PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست راهنمایی جهت انجام پروژه طراحی وب - خیلی سریع

asire_eshgh
14-08-2007, 09:15
با سلام
من دو تا گزینه برای انتخاب برای درس پروزه دارم

1. طراحی یک سایت دارای قابلیت خرید انلاین (انترنتی )

2. طراحی سایتی که در اون دیتا بیس بکار رفته شده باشه ( یعنی این سایت فابلیت ثبت نام رو داشته باشه و تا یوزر و پسورد نگیره وار سایت نشه . و امکاناتی رو برای اعضا فراهم کنه)

من حدود 1 ماه وقت دارم

تا حدودی اشنایی بازبان html )تگ های اولیه رو بلدم ) دارم

اما دیگه با هیچ ریان برنامه نویسی وب اصلا کار نکردم ( اما علاقه زیادی به یاد گیری اونا دارم)

سوالات:

1. به نظر شما کدوم گزینه برای منی که از زبان های وب چیزی بلد نیستم راحت تر والبته وفت کمتری رو می خواد سرفش کنی و اگه هر 2 گزینه سخت و وقت گیر هستند به من بگویید تا یه دنبال پروزه دیگری بروم (البته ابن رو هم بگم که من به طراحی سایت خیلی علاقه دارم)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

2. با کدم زبان برنامه نویسی طراحی اون راحت تر می باشد؟؟؟؟؟؟

3. ایا کتابی یا منبع مهمی رو میشناسید که به من معرفی کنید؟؟؟؟؟؟

ممنون می شم اگه جواب منو به سرعت بدید
با تشکر

amir abbas
14-08-2007, 11:35
شما باید php یاد بگیری. کتاب های زیادی هم براش ترجمه شده و یه سر به انقلاب بزنی می تونی کلی کتاب پیدا کنی ولی طراحی یه سایت مثل اون که می خوای اون هم تو یک ماه یه خورده سخته. شما اگر اصلا با زبان های برنامه نویسی تحت وب کار نکرده باشی فقط باید 1 ماه وقت بذاری با اصول برنامه نویسی آشنا بشی. زبان های برنامه نویسی تحت وب مثل php دقیقا ساختاری شبیه زبان برنامه نویسی C داره.
php هم میشه گفت از بقیه زبان های برنامه نویسی تحت وب یادگیریش راحت تره و منبع براش بیشتره

nasrin_va_sms
14-08-2007, 11:53
شما میتونین ازsource یه سایت استفاده کنین . مثلا ساده ترینش اینه که بخوای جمله هات حرکت کنن اگر از source یه سایت ، قسمت اون دستور رو کپی بگیری و اون دستور رو توی notepadبا پسوند htmسیو کنی هم نتیجه کارت رو میبینی هم کدها رو زود حفظ میشی چند بار این کار رو بکن بعدش برو توی سایتت ازشون استفاده کن . من همینجوری طراحی سایت رو تا سطح پیشرفته در عرض دو هفته فشرده یاد گرفتم .

موفق باشین

nasrin_va_sms
14-08-2007, 11:54
اما برای پایگاه داده میتونی از اکسس استفاده کنی

amir abbas
14-08-2007, 13:43
شما میتونین ازsource یه سایت استفاده کنین . مثلا ساده ترینش اینه که بخوای جمله هات حرکت کنن اگر از source یه سایت ، قسمت اون دستور رو کپی بگیری و اون دستور رو توی notepadبا پسوند htmسیو کنی هم نتیجه کارت رو میبینی هم کدها رو زود حفظ میشی چند بار این کار رو بکن بعدش برو توی سایتت ازشون استفاده کن . من همینجوری طراحی سایت رو تا سطح پیشرفته در عرض دو هفته فشرده یاد گرفتم .

موفق باشین

اگر در مورد چیزی اطلاعات ندارید خواهشا بقیه رو به اشتباه نیندازید.
کد php اصلا داخل کد صفحه نمایش داده نمیشه که این دوستمون بخواد ببینه و از داخل کد صفحه کپیش کنه تو سایت خودش. php روی سرور اجرا میشه و نتیجش برای کاربر ارسال میشه و تو صفحه چیزی غیر از HTML دیده نمیشه. درست مثل صفحات همین سایت. کد php هم مثل کد javascript نیست که از جایی کپی کنید تو سایت خودتون و انتظار داشته باشید کار کنه

asire_eshgh
14-08-2007, 14:44
شما باید php یاد بگیری. کتاب های زیادی هم براش ترجمه شده و یه سر به انقلاب بزنی می تونی کلی کتاب پیدا کنی ولی طراحی یه سایت مثل اون که می خوای اون هم تو یک ماه یه خورده سخته. شما اگر اصلا با زبان های برنامه نویسی تحت وب کار نکرده باشی فقط باید 1 ماه وقت بذاری با اصول برنامه نویسی آشنا بشی. زبان های برنامه نویسی تحت وب مثل php دقیقا ساختاری شبیه زبان برنامه نویسی C داره.
php هم میشه گفت از بقیه زبان های برنامه نویسی تحت وب یادگیریش راحت تره و منبع براش بیشتره

لطفا به سوال شماره 1 من جواب بدید

amir abbas
14-08-2007, 15:16
جواب سوال یک رو هم قبلا دادم
شما برای درست کردن سایتی مثل اون باید php یاد بگیرید

navid_hosseini_69
14-08-2007, 18:12
لطفا به سوال شماره 1 من جواب بدید

فکر کنم مورد دومی خیلی راحتر باشه! اما در هر دو صورت باید با زبان های سمت سرور آشنایی داشته باشی!!:40:

dj_mesmol
14-08-2007, 19:00
با سلام
دوست عزيز
اگه سيستمت قويه ويژوال دات نت (vISUAL sTUDIO.nET)رو نصب كن رو سيتمت خيلي كمكت ميكنه (براي طراحي )همچنين دستت بازه و مي توني با هر زبوني كه حال مي كني براي كد نويسي در سايتت استفاده كني(ضمنا php هم خيلي خوبه ولي براي شروع فكر كنم زوده)

ضمنا يه نصيحتي هم شما رو مي كنم كه سعي كن خودت پروژتو انجام بدي و فقط براي رفع اشكال از نت استفاده كن نه براي كپي كردن
چون انجام همين پروژه برات تجربه خيلي عاليه
باي