PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : ساخت اسکریپت ایمیل

Mohsen khan
27-07-2007, 07:40
یکی از پرکاربردترین و ساده ترین اسکریپت ها مربوط به ارسال ایمیل میشه، همون فرم ارتباط یا Contact Form.
ما در اینجا نحوه ی درست کردن این اسکریپت را در اختیار شما میذاریم.
سطح آموزش : مبتدی - متوسط

مرحله ی 1

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در اینجا ما یه صفحه ی HTML درست کردیم و درون اون یه فرم قرار دادیم که اطلاعات رو توسط Text Box ها بگیره و واسه ی انجام دهنده ی عملیات (mail.php) بفرسته.

مرحله ی 2

كد :

در این مرحله چکار کردیم؟
یه صفحه ی PHP درست کردیم به اسم mail.php
سپس هر کدوم از Text Box های صفحه ی قبل رو به عنوان یه متغیر در نظر گرفتیم.
در پاراگراف بعدی واسه برنامه یه شرط گذاشتیم که اگه آدرس ایمیل معتبر نبود عملیات رو متوقف کنه یا اگه جای عنوان خالی بود هم عملیات رو متوقف کنه.
در خطوط بعدی اگر تمام شرایط آماده بود ایمیل ارسال میشه و واسه ی کاربر یه پیام تشکر میاد ، اگر هم به دلایلی ایمیل ارسال نشد پیام ارسال نشدن ایمیل رو نشون بده.

شما میتونید به راحتی فیلدهای دلخواهتون رو اضافه کنید و سپس در فایل mail.php به صورت متغیر تعریف کنید و در ایمیل ارسالی اضافه کنید.
برای استفاده از این اسکریپت کافیه که آدرس ایمیلی که میخواهید با این فرم به اون ایمیل ارسال کنید رو یه جای قسمت زرد رنگ وارد کنید.

منبع :

my friend
27-07-2007, 12:37
دستت درد نکنه.

اتفاقا من هم یه آموزش دیشب نشستم و یه آموزش نوشتم ، البته تصمیم دارم خیلی کاملتر از این باشه...
امروز میزارمش تو انجمن ، چون خیلی ها بهش نیاز دارن.

mamadfelfel1988
27-07-2007, 17:01
دستت درد نکنه رفیق

Mohsen khan
27-07-2007, 17:08
دستت درد نکنه.

اتفاقا من هم یه آموزش دیشب نشستم و یه آموزش نوشتم ، البته تصمیم دارم خیلی کاملتر از این باشه...
امروز میزارمش تو انجمن ، چون خیلی ها بهش نیاز دارن.
سلام
خواهش مي كنم
البته روش هاي مختلفي براي ساخت اين اسكريپت هستش
ممنون مي شوم ،‌شما هم روش خود را بنويسيد براي استفاده من و ديگران بگذاريد

my friend
27-07-2007, 17:22
فایل setup آکروباتم خراب شده ، نمیتونم نصبش کنم.
یه نرم افزار دیگه دانلود کردم ، اما سریالش رو پیدا نکردم ، هروقت تو تاپیک زیر بهم جواب داده شه فورا آموزش رو PDF میکنم و آپلودش میکنم...