PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد هارد

Ali_k
07-08-2007, 23:39
سلام
دوستان من یه مشکلی داشتم واز دوستانی که وارد هستن تقاضای کمک دارم
بنده امروز یه هارد 250 گیگ مکستور sata2 خریدم ومیخوام به کامپیوترم اضافه کنم
من قبلش (یعنی الان) هم یه هارد 60 مکستور ide دارم . (در حال حاضر)
مادربوردم sata را پشتیبانی نمیکنه من برای اینکه هاردی که خریدم به مادربوردم بخوره یه کارت تبدیل pci به sata خریدم . تا اینجا مشکلی نیست . ولی مشکل من اینه که میخوام اون هارد اولم 60 گیگه سرجاش باشه و این هارد 250 را هم به سیستمم اضافه کنم . اینطور که میدونم اول باید هارد 250 گیگ نو را پارتیشن بندی کنم چه جوری این کار را بکنم ؟ با چه نرم افزاری ؟ میخوام تو محیط داس باشه و آسون باشه ؟ آیا باید هارد قبلیه را برا پارتیشن بندی قطع کنم ؟ بعد که پارتیشن بندی کردم چیکار کنم ؟ آیا اول از همه باید تبدیل pci به sata را نصب کنم ؟ اگه این تبدیل را نصب کنم آیا برا پارتیشن بندی هارد جدید را میشناسه؟
آیا اطلاعات قبلیم از بین نمیره ؟ (اونایی که رو هارد 60 هست) ؟
پارتیشن های هارد جدیدم بعد پارتیشنهای اولم نصب میشه یا بعدش ؟ آیا باید تو تنظیمات setup دستکاری کنم؟
آقا لپ کلام : من یه هارد 60 با 6 پارتیشن دارم (ide) و حالا یه هارد 250 sata هم خریدم و یه کارت تبدیل pci به sata برای هارد جدیده خریدم . دقیقا باید چیکار کنم که هم هارده sata پارتیشن بندی کنم هم همزمان از اون و اون هارد 60 قبلیم استاده کنم جوری که اطلاعات هارد اولم پاک نشه و کارت تبدیل هم هارد sata را به سیسمم بشناسونه
لطفا به صورت مبتدیانه و خیلی آسون توضیح بدید
ممنون

Lord_theOne
10-08-2007, 10:14
ببين اول تبديل را مي زني و هارد را مي اوري بالا SATA
بعدش با اون هارد IDE كه روش ويندوز هست بيا بالا و با برنامه PartitionMagic مي توني هارد SATA را پارتيشن بندي كني و يا روي MyComputer راست كليك كن روي Manage كليك كن برو به قسمت managment اونجا مي توني پارتيشن بندي كني