PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو روز براي دانلود كردن يك فيلم

B O L O T
02-08-2007, 14:24
دانلود یک فیلم 1100 مگا بایتی در اروپا 8 ساعت در ژاپن 20 دقیقه و در ایران..

نمي دونم تا حالا به سرتون زده كه يه فيلم دانلود كنين.تا حالا فكر كردين چند ساعت طول مي كشه؟تو اروپا در عرض 8 ساعت يه فيلم دانلود ميشه در ژاپن اين اتفاق در عرض 20 دقيقه و در ايران 2 روز طول مي كشه .در اين باره اين يادداشت رو بخونين
«انجمن ارتباطات سازمان ملل اعلام كرد كه در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از خانوارهاي كره جنوبي، از اينترنت با سرعت بالا برخوردار هستند، و همچنين در ژاپن سرعت اينترنت بسيار بالا و قيمت آن پايين است».
اين خبر در هفته اي كه گذشت ،بر روي بسياري از سايتها، روزنامه ها و خبرگزاريهاي داخلي ديده شد.
خواندن اين خبر براي كاربران ايراني اينترنت قطعا با حسرتي فراوان همراه خواهد شد وقتي در ادامه اين خبر مي خوانيم:«كاربران ژاپني قادر خواهند بود كه يك فيلم كامل را در زماني كمتر از ۲۰ دقيقه، از اينترنت به رايانه ي خود انتقال دهند .
در كشور كره ي جنوبي براي همان فيلم، مدتي زماني در حدود ۲۶ دقيقه، مورد نياز است» اين در حالي است كه به بقين مي توان گفت در ايران كاربران اصلا نمي توانند فيلمي را از اينترنت دانلود كنند و در رايانه شخصي خودشان به تماشاي آن بپردازند
با يك حساب سر انگشتي و با فرض اين كه از بهترين آي اس پي براي اينترنت استفاده كنيم، به طور متوسط براي دانلود كردن يك فيلم معمولي به ۱۱۰۰ مگابايت فضا احتياج است.
با لحاظ كردن سرعت انتقال اطلاعات در ايران به طور متوسط در هر ثانيه ۵ كيلو بايت اطلاعات دانلود مي شود و تقريبا ۲ روز وچهار ساعت زمان براي دانلود كردن يك فيلم نياز است.
البته اگر و اماهاي ديگري نيز مانند قطع نشدن ارتباط اينترنت، پايين نيامدن سرعت دانلود را نيز بايد در نظر گرفت.
متاسفانه بايد گفت فاصله بعيدي ميان ارتباط اينترنتي در ايران با كشورهايي مثل ژاپن و كره جنوبي وجود دارد.
سرعت نقل و انتقال داده ها در دنياي اينترنت به مشغله اصلي مسئولين ارتباطي كشورهاي پيشرفته تبديل شده، در اين مسابقه انتقال داده ها هر كشوري سعي مي كند تا باند دستيابي خود را به داده هاي اينترنتي عريض تر كند.
استفاده از سيستم بي سيم (واير لس) و استفاده از خطوط دي اس ال (خط ديجيتال)،در اروپا و آمريكا نيز در حال گسترش است. سرعت بالاي انتقال داده ها چند فايده مهم دارد.
۱- سرعت در تبادل اطلاعات
در عصر ارتباطات ودنياي ديجيتال كشوري موفق تر است كه بتواند با سرعت بيشتري اطلاعات را دريافت كند و آنها را بفرستد.
كاربران براي دريافت اطلاعات از سيستمهاي چند رسانه اي كه صدا وتصوير را با هم عرضه مي كنند احتياج به سرعت بالايي دارند تا بتوانند وقايع مهم دنيا زنده پخش كنند.
۲-كيفيت در تبادل اطلاعات
سرعت بر روي كيفيت تصوير و صدا هم تاثير مي گذارد.
سرعت باعث مي شود تا تصاوير تكه تكه دريافت نشوند و وضوح بيشتري داشته باشند.
۳- حجم گسترده تبادل اطلاعات
با افزوده شدن تعداد كاربران اينترنت بر ميزان تبادل اطلاعات اضافه مي شود.
ورود هر نفر به دنياي اينترنت و تبديل شدن او به كاربر فعال حجم اطلاعات را بيشتر مي كند اما اگر اطلاعات با سرعت بيشتري جابه جا شود از ترافيك اينترنتي جلوگيري مي شود.
در ايران استفاده از فيبر نوري براي بالابردن سرعت اطلاعات از سال ۱۳۶۴ و با پروژه كابل نوري تهران، كرج مورد توجه قرار گرفت؛اما از آن موقع تاكنون توسعه فيبر نوري با مشكلات بسياري همراه بوده است.
خريد ۲۸ هزار كيلومتر فيبر نوري از چين به علت عدم كارايي و تست نشدن آن باعث شد تا ميلياردها ريال سرمايه به هدر رود.فيبر نوري توانايي انتقال ۱۰ ميليون بيت در ثانيه را دارد در حالي كه روشهاي سيمي شماره گيري تلفن تنها مي تواند ۵۶ هزار بيت در ثانيه را جا به جا كند.
در حال حاضر به علت هزينه هاي بالاي كابل كشي فيبرنوري تنها مراكز مخابرات و آي اس پي هايي كه براي استفاده از فيبر نوري ثبت نام كرده باشند مي توانند از فيبر نوري بهره مند شوند. البته مشتركين اين آي اس پي ها نيز مي توانند از خطوط پر سرعت استفاده كنند.
گرچه مجهز شدن به سيستم فيبر نوري مي تواند سرعت انتقال اطلاعات را بالا ببرد ،اما فيبر نوري قابل قياس با سرعت اينترنت بي سيمي(واير لس) نيست.

موفق باشید.:

R£ɀД
03-08-2007, 15:21
سلام
بی ارتباط با انجمن مقالات:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منتقل شد...

*PiNk PaNTHeR*
03-08-2007, 15:41
من هر گیگ رو 6 ساعته دانلود میکنم:13:

B O L O T
03-08-2007, 15:55
با چی دانلود می کنی

Braveheart
03-08-2007, 16:08
با لحاظ كردن سرعت انتقال اطلاعات در ايران به طور متوسط در هر ثانيه ۵ كيلو بايت اطلاعات دانلود مي شود

ُسرعت دانلود من در روز بين - 15- تا - -30 و در شب بين - 50 -60 متغيره ... سرعت دانلود شبانه هم حدودا ساعتي - 200 مگ هست ...جالب ابنکه سرعت اي دي اس المم --- 64 هستش ... پس ميشه نتيجه گيري کرد که سرعت اينترنت در ايران انقدرها هم پايين نيست بشرطي که از يک آي اس پي خوب استفاده بشه ...

*PiNk PaNTHeR*
03-08-2007, 17:11
با چی دانلود می کنی
Adsl
فکر کنم 2-3 ماه پیش رفته بودی دنبالش.

Honradez
03-08-2007, 18:06
من که ADSL آسیاتک و با سرعت 64 کیلوبیت در ثانیه دارم. سرعت دانلودش هم خب همونطور که معلومه، 8 کیلوبایت در ثانیه هست. Braveheart جان شما روزانه با 15 تا 30 کیلو «بایت» دانلود می‌کنید؟ (یعنی دانلود منیجر یا مرورگرتون این سرعت رو نشون می‌ده؟ اینکه خیلی عالیه!)

از آقا رضای گل هم بابت انتقال این خبر متشکرم.

;) :cool:

Braveheart
03-08-2007, 23:50
من که ADSL آسیاتک و با سرعت 64 کیلوبیت در ثانیه دارم. سرعت دانلودش هم خب همونطور که معلومه، 8 کیلوبایت در ثانیه هست. Braveheart جان شما روزانه با 15 تا 30 کیلو «بایت» دانلود می‌کنید؟ (یعنی دانلود منیجر یا مرورگرتون این سرعت رو نشون می‌ده؟ اینکه خیلی عالیه!)

از آقا رضای گل هم بابت انتقال این خبر متشکرم.

;) :cool:
اگه از سروري که دانلود ميکنم قوي باشه ( مثل راپيد ) سرعت دانم در روز حدوداي 30-40 هم ميرسه ...

دانلود را هم با اينترنت دانلود منيجر ميکنم ، شرکت خدمات دهنده هم صبانت ميباشد ، فقط تنها بديه اين آي اس پي اينه که محدوديت دان داره (فکر کنم بخاطر همين هم سرعت بالا ارائه ميدن ...) البته از ساعت 3 شب تا 7 صبح دانلود مجاني ارائه ميده ...

J A V I D
03-08-2007, 23:56
من تو شركت با سرعت 250 تا 300 هم دانلود كردم !!! تو ايرانم اينترنت خفن سرعت هست تنها مشكلي كه داره يكم گرونه !

موفق و پيروز باشيد

جاويد

Aminzikzak
04-08-2007, 12:24
ما اینجا Adsl گرفتیم روز پدر و یه روز قبلش سرعت دانلود 500 تا 700 کیلو بود ... با اینکه 256 بود ...
تویه 2 روز 25 گیگ از فقط از راپید شر دانلود کردیم ...
بعدش رفتم تویه سایت وفاتک دیدم دانلودهامو حساب نکرده ...
نمیدونم از دستشون در رفته بود چی شده بود ...؟
اصلا او دوروز جزو اشتراکم حساب نشد ...

zizoo_68
07-08-2007, 03:58
اگه همشهریه سیاوش هستی که باید اهواز باشی.
منم از اهوازم.
والا نزدیک بود شاخ دربیارم با حرفات.
سرعت دانلود 700 کیلو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aminzikzak
07-08-2007, 20:39
اگه همشهریه سیاوش هستی که باید اهواز باشی.
منم از اهوازم.
والا نزدیک بود شاخ دربیارم با حرفات.
سرعت دانلود 700 کیلو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام همشهری ...
به جان خودم راست میگم اصلا برای خودمم عجیب بود ...
ولی من فیلمهای که میخواستمو از راپیدشر گرفتم خواستی آدرس بدم بیا ببر.

درضمن سیاوش قیمشی اهل قمیش دزفوله ...درسته که اهواز به دنیا اومدم ... اما اصالتا باهاش همشهری هستم ...

BioHazard
07-08-2007, 23:19
بستگلی بخودت داره
عشق اینترنتی میتونی تا 2 مگ هم دانلود داشته باشی
پول هم میخواد

asghar_206
12-08-2007, 05:51
چقدر جالبههههههههههههههههههه

godsmak
12-08-2007, 07:31
ما اینجا Adsl گرفتیم روز پدر و یه روز قبلش سرعت دانلود 500 تا 700 کیلو بود ... با اینکه 256 بود ...
تویه 2 روز 25 گیگ از فقط از راپید شر دانلود کردیم ...
بعدش رفتم تویه سایت وفاتک دیدم دانلودهامو حساب نکرده ...
نمیدونم از دستشون در رفته بود چی شده بود ...؟
اصلا او دوروز جزو اشتراکم حساب نشد ...

خدا شانس بده!!!:18: