PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نگاهي عميق بر خدايان

irankingworld
07-08-2007, 05:10
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شايد حتي در تاريك ترين نقطه از ذهنتان اين فكر به مخيله شما خطور نكند كه بخواهيد
در جمع دوستان خود يا يك جاي عمومي به خدا يا خداياني كه تاكنون
بر پهنه اين كره خاكي فرمانروايي كردند كوچكترين توهيني كنيد

اينكه بگويم خدايان هميشه بر اذهان و قلب هاي ما به معناي واقعي نه به معناي استعاري
استيلا داشتند مطلب جديدي نيست اما ايا تاكنون به سير تكامل خدا يا خدايان توجه نشان داديد
يا چنين جراتي را در خود نمي بينيد ؟

خدايان هميشه به اشكالي جالب سعي داشتند خود را به مخلوقاتي كه به گفته خودش او افريده
نشان بدهد البته در اين بين منظورم از خدايان يك خداست با اسامي گونانون كه حتما شما بهتر
از من اين اسامي را مي دانيد.

گاه به قول مسيحيان خود را به سان ادميزاد دراورده و مصلوب شده و گاه به هيبت يهوه خداي
خشني كه كمتر بر بندگان خود بخشايش اعطا مي كند و يا به سان الله خدايي كه بيشتر سعي
دارد به پيامبر و فرستاده خود درس همسرداري بدهد و به مسائل جنسي افريده هاي خود دقت
بسيار دارد و يا خداياني كه ديگر تبديل به افسانه شده اند و ديگر براي ما جذابيتي ندارند مثل
زئوس ، اپولون ، ژوپيتر ، پوزيدون ، هركول و ....

اما در اين بين روحانيون هميشه بدذات سعي داشتند در پوششي كه خود را جان فداي خدايشان
مي دانستند سر كيسه هاي مردم بيچاره و مفلوك را شل كرده و شكم سيري ناپذير خود را با گوشت
و پوست ان پر كرده و سپس خداي خود را براي وجودش شكر كنند.

به طور يقين ميدانم شمايي كه اين چند سطر ناچيز را خوانديد با عقايد من به جد مخالفيد و يا حتي
مرا فردي با عقايد خطرناك تلقي مي كنيد اما بهتر است قبل از داوري در مورد من براي اولين بار كمي دراين باره
بدور از باورهاي سنتي و تعصبات خود تعمق كرده و بينديشيد كه ما انسانها اصولا بايد هميشه پيرو
همان روحانيون هميشه بدذاتي كه ذكر كردم باشيم يا خود به دنبال خداي درونمان باشيم...

افسانه ها و باورهاي غلط را بدور بيندازيم تا به مرگ تدريجي مبتلا نشويم....

FATIMA
07-08-2007, 08:40
عقایدتون جالبه. منم همیشه دنبال شناخت این خدایان بودم. فکر می کنم این خدایان برای این به وجود اومدن که به نوعی حس پرستش انسان ها رو ارضا کنند.
این فایلی که گذاشتین فونتش ناخواناست. چه جوری باید درستش کرد؟

negar20
07-08-2007, 10:27
خيلي جالب بود . و انسان رو به فكر فرو ميبره...

time prince
07-08-2007, 11:28
جالب بود ولی نویسنده خیلی تندرو تشریف داشتند

irankingworld
08-08-2007, 01:48
عقایدتون جالبه. منم همیشه دنبال شناخت این خدایان بودم. فکر می کنم این خدایان برای این به وجود اومدن که به نوعی حس پرستش انسان ها رو ارضا کنند.
این فایلی که گذاشتین فونتش ناخواناست. چه جوری باید درستش کرد؟

درباره نظر شما بايد عرض كنم كه احساس كردن وجود خدا درون ادمي يك فطرت غريزيست
و اما اگر به دنبال خداي درونمان باشيم و دنبال روي دين فروشان خبيث نباشيم از نظر
معنوي و هم از نظر مادي به پيشرفت شگرفي دست خواهيم يافت.

دوست گرامي زمان انتخاب فونت دقيقا يادم نيست چه فونتي انتخاب كردم اما گمان كنم
فونت Mitra يا Lutos باشد البته اين اشتباه من بود و بايد از فونت استاندارد Arial
استفاده مي كردم به شما پيشنهاد مي كنم يك پكيج فونت استاندارد از فونت هاي
پارسي ويندوز XP بر روي سيستم خود نصب كرده تا دچار مشكل با فونت ها نشويد.