PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره Dreamweaver

cnn
10-08-2007, 13:23
من چند تا سوال داشتم درباره دریم ویور .....اگه لطف کنید جواب بدید ممنون می شم

1- من وقتی لوگوی سایت رو توسط فلش طراحی می کنم و توی دریم ویور میارم موقع پیش نمایش اون بالای صفحه نوار اخطار بلوک فایل فلش توسط فایروال رو میده (لینک تصویر پایین) و حتما باید هر بار راست کلیک کنم و ALLOW BLOCKED...رو بزنم تا فلش رو نشون بده اول اینکه راهی برای اینکه اینطوری نشه هست و دیگه اینکه وقتی آپلود کنم و یه بازدید کننده بخواد وارد سایت بشه باز هم اینطوری میشه (که اگه طرف ندونه چیکار باید بکنه چی؟؟؟) و راه حلش چیه که لازم به راست کلیک نباشه؟؟؟(فکر کنم این فقط برای ویندوزهای SP2 اینطوری میشه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- اینکه میگن برای فارسی نویسی باید یونیکد رو UTF8 انتخاب کرد ، توی کدوم قسمت دریم ویور هست ؟؟؟؟ من پیدا نکردم

3- من متنهای فارسی رو با فارسی ساز مریم توی دریم میارم اگه فونت من بجز آریال باشه بازدید کنندگان میتونن با همون ببینن یا تغییر می کنه؟؟؟؟

4-در مورد فرمها: وقتی من یه فرمی درست می کنم تا کاربر اطلاعاتش رو بنویسه این اطلاعات دقیقا کجا ثبت می شه ؟؟؟؟؟؟ آیا باید بانک اطلاعات داشته باشم؟؟؟؟ چون کتاب و سی دی اموزشیم فقط گفته که بانک اطلاعات برای نمایش اطلاعات توی سایت بکار میره و اصلا کاربردی برای دریافت اطلاعات کاربران توضیح نداده

5- من قبلا با فرونت یک به اصطلاح سایت فرستادم روی یه هاست رایگان و تمام سایت رو طبق کتاب آموزشی که داشتم طراحی کردم و تمام چیزهایی که داشت درست کار می کرد فقط قسمت جستجو رو که مطابق دستورالعمل گذاشته بودم به هیچ وجه عمل جستجو رو انجام نمیداد..... اولا برای چی اینجوری بود و چطور درست میشه ؟؟؟؟دوما توی دریم ویور هم اینطوری میشه ؟؟؟؟ اگه میشه راه حلش چیه که درست کار کنه؟؟؟؟

6- وقتی با فرونت کار می کردم وقتی می خواستم تمام سایتی رو که ساخته بودم از طریق سی دی به کامپیوتر دیگه ای ببرم تمام صفحه بندیم بهم می خورد و تصاویر جابجا می شد حالا دوباره راه حل توی فرونت چیه ؟؟؟؟ و اگه توی دریم هم اینطوری میشه اینجا چطوره؟؟؟

من این چند مورد اخر رو توی دریم امتحان نکردم می خواستم زودتر بدونم تا الکی باهاش ور نرم
در پایان لازم بذکر است من اصلا چیزی از برنامه نویسی مثل پی اچ پی یا اچ تی ام ال نمی دونم یعنی نتونستم یاد بگیرم و با نمای طراحی دریم ویور کار می کنم

از اینکه راهنماییم می کنید ممنونم

amir abbas
10-08-2007, 14:11
در مورد اول من فکر میکنم فقط روی لوکال این اتفاق میافته و اگر شما سایتت رو به وب آپلود کنی و بعد تو مرورگر بازش کنی دیگه اون پیغام خطا رو نده. حالا باز بچه هایی که با فلش بیشتر کار کردن بهتر می تونن جواب بدن

برای تعیین UTf-8 شما باید از بالای صفحه dreamweaver گزینه modify رو کلیک کن و از اونجا روی گزینه page properties کلیک کن. یه صفحه باز میشه تو اون صفحه از سمت چپ گزینه title/Encoding رو انتخاب کن و از سمت راست هم از بخش encoding باید utf-8 رو انتخاب کنی و ok رو بزنی و صفحه رو ذخیره کنی

در مورد سوال سوم
شما برای فارسی نویسی تو dreamweaver بعد از تعیین اینکودینگ صفحه به utf-8 به هیچ نرم افزاری احتیاج نداری و بهتره از فونت tahoma استفاده کنی چون اون فونت مورد نظر شما حتما باید روی سیستم کاربر هم وجود داشته باشه تا بتونه صفحه شما رو درست ببینه. الان همین سایت داره از فونت تاهوما استفاده میکنه

در مورد سوال چهارم
اون کار با داشتن دیتابیس ممکنه. شما باید برنامه نویسی داینامیک بلد باشید تا بتونید اون قابلیت رو به سایت اضافه کنید

سوال پنجم
اون قابلیت ها احتمالا از قابلیت های اختصاصی fornt page بوده که فقط روی سرور های ویندوزی و یا سرور هایی که قابلیت پشتیبانی از اون قابلیت ها توش هست کار میکنه. اون بخش هم اگر بخواد اصولی کار باشه حتما باید به شکل server side طراحی بشه و با طراحی html شدنی نیست

سوال ششم
شما اگر جای پوشه ها و تصاویر رو تغییر ندی نباید به هم بخوره. شما جاشون رو عوض کردی که اینطوری شده

برای طراحی وب هم از dream weaver CS3 me استفاده کن. فقط !!!!
هیچ نرم افزار دیگه هم به درد نمی خوره. البته این نسخه از برنامه (منظور نسخه ME) خیلی جدیده ولی نهایت تا 2 هفته دیگه تو بازار پر میشه

ali_nioton
12-08-2007, 11:07
مورد اول که میگی برا اکتیو ایکس مشگلی نیس به تنظیمات کاربر ربط داره میشه تنظیم کرد اصلا نیاد

navid_hosseini_69
12-08-2007, 14:39
من چند تا سوال داشتم درباره دریم ویور .....اگه لطف کنید جواب بدید ممنون می شم

1- من وقتی لوگوی سایت رو توسط فلش طراحی می کنم و توی دریم ویور میارم موقع پیش نمایش اون بالای صفحه نوار اخطار بلوک فایل فلش توسط فایروال رو میده (لینک تصویر پایین) و حتما باید هر بار راست کلیک کنم و ALLOW BLOCKED...رو بزنم تا فلش رو نشون بده اول اینکه راهی برای اینکه اینطوری نشه هست و دیگه اینکه وقتی آپلود کنم و یه بازدید کننده بخواد وارد سایت بشه باز هم اینطوری میشه (که اگه طرف ندونه چیکار باید بکنه چی؟؟؟) و راه حلش چیه که لازم به راست کلیک نباشه؟؟؟(فکر کنم این فقط برای ویندوزهای SP2 اینطوری میشه)

2- اینکه میگن برای فارسی نویسی باید یونیکد رو UTF8 انتخاب کرد ، توی کدوم قسمت دریم ویور هست ؟؟؟؟ من پیدا نکردم

3- من متنهای فارسی رو با فارسی ساز مریم توی دریم میارم اگه فونت من بجز آریال باشه بازدید کنندگان میتونن با همون ببینن یا تغییر می کنه؟؟؟؟

4-در مورد فرمها: وقتی من یه فرمی درست می کنم تا کاربر اطلاعاتش رو بنویسه این اطلاعات دقیقا کجا ثبت می شه ؟؟؟؟؟؟ آیا باید بانک اطلاعات داشته باشم؟؟؟؟ چون کتاب و سی دی اموزشیم فقط گفته که بانک اطلاعات برای نمایش اطلاعات توی سایت بکار میره و اصلا کاربردی برای دریافت اطلاعات کاربران توضیح نداده

5- من قبلا با فرونت یک به اصطلاح سایت فرستادم روی یه هاست رایگان و تمام سایت رو طبق کتاب آموزشی که داشتم طراحی کردم و تمام چیزهایی که داشت درست کار می کرد فقط قسمت جستجو رو که مطابق دستورالعمل گذاشته بودم به هیچ وجه عمل جستجو رو انجام نمیداد..... اولا برای چی اینجوری بود و چطور درست میشه ؟؟؟؟دوما توی دریم ویور هم اینطوری میشه ؟؟؟؟ اگه میشه راه حلش چیه که درست کار کنه؟؟؟؟

6- وقتی با فرونت کار می کردم وقتی می خواستم تمام سایتی رو که ساخته بودم از طریق سی دی به کامپیوتر دیگه ای ببرم تمام صفحه بندیم بهم می خورد و تصاویر جابجا می شد حالا دوباره راه حل توی فرونت چیه ؟؟؟؟ و اگه توی دریم هم اینطوری میشه اینجا چطوره؟؟؟

من این چند مورد اخر رو توی دریم امتحان نکردم می خواستم زودتر بدونم تا الکی باهاش ور نرم
در پایان لازم بذکر است من اصلا چیزی از برنامه نویسی مثل پی اچ پی یا اچ تی ام ال نمی دونم یعنی نتونستم یاد بگیرم و با نمای طراحی دریم ویور کار می کنم

از اینکه راهنماییم می کنید ممنونم

1- نه خیر این حساسیت تنها مربوط به برنامه هایی مثل فلش یا جاوا اسکریپت وقتی هست که تو کامپیوتر خودت امتحانش می کنی!!! به امتحانش می ارزید!!!!!

2و3- وقتی صفحه رو با یونی کد تنظیم می کنی دیگه مشکلی برای تایپ فارسی نخواهی داشت.

4- بدون یادگیری زبان های دینامیک محاله بتونی تو این یک رقم جلو بری!!!

5- بله متاسفانه یکی از معایب این نوع نرم افزار ها اینه که برخی از امکانات آماده را در اختیار کاربر می گذارند .
درحالی که برای اجرای آنها باید حتما تو یه سروری صفحه رو بار کنی که نرم افزار کمکی اونها هم اونجا نصب باشه!!! مثلا GEOCITIES
مثل ایجاد وب مباحثه ای ، جستجو و.. که هنگام اجرا در سرور پیام خطا می دهند....
در این مورد هم فقط باید بر زبان های دینامیک مسلط بود...

6- این یکی که واسه خودم پیش نیومده!!!

در کل بهتره ضمن یادگیری دریم ویور کد نویسی رو هم یاد بگیری!!

موفق باشی!!:40:

جوابهای امیر عباس عزیز هم که کامل بود!

cnn
13-08-2007, 17:42
سلام
بسیار بسیار از راهنماییتون متشکرم :40::40::40:

مثل اینکه چاره ای ندارم که علیرغم میل باطنیم برم کد نویسی رو یاد بگیرم (نمیدونم چرا از این برنامه ها بدم میاد و فقط گرافیکی دوست دارم)
علی الحساب تا ثبت نام توی یه کلاس دارم یه سری آموزش برای php جمع می کنم تا بخونم و امادگی داشته باشم حالا چند تا سوال جدید:

1- به نظرتون php رو یاد بگیرم کارم راه می افته یا باید چند نوع مختلف رو با هم یاد گرفت مثلاً این بانکهای اطلاعاتی مثلMY SQL رو هم باید در کنارش یاد بگیرم؟؟؟؟؟

2- توی این چند تا مقاله ای که گرفتم توی قسمت طراحی فرم و ارسال به بانک اطلاعات در مورد اینکه چطور اطلاعات فرم با بانک اطلاعاتی متصل بشه نتونستم خوب بفهمم ، میشه توضیح کاملی بدید ؟؟؟؟
و اینکه آیا برای بانک اطلاعاتی برای یه فرم کوچیک میشه از اکسس استفاده کرد ؟؟؟؟؟ اگه میشه چطور اون رو به فرم متصل کنم طوری که وقتی کاربر اطلاعات رو وارد کرد توی اکسس بره؟؟؟من فعلا دارم قسمت ارسال اطلاعات به ایمیل رو امتحان و ازمایش می کنم(توی سی دی آموزشی هم که درباره اتصال بانک اطلاعات گفته فقط درباره باز کردن این بانک اطلاعاتی توی یه صفحه وب گفته اونم از طریق ASP نه فرم دریافت اطلاعات کاربر)
3- درباره قسمت جستجو هم که کلاً کتابها و سی دی های آموزشی چیزی نگفتن
میشه شما یه کم واضح تر برای بی سوادا بگید تا کمی بفهمم چی به چیه؟؟؟

4- حالا اگه ما بطور اضطراری به یه فرم و جستجو نیاز داشته باشیم هیچ راه حلی ،میون بری، راهه دررویی نداره که بشه از یه جا --روم به دیوار--- کدش رو سرقت کرد و استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21::21:

karamooz
14-08-2007, 17:20
من يه سايت باdreamweaverبراي شركتي كه در آن كار مي كنم طراحي كردم كه به عنوان اينترانت از آن استفاده شود.حالا ميخوام اينو تو سرور قرار بدم ولي نميدونم چطور و چطور بايد بهش url اختصاص بدم.:41::19::20:

cnn
19-08-2007, 10:59
سلام
وقتی می خوایم توی دریم ویور یک فایل فلش رو بیاریم و اون فایل فلش هم بهش لینک بدیم کجا باید اینکار رو کرد ؟؟؟؟؟
جایی برای انتخاب و اختصاص لینک فایل فلش ندیدم

cnn
19-08-2007, 11:02
من دریم ویور Me رو از یه جا دانلود کردم ولی لینک کرکش کار نمی کرد کسی کرکش رو داره؟؟؟؟؟؟

یه چیزه دیگه
آیا میشه که کد جاوا رو توی صفحه ای که با پی اچ پی یا اچ تی ام ال توسط دریم ویور طراحی کردم یکجا استفاده کرد؟؟؟؟؟؟
مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟

navid_hosseini_69
19-08-2007, 11:41
سلام
وقتی می خوایم توی دریم ویور یک فایل فلش رو بیاریم و اون فایل فلش هم بهش لینک بدیم کجا باید اینکار رو کرد ؟؟؟؟؟
جایی برای انتخاب و اختصاص لینک فایل فلش ندیدم

دوست عزیز بنده هم مشکل شما را تجربه کرده ام!!!!:18::18::18:

به نظر می رسد که تگ <a> برای فایل های فلش بی اثر است!!!!!!!!!!!!!! یعنی آنها را نمی شه با این تگ لینک کرد....

و برای لینک دادن به یک فایل فلش باید در حین ساختن این فایل تو برنامه فلش در داخل ActionScript() به اون فایل لینک بدید.....

برای اطلاعات بیشتر به تالار فلش مراجعه کنید...

موفق باشید....:11::11::11:

navid_hosseini_69
19-08-2007, 11:42
من دریم ویور Me رو از یه جا دانلود کردم ولی لینک کرکش کار نمی کرد کسی کرکش رو داره؟؟؟؟؟؟

یه چیزه دیگه
آیا میشه که کد جاوا رو توی صفحه ای که با پی اچ پی یا اچ تی ام ال توسط دریم ویور طراحی کردم یکجا استفاده کرد؟؟؟؟؟؟
مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟؟

نه خیر دوست عزیز هیچ مشکلی پیش نمی آید چون تمامی ما در طراحی وب دقیقا همین کارو می کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

navid_hosseini_69
19-08-2007, 11:45
در ضمن نیازی نیست سوالات خود را در private message برای من بفرستید. من خودم هر چند روز یکبار به تاپیک ها سر می زنم. واگر پاسخ سوالی را بلد بودم. حتما جواب می دهم...

موفق باشید.....:40::40::40::40::40::40:

cnn
19-08-2007, 12:30
:40:ممنون از جوابهاتون

برای این پیام می ذارم چون می ترسم مثل بعضی از تاپیکها به سوالم جواب داده نشه
ولی چشم از این به بعد...:11:

راستی یه چیزی سریال دریم Me رو ندارید؟؟؟

cnn
19-08-2007, 14:36
سلام
چطوری میشه فایلهای SWF رو به SWT تبدیل کرد؟؟؟؟؟؟؟
تو یه جا خوندم که توی فلش باید اینکار رو انجام بده اما توی ایمپورت چنین پسوندی رو نداشت

برنامه خاصی برای اینکار هست؟؟؟؟؟؟

لطفاً راهنمایی.......

cnn
19-08-2007, 19:49
نمی دونم کسی متوجه منظورم شده یا نه برای همین توضیح می دم

همونطور که می دونید توی دریم ویور نمیشه برای فایلهای فلش لینک گذاشت، مثال واضحش برای دکمه های فلش
اما خود دریم ویور یک سری دکمه پیش ساخته فلش داره که می تونید اسم رو تغییر بدید و قابلیت لینک دادن هم داره
من خواستم دکمه فلشم رو توی همون قسمت دکمه های پیش ساخته بذارم تا شاید بشه لینک داد و دیگه توی فلش لینک جداگانه ندم، اما متوجه شدم فرمت اونها swt هستش و فایلهای من که swf هست اونجا عمل نمی کنه بعد توی یک کتاب خوندم که فلش امکان تبدیل فرمت flv رو به انواع فرمت ها از جمله swt داره اما هر چی نگاه کردم این فرمت رو پیدا نکردم
حالا از شما راهنمایی می خوام -- چون اگه این فرمت درست بشه میشه فایلهای فلش رو به این طریق توی دریم ویور اورد و همونجا لینک داد و این همه دردسر نداره

حالا اگه کسی خواست عکس فرمتها رو می ذارم و اگه تونستم از اون قسمت کتاب هم اسکن می کنم تا شما ببینید

amir abbas
19-08-2007, 20:25
همه نرم افزار های از منوی file یه گزینه export دارن که فایل شما رو به فرمت های دیگه تبدیل می کنند. البته بعضی ها مثل photoshop وقتی می خواید فایل رو save کنید میتونید فرمت های دیگه ای رو برای ذخیره کردن فایل استفاده کنید. در کل یه سرچ توی help برنامه بزنید زودتر به نتیجه می رسید

navid_hosseini_69
19-08-2007, 20:35
راستش Flash را نمی دانم اما تو SwishMax می شه فرمت ها را تغییر داد.
احتملا تو فلش هم بشه.....

در ضمن شما که میخواهید یک منو با فلش طراحی کنید. خب چرا لینک را در صفحه وب قرار می دهید. در هنگام ساختن خود فایل فلش توش لینک بدید....

موفق باشید.....:40:

cnn
20-08-2007, 15:56
همه نرم افزار های از منوی file یه گزینه export دارن که فایل شما رو به فرمت های دیگه تبدیل می کنند. البته بعضی ها مثل photoshop وقتی می خواید فایل رو save کنید میتونید فرمت های دیگه ای رو برای ذخیره کردن فایل استفاده کنید. در کل یه سرچ توی help برنامه بزنید زودتر به نتیجه می رسید

سلام و ممنون از توجهتون

توی export یا حتی save as فلش چنین فرمتی نیست!!!!! توی سرچ فلش 8 و فلش سی اس هم هیچ چیزی درباره این فرمت پیدا نکرد اما توی دریم ویور که سرچ کردم مطالبی راجع به اینکه چطوری ازش استفاده کنیم یا اونها رو کجا میشه توی برنامه گذاشت گفته بود اما چیزی راجع به ساخت این فرمت نگفته بود و فلش هم اصلاً چیزی نداشت--ولی توی کتاب آموزشی که از یکی از بچه ها گرفته بودم (کتاب های درسی رشته کاردانش) اتفاقی دیدم که نوشته این فرمتها رو میشه با فلش تبدیل کرد و توی دریم ویور استفاده کرد که میشه همونجا توی دریم اونو تغییر هم داد

و همینطور توی قسمت هلپ دریم خوندم که نوشته بود اگر می خواید فایلی رو مثل یک فایل فلش به امکانات برنامه اضافه کنید با فرض نصب برنامه توی درایو c می تونید توی این قسمت فایلها رو اضافه کنید:

C:\Documents and Settings\a\Application Data\Macromedia\Dreamweaver 8\Configuration\flash objects\flash buttons

و من حتی وقتی که چند تا دکمه فلش از توی سایتش گرفتم و ریختم دیدم که توی همین ادرس رفته و فایلها هم با فلش پلیر باز میشه و از از همه نظر مثل swf هست ولی فرمتش swt هستش
حالا برای اینکه شما هم ببینید عکسی رو که فایلها رو با فلش باز کردم و توش فرمت فایل هم معلومه می ذارم

و این هم نمونه دکمه ای که خود سایتش ساخته و من گرفتم (2 کیلو بایته)

راستش Flash را نمی دانم اما تو SwishMax می شه فرمت ها را تغییر داد.
احتملا تو فلش هم بشه.....

در ضمن شما که میخواهید یک منو با فلش طراحی کنید. خب چرا لینک را در صفحه وب قرار می دهید. در هنگام ساختن خود فایل فلش توش لینک بدید....

موفق باشید.....:40:

از شما هم بابت جواب ممنونم
اما همونطور که در بالا گفتم توی فلش نیست حتی توی هلپ!!!!!!

من این کار رو کردم....البته وقتی توی فلش دکمه رو که ساختم چون یکم موشن زیادی داره وقتی همش رو تبدیل به یک سمبل می کنم و بهش اکشن می دم دکمه اصلاً کار نمی کنه و وقتی اکشن رو بر می دارم و از حالت سمبل درش میارم دوباره طرز عملکردش درست میشه

در هر حال اگه این روشی که توی دریم گفته بشه انجام داد دست وبال ادم توی کار کردن باهاش باز تر و کار راحتتر میشه

cnn
20-08-2007, 21:16
سلام
amir abbas وnavid_hosseini_69 عزیز

من به کمک Elfin-D لینک زیر رو پیدا کردم و اینطور که معلومه این فرمت رو باید توی ورژنهای پایینتر مثلا5 پیدا کرد....درسته؟؟؟

حالا چند تا سوال
چرا این فرمت رو توی دریم استفاده کردن و حتی گفتن که توی فلش از قسمت ایمپورت میشه اینکار رو کرد اما توی فلش اصلا چنین چیزی وجود نداره؟؟؟؟؟و چرا این فرمت رو توی ورژن جدید نذاشتن؟؟؟
دوم اینکه امکانی هست تا از طریق سایتشون این سوالات رو پرسید؟؟؟؟ براتون امکان داره که این سوالات رو بپرسید؟؟ چون من انگلیسیم اصلاً خوب نیست.
یا اگه نشد بگم کسی اینکار رو برام انجام بده
ممنون از توجهتون

cnn
21-08-2007, 14:07
دوباره سلام

navid_hosseini_69 و amir abbas عزیز من توسط یکی از دوستان دارم قضیه فرمت رو از سایت ادوب پیگیری می کنم و نتیجه رو اگه چیز بدرد بخوری بود میگم و اینقدر برای سایتشون سوال می فرستیم تا خودشون بگن که غلط کردن که اطلاعات نادرست توی سایت و نرم افزارشون گذاشتن

جناب navid_hosseini_69 یه سوال در مورد فلش داشتم ، می دونم جاش توی قسمت فلش هست اما چون شما گفتی راحت میشه تو فلش اینکار رو کرد و چون شاید اینجا باز هم سر بزنی و هم اینکه بنظرم جز ما سه نفر کسی دیگه اینجا نمیاد بنا بر این اینجا پرسیدم:

من یه دکمه با فلش درست کردم طبق اون چیزی که می دونستم و همینطور توی چند تا تاپیک خوندم بهش اکشن دادم و آدرسی که باید لینک بشه رو هم دادم اما بعد از اینکار نمی دونم چرا دکمه دیگه اصلاً کار نمی کنه!!!!!!!
برای اینکه بتونین راهنماییم کنید هم فایل swf قبل از اکشن و swf بعد از دادن اکشن و فایلflv رو آپ کردم درصورت امکان راهنماییم کنید

فایل swf قبل از اکشن

فایل swf بعد از اکشن

فایلflv با اکشن

cnn
21-08-2007, 19:33
سوال جدید

چرا این دکمه هایی که خود دریم ویور داره وقتی می خوایم تکست اون رو عوض کنیم فارسی نمی نویسه؟؟؟؟؟
حتی توی Me

amir abbas
21-08-2007, 21:33
شما نمی تونی تو دکمه های فلش فارسی بنویسی. فلش به هیچ عنوان از فارسی پشتیبانی نمی کنه. الان هم که برای تمامی محصولات adobe نسخه ME اومده ولی نسخه flash همچنان همون نسخه US هست و نسخه ME براش نیومد

navid_hosseini_69
21-08-2007, 23:38
cnn عزیز شما خیلی لطف دارید....:40:

اما واقعیت این است که بنده آن قدرها هم به برنامه فلش مسلط نیستم....

بهتر است این تاپیک رو تو تالار فلش بزنی حتما جواب خواهی گرفت....

موفق باشی....:11:

ali_nioton
22-08-2007, 05:34
نمی دونم این فرمت برا چیه ولی گمونم به Swf هیچ ربطی نداره این طور که من امتحان کردم این فرمت با شاک ویو های فلش کار میکنه برا همینه شما میتونی بهش آدرس بدی متن بدی بعد نتیجه رو آماده بگیری
چون همچین چیزی رو من تا حالا تو کار با Swf ندیدم ؟!!!!
اینکه شما موشن زیاد داری و ... هیچ ربطی به آدرس دهی کلید برا لینک نداره
شما میتونی کد رو به جای اینکه به یه مووی یا ... نسبت بدی به یه لایه کلید نسبت بدی که موقع نمایش اجرا بشه

بیخودی وقت تلف نکن همه دارن از این راه کار میکنن پس راه زیاد داره

ali_nioton
22-08-2007, 05:36
فلش از زبون فارسی پشتیبانی نمیکنه
اما
یه پک استاندارد یونی کد داره
اگه اونو بهش اضافه کنی و تنظیمش کنی تمام زبونا البته اونایی که رو سیستم خودت نصبه رو میتونی توش بیاری
اگه پکش رو پیدا کردم ادرس میدم

cnn
22-08-2007, 09:28
سلام

شما نمی تونی تو دکمه های فلش فارسی بنویسی. فلش به هیچ عنوان از فارسی پشتیبانی نمی کنه. الان هم که برای تمامی محصولات adobe نسخه ME اومده ولی نسخه flash همچنان همون نسخه US هست و نسخه ME براش نیومد

همونطور که گفتم منظورم توی دریم ویور بود، همون قسمتی که دکمه های پیش ساخته فلش خود برنامه رو وارد می کنیم یه قسمت برای تغییر text هستش که توی اون قسمت حتی با فونت فارسی یا تاهوما هم که می زنم ، فارسی تایپ نمی کنه!!!!!!!

cnn عزیز شما خیلی لطف دارید....:40:

اما واقعیت این است که بنده آن قدرها هم به برنامه فلش مسلط نیستم....

بهتر است این تاپیک رو تو تالار فلش بزنی حتما جواب خواهی گرفت....

موفق باشی....:11:

توی تالار فلش هم دارم پی گیری می کنم ولی چون دائم بین فلش و دریم آواره ام توی هر دو جا می پرسم بلکه جواب درست بگیرم

نمی دونم این فرمت برا چیه ولی گمونم به Swf هیچ ربطی نداره این طور که من امتحان کردم این فرمت با شاک ویو های فلش کار میکنه برا همینه شما میتونی بهش آدرس بدی متن بدی بعد نتیجه رو آماده بگیری
چون همچین چیزی رو من تا حالا تو کار با Swf ندیدم ؟!!!!
اینکه شما موشن زیاد داری و ... هیچ ربطی به آدرس دهی کلید برا لینک نداره
شما میتونی کد رو به جای اینکه به یه مووی یا ... نسبت بدی به یه لایه کلید نسبت بدی که موقع نمایش اجرا بشه

بیخودی وقت تلف نکن همه دارن از این راه کار میکنن پس راه زیاد داره

ممنون از اینکه شما هم به مشکل من جواب دادید....در مورد قسمت اول صحبتهاتون من فرمت swt رو توی برنامه دریم ویور و توی دکمه های فلش پیش ساخته خود برنامه دیدم که با این فرمت بود ، و اگه توی دریم ویور بخوایم یک دکمه فلش رو بیاریم و همونجا بهش لینک بدیم باید فرمتش swt باشه که توی خود سایتش هم که دیدم نوشته بود این امکان توی فلش های ورژن قدیم بوده ولی الان دیگه جزو فرمتهای فلش نیست ولی با این حال هنوز توی دریم ویور ازش استفاده میکنند (خود شرکت adobe)

در مورد نسبت دادن کد هم به لایه کلید هم نسبت دادم اما نتیجه درست مثل همون مثالی که گذاشتم (نمی دونم لینک هام رو دیدید یا نه؟؟؟) دکمه عمل نمی کنه میشه لطفا شما اون فایلی که با flv گذاشتم یه نگاه بندازید و اشکال کار رو بهم بگید

فلش از زبون فارسی پشتیبانی نمیکنه

همونطور که بالای همین پست گفتم مشکل فارسی نویسی توی دکمه های پیش ساخته دریم ویور هست ، توی فلش که با فارسی نویس فارسی می نویسم و بعد swf میگیرم و مشکلی نیست

نمی دونم تونستم درست توضیح بدم یا نه ؟؟؟؟ در هر حال ببخشید سوالاتم نا متعارفه