PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بلند بودن صداي فن cpu

premium
30-07-2007, 17:03
صداي فن cpu من خيلي زساده ديگه واقعا كلافم كرده !‌تميزش هم كردم اما درست نميشه ! از اول اينطوري نبود( البته شايدم بود) خلاصه خيلي اعصاب خورد كنه !‌كاريش نميشه كرد ؟ cpu هم intel p4 2.8 GHR هست !:41::21:

nader_kashimotso
30-07-2007, 20:07
ببرش بیرون برات تعمیر کنن
اینجوری کارخودت هم راحت می شه

Hadi King
30-07-2007, 20:28
شايد الميچرش خوب كار نمي كنه.تعميرش كن شايد درست شد..اگه كاري نمي شه كرد برو يكي ديگه بخر..:41:

F.E.A.R XP
30-07-2007, 20:46
چاره اش پيش منه چند قطره چرخ خياطي به همين سادگي

doomhammer65ir
30-07-2007, 20:53
بازش كن تميزش كن . خاك كه بگيره براي خنك كردن مجبوره تند تر بچرخه . در ضمن برنامه speed fan رو دانلود كن بهت يه امار از سيستمت ميده ببين وضعيت گرما و دور فن چطوره

rocket
30-07-2007, 21:03
سلام
اگه صدای تق تق میده یعنی مثل اینکه به چیزی برخورد مستقیم داره منتو عوض کن و یه اینتل اصل بگیر. اما اگه صدایی مثل باد یا پنکه داشته باشه مشکلی نیست.
اگه صدای ساییدگی میده خیلی راحت با یه قطره روغن هم دور فنت میره بالا و هم صداش برطرف میشه.

premium
30-07-2007, 21:13
doomhammer65ir
ميشه لينك برنامه رو بدي ؟

rocket
صداي تق تق نميده . صداش مثل باد پنكه هست اما زياده !!‌

rocket
30-07-2007, 21:21
دوست عزیز
جای نگرانی نیست
به کارت برس فقط تو بایوس چک کن ببین چقدر ولتاژ بهش میرسه ؟

TEC
30-07-2007, 21:35
ببین درجه حرارت کامت مناسب و نرماله به نظر منم مشکلی نداره ازش استفاده کن تا زمانی که نتونه حرارت مناسب رو ایجاد کنه.

saviss
30-07-2007, 21:36
doomhammer65ir
ميشه لينك برنامه رو بدي ؟

rocket
صداي تق تق نميده . صداش مثل باد پنكه هست اما زياده !!‌
اگه تازه گی صداش زیاد شده بهترنیست اول دنبال علتش بگردین؟
شاید تازگی از cpuکار اضافه کشیده میشه یا اینکه هیت سینکش کثیف شده...
اول علت رو پیداکنید بعدش به درمان مشکلتون برسید....(روغن رو همیشه میشه زد ..اما علت ایجاد مشکل جدید چیه؟)
اگرهم از اول اینجوری بوده ....که خب لابد مشکلی درمیون نیست(همون روغن کفایت می کنه)

premium
30-07-2007, 21:44
همه چي درسته و مشكلي نيست فقط بايد روغن بزنم ببينم چي ميشه !‌اما به نظرم از كامپوترهاي ديگه صدايي به مراتب بيشتر داره كه منو حيلي اذيت ميكنه مخصوصا شبها

TEC
30-07-2007, 23:55
سلام
اگه صدای تق تق میده یعنی مثل اینکه به چیزی برخورد مستقیم داره منتو عوض کن و یه اینتل اصل بگیر. اما اگه صدایی مثل باد یا پنکه داشته باشه مشکلی نیست.
اگه صدای ساییدگی میده خیلی راحت با یه قطره روغن هم دور فنت میره بالا و هم صداش برطرف میشه.

منظورتون رو واضح میگین؟

rocket
31-07-2007, 00:19
منظورتون رو واضح میگین؟

سلام دوست عزیز
منظورم از صدای تق تق صدای برخوره دو چیز با همه که میتونه از شکستگی داخلی پیچه ی فن باشه که معمولا فن ها باید عوض بشن (البته این نظر منه)
صدای ساییدگی هم که دیگه احتیاج به توضیح نداره.( خشک شدن پیچه در اثر کارکرد بالا که با روغن و تمیز کردن فن برطرف میشه)
اگه منظورتون مدل فنه : من منظورم فن به همراه هیت سینگ بود که مدلش Original Intel هست و قیمتشم حدود هشت تا ده هزار تومنه

premium
31-07-2007, 01:44
مشكل فن سي پي يو من تا حدود زسادي با روغن حل شد !!‌اما حالا مشكل از فن پاور هست كه بد صدا ميده. البته فقط صداي فن و هيچ تق تقي نيست با روغن هم بر طرف نشد
اصلا الان فكر ميكنم كه بسشتر صداي فن از همين فن پاور بوده !!
پاورم 500 viera هست !!‌

ahsanx
31-07-2007, 04:53
مشكل فن سي پي يو من تا حدود زسادي با روغن حل شد !!‌اما حالا مشكل از فن پاور هست كه بد صدا ميده. البته فقط صداي فن و هيچ تق تقي نيست با روغن هم بر طرف نشد
اصلا الان فكر ميكنم كه بسشتر صداي فن از همين فن پاور بوده !!
پاورم 500 viera هست !!‌

دوست عزیز فن پاور هم به اندازه فن سی پی یو مهم هست چون وقتی دمای پاور و قطعات داخل پاور بالا بره , روی ولتاژ و شدت جریان تاثیر میذاره

البته شاید در ظاهر مشکلی پیش نیاد ولی در مدت طولانی مشکا ساز میشه و به مادر برو و هارد و سایر قطعات فشار میاد . به نظر من عوض کردن

فن برای پاور و یا برای سی پی یو ارزش داره چون در مقابل قطعات دیگه قیمت کمتری داره . حالا که فن سی پی یو مشکل نداره و از پاور هست ,

شما یه فن برای پاور بگیر و فن قبلی پاور رو اگه قابل مصرف هست به خود کیس نصب کن . موفق باشید

lord.m
31-07-2007, 05:41
سیستم منم همین جوری (البته فن پاور) اول که روشنش میکنم انگار موتور جت
پشتش بستن ولی به صورت غیر اخلاقی دوتا تو سرش میزنم خوب میشه
اگه بازش کنی و تمیزشم کنی بعد یکی دو روز دوباره همین جوری میشه
باید عوض بشه

premium
31-07-2007, 12:07
ممنون از همتون

TEC
31-07-2007, 15:27
سلام دوست عزیز
منظورم از صدای تق تق صدای برخوره دو چیز با همه که میتونه از شکستگی داخلی پیچه ی فن باشه که معمولا فن ها باید عوض بشن (البته این نظر منه)
صدای ساییدگی هم که دیگه احتیاج به توضیح نداره.( خشک شدن پیچه در اثر کارکرد بالا که با روغن و تمیز کردن فن برطرف میشه)
اگه منظورتون مدل فنه : من منظورم فن به همراه هیت سینگ بود که مدلش Original Intel هست و قیمتشم حدود هشت تا ده هزار تومنه

مرسی.. ممنون از راهنمائیه عالیتون:11:

Sharim
01-08-2007, 15:23
بابا برو یه فن بخر این قدر هم اعصاب خودت رو خورد نکن یه فن 478 چینی 3000 تومانه انصافا هم خوب کار میکنه مال من الان 1سال و نیم داره کار میکنه هیچ فرقی هم با ارجینال 8000 تومانی نداره

اما در مورد power اصلا کوتاهی نکن حتما بده یک تعمیر کار نگاهش کنه پارسال کوتاهی سر همچین قضیه ای حدود 150000 تومان برای من اب خورد .کلی از قطعات سیستمم به خاطر مشکل power سوخت .

premium
01-08-2007, 15:57
فكر نكنم فنم مشكل مكانيكي داشته باشه !‌من با صداي نسبتا زيادش مشكل دارم ! كه صداي تق تق هم نسست ثداي حود فنه !!

downloadcenter
01-08-2007, 16:26
خوب شد كه يه جا بحث فن شد ما هم مشكلمونو بگيم .
فن دستگاه من هم الان يه 4-5 ماهيه داره عذابم ميده .
بعضي وقتا صداي تق تق ميكنه و خيلي هم داغ ميشه (قسمت فن)
ميخوام ببرم عوضش كنم مي ترسم يا يه فن درپيت بندارن بهم يا قطعه اي چيزي شو عوض كنن .

مدلش هم Toshiba -Satelliete A10 هستش .(مدل دستگاه رو ميگم نه فن)

ahsanx
02-08-2007, 04:42
خوب شد كه يه جا بحث فن شد ما هم مشكلمونو بگيم .
فن دستگاه من هم الان يه 4-5 ماهيه داره عذابم ميده .
بعضي وقتا صداي تق تق ميكنه و خيلي هم داغ ميشه (قسمت فن)
ميخوام ببرم عوضش كنم مي ترسم يا يه فن درپيت بندارن بهم يا قطعه اي چيزي شو عوض كنن .

مدلش هم Toshiba -Satelliete A10 هستش .(مدل دستگاه رو ميگم نه فن)

دوست عزیز حتما یه فکری براش کن و زودتر عوضش کن . شما میتونی اونو در مغازه ای ببری و اونجا وایسی تا برات عوض کنن چون خیلی طول نمیکشه یا یه آشنایی پیدا کن تا برات عوض کنه . فن خودت هم که مشکل داره ولی بعد از تعویض میتونی اون رو ازشون بگیری .

lord.m
02-08-2007, 07:49
اما در مورد power اصلا کوتاهی نکن حتما بده یک تعمیر کار نگاهش کنه پارسال کوتاهی سر همچین قضیه ای حدود 150000 تومان برای من اب خورد .کلی از قطعات سیستمم به خاطر مشکل power سوخت .

ممنون که گفتی:10:

downloadcenter
03-08-2007, 14:34
ميشه يه مدل فن خوب رو معرفي كنين ؟!
اينتل براي توشيبا هست ؟