where You There

البته توی تهران بزارن احتمالاً یه 10 هزار نفری میان ولی نه دیگه 30-40 هزار نفر... واسه خود ایرانیاشم نمیرن... البته شتر بیند در خواب پنبه دانه... حالا نه که خیلی گروهای خارجی میتونن بیان توی ایران اجرا داشته باشن ما داریم سر تعدادش بحث میکنیم... :27:

هییییییی... :13:

Doyenfery
08-11-2009, 16:16
اون خبرم که من گذاشتم یه روز بعد از اینکه توی سایتشون گذاشتن اینجا گفتم

جدا ؟؟ !!

پس تقصیر خودشونه که خیلی تنبلن !:13:

حالا زیاد خودتو ناراحت نکن... برو از سایتای تورنت دو تا ویدئوی کاملی که خودشون از اجراهاشون ساختن رو دانلود کن و ببین تا دردت التیام پیدا کنه... A Moment In Time و Where You There

لینکشون بذاری تو پروفایلم یا پیغام خصوصی کنی ممنون می شم :20:

در ضمن شک نکن تو یه سال آینده تو هر کدوم از کشورای اطاف کنسرت بذارن .. من رفتم.:46:
پوستشونم قلفتی می کنم :31:

_____

قول می دم از خود تهران فقط 20 -30 هزار تا برن . از شهرستان ها هم حالا حساب کن . (پسر ما یه پا متخصص ِ

آنادماییم واسه خودمونااا :5: )

واسه خود ایرانیاشم نمیرن

دقیقا همین جوابه شماست. ایرانی ها چیزی برای ارائه ندارن . اصلا تو بیا موسیقی اینا رو با این پاپ کارایه ایرانی قیاس کن :

تو تئوری ببین اینا چی نوشتن اونا چی. خندت میگیره اونوقت.:27:

Rock Magic
08-11-2009, 16:25
آقا یه مینی بوس بگیریم با بچه ها بریم لبنان !

Doyenfery
08-11-2009, 23:18
نه ما این کنسرت رو بخاطر اطلاع رسانی بد بند تحریم می کنیم ..:27:

:5:

Cleeev
09-11-2009, 03:45
لینکشون بذاری تو پروفایلم یا پیغام خصوصی کنی ممنون می شم :20:

چرا توی پروفایل...؟؟؟ جنایت که نمیخوایم بکنیم... میزارم همینجا هر کی خواست بیاد seed بشه... من خودم حدود 6 ماهه فایلای DVDrip شون رو seed م ولی یکی پیدا کردم که DVD کامله هنوز 30 درصد از 4 و خورده ای گیگش مونده...!

Anathema - A Moment in Time DVDRip - 646MB

Anathema - Where You There DVDRip - 746MB

Anathema.Were.You.There.DVDR-KRiEG - 4421MB

Anathema Full Discography (til 2003's A Natural Disaster album) - 842MB

البته این آخری اجرا نیست بلکه کل آلبوم های Anathema تا آلبوم 2003 یعنی A Natural Disaster هستش که البته یه تورنت دیگه هم هست که آلبوم Hindsight هم توشه که متأسفانه seed مید هیچی نداره و کلاً از دور خارج شده... به هر حال میتونید آلبوم Hinsight 2008 رو هم از تورنت زیر بگیرید (البته این تورنتایی که من اینجا گذاشتم همگی تقریباً از وضعیت خوبی برخوردارن و به اصطلاح پر seed و اینان مخصوصاً این پایینی):

Anathema - Hindsight 2008 - 72MB

اگه سابقه کار با Torrent رو داشته باشید درمیابید که اون سایتی که لینکاش رو گذاشتم فقط یه موتور جستجو هستش که با کلیک روی اسم سایتایی که لیست کرده میتونید به اون سایت برید و فایل تورنت رو بگیرید و با برنامه ای مثل BitTorrent دانلودش کنید... توی همین فوروم بگردید آموزشش هست...!

در ضمن شک نکن تو یه سال آینده تو هر کدوم از کشورای اطاف کنسرت بذارن .. من رفتم.:46:

پوستشونم قلفتی می کنم :31:

حالا بهشون رحم کن... :31:

قول می دم از خود تهران فقط 20 -30 هزار تا برن . از شهرستان ها هم حالا حساب کن . (پسر ما یه پا متخصص ِ 

آنادماییم واسه خودمونااا :5: )

حالا هر وقت دیدیشون قبل اینکه پوستشون رو بکنی بهشون بگو یه سر بیان ایران شاید معجزه شد برادران بسیجی بهشون مجوز دادن ما بریم عین بچه های خوب و مثبت بشینیم روی صندلی و عین مراسم عزاداری فقط بهشون نگاه کنیم و هیچ جنب و جوشیم نکنیم...! :13:

دیگه واسه یه لبنان رفتنم که پول کشور خودمون داره اونجا حرومشون میشه، باید ویزا داشته باشیم و تأییدمون کنن که بتونیم بریم کشورشون...! :19::19::19::19::19:

دقیقا همین جوابه شماست. ایرانی ها چیزی برای ارائه ندارن . اصلا تو بیا موسیقی اینا رو با این پاپ کارایه ایرانی قیاس کن :

تو تئوری ببین اینا چی نوشتن اونا چی. خندت میگیره اونوقت.:27:

100 درصد موافقم...

Cleeev
28-01-2010, 12:23
بروبچ ارازلی که دلشون میخواد Anathema رو از نزدیک ببینن، از این نزدیک تر نمیشه...

در ماه پنجم سال جدید یعنی می 2010، چند تا اجرا توی ترکیه دارن که از الان دارن بلیتاش رو میفروشن... یعنی حدود 4 ماه وقته خواستید برید توی سایتشون توی بخش tour و may 2010 نوشته...

Doyenfery
01-02-2010, 13:07
اینو از دست نمیدم !

هرچند که 23 خرداد هم باز بریم استانبول.

____
از سایت رسمی گروه :

07-05-2010TRISTANBUL, MACKA KUCUKCIFTLIK PARK (OPEN AIR)

این دقیقا جاییه که ِDream theater تیر ماه امسال کنسرت داشت. جایه ترو تمیزی نیست :13: ... [عکساشو میذارم ]

08-05-2010TRANKARA, ODTU VISNELIK (OPEN AIR)

.
.
.
این دقیقا جاییه (آنکارا) که من درست تو همین تاریخ میبایست امتحان تافلم رو بدم.. پس 100 +100 = 200 درصد میرم.

شاید هم اگه از نظر زمانی تداخل بود روز قبلش که تو استانبول هست رو..

پایه مایه کی هست؟

حالا سه ماه و 5-6 رو زمان دارید فکر کنید.

Cleeev
21-04-2010, 07:25
چند روز پیش یه خبر بسیار خوب در مورد زمان عرضه آلبوم بعدی Anathema، گروهی که عاشق کارشونم توی فیدام دیدم که واقعاً خوشحالم کرد... براتون ترجمه ـش میکنم و مینویسم تا تمام دوستداران پارسی زبان Anathema بدونن...

----------------------------

Anathema New Album: We Are Here Because We Are Here

Anathema دیگه میتونه به صورت رسمی در مورد عرضه هشتمین آلبوم استودیوییش که مشتاقانه انتظارش رو میکشیم به اطلاعتون برسونه که آلبوم " WE’RE HERE BECAUSE WE’RE HERE " (ما اینجاییم، چون اینجاییم) در روز 31 می 2010 (9 خرداد 1389) توسط Kscope Records عرضه خواهد شد. 

" 'We’re Here Because We’re Here' توسعه طلبانه ترین آلبوم Anathema تا به امروزه و به مراتب بهترین کاریه که تا به امروز انجام دادیم. نه فقط به خاطر اینکه ما به عنوان نگارندگانش پیشرفت کردیم، بلکه به این علت که زمان مناسب رو در اختیار داشتیم و فرصت این رو داشتیم تا بتونیم بهترین محتویات رو انتخاب کنیم و روشون متمرکز بشیم. ما به موسیقی ها این شانس رو دادیم که نفس بکشن و توسط خودشون زنده و به صورتی جادوگونه تموم بشن - هر نوا به اندازه تمام موسیقی عالیه. این آلبوم ترکیبی از بهترین شاهکارهای گروهه؛ گرانمایه ترین خواندن های Vincent و John و بهترین نوشته های من " - Danny Cavanagh 

Vincent براتون در مورد ریشه های مبهم نام آلبوم میگه:

"عنوان ' We're Here Because We're Here ' از آهنگی الهام گرفته شده که اولین بار درون سنگرهای متفقین در جنگ اول جهانی شنیده شده. آهنگ ها به شیوه 'Auld Lang Syne' (شعری اسکاتلندی نوشته رابرت برنز) نواخته شدن؛ موسیقی ای که برای تجدید قوا و صف آرایی مجدد مبارزان و زنده نگه داشتن اخلاقیات و معنویات در درون آن ها که پی در پی میبایست اجساد و لاشه های فراوان و ترسی غیر قابل وصف رو تحمل میکردن ، استفاده میشده. روح پشت اون کلمات و سؤالات عمیقی که بدون واسطه به مغز خطور میکنن، همگی ما رو تحت تأثیر قرار میدن. از اینرو، این لغات رو به کار بردیم تا بتونیم روح و همبستگی ای که هر 6 عضو گروه با هم دارن رو منعکس کنیم. ما تجربیاتی غیر قابل باور رو در همه سطوح به اشتراک گذاشتیم و این واقعیت که، قوی تر، بسیار مصمم و مطمئن تر در دید عمومیمون ظاهر شدیم عهدیه به قابلیت بازگشت و تغییر پذیریمون؛ هم فردی و هم جمعی." 

Danny ادامه میده:

"همبستگی بسیار عمیق تر از موسیقیه و میشه گفت، هدایت موسیقی، ساخته ای از پیوند ما با همدیگه ـس؛ یه خانواده واقعی در حس هر کلمه."

با در نظر داشتن این مطالب، گروه میتونه به اطلاعتون برسونه که خواهر John Douglas یعنی Lee به صورت تمام وقت به ما پیوسته و در مورد وارد شدنش اینطور میگه :

"این واقعاً عالیه که همکاری موسیقیایی بیشتری داشته باشم و احساس میکنم خوندنای من تجسم و عمق بیشتری به نیروی درونی گروه میده. من به صورت طولانی حضور خواهم داشت، پس بزن بریم، من آماده ـم واسه ادامه دادن!"

کلیات آلبوم توسط Steven Wilson (Porcupine Tree)z میکس شده و دارای ویژگی های حساسیت و دقت Dave Stewart (Stewart/Gaskin, Porcupine Tree)z توی مرتب سازی بخش ها و توانایی های مدیریتی Jon Astley (The Who, Led Zeppelin)z افسانه ای هستش. همچنین آهنگ 'Angels Walk Among Us' دارای مهارت های زیرکانه و دقیق Ville Valo (H.I.M)z در آواهای پس زمینه ـش هست.

لیست کلی قطعات این آلبوم به شرح زیره:

Thin Air - هوای تازه، فضای خالی، هیچ

Summernight Horizon - وسعت افق شب تابستانی

Dreaming Light - نور رؤیایی

Everything - همه چیز

Angels Walk Among Us - فرشتگان در میانمان هستن

Presence - پیشگاه

A Simple Mistake - خطایی ساده

Get Off, Get Out - تبرئه شدن، رها شدن

Universal - همگانی، فراگیر، دنیایی

Hindsight - ادراک

جزئیات پیش فروش به زودی بر روی سایت در دسترس خواهند بود.

ترجمه از خودم (Tran$laTed bY HoboRg) منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرگرفته از Anathema.ws

YeeEEeeeEEEHHHHaaaaaaa
Woooo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AnaTheMa's NeW AlbuM Will Be ouT jusT iN 39 daYs... wooooooooooow i can't keep in da Placee... I'm so happy

with me....
ANaTheMa
AnaThema
AnaThema
  AnATHemA

WE ARE HERE , CAUSE WE ARE HERE JUST WAITING FOR ANATHEMA

ANATHEma
AnaTHEma

wheeeeeew

someBody JusT fU'cKin PowEr me DowN

Cleeev
21-04-2010, 22:57

Cleeev
24-04-2010, 09:00

Cleeev
24-04-2010, 11:32

Cleeev
30-04-2010, 21:03
woW Wow WoOw...

دنی، آهنگ اول آلبوم جدید رو پخش کرده و واقعاً عالیه... الان دارم با شوقی وصف ناپذیر و چشمانی اشک آلود اینو مینویسم... :37:

Oh my..... وااااای خدا من تحملشو ندارم... براتون آهنگ Thin Air از آلبوم We're Here Because We're Here رو یه جا دیگه آپلود کردم تا بتونید دانلود کنید... Lyric و عکس آلبومم زدم تو خود فایل mp3 بزنید دانلود کنید حالشو ببرید...

Anathema - We're here Because We're Here 2010
01 Thin Air

Love is free
In time, in peace
And now is here
This life, this dream…

You know how it feels but… is it all in your mind?
When you know how it feels to be pushed and pulled through your life
And sometimes it seems like there is life in your eyes
And all that I know is I love you

Yes I love you

And it feels like we're already flying
But the air is too thin and we're dying
The clouds all around take us higher
The world far below is on fire
I hold out my hand just to touch you
And all that I know is I love you
A vision a promise of heaven
A reason for being forever

You're just a whisper away

We've come too far to turn back
This is where we stand and face it
This is who we are, one step closer
Into thin air we will go there

I feel you breathe
You're just a whisper away

This is who we are one step close
Into thin air we will go there

We've come too far…

This is where we stand…

That's just GREAT... :40:

Anathema - We're Here Because We're Here Samples

Burger TV interview with Vincent Cavanagh

گالری عکس

وای خدا من دیگه تحمل ندارم... میخوام پیش خریدش کنم... فقط 21.10 دلار درمیاد... خداااااااااااااااا

سه تا آهنگ دیگه هم از این آلبوم طی سال های قبل توسط خودشون پخش شدن (البته آهنگای اصلی کیفیت بالاتری خواهند داشت) : Angles Walk Among us, A Simple Mistake, Everything

من تا 31 می میمیرم... :19:

:8::24::32::26::headphone:happy:

Cleeev
30-04-2010, 22:06
woWOwowowWOWoW

مثل اینکه امشب باید کلی هیجانم بزنه بالا... تو فوروم همسایه، Omid_Z ، آهنگ Dreaming Light رو کاملش رو گذاشت...

هر چی تو اینترنت بگردید فقط فایلای ناقص و دموی این آهنگو که خودشون پخش کردن میبینید ولی وقتی نسخه کاملشو دیدم و گوش کردم واقعاً متحیر شدم........

خدااااااا.... من امشب تا صبح با این چند تا آهنگ خواهم مرد.........

Anathema - We're Here because We're Here - 2010
03 Dreaming Light

lyric ـشم فقط در حد همون نسخه های ناقص آهنگ توی اینترنت هستش که فقط قسمت اول آهنگه... بقیه ـشم خودتون میفهمید دیگه... سخت نیست...

Suddenly
Like there's no meaning

Suddenly
Feeling's being

And you
Shining sudden though

Steals my mind like the sunrise
Dreaming light of the sunrise

........

:42::wub::headphone

کی پایه ـس پیش خریدش کنیم...؟

L.A.M.P.A.R.D
01-05-2010, 18:42
anathema مثل همیشه غوغاست:37:

Cleeev
02-05-2010, 23:40
فکر نکنم تا حالا این عکسشونو دیده باشید...

Cleeev
05-05-2010, 07:25
Wheeeew wooooo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] yeeeeeeeeeeee[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امروز، پنجم می بهتون نوید میدم که همین امروز میتونید تمامی آهنگ های آلبوم جدید رو دانلود کنید و دیگه تا 31 می منتظر نخواهید موند... :8:

ولی امروز، من جنایت بزرگی در حق Anathema ، گروهی که عاشقشونم انجام دادم... و اون چیزی نیست جز اینکه اولین کسی بودم در جهان که تمامی آهنگای آلبوم جدیدشون رو به تیغ حراج کشیدم... آیا Anathema منو میبخشه...؟

با هر اسمی که منو میشناسید، HoBorG, OperaTon, Cleeev, freeBom ، من همونیم که آهنگای آلبوم جدید رو توی تمام دنیا جار زدم... shame on me...

به هر حال کاریه که کردم و توی شات باکس last.fm و شبکه های تورنت، تمامی این آهنگا رو گذاشتم واسه دانلود...

به هر حال منم نمیکردم یکی دیگه میکرد و مطمئناً یکی دیگه هم ممکن بود به فکرش برسه فایلا رو از پلیر آنلاین تبلیغاتی که توی یکی از سایتای فروشنده گذاشته شده بود و فقط با دعوت از لینک دیگه ای میشد توش رفت، خارج کنه...! :41:

قطعات این آلبوم :

01- Thin Air

02- Summernight Horizon

03- Dreaming Light

04- Everything

05- Angels Walk Among Us

06- Presence

07- A Simple Mistake

08- Get Off, Get Out

09- Universal

10- Hindsight

Bit Rate : 186Kbps
کیفیت بالا و بسیار خوبه

میتونید قطعات این آلبوم رو جداگانه یا به صورت یه فایل zip کلی از هر یک از پوشه های زیر در 4shared.com یا mediafire.com که راحت ترید دانلود کنید (قبلش میتونید توی 4shared گوش بدینشون)...

همچنین میتونید از تورنت زیر دانلودشون کنید و با seed شدن، به دانلود و پایداری این آهنگا کمک کنید... در عرض کمتر از 10 دقیقه تعداد peer های این تورنت به 50 نفر رسید و الان وضع خوبی داره و حتی دیگه نیازی به سید بودن منم نداره... معلومه ملت خیلی تشنه بودن واسه شنیدن این آلبوم... :

برید حالشو ببرید... این یکی از بهترین روزای زندگی منه و واقعاً خوشحالم ولی اصلاً احساس خوبی ندارم از این کارم... همه لینکای بالا کار خودمه... :37:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rock Magic
05-05-2010, 11:22
دوست جان دستت درد نکنه ولی اگه دستم بهت نرسه!!!(اسمایلی طرفدار دو آتیشه آناتما!!)

Cleeev
05-05-2010, 22:45
دوست جان دستت درد نکنه ولی اگه دستم بهت نرسه!!!(اسمایلی طرفدار دو آتیشه آناتما!!)

من خودم طرفدار شونصد آتیشه Anathema هستم... ولی... به هر حال باید آدم آهنگو بشنوه و قبل از خرید داشته باشه... :31:

مطمئناً ضرر خاصی این کار من به Anathema نرسونده چون به اندازه کافی اجرا و فروش دارن و خواهند داشت که اصلاً به چشمشونم نیاد...

تازه این خارجیا اول آهنگو دانلود میکنن و یه فس گوش میدن بعد اگه ارزششو داشته باشه میرن میخرن...

توی لینک زیر میبینی که بعد از اولین شات من (OperaTon) که برای اولین بار این آلبومو گذاشتم واسه دانلود، سیل fu*ck ها سرازیر شده (البته به معنی خوبش :دی) و اینهمه آدم بعد از شنیدنش گفتن حتماً میخرن... :8:

تازه مشتریم واسه Anathema ـی عزیز جمع کردم... :31:

ولی خداییش این تورنته بهترین تجربه ـم بود... در عرض کمتر از یه روز 200 تا seeder و 300 تا peer دار شد...! واقعاً این نشون میده چقدر ملت بعد از 7 سال تشنه شنیدن آلبوم جدیدن...

حالا دیگه عذاب وجدانم کمتره... :31: :8:

کی فکرشو میکرد یه غیورمرد ایرانی چنین کاری بکنه... شرط میبندم حتی تصورشم نمیکردن یه ایرانی اولین کسی باشه که آلبومشونو پخش میکنه توی نت...! انقدر عشق Anathema زندگیمو پر کرده که بالاخره به قول حافظ اینا به پای معشوق دستی کشیدیم... :27:

mestry
05-05-2010, 23:12
خیلی ممنون برادر.......کارت واقعا بیسته........آناتمای خونم کم شده باید برم با این آلبوم جدیدی که گذاشتی آناتما تزریق کنم

mamad gonzo
06-05-2010, 20:15
ایول .... بابا ...
واقعا که با اینکار دل ما رو شاد کردی ولی اخه اناتما بیچاره ... گند زدی به هیکلشون.... ولی عیبی نداره .. میخواستن اینفدر کارشون خوب نباشه که ملت اینکارو باشون بکنن!:31:

Cleeev
07-05-2010, 00:20
دوستان توجه داشته باشید 4shared فایلا رو امروز پاک کرد و ایمیل زده که "به خاطر کپی رایت - بیه"... :دی :دی

تورنت های زیر و همچنین لینکای زیر رو میتونید مطمئن باشید هیچ وقت پاک نمیشن و خودم به شخصه اون تورنتو حداقل یکی دو سالی شبانه روز با سرعت بالا seed خواهم بود... :happy: :8:

Full Album :

فقط آهنگا به صورت تک تک و لینک مستقیم :

و همچنین این فولدر در MediaFire احتمالش کمه که مدیافایرم عین 4shared عقده ای بازی در بیاره و چنین فایلای پر دانلود و پر طرفداری رو پاک کنه... :

برید حالشو ببرید...

من خیلی دلم میخواد این آلبومو بخرم... ولی حیف که گمرک نمیزاره وارد بشن و چک میکنن و میگن حرومه...! اگه میشد راهی جور بشه آلبوم و تمام چیز میزای همراهش بهمون برسه واقعاً عالی میشد (البته با قیمت مناسب)... :happy:

ایول .... بابا ...
واقعا که با اینکار دل ما رو شاد کردی ولی اخه اناتما بیچاره ... گند زدی به هیکلشون.... ولی عیبی نداره .. میخواستن اینفدر کارشون خوب نباشه که ملت اینکارو باشون بکنن!:31:

:31:

تازه کلیم واسه ـشون مشتری جمع کردم... :20:

توی انجمن همسایه، یکی پرسید که خودم چجور این البومو گیر آوردم که براش توضیح دادم... اگه شما هم کنجکاوید بدونید چجوری این عمل ننگین رو انجام دادم میتونید اینجا بخونید :

:20:

Cleeev
08-05-2010, 13:45
Lyrics are now available here :

از آلبوم جدید بیشتر لذت ببرید... :8: :8: :8: :8: :8:

AmiIin
13-05-2010, 18:48
دوستان سلام !

من همین دیشب توسط اقای Cleeev با گوش کردن اخرین البوم Anathema با این گروه اشنا شدم و از سبک کلی کاراشون و چنتا اهنگاشون خوشم اومد ..... .
میشه دوستان لطف کنند چنتا از کارای برتر و منتخب این گروه رو واسه دانلود بذارن ؟

Cleeev
14-05-2010, 02:07
دوستان سلام !

من همین دیشب توسط اقای Cleeev با گوش کردن اخرین البوم Anathema با این گروه اشنا شدم و از سبک کلی کاراشون و چنتا اهنگاشون خوشم اومد ..... .
میشه دوستان لطف کنند چنتا از کارای برتر و منتخب این گروه رو واسه دانلود بذارن ؟

آلبوم آخرشون بود و دو تا از آلبومای خوبشونو برات گذاشتم تو فولدر زیر و میتونید دونه دونه یا به صورت فایلای زیپ _ کلی دانلودشون کنید :

↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑
We're Here Because We're Here - 2010
A Natural Disaster - 2003
Judgement - 1999

اگرم عین من اهل Torrent ـی، میتونی از تورنت زیر، همه ـشون به جز دو تا آخری (2008,2010) رو بگیری (خود منم مدت هاس یکی از seeder ـاشم) :

s_paliz
20-05-2010, 00:32
من اولین بار صداشون رو میشنیدم Cleev جان..

واقعا دستت درد نکنه خیلی زیبا بود لذت بردم. مخصوصا Angels walk....

sepehr_x50
28-05-2010, 00:19
Anathema - We're Here Because We're Here - 2010

MP3 CBR 320 kbps (LAME 3.93) - 134 MB
Genre: Psychedelic/Atmospheric Rock | RAR 3% Rec.

"We're Here Because We're Here" is the eighth studio album by British band Anathema.

Tracklist:
01. Thin Air
02. Summernight Horizon
03. Dreaming Light
04. Everything
05. Angels Walk Among Us
06. Presence
07. Simple Mistake
08. Get Off Get Out
09. Universal
10. Hindsight
Total Time: 58:06

Doyenfery
02-06-2010, 13:35
Anathema.Were.You.There.DVDR-KRiEG - 4421MB
کد:

ف.ی.ل.ت.ر.ه !!!

جایی دیگه نداریش ؟

Vamp!r3
02-06-2010, 13:53
اینم لینک مستقیم کل آلبوم :

sepehr_x50
02-06-2010, 14:30
ف.ی.ل.ت.ر.ه !!!

جایی دیگه نداریش ؟

Anathema - Were You There (2004) - DVD

TRACKS:
1.Intro: Childhood Dream
2.Balance
3.Closer
4.Pressure
5.Release
6.Forgotten Hopes
7.Destiny is Dead
8.Are You There?
9.One Last Goodbye
10.Pulled under at 2000 Metres a Second
11.Parisienne Moonlight
12.A Natural Disaster
13.Judgement
14.Panic
15.Temporary Peace
16.Flying
17.One Last Goodbye(acoustic, liverpool)

PASS: bunalti.com

sepehr_x50
02-06-2010, 14:37
Anathema - Were You There? DVD-R

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TRjODg1M2E4ZWIyZTUyZWU1YWIxZTJlNmU5OWI5Y2Y0ZmUxNzZ hMw%3D%3D&b=1

Format: DVD5
Screen: Anamorphic 16:9
Audio: Dolby digital stereo, Dolby digital 5.1
Region: 0, PAL
Language: English
Dutration: 109 minutes approx

Behsood
03-07-2011, 20:05
آخرین پست این تاپیک مربوط به 397 روز قبل است و جزو تاپیک های قدیمی انجمن محسوب میشود!

سلام
خوشحالم که این تاپیک برگشت ...
بهترین آهنگ آلبوم آخر رو انتخاب کنیم!
چطوره؟

از نظر من Simple Mistake بهترین تراک این آلبوم سراسر شاهکاره ...

mestry
03-07-2011, 21:14
برای من بهترین ترک آلبوم آخر Dreaming Light هست....واقعا قشنگه !

amir_91
03-07-2011, 23:44
به نظر من بهترین آهنگشون در مجموع FLYING هستش....از آلبوم آخر هم DREAMING LIGHT

Behsood
04-07-2011, 00:23
به نظر من بهترین آهنگشون در مجموع FLYING هستش....از آلبوم آخر هم DREAMING LIGHT

سلام
اون که بعله ...
اما من گفتم از آلبوم آخرشون بگید.

چرا که موقعی که آلبوم اخر اومد خیلی دوستان نتونستند احساساتشون رو در این تاپیک بروز بدهند!
به دلایلی که خودتون میدونید!!

Flying فوق العاده است در ضمن ...

Scary Feelings
04-07-2011, 00:36
Anathema - One Last Goodbye
نمیدونم مال همین آلبوم هست یا نه , اما واقعا واقعا واقعا دیووانش هستم .
Flying هم که ... :X

Behsood
04-07-2011, 00:47
Anathema - One Last Goodbye
نمیدونم مال همین آلبوم هست یا نه , اما واقعا واقعا واقعا دیووانش هستم .
Flying هم که ... :X

سلام
بله این هم مال آلبوم Judgement هست.
ترک لیست آلبوم جدید :

Thin Air
Summer night Horizon
Dreaming Light
Everything
Angels Walk Among Us
Presence
Simple Mistake
Get Off Get Out
Universal
Hindsight

Scary Feelings
04-07-2011, 01:02
سلام
بله این هم مال آلبوم Judgement هست.
ترک لیست آلبوم جدید :

Thin Air
Summer night Horizon
Dreaming Light
Everything
Angels Walk Among Us
Presence
Simple Mistake
Get Off Get Out
Universal
Hindsight
ممنون
عزیز یه لینکی چیزی اگه داشتی از آلبوم جدید تو تاپیک هم بزار , دمت گرم :40:

Kurosh
04-07-2011, 01:24
ممنون
عزیز یه لینکی چیزی اگه داشتی از آلبوم جدید تو تاپیک هم بزار , دمت گرم :40:
بیا رفیق

Behsood
06-07-2011, 22:35
سلام
دوستان یه خبر خوب!
5 سپتامبر مصادفه با روز ریلیز آلبوم جدید گروه به نام Falling Deeper .
قراره یه ویدئو هم از آهنگ Dreaming Light هم باشه تو دیسک.
آلبوم در لیورپول و در استودیوی Parr St Studios رریکورد و میکس شده،
که سابقه ی همکاری با گروه هایی مثل Coldplay رو داشته قبلا.

Dave Stewart در ترکیب موسیقی ارکسترال کمک کرده،
همون کسی که تو آلبوم قبلی هم دستی داشت.

قراره از صدای خانم Anneke van Giersbergen هم استفاده بشه.
ایشون هم قبلا همکاری شخصی با خود دنیل کاوانا داشته.

گروه امیدواره که هم طرفداران قدیم و هم جدید رو به یه اندازه خوشحال کنه.
دنیل کاوانا خودش گفته :

a nod to our past and a look to our future all at the same time, with a sound that is designed to transport you to the heart of the present moment

Dark Shine
07-07-2011, 11:55
دوستانِ طرفدارِ Anathema دیسکوی گروه در لینکِ زیر :20:

Behsood
18-03-2013, 21:47
سلام
تاپیگ زیر خاکی رو بیرون میکشیم!
آلبوم Falling Deeper
به نظرم بهترین تراک ها به ترتیب Sunset of Ages و Crestfallen بودند از نظر من.

veg7
04-05-2013, 15:42
عالی عالی عالی :n12:

Schiller
24-07-2014, 19:04
کارشون حرف نداره!
من دیوونه ی آهنگ Emotional Winter این گروهم... بی نظیره!!
چقدر متن و مفهوم آهنگاشون زیباست...
توی آلبوم جدیدشون هم آهنگ اول فوق العاده زیباست... و متفاوت...