PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ريستارت كردن سيستم بعد از ظاهر شدن صفحه آبي

ناجکو
04-09-2005, 23:06
سلام
من براي آي اس پي خودم ار ويندوز 2000 استفاده مي كنم مدتيه كمه سرور من يه صفحه آبي ظاهر ميشه و يه تايمر تا 100 ميشمره بعد ريستارت ميشه - گفتم شايد مشكل از فرسوذگي سيستم باشه كل سيستم رو عوض كردم ويندوز جديد و غيره - متناسفانه اين سيستم هم همون مشكل رو داره لطفا كمكم كنيد كه دارم كلافه ميشم مرسي :cry:

ناجکو
04-09-2005, 23:09
در ضمن در صفحه آبي يه سري ارقام نوشته و صحبت از فيزيكال مموري مي كنه من منتظرم مرسي

AveCina
04-09-2005, 23:27
دلیلی که الان به ذهنم میرسه اینه :
گرم شدن بیش از حد قطعات سیستم !
یااینکه مدت زیادی روشن بمونن و زیاد ازشون کار بکشی !
راه حل : چند تا فن مناسب به همراه یک کولر نصب کن !

saghy
04-09-2005, 23:34
سلام
مشكلي كه باهاش مواجه شدين بيشتر در خطاهاي محاسباتي بوجود مياد كه يكي از دلايل ممكنه حرارت باشه . اما رم ... هارد ... پردازنده ... گرافيك هم در اين خطا دست دارن .
بايد يك به يك چك كني و البته به ترتيبي كه گفتم.

AveCina
05-09-2005, 00:20
یه سوال اینجا پیش میاد ! یعنی چی چک بکنی ؟
چطوری باید رم ... هارد ... پردازنده ... گرافيك رو چک کرد ؟

ممنون :arrow:

patal
05-09-2005, 00:44
ناجکو جان, سلام
به forum هاي P30\/\/ORLD خوش اومدي.

براي اينكه دوستان بتونند، بهتر كمكت كنند، جزئيات بيشتري از مشكلت بنويس.

چيزي كه به نظر من مي رسه اينه كه ويروس blaster رو گرفتي.
ويروس blaster رو مي شناسي؟
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ناجکو جون, پيشنهاد مي كنم، براي اينكه با محيط اينجا خوب آشنا بشي، دو topic زير رو حتما مطالعه كن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوش باشي،
©م.م.©

saghy
05-09-2005, 01:25
سلام
پاتال جان ايشون بدون ويندوز اين مشكل را دارن .. هنوز به ويروس نرسيده . من بارها اين مشكل صفحه ابي را ديدم . براي چك كردن چيزايي كه گفتم بايد يكي يكي عوض كنه و براي هارد بايد يه بار هاردشو صفر و بعد مجدد پارتيشن كنه .

Amir_P30
05-09-2005, 01:26
چيزي كه به نظر من مي رسه اينه كه ويروس blaster رو گرفتي.
ويروس blaster رو مي شناسي؟

احتمال بلستر كمه
چون اون وروس از 60 ميشمارد ميومد پايين

اين صفحه آبي يا صفحه مرگ ممكنه به علل مختلفي ظاهر بشه
كه يكي از عمده ترين اونها اشكال سخت افزاريه
(رم)

Rashidahwazian
05-09-2005, 01:27
من هم با Patal موافقم. اين شمردن از 100 به پايين كاريه كه Blaster هم مي كنه.

با يه ويروس كش امتحان كن. البته معمولا ويروس هاي تحت ويندوز با نصب ويندوز جديد از فعاليت باز مي ايستن ولي امتحانش ضرر نداره .

Amir_P30
05-09-2005, 02:18
من هم با Patal موافقم. اين شمردن از 100 به پايين كاريه كه Blaster هم مي كنه

بلستر از 60 ميشمارد . نه از 100

البته امكانش هست ولي ضعيفه

patal
05-09-2005, 08:50
ناجکو جون, يه نگاهي به topic زير بنداز، ضرر نداره.

sa3er
05-09-2005, 11:17
حتی يک درصد هم امکان اين نيست که سيستم ويروسی باشد

uu99
05-09-2005, 11:47
دوست عزيز من هم مدتها با اين مشكل مواجه بودم . با تغيير محل رم ممكن است كه مشكل حل شود و يا اينكه اگر از 2 رم استفاده ميكني آنهارا كنار هم قرار بده و يا محل اسلت رمها را تغيير بده .
اگر در مورد دوال چنل شنيده باشي يعني اينكه بايد رمها را يكي درميان قرار داد ولي رمهايي كه من داشتم وقتي يكي درميان قرار ميگرفتند اين خطا پيش ميامد .

'POP'
17-09-2005, 06:50
احتمال بلستر كمه
چون اون وروس از 60 ميشمارد ميومد پايين

كه يكي از عمده ترين اونها اشكال سخت افزاريه
(رم)
نه اين به ويروس مربوط نيست :happy: هر چند رضا رزاقي توي دانش و كامپيوتر ص61 ش46 جواب سؤال من رو اينجوري داده:
"... اطلاعات مربوط به رم شما روي صفحه نمايش به شكل كد ظاهر ميشن كه بكمك اين اطلاعات علت از كار افتادن سيستم و نخوه ي جلوگيري از تكرار اون رو در آينده متوجه ميشيد... و اين اطلاعات دردي رو از كاربر آماتور دوا نميكنه ‌...البته اگر اين خطا پي در پي و بيش از حد باشه به احتمال زياد در بخش حافظه و پردازنده دچار اشكال شدين.مثلا ممكنه خرابي و سوختگي رم يا بيش از حد گرم شدن CPU ..."
با اينحال چون من رو اين قبيل جوابها راضي نكرد يه چرخي با گوگل زدم و چيزهاي جالبي گيرم اومد كه شما هم با وارد كردن كليد واژه مربوطه و يا Blue Screen Of Death يا عبارت فارسي اون:صفحه ي آبي مرگ ، مطالب فارسي و انگليسي و تصاوير جالبي از خود پردازهاي ATM تا دستگاه هاي راهنماي مسافران در فرودگاهها كه به اين بلا مبتلا شدن و يا بروز اين اشكال در كامپيوترها سيستم عامل MAC تا ويندوزهاي 98 تا Xp مشاهده ميكنين :ohno: .يه جايي نوشته بود SP2 بنا بوده اينرو حل كنه كه البته نتونسته :angry: .
البته يه راهي كه فك كنم مناسبتره اينه كه Log فايلي كه در اثر اين خطا ايجاد شده رو بي كم و كاست به مايكروسافت بفرسته تا پاسخ اهل فنش رو بگيره :blink: (درستترش همينه) ;)

'POP'
10-11-2005, 02:46
بعد از دريافت همه ي بروزرساني هاي Sp2 و همه ي "وصله هاي جانبي" ، اين اشكال بكلي رفع شد.حتي با انجام يك دسته كارهاي غير عادي كه بدون شك بايد سر و كله ي صفحه ي آبي پيدا بشه...!
;)