PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] Adsl Fanava / شركت فن آوا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

iman2482
11-11-2014, 21:05
یعنی از سرعت اسمی کمتر نمیشه ؟ میخوام سرویس 1 مگ 6 گیگ بگیرم سرعت شبانش شلوغ باشه از 128 کمتر نمیشه ؟
من الان آسیاتک 2 مگ دارم ولی شبا سرعت 120 هست(یعنی سرعت اسمی سرویس 1 مگ) و برای همینم این ماه سرویسم تموم بشه تخلیه میکنم :n01:
خیلی هم پیگیری کردم و تلفن زدم ولی میگن همینه که هست
گفتم اگه اینطوریه ماه دیگه سرویس نمیگیرم گفت هر طور مایلین :n02: منم تخلیه میکنم تا یاد بگیرن شبانه از سرعت اسمی نباید کمتر بشه و با مشتری درست صحبت کنن

شما کدوم شهر هستین ؟ نماینده فن آوا از اصفهان اینجا نیست ؟

سلام
من گرگان هستم دوست عزیز
والا اینجا که خیلی بیشتر از این حرفهاست و اونی رو هم که گفتم احتمال داره سرعت افت داشته باشه رو حرف چند تا از بچه های این تاپیک گفتم که شدیدا شاکی بودن و تازه سرعتشون 170-180 بود که داشتن گردنمون رو میزدن اینجا :n02:

iman2482
11-11-2014, 21:09
الان از یه رفیقام کرمان هست پرسیدم گفت سرویس 1 مگ ماهی 6 گیگ دارم و سرعتش کمه حدود 100 هست
شب 100 و روز هم 100
اگه اینطوری باشه واقعا پایینه :n27:

سلام
به 2 دلیل میتونه این اتفاق افتاده باشه !
1- نویز شدید خط
2- اشتباه بودن پروفایل انتخابی برای مشترک
در هر صورت بهتون قول میدم با یک تماس با پشتیبانی اگر مورد دوم باشه که مشکلتون صد در صد حل میشه و اگر مشکل اول باشه در حد امکان وضعیت رو بهتر میکنن واست .
فرضیه پر بودن پهنای باند شرکت هم در این مورد منتفیه چون به هیچ وضع نمیزاریم وضعیت انقدر فاجعه باشه !:n02:

mostafamz2010
11-11-2014, 21:22
سلام
به 2 دلیل میتونه این اتفاق افتاده باشه !
1- نویز شدید خط
2- اشتباه بودن پروفایل انتخابی برای مشترک
در هر صورت بهتون قول میدم با یک تماس با پشتیبانی اگر مورد دوم باشه که مشکلتون صد در صد حل میشه و اگر مشکل اول باشه در حد امکان وضعیت رو بهتر میکنن واست .
فرضیه پر بودن پهنای باند شرکت هم در این مورد منتفیه چون به هیچ وضع نمیزاریم وضعیت انقدر فاجعه باشه !:n02:
سرویس 1 مگ 6 گیگ سرعتش توی روز 300 تا 400 هست ؟ اگه پهنای باند تا 6 مگ باز باشه که سرعتش حداقل توی روز باید خوب باشه! نه سرعت اسمی!
شب هم سرعتش از سرعت اسمی کمتر نشه خوبه

amirpers
11-11-2014, 22:03
دوستان من یه مشکلی دارم.
وقتی اینترنتم وصله و هیچ مشکلی نداره اگه مودم رو خاموش و روشن کنم چراغ Internet روشن نمیشه و اینترنت وصل نمیشه باید دوباره خاموش و روشن کنم تا درست شه.
قبلا که سرویس مخابرات داشتم اینجوری نبود.

amirpers
11-11-2014, 22:05
دوستان من یه مشکلی دارم.
وقتی اینترنتم وصله و هیچ مشکلی نداره اگه مودم رو خاموش و روشن کنم چراغ Internet روشن نمیشه و اینترنت وصل نمیشه باید دوباره خاموش و روشن کنم تا درست شه.

bilmazlar
11-11-2014, 22:52
سلام
قیمت 110 هزار تومانه
خیر محدود نمیشه
آره بستگی به مرکزی قرارداری حداقل روی 6 به بالا بسته میشه .
شبانش بستگی به شلوغی مرکز داره

ممنون از پاسختون.
فقط تو این قسمت سؤالم منظورم سرعت واقعی سرویس 2مگ نامحدود بود نه قیمتش:

سرعت 2 مگ نامحدود برنزی فن‌آوا چنده؟

حالا سرویس 2مگ نامحدود سرعتش چقدره به طور متوسط؟ 250 کیلوبایت در ثانیه رو می‌ده یا کمتره. مثلاً من یه زمانی از آسیاتک 2مگ برنزی داشتم همیشه سرعتش روی 100 تا 110 کیلوبایت بود که نصف سرعت اسمی می‌شد.

Le0nard0
11-11-2014, 23:01
دوستان من یه مشکلی دارم.

فکر نکنم مشکل فن آوا باشه. مودمت رو یه بار ریست فکتوری کن ببین درست میشه یانه

mostafamz2010
11-11-2014, 23:13
سلام
من گرگان هستم دوست عزیز
والا اینجا که خیلی بیشتر از این حرفهاست و اونی رو هم که گفتم احتمال داره سرعت افت داشته باشه رو حرف چند تا از بچه های این تاپیک گفتم که شدیدا شاکی بودن و تازه سرعتشون 170-180 بود که داشتن گردنمون رو میزدن اینجا :n02:
سرعت شبانشون 170-180 بود ؟
من میخوام ببینم سرعت روزانش چنده؟ اگه روی 6 مگ بسته بشه یا حداقل روی 4 مگ ببندن

sam09ft
11-11-2014, 23:34
امکان داره شبانه رایگانش تغییر کنه ؟؟ چون الان شرکت خصوصی ها یکی یکی دارن تغییر میدن ؟

Dr Nima
12-11-2014, 00:02
امکان داره شبانه رایگانش تغییر کنه ؟؟ چون الان شرکت خصوصی ها یکی یکی دارن تغییر میدن ؟
با این وضعیت هیچی بعید نیست خودشون هم میگن فعلا این خبرا نیست مگه دیگه همه شرکتا انجام بدن
ولی یه ماه یه ماه جلو بری ضررش کمتره

iman2482
12-11-2014, 01:32
سرویس 1 مگ 6 گیگ سرعتش توی روز 300 تا 400 هست ؟ اگه پهنای باند تا 6 مگ باز باشه که سرعتش حداقل توی روز باید خوب باشه! نه سرعت اسمی!
شب هم سرعتش از سرعت اسمی کمتر نشه خوبه

سلام
اون که صد در صد به شرطی که خطت مشکل نداشته باشه .
در مورد شبانه هم از شاکی ترین افراد این تاپیک هم نشنیدم زیر سرعت اسمی باشه

iman2482
12-11-2014, 01:34
دوستان من یه مشکلی دارم.

احیانا مودمتون تی پی لینکه ؟ مودمهای تی پی لینک باگهای زیادی دارن و افتضاحن و یکخورده ناسازگاری با شبکه فن آوا دارن.
با پشتیبانی تماس بگیرید مشکلتون رو برطرف کنن

iman2482
12-11-2014, 01:37
ممنون از پاسختون.
فقط تو این قسمت سؤالم منظورم سرعت واقعی سرویس 2مگ نامحدود بود نه قیمتش:

حالا سرویس 2مگ نامحدود سرعتش چقدره به طور متوسط؟ 250 کیلوبایت در ثانیه رو می‌ده یا کمتره. مثلاً من یه زمانی از آسیاتک 2مگ برنزی داشتم همیشه سرعتش روی 100 تا 110 کیلوبایت بود که نصف سرعت اسمی می‌شد.

سلام
در مورد سرعتش بستگی به مرکزتون داره ولی رک بخوام بگم کمی نوسان تا 210 یا 200 هم خواهید داشت .
البته دو تا از دوستان امروز تو تاپیک گفتن سرعتشون روی 170-80 1هست که باور کنید از سمت شرکت این سرعت قابل قبول نیست و حتما باید با پشتیبانی تماس بگیرید .
در مورد آسیاتک اون شرکت مصرف منصفانه داره و بعد از یک حجمی سرعت رو میاره پایین که این موضوع در فن آوا نیست

lamp23
12-11-2014, 01:41
سلام
در مورد سرعتش بستگی به مرکزتون داره ولی رک بخوام بگم کمی نوسان تا 210 یا 200 هم خواهید داشت .
البته دو تا از دوستان امروز تو تاپیک گفتن سرعتشون روی 170-80 1هست که باور کنید از سمت شرکت این سرعت قابل قبول نیست و حتما باید با پشتیبانی تماس بگیرید .

شما پشتیبانی فن آوا هستید ؟ :n02:
چند تا سوال داشتم
سرویس 2 مگ حجمی با ترافیک کم ( مثلا 4 گیگ ) که شبانه داشته باشه ندارید ؟
سرعت شبانه باز هست ؟ ممکنه سرعت 300 تا 500 هم بده تایم شبانه یا کلا نزدیک به سرعت اسمی هست ؟
شرکت قصد تغییر سیاست در مورد دانلود شبانه رو نداره ؟

iman2482
12-11-2014, 01:41

آخرین خبر که مربوط به امروزه اصلا خبری در این مورد نیست .
هر چند من نمیتونم قولی بدم ولی فعلا هیچ خبری تو شرکت نیست .

iman2482
12-11-2014, 01:44
شما پشتیبانی فن آوا هستید ؟ :n02:
چند تا سوال داشتم
سرویس 2 مگ حجمی با ترافیک کم ( مثلا 4 گیگ ) که شبانه داشته باشه ندارید ؟
سرعت شبانه باز هست ؟ ممکنه سرعت 300 تا 500 هم بده تایم شبانه یا کلا نزدیک به سرعت اسمی هست ؟
شرکت قصد تغییر سیاست در مورد دانلود شبانه رو نداره ؟

سلام
نمایندشم
1- نه نداریم
2-بله ممکنه . کاملا مربوط میشه به ترافیک مراکز و هیچ محدودیتی از طرف ما اعمال نمیشه. همین الان توی گرگان اکثر مراکز میرسن به این سرعتها و تفاوت چندانی با روزانه ندارن .
3- آخرین خبر که مربوط به امروزه خیر هیچ خبری توی شرکت نیست .

toriko
12-11-2014, 02:12
بچه ها کسی تو اهواز 256 نامحدود داره؟سرعت چطوره؟تو ماه چند گیگ حداقل می شه دانلودکنیم؟پشتیبانی چطوره؟آیا قطعی زیاد داره:n16::n16:

ak313
12-11-2014, 13:02
سلام سرعت روز سرویس 512 محدود چنده؟

afshin b
12-11-2014, 13:31
سلام سرعت روز سرویس 512 محدود چنده؟

بستگی داره براتون تا چند باز کنن.
مثلا نماینده شهر ما تا ۸ مگ هم برام باز میکرد ولی خط من بخاطر نویز بیشتر از ۲ مگ نمیکشه. پس سرعت روز من حدود ۲۴۰ هست. سرویس ۵۱۲ با ۵ گیگ ترافیک

sam09ft
12-11-2014, 16:38
من که خطم 9 مگ رو میکشه و الانم پارس روی 9 بستن وشبا هم رو یه مگابایت قفلم
شهر ما هم کلا فکر کنم پهنای باند خوبی داره همه شرکت ها بهترین وضع رو داره
باید ببینم فن اوا چطوریه نمایندگیش

H_O_S_E_I_N
12-11-2014, 17:25
من که خطم 9 مگ رو میکشه و الانم پارس روی 9 بستن وشبا هم رو یه مگابایت قفلم
شهر ما هم کلا فکر کنم پهنای باند خوبی داره همه شرکت ها بهترین وضع رو داره
باید ببینم فن اوا چطوریه نمایندگیش
از کدوم شهر هستی؟

sam09ft
12-11-2014, 17:37
از کدوم شهر هستی؟
خرم اباد
فکر کنم چون اینجا نسبت مصرف کننده به جمعیت کمتر از جاهای دیگس اینطوریه

H_O_S_E_I_N
12-11-2014, 17:41
خرم اباد
فکر کنم چون اینجا نسبت مصرف کننده به جمعیت کمتر از جاهای دیگس اینطوریه
هر شب توی ساعات رایگان چقدر دانلود میکنی؟

sam09ft
12-11-2014, 17:44
هر شب توی ساعات رایگان چقدر دانلود میکنی؟
اگه لینک هام تموم نشه راحت بالای 12 گیگ رو دانلود دارم ولی میانگین 10 گیگ
البته اینم بگم جدیدا میخواد شبانه رو برداره و میخوام تخلیه کنم و در ضمن اینطور که دیدم کاملا به شهر مربوطه و بعضی ها سرعتشون به 100 هم نمیرسه

H_O_S_E_I_N
12-11-2014, 17:48
اگه لینک هام تموم نشه راحت بالای 12 گیگ رو دانلود دارم ولی میانگین 10 گیگ
البته اینم بگم جدیدا میخواد شبانه رو برداره و میخوام تخلیه کنم و در ضمن اینطور که دیدم کاملا به شهر مربوطه و بعضی ها سرعتشون به 100 هم نمیرسه
من مخابرات دارم که سرعت 256 رو 30 کیلو میده ولی چند روزه که شبا سرعتم میانگین 20 میشه

sam09ft
12-11-2014, 17:51
من مخابرات دارم که سرعت 256 رو 30 کیلو میده ولی چند روزه که شبا سرعتم میانگین 20 میشه
مخابرات معمولا همونو میده من برای یکی از اشنا ها 1 مگ گرفتم سرعتش 120-130 هست که درسته
30 و 20 هم خیلی فرقی نمیکنه
با توجه به این که 256 گرفتی مخابرات بیشتر از این نمیده دیگه

H_O_S_E_I_N
12-11-2014, 17:53
مخابرات معمولا همونو میده من برای یکی از اشنا ها 1 مگ گرفتم سرعتش 120-130 هست که درسته
30 و 20 هم خیلی فرقی نمیکنه
با توجه به این که 256 گرفتی مخابرات بیشتر از این نمیده دیگه
وضعیت الان:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M.Sadegh.M
12-11-2014, 18:48
سلام
من از اصفهان هستم ولی متاسفانه فن آوا تو مرکزِ ما سرویس ارائه نمیده چرا پوشش این شرکت کم هست.
تو اصفهان بیشتر 10 مرکز اصلی شهر بیشتر سرویس ندارند.

nonamehastam
12-11-2014, 18:58
سلام. منم الان بالای ۶ ساله که از فن اوا دارم سرویس میگیرم ( تهران ) چندماهی هست که سرعت ۱ مگ رو گرفتم با ترافیک ماهی ۶ گیگ و شبانه رایگان ، روزها سرعتم بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلوبایت در ثانیه هستش و شبها ( رایگان ) راحت ۲۲۰ تا ۲۵۰ رو دارم.
فقط بعضی وقتها شیطونی میکنند و سرعت رو پایین میارند که با یه تلفن به پشتیبانی مشکل حل میشه. البته منو تو این چندسال شناختند و کمتر سرویس منو دستکاری میکنند. ( اینجا همه چی آرومه )

Sent from my iPadAir using Tapatalk

fanoudi
12-11-2014, 19:37
این هم از فن آوا سرعت 1 مگ محدود ، هر از چند گاهی گند میزنه بیشتر هم عصر هست بنده میدونم که کمبود پهنای باند هست اما به روی خودشون نمیارن !!!
کسی هم مثل من مشکل داره قاسم آباد مرکز رسالت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hermidass
12-11-2014, 22:17
این هم از فن آوا سرعت 1 مگ محدود ، هر از چند گاهی گند میزنه بیشتر هم عصر هست بنده میدونم که کمبود پهنای باند هست اما به روی خودشون نمیارن !!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شدید کمبود دارن
عصر تا اخر شب پینگ و سرعت می پکه!!!!!
اقای نماینده فن اوا یه فکری بکن مشتری ها دارن می پرن ها!!!!
اقای نماینده شب سرعت دانلود نباید 150 باشه بابا این پهنای باندو درست کنین!!!
من که دارم می گم دوستان که باز پشت سر ما حرف نذارن:::: من تا اخر ماه صبر می کنم شبانه درست شد که خدا رو شکر سرعت شبانه حداقل 300 که باشه دیگه در غیر این صورت دیگه با این وضع خراب پینگ دیگه مجبوریم بعد 2 سال بگیم خداحافظ!!!!
در ضمن من تا 2 هفته دیگه قرار دادم تموم می شه گفتم که نگین باز هی می گی ولی نمیری!!!!
با تشکر از همه دوستان!!!!

hermidass
12-11-2014, 22:31

شدید کمبود دارن
من که دارم می گم دوستان که باز پشت سر ما حرف نذارن:::: من تا اخر ماه صبر می کنم شبانه درست شد که خدا رو شکر سرعت شبانه حداقل 300 که باشه دیگه در غیر این صورت دیگه با این وضع خراب پینگ دیگه مجبوریم بعد 2 سال بگیم خداحافظ!!!!
در ضمن من تا 2 هفته دیگه قرار دادم تموم می شه گفتم که نگین باز هی می گی ولی نمیری!!!!

Khan gholi
13-11-2014, 05:15
چرا قیمت نامحدود 512 بی یو از 26400 تومان به یکباره به قیمت 41800 تومان تغییر قیمت پیدا کرده؟نزدیک به 40 درصد افزایش قیمت به چه علته؟در صورتی که طرح های محدودتون هیچ افزایش قیمتی نداشته؟
چرا تو پنلتون تمدید فقط برای یک ماه است؟

Hamid_Raga
13-11-2014, 14:31
@iman2482

چرا سرویسایی که حجم روزانشون زیاده شبانه ندارند؟؟؟

من یه سرویس میخوام حدود 10 گیگ حجم + سرعت دانلود روزانه بالای 200-250 + شبانه رایگان با سرعت حداقل 100-150
چیزی تو این مایه ها دارین؟

THE VAIPER
13-11-2014, 14:49
دوستان. سلام سرویس های نامحدود فن اوا همه جا با اون قیمت سایت ارائه میشه یا فقط در تهران

چون پرسیدم. از نمایندگیش تو اهواز قیمت ها دو برابر بود

سرعت شبانه سرویس 1 مگش چطور هست

Khan gholi
13-11-2014, 14:54
دوستان. سلام سرویس های نامحدود فن اوا همه جا با اون قیمت سایت ارائه میشه یا فقط در تهران

قیمت بعضی از شهر ستان ها با تهران تفاوت فاحشی داره
سرعت شبانه اش طبق گفته بعضی ها حداقل همون سرعت اسمی هست و حداکثرش تا 200 یا 300 هم میره

Khan gholi
13-11-2014, 15:03
یعنی خدا وکیلی یک هفته از پستم نمیگذره که گفتم خدا نکنه اینجا هم داغون بشه که شد.تنها دلیلی هم که برای گرون شدن غیر معقول 40 درصدی نامحدود فن اوا میشه در نظر گرفت اینکه با رشد غیر معمول کاربراش اینا هم مثل باقی شرکت ها برای اینکه نمی تونن یا نمی خواهند با این قیمت تمام شده سرویس بدهند عملا یک کاری کردند که همه به سمت نامحدود سوق داده بشند.
بعد چند وقت شبانه هاش بعلت شلوغی خراب میشه , اون وقت که بوئه الرحمان این شرکت بلند میشه

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:37
سلام
نماینده مشهد خودشون اینجا هستن و میتونن بررسی کنن واست

سلام بر شما Dr.Nima و دوستان عزیز، متاسفانه چند روز مسافرت بودم و موفق نشدم پست ها رو پیگیری کنم، اگر جواب تکراری بدم عذر می خوام.
من به شما پیغام دادم که با من تماس بگیرید و شماره همراههم رو هم عرض کردم، واسه همین بود که مشکلتونو همون شب پیگیری کنم. متاسفانه شماره تلفنتونو ندارم. ممنون میشم یا تماس بگیرید یا به من اطلاع بدید تا بررسی کنم.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:42
سلام
فن آوا پشتیبانی گیم داره؟
سرویس نامحدود 512 برنز چطوریه؟ بعد از دانلود 21 گیگ سرعت خیلی پایین میاد؟

سلام بله
من یه توضیح مختصر برای سایر دوستان هم عرض کنم:
ما دو نوع پروفایل داریم: 1. Interleave و 2. Fast
تفاوت این دو در نحوه ارسال Stream هست. اگر شما بازی آنلاین انجام میدید و نیاز به پینگ تایم پایین دارید، بایستی اینترلیو از روی پروفایل شما برداشته شده و پروفایل دوم براتون قرار بگیره. و اگر دانلود می کنید، می بایست پروفایل Fast داشته باشید.
این یک قابلیت برای سرویس ADSL هست و ارتباطی به سرویس دهنده نداره. شرکت فن آوا سیاست مصرف عادلانه نداره و بعد از مصرف ترافیک بر روی سرویس های نا محدود، سرعت رو پایین نمیاره.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:43
یکسری از مراکز تهران
مشهد هم فکر میکنم چند صفحه قبل همکارمون و نما ینده مشهد گفت چند مرکز داره این اتفاق میفته.
گرگان هم فعلا برای چند مرکز درخواست دادیم و منتظر تخصیص پهنای باند هستیم .
طبیعتا باید شهرهای دیگه هم باشه

برای مراکز مشهد هم در حال راه اندازی سرویس بالاتر از 10 مگابیت هستیم.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:46
) ! Д ł¥ł ]-[;8449258']آقای فن آوا مشهد فامیلتونو نمیدونم سلام:n09:
چرا مرکز مخابراتی ثامن رو فن اوا پوشش نمیده؟!!
2،3ماهه اومدم آسیاتک اصن حال نمیکنم:n02:فن آوا هم که اینجارو سرویس نمیده این چه وضعیه من همون پینگ پایین رو میخوام نه پینگ بالایه آسیاتک:n09:

سلام بر شما
متاسفانه حجم سرویس های کافو نوری مخابرات در مرکز مخابراتی ثامن مشهد بسیار بالاست و جزء مراکزی هست که احتمال روشن شدنش بسیار ضعیفه.
ولی سرویس های خاص به مجتمع های مسکونی و تجاری به شرط حداقل 50 کاربر می تونیم بدیم.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:52
سلام من سرویس 2 مگ ناحدود برنزی دارم سرعت دانلود بین 180-190 /سرویس 2 مگ 1به 8 نیست 1 به 10 هست / از لحاظ محدودیت هم فن اوا اصلا محدود نمیکنه من 4 ماه هست دارمش

سلام بر شما
سرویسی که شما دریافت می کنید 2 مگابیت بر ثانیه هست که اگر بخواهید سرعت دانلودتون رو بر حسب کیلو بایت محاسبه کنید میشه 256(چون هر بایت معادل 8 بیت هست.)
حالا اگربخواهیم ضریب اشتراک 1 به 10 که می فرمایید رو اعمال کنیم، سرعت شما باید 25 تا 26 کیلو بایت بر ثانیه بشه.
در واقع سرویسی که شرکت فن آوا داره ارائه میده سرویس Dedicated هست و عملا داره ضرر میده. چون همین پهنای باند رو داره از شرکت ارتباطات زیرساخت با مبلغ بالای 500 هزار تومن در ماه تهیه می کنه.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:55
زنگ زدم گفت اصلا نداریم واسه فولادشهر .یکی نیست بگه چرا تو سایتتون زدید قابل ارایه
سایتتون رو بروز کنید مردم تو اشتباه نیوفتن .منم برگشتم بازم اسیاتک سرویس 2مگ ماهی 114 تومن:n28:

البته من چک کردم تو سایت اسمی از فولاد شهر نبود.
برای اطلاع دوستان عرض می کنم سایت جدید شرکت فن آوا به زودی راه اندازی میشه و طبق توضیحاتی که دادند، بسیار متفاوت و خوب خواهد بود.
سایت دتر مرکزی مشهد هم انشاا... تا اواسط آذرماه UP میشه.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:58
آقا این که اعلام کردن باید سرویس ها ارزون بشه، قرار نیست فن آوا ارزون بشه؟

تعرفه های سرویس های فن آوا به زودی تغییر می کنه.
سرویس ها رو که گفتند باید ارزون بشه، طبق اطلاعات ناقص بنده هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده. به محض ابلاغ رسمی، شرکت ها موظف هستند سرویس ها رو بر اساس استانداردی که سازمان تنظیم اعلام می کنه ارزون کنند.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 15:59
من تازه میخوام بیام فن آوا
راستش انتخابم سرویس 1 مگ 6 گیگ هست ، میخوام بدونم سرعت روزانه این سرویس چقدر هست و آیا سرعت شبانه از 120 کیلوبایت پایینتر میاد یا نه ؟
یه سوال دیگه : اگه سرویس بدون حجم بگیرم و حجم جدا براش بخرم شبانه رایگان داره ؟ مثلا سرویس 2 مگ بدون حجم

سرعتتون بستگی به پارامترهای زیادی داره و نمیشه دقیقا اعلام نظر کرد.
خیر سرویس بدون حجم نداریم.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:01
دوستان فن اوا خط رو روی چند مگ میبنده برای سرویس های یک و دو مگ ؟

Burst Speed سرویستون برای 1 مگ، 4 مگ هست و برای 2 مگ، 6 مگ.
ولی سرعت فیزیکی خطتتون رو اگر مشکلی نداشته باشه حداقل تا 6 مگ میشه باز کرد.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:06
دوستان من یه مشکلی دارم.

روی مودمتون گزینه UPnP اگر تیک داره، اونو بردارید.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:08

در خصوص سرویس ها تغییراتی داره اعمال میشه. بله امکان داره و لی احتمالش ضعیفه.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:12

سایت Speed test مرجع مناسبی برای تست سرویس اینترنت ایران نیست. لطفا از سایت های معتبر تست دانلود با تعداد Connection بالا بگیرید و ارسال بفرمایید.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:15
شدید کمبود دارن

متشکرم از نظراتتون. قبلا عرض کرده بودم لطفا تماس بگیرید تا مشکلتون رو بررسی و برطرف کنیم، ولی ظاهرا درخواست شما رفع مشکل نیست. من هم نمی خوام شما بیشتر از این اذیت بشید. مشکلی نیست، لطفا برای تخلیه خطتون با دفتر مشهد تماس بگیرید.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:17
چرا قیمت نامحدود 512 بی یو از 26400 تومان به یکباره به قیمت 41800 تومان تغییر قیمت پیدا کرده؟نزدیک به 40 درصد افزایش قیمت به چه علته؟در صورتی که طرح های محدودتون هیچ افزایش قیمتی نداشته؟
چرا تو پنلتون تمدید فقط برای یک ماه است؟

افزایش قیمت مربوط به نظارت هایی هست که روی سرویس اینترنت انجام میشه.
برای تمدید بیشتر از یک ماه هم می تونید اقدام کنید و اگر مشکل داره لطفا با نمایندگی شهرتون تماس بگیرید.

Fanava-Mashhad
13-11-2014, 16:20

سلام
قیمت ها در تمام کشور یکسان باید باشه و اگر غیر از اینه می تونید به شرکت داده پردازی فن آوا اعلام کنید.

hadi777
13-11-2014, 17:31
یعنی خدا وکیلی یک هفته از پستم نمیگذره که گفتم خدا نکنه اینجا هم داغون بشه که شد.تنها دلیلی هم که برای گرون شدن غیر معقول 40 درصدی نامحدود فن اوا میشه در نظر گرفت اینکه با رشد غیر معمول کاربراش اینا هم مثل باقی شرکت ها برای اینکه نمی تونن یا نمی خواهند با این قیمت تمام شده سرویس بدهند عملا یک کاری کردند که همه به سمت نامحدود سوق داده بشند.
بعد چند وقت شبانه هاش بعلت شلوغی خراب میشه , اون وقت که بوئه الرحمان این شرکت بلند میشه

گرونی نامحدود که 1ماه بیشتر شده تازه فهمیدی :n02:

S M Λ S Ħ
13-11-2014, 19:31
الان انصافا شبانه فن اوا رو حالا اگه چشم نکنیم خوب ِ ! حداقل برای من که اینطور بود

با سرویس 1 مگ، شبی راحت 3.5 رو داشتم، هر شب همینطور بود

فقط چون مصرفم بالا بود مجبور شدم نامحدود بگیرم که توی روز ترافیک محدودم راحت تموم نشه !

amirpers
13-11-2014, 21:43
روی مودمتون گزینه UPnP اگر تیک داره، اونو بردارید.
من این گزینه رو پیدا نکردم. کجای تنظیماته؟

در خصوص احتمال ارزون شدن سرویس ها، اونایی که قبلا سرویس گرفتن و ارزون بشه چی میشه؟ به اونا تعلق نمی گیره؟

babak_gww
14-11-2014, 12:08
سلام دوستان عزیز ... از پارس آنلاین میخوام بعد از 6 سال کوچ کنم :n15:

میشه بفرمائید این سرویس ها هر کدوم چقدر دانلود میدن؟
و اینکه آیا بعد از مدتی محدود میشن یا خیر؟

فرق سرویس های هم سرعت چیه یا دو قیمت؟ مثلا 2 تا 256

jouhofre
14-11-2014, 13:56
کسی یک مگ محدود در مرکز مخابراتی فرشچی داره؟
با چند از سرور داخلی دانلود میکنه؟
پینگش چطوره؟

S M Λ S Ħ
14-11-2014, 13:57

سلام

اگه دنبال شبانه هستی، سرویس 1 مگ که شبانه دار باشه فقط 2 تاست

یکی ماهی 3 گیگ و یکی هم ماهی 6 گیگ؛ توی شبانه که هیچ فرقی ندارن

من خودم با 1 مگ شبی 3.5 میگرفتم؛ محدودت هم نمیشی، ولی خب شبی هم نهایت باید روی همون 3.5 حساب کنی !

S M Λ S Ħ
14-11-2014, 13:59
کسی یک مگ محدود در مرکز مخابراتی فرشچی داره؟
با چند از سرور داخلی دانلود میکنه؟
پینگش چطوره؟

من تو مرکز فرشچی هستم

همین 1 ماه پیش محدود 1 مگ داشتم که توی روز نهایت 650 سرعت میداد، شب هم نهایت 190

پینگ هم بد نبود، پایین بود

Khan gholi
14-11-2014, 14:45
افزایش قیمت مربوط به نظارت هایی هست که روی سرویس اینترنت انجام میشه.
برای تمدید بیشتر از یک ماه هم می تونید اقدام کنید و اگر مشکل داره لطفا با نمایندگی شهرتون تماس بگیرید.
من که نفهمیدم منظور شما چیه ؟ اگر برای نظارت گران شده چرا برای باقی سیستم ها این طرح اجرا نشده چون طبق گفته دوستان طرح 1 مگ با 3 گیگ که ماهیانه حدود 20 تومان میشه و شبانه 3.5 گیگ میشه باهاش دانلود کرد هیچ تغییری نداشته ولی 512 بی یو که حداکثر روزانه میشه باهاش 5 گیگ دانلود کرد 40 درصد افزایش قیمت داشته.اگر بحث نظارت هست فکر کنم فرقی نداشته باشه!
میشه بیشتر برام توضیح بدید با تشکر

Khan gholi
14-11-2014, 14:52
گرونی نامحدود که 1ماه بیشتر شده تازه فهمیدی :n02:
من حدود 25 روز پیش از طریق پنل یک ماه تمدید کردم که اگر میدونستم اینجوری میشه 1 سال حداقل تمدید می کردم که هم تخفیف دار باشه هم نخواسته باشم تغییر سرویس بدهم.پس مطمئنا بیشتر یک ماه نیست خیلی باشه 3 هفته است.تا اینجا من میدونم این موضوع گریه اوره تا خنده دار.الان راضیم پول 1 سال جلو بدهم ولی همون قیمت قدیم سرویس 512 نامحدود داشته باشم با اینکه از لحاظ قیمت با یک مگ که تا 6 مگ هم میره فرقی نداره ولی اینجوری ادم راحت تره.هر وقت خواستی یک کلیپ میبینی یک تریلر میبینی.سایت ها رو با ارامش خیال باز میکنی.عکس 4 کیلو نگاه می کنی. نه اینکه هر روز مثل خفاش منتظر شب باشی که لیست کارات انجام بدی

which
14-11-2014, 14:56
الان انصافا شبانه فن اوا رو حالا اگه چشم نکنیم خوب ِ ! حداقل برای من که اینطور بود

فقط چون مصرفم بالا بود مجبور شدم نامحدود بگیرم که توی روز ترافیک محدودم راحت تموم نشه !

پاک شود....

ilyasr
14-11-2014, 16:14
من حدود 25 روز پیش از طریق پنل یک ماه تمدید کردم که اگر میدونستم اینجوری میشه 1 سال حداقل تمدید می کردم که هم تخفیف دار باشه هم نخواسته باشم تغییر سرویس بدهم.پس مطمئنا بیشتر یک ماه نیست خیلی باشه 3 هفته است.تا اینجا من میدونم این موضوع گریه اوره تا خنده دار.الان راضیم پول 1 سال جلو بدهم ولی همون قیمت قدیم سرویس 512 نامحدود داشته باشم با اینکه از لحاظ قیمت با یک مگ که تا 6 مگ هم میره فرقی نداره ولی اینجوری ادم راحت تره.هر وقت خواستی یک کلیپ میبینی یک تریلر میبینی.سایت ها رو با ارامش خیال باز میکنی.عکس 4 کیلو نگاه می کنی. نه اینکه هر روز مثل خفاش منتظر شب باشی که لیست کارات انجام بدی
همشهری دمت گرم... حرف دل منو زدی
من 21 روز پیش، زمان تمدید متوجه این افزایش قیمت شدم
خداکنه نماینده محترم جواب قانع کننده ای برای این مسئله داشته باشه

hadi777
14-11-2014, 17:17
نه 1ماه و چند روز شده خودم 20مهر به فن آوا انتقاد کردم ثبت شده! دیگه نمیدونم چطوری شما اون موقع با قیمت قبلی تمدید کردی!!!
امیدواریم حل بشه تعرفه ها که حتما تغییر میکنه اگه اهل عمل باشند.

WHICH1
14-11-2014, 19:03

خوب اون مال یکماه پیش بود تو این کشور 1 شبه هزار تا اتفاق میفته از اون موقعه که شما نداشتی جشنواره شروع شده و ایتنرنت 3 ماه رایگان باعث شد کاربرها زیاد بشن سرعت روزشم خراب شد و سرور خارجی سرعت زیر 40 هست الانم که شبانه برداشتن کاربرها بیشترم میشن بهترین ایتنرنت هم باشه چون کاربر زیاده و سرعت تقسیم میشه سرعت نوسان زیادی داره تو این یکماهی که شما نداشتی من تست و ویدیو از سرعت و دانلود روزانه و شبانه گداشتم بیشتر شب ها 2.3 گیگ میگرفت کمتر شبی 3.4 میگرفتم فرشچی هم که من و شما هستیم بخاطر کارکنان افتضاحش و تعداد شماره ها زیاد و کاربر زیاد همیشه کمبود پهنای باند داره

sam09ft
14-11-2014, 20:19
خط روی 4 مگ بسته میشه ؟
هه شما که گفتید 9 مگ در ضمن اگه بکشه و خوب باشه و از این حرف ها سرعت شب 1 مگ هم داشتید
حالا میگید حداکثر 4 مگ که اونم سرعت میشه تو روز 400-500 و توی شب هم قطعا بالای 200 نمیاد
من الان پارس دارم خطم راحت 9 مگ رو میکشه شب هم سرعتم روی 1 مگابایت هست
اینطوری که همون مخابرات میرم اگه بهتر از این نباشه بدتر هم نیست
تعرفه ها هم بهتره
خسته نباشید

این چیه ؟ اینو فقط ماه اول میدید که کاربر جذب کنید؟

sorooshfm
14-11-2014, 20:57
در خصوص سرویس ها تغییراتی داره اعمال میشه. بله امکان داره و لی احتمالش ضعیفه.
آیا احتمالش هست که شما هم مثل شرکت های دیگه روی سرویس های نامحدودتون محدودیت اعمال کنید یا نه چون تنها امید دانلودرها تو ایران اینترنت شرکت شما هستش اگه شبانه ها و یا سرویس های نامحدود رو محدود کنید خیلی بد میشه امیدوارم اگه شرکت شما خواست تغییراتی در سرویس هایش اعمال بده قبلش نظر کاربران و نمایندگانش رو بپرسه.

sorooshfm
14-11-2014, 21:11
من که فکر نمیکنم تعرفه ها پایین بیاد ولی اگه پایین بیاد به احتمال زیاد شبانه رایگان محدود میشود

sorooshfm
14-11-2014, 21:15
گران شدن سرویس ها پیشکش شبانه و نامحدود فاتحه اش خونده نشه خیلیه چون پول خیلی وسوسه کننده است مخصوصا واسه بعضی از شرکت ها مثل صبا و پارس آنلاین که اخیرا نتونستون خودشونو کنترل کنن در ضمن به نظر من محدود شدن شبانه رایگان هم به خاطر سود بیشتر و هم به خاطر فروش بسته های دانلود شبانه نسل سوم ایرانسل هستش

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:26
من این گزینه رو پیدا نکردم. کجای تنظیماته؟

در خصوص احتمال ارزون شدن سرویس ها، اونایی که قبلا سرویس گرفتن و ارزون بشه چی میشه؟ به اونا تعلق نمی گیره؟

مودم های مختلف فرق می کنه و ممکنه نداشته باشه. معمولا در تنظیمات LAN می تونید پیدا کنید.
والا چون هنوز مشخص نیست چه اتفاقی بیفته در اون مورد هم اظهار نظری نشده. ولی احتمالا تعلق نمی گیره.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:31

سلام بر شما
به میزانی که شما بخواید دانلود کنید و محدودیتی ایجاد نمی کنه.
سرویس های BU: به صورت کاملا اختصاصی در اختیاز شماست و ضریب اشتراک نداره.
سرویس های SU: تا یک چهارم بیشتر از پهنای باند شما بهتون سرویس میده.
سرویس های GU: تا دو برابر پهنای باندتون بهتون سرویس میده.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:33
من که نفهمیدم منظور شما چیه ؟ اگر برای نظارت گران شده چرا برای باقی سیستم ها این طرح اجرا نشده چون طبق گفته دوستان طرح 1 مگ با 3 گیگ که ماهیانه حدود 20 تومان میشه و شبانه 3.5 گیگ میشه باهاش دانلود کرد هیچ تغییری نداشته ولی 512 بی یو که حداکثر روزانه میشه باهاش 5 گیگ دانلود کرد 40 درصد افزایش قیمت داشته.اگر بحث نظارت هست فکر کنم فرقی نداشته باشه!
میشه بیشتر برام توضیح بدید با تشکر

نظارت هایی که انجام میشه، جهت مشابه سازی سرویس ها برای همه شرکت هاست. شرکت فن آوا قبلا خیلی سرویس های نامحدود رو ارزون میداد، باعث شد بهش بگن مثل بقیه گرون کن. خب طبیعیه که بقیه که گرون میدادن نباید گرون کنند دیگه.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:35

تا جایی که من اطلاع دارم بیش از یک ماهه این اتفاق افتاده و اگر شما خوش شانس بودید، موضوع دیگه ای هست.
اگر مشهد هستید لطفا با دفتر نمایندگی تماس بگیرید برای تمدید یکساله سرویس، و یا هر سرویس که دوست دارید. شماره تلفنتونو هم برای من ارسال کنید تا برای نخفیف سرویس اطلاع داشته باشم.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:38
خوب اون مال یکماه پیش بود تو این کشور 1 شبه هزار تا اتفاق میفته از اون موقعه که شما نداشتی جشنواره شروع شده و ایتنرنت 3 ماه رایگان باعث شد کاربرها زیاد بشن سرعت روزشم خراب شد و سرور خارجی سرعت زیر 40 هست الانم که شبانه برداشتن کاربرها بیشترم میشن بهترین ایتنرنت هم باشه چون کاربر زیاده و سرعت تقسیم میشه سرعت نوسان زیادی داره تو این یکماهی که شما نداشتی من تست و ویدیو از سرعت و دانلود روزانه و شبانه گداشتم بیشتر شب ها 2.3 گیگ میگرفت کمتر شبی 3.4 میگرفتم فرشچی هم که من و شما هستیم بخاطر کارکنان افتضاحش و تعداد شماره ها زیاد و کاربر زیاد همیشه کمبود پهنای باند داره

مرکز فرشچی کمبود پهنای باند نداره و طبق بررسی که انجام دادیم، در بیشتر مواقع سه چهارم پهنای باند پر میشه. احتمالا موضوع کندی شما عامل دیگه ای داره که لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید تا براتون بررسی کنند.
دوستانی هم که مراکز انقلاب و صابری وحید مشهد بودند در جریان باشند که مشکل کمبود پهنای باند برطرف شده. لطفا اگر مشکل داشتید با پشتیبانی تماس بگیرید.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:40
خط روی 4 مگ بسته میشه ؟
هه شما که گفتید 9 مگ در ضمن اگه بکشه و خوب باشه و از این حرف ها سرعت شب 1 مگ هم داشتید
حالا میگید حداکثر 4 مگ که اونم سرعت میشه تو روز 400-500 و توی شب هم قطعا بالای 200 نمیاد
من الان پارس دارم خطم راحت 9 مگ رو میکشه شب هم سرعتم روی 1 مگابایت هست
اینطوری که همون مخابرات میرم اگه بهتر از این نباشه بدتر هم نیست
تعرفه ها هم بهتره
خسته نباشید

این چیه ؟ اینو فقط ماه اول میدید که کاربر جذب کنید؟

من خاطرم نیست که عرض کرده باشم روی ۹ مگ بسته میشه. موضوعی که شما گفتید سرعت فیزیکیه خطه در صورتی که من در مورد Burst Speed سرویستون توضیح دادم.
در خصوص عکس هم، فعلا در مشهد اجرا نمیشه.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 07:42
آیا احتمالش هست که شما هم مثل شرکت های دیگه روی سرویس های نامحدودتون محدودیت اعمال کنید یا نه چون تنها امید دانلودرها تو ایران اینترنت شرکت شما هستش اگه شبانه ها و یا سرویس های نامحدود رو محدود کنید خیلی بد میشه امیدوارم اگه شرکت شما خواست تغییراتی در سرویس هایش اعمال بده قبلش نظر کاربران و نمایندگانش رو بپرسه.

در این خصوص صحبت های زیادی شده و به احتمال قریب به یقین محدودیت گذاشتن پس از دانلود به میزان خاص، اتفاق نمیفته.
تغییر در تعرفه ها، حذف بعضی سرویس ها و افزایش یا کاهش کیفیت بعضی سرویس ها جزء تغییرات احتمالیه.

bilmazlar
15-11-2014, 09:18
سلام بر شما
سرویسی که شما دریافت می کنید 2 مگابیت بر ثانیه هست که اگر بخواهید سرعت دانلودتون رو بر حسب کیلو بایت محاسبه کنید میشه 256(چون هر بایت معادل 8 بیت هست.)
حالا اگربخواهیم ضریب اشتراک 1 به 10 که می فرمایید رو اعمال کنیم، سرعت شما باید 25 تا 26 کیلو بایت بر ثانیه بشه.
در واقع سرویسی که شرکت فن آوا داره ارائه میده سرویس Dedicated هست و عملا داره ضرر میده. چون همین پهنای باند رو داره از شرکت ارتباطات زیرساخت با مبلغ بالای 500 هزار تومن در ماه تهیه می کنه.

دوست عزیز، چرا مغلطه می‌کنید؟

درسته که سرویس 2 مگ برنزی با ضریب اشتراک 1 به 10 هست. اما حساب و کتاب شما برای در آوردن سرعت 25 تا 26 کیلوبایت برای حداقل سرعت دریافتی این سرویسه. نه این که برای کسی که سرویس 2مگابیت گرفته در 95 درصد زمان‌ها سرعت حول و حوش این عدد بچرخه. این سرعت حداقل سرعتی هست که ISP موظف به تأمینشه و اگه سرعت مشترک از این سرعت پایین‌تر بیاد بر اساس ضوابطی که در توافق‌نامه SLA ثبت شده، شرکت ISP باید جریمه پرداخت کنه. در واقع وقتی یه سرویسی سرعت اسمی 2مگابیت داره، معقول اینه که در شرایط عادی و معمولی در بیش از 90 درصد زمان‌ها، سرعت این سرویس حول و حوش همین عدد بچرخه.

اما این سرعت حداقلی 25 تا 26 کیلوبایت در ثانیه فقط وقتی می‌تونه اتفاق بیافته که هر 10 مشترکی که از این پهنای باند به صورت اشتراکی استفاده می‌کنن هم‌زمان آنلاین باشن و هم‌زمان در حال دانلود فایل که تو این شرایط سرعت هر کدوم به حدود 25 تا 26 کیلوبایت برسه. اما تو واقعیت عملاً هیچ وقت یه همچین‌ حالتی پیش نمی‌آد. بدترین شرایط مال زمانی خواهد بود که ساعات پیک استفاده مثل ساعت‌های 9 شب تا 1 بامداد باشه که تو اون شرایط هم باز در عمل خیلی احتمال پایینی داره که حتی نصف این 10 مشترک با هم آنلاین باشن. تازه احتمال این که همین نصف مشترکین آنلاین در ساعت‌های پیک مصرف هم بخوان هم‌زمان دانلود داشته باشن که خیلی پایین‌تره.

بنابراین در بیشتر زمان‌ها (شاید در بیش از 75 درصد زمان‌ها)، ضریب اشتراک عملی حتی برای سرویس برنزی هم 1 به 1 باید باشه. اگه سرعت یه سرویس برنزی در اغلب اوقات خیلی پایین‌تر از حد سرعت اسمی سرویس باشه، یعنی یه تعمدی در کم بودن این سرعت وجود داره. (البته این رو بگم، که از نظر من هم سرعت 180 تا 190 کیلوبایت برای دانلود با سرویس 2مگ نامحدود برنزی گر چه پایینه اما غیرقابل قبول نیست.)

در مورد قیمت این سرویس هم باز مغلطه کردید.

شرکت‌ها معمولاً پهنای باند مورد نیازشون رو به صورت لینک‌های STM-1 یا همون لینک‌های 155مگابیت در ثانیه‌ای از شرکت زیرساخت و به قیمت هر لینک 28 میلیون تومان می‌خرن. بعد این پهنای باند رو به صورت سرویس‌های 128 کیلوبیتی، 256 کیلوبیتی، ... و حداکثر 10 مگابیتی می‌فروشن. تو سرویس‌های نامحدود که حداکثر سرعتی که می‌فروشن 4مگابیته.

پولی که شرکت‌های ISP بابت خرید لینک STM-1 به شرکت زیرساخت می‌دن، برای پهنای باند اختصاصی (Dedicated) با ضریب اشتراک 1 به 1 در هر دو سوی دانلود و آپلوده. البته عملاً در تکنولوژی ADSL عمده پهنای باند آپلود این لینک‌ها هدر می‌ره.

به هر حال هر لینک STM-1‌ معادل 77 لینک 2مگابیتی با ضریب اشتراک 1 به 1 می‌شه. بنا بر این هزینه هر 2مگابیت پهنای باند با ضریب اشتراک 1 به 1 در می‌آد 364 هزار تومن. البته این فقط هزینه اجاره پهنای باند اینترنت بین‌الملل در یک ماهه. به این هزینه، هزینه‌هایی مثل هزینه انتقال تا محل مصرف، هزینه اجاره فضا در مرکز مخابراتی، هزینه اجاره پورت ADSL و غیره هم اضافه می‌شه. من رقم دقیقی واسه این هزینه‌ها ندارم اما بعید می‌دونم که کل این هزینه‌ها هم بیشتر از 1 تا 1.5 برابر هزینه خود پهنای باند باشه. به هر حال با این فرض، کل هزینه تمام شده تحویل یک پهنای باند 2مگابیت اختصاصی (ضریب اشتراک 1 به 1) در محل مصرف حداکثر بین به قول شما 500 هزار تومن تا 800 هزار تومنه.

اما همین لینک 2مگابیت رو وقتی فناوا با ضریب اشتراک 1 به 10 تحت عنوان سرویس 2مگابیت برنزی به قیمت 110 هزار تومن می‌فروشه، یعنی در واقع این لینک رو به 10 مشترک داره می‌فروشه. پس قیمت فروشش برای فن‌آوا می‌شه 1 میلیون و 110 هزار تومن که تو بدترین شرایط حداقل 27 درصد حاشیه سود واسه شرکت داره. این جوری نیست که شما بگین شرکت فناوا داره با ضرر این سرویس رو می‌فروشه.

وقتی هم که همین لینک رو با ضریب اشتراک 1 به 3 تحت عنوان سرویس 2مگابیت طلایی می‌فروشه به قیمت 361 هزارتومن، باز هم قیمت فروشش می‌شه 1میلیون 80 هزارتومن. پس ادعای ضرری که شما می‌کنید به هیچ وجه مصداق نداره.

iman2482
15-11-2014, 10:38

درسته که سرویس 2 مگ برنزی با ضریب اشتراک 1 به 10 هست. اما حساب و کتاب شما برای در آوردن سرعت 25 تا 26 کیلوبایت برای حداقل سرعت دریافتی این سرویسه. نه این که برای کسی که سرویس 2مگابیت گرفته در 95 درصد زمان‌ها سرعت حول و حوش این عدد بچرخه. این سرعت حداقل سرعتی هست که ISP موظف به تأمینشه و اگه سرعت مشترک از این سرعت پایین‌تر بیاد بر اساس ضوابطی که در توافق‌نامه SLA ثبت شده، شرکت ISP باید جریمه پرداخت کنه. در واقع وقتی یه سرویسی سرعت اسمی 2مگابیت داره، معقول اینه که در شرایط عادی و معمولی در بیش از 90 درصد زمان‌ها، سرعت این سرویس حول و حوش همین عدد بچرخه.

اما این سرعت حداقلی 25 تا 26 کیلوبایت در ثانیه فقط وقتی می‌تونه اتفاق بیافته که هر 10 مشترکی که از این پهنای باند به صورت اشتراکی استفاده می‌کنن هم‌زمان آنلاین باشن و هم‌زمان در حال دانلود فایل که تو این شرایط سرعت هر کدوم به حدود 25 تا 26 کیلوبایت برسه. اما تو واقعیت عملاً هیچ وقت یه همچین‌ حالتی پیش نمی‌آد. بدترین شرایط مال زمانی خواهد بود که ساعات پیک استفاده مثل ساعت‌های 9 شب تا 1 بامداد باشه که تو اون شرایط هم باز در عمل خیلی احتمال پایینی داره که حتی نصف این 10 مشترک با هم آنلاین باشن. تازه احتمال این که همین نصف مشترکین آنلاین در ساعت‌های پیک مصرف هم بخوان هم‌زمان دانلود داشته باشن که خیلی پایین‌تره.

بنابراین در بیشتر زمان‌ها (شاید در بیش از 75 درصد زمان‌ها)، ضریب اشتراک عملی حتی برای سرویس برنزی هم 1 به 1 باید باشه. اگه سرعت یه سرویس برنزی در اغلب اوقات خیلی پایین‌تر از حد سرعت اسمی سرویس باشه، یعنی یه تعمدی در کم بودن این سرعت وجود داره. (البته این رو بگم، که از نظر من هم سرعت 180 تا 190 کیلوبایت برای دانلود با سرویس 2مگ نامحدود برنزی گر چه پایینه اما غیرقابل قبول نیست.)

شرکت‌ها معمولاً پهنای باند مورد نیازشون رو به صورت لینک‌های STM-1 یا همون لینک‌های 155مگابیت در ثانیه‌ای از شرکت زیرساخت و به قیمت هر لینک 28 میلیون تومان می‌خرن. بعد این پهنای باند رو به صورت سرویس‌های 128 کیلوبیتی، 256 کیلوبیتی، ... و حداکثر 10 مگابیتی می‌فروشن. تو سرویس‌های نامحدود که حداکثر سرعتی که می‌فروشن 4مگابیته.

پولی که شرکت‌های ISP بابت خرید لینک STM-1 به شرکت زیرساخت می‌دن، برای پهنای باند اختصاصی (Dedicated) با ضریب اشتراک 1 به 1 در هر دو سوی دانلود و آپلوده. البته عملاً در تکنولوژی ADSL عمده پهنای باند آپلود این لینک‌ها هدر می‌ره.

به هر حال هر لینک STM-1‌ معادل 77 لینک 2مگابیتی با ضریب اشتراک 1 به 1 می‌شه. بنا بر این هزینه هر 2مگابیت پهنای باند با ضریب اشتراک 1 به 1 در می‌آد 364 هزار تومن. البته این فقط هزینه اجاره پهنای باند اینترنت بین‌الملل در یک ماهه. به این هزینه، هزینه‌هایی مثل هزینه انتقال تا محل مصرف، هزینه اجاره فضا در مرکز مخابراتی، هزینه اجاره پورت ADSL و غیره هم اضافه می‌شه. من رقم دقیقی واسه این هزینه‌ها ندارم اما بعید می‌دونم که کل این هزینه‌ها هم بیشتر از 1 تا 1.5 برابر هزینه خود پهنای باند باشه. به هر حال با این فرض، کل هزینه تمام شده تحویل یک پهنای باند 2مگابیت اختصاصی (ضریب اشتراک 1 به 1) در محل مصرف حداکثر بین به قول شما 500 هزار تومن تا 800 هزار تومنه.

اما همین لینک 2مگابیت رو وقتی فناوا با ضریب اشتراک 1 به 10 تحت عنوان سرویس 2مگابیت برنزی به قیمت 110 هزار تومن می‌فروشه، یعنی در واقع این لینک رو به 10 مشترک داره می‌فروشه. پس قیمت فروشش برای فن‌آوا می‌شه 1 میلیون و 110 هزار تومن که تو بدترین شرایط حداقل 27 درصد حاشیه سود واسه شرکت داره. این جوری نیست که شما بگین شرکت فناوا داره با ضرر این سرویس رو می‌فروشه.

وقتی هم که همین لینک رو با ضریب اشتراک 1 به 3 تحت عنوان سرویس 2مگابیت طلایی می‌فروشه به قیمت 361 هزارتومن، باز هم قیمت فروشش می‌شه 1میلیون 80 هزارتومن. پس ادعای ضرری که شما می‌کنید به هیچ وجه مصداق نداره.

دوست عزیز فرض بگیریم تمام جمع و کم های شما درست ! ولی بازم بنظر میاد شما داری مغلطه میکنی !!!
وقتی در بدترین حالت از نویز خط بعضی دوستان بگذریم ! دوستان توی این تاپیک اذعان دارن که با سرعت 2048 سرعت حداقلی 180 و 190 رو دارن حتی در ساعات پیک مصرف ! ضریب اشتراک میشه چند ؟!!!
با حساب کتاب خود شما هم اون میزان سود حداقلی که در نظر گرفتید جور در نمیاد !
چون در تاپیک شرکت دیگری دیدمتون بد نیست در نظر داشته باشید توی فن آوا بر خلاف شرکت مطبوع شما مصرف منصفانه هم نداریم و عملا سرویس حجمی رو به اسم نامحدود نمیفروشیم

bilmazlar
15-11-2014, 11:37
دوست عزیز فرض بگیریم تمام جمع و کم های شما درست ! ولی بازم بنظر میاد شما داری مغلطه میکنی !!!
وقتی در بدترین حالت از نویز خط بعضی دوستان بگذریم ! دوستان توی این تاپیک اذعان دارن که با سرعت 2048 سرعت حداقلی 180 و 190 رو دارن حتی در ساعات پیک مصرف ! ضریب اشتراک میشه چند ؟!!!
با حساب کتاب خود شما هم اون میزان سود حداقلی که در نظر گرفتید جور در نمیاد !
چون در تاپیک شرکت دیگری دیدمتون بد نیست در نظر داشته باشید توی فن آوا بر خلاف شرکت مطبوع شما مصرف منصفانه هم نداریم و عملا سرویس حجمی رو به اسم نامحدود نمیفروشیم

دوست عزیز.

1) من تو متن خودم به صراحت اینو گفتم که:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از نظر من، با شرایطی که تو ایران هست این سرعت خوبه. ایراد من هم به این موضوع نبود.

2) من حرفم رو روشن و واضح گفتم. دوباره تأکید می‌کنم که از نظر من سرویس 2مگ نامحدود حتی با ضریب اشتراک 1 به 10 هم باید در حداقل 75 درصد زمان‌ها سرعتی حول و حوش سرعت اسمی داشته باشه. این که بگی «چون ضریب اشتراکش 1 به 10 اه پس باید سرعتش حدود یک دهم سرعت اسمی باشه» مغلطه‌ایه که اول از همه شرکت زیرساخت و بعدش هم شرکت‌های ISP‌ (بر اساس توافق‌نامه SLA) راه انداختن تا از اون به نفع خودشون استفاده کنن. تو متن گنگ و نامفهوم همین توافق‌نامه که همه شرکت‌ها یه کپی‌اش رو تو سایتشون گذاشتن و اون هم از نسخه‌ای که شرکت زیرساخت بیرون داده، کپی شده می‌گه حداقل سرعت تعهد شده (CIR) یعنی حداقل سرعتی که شرکت متعهد ارائه اون به کاربر با احتساب ضریب اشتراک سرویسه و در صورتی که کاربر مدت زمانی با این سرویس، سرعتی کمتر از این رو دریافت کرد می‌تونه ادعای خسارت کنه.

اگه قرار باشه، یه سرویس 2مگ نامحدود در عمده زمان‌ها سرعت مثلاً 180 تا 190 کیلوبایت در ثانیه داشته باشه خوب شما بگو چرا اصلاً اسم این سرویس رو می‌ذارن 2مگابیت. بهش بگن 1.5 مگابیت بهتر نیست؟

یا مثلاً من خودم یه زمانی 2مگ نامحدود آسیاتک داشتم کلاً سرعتش روی 120 بود. این که دیگه اسمش سرویس 2مگ نیست. اسمش می‌شه یه سرویس 1مگ.

باز هم می‌گم این که شرکت‌ها بیان به استناد اون بند خاص CIR توافقنامه SLA ادعا کنن که سرعت سرویس 2مگ نامحدود برنزی با ضریب اشتراک 1 به 10 (اصلاَ شما بگون ضریب اشتراک 1 به 50)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید چیزی جز مغلطه نیست. این CIR حداقل سرعت تضمین شده سرویسه. اسم سرویس روشه: سرویس 2مگابیت نامحدود برنزی. سرعت این سرویس هم به طور میانگین و در اکثر اوقات (به نظر من حداقل 75 درصد اوقات) باید حول و حوش سرعت اسمی باشه. اما چون سرویس اشتراکی هست ممکنه در مواقعی که پیک مصرف باشه سرعت بیاد پایین. واسه این پایین اومدن هم یه مرزی گذاشته شده که می‌شه 1 دهم سرعت اسمی.

ضریب اشتراک رو که ISPهای ایرانی اختراع نکردن از خودشون. این یه روشیه که تو همه جای دنیا استفاده می‌شه برای این که یه کاربر معمولی و خانگی به جای این که بره 1 میلیون تومن پول بده واسه یه سرویس 2مگابیت نامحدود با ضریب اشتراک 1 به 1 و با پهنای باند اختصاصی، 1 دهم این هزینه رو بده و از سرویسی استفاده کنه که در اکثر مواقع تقریباً همون سرعت رو می‌ده اما به هر حال در بخشی از زمان‌‌ها هم ممکنه سرعتش کمتر بشه. این طوری هم کاربر راضیه و هم شرکت ISP درآمد خودش رو داره. کل این مدل هم مبتنی بر تحلیل‌های آماری الگوی مصرف کاربراست.

3) این رو هم بگم که همه حرفای من هم پایه و اساسش اینه که مصرف کاربرا عادی باشه. یعنی از هر 100 تا کاربر حداکثر دو یا سه تاشون دانلودر حرفه‌ای باشن که بخوان 50 درصد اوقات دانلود پرفشار بکنن و ما بقی کاربرا هم کاربر معمولی باشن. برای همین، من هم مثل شما اعتقادم بر اینه که سرعت میانگین 180 تا 190 واسه یه سرویس 2مگابیت نامحدود برنزی با شرایط ایران خوبه.

4) می‌تونم از شما خواهش کنم که بگین کجای اون محاسبه سودی که من کردم به نظر شما جور نمی‌آد؟ چون من این محاسبه رو بر اساس یه سری اطلاعات موجود و یه مقدار هم فرضیات خودم انجام دادم و به نظرم جور درمی‌آد. اما ممکنه فرضیات من غلط باشه که اگه شما اطلاعات دقیق‌تری داری به من هم کمک خواهد کرد.

5) بحث مصرف منصفانه شرکت به قول شما مطبوع بنده (که با اجرای سیاست مصرف شبانه 1 سوم مصرف روزانه از 10 آذر دیگه شرکت مطبوع من نیست،) هم ربطی به بحث نداره یا من متوجه ارتباطشون نشدم. اگه توضیح بیشتر بدین ممنون می‌شم.

پــیـتـر مسعود
15-11-2014, 11:55
سلام
این فن اوا بدرد نمی خوره من یه 512 نامحدود خریدم 27 تومان ماهی برام تموم میشد سه ماه انداختند به من از روز اول دانلود من زیر 30 بود زنگ انقدار زنگ زدم به اینها گفتند صبحر کنید درست میشه 20 روز هی کشش دادن اخر یکیشون گفت مشگل داریم یک ماه دیگه درست میشه منم قاطی کردم که جمع کنید خط انترنتو پول منم بدید بعد اینها باز می خواستند اینم کش بدن اخر با زنگ زدن های من جر بحث زیاد این کارو یک روزه کردن بعد سه هفته دیدم 35 هزار ازم کم مردن پولمو پس دادن زنگ زدم گفتم انترنت 27 هزاری چرا 35 هزار کم کردید من 20 روز استفاده کردم دیدم پاسخ گو نیستند هی منو پاس کاری می کنند به اینو اون منم شکایت کردم از دستشون به 195 بلایی سر اینها اوردم که نه تنها 20 تومان بهم برگشت دادن بلکه الان هی زنگ میزنند میگن پولتونو گرفتید یا نه :n08:

iman2482
15-11-2014, 12:10
دوست عزیز.

1) من تو متن خودم به صراحت اینو گفتم که:
از نظر من، با شرایطی که تو ایران هست این سرعت خوبه. ایراد من هم به این موضوع نبود.

2) من حرفم رو روشن و واضح گفتم. دوباره تأکید می‌کنم که از نظر من سرویس 2مگ نامحدود حتی با ضریب اشتراک 1 به 10 هم باید در حداقل 75 درصد زمان‌ها سرعتی حول و حوش سرعت اسمی داشته باشه. این که بگی «چون ضریب اشتراکش 1 به 10 اه پس باید سرعتش حدود یک دهم سرعت اسمی باشه» مغلطه‌ایه که اول از همه شرکت زیرساخت و بعدش هم شرکت‌های ISP‌ (بر اساس توافق‌نامه SLA) راه انداختن تا از اون به نفع خودشون استفاده کنن. تو متن گنگ و نامفهوم همین توافق‌نامه که همه شرکت‌ها یه کپی‌اش رو تو سایتشون گذاشتن و اون هم از نسخه‌ای که شرکت زیرساخت بیرون داده، کپی شده می‌گه حداقل سرعت تعهد شده (CIR) یعنی حداقل سرعتی که شرکت متعهد ارائه اون به کاربر با احتساب ضریب اشتراک سرویسه و در صورتی که کاربر مدت زمانی با این سرویس، سرعتی کمتر از این رو دریافت کرد می‌تونه ادعای خسارت کنه.

اگه قرار باشه، یه سرویس 2مگ نامحدود در عمده زمان‌ها سرعت مثلاً 180 تا 190 کیلوبایت در ثانیه داشته باشه خوب شما بگو چرا اصلاً اسم این سرویس رو می‌ذارن 2مگابیت. بهش بگن 1.5 مگابیت بهتر نیست؟

یا مثلاً من خودم یه زمانی 2مگ نامحدود آسیاتک داشتم کلاً سرعتش روی 120 بود. این که دیگه اسمش سرویس 2مگ نیست. اسمش می‌شه یه سرویس 1مگ.

باز هم می‌گم این که شرکت‌ها بیان به استناد اون بند خاص CIR توافقنامه SLA ادعا کنن که سرعت سرویس 2مگ نامحدود برنزی با ضریب اشتراک 1 به 10 (اصلاَ شما بگون ضریب اشتراک 1 به 50)
چیزی جز مغلطه نیست. این CIR حداقل سرعت تضمین شده سرویسه. اسم سرویس روشه: سرویس 2مگابیت نامحدود برنزی. سرعت این سرویس هم به طور میانگین و در اکثر اوقات (به نظر من حداقل 75 درصد اوقات) باید حول و حوش سرعت اسمی باشه. اما چون سرویس اشتراکی هست ممکنه در مواقعی که پیک مصرف باشه سرعت بیاد پایین. واسه این پایین اومدن هم یه مرزی گذاشته شده که می‌شه 1 دهم سرعت اسمی.

ضریب اشتراک رو که ISPهای ایرانی اختراع نکردن از خودشون. این یه روشیه که تو همه جای دنیا استفاده می‌شه برای این که یه کاربر معمولی و خانگی به جای این که بره 1 میلیون تومن پول بده واسه یه سرویس 2مگابیت نامحدود با ضریب اشتراک 1 به 1 و با پهنای باند اختصاصی، 1 دهم این هزینه رو بده و از سرویسی استفاده کنه که در اکثر مواقع تقریباً همون سرعت رو می‌ده اما به هر حال در بخشی از زمان‌‌ها هم ممکنه سرعتش کمتر بشه. این طوری هم کاربر راضیه و هم شرکت ISP درآمد خودش رو داره. کل این مدل هم مبتنی بر تحلیل‌های آماری الگوی مصرف کاربراست.

3) این رو هم بگم که همه حرفای من هم پایه و اساسش اینه که مصرف کاربرا عادی باشه. یعنی از هر 100 تا کاربر حداکثر دو یا سه تاشون دانلودر حرفه‌ای باشن که بخوان 50 درصد اوقات دانلود پرفشار بکنن و ما بقی کاربرا هم کاربر معمولی باشن. برای همین، من هم مثل شما اعتقادم بر اینه که سرعت میانگین 180 تا 190 واسه یه سرویس 2مگابیت نامحدود برنزی با شرایط ایران خوبه.

4) می‌تونم از شما خواهش کنم که بگین کجای اون محاسبه سودی که من کردم به نظر شما جور نمی‌آد؟ چون من این محاسبه رو بر اساس یه سری اطلاعات موجود و یه مقدار هم فرضیات خودم انجام دادم و به نظرم جور درمی‌آد. اما ممکنه فرضیات من غلط باشه که اگه شما اطلاعات دقیق‌تری داری به من هم کمک خواهد کرد.

5) بحث مصرف منصفانه شرکت به قول شما مطبوع بنده (که با اجرای سیاست مصرف شبانه 1 سوم مصرف روزانه از 10 آذر دیگه شرکت مطبوع من نیست،) هم ربطی به بحث نداره یا من متوجه ارتباطشون نشدم. اگه توضیح بیشتر بدین ممنون می‌شم.

ببینید محاسباتتون رو در یک شرایط نرمال و در یک کشور عادی کاملا قبول دارم ! نه اینجا که پهنای باند فقط از یک مسیر و با یک مبلغ هنگفت به دست شرکتها میرسه !
طبیعتا توی کشورهای دیگه مشترک اصلا متوجه نمیشه که پیک مصرف کی هست و سرعت کی اومده پایین و هر موقعی که اراده کنه کار مورد نظرش رو انجام میده !
ولی در ایران به دلیل انحصار طلبی دولت و زیر ساخت قیمتها انقدر نجومیه که بخوای با اون سرعتها بدی مشترک باید پول حقوق 1 ماهش رو بده برای اینترنت !!!
باز هم با این شرایط اگر تمام شرکتها نامحدود بدن بازم میشه گفت حرف شما درسته ! ولی در شرایطی که همه شرکتها یا نامحدودشون رو برداشتن یا حجمی رو دارن به اسم نامحدود و منصفانه میفروشن ! دیگه محاسباتتون اشتباه در میاد !
دمتون گرم که باز خودتون هم گفتید محاسباتتون زمانی درسته که تنها 2 یا 3 درصد دانلودر حرفه ای باشن در حالیکه این روزها 70 تا 80 درصد فروشمون نامحدوده و اکثرا هم از شرکتهای دیگه دارن کوچ میکنن و درصد دانلودر حرفه ای بسیار بالاست.
حالا با این تفاسیر و محاسبات خودتون همون 180-190 یا یک و نیم مگ چند در میاد واسه شرکت ؟!

ahmadnesurf
15-11-2014, 12:50
دوستان این فن اوا 1 مگ ترافیک 6 گیگ که شبا رایگان داره خوبه؟با چند دانلود می کنه؟ محدودیت دانلود نداره؟ شبا یه کلا چقدر میشه دانلود کرد از سرور های ایرانی با تشکر

bilmazlar
15-11-2014, 14:04
ببینید محاسباتتون رو در یک شرایط نرمال و در یک کشور عادی کاملا قبول دارم ! نه اینجا که پهنای باند فقط از یک مسیر و با یک مبلغ هنگفت به دست شرکتها میرسه !
طبیعتا توی کشورهای دیگه مشترک اصلا متوجه نمیشه که پیک مصرف کی هست و سرعت کی اومده پایین و هر موقعی که اراده کنه کار مورد نظرش رو انجام میده !
ولی در ایران به دلیل انحصار طلبی دولت و زیر ساخت قیمتها انقدر نجومیه که بخوای با اون سرعتها بدی مشترک باید پول حقوق 1 ماهش رو بده برای اینترنت !!!
باز هم با این شرایط اگر تمام شرکتها نامحدود بدن بازم میشه گفت حرف شما درسته ! ولی در شرایطی که همه شرکتها یا نامحدودشون رو برداشتن یا حجمی رو دارن به اسم نامحدود و منصفانه میفروشن ! دیگه محاسباتتون اشتباه در میاد !
دمتون گرم که باز خودتون هم گفتید محاسباتتون زمانی درسته که تنها 2 یا 3 درصد دانلودر حرفه ای باشن در حالیکه این روزها 70 تا 80 درصد فروشمون نامحدوده و اکثرا هم از شرکتهای دیگه دارن کوچ میکنن و درصد دانلودر حرفه ای بسیار بالاست.
حالا با این تفاسیر و محاسبات خودتون همون 180-190 یا یک و نیم مگ چند در میاد واسه شرکت ؟!

من فرضیات بحثم رو رو همین شرایط ایران در نظر گرفتم.

1) در مورد سرعت معقول و ضریب اشتراک، قبول دارم که الگوی مصرف تو ایران با الگوی مصرف تو یه کشوری مثل انگلیس، فرانسه یا آمریکا ممکنه متفاوت باشه. اما باز این تفاوت این قدر نیست که ناقض بحث و استدلال من باشه. یعنی این جوری نیست که تو ایران از هر 100 نفر 50 نفرشون ترافیک شدید ایجاد کنن اونم به طور مستمر و طولانی مدت و تو آمریکا از هر 100 نفر 1 نفر این جوری باشه. ممکنه تو ایران از هر 100 نفر حداکثر 10 نفرشون یه همچین وضعیتی داشته باشن، تو آمریکا از هر 100 نفر 1 یا 2 نفر. این رو هم باید در نظر داشته باشیم که تو ایران باقی اون 90 نفر ترافیک خیلی ناچیزی درست می‌کنن اما تو آمریکا اون 98 نفر دیگه هم به دلیل این که مدیا تو اونجا حجیمه و دسترسی به اینترنت هم تقریباً بدون محدودیت (شما به راحتی می‌تونی ویدئوی با کیفیت 1080p رو از یوتیوب استریم کنی اونجا اما تو ایران حتی 360p هم به راحتی استریم نمی‌شه)، به طور متوسط ترافیک خیلی بیشتری به نسبت متوسط کاربرا تو ایران ایجاد می‌کنن. یعنی خیلی ساده‌انگارانه است که فرض کنیم تو جایی که شرکت‌ها سرویس‌های VDSL2 می‌دن با میانگین پهنای باند 80 مگابیت در ثانیه، ملت این پهنای باند نجومی رو فقط برای وب‌گردی ساده استفاده می‌کنن.

بنابراین، هنوز هم معتقدم یه سرویس 2مگ نامحدود برنزی (با ضریب اشتراک 1 به 10) تو شرایط ایران در 75 درصد اوقات سرعتش باید نزدیک به سرعت اسمی سرویس باشه. همین الآن مخابرات سرویس‌های نامحدودش (با این که اونا هم ضریب اشتراک 1 به 8 یا حتی بالاتر رو دارن،) همین وضعیت رو دارن. یعنی اگه حتی شما شبانه‌روز هم با یه سروس 2مگ دانلود کنی سرعتت به طور میانگین روی 240 تا 250 کیلوبایته.

2) در مورد هزینه و قیمت فروش، باز هم متوجه نشدم اشکال محاسبات من کجا بود؟ قبول دارم که در عالم واقع ISP‌ یه لینک STM-1‌ رو به صورت 77 تا لینک 2مگابیت نمی‌فروشه، بلکه ترکیبی از انواع سرویس‌های نامحدود و حجمی با سرعت‌های مختلف رو که هر کدوم روش جداگانه‌ای برای قیمت‌گذاری دارن، تو این لینک STM-1‌ قرار می‌ده و می‌فروشه. مثلاً، هزینه و به تبع اون قیمت فروش سرویس‌های حجمی دو بخش داره. یکی قیمت حجم ترافیک اون سرویس و یکی هم هزینه تأمین پهنای باند مربوطه. اینجا هم نمی‌خوام وارد جزئیات این بحث بشم، چون ممکنه بقیه دوستان اصلاً تمایلی به این موضوع نداشته باشن.

اما با همه این حرفا، وقتی شما بخوای هزینه تمام شده یه سرویس 2مگ نامحدود برنزی با ضریب اشتراک 1 به 10 برای یه شرکت ISP رو حساب کنی، از همین روشی که گفتم محاسبه می‌کنی. یعنی اجزای هزینه مثل هزینه اجاره پهنای باند از شرکت زیرساخت، هزینه انتقال تا محل مصرف، هزینه اجاره فضا تو مرکز مخابراتی، هزینه نیروی انسانی مستقیم شرکت ISP، هزینه‌های سربار مرتبط با اون و ... رو برای یه پهنای باند 2مگ نامحدود (البته با ضریب اشتراک 1 به 1) حساب می‌کنی. من بر اساس اطلاعات و فرضیات خودم حساب کردم شد حداکثر 800 هزار تومن.

از اینجا به بعدش بسته به این که شرکت ISP این پهنای باند رو بخواد به صورت اختصاصی (1 به 1) بفروشه یا به صورت برنزی (1 به 10) یا با هر ضریب اشتراک دیگه‌ای، قیمت فروش فرق می‌کنه:

الف) اگه بخواد به صورت اختصاصی (Dedicated) بفروشه، یعنی همین پهنای باندی رو که براش در اومده 800 هزار تومن، با یه حاشیه سود 25 درصدی هم که بفروشه قیمت فروشش می‌شه حدود 1 میلیون و 70 هزار تومن. (در حال حاضر تو سرویس‌های ADSL، هیچ شرکتی یه همچین سرویسی نداره. چون اونقدر گرونه که حتی شرکت‌ها هم توان خریدش رو ندارن. ضمن این که به درد کمتر کسی هم می‌خوره.)

ب) اگه بخواد به صورت برنزی بفروشه یعنی این پهنای باند رو به صورت هم‌زمان به 10 نفر می‌فروشه. البته به هر کدومشون تضمین می‌ده که سرعت از 25 تا 26 کیلوبایت در ثانیه کمتر نشه. اما این که سرعت واقعی هر کس چقدر باشه بستگی به الگوی مصرف اون 10 کاربر داره. با این حساب، سهم هر کاربر از هزینه تمام شده سرویسش یک دهم می‌شه: یعنی 80 هزارتومن (در بدترین شرایط البته). باز اگه ISP بخواد این رو بفروشه با یه حاشیه سود 25 درصی قیمتش درمی‌آد حدود 107 هزار تومن که فن‌آوا داره همین حدود یعنی 110 هزار تومن می‌فروشه.

ج) اگه ISP بخواد همین سرویس رو به صورت طلایی با ضریب اشتراک 1 به 3 بفروشه، یعنی این پهنای باند رو هم‌زمان به 3 کاربر می‌فروشه. البته به اونا تضمین می‌ده که سرعت سرویسشون کمتر از یک سوم سرعت اسمی یعنی 85 کیلوبایت در ثانیه نشه و حالا طبیعتاً تو بیش از 95 درصد اوقات هم باید سرعت در حد سرعت اسمی باشه. تو این حالت سهم هر کاربر از هزینه تمام شده سرویس می‌شه یک سوم یا حدود 267 هزار تومن. با احتساب یه حاشیه سود 25 درصدی قیمت فروش در می‌آد: 356 هزار تومن. فن‌آوا الان سرویس 2مگ نامحدود طلاییش رو داره 361 هزار تومن می‌فروشه که همین حدوده.

فقط یه نکته اینجا باقی می‌مونه که ممکنه باعث زیان‌دهی شرکت بشه. اونم اینه که یه پهنای باند 2مگ رو نتونه به صورت 10 تا سرویس 2مگ برنزی بفروشه و مثلاً تعداد کاربرایی که با این شرایط روی این پهنای باند می‌گیره 7 یا 8 نفر بشن که اون وقت یعنی درآمد کمتر از حد انتظار. اما این تو قیمت‌گذاری تأثیری نداره. فقط باعث زیان‌دهی شرکت به دلیل ضعف عملکردش می‌شه.

دیگه راستش نمی‌تونستم از این روشن‌تر محاسباتم رو خلاصه کنم. حالا بازم اگه جایی هست که به نظرت تو محاسبه‌هام اشتباه کردم مشخص بگو تا من هم متوجه ایراد محاسباتم بشم.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 15:19

توضیحاتتون بسیار جامع و مفید بود ولی متاسفانه بعضی از اطلاعاتی که فرمودید درست نبود.
در هر صورت بنده موضوع رو شفاف توضیح دادم و فکر می کنم مشخص بود که عرض کردم سرویس شما درواقع ضریب اشتراک نداره و Dedicated داره ارائه میشه.
فکر می کنم لزومی نداشته باشه بنده توضیحات بیشتری در مورد این موضوع اینجا ارائه بدم ولی خوشحال میشم اگر ابهامی دارید تلفنی و یا حضوری در خدمتتون باشم.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 15:25
سلام
این فن اوا بدرد نمی خوره من یه 512 نامحدود خریدم 27 تومان ماهی برام تموم میشد سه ماه انداختند به من از روز اول دانلود من زیر 30 بود زنگ انقدار زنگ زدم به اینها گفتند صبحر کنید درست میشه 20 روز هی کشش دادن اخر یکیشون گفت مشگل داریم یک ماه دیگه درست میشه منم قاطی کردم که جمع کنید خط انترنتو پول منم بدید بعد اینها باز می خواستند اینم کش بدن اخر با زنگ زدن های من جر بحث زیاد این کارو یک روزه کردن بعد سه هفته دیدم 35 هزار ازم کم مردن پولمو پس دادن زنگ زدم گفتم انترنت 27 هزاری چرا 35 هزار کم کردید من 20 روز استفاده کردم دیدم پاسخ گو نیستند هی منو پاس کاری می کنند به اینو اون منم شکایت کردم از دستشون به 195 بلایی سر اینها اوردم که نه تنها 20 تومان بهم برگشت دادن بلکه الان هی زنگ میزنند میگن پولتونو گرفتید یا نه :n08:

ممنون میشم بفرمایید کدوم شهر بودید و مشکل سرویستون رو هم بفرمایید.

mehdinik59
15-11-2014, 17:59
تخلیه خط فن آوا تو تهران، چند روز طول میکشه؟

1nima1
15-11-2014, 18:35
دوستان نماینده فن اوا لطفا یه پیگیری در مورد .قطعی های زیاد داشته باشن.
من از قزوین سرویس نامحدود 512 دارم . توی همین 1 هفته اول 2 بار قطعی طولانی داشتم.همین الانم 2.5 تا 3 ساعته که سرویسم قطع هست و از جای دیگه دارم پست می زارم.
به پشتیبانیم زنگ می زنم می گن اینترنت خود ما هم قطع هست! انصافا یه فکری به حال این قطع شدنا بکنید.

dimebag123
15-11-2014, 20:15
واقعا کیفیت سرویس فن آوا پائین هست
البته قطعا منطقه به منطقه فرق میکنه ولی تو منطقه مخابراتی مفتح واقعا افتضاح هست
و من واسه یه همچین سرویسی ماهی 110 هزار تومن دارم پول میدم
این چه مملکت خراب شده ایه ما هم افتادیم توش درستم نمیشه که هیچ روز به روز هم بدتر میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

masoudboy
15-11-2014, 21:18
خیلی جالبه یک سری کاربر تازه وارد با تعداد یک پست دارن توی این تاپیک از فن آوا بد میگن و انتقاد میکنن !!!!

امروز مطلع شدم که فن آوا تحت فشار زیادی از سوی PAP های دیگه مثل صبانت و پارس آنلاین هست تا شبانه رایگان را مثل
آنها حذف کنه و سرویس های نامحدود هم برداره یا مصرف منصفانه و محدودیت حجمی بزاره ... !

Dr Nima
15-11-2014, 21:59
خیلی جالبه یک سری کاربر تازه وارد با تعداد یک پست دارن توی این تاپیک از فن آوا بد میگن و انتقاد میکنن !!!!

امروز مطلع شدم که فن آوا تحت فشار زیادی از سوی PAP های دیگه مثل صبانت و پارس آنلاین هست تا شبانه رایگان را مثل
آنها حذف کنه و سرویس های نامحدود هم برداره یا مصرف منصفانه و محدودیت حجمی بزاره ... !
پس ممکنه اینجا هم محدودیت بزارند
در مورد اون حرف اولت منم به همین نتیجه رسیدم
مخصوصا ادبیات حرف زدنشون شبیه فرد خاصی هس که بقیه کاربرا رو یوزر فیک فن آوا میدونه
در مورد گرون کردن نامحدود هم که تونستن با اعمال فشار موفق بشن در این مورد معلوم نیس که بتونن

claud
15-11-2014, 22:01
سلام دوستان عزیز
کسی 1مگ نامحدود استفاده کرده؟دانلود با idm برای بنده از هر سایتی 20 بالاتر نمیره!!
زنگ زدم پشتیبانی گفت تو سایت php تست کنم که اونجا 110 نشون داد.گفت پس مشکلی نداره!!
اما سرعته سایت php به چه دردم میخوره؟
کلی هم هزینه کردیم! کسی میدونه مشکل ممکنه چی باشه؟
خیلی ممنون

mohammad_77
15-11-2014, 22:11
فن آوا چند روز هست اوضاعش خرابه . یک مگ دارم و پینگش 5 شنبه 95 بود زنگ زدم پشتیبانی گفت مشکلی نداره ولی با این حال یک کاری کرد که همون لحظه رفت روی 20 . الان تست سرعت گرفتم دیدم 226 هست . واقعا که !
تهران منطقه آیت .
من الان دارم یک مودم 3g می گیرم که از خارج خریدم با قیمت 35 تومان (اینجا 80 تا 70 تومان می ندازند) آخرش که فن آوا شبانه رو محدود کنه یک چیز الکی می گیرم که فقط برم توی اینترنت و بعد هم که ایرانسل 10 هزار تومان 24 گیگ در ماه می ده . برام بس هست .(کلی گفتم که سو تفاهم نشه :n24:)

masoudboy
15-11-2014, 22:16
پس ممکنه اینجا هم محدودیت بزارند
در مورد اون حرف اولت منم به همین نتیجه رسیدم
مخصوصا ادبیات حرف زدنشون شبیه فرد خاصی هس که بقیه کاربرا رو یوزر فیک فن آوا میدونه
در مورد گرون کردن نامحدود هم که تونستن با اعمال فشار موفق بشن در این مورد معلوم نیس که بتونن

بله امکانش هست متاسفانه ولی نماینده گفت احتمالش خیلی بالا نیست خوشبختانه
البته من امروز یک نامحدود نسبتا خوب در اصفهان پیدا کردم که اگر خدای ناکرده فن آوا خواست
بازی در بیاره برم اونجا
پیشگامان نمانیده اصفهان که نامحدود را مثل فن آوا و هم قیمتش میده

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 22:29
دوستان نماینده فن اوا لطفا یه پیگیری در مورد .قطعی های زیاد داشته باشن.
من از قزوین سرویس نامحدود 512 دارم . توی همین 1 هفته اول 2 بار قطعی طولانی داشتم.همین الانم 2.5 تا 3 ساعته که سرویسم قطع هست و از جای دیگه دارم پست می زارم.
به پشتیبانیم زنگ می زنم می گن اینترنت خود ما هم قطع هست! انصافا یه فکری به حال این قطع شدنا بکنید.

ممنون از اطلاع رسانیتون. امروز اختلال زیاد روی بستر Cisco شرکت زیرساخت بود. لطف کنید اگر فردا مشکلتون برطرف نشد با دفتر مرکزی تهران تماس بگیرید.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 22:30
واقعا کیفیت سرویس فن آوا پائین هست
البته قطعا منطقه به منطقه فرق میکنه ولی تو منطقه مخابراتی مفتح واقعا افتضاح هست
و من واسه یه همچین سرویسی ماهی 110 هزار تومن دارم پول میدم
این چه مملکت خراب شده ایه ما هم افتادیم توش درستم نمیشه که هیچ روز به روز هم بدتر میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست کنید علت مشکل سرویستون رو اعلام کنند. در صورتی که مشکلتون برطرف نشد، بگین سرویستون رو برگشت بزنند و مبلغ رو بهتون برگردونند.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 22:32

انتقاد خوبه، به ما کمک می کنه تا مشکلاتمون رو بهتر بتونیم حل کنیم.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 22:35
سلام دوستان عزیز
کسی 1مگ نامحدود استفاده کرده؟دانلود با idm برای بنده از هر سایتی 20 بالاتر نمیره!!
زنگ زدم پشتیبانی گفت تو سایت php تست کنم که اونجا 110 نشون داد.گفت پس مشکلی نداره!!
اما سرعته سایت php به چه دردم میخوره؟
کلی هم هزینه کردیم! کسی میدونه مشکل ممکنه چی باشه؟
خیلی ممنون

سلام بر شما
سایت php.net رو که بهتون اعلام کردند به این خاطره که هاستش معتبره و مطمئن هستیم مشکلی از لجاظ کمبود پهنای باند روی سرورش نیست. شما می تونید از سایت های معتبر دیگه مثل Microsoft.com و یا Linuxmint.com هم تست دانلود بگیرید. اگر فقط رو بعضی سایتای خاص مشکل دارید مربوط میشه به سرور سایت که محدودیت اعمال کرده و اجازه نمیده شما بیشتر دانلود کنید.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 22:36
فن آوا چند روز هست اوضاعش خرابه . یک مگ دارم و پینگش 5 شنبه 95 بود زنگ زدم پشتیبانی گفت مشکلی نداره ولی با این حال یک کاری کرد که همون لحظه رفت روی 20 . الان تست سرعت گرفتم دیدم 226 هست . واقعا که !
تهران منطقه آیت .
من الان دارم یک مودم 3g می گیرم که از خارج خریدم با قیمت 35 تومان (اینجا 80 تا 70 تومان می ندازند) آخرش که فن آوا شبانه رو محدود کنه یک چیز الکی می گیرم که فقط برم توی اینترنت و بعد هم که ایرانسل 10 هزار تومان 24 گیگ در ماه می ده . برام بس هست .(کلی گفتم که سو تفاهم نشه :n24:)

امروز اختلال روی همه سرویس ها بود. ممنون میشم مجدد هم بررسی کنید.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 22:38
بله امکانش هست متاسفانه ولی نماینده گفت احتمالش خیلی بالا نیست خوشبختانه
البته من امروز یک نامحدود نسبتا خوب در اصفهان پیدا کردم که اگر خدای ناکرده فن آوا خواست
بازی در بیاره برم اونجا
پیشگامان نمانیده اصفهان که نامحدود را مثل فن آوا و هم قیمتش میده

به احتمال قریب به یقین محدودیتی در خصوص شبانه ها اعمال نمیشه.
تنها تغییرات احتمالی روی قیمت گذاری سرویس ها و عدم همخوانی بعضی از سرویس ها با هم و ضریب اشتراک سرویس های نا محدوده.

Fanava-Mashhad
15-11-2014, 23:05
قابل توجه همشهریان عزیز شهر مشهد

گروه PDNF جهت تکمیل کادر فروش خود، استخدام می کند. کلیه دوستان و عزیزانی که تمایل دارند در زمینه فروش سرویس ADSL فعالیت نمایند می توانند حداکثر تا تاریخ 27 آبانماه 1393 رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال نمایند.

claud
15-11-2014, 23:38
سلام بر شما
سایت php.net رو که بهتون اعلام کردند به این خاطره که هاستش معتبره و مطمئن هستیم مشکلی از لجاظ کمبود پهنای باند روی سرورش نیست. شما می تونید از سایت های معتبر دیگه مثل Microsoft.com و یا Linuxmint.com هم تست دانلود بگیرید. اگر فقط رو بعضی سایتای خاص مشکل دارید مربوط میشه به سرور سایت که محدودیت اعمال کرده و اجازه نمیده شما بیشتر دانلود کنید.
خیلی ممنون عزیز انواع سرورای دانلودو امتحان کردم اگه لینکه مستقیمی سراغ دارید که خودتون تست کردید ممنون میشم قرار بدید بنده هم امتحان کنم
راستی همین سایت php دوباره امتحان کردم فقط لینکه ایرانو با نهایت سرعت میگیره اما ما بقی کشورا رو با 10 میگیره!!!این چه معنی میده به نظر شما؟

Milad._.R
16-11-2014, 00:11
فردا صبح تخلیه میکنم

amirpers
16-11-2014, 00:14
اینکه ممکنه بعضی از سرویس ها برداشته بشه یا محدودیت هایی گذاشته بشه یعنی اینکه علاوه بر گرون شدن سرویس ها بازم هم خبرهای بدی در راهه.

sam09ft
16-11-2014, 02:38
من خاطرم نیست که عرض کرده باشم روی ۹ مگ بسته میشه. موضوعی که شما گفتید سرعت فیزیکیه خطه در صورتی که من در مورد Burst Speed سرویستون توضیح دادم.
در خصوص عکس هم، فعلا در مشهد اجرا نمیشه.
من خرم اباد هستم نه مشهد
اگه این سرویس خرم اباد ارائه میشه در موردش توضیح بدید
یعنی اگه من خطم کامل بکشه و بهترین حالت از هر نظر سرعت توی روز و شبم چنده ؟؟

Fanava-Mashhad
16-11-2014, 08:46
خیلی ممنون عزیز انواع سرورای دانلودو امتحان کردم اگه لینکه مستقیمی سراغ دارید که خودتون تست کردید ممنون میشم قرار بدید بنده هم امتحان کنم
راستی همین سایت php دوباره امتحان کردم فقط لینکه ایرانو با نهایت سرعت میگیره اما ما بقی کشورا رو با 10 میگیره!!!این چه معنی میده به نظر شما؟

والا منم تا به حال از php.net تست نگرفتم و نمی دونم چیه. ولی سایت Linuxmint.com همیشه سرورهای قدرتمندی داره و اگه از سرورهای اروپاییش چند تا لینک همزمان دانلود کنید، بهتر می تونید تست بگیرید.

Fanava-Mashhad
16-11-2014, 08:47
فردا صبح تخلیه میکنم

چرا؟ مشکل چیه؟

Fanava-Mashhad
16-11-2014, 08:49
اینکه ممکنه بعضی از سرویس ها برداشته بشه یا محدودیت هایی گذاشته بشه یعنی اینکه علاوه بر گرون شدن سرویس ها بازم هم خبرهای بدی در راهه.

خیر، حدسی که من می زنم بر اساس جلساتی که هفته گذشته در دفتر مرکزی تهران داشتیم، بعضی سرویس ها که کاربرد نداره حذف بشه و بعضی سرویس ها هم ارزون تر بشه. و ضریب اشتراک سرویس ها هم با احتمال خیلی کم ممکنه دست کاری بشه.

Fanava-Mashhad
16-11-2014, 08:50
من خرم اباد هستم نه مشهد
اگه این سرویس خرم اباد ارائه میشه در موردش توضیح بدید
یعنی اگه من خطم کامل بکشه و بهترین حالت از هر نظر سرعت توی روز و شبم چنده ؟؟

متاسفانه چون در مورد تجهیزات شهر خرم آباد اطلاعی ندارم، امکان پاسخ به سوالتون رو هم ندارم.
ممنون میشم با دفتر مرکزی یا نماینده شهرتون تماس داشته باشید.

bilmazlar
16-11-2014, 08:58
توضیحاتتون بسیار جامع و مفید بود ولی متاسفانه بعضی از اطلاعاتی که فرمودید درست نبود.
در هر صورت بنده موضوع رو شفاف توضیح دادم و فکر می کنم مشخص بود که عرض کردم سرویس شما درواقع ضریب اشتراک نداره و Dedicated داره ارائه میشه.
فکر می کنم لزومی نداشته باشه بنده توضیحات بیشتری در مورد این موضوع اینجا ارائه بدم ولی خوشحال میشم اگر ابهامی دارید تلفنی و یا حضوری در خدمتتون باشم.

من هم با شما موافقم. لزومی به ادامه بحث نیست. چون این تاپیک محل بررسی کیفیت و ویژگی‌های سرویس‌های فن‌آواست. در مورد اطلاعات محل اشکال هم برای شما پ.خ دادم.

Hamid_RezaM
16-11-2014, 09:00
من پارس آنلاین دارم ولی بعد از برداشتن دانلود شبانه دارم فکر میکنم بیام فن آوا. سرعت شبانه 512 تو تهران فکر میکنید چقدر باشه؟ از 50-60 که الان دارم میگیریم بیشتره؟
بعد هم خدای نکرده فن آوا برنامه‌ای برای برداشتن سرویس‌های شبانه‌اش نداره که؟

mansoor 7
16-11-2014, 09:02
خیر، حدسی که من می زنم بر اساس جلساتی که هفته گذشته در دفتر مرکزی تهران داشتیم، بعضی سرویس ها که کاربرد نداره حذف بشه و بعضی سرویس ها هم ارزون تر بشه. و ضریب اشتراک سرویس ها هم با احتمال خیلی کم ممکنه دست کاری بشه.

۲مگ نامحدود امکان اینکه قیمتش بالا بره یا ضریب اشتراکش بالاتر بره هست ؟

shakhdar
16-11-2014, 10:26
فکر کنم فن آوا هم داره شبانش رو محدود می کنه (البته اگه بگیم که بر نمیداره!). عکس زیر رو که میزارم واسه مصرفمه.

دقت کنید من 5 شب 36 گیگ گرفتم یعنی چیزی حدود میانگین 7 گیگ واسه هر شب (که همین مقدار 2 هفته پیش 8.5 گیگ بود!) اما الآن 2 شبه که ظاهرن از مرکز (تو عکس می تونید ببینید) دقیقاً ساعت 2:03 بامداد تغییری تو نتم داده میشه و تا 7:03 ادامه پیدا می کنه و مقدار ترافیکی که تونسم بگیرم واسه هر شب دقیقاً 562 مگ هسش!!
در ضمن من شیراز هسم و سرویس 1 مگ 3 گیگ شبانه رایگان دارم.

از دوستان کس دیگه ای هم مشابه براش اتفاق افتاده؟

claud
16-11-2014, 11:14
والا منم تا به حال از php.net تست نگرفتم و نمی دونم چیه. ولی سایت Linuxmint.com همیشه سرورهای قدرتمندی داره و اگه از سرورهای اروپاییش چند تا لینک همزمان دانلود کنید، بهتر می تونید تست بگیرید.
Linuxmint.com هم امتحان کردم سرعت خیلی پایینه مگر چند تا دانلود کنم که مجموع بشه 100!اما سرور داخل که دانلود میکنم این مشکلو نداره! به نظر شما دانلود از سرورای خارج رو محدود کردن؟

amin_v30
16-11-2014, 13:07
اقا ما اومدیم از این شرکت رها بشیم دیدیم همه شرکتا دارن دونه دونه تغییر وضعیت میدن،اومدیم بریم مخابرات نامحدود بگیریم دیگه بالای 512 نمیده..!!!!
کلا الان شرکت عوض کردن ریسکه بزرگیه،باید صبر کرد تا وضعیت پایدار بشه بعد تصمیم گرفت:n16:

amin_v30
16-11-2014, 13:10
جناب نماینده چرا پیشنهاد نمیدین برای سرویس 2 مگ هم یک طرح با گیگ پایین و دارای دانلود شبانه قرار بدن؟
مثلا 2 مگ 5 گیگ با دانلود شبانه،خیلی فروشش بالا خواهد بود به نظرم:n16:

mohammad_1992
16-11-2014, 14:12
سلام ضریب اشتراک ها بهتر شده>؟ من 2 مگ نا محدود برنزی دارم از صبح تا حالا سرعتم 50 کیلوبایت بهتر شده

1nima1
16-11-2014, 14:43
ممنون از اطلاع رسانیتون. امروز اختلال زیاد روی بستر Cisco شرکت زیرساخت بود. لطف کنید اگر فردا مشکلتون برطرف نشد با دفتر مرکزی تهران تماس بگیرید.

ممنونم از پاسخ دهیتون. مشکل ظاهرا برطرف شده و دیگه از دیشب که وصل شد مشکلی نبوده شکر خدا تا حالا.
فقط خواهشی که دارم اینه که اگه توی جلسات با مدیران فن اوا حضور دارید پیام کاربرا رو بهشون برسونید که در مقابل شرکت های زیاده خواه تسلیم نشن و سرویس های نامحدود رو برندارن یا اون سیاست منصفانه بی معنی
و سودجویانه رو نزارن. حتی اگه شده سرویس ها رو منصفانه و با توجه به وضعیت جیب کاربرای اینترنت ایران گرونم بکنن ولی خواهشا حذف نکنن این سرویس ها رو که شاید با مقاومت ماها یه روزی بتونیم یه اینترنتی که حداقل استاندارد
رو داشته باشه پیاده کنیم توی این مملکت و شرکت هایی که فقط می خوان بدوشن ملتو از این صنعت بکشن بیرون.
شرکتایی که حتی واژه کلمات فارسی رو هم به میل خودشون عوض کردن و سرویس محدود رو به اسم نامحدود می ندازن به ملت و وقتی اعتراضم می کنی می گن منصفانه مصرف نکردی. اصلا با سرعت 50 k یه سرویس 512 مگه می شه
بیشتر از روزی 3 گیگ گرفت که اینا دم از مصرف منصفانه می زنن ؟ یعنی کسی که پول سرویس نامحدود می ده و با سرعت کمتر این سرویس ها می سازه حق نداره روزی 2-3 گیگ بگیره که ورمی دارن محدود می کنن ؟ اخه این انصافه ؟
این پولی که اینا می خورن حلاله وقتی مشتری راضی نیست از محدودیت های الکی اینا ؟

alireza20202003
16-11-2014, 15:06
من تازه به فن آوا پیوستم و دو تا سوال داشتم دوستان.

1. حجم اضافه ای که خریداری بشه به دوره بعد منتقل میشه یا نه ؟
2. سرعت شبانه رو عدد خاصی محدود میشه ؟ یا بر اساس شلوغی منطقه هست ؟

iman2482
16-11-2014, 15:20
من پارس آنلاین دارم ولی بعد از برداشتن دانلود شبانه دارم فکر میکنم بیام فن آوا. سرعت شبانه 512 تو تهران فکر میکنید چقدر باشه؟ از 50-60 که الان دارم میگیریم بیشتره؟

سلام
1- صد در صد بیشتره . چندش رو نمیتونم بگم بستگی به مرکز مخابراتی داره
2- در حال حاظر خیر

iman2482
16-11-2014, 15:22
Linuxmint.com هم امتحان کردم سرعت خیلی پایینه مگر چند تا دانلود کنم که مجموع بشه 100!اما سرور داخل که دانلود میکنم این مشکلو نداره! به نظر شما دانلود از سرورای خارج رو محدود کردن؟

خیر
شما چه سرویسی دارید ؟

iman2482
16-11-2014, 15:28
ممنونم از پاسخ دهیتون. مشکل ظاهرا برطرف شده و دیگه از دیشب که وصل شد مشکلی نبوده شکر خدا تا حالا.
فقط خواهشی که دارم اینه که اگه توی جلسات با مدیران فن اوا حضور دارید پیام کاربرا رو بهشون برسونید که در مقابل شرکت های زیاده خواه تسلیم نشن و سرویس های نامحدود رو برندارن یا اون سیاست منصفانه بی معنی
و سودجویانه رو نزارن. حتی اگه شده سرویس ها رو منصفانه و با توجه به وضعیت جیب کاربرای اینترنت ایران گرونم بکنن ولی خواهشا حذف نکنن این سرویس ها رو که شاید با مقاومت ماها یه روزی بتونیم یه اینترنتی که حداقل استاندارد
رو داشته باشه پیاده کنیم توی این مملکت و شرکت هایی که فقط می خوان بدوشن ملتو از این صنعت بکشن بیرون.
شرکتایی که حتی واژه کلمات فارسی رو هم به میل خودشون عوض کردن و سرویس محدود رو به اسم نامحدود می ندازن به ملت و وقتی اعتراضم می کنی می گن منصفانه مصرف نکردی. اصلا با سرعت 50 k یه سرویس 512 مگه می شه
بیشتر از روزی 3 گیگ گرفت که اینا دم از مصرف منصفانه می زنن ؟ یعنی کسی که پول سرویس نامحدود می ده و با سرعت کمتر این سرویس ها می سازه حق نداره روزی 2-3 گیگ بگیره که ورمی دارن محدود می کنن ؟ اخه این انصافه ؟
این پولی که اینا می خورن حلاله وقتی مشتری راضی نیست از محدودیت های الکی اینا ؟

سلام
خدارو شکر
متاسفانه چند وقت اخیر زیر ساخت شورشو درآورده و مدام مشکل داره و از دست ما کاری برنمیاد ولی بهرحال خوشحالم راضی هستید .
در مورد ادامه صحبتتون خوشبختانه همکاران فن آوا زیاد تو فاز انداختن و کلاهبرداری و ... نیستن و سرشون تو کار خودشونه و اینکه سرویس خوبی بدن .
و خیالتون راحت شرکتی هم نمیتونه مجبور به کاریشون بکنه . شاید از لحاظ نام برند به اندازه بعضی شرکتها معروف نباشه ولی گروه فن آوا انقدر قوی هست که توپ هم تکونش نمیده مگر اینکه از لحاظ اقتصادی برای خودش به صرفه نباشه و یا دستوری از جایی بیاد و همه گیر بشه وگرنه بر اثر فشار دیگر شرکتها اتفاقی نمیفته .

mars1920
16-11-2014, 16:28
چرا سرویس ها BU دیگه نمی دن امروز رفتم برای بستن قرارداد نامحدود های bu نداشتن مجبور شدم SU بردارم
یه سوال
من ۱۲۸SUثبت نام کردم که هزینه ۲۸۹۵۰ (که هزینه خود سرویس ۲۳هزار خورد ه ای هست + یه هزینه اضافه که میشه همین ۲۹هزار تومان) بابت مشترک جدید + ۵ هزار بابت رانژه خط پرداخت کردم.
تماس گرفتم با پشتبانی تهران گفت فقط باید ۲۹هزار تومان رو بدید برای مشترک جدید و هزینه اضافه نباید بدید.
نماینده شیراز می گه که ما باید به مخابرات هزینه رانژه رو بدیم و همه جا همین هست.
حالا این وسط کی به کی هست؟

mohammad_1992
16-11-2014, 16:42
اگه دیدی نمایندگی نمیده از طریق ایمیل با مسئولانش ارتباط برقرار کن میدن - من شیرازم نمایندگی نمیداد حتی نقره ای هم نمی داد من به تمام مسئولان فن اوا ایمیل زدم و اونا هم با نمایندگی صحبت کردن و بعد سرویس رو دادن ( در سایت ایمیل ها زده شده)

mohammad_1992
16-11-2014, 16:46
سلام
خدارو شکر
متاسفانه چند وقت اخیر زیر ساخت شورشو درآورده و مدام مشکل داره و از دست ما کاری برنمیاد ولی بهرحال خوشحالم راضی هستید .
در مورد ادامه صحبتتون خوشبختانه همکاران فن آوا زیاد تو فاز انداختن و کلاهبرداری و ... نیستن و سرشون تو کار خودشونه و اینکه سرویس خوبی بدن .
و خیالتون راحت شرکتی هم نمیتونه مجبور به کاریشون بکنه . شاید از لحاظ نام برند به اندازه بعضی شرکتها معروف نباشه ولی گروه فن آوا انقدر قوی هست که توپ هم تکونش نمیده مگر اینکه از لحاظ اقتصادی برای خودش به صرفه نباشه و یا دستوری از جایی بیاد و همه گیر بشه وگرنه بر اثر فشار دیگر شرکتها اتفاقی نمیفته .
اره گروه معروفی نیست ولی واقعا خیلی وسعت داره سهامشم در بورس هست

mohammad_1992
16-11-2014, 16:48
نمایندگی جان شما نمیدونی ضریب اشتراک نامحدود تغییر کرده یا نه ؟ من 2 مگ دارم قبلا 180-190 بود از امروز صبح شده 250

mohammad_1992
16-11-2014, 16:50
چرا سرویس ها BU دیگه نمی دن امروز رفتم برای بستن قرارداد نامحدود های bu نداشتن مجبور شدم SU بردارم
یه سوال
من ۱۲۸SUثبت نام کردم که هزینه ۲۸۹۵۰ (که هزینه خود سرویس ۲۳هزار خورد ه ای هست + یه هزینه اضافه که میشه همین ۲۹هزار تومان) بابت مشترک جدید + ۵ هزار بابت رانژه خط پرداخت کردم.
تماس گرفتم با پشتبانی تهران گفت فقط باید ۲۹هزار تومان رو بدید برای مشترک جدید و هزینه اضافه نباید بدید.
نماینده شیراز می گه که ما باید به مخابرات هزینه رانژه رو بدیم و همه جا همین هست.
شیراز 2 تا نمایندگی داره شما باید با این شماره تماس میگرفتید : 38328790
اون یکی نمایندگی نمیده

mostafamz2010
16-11-2014, 17:36
دوستان سرعت سرویس 1 مگ 6 گیگ محدود در روز چقدره ؟
شب از سرعت اسمی کمتر نمیشه ؟
شبی 2.5 گیگ میشه گرفت؟

sorooshfm
16-11-2014, 17:41
فن آوای مشهد یعنی میگید نامحدود رو میخواین شیر کنین مثلا سرعت نامحدود ۵۱۲ نصف بشه به ۳۲ کیلوبایت برسه تو رو خدا نگذارید:n27:

mostafamz2010
16-11-2014, 17:43
بچه ها سرویس 512 نامحدود چطوره ؟ 512 BU
سرعتش 60 کمتره؟
میخوام یه ماه بگیرم اگه سرعتش از 60 کمتر میشه که همون 1 مگ محدود بگیرم ؟ :n27:

reza.karimi
16-11-2014, 18:26
سرعتش 60 کمتره؟

سرعت بین 60 تا 50 همیشه از نظرپینگ تایم اوت هم که افتضاح حداقل 1 مگ بگیر شبی 3 گیگ میتونی دانلود کنی من که اینسری تموم بشه نامحدود 512 برنزی که گرفتم آی اس پی عوض میکنم چون چیزی واسه موندن نداره اینم وضیعت پینگ تایم اوت من واقعا افتضاح این شرکت

fanoudi
16-11-2014, 18:26
بچه ها سرویس 512 نامحدود چطوره ؟ 512 BUسرعتش 60 کمتره؟ میخوام یه ماه بگیرم اگه سرعتش از 60 کمتر میشه که همون 1 مگ محدود بگیرم ؟ :n27:1 مگ محدود بگیری بهتر هست ؛ شب با 190 ثابت دانلود میکنی و روز هم باز هست تا 4 یا 6 مگ که بستگی به خط و نویزت داره ، بیشتر از یک مگ شانسی که خوب باشه یا نه

1nima1
16-11-2014, 18:43
سلام
خدارو شکر
اگه تحت فشار تصمیم نگیره که خوبه. اگه مسئله صرفه مالیم باشه با گرون کردن تعرفه ها ( البته تا حدی منصفانه که رضایت برای مشتری و سرویس دهنده رو تا حد زیادی همزمان ایجاد کنه) مسئله رو حل می کنه.
واقعا تصور نبودن اینترنت نامحدود کابوسه. اینترنت بدون دانلود چه لطفی داره؟

farshad0123
16-11-2014, 18:46
آیا میشه هر دو path 0,1 مودم فعال بشن یعنی دوتا دان استریم و آپ استریم فعال بشن روی یک خط تلفن که بشه از دو اکانت استفاده کرد؟کسی اطلاع داره؟

sam09ft
16-11-2014, 18:57
متاسفانه چون در مورد تجهیزات شهر خرم آباد اطلاعی ندارم، امکان پاسخ به سوالتون رو هم ندارم.
ممنون میشم با دفتر مرکزی یا نماینده شهرتون تماس داشته باشید.
با نمایندگی شهر تماس گرفتم گفتن خط رو تا ده مگ هم میبندیم ممکنه همچین چیزی ؟
این نمایندگی خودش یه شرکت مستقل بوده توی خرم اباد که من میدونم چند ساله داره سرویس میده ولی قبلا خیلی کیفیت نداشت
یعنی الان دیگه مستقل نیست و زیر نظر شماس ؟ پس چطور وقتی شما بالای 6 مگ نمیدید این 10 مگ میده؟

hadi777
16-11-2014, 19:01
نمایندگی جان شما نمیدونی ضریب اشتراک نامحدود تغییر کرده یا نه ؟ من 2 مگ دارم قبلا 180-190 بود از امروز صبح شده 250

چیزی تغییر نکرده! خب باید 250 باشه! 2mb bu داری دیگه سرعت همونه که الان داری قبلا حتما مشکلی بوده.

mostafamz2010
16-11-2014, 19:45
1 مگ محدود بگیری بهتر هست ؛ شب با 190 ثابت دانلود میکنی و روز هم باز هست تا 4 یا 6 مگ که بستگی به خط و نویزت داره ، بیشتر از یک مگ شانسی که خوب باشه یا نه

داداش سرویس 1 مگ 6 گیگ سرعت پینگ چنده ؟ من الان آسیاتک دارم پینگش بالای 300 هست
الان از 8.8.8.8 گرفتم 356 بود
پینگش همین حدوداس ؟
الان زنگ زدم آسیاتک پشتیبانی تهران گفتم سرویسم 2 مگه و باید سرعت شبا از اسمی کمتر نشه و حداقل 200 باشه گفت نه الان که سرعتت 120 هست خیلی خوبه و از نظر ما مشکلی نداره
گفتم پس من ماه بعد نمیتونم از آسیاتک سرویس بگیرم و تخلیه میکنم
20 روز دیگه مهلتش تموم میشه میام فن آوا
از نمایندگی فن آوا هم پرسیدم گفت ما خطتون رو تا 4 یا 6 باز میزاریم تا هرجایی که خطت بکشه

mohammad_1992
16-11-2014, 20:14
چیزی تغییر نکرده! خب باید 250 باشه! 2mb bu داری دیگه سرعت همونه که الان داری قبلا حتما مشکلی بوده.
پس چقدر این نمایندگی ها ببخشید نامرد هستن ( دور از جون شما ) من 10 بار در طی این 4 ماه تماس گرفتم گفتم شما گفتید 1 به 8 هست ولی واسه من 1 به 10 هست می گفتن طبیعیه همین قدر باید باشه!

amirpers
16-11-2014, 20:22

خدا کنه واقعا در همین حد باشه.

THE VAIPER
16-11-2014, 20:34
سلام دوستان الان رفتم تو سایت فن اوا قیمت های نامحدود خیلی رفته بالا بعد دیگه نامحدود واقعی نیست

شبیه پارس و اسیاتک شده مثلا سرویس 512 با قیمت 38.5 فقط ماهیانه می تونی 21 گیگ دان کنی

چطوریاست. شما که می گید خوبه

mohammad_1992
16-11-2014, 20:59
سلام دوستان الان رفتم تو سایت فن اوا قیمت های نامحدود خیلی رفته بالا بعد دیگه نامحدود واقعی نیست

شبیه پارس و اسیاتک شده مثلا سرویس 512 با قیمت 38.5 فقط ماهیانه می تونی 21 گیگ دان کنی

اون حجم ها الکیه / من دارم سرعت اسمی بهت میده هرچقدر خواستی دانلود کن

mohammad_1992
16-11-2014, 21:21
اینا دیدن همه حداقل و حداکثر گذاشتن اینا هم گفتن یه حرکتی کنن

claud
16-11-2014, 21:45
خیر
شما چه سرویسی دارید ؟
بنده 1 مگ نامحدود دارم!سرعت دانلود رو با idm از همه سرورای خارج بیشتر از 20 تا نمیده واقعا کلافم کرده!پشتیبانی هم کلا حرف خودشو میزنه!

sam09ft
16-11-2014, 21:51
اون حجم ها الکیه / من دارم سرعت اسمی بهت میده هرچقدر خواستی دانلود کن
سرعت اسمی که به هیچ دردی نمیخوره
الان شرکت های دیگه مثلا 256 بگیری از سرعت های بالا شروع میشه اگه خیلی مصرف کنی به سرعت اسمی یعنی 32 میرسه
این که از اون اولش اسمی باشه چه فایده ای داره ؟

hadi777
16-11-2014, 21:53
پس چقدر این نمایندگی ها ببخشید نامرد هستن ( دور از جون شما ) من 10 بار در طی این 4 ماه تماس گرفتم گفتم شما گفتید 1 به 8 هست ولی واسه من 1 به 10 هست می گفتن طبیعیه همین قدر باید باشه!

خب نویز و لینک دانلودت ایران باشه تاثیر داره اگه لینک خارج باشه از هرجا نت بگیری سرعت کامل بهت نمیده مشکل ایرانه دیگه اگه اینجوری نبود کی دیگه سرورهای ایران میخرید :n02:
الان کسایی که سایت های دانلود دارند بعضی ها مجبور میشند واسه اینکه کاربر از سرعت راضی باشه سرور ایران بخرند!

hadi777
16-11-2014, 21:54
بنده 1 مگ نامحدود دارم!سرعت دانلود رو با idm از همه سرورای خارج بیشتر از 20 تا نمیده واقعا کلافم کرده!پشتیبانی هم کلا حرف خودشو میزنه!

از سرورهای ایران اوکی هست؟

hadi777
16-11-2014, 22:02
سرعت اسمی که به هیچ دردی نمیخوره
الان شرکت های دیگه مثلا 256 بگیری از سرعت های بالا شروع میشه اگه خیلی مصرف کنی به سرعت اسمی یعنی 32 میرسه
این که از اون اولش اسمی باشه چه فایده ای داره ؟

اتفاقا برعکس! چند گیگ بیشتر بهت نمیده که سریع تموم میشه! بدرد نمیخوره اگرچه مصرف در همون حد باشه.
خیلی مصرف کنی نیست! مصرف منصفانست دیگه اون مقدار حجم تموم بشه سرعت میشه اسمی که بعضی شرکت ها سرعت از اسمیشم پایین تره اینجور که شنیدم!

claud
16-11-2014, 23:13
از سرورهای ایران اوکی هست؟
بله تقریبا !!نوسان داره اما از سروررای خارج بهتره

iman2482
16-11-2014, 23:54
یه سوال

سلام
حذف سرویسهای نامحدود در یک شهر همیشه به صورت موقتیست و به دلیل کمبود پهنای باند در اون مرکز یا شهر اعمال میشه که بقیه مشترکها دچار مشکل نشن .
ترجیح میدیم سرویس بهتری بدیم بجای فروش بی رویه

iman2482
16-11-2014, 23:56
یه سوال

ضمنا هزینه رانژه از مشترکان جدید به مبلغ 5000 تومان دریافت میشه

iman2482
16-11-2014, 23:57

تا جایی که من اطلاع دارم خیر .
این نوسان سرعت مربوط به ترافیک مرکز میباشد .

iman2482
16-11-2014, 23:59
فن آوای مشهد یعنی میگید نامحدود رو میخواین شیر کنین مثلا سرعت نامحدود ۵۱۲ نصف بشه به ۳۲ کیلوبایت برسه تو رو خدا نگذارید:n27:

نبابا ! چه کاریه ؟
منظورشون این بود که طبق قانون ایران میتونه تا انقدر پایین بیاد

iman2482
17-11-2014, 00:01
سرعتش 60 کمتره؟

سرعت بین 50 تا 60 نوسان خواهد داشت.
اگر مصرفتون زیاد نیست با اون قیمت حجمی بردارید و از شبانش استفاده کنید راحت ترید . هم کارتون راه میفته و هم در طول روز سرعت خیلی خوبی دارید

iman2482
17-11-2014, 00:04
این نمایندگی خودش یه شرکت مستقل بوده توی خرم اباد که من میدونم چند ساله داره سرویس میده ولی قبلا خیلی کیفیت نداشت
یعنی الان دیگه مستقل نیست و زیر نظر شماس ؟ پس چطور وقتی شما بالای 6 مگ نمیدید این 10 مگ میده؟

بستگی داره به مرکز ولی احتمالش هست بدن .
قبلا هم گفتیم برای خیلی مراکز درخواست دادیم به زیر ساخت ولی خوب عمر نوح میخواد و صبر ایوب .
در مورد خرم آباد اطلاعی ندارم ولی شاید کارشون راه افتاده و دارن میدن .

iman2482
17-11-2014, 00:07

ببینید طبق قانون که خیلی کمتر از اینها هم میتونه باشه .
ولی بهرحال بین 200 تا 250 طبیعیه نوسان

iman2482
17-11-2014, 00:08

اونها الکیه و اعمال نمیشه و فقط بخاطر سازمان تنظیم مقررات زده شده !

dolmas
17-11-2014, 00:28
چرا در بین مراکز استان ها فقط سنندج و کرمانشاه ارائه نمیشه؟؟ دوستان کسی اطلاع داره؟؟؟

mostafamz2010
17-11-2014, 01:20
سرعت بین 50 تا 60 نوسان خواهد داشت.
اگر مصرفتون زیاد نیست با اون قیمت حجمی بردارید و از شبانش استفاده کنید راحت ترید . هم کارتون راه میفته و هم در طول روز سرعت خیلی خوبی دارید
سرویس 1 مگ 6 گیگ اگه تا 4 یا 6 مگ برام باز بزارن سرعت روز بالای 300 - 400 هست ؟
سرعت شبانه اش چطوره ؟ از 120 که کمتر نمیشه ؟

iman2482
17-11-2014, 02:09
سرویس 1 مگ 6 گیگ اگه تا 4 یا 6 مگ برام باز بزارن سرعت روز بالای 300 - 400 هست ؟
سرعت شبانه اش چطوره ؟ از 120 که کمتر نمیشه ؟

سلام
1- بله
2- خیلی خیلی بعیده

lamp23
17-11-2014, 02:12
دوستان شبانه فن آوا به قوت خود باقی میمونه ؟
آخه شنیده بودم ISP های دیگه فشار میارن که فن آوا هم شبانش رو برداره

sam09ft
17-11-2014, 02:14
اتفاقا برعکس! چند گیگ بیشتر بهت نمیده که سریع تموم میشه! بدرد نمیخوره اگرچه مصرف در همون حد باشه.
خیلی مصرف کنی نیست! مصرف منصفانست دیگه اون مقدار حجم تموم بشه سرعت میشه اسمی که بعضی شرکت ها سرعت از اسمیشم پایین تره اینجور که شنیدم!
خوب ما که کابر عادی هستیم پولمون نمیرسه سرویس بالا بگیریم اکثرا 256 و 512 میگیریم که توی این سرویس ها سرعت اسمی 30 تا 60 هست و هر شرکت های دیگه هر چقدر هم دانلود کنی زیر این سرعت نمیاد ولی در عوضش اولاش سرعت بالایی داره
ولی اینچا از همون اول همینه

sorooshfm
17-11-2014, 06:57
خوب ما که کابر عادی هستیم پولمون نمیرسه سرویس بالا بگیریم اکثرا 256 و 512 میگیریم که توی این سرویس ها سرعت اسمی 30 تا 60 هست و هر شرکت های دیگه هر چقدر هم دانلود کنی زیر این سرعت نمیاد ولی در عوضش اولاش سرعت بالایی داره
ولی اینچا از همون اول همینه
شما مگه از نامحدود شرکت های دیگه استفاده کردی که این حرف رو میزنید جهت اطلاع شرکت های دیگه سرویس های نامحدود به اصطلاح خودشون منصفانه دارن که مسخره است مثلا ۱ مگ بگیری تا ۳۰ گیگ سرعت دانلودت رو بالا میبندن بعدش سرعت اسمی که ۱۲۸ باشه تقسیم بر ۸ میارنش روی ۱۶ تا اونوقت شما مجبوری تا آخر ماه با همین سرعت سرکنی و قید دانلود و وب گردی رو هم بزنی ولی اگه از اول سرعت اسمی باشه خیالت تا آخر ماه راحته

sorooshfm
17-11-2014, 07:03
فن آوا آخرین امید دانلودرها نگذارید فن آوا هم مثل شرکت های دیگه بشود و بزرگترین تهدیدها که شامل شبانه محدود و نامحدود منصفانه بر روی شرکت شما اعمال بشه چون میخوان ملت رو یواش یواش آماده شبکه ملی اطلاعات و بزور وادار به استفاده از شبکه ملی اطلاعات کنن:n28:

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 07:43
۲مگ نامحدود امکان اینکه قیمتش بالا بره یا ضریب اشتراکش بالاتر بره هست ؟

خیر ۲ مگ نامحدود برنزی کیفیتش افزایش پیدا می کنه.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 07:45

سلام
خوشحال میشیم در خدمتتون باشیم. در خصوص سرویس های تهران اطلاعات دقیقی ندارم و دوستان تهرانی شاید بهتر بتونند راهنماییتون کنند. تا جایی که اطلاع دارم خیر.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 07:48

خیر محدودیت خاصی نیست. متاسفانه حضور ذهن در مورد سرویستون ندارم که چی بود. برای ۱ مگ نا محدود سرعتی که اعلام کردید نرماله.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 07:58
جناب نماینده چرا پیشنهاد نمیدین برای سرویس 2 مگ هم یک طرح با گیگ پایین و دارای دانلود شبانه قرار بدن؟
مثلا 2 مگ 5 گیگ با دانلود شبانه،خیلی فروشش بالا خواهد بود به نظرم:n16:

پیشنهاد سرویس ۲ مگ با ترافیک پایین و شبانه رایگان ارائه شده و در حال بررسیه.
۲ مگ با ۵ گیگ که فکر نکنم ولی احتمال داره ۲ مگ با ۲۰ گیگ ترافیک ارائه بشه.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:00
سلام ضریب اشتراک ها بهتر شده>؟ من 2 مگ نا محدود برنزی دارم از صبح تا حالا سرعتم 50 کیلوبایت بهتر شده

بله قرار بود تغییرات روی سرویس ۲ مگ نامحدود برنزی اعمال بشه. البته اطلاعات بنده آپدیت نیست ولی اگه شما تایید می فرمایید، حتما اعمال شده.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:05
من تازه به فن آوا پیوستم و دو تا سوال داشتم دوستان.

1. حجم اضافه ای که خریداری بشه به دوره بعد منتقل میشه یا نه ؟
2. سرعت شبانه رو عدد خاصی محدود میشه ؟ یا بر اساس شلوغی منطقه هست ؟

در خصوص انتقال ترافیک مازاد خریداری شده بحثای زیادی هست، ولی در حال حاضر منتقل نمیشه.
بر اساس هر دو. از یه حدی بیشتر نمی تونید دانلود کنید و اگر باز هم مرکز با کمبود پهنای باند مواجه شد، شلوغی یا همون شریب اشتراک اعمال میشه.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:08
یه سوال

صحبتی که تهران گفته صحت داره و همه هزینه رانژه ها توسط دفتر مرکزی تهران به مخابرات پرداخت میشه. برای همین موضوع هست که روی سرویس ازتون دریافت میشه. البته سیاست شرکت مخابرات در استان ها متفاوته ولی به نظرم نماینده اشتباه می کنند.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:10

هنوز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست متاسفانه.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:13
سرعت بین 60 تا 50 همیشه از نظرپینگ تایم اوت هم که افتضاح حداقل 1 مگ بگیر شبی 3 گیگ میتونی دانلود کنی من که اینسری تموم بشه نامحدود 512 برنزی که گرفتم آی اس پی عوض میکنم چون چیزی واسه موندن نداره اینم وضیعت پینگ تایم اوت من واقعا افتضاح این شرکت

با پشتیبانی صحبت کردین؟

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:15
آیا میشه هر دو path 0,1 مودم فعال بشن یعنی دوتا دان استریم و آپ استریم فعال بشن روی یک خط تلفن که بشه از دو اکانت استفاده کرد؟کسی اطلاع داره؟

خیر متاسفانه نمیشه.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 08:18

بستگی به تجحهیزات شهرتون داره. ما هم در بعضی مراکز می تونیم بالای ۱۰ مگ ببندیم.

sorooshfm
17-11-2014, 08:47
هنوز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست متاسفانه.منظورتون چیه یعنی بحثش است که منصفانه کنن یا سرعت ها رو نصف کنن؟

shakhdar
17-11-2014, 09:32
دوستان فن آوا شبانشو برداشته؟ دیشبم دوباره محدود دانلود کرد! الآن 3 شبه اینجور شده!

سرویس 1 مگ 3 گیگ شیراز هسم.

shakhdar
17-11-2014, 09:36
من قبل از سه شب پیش میانگین شبی 7 گیگ می گرفتم عکسشو می ذارم نگاه کنید. (ترافیک روزانه هم 2 هفته پیش 5 گیگ خریدم)

shakhdar
17-11-2014, 09:56
الآن زنگ زدم پشتیبانی با جسارت میگه مصرف شبانه 2 برابر روزانس. هر چی بهش میگم قبلاً اینجور نبود میگه نخیر همیشه این قانون بوده. تموم شد دوستان. فن آوا هم از دس رف. هر کی می خواد جدید سرویس بگیره بره یه شرکت که هنوز این قانون رو اعمال نکرده ( ظاهرن صبا نت و مبین نت و پارس آنلاین اجرا کردن و شاتل هم که همون مصرف منصفانه رو داره). عکس زیر رو میزارم خودتون قضاوت کنین آیا شبانم دو برابر روزانه بوده یا نه؟ (از 7 مهر امسال اومدم فن آوا)

همون طور که می بینید مصرف کلم 365 گیگ بوده ولی مصرف رایگانم 340 گیگ از هم که کم کنیم مبشه 25 گیگ الآنم ته ترافیکم 0.5 گیگ هس میشه 25.5 گیگ دو برابرش کنیم 51 گیگ میشه ولی من 340 گیگ گرفتم!

hadi777
17-11-2014, 13:38
بله تقریبا !!نوسان داره اما از سروررای خارج بهتره

خب یعنی چقدر؟ نویز نداری چک کردی؟ پروفایل ست شده روی مودم چی مشکلی نداره
آخه من 1بار اوایل که بودم فن اوا سرعت دانلودم در حد دایل آپ بود به خاطر تنظیمات اشتباه به حساب میگن پروفایل! خودم فهمیده بودم تماس گرفتم گفتم بهشون اینو عوض کنند. باید روی Interleave باشه این حرفا پهنای باندم روی 127 کیلوبیت بود!! :n02:
اوناهم ست کردن مشکلی ندارم. من با سرور ایران اکثرا سرعت اسمیه نویز که اصلا ندارم snr من 30 هست
ولی شما که 1مگ داری بازم سرعت 20 برای سرور خارج جالب نیست باید بیشتر باشه نمیدونم دیگه. نویز و تنظیمات و پهنای باند چک کن.

mahdi_abbasnasab
17-11-2014, 15:12
سلام.من تازه فن آوا ثبت نام کردم اما هنوز سرویسم راه نیوفتاده.اگه فن آوا هم محدودیت دانلود برای تایم شبانه داره،بگید که تا وصل نشده قطعش کنم!من در نظر دارم شبی 3تا4 گیگ دانلود کنم(سرویسم هم 1 مگ هستش).خدا خیرتون بده جواب بدین سریعا.....

david-ebi
17-11-2014, 15:50
با سلام مجدد به دوستان و جناب قلی زاده نماینده فن آوا در مشهد.من اسباب کشی کردم به منزل جدید که در مرکز فرشچی هست.منتظرم تا 2 تا خط تلفنم از منزل قبلی انتقال داده بشه به منزل جدید تا مجدد روی یکیش فن آوا رو رانژه کنم.اما اگر قانونن که میگه فقط تا دو برابر حجم روزانه میشه شبانه دانلود کرد در فن آوا هم داره اجرا میشه قطعا از رانژه مجدد صرف نظر خواهم کرد.به همین خاطر از جناب قلی زاده خواهش میکنم که بیایند و شفاف بگن که آیا این قانون در فن آوا هم اجرایی شده یا نه؟متشکرم.

iman2482
17-11-2014, 15:57
دوست عزیز به چه منظوری شایعه میکنید ؟!!!
یک همچین قانونی در فن آوا نداریم .
دست از شایعه پراکنی بردارید لطفا

shakhdar
17-11-2014, 16:14
سلام.من تازه فن آوا ثبت نام کردم اما هنوز سرویسم راه نیوفتاده.اگه فن آوا هم محدودیت دانلود برای تایم شبانه داره،بگید که تا وصل نشده قطعش کنم!من در نظر دارم شبی 3تا4 گیگ دانلود کنم(سرویسم هم 1 مگ هستش).خدا خیرتون بده جواب بدین سریعا.....

سلام دوست عزیز. من عکسها رو گذاشتم یه نگاه بکنی می بینی 3 شب اخیر چقدر گرفتم در مقایسه با قبل. حتماً به نمایندگی زنگ بزن سؤال کن. به من مشخصاً گفت مصرف شبانه دو برابر روزانس بعد از اون محدود میشه. به والله از خودم در نیاوردم و وقتی که 7 مهر به فن آوا پیوستم هم از طریق کل پیج های این تاپیک و هم از طریق پشتیبانی اطمینان حاصل کردم که شبانه محدود نمیشه و اگر عکسا رو ببینی متوجه میشی با سرویس 1 مگ تو این 1 ماه و 20 روز 340 گیگ گرفتم ولی ترافیک روزانم 25 گیگ بوده! ظاهرن تو نت که سرچ کنی این یک قانونه و 9 ماه پیش تصویب شده، اول مبین نت اجرا کرده بعدش تو شهریور امسال صبانت و 1 ماهی میشه پارس آنلاین و الآنم فن آوا (صبانت و پارس آنلاین مشخصاً بیانیه دادن ولی فن آوا از پشت خط پشتیبانی تأیید کرد). اوناییم که اجرا نکردن مثلاً شاتل مصرف منصفانه داره و آسیاتک تقریباً تمامی پلن هاش شبانه نیم بهاس که اتفاقاً بدتره! قضاوت با خودتون. ضمن این دوستان دیگر فن آوایی هنوز تأیید نکردن. خواهش می کنم نطر بدن.

shakhdar
17-11-2014, 16:19
با سلام مجدد به دوستان و جناب قلی زاده نماینده فن آوا در مشهد.من اسباب کشی کردم به منزل جدید که در مرکز فرشچی هست.منتظرم تا 2 تا خط تلفنم از منزل قبلی انتقال داده بشه به منزل جدید تا مجدد روی یکیش فن آوا رو رانژه کنم.اما اگر قانونن که میگه فقط تا دو برابر حجم روزانه میشه شبانه دانلود کرد در فن آوا هم داره اجرا میشه قطعا از رانژه مجدد صرف نظر خواهم کرد.به همین خاطر از جناب قلی زاده خواهش میکنم که بیایند و شفاف بگن که آیا این قانون در فن آوا هم اجرایی شده یا نه؟متشکرم.

سلام. منم منتظرم بینم راجع به عکس ها و مطالبی که گذاشتم چی میگن.

iman2482
17-11-2014, 16:25
سلام دوست عزیز. من عکسها رو گذاشتم یه نگاه بکنی می بینی 3 شب اخیر چقدر گرفتم در مقایسه با قبل. حتماً به نمایندگی زنگ بزن سؤال کن. به من مشخصاً گفت مصرف شبانه دو برابر روزانس بعد از اون محدود میشه. به والله از خودم در نیاوردم و وقتی که 7 مهر به فن آوا پیوستم هم از طریق کل پیج های این تاپیک و هم از طریق پشتیبانی اطمینان حاصل کردم که شبانه محدود نمیشه و اگر عکسا رو ببینی متوجه میشی با سرویس 1 مگ تو این 1 ماه و 20 روز 340 گیگ گرفتم ولی ترافیک روزانم 25 گیگ بوده! ظاهرن تو نت که سرچ کنی این یک قانونه و 9 ماه پیش تصویب شده، اول مبین نت اجرا کرده بعدش تو شهریور امسال صبانت و 1 ماهی میشه پارس آنلاین و الآنم فن آوا (صبانت و پارس آنلاین مشخصاً بیانیه دادن ولی فن آوا از پشت خط پشتیبانی تأیید کرد). اوناییم که اجرا نکردن مثلاً شاتل مصرف منصفانه داره و آسیاتک تقریباً تمامی پلن هاش شبانه نیم بهاس که اتفاقاً بدتره! قضاوت با خودتون. ضمن این دوستان دیگر فن آوایی هنوز تأیید نکردن. خواهش می کنم نطر بدن.

آقا ربطی به قانون و ... نداره !
در مورد بقیه شرکتها اطلاعی ندارم ولی چون نماینده مبین نت هم هستم این شرکت چون بانک های زیادی رو داشت و بستر سازمانهاش با مشترکهاش یکی بود به دلیل مصرف زیاد شبانه کلا سرعت داغون میشد به همین دلیل اون قانون رو گذاشت و گرنه سازمانی قانونی رو تصویب نکرده !
اتفاقا خودم نماینده فن آوا هستم لازم نیست زنگ بزنم !
لطفا اگر واقعا مشکل دارید با پشتیبانی تماس بگیرید که مشکلتون برطرف بشه .
عکسی که شما گذاشتید کاملا غیر عادیه اعداد و ارقامش ! اگر نمیتونید با پشتیبانی تماس بگیرید و یا مدعی هستید که جواب درستی ندادن بهتون لطفا شمارتون رو واسم پ . خ کنید تا واستون پیگیری کنم و حتما مودمتون رو هم روشن بزارید ! افت سرعت شبانه به دلیل ترافیک مراکز طبیعی هست ولی نه اینی که شما گذاشتید !
البته دوستان توجه داشته باشن کلا از این طریق پشتیبانی میسر نیست و یکهو میل باکسم پر نشه از درخواستهای پشتیبانی :n02: ایشونم چون عکسی که گذاشتن اعدادش چندان نرمال نیست دارم پیگیری میکنم که تکلیف این داستان معلوم بشه

shakhdar
17-11-2014, 16:25
بیانیه صبانت رو میزارم:

کاربر گرامی صبانت؛ بنابر سياست تشويقی شركت، ترافيك مصرفی كاربران برای سرويس‌های عمومی و اقتصادی بين ساعت 2 تا 7 صبح در تمامی روزهای هفته رايگان می‌باشد و با توجّه به اينكه تعداد محدودی از مشتركين در ساعات مصرف رايگان به صورت پيوسته و با ابزارهای اشتراک‌گذاری فايل، اقدام به مصرف بی‌رويه پهنای باند می‌نمايند، اين امر باعث شده كاربران ديگر نتوانند از سرويس، شبانه به‌طور مطلوب بهره‌برداری نمايند. لذا مقرر گرديد از مورخ 93/6/12 از ساعت 2 بامداد، كليه تعرفه‌هايی كه شبانه آنها كاملاً رايگان بوده و توسط مشتركين خريداری و فعال گرديده، تنها قادر به دانلود 2 برابر مجموع حجم سرويس و حجم اضافه خريداری شده طی دوره سرويس در ساعات رايگان شبانه باشند.

لازم به ذكراست پس از مصرف 2 برابر مجموع حجم قيد شده در بالا، سرعت سرويس مشترك برروی سرعت 12KB محدود می‌گردد و در صورت خريد حجم اضافي مجدداً قادر خواهند بود كه معادل 2 برابر حجم اضافی خريداری شده، از سرويس شبانه رايگان بهره‌برداری نمايد.
در ضمن به استحضار می‌رساند سرعت سرويس مشتركين در ساعات شبانه رايگان قبل از اعمال محدوديت همان سرعت روزانه آن می‌باشد.

shakhdar
17-11-2014, 16:34
آقا ربطی به قانون و ... نداره !
در مورد بقیه شرکتها اطلاعی ندارم ولی چون نماینده مبین نت هم هستم این شرکت چون بانک های زیادی رو داشت و بستر سازمانهاش با مشترکهاش یکی بود به دلیل مصرف زیاد شبانه کلا سرعت داغون میشد به همین دلیل اون قانون رو گذاشت و گرنه سازمانی قانونی رو تصویب نکرده !
اتفاقا خودم نماینده فن آوا هستم لازم نیست زنگ بزنم !
لطفا اگر واقعا مشکل دارید با پشتیبانی تماس بگیرید که مشکلتون برطرف بشه .
عکسی که شما گذاشتید کاملا غیر عادیه اعداد و ارقامش ! اگر نمیتونید با پشتیبانی تماس بگیرید و یا مدعی هستید که جواب درستی ندادن بهتون لطفا شمارتون رو واسم پ . خ کنید تا واستون پیگیری کنم و حتما مودمتون رو هم روشن بزارید ! افت سرعت شبانه به دلیل ترافیک مراکز طبیعی هست ولی نه اینی که شما گذاشتید !
البته دوستان توجه داشته باشن کلا از این طریق پشتیبانی میسر نیست و یکهو میل باکسم پر نشه از درخواستهای پشتیبانی :n02: ایشونم چون عکسی که گذاشتن اعدادش چندان نرمال نیست دارم پیگیری میکنم که تکلیف این داستان معلوم بشه

شما که میگید این قانون نیس راجع به این لینکها چی دارید بگید؟

shakhdar
17-11-2014, 16:39
اینم لینک بیانیه پارس آنلاین:

تو این بیانیه میگه که از 10 آذر شروع میشه پس تصحیح می کنم:
چند هفته ای میشه که فقط بیانیه داده و هنوز اجرا نکرده اما قراره که از 10 آذر طبق بیانیه اجرا کنه.

shakhdar
17-11-2014, 16:43
اینم لینک بیانیه پارس آنلاین:

از کاربران دیگر شرکتها اگه از این تاپیک دیدن میکنن خواهش میکنم نظر بدن.

sorooshfm
17-11-2014, 16:56
بابا الکی شلوغش نکنین نگذارید واقعا شبانه رو محدود کنن حالا برای یک مشترک یک مشکلی پیش اومده و یا پشتیبانی گفته دلیل نمیشه که به طور سراسری فن آوا شبانه رو محدود کرده باشه

sorooshfm
17-11-2014, 16:58
فن آوای مشهد شما پاسخ خود را درباره محدود بودن یا نبودن شبانه را به طور رسمی اعلام کنید

david-ebi
17-11-2014, 17:02
بنده نیز همچنان منتظر پاسخ رسمی و شفاف جناب قلی زاده نمایندگی محترم فن آوا در مشهد هستم تا تکلیف رانژه کردن خطم برام مشخص بشه.

mohammad_1992
17-11-2014, 17:05
بله قرار بود تغییرات روی سرویس ۲ مگ نامحدود برنزی اعمال بشه. البته اطلاعات بنده آپدیت نیست ولی اگه شما تایید می فرمایید، حتما اعمال شده.
اره تایید میشه از 2 روز پیش سرعتم از 180 اومده 250 خیلی خوب شده دمشون گرم

shakhdar
17-11-2014, 17:07
بابا الکی شلوغش نکنین نگذارید واقعا شبانه رو محدود کنن حالا برای یک مشترک یک مشکلی پیش اومده و یا پشتیبانی گفته دلیل نمیشه که به طور سراسری فن آوا شبانه رو محدود کرده باشه

سلام. دوست عزیز من ساکن شیرازم ولی منتظر جواب نماینده های مشهد هسم. شما چی براتون مشکلی تو سرویس رایگان بوجود نیومده؟ از دوستان شیرازی کسی نیس نظر بده؟ سرویس من 1 مگ 3 گیگ شبانه رایگان هس.

sorooshfm
17-11-2014, 17:19
سلام. دوست عزیز من ساکن شیرازم ولی منتظر جواب نماینده های مشهد هسم. شما چی براتون مشکلی تو سرویس رایگان بوجود نیومده؟ از دوستان شیرازی کسی نیس نظر بده؟ سرویس من 1 مگ 3 گیگ شبانه رایگان هس.
سلام من نامحدودم ولی فکر نمیکنم شبانه رایگان رو محدود کرده باشن اگه بخوان محدود کنن سراسری میکنن نه یک استان یا شهر رو

shakhdar
17-11-2014, 17:29
دوست عزیز به چه منظوری شایعه میکنید ؟!!!
یک همچین قانونی در فن آوا نداریم .
دست از شایعه پراکنی بردارید لطفا

من اصلاً چنین قصدی که گفتید نداشتم. اما برای این که نظرات بقیه رو هم بدونم مجبور شدم پست بذارم (چون باورم نمیشه همچین چیزی باشه وکسی اعتراض نکنه!) حالا اگه فکر میکند این مطلب شایعس نمی دونم چی بگم والله. پس چرا زنگ زدم مشخصاً همچین چیزی گفتن به من؟ اگه دلیل واقعی محدود شدنم رو نمیگن چرا چیزی رو میگن که شرکت های دیگه اجرا کردن (مثل صبانت و مبین نت) یا قصد اجرا کردنشو دارن (مثل پارس آنلاین)؟
در ضمن پیج 537 برید دیروزم پست گذاشته بودم کسی جواب نداد اما وقتی دیشبم عین دو شب قبل محدود دان کرد امروز صبح زنگ زدم پشتیبانی و بهم همچین گفت که مصرف شبانه دو برابر روزانس و بعدش محدود میشی. در ضمن من قبل از 7 مهر مشترک شاتل بودم و اتفاقاً تو این مدت از فن آوا راضی ترم (به غیر از مسئله دانلود شبانه تو گیم آنلاین واسه کانتر شاتل پینگ 70 میداد ولی فن آوا پینگ 45 میده!) اما اگه از دوستان کسی رو دانلود شبانه حساب باز کرده چون تمامی پست های قبل از من صحه بر این مطلب میزارن که فن آوا محدود نمیکنه شبانه رایگان رو، وظیفه ی خودم دونسم که هشدار بدم و موضوع روشن بشه. قضاوتش دیگه با دوستان.
تشکر می کنم.

iman2482
17-11-2014, 17:38
از کاربران دیگر شرکتها اگه از این تاپیک دیدن میکنن خواهش میکنم نظر بدن.

آخه صبا نت و پارس و مبین نت این کارو کردن شد قانون ؟!
همین کارارو میکنید شوخی شوخی همه چی جدی میشه تو این مملکت :n02:تموم لینکهاتون در مورد شرکتهای دیگر بود در مورد مبین نت توضیح دادم . بقیه شرکتها رو اطلاعی ندارم ولی به خودشون مربوطه.
قانونی در مورد حذف سرویسهای شبانه نداریم

shakhdar
17-11-2014, 17:42
آخه صبا نت و پارس و مبین نت این کارو کردن شد قانون ؟!
همین کارارو میکنید شوخی شوخی همه چی جدی میشه تو این مملکت :n02:تموم لینکهاتون در مورد شرکتهای دیگر بود در مورد مبین نت توضیح دادم . بقیه شرکتها رو اطلاعی ندارم ولی به خودشون مربوطه.
قانونی در مورد حذف سرویسهای شبانه نداریم

من نگفتم حذف گفتم محدود ولی نسبت به قبل میشه استنتاج کرد همون حذفه! در ضمن شما چجور تضمین میدید که اونا این کارو بکنند اما فن آوا نکنه در حالیکه وزیر مشخصاً تو همون لینک بهتون دادم از مصوبه کمیسیون اسم میبره به نام قانون مصرف منصفانه!

iman2482
17-11-2014, 17:45
من اصلاً چنین قصدی که گفتید نداشتم. اما برای این که نظرات بقیه رو هم بدونم مجبور شدم پست بذارم (چون باورم نمیشه همچین چیزی باشه وکسی اعتراض نکنه!) حالا اگه فکر میکند این مطلب شایعس نمی دونم چی بگم والله. پس چرا زنگ زدم مشخصاً همچین چیزی گفتن به من؟ اگه دلیل واقعی محدود شدنم رو نمیگن چرا چیزی رو میگن که شرکت های دیگه اجرا کردن (مثل صبانت و مبین نت) یا قصد اجرا کردنشو دارن (مثل پارس آنلاین)؟
در ضمن پیج 537 برید دیروزم پست گذاشته بودم کسی جواب نداد اما وقتی دیشبم عین دو شب قبل محدود دان کرد امروز صبح زنگ زدم پشتیبانی و بهم همچین گفت که مصرف شبانه دو برابر روزانس و بعدش محدود میشی. در ضمن من قبل از 7 مهر مشترک شاتل بودم و اتفاقاً تو این مدت از فن آوا راضی ترم (به غیر از مسئله دانلود شبانه تو گیم آنلاین واسه کانتر شاتل پینگ 70 میداد ولی فن آوا پینگ 45 میده!) اما اگه از دوستان کسی رو دانلود شبانه حساب باز کرده چون تمامی پست های قبل از من صحه بر این مطلب میزارن که فن آوا محدود نمیکنه شبانه رایگان رو، وظیفه ی خودم دونسم که هشدار بدم و موضوع روشن بشه. قضاوتش دیگه با دوستان.
تشکر می کنم.

شما کماکان خودتون میگید و قانون تصویب میکنید و حکمم صادر میکنید !
لطفا به جای نوشتن اینجا جواب پیغام خصوصیتون رو بدید !
با پشتیبانی کجا تماس گرفتید شما ؟ شیراز یا تهران ؟ من شماره پشتیبانی فن آوا میخوام چیکار ؟ شماره خودتون رو پ -خ کنید لطفا
برای بار هزارم چون 3 تا شرکت اینکارو میکنن دلیل نمیشه قانون باشه و هی بگید اون کرد یا این کرد !
در ضمن 3 تا شرکت نیست واسم جای تعجبه چرا اسم آسیاتک یا داتک رو نمیارید چون اونها هم همچین قوانین مزخرفی دارن و فقط چسبیدید به این که اون 3 تا شرکت افتضاحن که هیچ فن آوا هم مثل اوناست ؟!!!

shakhdar
17-11-2014, 17:56
شما کماکان خودتون میگید و قانون تصویب میکنید و حکمم صادر میکنید !
لطفا به جای نوشتن اینجا جواب پیغام خصوصیتون رو بدید !
با پشتیبانی کجا تماس گرفتید شما ؟ شیراز یا تهران ؟ من شماره پشتیبانی فن آوا میخوام چیکار ؟ شماره خودتون رو پ -خ کنید لطفا
برای بار هزارم چون 3 تا شرکت اینکارو میکنن دلیل نمیشه قانون باشه و هی بگید اون کرد یا این کرد !
در ضمن 3 تا شرکت نیست واسم جای تعجبه چرا اسم آسیاتک یا داتک رو نمیارید چون اونها هم همچین قوانین مزخرفی دارن و فقط چسبیدید به این که اون 3 تا شرکت افتضاحن که هیچ فن آوا هم مثل اوناست ؟!!!

آسیا تک رو گفتم که. ولی داتک رو نمیدونسم که شما زحمتشو کشیدی! پس میشه نتیجه نسبی گرفت (خودم نمیگم وزیر گفته!): قانون مصرف منصفانه هس و تقریباً بیشتر شرکتا اجرا کردن. حالا تعریفشون متفاوته. مثلاً شاتل که بودم میگفت محدود شدن یه سیستم هوشمنده و قانون خاصی نداره!! ولی 2 تا شرکت مشخصاً کاری کردن و یکی دیگه هم دقیقاً همون کارو از 10 آذر میخواد بکنه و من فکر میکنم فن آوا هم داره شروع میکنه چون برام اتفاق افتاد و به من همچین چیزی گفتن و علت اصلی این که پست زدم اینه که بیانیه ای از فن آوا ندیدم.
مجدداً تشکر می کنم.

sorooshfm
17-11-2014, 18:13
آسیا تک رو گفتم که. ولی داتک رو نمیدونسم که شما زحمتشو کشیدی! پس میشه نتیجه نسبی گرفت (خودم نمیگم وزیر گفته!): قانون مصرف منصفانه هس و تقریباً بیشتر شرکتا اجرا کردن. حالا تعریفشون متفاوته. مثلاً شاتل که بودم میگفت محدود شدن یه سیستم هوشمنده و قانون خاصی نداره!! ولی 2 تا شرکت مشخصاً کاری کردن و یکی دیگه هم دقیقاً همون کارو از 10 آذر میخواد بکنه و من فکر میکنم فن آوا هم داره شروع میکنه چون برام اتفاق افتاد و به من همچین چیزی گفتن و علت اصلی این که پست زدم اینه که بیانیه ای از فن آوا ندیدم.
مجدداً تشکر می کنم.
دوست عزیز فن آوا هم داره پست ها رو رصد میکنه ببینه مزه دهن ملت چیه حالا هم وقتی ببینه همه با یک شایعه دارن باور میکنن که محدود شده اونم از خدا خواسته محدود میکنه

shakhdar
17-11-2014, 18:21
دوست عزیز فن آوا هم داره پست ها رو رصد میکنه ببینه مزه دهن ملت چیه حالا هم وقتی ببینه همه با یک شایعه دارن باور میکنن که محدود شده اونم از خدا خواسته محدود میکنه

من واقعاً دارم تعجب می کنم از شما. خداوکیلی اینم شد دلیل واسه اینکه من چیزی نگم؟ این کارو انجام میدن بدن ولی نه اینکه بیانیه تو سایت نباشه و یه نمایندشونم تکذیب کنه حرفامو. من تو پست اول امروزم هشدار دادم به دوستانی که تازه دارن میگیرن برن شده 1 ماه دیگه یه شرکت دیگه انجام بده اونو بگیرن (چون تو این کشور نسل سوخته ما که محکوم به فنا هس پس بذار تا جایی که میشه له شدنو به تأخیر بندازیم) نه اینکه اینی که انجام داده وتکذیب می کنه رو بگیرن. گرچه هنوز کامل شفاف نشده چون هیچ کسی رو ندیدم نظر بده از اونایی که محدودن نه مث شما که نامحدودی.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 18:31
منظورتون چیه یعنی بحثش است که منصفانه کنن یا سرعت ها رو نصف کنن؟

هیچ کدوم متاسفانه

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 18:41
سلام به جناب شریف زاده و دوستان عزیز
والا پست ها رو که خوندم تعجب کردم! چرا سایر دوستانی که هستند گزارش مصرفشون رو چک نمی کنند؟
مطمئن باشید همونطور که نماینده محترم استان گلستان هم فرمودند هیچ گونه موضوعی در خصوص محدود کردن شبانه شرکت فن آوا تا همین لحظه مطرح نشده.
دوست عزیز شهر شیراز که مشکل دارید، و البته همه دوستان عزیز، ما نماینده شرکت فن آوا هستیم و موظفیم سرویس ها رو با استاندارد شرکت فن آوا ارائه و پشتیبانی کنیم. اگر شما و یا هر کسی با من به عنوان نماینده مشکل دارید و اطلاعات اشتباه دریافت می کنید، می تونید به جای شایعه پراکنی و حدس و گمان های عجیب، با دفتر مرکزی تهران تماس بگیرید و اطلاعات دقیق رو از اونجا بپرسید. البته لازمه که دوستان عزیز بدونند بعضی از نماینده های قدیم شرکت فن آوا با توجه به اینکه نوع قراردادشون با فن آوا متفاوته، ممکنه اکانتینگشون هم متعاقبا با دفتر مرکزی فن آوا متفاوت باشه و محدودیتی اعمال کنند که خلاف قوانین شرکت فن آوا باشه و شما باید پیگیری کنید.

shakhdar
17-11-2014, 18:47
سلام به جناب شریف زاده و دوستان عزیز
والا پست ها رو که خوندم تعجب کردم! چرا سایر دوستانی که هستند گزارش مصرفشون رو چک نمی کنند؟
مطمئن باشید همونطور که نماینده محترم استان گلستان هم فرمودند هیچ گونه موضوعی در خصوص محدود کردن شبانه شرکت فن آوا تا همین لحظه مطرح نشده.
دوست عزیز شهر شیراز که مشکل دارید، و البته همه دوستان عزیز، ما نماینده شرکت فن آوا هستیم و موظفیم سرویس ها رو با استاندارد شرکت فن آوا ارائه و پشتیبانی کنیم. اگر شما و یا هر کسی با من به عنوان نماینده مشکل دارید و اطلاعات اشتباه دریافت می کنید، می تونید به جای شایعه پراکنی و حدس و گمان های عجیب، با دفتر مرکزی تهران تماس بگیرید و اطلاعات دقیق رو از اونجا بپرسید. البته لازمه که دوستان عزیز بدونند بعضی از نماینده های قدیم شرکت فن آوا با توجه به اینکه نوع قراردادشون با فن آوا متفاوته، ممکنه اکانتینگشون هم متعاقبا با دفتر مرکزی فن آوا متفاوت باشه و محدودیتی اعمال کنند که خلاف قوانین شرکت فن آوا باشه و شما باید پیگیری کنید.

سلام. 02182185 زنگ زدم گفت داخلی 2 و بعد 3 گرفتم گفت فردا زنگ بزن داخلی 803 بگیر. همین کارو بکنم یا یه موقع دیگه به یه شماره دیگه زنگ بزنم؟
سپاسگزارم.

Fanava-Mashhad
17-11-2014, 18:58
سلام. 02182185 زنگ زدم گفت داخلی 2 و بعد 3 گرفتم گفت فردا زنگ بزن داخلی 803 بگیر. همین کارو بکنم یا یه موقع دیگه به یه شماره دیگه زنگ بزنم؟
سپاسگزارم.

درسته، همون شماره راهنماییتون می کنند.

shayan0o21
17-11-2014, 19:39
ما هم دوباره برگشتیم فن آوا :n12::n02:

mohammad.asghari
17-11-2014, 20:07
ما هم دوباره برگشتیم فن آوا :n12::n02:

این کدوم سرویس فن آوا هست؟قیمت ـش چقدره؟شبانه هم داره یا نه؟میانگین سرعت چنده؟

sorooshfm
17-11-2014, 20:17
هیچ کدوم متاسفانه

فن آوای مشهد منظورتون از متاسفانه در مورد سرویس های نامحدود را نفهمیدم نکنه کلا میخواین بردارین نامحدود رو؟:n19:

shayan0o21
17-11-2014, 20:19
این کدوم سرویس فن آوا هست؟قیمت ـش چقدره؟شبانه هم داره یا نه؟میانگین سرعت چنده؟

طرح های ویژه برید
یه سرویس 1024 هست نوشته رایگان ^___^
5 تومن فقط هزینه مخابرات رو میگیرن
شبانه نداره !
میانگین تک لینک 600 میده .

lamp23
17-11-2014, 20:27
سرویس 1024 محدود سرعت شبانش چقدره معمولا ؟
داون استریم رو روی چند میبندن واسه 1 مگ ؟

david-ebi
17-11-2014, 20:32
با تشکر از جناب قلی زاده نماینده محترم فن آوای مشهد.انشالله که فن آوا خبطی رو که صبانت و پارس کردن(و بعضی دیگر هم ظاهرا میخواهند بکنند) نکنه چون فقط بابت اون خبط بود که ما از اونا فراری شدیم و توفیق اجباری شد که با شما آشنا شدیم.بی صبرانه منتظر دایر شدن دو خط تلفنم در منزل جدید هستم.فقط امیدوارم که امکان انتقال هر دو باشه و با کمبود امکانات فنی مخابرات روبرو نشه و از اون مهمتر امیدوارم که خط pcm تحویل ما ندن.پس خدا رو شکر هنوز فن آوا این قانون ظالمانه مصرف منصفانه شبانه رو اجرا نکرده.بازم جای شکرش باقیست.حتما به روسای محترم فن آوا در تهران گوشزد کنید که چنین اشتباهی نکنند و مثل بالا بردن قیمتهای سرویسهای نامحدود زیر بار حرف زور مخابرات و بقیه شرکتها نرن.انشالله به محضی که خطم دایر شد و انشالله که pcm نبود خدمتتون برای اشتراک جدید تماس میگیرم.تشکر فراوان بابت صداقت و جوابدهیتون.

hadi777
17-11-2014, 20:41
حالا اینقدر بگید تا اتفاق بیوفته ...
اونایی که سرویس محدود دارند هرکی هر سرویسی داره از روز و شبانه سرعت دانلودش عکس بندازه منطقش هم بگه ملت بدونن چی به چیه! لینک هم مناسب باشه مثل اکسپرس لیچ سرور ایرانش.

ALI(007
17-11-2014, 20:43
این طرحه چرا تو فروشگاه سایت نیست ؟

shakhdar
17-11-2014, 21:21
حالا اینقدر بگید تا اتفاق بیوفته ...
اونایی که سرویس محدود دارند هرکی هر سرویسی داره از روز و شبانه سرعت دانلودش عکس بندازه منطقش هم بگه ملت بدونن چی به چیه! لینک هم مناسب باشه مثل اکسپرس لیچ سرور ایرانش.

سلام. من همه‌ی لینکام سرور ایرانه. اون جریان سرور خارجی و داخلی رو خیلی وقته می دونم برا همین هرچی می خوام بگیرم ریموت می کنم سرورای ایران. بعد دو فایل هر کدوم 16 کانکشن دانلود میزارم. شبایی که سرعت خوب میداد میانگین ماکسیمم 490 میگرفت اما الآن که محدوده میانگین 30 کیلو هس.

hadi777
17-11-2014, 21:49
سلام. من همه‌ی لینکام سرور ایرانه. اون جریان سرور خارجی و داخلی رو خیلی وقته می دونم برا همین هرچی می خوام بگیرم ریموت می کنم سرورای ایران. بعد دو فایل هر کدوم 16 کانکشن دانلود میزارم. شبایی که سرعت خوب میداد میانگین ماکسیمم 490 میگرفت اما الآن که محدوده میانگین 30 کیلو هس.

سلام کدوم سرور ایران؟ پس تمام دانلودهات از یک سروره از کجا معلوم مشکلت از همین سرور باشه!
از جاهای دیگه تست حنی از سرورهای خارج درست حسابی.

binaafarin
17-11-2014, 22:10
نماینده محترم فن اوا
من از شهر بندرعباسم منتها مرکزی که من ازش سرویس میگیرم تحت پوشش شرکت شما نیست
ایا راهی هست که بتونم از این شرکت نت بگیرم؟؟
مرکزم ولی عصر هرمزگان بندرعباس پیش شماره3342

mostafamz2010
17-11-2014, 22:24
اگه خط فیبر نوری باشه فقط باید از مخابرات سرویس بگیرم ؟ :n03:
شرکتای دیگه روی فیبر نوری سرویس میدن ؟؟؟

shayan0o21
17-11-2014, 22:38
اگه خط فیبر نوری باشه فقط باید از مخابرات سرویس بگیرم ؟ :n03:
شرکتای دیگه روی فیبر نوری سرویس میدن ؟؟؟

مخابرات و در بعضی مراکز اسیاتک

shakhdar
17-11-2014, 22:42
سلام کدوم سرور ایران؟ پس تمام دانلودهات از یک سروره از کجا معلوم مشکلت از همین سرور باشه!
از جاهای دیگه تست حنی از سرورهای خارج درست حسابی.

سرورهای uploadboy همشونم استیبلن می تونی امتحان کنی:
s30.uploadboy.com
s41.uploadboy.com
s61uploadboy.com
s70.uploadboy.com
s94.uploadboy.com
s100.uploadboy.com
s200.uploadboy.com

jouhofre
17-11-2014, 23:04
چرا سرویس ۱۰۲۴ محدود با ۱۰۲۴ نامحدود فقط در سرعت دانلود فرق میکنه و نه پینگ؟

Amin Asterix
17-11-2014, 23:06
آپلود هم تو فن آوا از حجم کم میشه؟

m_amin
17-11-2014, 23:23
من یک ماه تستی گفتم امتحان کنم قن آوا رو واقعا افتضاح هست
هر شب مشکل زنگ میزنم پشتیبانی میگه از زیر ساخت هست
اخه اگه از زیر ساخت هست من ۳تا سرویس دیگه از اوراکل و پارس هم دارم اونا چرا مورد ندارن
پیمگ فقط صبحه و نصفه شبها خوب هست
الان این پینگ رو مشاهده کنین!
سرعت هم رو ۶ مگ بستند اما تک کانکش به ۱مگ هم نمیرسه اونم با این تایم اوت هیچ جارو باز نمیکنه!
۹۰ تومن پول ۱ ماه ۳۰ گیگ دادم الکی!
PING 4.2.2.4 (4.2.2.4): 56 data bytes
Request timeout for icmp_seq 0
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=1 ttl=49 time=246.770 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=2 ttl=49 time=393.073 ms
Request timeout for icmp_seq 3
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=4 ttl=49 time=632.608 ms
Request timeout for icmp_seq 5
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=5 ttl=49 time=1009.573 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=6 ttl=49 time=373.883 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=7 ttl=49 time=797.286 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=8 ttl=49 time=1004.646 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=9 ttl=49 time=373.484 ms

--- 4.2.2.4 ping statistics ---
10 packets transmitted, 8 packets received, 20.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 246.770/603.915/1009.573/283.147 ms

shayan0o21
17-11-2014, 23:25
آپلود هم تو فن آوا از حجم کم میشه؟

کم میکنه دوست عزیز

m_amin
17-11-2014, 23:26
اخه اگه از زیر ساخت هست من ۳تا سرویس دیگه از اوراکل و پارس هم دارم اونا چرا مورد ندارن
سرعت هم رو ۶ مگ بستند اما تک کانکش به ۱مگ هم نمیرسه اونم با این تایم اوت هیچ جارو باز نمیکنه!

mostafamz2010
17-11-2014, 23:47

چه سرویسی گرفتین ؟
منم میخوام یه ماه تستی بگیرم اگه اینطوریه که هیچی :n03:
اگه خط جدیدم فیبر نوری باشه که مجبورم برم مخابرات
اگر هم معمولی باشه نمیدونم کجا برم ؟ :n02: فن آوا یه سری میگن خوبه یه سری میگن افتضاحه
آخرش چیکار کنیم ؟ شبی 3- 4 گیگ دانلود میخوایم ، سرویس 1 مگ 6 گیگ خوبه ؟

m_amin
18-11-2014, 00:18
چه سرویسی گرفتین ؟
منم میخوام یه ماه تستی بگیرم اگه اینطوریه که هیچی :n03:
اگه خط جدیدم فیبر نوری باشه که مجبورم برم مخابرات
اگر هم معمولی باشه نمیدونم کجا برم ؟ :n02: فن آوا یه سری میگن خوبه یه سری میگن افتضاحه
آخرش چیکار کنیم ؟ شبی 3- 4 گیگ دانلود میخوایم ، سرویس 1 مگ 6 گیگ خوبه ؟

سرویس ۱مگ ماهی ۳۰ گیگ در ماه همرا شبانه رایگان از ۲-۷
با رانژه خط ۹۷ تومن در اومد برام
رفت تو پاچم یعنی :دی
اینم عین مخابرات هست سرور ایران سرعت و پینگش خوبه سرور خارج افتضاح الانم که ۴-۵ روزه دیگه کلا مرخص شده پشتبانی هم یه نوار ظبط شده گذاشته از مرکز مخابراتی هست ایراد!
واسه من که خوب نیست
شبی ۳-۴ گیگ هم نمیده
میانگین سرعت شبانه ۱۶۰ اینطوراست
که میشه ساعتی ۵۵۰ مگ
اگه دیگه یه ضرب بزاری دانلود ۲۷۰۰ مگ مثلا میتونی دانلود کنی

saman02
18-11-2014, 00:55

دوست عزيز منم تو مركز پيام نور هستم. ميخوام از پارس سرويس بگيرم. ميشه در مورد پينگ و سرعتش يه توضيح بدى و اينكه چه سرويسى دارى.
من سرعت تك كانكشن واسم خيلى مهمه. دنبال دانلود نيستم. ممنون.

iman2482
18-11-2014, 00:56
نماینده محترم فن اوا
من از شهر بندرعباسم منتها مرکزی که من ازش سرویس میگیرم تحت پوشش شرکت شما نیست
ایا راهی هست که بتونم از این شرکت نت بگیرم؟؟
مرکزم ولی عصر هرمزگان بندرعباس پیش شماره3342

سلام
والا دقیقا شماره شمارو که نمیتونم چک کنم اگر میخواید چک بشه باید از پشتیبانی بپرسید ولی در هر صورت اگر پرسیدید و تحت پوشش نیست متاسفانه نمیشه کاریش کرد

claud
18-11-2014, 00:57
سرویس ۱مگ ماهی ۳۰ گیگ در ماه همرا شبانه رایگان از ۲-۷
با رانژه خط ۹۷ تومن در اومد برام
رفت تو پاچم یعنی :دی
اینم عین مخابرات هست سرور ایران سرعت و پینگش خوبه سرور خارج افتضاح الانم که ۴-۵ روزه دیگه کلا مرخص شده پشتبانی هم یه نوار ظبط شده گذاشته از مرکز مخابراتی هست ایراد!
واسه من که خوب نیست
شبی ۳-۴ گیگ هم نمیده
میانگین سرعت شبانه ۱۶۰ اینطوراست
که میشه ساعتی ۵۵۰ مگ
اگه دیگه یه ضرب بزاری دانلود ۲۷۰۰ مگ مثلا میتونی دانلود کنی
پس شما هم مثل بنده مشکل افت سرعت از سرورای خارج رو دارید!!

Amin Asterix
18-11-2014, 00:57
اون از نامحدود که گرون کردن اینم از محدود!منم اصلا راضی نیستم.زنگ زدم میگن با سایت php تست کن ببین سرعتت چقدره!فقط با همون یک سایت سرعت من بالای 100 میره.پینگمم خوب نیست.

iman2482
18-11-2014, 00:59
سرورهای uploadboy همشونم استیبلن می تونی امتحان کنی:
s30.uploadboy.com
s41.uploadboy.com
s61uploadboy.com
s70.uploadboy.com
s94.uploadboy.com
s100.uploadboy.com
s200.uploadboy.com

این همه سر و صدای شما نتیجه تست از یک سرور بود ؟ اون هم آپلود بوی ؟!!! :n24:
لطفا از سرور دیگری تست کنید و برای اطمینان از یک سایت مطمین مثل مایکروسافت

iman2482
18-11-2014, 01:03

سلام
وضع مرکز هر چقدر هم خراب امکان نداره یک همچین وضعیتی داشته باشه .
یکجای کار مشکل داره . نویز خطتتون رو چک کردین ؟ احتمالا پروفایل اشتباهی واستون گذاشته شده .
با پشتیبانی کجا تماس گرفتید ؟ لطفا با پشتیبانی خود فن آوا تماس بگیرید مطمین باشید مشکلتون حل میشه .
02182185

m_amin
18-11-2014, 01:07
دوست عزيز منم تو مركز پيام نور هستم. ميخوام از پارس سرويس بگيرم. ميشه در مورد پينگ و سرعتش يه توضيح بدى و اينكه چه سرويسى دارى.
من سرعت تك كانكشن واسم خيلى مهمه. دنبال دانلود نيستم. ممنون.

والا اینجا که همه جا پورتاشون پر هست
از پارس سرویس ۲ مگ دارم رو ۹ مگ بسته شده روزا یه موقعایی خوبه ۵۰۰-۶۰۰ میرسه یه موقعهایی هم ۱۵۰-۲۰۰ هست پینگش ولی خوب هست اینجا شبا هم قعلا که مجانی هست تا ۵-۶ گیگ میتونی بگیری اما بزرگترین مشکلی که داره اینکه
چیز پی ان روش کار نیکنه هیچ نوعش
حتی اپن چیز پی ان رو هم پورت udp رو انگولک کردن وقتی وصل میکنی سرعت هی میره بالا دوباره میاد پایین صفر میشه یعنی تایم اوت داره و این یعنی یوتیو ب وسایتایی که بستست ملا نمیتوی بری طرفش
واسه بدرد من نمیخوره وقتی شبانه ایگانش رو برداره!
سرعت تک کانکشنم اکثر موارد بالای ۱۵۰ هست!
اما وقتی نتونی مقلا یو تیوب بری بدری نمیخوره مگه اینکه از پارات بخوای قیلم ببنین!

پس شما هم مثل بنده مشکل افت سرعت از سرورای خارج رو دارید!!
والا دیگه افت نمیشه گفت داغون هست همه چی معلومه کمبود پهنای باند دارن از عصر تا شب که اینجوری میشه!

m_amin
18-11-2014, 01:12
سلام
وضع مرکز هر چقدر هم خراب امکان نداره یک همچین وضعیتی داشته باشه .
یکجای کار مشکل داره . نویز خطتتون رو چک کردین ؟ احتمالا پروفایل اشتباهی واستون گذاشته شده .
با پشتیبانی کجا تماس گرفتید ؟ لطفا با پشتیبانی خود فن آوا تماس بگیرید مطمین باشید مشکلتون حل میشه .
02182185

سلام
والا حالا که امکان داره
بله چک کردم نویز رو موری نداره حدودا رو ۱۶-۱۷ هست snr
پروفایل هم رو ۶ مگ هست
با مرکز تماس گرفتم
تهران هستم چون اما اول همون نوار ظبط شده پخش میشه بعدم طرف میگه بله مشکل داریم از مرکز مخابرات هست در صورتی که گفتم من از ۲ جا دیگه سرویس دارم اونا همچین موردی ندارن!

claud
18-11-2014, 01:20
والا دیگه افت نمیشه گفت داغون هست همه چی معلومه کمبود پهنای باند دارن از عصر تا شب که اینجوری میشه!
پس چطور از سرورای داخل مشکلی نداره؟

m_amin
18-11-2014, 01:23
پس چطور از سرورای داخل مشکلی نداره؟

سرور داخلی چون اینترانت حساب میشه!
سرور خارجی اینترنت حساب میشه واسه این اینا رو اینترنت کمبود پهنای باند دارن!
سرور داخلی چون اینترانت هست کمبودی براش وجود نداره! واسه این سرور داخلی مشکلی نداره!

saman02
18-11-2014, 01:23
والا اینجا که همه جا پورتاشون پر هست
از پارس سرویس ۲ مگ دارم رو ۹ مگ بسته شده روزا یه موقعایی خوبه ۵۰۰-۶۰۰ میرسه یه موقعهایی هم ۱۵۰-۲۰۰ هست پینگش ولی خوب هست اینجا شبا هم قعلا که مجانی هست تا ۵-۶ گیگ میتونی بگیری اما بزرگترین مشکلی که داره اینکه
چیز پی ان روش کار نیکنه هیچ نوعش
حتی اپن چیز پی ان رو هم پورت udp رو انگولک کردن وقتی وصل میکنی سرعت هی میره بالا دوباره میاد پایین صفر میشه یعنی تایم اوت داره و این یعنی یوتیو ب وسایتایی که بستست ملا نمیتوی بری طرفش
واسه بدرد من نمیخوره وقتی شبانه ایگانش رو برداره!
سرعت تک کانکشنم اکثر موارد بالای ۱۵۰ هست!
اما وقتی نتونی مقلا یو تیوب بری بدری نمیخوره مگه اینکه از پارات بخوای قیلم ببنین!

واقعا ممنون واسه جوابت. اوراكل چطوره؟؟ از كجا سرويس بگيرم به نظر شما؟؟

m_amin
18-11-2014, 01:26
واقعا ممنون واسه جوابت. اوراكل چطوره؟؟ از كجا سرويس بگيرم به نظر شما؟؟
اوراکل تا ۴ مگ بیشتر نمیده یعنی اگه ۲۰ گیگ در ماه برات بسه اون خوبه
سرعتش تقریبا ۸۰-۹۰٪ در روز رو ۴۲۰ اینا هست
سرعتش شبانشم ۲۵۰ هست سرویس ۴مگش تقربا سرعت شبانه نصف سرعتی هست که میگیری!
اما اونم یه مشکل بزرگ داره و پینگ داغونش هست!
اکثرا بالای ۳۵۰ هست پینگش حتی از سرورای اروپایی! خیلی پایین بیاد میشه ۲۹۰ اینطورا بالا هم بره تا ۵۰۰ میره یهو!
های وب اگه آشنا داشته باشی و بهت بده به نظر من بهتر از همه جا هست
من خودم اگه کسی باشه برام یتونه بگیره شیرینیشم میدم!

saman02
18-11-2014, 01:38
اوراکل تا ۴ مگ بیشتر نمیده یعنی اگه ۲۰ گیگ در ماه برات بسه اون خوبه
سرعتش تقریبا ۸۰-۹۰٪ در روز رو ۴۲۰ اینا هست
سرعتش شبانشم ۲۵۰ هست سرویس ۴مگش تقربا سرعت شبانه نصف سرعتی هست که میگیری!
اما اونم یه مشکل بزرگ داره و پینگ داغونش هست!
اکثرا بالای ۳۵۰ هست پینگش حتی از سرورای اروپایی! خیلی پایین بیاد میشه ۲۹۰ اینطورا بالا هم بره تا ۵۰۰ میره یهو!
های وب اگه آشنا داشته باشی و بهت بده به نظر من بهتر از همه جا هست
من خودم اگه کسی باشه برام یتونه بگیره شیرینیشم میدم!

هاى وب ميگن پينگش خيلى بالاست. تك كانكشن هم ديناميت ميگن ٥٠ تا ٨٠ سرعت ميده!!!
براى دانلود با چندتا كانكشن شايد خوب باشه. اوركل تك كانكشن چطوره؟؟ ميشه يوتوب استفاده كرد؟؟

claud
18-11-2014, 01:41
سرور داخلی چون اینترانت حساب میشه!
سرور خارجی اینترنت حساب میشه واسه این اینا رو اینترنت کمبود پهنای باند دارن!
سرور داخلی چون اینترانت هست کمبودی براش وجود نداره! واسه این سرور داخلی مشکلی نداره!
ممنون که اینطور
البته ماه گذشته که 512 داشتم این مشکلو نداشت

m_amin
18-11-2014, 01:43
هاى وب ميگن پينگش خيلى بالاست. تك كانكشن هم ديناميت ميگن ٥٠ تا ٨٠ سرعت ميده!!!
براى دانلود با چندتا كانكشن شايد خوب باشه. اوركل تك كانكشن چطوره؟؟ ميشه يوتوب استفاده كرد؟؟
من های وب تو منطقه ونک و شریعتی دارم
اونجاها که خیلی خوبه دینامیت هم دارم اتفاقا تقریبا تک کانکش ۴۰۰-۵۰۰ دارم
پینگش هم متوسط هست ۲۵۰ اینطورا
و این فشفسه هاش دلیل اصلی هست که میخوام بگیرم
اوراکل تک کانکش تقریبا ۷۰٪ سرعت کل رو بهت میده یعنی مثلا اگه با دانلود منیجر ۱۰۰ بگیری این با تک ۷۰ رو میده
آره میشه یوتیوب دید باهاش

saman02
18-11-2014, 01:49
اوراکل تک کانکش تقریبا ۷۰٪ سرعت کل رو بهت میده یعنی مثلا اگه با دانلود منیجر ۱۰۰ بگیری این با تک ۷۰ رو میده

ممنون ازت. شايد همين اوراكل گرفتم. قيمتاش بد نيست.

m_amin
18-11-2014, 01:52
ممنون ازت. شايد همين اوراكل گرفتم. قيمتاش بد نيست.

یه کاری بکن به اوراکل زنگ زذس ببین بهت بالاتر از ۴ مگ میدن یا نه به من خبر یده مرسی

claud
18-11-2014, 01:55
اقا روانت سوخته ها تو اینترنت :n02:
همه رو امتحان کردی

m_amin
18-11-2014, 01:58
اقا روانت سوخته ها تو اینترنت :n02:
همه رو امتحان کردی

من این ماه ۹۷ پول فن آوا دادم
پارس هم سروی نمیداد گفت فقط یکساله
یه دونه یکساله اونم۱۳۰ اینطورا دادم
۶۰ تومن اوراکل دادم
یه مودن واسه پارس گرفتم ۱۳۰
هنوزم یه اینترنت درست حسابی ندارم!
دیگه اعصاب نمونده برام والا :دی
نمیدونم چی کارش کنم :دی

saman02
18-11-2014, 01:59
یه کاری بکن به اوراکل زنگ زذس ببین بهت بالاتر از ۴ مگ میدن یا نه به من خبر یده مرسی

فردا پس فردا زنگ ميزنم خبرت ميكنم

shah125
18-11-2014, 04:52
من تازه به جمع فن آوایی ها ملحق شدم :ی

قبل این تو تاپیک مخابرات و شرکت های دیگه بودم و بعد از برداشتن نامحدود مخابرات به فن آوا پناهنده شدم

البته 5 سال پیش در مازندران هم فن آوا داشتم

الان واسم یه سوالی هست چطوره که فن آوا در گیلان (رشت) سرویس هاش فرق میکنه

من 20 تا صفحه رو خوندم و هیچکس چنین چیزی نگفت

دوستان نماینده گلستان و مشهد لطفا جواب بدید اگه اطلاعی دارید

من الان 256 نامحدود دارم ماهی 45500 دارم میدم

پروفایل رو 2 مگ - بسته شده و سرعتم رو 400 لیمیت شده یعنی 50 KB

هر چی این در و اون در زدم بتونم از خود فن آوا و سرویس های اونا رو بخرم نشد

و یه سوال دیگه از دوستان شما هم از سایت هایی که رو دیتاسنتر فن آوا هستن با سرعت بالا دانلود میکنید ؟؟؟ من از سایت هایی مثل ----------- یا ------------ با حداکثر پروفایلم که 2 مگ هست دانلود میکنم

shah125
18-11-2014, 04:57
ماشالله ب ف ی ل ت ر پی سی ورد

از پی سی دانلود و آسان دانلود با حداکثر سرعت میتونید دانلود کنید ؟

این سایت ها رو دیتاسنتر هاست ایران هستن که احتمالا اونم یه مکانی تو دیتاسنتر فن آوا گرفته و به اسم خودش تموم میکنه

ناگفته نمونه از سایت های دیگه مثل همین پی سی ورد ، دانلودها و... که رو آسیاتک هستن دانلود کردم و با اینکه سرور داخلی هستن سرعت همون اسمی خودم بوده

shayan0o21
18-11-2014, 05:25
ماشالله ب ف ی ل ت ر پی سی ورد

از پی سی دانلود و آسان دانلود با حداکثر سرعت میتونید دانلود کنید ؟

این سایت ها رو دیتاسنتر هاست ایران هستن که احتمالا اونم یه مکانی تو دیتاسنتر فن آوا گرفته و به اسم خودش تموم میکنه

ناگفته نمونه از سایت های دیگه مثل همین پی سی ورد ، دانلودها و... که رو آسیاتک هستن دانلود کردم و با اینکه سرور داخلی هستن سرعت همون اسمی خودم بوده

سرعت تک لینک 700 رو کامل پر میکنه ! همین الان از پس ورلد

sorooshfm
18-11-2014, 06:49
اون از نامحدود که گرون کردن اینم از محدود!منم اصلا راضی نیستم.زنگ زدم میگن با سایت php تست کن ببین سرعتت چقدره!فقط با همون یک سایت سرعت من بالای 100 میره.پینگمم خوب نیست.
عزیزان اگه بخوان شبانه رو محدود کنن سرعت دانلود همه بین ۳۰ تا ۴۰ کیلوبایت میشه چه از سرور خارجی و چه داخلی پس اگه سرعت دانلودتون مثلا بین ۸۰ تا ۱۰۰ بود مربوط به شلوغی مرکز هستش