PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نمایش سایت لوکال بر روی سیستم های دیگر شبکه

mimidi
13-08-2007, 17:27
من یک وب سایت رو به صورت لوکال با برنامه wamp در MS Server 2003 بالا اوردم، حالا میخوام این وب سایت رو کامپیوترهای دیگه ی داخل شبکه هم بتونن با زدن یه آدرس ببینند.
میشه لطفا بگید از ابتدا باید چیکار کنم یا منبعی برای راهنمایی بهم معرفی کنید؟؟؟

secure
13-08-2007, 19:36
wamp یه وب سرور مجازیه فکر نکنم این قابلیت رو داشته باشه !

Nomber1
13-08-2007, 19:53
یه جورایی شما تمرین راه اندازی داشتین ...

ولی از تو امضای جناب secure میتونی لینک مورد نظر رو گیر بیاری ..

secure
14-08-2007, 00:23
درسته .شما می خواید که حتما از طریق Wamp باشه یا نه فرقی نداره .من الان Wamp رو برسی کردم وب سرور Apachee رو داره ولی فکر کنم اونم مجازیه.به غیر از اون جای دیگه ای همچین امکاناتی نداره.

mimidi
14-08-2007, 08:06
یعنی باید بشینم از اول IIS و PHP و Mysql نصب کنم؟؟؟
wamp یا Easeyphp یا هر برنامه دیگه ای فرقی نداره، من فقط میخواستم وارد نصب PHP و Mysql نشم چون وقتم کمه
نمیشه DNS رو روی همین سروری که wamp یا Easyphp میسازه ست کرد؟

secure
14-08-2007, 13:08
من این کارو انجام دادم .نشد.
فکر نمیکنم بشه این کارو کرد .چون این ها فقط وب سرور های مجازی هستن.

bassplayer
15-08-2007, 07:46
ميشه بفرماييد سرور مجازي چيه ديگه ؟
WAMP فقط يك برنامه براي سهولت نصب Apache & MySQL & PHP هست .
تفاوت نصب Apache به صورت manual و يا از طريق WAMP اينه كه نام سروسيس نصب از طريق WAMP تحت عنوان wampapche ثبت ميشه .
ببينم وقتي شما برنامه WAMP رو نصب ميكنيد و در مرورگر خودتون با آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به فايلهاي پوشه htdocs دسترسي داريد آيا اين به اين معنا نيست كه سيستم شما از طريق پورت 80 خدمات http ارائه ميده ؟
در صورتي كه هر سيستم ديگه اي هم IP يا Computer name شما رو از طريق پروتكل http درخواست كنه صفحه وب مورد نظر براي اون فرستاده نميشه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
يا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در ضمن در حال حاضر بنده اين قابليت رو دارم استفاده ميكنم .

mimidi
15-08-2007, 13:36
ایشون درست میگه، فقط باید در تنظیمات کارت شبکه در قسمت Dns لوکال Ip رو وارد کنیم

secure
15-08-2007, 19:42
اولا منظورم اینه که یه برنامه شبیه ساز سرور هست .نه خود وب سرور.تا حالا به گوشتون نخورده؟؟

دوما من که گفتم مطمین نیستم.

سوما اگه میشه بگید چه جوری تا منم یاد بگیرم.یعنی مراحلی که باید انجام بدم تا از یه سیستم دیگه تو شبکه به وب سایتی که از طریق wamp راه انداختم دسترسی داشته باشم.

بعد از طریق سیستم های دیگه چجوری دسترسی داشته باشیم ؟ یعنی تو قسمت address bar ای پی آدرس سیستمی رو که روش Wamp نصبه رو بدیم؟
ممنون.

bassplayer
16-08-2007, 12:11
ببينيد امروز من براي روشن شدن قضيه از دو تا كامپيوتر تو شبكه اينجا كه DHCP هست استفاده ميكنم .
computer name مربوط به سيستم خودم كه wamp روي اون نصب هست عبارت است از info و IP آدرس اون هم هست : 135.136.120.206
من وقتي در مرورگر خودم آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو ميزنم محتويات پوشه www به صورت ليست نمايش داده ميشه و اين هم به خاطر اينه كه من فايل index.php موجود رو حذف كردم . ميدونيد كه وقتي يك دايركتوري در وب درخواست ميشه و نام فايل ذكر نشه وب سرور در صورتي كه فايل index.php يا index.html باشه اون رو برميگردونه كه التبه ميشه ليست كردن دايركتوري ها رو غير فعال كرد .
خوب اين تصوير رو ببينيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توجه كنيد كه اين share folder نيست بلكه يك صفحه html هست كه آپاچي از روي ليست فايلها ساخته .

خوب كامپيوتر همكار من بازدن آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تصوير زير رو ميتونه ببينه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط چيزي كه ميمونه اينه در صورتي كه بخواد به جاي زدن computer name از IP استفاده كنه بايد تنظيمات ------ مرورگر خودشو غير فعال كنه .

secure
16-08-2007, 19:37
ممنون دوست عزیز.امتحان میکنم.