PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتن جزء صحيح

romixery
05-08-2007, 17:25
دوستان سلام.
مي دونم سوالم خيلي ابتداييه ولي بعضي وقتها اينجور مشكلها پيش مياد
مي خوام جزء صحيح يك عدد رو بگيرم. تابع Round به دردم نمي خوره چون مثلا 3.70 رو با 4 روند مي كنه. من مي خوام 3.70 رو 3 كنه چه كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
تنكس باي
:11::18:واقعا سوال ابتداييه نه؟!!!!:18:

MasterData
05-08-2007, 18:37
الان دلفی دم دست ندارم تست کنم ولی فکر کنم تابع Floor داشته باشه

مرد مباح
05-08-2007, 20:18
رومکسی جان
خیلی راحت از توی دلفی اگه Round رو روش F1 میزدی و SeeAlso رو نگاه میکردی ،جوابتو میگرفتی.
تو رو خدا قدر Help دلفی رو بدونین.

تابعی که شما دنبالشی اسمش Trunc هست.
قبلا هم درباره این کار صحبت شده بود.

F A R H A D
05-08-2007, 22:53
سلام
مرد مباح مطمئنی؟
منم از تابعی که masterdata گفته استفاده میکنم، جوابی که trunc برمیگردونه int64 هست ولی floor جوابش integer هست.

romixery
06-08-2007, 07:54
رومکسی جان
خیلی راحت از توی دلفی اگه Round رو روش F1 میزدی و SeeAlso رو نگاه میکردی ،جوابتو میگرفتی.
تو رو خدا قدر Help دلفی رو بدونین.

تابعی که شما دنبالشی اسمش Trunc هست.
قبلا هم درباره این کار صحبت شده بود.
دوستان سلام
اولا خيلي ممنونم. تابعي كه مرد مباح معرفي كردن درست بود. بايد بگم Floor مال C هستش و در دلفي كاربردي نداره عزيزانم.
راستي مرد مباح عزيز. حرف شما درست. ولي من كه به شما گفتم از دلفي 2007 و نسخة CodeGear اون كه جديد ترين نسخة دلفي هستش استفاده مي كنم. آيا تا حالا Help اون رو ديدين؟ اصلا Help اون كاملا عوض شده. دقيقا شده مثل MSDN و تازه هلپ اون هم همون نسخة ويرايش شدة MSDN هست و فقط برلند كمي جزئيات در مورد دلفي در اون قرار داده. من همه اون كارايي كه گفتين را انجام داده بودم ولي حتي توي SeeAlso هم چيزي نداشت. فقط توابع ديگه اي مثل ABS و SQRT توش بودن.OK
بازم از همه دوستان تشكر مي كنم
موفق باشين باي:10::11:

F A R H A D
06-08-2007, 13:56
بله دوست عزیز، من به 2007 توجه نکرده بودم. وگرنه floor توی دلفی 7 جواب میده
موفق باشی

romixery
06-08-2007, 16:57
بله دوست عزیز، من به 2007 توجه نکرده بودم. وگرنه floor توی دلفی 7 جواب میده
موفق باشی
سلام فرهاد جان
شما درست ميگين. راستش من توجه نكردم بايد در قسمت Uses كلمه Math رو مي نوشتم تا همه توابع رياضي قابل استفاده در C رو بشناسه. با اين حال من ازتون خيلي خيلي ممنونم كه گفتين
موفق باشين باي