PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شبکه کردن

mrmmnb
29-07-2007, 13:48
یه PC با ویندوز Xp رو با یه لپ تاپ با ویندوز ویستا رو شبکه کردم ولی فایاهای شیر شده هر یک از کامپیوتر ها در دیگری ظاهر نمیشه کسی میدونه علتش چیه؟(مراحل کار رو درست انجام دادم چون با یه لپ تاپ که XP روش نصب بود شبکه کردم درست میشد ولی با این لپ تاپ که ویستا روش نصبه به مشکل بر خوردم ایا شبکه کردن در ویستا با XP فرق میکنه )

majid_kntu
29-07-2007, 15:01
اطلاعاتي كه دادي ناقصن دقيق تر توضيح بده.
اصلا از اتصال فيزيكي درستشون مطمئني؟
اونارو ping كردي؟
سيستم فايلت چيه و از چه ورژني از اكس پي صحبت مي كني؟
و...

mrmmnb
29-07-2007, 15:51
اطلاعاتي كه دادي ناقصن دقيق تر توضيح بده.
اصلا از اتصال فيزيكي درستشون مطمئني؟
اونارو ping كردي؟
سيستم فايلت چيه و از چه ورژني از اكس پي صحبت مي كني؟
و...

اتصال فیزیکی اگه منظورت کابل شبکه هست که درسته گفتم که با لپ تاپی که xp روش بود درست میشد ولی با این
لپ تاپ که ویستا روش هست مشکل داره
ping نمی دونم چیه ولی توی قسمت IP address توی PC نوشتم192.168.0.1 و توی لپ تاپ نوشتم 192.168.0.2
در قسمت subnet mask هم توی هر دو تا نوشتم 255.255.255.0
نمی دونم متظورت از سیستم فایل چیه همین فایل ها معمولی رو شار میکنم
ورژن XP هم سرویس پک دو می باشد

majid_kntu
29-07-2007, 16:40
برو تو اكس پي سيستمت و تو run تايپ كن cmd‌و تو پنجره سياه خط فرمان تايپ كن:

ping 192.168.0.2
اگه اتصالت درست باشه reply ميگيري واگرنه پيغام ميده

Request timed out.
اين دوتا راه حلشون فرق ميكنه

mrmmnb
29-07-2007, 19:14
توی لپ تاپ وقتی توی cmd پینگ ای پی PC رو میدم reply میده ولی وقتی تو PC پینگ ip لپ تاپ رو میدم خطا میده
حالا عیب از لپ تاپ هست با ازPC ؟

majid_kntu
30-07-2007, 20:04
همين كه يكيشون به ping جواب ميده وسعت مشكل رو محدود تر ميكنه يعني اتصالت درسته حالا بايد ببيني چه پروتكلايي و با چه ورژنايي براي كارت شبكه ات تعريف كردي.منتظرم

mrmmnb
30-07-2007, 23:25
همين كه يكيشون به ping جواب ميده وسعت مشكل رو محدود تر ميكنه يعني اتصالت درسته حالا بايد ببيني چه پروتكلايي و با چه ورژنايي براي كارت شبكه ات تعريف كردي.منتظرم

اومدم بهترش کنم اون لپ تاپ هم که پیغام درست میداد حالا پیغام PC رو میده به حالت قبل هم که بگردوندم درست نشد فقط IP ها رو عوض کردم نمیدونم چرا اینطوری شده باهمین شرایط روی لپ تاپی که XP روش بود شبکه شد ولی با اینی که ویستا روش نصبه به مشکل برخوردم در مورد پروتکل وغیره من هیچ کاری نکردم هرچی هست پیش فرض خوده ویندوزه ( یا اگه کردم خودم نمیدونم چون نمیدونم چیو داری میگی)
بابا بیا اصلا مراحل شبکه کردن یه PC با ویندوز XP ویه لپ تاپ با ویندوز ویستا رو قذم به قدم بگو کامل باشه پروتکل ورژن خلاصش همه چیز رو بگو تا از اول انجام بدم(البته اگه زحمتی نیست)
بازم از کمکهات ممنون

Freddy
01-08-2007, 15:09
در ویندوز ویستا خیلی چیزها فرق کرده که به نظر من افتضاح شده.
شما در تنظیمات کارت شبکه سیستم ویستا باید حالت شبکه رو به Public تغییر بدید.
2.Network Discovery رو روشن کنید.
3.File sharing و Public folder sharing رو روشن کنید.
4.اول فایروال هر دو دستگاه را خاموش کنید و بعد در ویستا اگر علامت متصل نبودن به شبکه آمد بر روی Diagnos Network کلیک کنید.
5.در آخر اون فولدری رو که شیر کردید به Everyone پرمیژن فول بدهید.و Share Permision هم رو فول کنترل.