PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم ؟ c; VB ; دلفی ;

e.khafan!
08-08-2007, 00:30
دوستان من می خوام برنامه نویسی رو شروع کنم و می خوام زملانی که رفتم دانشگاه یکیشونو به صورت کامل یاد گرفته باشم .
حالا کدومو پیشنهاد می کنید . کدوم آینده داره .. کدوم می تونه تو زندگی کردن به من کمک کنه ؟ و اونو اسون کنه ؟
من خودم خیلی تحقیق کردم و vb رو انتخاب کردم از همه نظر مخصوصا که غول بزرگی پشتشه ! (ماکروسافت)
اینم می دونم که مهم نظر خود ادمه و پشتکار اون ،
وجدانن شما ها اگه می خواستی از صفر شروع کنین کدومو انتخاب می کردن ؟
لطفا بگین زمانی که برای اولین بار برنامه نویسی رو شروع کردین کی بود ؟ و ایا مثل من تردید داشتین ؟چه حالی داشتین ؟ (من 16 سالمه و علاقه ی شدیدی به برنامه نویسی دارم )

من اکثر تاپیک های مربوط رو که فکر کنم 10 - 12 تایی بود خوندم ولی جوابمو نگرفتم

mamadfelfel1988
08-08-2007, 00:54
خوب شما اول باید ببینی خودت تو کدوم راحت تری و الان دیگه اگه میخوای vb کار کنی بیخیال visual basic 6 بشو بزن تو کاره .net ولی حالا زبان اصلی vb خوبه و اسون تره نسبت به اون دوتا و اینو بهت بگم که بستگی به خودت داره دلفی که کلا برنامه نویسی تجاری است وزیاد من باهاش کار نکردم ولی این دوتا رو خیلی کار کردم الان c شارپ واقعا به کار می اد البته شما باید خیلی تلاش کنی که تازه میخوای شروع کنی چون چند ساله دیگه باید کار کنی و به نظر من با vb شروع کن بدش سوالت فکر کنم از 12 سالگی شاید هم 10 یادن نیست و اون زمان فقط c و qbasic حرفه اول و آخر رو میزد و تردیدی هم نمی تونستم بکنم چون جز اینا چیزی نبود .خوش باشی

_H2_
08-08-2007, 11:57
سلام
پیشنهاد من آخرین ورژن از هرچی است که خواستی!
Basic میخواهید! آخرین نسخه کاملش VB8 است که همان VB.Net 2005 است! (همانطور که دوستمان هم اشاره کرد)
C را میخواهید! آخرین نسخه VC++2005 یا همان VC++.Net2005 است و نسخه جدید C#.Net
Delphi هم که من بدم می آید و خبری از چند و جونش ندارم ولی اگر خواستید آخرین ورژنش را پیدا کنید.

پیشنهاد شخصی من VB.Net2005 یا C#.Net2005 است که هر دو ترکیبی از سادگی و قدرت و سطح کاربرد وسیع هستند و فرقی هم با هم ندارند.

حسن دات نت به غیر دات نت آن است که شما چندهزار ماژول آماده دارید مثلاً در چند خط میتوانید به کمک کلاسس های اماده یک exe را از این سر دنیا به exe دیگران در آن سر دنیا وصل کنید در حالی که برای همین کار در غیر دات نت نیاز به صدها و شاید هزاران خط کد نویسی باشد یا نمونه واضح ترش ان است که دات نت تنها محیط برنامه نویسی است که به صورت بومی و بدون نیاز به چیز خارجی تقویم هجری شمسی را به همراه 10 تقویم دیگر پرکاربرد جهان دارد و شما تبدیل تاریخ را میتوانید در 2 الی 3 خط انجام دهید و...

soldier
08-08-2007, 13:19
باید بری توی کار .Net چون اون آینده داره

ورژن جدید دلفی هم دلفی.نت هست که هنوز ندیدمش...

زبان های غیر .Net خیلی دوام نمی آورند و به زودی جای خودشون رو به .نت میدند.

موفق باشید

e.khafan!
08-08-2007, 15:34
از همه ی دوستان ممنونم ...