PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با اين برنامه ها چه کار کنيم؟

amirgooran
11-08-2007, 02:06
سلام...:13:
سوال اول:
من خودم تا حالا سه چهار تا برنامه ديدم که از روشي منحصر به فرد و به نظر خودم عالي براي جلوگيري از کرک شدن استفاده مي کنند،اين برنامه ها ميان و خودشون رو با فايل اصلي که شرکت درست کرده مقايسه مي کنند و اگه تفاوتي بين فايل مشاهده کنند،برنامه را کامل مي بندند،براي مثال برنامه AutoPlay Menu Builder را با WinHex يا Resource Hacker يه دستکاري کوچولو بکنيد،خواهيد ديد که برنامه باز مي شود،اما بلافاصله بسته خواهد شد،حال در مقابل اين جور برنامه ها چه بايد کرد؟:41:
سوال دوم:
بعضي از برنامه ها هستند که اصلا ديباگر نمي تونه اونها رو اجرا کنه...مثل IDA،اگه اين برنامه رو بخواين با OllyDBG‌ باز کنيد،مي بينيد که با پيغام خطا مواجه مي شيد و برنامه داخل Olly باز نمي شه...يا اگه همين IDA را داخل ٌW32DisAsslembler باز کنيد،جتي بدون اينکه برنامه را از داخل اسلمبلر باز کنيد،ديباگر به خودکار بسته مي شه،کسي راه حلي داره؟اصلا اين برنامه که توسط ديباگر نمي شه بازش کرد،پس چه جوري مي شه کرکش کرد؟:18:

mJo0T
11-08-2007, 11:07
جواب اولی:
معمولاً این کار با هش هایی مثل CRC32 یا MD5 انجام میدن.
کافیه که بخش مربوط به این چک ها رو پیدا کنی و بعد ...
البته اگه باCRC32 باشه میتونی قبل از دستکاری فایل chkshum ازش بگیری و بعد از تغییر فایل با پلاگین CRC32 توی PEiD ، 4 بایت به انتهای فایل اضافه کنی و بعد اونو به chkshum اولیه فیکس کنی

جواب دومی:
معمولاً وقتی که OllyDbg جواب نمیده از SoftIce استفاده میکنن که دردسر زیادی داره(ولی خب قابلیت های زیادی هم داره :31:)

amirgooran
11-08-2007, 19:23
جواب اولی:
معمولاً این کار با هش هایی مثل CRC32 یا MD5 انجام میدن.
کافیه که بخش مربوط به این چک ها رو پیدا کنی و بعد ...
البته اگه باCRC32 باشه میتونی قبل از دستکاری فایل chkshum ازش بگیری و بعد از تغییر فایل با پلاگین CRC32 توی PEiD ، 4 بایت به انتهای فایل اضافه کنی و بعد اونو به chkshum اولیه فیکس کنی

جواب دومی:
معمولاً وقتی که OllyDbg جواب نمیده از SoftIce استفاده میکنن که دردسر زیادی داره(ولی خب قابلیت های زیادی هم داره :31:)

قبلا به فکرم رسيد که از PEID براي تغيير CRC32 استفاده کنم...اما اين برنامه،CRC32 رو چک نمي کنه!:41:
در مورد MD5 هم چيزي نمي دونم:41:اگه ميشه يه توضيح يا مقاله اي راجع به اين معرفي کنيد:46:
SoftIce مخصوص ويندوز ايکس پي هم گير نياوردم

hakhamanesh
11-08-2007, 19:44
قبلا به فکرم رسيد که از PEID براي تغيير CRC32 استفاده کنم...اما اين برنامه،CRC32 رو چک نمي کنه!:41:
در مورد MD5 هم چيزي نمي دونم:41:اگه ميشه يه توضيح يا مقاله اي راجع به اين معرفي کنيد:46:
SoftIce مخصوص ويندوز ايکس پي هم گير نياوردم
Soft-ice For WinXP

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مقاله در خصوص MD5

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amirgooran
11-08-2007, 20:21
ممنون،اما SoftICE موقع نصب از من شماره سریال می خواد،شماره سریالشو کسی نداره؟