PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چيز درباره كامپوننت نويسي

ULF_VB6
08-08-2007, 10:12
توي اين انجمن درباره همه چي بحث شده الا كامپوننت نويسي با Vb6 كه من خيلي باهاش حال مي‌كنم. :7:

نمي‌دونم دليلش چيه ولي فكر كنم بخاطر اين باشه كه هيچ منبع درست و حسابي براي ياد گرفتن اين موضوع وجود نداره (شايدم من نديدم). و هر كسي كه بخواد اينو ياد بگيره بايد فقط روي پشت‌كار خودش حساب كنه. :17:

حالا مي‌خواستم بگم كه دوستان همكاري كنن تا يه منبع خوب براي اين موضوع اينجا درست كنيم. هر كي چيزي از كامپوننت نويسي بلده، بسم ا... . :12:

anvar.net
08-08-2007, 15:06
حرفت کاملا بجاستدر مورد vb6 من کتابی ندیدم و نشنیدم آما در vb5 یک کتاب باحالی با نام Developing ActiveX Componentswith Visual Basic 5.0 بود که برای شروع مناسب بود ( الان هم شاید تو اینترنت گیر بیاد).واسه vb.net هم مایکروسافت کتابی بنام OOP: Building Reusable Components with Microsoft Visual Basic .NET منتشر کرده که همه چیز داره اگه بصورت حرفه ای دنبالش هستید جستجو کنید حتما گیرتون مییاد

ULF_VB6
08-08-2007, 19:13
خوب دوستاني كه تازه مي‌خوان وارد اين مقوله بشن بهتره كه اول اين فايل رو دانلود كنن تا با مقدمات آشنا بشن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بهتره بگم كه اينو من ننوشتم و نويسندش يكي ديگست و من فقط بعضي جاهاش كه غلط املايي و از اينجور چيزا داشته رو اصلاح كردم. :31:

حجم فايل : 228KB
پسورد : P30World

ULF_VB6
11-08-2007, 21:58
مثل اينكه اين مبحث طرفدار نداره؟ نه؟ :41:

ولي من نااميد نمي‌شم. :31:
فعلا اين فايل رو دانلود كنيد.
اين قسمتي از MSDN هست كه درباره ActiveX توضيح داده. البته ترجمه شده (توسط سايت mazsoft).

حجم : 88KB
پسورد : P30World

shalineh
11-08-2007, 22:03
کامپوننت نویسی خوبه. ولی وقتی این همه کامپوننت حرفه ای توی نت پیدا میشه، بهتر نیست تمرکز خود رو روی نوشتن برنامه های کاربردی بذاریم؟

ULF_VB6
12-08-2007, 09:03
شما همه چيز رو نمي‌تونيد توي نت پيدا كنيد، چون هر لحظه ممكنه به يه كامپوننتي احتياج پيدا كني كه تا حالا نوشته نشده.
اونوقته كه بايد خود آدم دست به كار بشه.
يا اينكه كامپوننت مورد نظرتون رو پيدا مي‌كنيد، ولي بعد متوجه مي‌شيد كه يه چيزايي كم داره.

در ضمن اين همه كامپوننت‌هاي حرفه‌اي كه توي نت پيدا مي‌شه رو آدما نوشتن.
منم با اين قضيه مخالف نيستم كه وقتي يه چيزي آماده هست من نبايد برم عين همونو دوباره بنويسم. هدف اين بحث اينه كه ياد بگيريم چيزاي جديد بنويسيم.

MrJamshidy
19-08-2007, 19:12
سلام
آقا من یکی که پا به پات میام
...خیلی دنبال کامپوننت نویسی می گشتم اما پیدا نکردم که بلاخره

کامپوننت نویسی خوبه. ولی وقتی این همه کامپوننت حرفه ای توی نت پیدا میشه، بهتر نیست تمرکز خود رو روی نوشتن برنامه های کاربردی بذاریم؟

:angry:بگزریم در ضمن درست نیست کسی رو از کارش منصرف یا نا امید کرد
...به هر حال
با آرزوی موفقیت شما دوست عزیز

MrJamshidy
23-08-2007, 02:06
آقا خوب چرا ادامه نمیدی
در ضمن اون دو تا فایلت رو نتونستم دانلود کنم

ULF_VB6
24-08-2007, 15:42
آقا خوب چرا ادامه نمیدی
ببخشيد. وقت نداشتم اين چند روز
در ضمن بقيه هم بايد كمك كنن. من كه تنهايي نمي‌تونم همه چيز رو ياد بدم (منم كه حرفه‌اي نيستم)

در ضمن اون دو تا فایلت رو نتونستم دانلود کنم
خوب بگو مشكلش چي بود، من تست كردم مشكلي نداشت!

MrJamshidy
02-09-2007, 01:59
دقیقا نمیدونم
ولی
میدونی!
فکر کنم کانکشنم مشکل داشت چون بعدا یکیشو گرفتم
ولی جا نزن ادامه بده مثل یک مرد منم حواتو دارم
و بجای اینکه دانلود بزاری آموزش بده ( لطفا )

Ar@m
02-09-2007, 18:01
خیلی جالب بود ولی کم نبود؟

ULF_VB6
03-09-2007, 20:21
سلام.
من برگشتم.
اين بار مي‌خوام يه ترفند يادتون بدم.
چند وقت پيش مي‌خواستم يه كامپوننت بنويسم كه وقتي ماوس روي اون قرار مي گرفت بايد تغيير شكل مي‌داد (مثلا برجسته مي‌شد)
يه چيزي تو مايه‌هاي ODPB Button كه دكمه‌هاي سيستم عامل‌هاي مختلف رو تو خودش داره.

حالا مشكل من اينجا بود كه نمي‌تونستم به برنامه بفهمونم كه الان ماوس روي كنترل من هست يا نه ؟!

بعد از كلي ور رفتن و مطالعه يه راه حل پيدا كردم:

توضيح كد:
تابع GetCursorPos مختصات ماوس و تابع GetWindowRect مختصات گوشه‌هاي (بالا، پايين، چپ و راست) كنترل رو به ما مي‌ده.
ما به يه Timer هم نياز داريم كه قسمت چك كردن رو توي اون بنويسيم. Interval تايمر رو هم روي 10 قرار مي‌ديم تا هر يك صدم ثانيه چك كنه كه ماوس روي كنترل قرار داره يا نه.

خوب اينم از اين.
در ضمن نيايد بگيد كه اين چه جور آموزشي بود ديگه، چونكه مطمئنم خيليا اينو بلد نيستن.
(اگه بلد بودي چرا اون موقع كه من اين مشكل رو داشتم و توي انجمن مطرح كردم جوابمو ندادي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تکنیک برتر
04-09-2007, 00:24
سلام و خسته نباشید
امیدوارم در اداره این تاپیک موفق باشید.
ممنون که به فکر پیشرفت دوستان هستید./