PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از كار افتادم مودم

Hot_birds
14-08-2007, 08:57
سلام
مودم يكي از دوستامون از كار افتاده
بعد حالا به من گفتن كه برم و درستش كنم
اونا فكر مي كنن من خيلي حاليمه
گرچه من تو كار نرم افزار و اينام
حالا اگه ممكنه بگيد ممكنه چه اتفاقاتي براش افتاده باشه و چي كار كنم كه درست بشه
راستي مثل اينكه قبلش كامپيوترشون ويروسي شده بوده
اگه ممكنه تمام موارد ممكن رو بنويسيد
خيلي ضروريه
باي

secure
14-08-2007, 14:15
1- راه انداز مودم رو چک کنید

2 ازش بپرسید احتمالا استباهی به پریز برق نزده

3-روی یه Slot دیگه نصبش کنید.

4-ویندوز رو چک کنید در صورت لزوم عوضش کنید .

5-توی Control Panle به قسمت Phone and Modem Option بعد در قسمت Modems مودم مورد نظر رو انتخاب کنید و به Propertise ش برین و یه تست انجام بدید

ahsanx
15-08-2007, 04:42
دوست عزیز بعد از انجام کارهایی که دوستمون گفتن و برای اینکه مطمئن بشی که مودم سالم هست , باید با مودم شماره گیری کنی و همزمان یه گوشی تلفن به خط وصل کنی و چک کنی که آیا مودم روی خط میاد یا نه . موفق باشی

matrix10
15-08-2007, 10:12
من هم اتفاقا يكي از دوستان با مودمش اشكال داشت ازم پرسيد من نتونستم بفمم كه چي هستش. اگه ميتونيد ممنون ميشم كمك كنيد.
كد 678 : پاسخي وجود ندارد.
اين پيغام نمي دونم از چي هستش. قبلا با همين خط تماس ارتباط داشته . اكانت اون هم اعتبار داره . نمي دونم اشكال از كجاست. فقط طرف مي گفت كه بعد از نصب ويندوز اين مشكل به نظر براش پيش اومده . من تمام برنامه را از جهت نصب چك كردم. به نظر مشكلي نبود. فقط خواستم دوباره مودم را نصب كنم كه بدشانسي سي دي اون را گم كرده.
اگه كسي راه حل اين مشكل يا راه انداز مودم كه اينتل توي مشخصات مودم در كنترل پنل نوشته بود را داره را بده كه بتونم به بنده خدا كمك كنم.
ممنون

ahsanx
16-08-2007, 04:54
من هم اتفاقا يكي از دوستان با مودمش اشكال داشت ازم پرسيد من نتونستم بفمم كه چي هستش. اگه ميتونيد ممنون ميشم كمك كنيد. كد 678 : پاسخي وجود ندارد.

اين پيغام نمي دونم از چي هستش. قبلا با همين خط تماس ارتباط داشته . اكانت اون هم اعتبار داره . نمي دونم اشكال از كجاست. فقط طرف مي گفت كه بعد از نصب ويندوز اين مشكل به نظر براش پيش اومده . من تمام برنامه را از جهت نصب چك كردم. به نظر مشكلي نبود. فقط خواستم دوباره مودم را نصب كنم كه بدشانسي سي دي اون را گم كرده. اگه كسي راه حل اين مشكل يا راه انداز مودم كه اينتل توي مشخصات مودم در كنترل پنل نوشته بود را داره را بده كه بتونم به بنده خدا كمك كنم.ممنون

دوست عزیز ارور 678 مربوط میشه به اون شرکتی که شما ازش کارت خریدی و در اصل 678 یعنی اینکه مودم شما سالم هست و شماره گیری هم

کرده ولی از اون شرکت به درخواست کانکت شما جواب نمیده . پس مودم شما اشکالی نداره و با یه کارت از شرکت دیگه و یا شماره دیگه از اون

شرکت میتونی کانکت بشی . در ضمن میتونی مدل دقیق مودم رو در تاپیک مربوطه بنویسی تا دوستان برای نصب مودم کمکتون کنن . موفق باشی

matrix10
16-08-2007, 08:35
دوست عزیز ارور 678 مربوط میشه به اون شرکتی که شما ازش کارت خریدی و در اصل 678 یعنی اینکه مودم شما سالم هست و شماره گیری هم

کرده ولی از اون شرکت به درخواست کانکت شما جواب نمیده . پس مودم شما اشکالی نداره و با یه کارت از شرکت دیگه و یا شماره دیگه از اون

شرکت میتونی کانکت بشی . در ضمن میتونی مدل دقیق مودم رو در تاپیک مربوطه بنویسی تا دوستان برای نصب مودم کمکتون کنن . موفق باشی

ممنون دوست عزيز.
پس بايد برم با اكانت خودم تست كنم ببينم مشكلي داره يا نه.

راستي مدل مودم دوستم اين هستش:
intel 536ep v.92
البته اين مدل توي مشخصات سخت افزاري ويندوزش خوندم. حالا نمي دونم همينه يا نه.
اگه برنامه نصبش را پيدا كرديد ممنون ميشم لينكش را بذاريد.

Hot_birds
16-08-2007, 08:54
ممنون
ولي ميشه در مورد 1 و 3 يه مقداري بيشتر توضيح بديد

hassan_mojtahedi
17-08-2007, 12:58
اول alt+del+ctrl رو بزن و تو پنجره ی processes پروسه ی dc.exe یا del.exe رو پیدا کن و end رو بزن و ok بعد
توی درایو ویندوز رو چک کن مثلا c یه فایل به نام del.exe یا dc.exe اونو پاک کن.اغلب مشکل های مودم همینه.

hassan_mojtahedi
17-08-2007, 12:59
سلام
مودم يكي از دوستامون از كار افتاده
بعد حالا به من گفتن كه برم و درستش كنم
اونا فكر مي كنن من خيلي حاليمه
گرچه من تو كار نرم افزار و اينام
حالا اگه ممكنه بگيد ممكنه چه اتفاقاتي براش افتاده باشه و چي كار كنم كه درست بشه
راستي مثل اينكه قبلش كامپيوترشون ويروسي شده بوده
اگه ممكنه تمام موارد ممكن رو بنويسيد
خيلي ضروريه
باي
اول alt+del+ctrl رو بزن و تو پنجره ی processes پروسه ی dc.exe یا del.exe رو پیدا کن و end رو بزن و ok بعد
توی درایو ویندوز رو چک کن مثلا c یه فایل به نام del.exe یا dc.exe اونو پاک کن.اغلب مشکل های مودم همینه.

ahsanx
18-08-2007, 04:07
اول alt+del+ctrl رو بزن و تو پنجره ی processes پروسه ی dc.exe یا del.exe رو پیدا کن و end رو بزن و ok بعد توی درایو ویندوز رو چک کن مثلا c یه فایل به نام del.exe یا dc.exe اونو پاک کن.اغلب مشکل های مودم همینه.

دوست عزیز اگه امکان داره در باره این دو تا کمی توضیح بده و آیا اینکه اینها ویروس هستن و در همه کامپیوتر ها هستن؟ چون ارور 678 مربوط به جواب ندادن isp هست . ممنون

hassan_mojtahedi
20-08-2007, 16:53
نه دوست عزیز ویروس نیستش و دو تا هم نیستن یه دونست اسمش delsim که تو پروسش dc.exe می نویسه
این یه نرم افزاره برای dial up کردن که در استارت آپ خودش اتوماتیک میره تو پروسه ها و دیال آپ می کنه و وقتی از دیال آپ میری این اررور رو میده که مودم در حال استفاده می باشد error 633
البته من احتمال میدم مطمئن نیستم. آخه واسه خودم چند وقتی این جوری شده بود و من فکر می کردم که مودمم از کار افتاده.واسه فامیلمون هم این طوری شده بود...

hassan_mojtahedi
20-08-2007, 16:59
ممنون
ولي ميشه در مورد 1 و 3 يه مقداري بيشتر توضيح بديد
مورد های 1 و 3 که دوستمون گفت :
1- راه انداز مودم رو چک کنید:باید بری تو کنترل پنل و modem and phone رو بزنی و در پنجره ی modem رو مودمت دوبار کلیک کن تو پنجرهی driver /update driver رو بزن و next اگه تونستی سیدی مودم رو هم بذار.
2 ازش بپرسید احتمالا استباهی به پریز برق نزده:نه نزده مگه دیوونست؟...:27::31:

مورد 3 رو از دوستمون باید بپرسی که منظورش از slot چیه؟

ahsanx
21-08-2007, 04:48
نه دوست عزیز ویروس نیستش و دو تا هم نیستن یه دونست اسمش delsim که تو پروسش dc.exe می نویسه

این یه نرم افزاره برای dial up کردن که در استارت آپ خودش اتوماتیک میره تو پروسه ها و دیال آپ می کنه و وقتی از دیال آپ میری این اررور رو میده که مودم در حال استفاده می باشد error 633
البته من احتمال میدم مطمئن نیستم. آخه واسه خودم چند وقتی این جوری شده بود و من فکر می کردم که مودمم از کار افتاده.واسه فامیلمون هم این طوری شده بود...

دوست عزیز اتفاقا من این مشکل رو دارم و میخواستم بعد از چک کردن لیست اشتراکها به انجمن ویروس برم و تاپیکی در این مورد بزنم . من تو

پروسسها و درایوها گشتم و این اسمها رو پیدا نکردم . اگه اطلاعاتی در این باره داری ممنون میشم منو راهنمایی کنی . من از برنامه سی ------

استفاده میکردم ولی موقعی که مدت زمان 1 ماهه اون تموم شد این اتفاق افتاد و من فکر کردم که این مشکل رو برنامه ایجاد کرده . بعضی وقتها

که تو اینترنت هستم خود به خود ارتباط من قطع میشه و وقتی دوباره میخوام کانکت بشم ارور میده که کامپیوتر شما یا یه کانکشن دیگه به اینترنت

کانکت هست و مودم در حال استفاده میباشد که برای کانکت دوباره باید حتما ری استارت کنم در ضمن اینو بگم که یه کانکشن جدید به اسم Intrrnet

connection درست میکنه که جای یوزر و پسورد نداره و به جای شماره نوشته 000 و زمان مشخصی نداره یعنی بعضی وقتها شبی 3 بار اینطوری

میشه و یا چند روز هیچ اتفاقی نمیافته . از دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه . با تشکر

hassan_mojtahedi
21-08-2007, 10:39
دوست عزیز اتفاقا من این مشکل رو دارم و میخواستم بعد از چک کردن لیست اشتراکها به انجمن ویروس برم و تاپیکی در این مورد بزنم . من تو

پروسسها و درایوها گشتم و این اسمها رو پیدا نکردم . اگه اطلاعاتی در این باره داری ممنون میشم منو راهنمایی کنی . من از برنامه سی ------

استفاده میکردم ولی موقعی که مدت زمان 1 ماهه اون تموم شد این اتفاق افتاد و من فکر کردم که این مشکل رو برنامه ایجاد کرده . بعضی وقتها

که تو اینترنت هستم خود به خود ارتباط من قطع میشه و وقتی دوباره میخوام کانکت بشم ارور میده که کامپیوتر شما یا یه کانکشن دیگه به اینترنت

کانکت هست و مودم در حال استفاده میباشد که برای کانکت دوباره باید حتما ری استارت کنم در ضمن اینو بگم که یه کانکشن جدید به اسم Intrrnet

connection درست میکنه که جای یوزر و پسورد نداره و به جای شماره نوشته 000 و زمان مشخصی نداره یعنی بعضی وقتها شبی 3 بار اینطوری

میشه و یا چند روز هیچ اتفاقی نمیافته . از دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه . با تشکر
تو ويندوزت يه كانكشن جديد ايجاد شده و خود به خود وصل ميشه به اينترنت
شايد اينجوري مشكلت حل بشه :
اول بايد اسم كانكشن رو پيدا كني ميري تو كنترل پنل رو Network Connections دوبار كليك كن و ببين اونجا به جز كانكشن خودت آيا كانكشن ديگه اي با اسم خاص وجود داره اگه داره اون رو پاك كن و اسمش رو به ياد داشته باش بعد:
برو تو درايو ويندوز مثلا C
البته اول SHOW HIDDEN FILES رو فعال كن چون اين پوشه مخفيه بعد برو
به اين آدرس C:\Program Files\Common Files
همون اسم كانكشن رو پيدا كن به صورت پوشه ي مخفيه (HIDDEN) از اونجا پاك كن و ريست.... شايد مشكلت همين باشه.:5:

matrix10
25-08-2007, 13:31
دوستان اشكال كار را پيدا كردم.
پيغام 678 كه باهاش مشكل داشتم از دوشاخه سيم بود كه ايراد داشت.
با تعويض قطعات ابتدا سيم بعد دوشاخ متوجه شدم كه اشكال از اينجاي كار بوده.
عجب سركار بوديم ها.

hassan_mojtahedi
28-08-2007, 08:04
دوستان اشكال كار را پيدا كردم.
پيغام 678 كه باهاش مشكل داشتم از دوشاخه سيم بود كه ايراد داشت.
با تعويض قطعات ابتدا سيم بعد دوشاخ متوجه شدم كه اشكال از اينجاي كار بوده.
عجب سركار بوديم ها.:31::39::39::39: