PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز Sp2 - برسین به دادم

mehdi_bjt
13-08-2007, 12:23
سلام
بعد از نصب اولیه ویندوز SP2 (کپی کردن فایل ها) زمانی که ویندوز سیستم
رو Restart میکنه سیستم من قفل میکنه و نصب ویندوز متوقف میشه .
در واقع در اولین Restart سیستم هنگام نصب سیستم قفل میکنه .
لطفا من رو راهنمایی کنید.

مشخصات سیستم من :
مادربرد : P4PE ASUS
رم : 256 DDR
CPU : 2.4 Full 1024 catch

Alastoor
13-08-2007, 12:28
سلام

يعني چي قفل مي كنه؟ يعني بعد ار Restart چه اتفاقي دقيقا مي افته؟

لطفا بيشتر توضيح دهيد.

mehdi_bjt
13-08-2007, 12:32
سلام

يعني چي قفل مي كنه؟ يعني بعد ار Restart چه اتفاقي دقيقا مي افته؟

لطفا بيشتر توضيح دهيد.
صفحه گرافیکی شروع ویندوز که یک نوار گرافیکی متحرک داره میاد.
بعد این نوار چند دور میزنه بعد متوقف میشه و سیستم هنگ میکنه.
با restart کردن مجدد هم همین اتفاق می افته.

TEC
13-08-2007, 12:49
با Cd ویندوز دیگه ای امتحان کردی؟
مطمئنی که این سی دیت سالمه؟

ahsanx
14-08-2007, 04:43
دوست عزيز به احتمال زياى سيدي خش داره يا سيدي رم ضعيف شده . درایو ویندوز رو هم به طور کامل فرمت کن . اگر به غیر از ویندوز ایکس پی ,

ویندوز دیگه ای هم داری و یا اگه بتونی از برنامه nc استفاده کنی میتونی اول ویندوز رو بر روی هارد کپی کنی و بعد نصب کنی که سرعت نصب هم

بیشتره . در سمت راست و پایین اسم فایلهایی رو که داره کپی میشه و کاری رو که داره انجام میده مینویسه چک کن ببین که همیشه در یه جا به

مشکل بر میخوره . اگه مشکل از اینها نبود امکان داره از کثیفی رم و یا دمای سی پی یو و یا کمبود شدت جریان پاور باشه ولی به نظر من احتمال

کمی وجود داره که مشکل شما سخت افزاری باشه . موفق باشی

mehdi_bjt
14-08-2007, 17:45
دوست عزيز به احتمال زياى سيدي خش داره يا سيدي رم ضعيف شده . درایو ویندوز رو هم به طور کامل فرمت کن . اگر به غیر از ویندوز ایکس پی ,

ویندوز دیگه ای هم داری و یا اگه بتونی از برنامه nc استفاده کنی میتونی اول ویندوز رو بر روی هارد کپی کنی و بعد نصب کنی که سرعت نصب هم

بیشتره . در سمت راست و پایین اسم فایلهایی رو که داره کپی میشه و کاری رو که داره انجام میده مینویسه چک کن ببین که همیشه در یه جا به

مشکل بر میخوره . اگه مشکل از اینها نبود امکان داره از کثیفی رم و یا دمای سی پی یو و یا کمبود شدت جریان پاور باشه ولی به نظر من احتمال

کمی وجود داره که مشکل شما سخت افزاری باشه . موفق باشی

فکر نکنم مشکل در Cd باشه . فایلها کپی میشن . هنگام load شدن قفل میکنه.

mohammad8
14-08-2007, 23:27
از سی دی رام نیست به نظرم یه قطعه شما مشکل داشته باشه ( cpu or ram )

Alastoor
14-08-2007, 23:38
سلام

قبلا هم Xp Sp2‌ روي سيستم نصب بوده؟

اينارو هم اگه چك نكردي چك بكن:

روي يه درايو ديگه نصب كن ببين فرقي نمي كنه؟

اگه يه ويندوز Xp ديگه اي داري اون رو هم امتحان كن.

ولي احتمالا مشكل سخت افزاري باشه.

nightmare
15-08-2007, 00:05
چند بار این مشکل رو دیدم ، تقریبا تو همه ی موارد هم که من دیدم ، علت Quick Format درایو در مرحله ی اول نصب بوده ، وقتی تو مرحله ی اول نصب Full Format انجام شده این مشکل هم بر طرف شده .

علت های دیگه هم 100 درصد میتونه داشته باشه که باید پیدا کرد و تست کرد . ممکنم هست که نا هماهنگی با یکی از سخت افزار هاتون باشه که اونوقت باید ویندوز رو با حالت بدون شناسایی سخت افزار ها نصب کنید ...

تا بعد ...

mehdi_bjt
26-08-2007, 22:09
چند بار این مشکل رو دیدم ، تقریبا تو همه ی موارد هم که من دیدم ، علت Quick Format درایو در مرحله ی اول نصب بوده ، وقتی تو مرحله ی اول نصب Full Format انجام شده این مشکل هم بر طرف شده .

علت های دیگه هم 100 درصد میتونه داشته باشه که باید پیدا کرد و تست کرد . ممکنم هست که نا هماهنگی با یکی از سخت افزار هاتون باشه که اونوقت باید ویندوز رو با حالت بدون شناسایی سخت افزار ها نصب کنید ...

تا بعد ...

ممنون . میشه یه کم بیشتر توضیج بدین...؟

nightmare
27-08-2007, 01:05
در مورد Quick Format و Full Format ، که همون اول نصب ویندوز تو اون محیط آبی رنگ خودتون تعیین می کنید که درایو به چه حالتی فرمت بشه . ( وقتی به مرحله فرمت درایو میرسه ) .

در مورد سخت افزار ها هم منظورم استفاده از برنامه هایی مثل nLite ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود که کمک می کنن شما یه سیدی ویندوز مخصوص واسه خودتون بسازید . مثلا خودتون درایور های سخت افزاری رو بهش اضافه کنید تا دیگه بعد از نصب و کپی کردن فایل ها نیازی به شناسایی از جانب ویندوز و معرفی درایور نباشه ، یا سئوالات نصب رو جواب بدید تا هنگام نصب دیگه از شما چیزی نپرسه و کل مراحل نصب با یه Enter تا آخر بره و بسیاری قابلیت های دیگه ....

و در کنار تمام این موارد ممکن هم هست شما یه مشکل سخت افزاری دارید که با XP سازگار نیست سیستمتون . یه بار سیدی رام رو هم عوض کنید ببینید نتیجه چیه ...

تا بعد ...