PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از رجیستری در دلفی

F A R H A D
01-08-2007, 11:47
سلام
با توجه به اهمیتی که رجیستری داره، متاسفانه مطلب کاملی در مورد رجیستری در این تالار نیست. لطفا دوستان کمک کنند برای:
- ایجاد key , sub key ,...
- ایجاد و مقدار دهی data
- خواندن از رجیستری
- حذف key , ...
- جستجو
و...

با تشکر

NoneForce
01-08-2007, 15:25
سلام
با توجه به اهميتي كه استفاده از راهنماي دلفي دارد پيشنهاد مي كنم در موارد كلي مانند اين از راهنماي دلفي استفاده كنيد، ولي خب از اونجايي كه هلوي ايراني يه چيز ديگه است :

ايجاد كليد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حذف كليد :

ايجاد يك مقدار :

در مورد جستجو و همچنين ايجاد كليدي كه مخفي بوده و با RegEdit قابل مشاهده نيست در پستهاي بعدي بحث (كدوم بحث؟!) خواهم كرد.

F A R H A D
01-08-2007, 16:42
NoneForce عزیز، به خاطر هلو مرسی. :20:

"در مورد جستجو و همچنين ايجاد كليدي كه مخفي بوده و با RegEdit قابل مشاهده نيست" ، چرا همینجا رو تبدیل به "بحث" نکنیم؟

نظر من: اگر این طور بحثهای کلی رو همینجا مطرح کنیم، افرادی که با اینطور فروم ها و help نرم افزارها آشنایی ندارند، از طریق search در موتورهای جستجو میتونن هم مشکلی رو که دارن حل کنن و هم با تالار گفتمانهایی از این قبیل آشنا بشن و ...؟ یکی از اونایی که از سرچ کارش به p30world رسید: خود من
وگرنه به استثنای کامپوننتهایی که معرفی میشه، 90% بحثهایی که اینجا مطرح شده رو از طریق help دلفی میشه حل کرد. (البته این آماری رو که دادم زیادم جدی نگیرید یه کم بالا پایین داره :43: )
پس با این حساب تالار دلفی نباید بیشتر از 3 یا 4 صفحه می شد... :rolleye:

NoneForce
01-08-2007, 16:55
سلام
گفتين Search داغ دلم تازه شد.
طبق تجربه اي كه من دارم به اين نتيجه رسيدم زماني مطلبي را بيان كنم كه نيازي به اون وجود داشته باشه وگرنه اگر 100 صفحه هم مطلب بنويسيد و كسي نيازي به اون مطالب نداشته باشه فقط وقت خودتون را به هدر داديد.
اگر امكان حذف داشتم پستهاي تالار دلفي بيشتر از 2-3 صفحه نميشد چون اكثر صفحات فاقد مطلب مفيد است و بيشتر تكرار مطالب گفته شده است يا Chat بين دو كاربر و يا از اون بدتر صحبتهاي يك كاربر با خودش!

F A R H A D
02-08-2007, 08:13
سلام
درسته، کاملا موافقم. الان ما تاپیک هایی داریم با 40-30 صفحه! سؤالم از مدیران اینه که چرا احوال پرسی دوستان رو از تاپیک ها حذف نمیکنن؟
کاربر 1: برنامه x رو میخوام
کاربر 2: اینم لینک
1: مرسی
2: خواهش
1: جبران کنم
2: قابلی نداشت
...

یا تاپیکهایی که 50 تا مشکل رو با هم یکجا داخلش مطرح کردن. تکلیف اون بنده خدایی که تازه میاد و توی سرچ به یکی از این تاپیکها میخوره چیه؟ اینطوری میشه که مجبور میشن تاپیک تکراری بزنن و ادامه ماجرا.

ببین تاپیک رجیستری به کجا رفت!
به هر حال NoneForce عزیز فقط باید نشست و منتظر موند شاید فرجی شه LOADING... Please wait

as13851365
02-08-2007, 08:37
يه سوال از دوستان !

چطوري مي تونم دو دلفي از كل فايل ريجيستري كپي پشتي باني بگيريم يعني كاري را كه با باز كردن ريجيستري و راست كليك كردن روي گزينه مورد نظر وانتخاب Exoprt را به روش برنامه نويسي انجام بدم

من از كل فايل ريجيستري مي خوام يه كپي داشته باشم راهي است ؟ ( بابرنامه نويسي )

F A R H A D
03-08-2007, 12:16
از تابع replacekey میتونی استفاده کنی: