PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شيوه جديد كلاهبرداري از طريق پست الكترونيكي ، پي سي بازها هوشيار باشيد!

R10MessiEtoo
03-08-2007, 13:11
"ترحم اسديان" سرپرست دادسراي ناحيه ‪ ۲۴‬قاچاق كالا و ارز از شيوه جديد كلاهبرداري با استفاده از پست الكترونيكي خبرداد و از شهروندان خواست فريب اين نوع كلاهبرداري را نخورند.

وي گفت: در اين شيوه جديد ، افراد ناشناسي از مبدا خارج از ايران به وسيله پست الكترونيكي براي شهروندان ايراني پيامي با مضمون " در يك قرعه- كشي مبلغ قابل توجهي برنده شده‌ايد"، ارسال مي‌شود.

سرپرست دادسراي ناحيه ‪ ۲۴‬قاچاق كالا و ارز توضيح داد "در اين شيوه، از شهروندان درخواست مي‌شود براي دريافت مبلغ برنده‌شده، مدارك لازم شامل مدارك شناسايي هويت و شماره حساب بانكي به‌نشاني پست الكترونيكي ارسال شده، اعلام شود".

اسديان گفت: در اين شيوه ، پس از چند روز مجدد پست الكترونيكي جديدي براي شهروند ارسال مي‌شود و در آن تقاضاي مبلغي به عنوان هزينه انتقال وجه به حساب شخصي برنده را مي‌كند.

وي افزود: دربرخي موارد شخص به ظاهر خوشبخت ، براي دريافت وجه جايزه، مبلغ‌درخواست شده و وجوه ديگر تحت عنوان بيمه‌ومشاوره را دروجه‌فرد كلاهبردار مي‌پردازد، اما خبري از ارسال جايزه نيست.

سرپرست دادسراي ناحيه ‪ ، ۲۴‬با هشدار به شهروندان گفت: با توجه به اين كه افراد كلاهبردار در خارج از كشور فاقد آدرس و نشاني دقيقي هستند ، لذا امكان وصول وجوه پرداخت شده دشوار است.

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار ايرنا به نقل ازروابط عمومي مجتمع قضايي ويژه امور اقتصادي ، "اسديان" گفت: لازم است شهروندان دراين‌گونه موارد دقت كافي داشته و فريب وعده‌هاي بي‌اساس اين شيوه كلاهبرداري را نخورند.

منبع: ايرنا
=====
اتفاقا چند روز پيش يك دوستي دقيقا همچين قضيه اي براش پيش اومده بود. بهش گفتم حيف اين 3 تا برگه اي كه پرينت گرفتي آوردي براي من اصلا حيف بنزيني كه سوزونده بود و ... توش نوشته شد 5 ميليون دلار برنده شده:blink:

Greatone
03-08-2007, 15:43
البته اينم بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

yashar8000
03-08-2007, 16:08
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

چه جالب يه ايميل هم براي من اومده هر كس ميخواد محتواي ايميل را ببينه

بگه بزارم اينجا همه ببينن

Honradez
03-08-2007, 18:08
البته اينم بود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام دوست عزیز.

اون تاپیکی که شما گفتید، بیشتر برای بحث و گفتگو هست، اما اینجا انجمن خبرهاست و این تاپیک بعلت محتویات خبری‌اش بهتره که در همینجا باشه و به همین صورت که هست، بمونه. :5:

از R10MessiEtoo عزیز (این که شد سه نفر!!! :31: ) هم ممنونم. :10:

موفق باشید. ;)

vandu
03-08-2007, 18:20
اين شيوه ها كه قديمي هستن...

Behroooz
03-08-2007, 19:13
ادم عاقل اصلا ايميل مشكوك رو باز نمي كنه .

Aminzikzak
04-08-2007, 12:26
ادم عاقل اصلا ايميل مشكوك رو باز نمي كنه .

تایید میشه ، مخصوصا ایمیلهای فارسی ...
یه ایمیل به نام کیارش 23 هر روز برای من ایمیل میزنه میگه مک بوک رایگان ...:18:

آره جون عمش...

Sharim
05-08-2007, 15:37
بابا توی Mail Box من 100 تا از این email ها فارسی و انگلیسی به مضامین مختلف وجود داره .