PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ISA Server 2004

mkoleiny
25-07-2007, 09:17
سلام دوستان،
به پیشنهاد Gabana دوست عزیزم این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگر مشکلی با سوالی در isa دارید بپرسید.
در خدمتتون هستم. انشاالله مطالب پاموزشی هم میگذاریم.
دلیل انتخاب اسم 2004 هم اینه که من با 2006 یا 2000 کار نکردم. پس همون 2004 رو در خدمتیم.
موفق باشید

Nomber1
25-07-2007, 10:42
سلام دوستان،
به پیشنهاد Gabana دوست عزیزم این تاپیک رو ایجاد کردم تا اگر مشکلی با سوالی در isa دارید بپرسید.
در خدمتتون هستم. انشاالله مطالب پاموزشی هم میگذاریم.
دلیل انتخاب اسم 2004 هم اینه که من با 2006 یا 2000 کار نکردم. پس همون 2004 رو در خدمتیم.
موفق باشید

هر چند من بنا به دلایلی با باز کردن این تاپیک مخالف بودم . و به گابانا عزیز هم گفتم اما ...
بالاخره این تاپیک باز شد .

خوب امیدواریم بچه ها بتونن از این تاپیک خوب استفاده کنن .

ما هم اگه چیزی بود که تو چنته بود رومیکنیم !!!

secure
25-07-2007, 11:33
تاپیک جالبی باید بشه.اگه دوستان حمایت کنن.من هم یه جزوه نیمه کاره برای Isa 2006 تهیه کردم که تکمیل شد میزارم.
البته روش کار با Isa 2004 و Isa 2006 تفاوت آنچنانی نداره.

mkoleiny
25-07-2007, 12:03
nomber1 جان، میشه بگی چرا مخالف بودی؟
اگه اینجا نمیشه پیغام خصوصی بده لطفا.

secure جان:
1- ممنون
2- حرفت کاملا درسته ولی یه سری مشکل با 2006 داشتم که دیگه برای حل کردنش نرفتم. به خاطر همین گفتم.

Nomber1
25-07-2007, 13:18
دوستان . کسی از نسخه جدید isa خبر داره ؟؟

این که کی به بازار میاد و اینکه با 2006 چه فرق هایی داره یا میتونه داشته باشه ؟؟؟

یه بنده خدایی میگفت !!! 2008 اومده تو بازار !!!!!:31: گفتم شاید هم اومده باشه !!!! ما خبر نداریم ..

اگه اطلاع دارین بگین نسخه جدید با چه نام و تغییراتی در چه زمانی وارد بازار میشه..

mkoleiny
26-07-2007, 08:53
Gabana جان، سلام عرض شد
آقا یه صحبتی کرده بودیما!!!!!!! یه قرارایی گذاشته بودیما!!!!!!!!ولی امروز که کم مونده بود دیگه این تاپیک رو پیدا نکنم!!!!!!!!!!!!!!!!! آقا ............

mkoleiny
26-07-2007, 09:00
Post ISA Server چیست؟
Internet Security And Acceleration Server که مخفف ISA Server است. نرم افزاری م�*صول شرکت Microsoftاست که به منظور افزایش امنیت درارتباطات اینترنتی و دسترسی سریعتر به شبکه وب طرا�*ی و پیاده سازی شده است.
به عبارتی دیگر این نرم افزار یک دروازه امنیتی است که شبکه را از دسترسی هکرها وکرمهای مزا�*م موجود که به طرق مختلف به شبکه دسترسی دارند.مصون میدارد و این کار رااز طریق ***** کردن در سطتapplication و پاکتهای داده انجام میشود. در شبکه دادهابرای انتقال به بخشهای کوچکتری شکسته میشوند که در اصطلات به آنها پاکت گفته میشود.آمارها نشان میدهد که این نسخه ISA Server، يازده بار سریعتر از نسخه پیشین خود یعنیMicrosoft proxy server است.
ISA Server در م�*یط هایی با سیستم عاملهای مختلف کار میکند;ولی در عین �*ال بیشترین بهره وری را در کار با سیستم عامل ویندوز دارد.ISA Server در کنار امکانات موجود در سیستم عامل ویندوز ازقبیلMicrosoft active directory و VPn(Virtual Private Network) و در اجتماع باآنها به کارایی بالاتر و مدیریت بهتر در شبکه کمک می کند. cache کردن یا به عبارتی ذخیره سازی دادها از طریقISA Serverو پاسخ دادن به درخواست های که دادهای آنها درWeb cache موجود است.ترافیک در شبکه اینترنت را کاهش داده که این باعث کاهش ازد�*ام در شبکه و افزایش میزان پهنای باند برای پاسخ دهی بهتر به دیگر درخواست ها در شبکه میشود.ISA Serverدسترسی به شبکه را در موارد مختلف از قبیل زمان,دسترسی کاربران,نوعapplicationها و.... م�*دود میکند و این کار کیفیت مدیریت در شبکه راارتقا میدهد در نهایت ISA Server م�*صول قابل توجهی از سوی شرکت مایکروسافت است که در زمینه امنیت در شیکه ها ارائه شده است.

اینم برای اینکه برادریمو ثابت کنم. البته مطلب مال xeon میباشد.

mkoleiny
26-07-2007, 09:06
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mkoleiny
29-07-2007, 16:56

znu
30-07-2007, 12:04
سلام
ظاهرا تو نسخه 2000 میشده پهنای باند رو برای کاربرای مختلف تنظیم کرد ولی نسخه 2004 این رو نداره.

تو نسخه 2006 میشه این کار رو کرد یا نه؟
مرسی.

mkoleiny
30-07-2007, 15:02
تو 2000 میشده؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
تو 2006 میشه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!1 نه عزیز
برنامه هایی مثل bandwith spleter باید نصب کنی

Gabana
30-07-2007, 23:13
سلام ..
من هم از دوستان ( Nomber1 - mkoleiny و Secure ) عزيز تشكر مي كنم .
البته بنده با صحبت هاي Nomber1 عزيز ( در پيغام خصوصي ) موافق بودم . اما وجود چنين تاپيكي هم براي پيشرفت دوستان حرفه اي و همينطور ياد گيري دوستان تازه كار ( مثل بنده ) خالي از لطف نيست .

پيشنهادي كه من در اين بخش دارم و براي اينكه بحث منظم باشه و كنترلش خارج نشه اينه كه :

بر اساس سرفصل كتاب دوره MCSE و قدم به قدم شروع كنيم به كار كردن . چون اين تاپيك سطحش بايد خارج از حالت آماتور باشه پس فرض رو بر اين مي ذاريم كه همه حداقل يه بار كنسول آيزا رو ديدن و مي دونن اصلا چي هست و به چه كار مياد ..

بنابراين بر اساس سرفصل كه جلو بريم ديگه بحث آموزش به ميان نمي آد . بلكه هر كي بر اساس تجربه اي كه از اون بخش يا سر فصد داره پست مي ده . نكته .. تجربه .. ترفند و .. خلاصه هر چيزي كه به درد بخوره .
آخر هر بخش هم ميشه بعنوان تمرين يا حالا هر چي كه اسمشو بذاريم يه مقاله خوب از سايت معتبر Isaserver.org برداريم و نوبتي ترجمه كنيم ( خلاصشو قرار بديم )

خلاصه نظراتتون رو بديد كه اگه موافق باشيد پيش بريم .

در واقع بعنوان اولين مورد من پيشنهاد مي كنم بحث ISA Introduction را Skip كنيم و از بحث Installation بوطور خلاصه شروع كنيم و بعد بريم روي ISA Clients و انواعش و ...

موافقيد ؟

mkoleiny
01-08-2007, 11:04
حرفی نیست ولی اول شما به قولت عمل کن بعد.

sogoli321
01-08-2007, 17:36
در isa به چه شکل می توان یک ip valid را به 256 ip داخلی یا مجازی تبدیل کرد؟

Gabana
01-08-2007, 22:28
اول يكم پيش ببريم . تا من بگم يه كاري انجام شده تا حرف منو قبول كنن

secure
02-08-2007, 15:24
در isa به چه شکل می توان یک ip valid را به 256 ip داخلی یا مجازی تبدیل کرد؟
شما اگه یه Interface تون ای پی ولید داشته باشین میتوننید در قسمت Network Rules کارت یا Interface آی که به شبکه داخلی متصل هست رو به اینترفیسی که دارای ای پی پابلیک هست NAT یا Route کنید.اگه منظورتون این باشه البته !
ولی من فکر میکنم منظور شما چیز دیگه ای هستش ؟؟که در اینصورت تو ISA نمیشه همچین کاری رو کرد .این مربوص میشه به IP Assignment شما .یعنی شما با یکسری محاسبات به اسم Subnetting و Seupernetting هرکدم در جای خودش این کار رو انجام میدین.

nightmare
03-08-2007, 11:25
ضمن تشکر و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز ،
من این آموزش تصویری آیزا 2004 رو که تهیه شده توسط تیم deltahacking هست پیدا کردم . ( یک فایل فلش هست )
لینکش رو قرار میدم تا دوستانی که علاقه مند بودند دانلود کنن .

Download 8.0 MB

منبع : deltahacking.net

تا بعد ...

sogoli321
04-08-2007, 09:47
شما اگه یه Interface تون ای پی ولید داشته باشین میتوننید در قسمت Network Rules کارت یا Interface آی که به شبکه داخلی متصل هست رو به اینترفیسی که دارای ای پی پابلیک هست NAT یا Route کنید.اگه منظورتون این باشه البته !
ولی من فکر میکنم منظور شما چیز دیگه ای هستش ؟؟که در اینصورت تو ISA نمیشه همچین کاری رو کرد .این مربوص میشه به IP Assignment شما .یعنی شما با یکسری محاسبات به اسم Subnetting و Seupernetting هرکدم در جای خودش این کار رو انجام میدین.

ببین دوست من شرکت ما سرویس وایمکس گرفته و یک ای پی ولید هم ازش گرفتیم.حال می خواهیم این ای پی ولید رو به 256 ای پی مجازی داخلی سازمان روت کنیم.چون سی پنل خاصی این سرویس نداره از isa استفاده می کنیم.بخاطر همین ایاراهی هست که بتوان اینکاررو کرد؟

mkoleiny
04-08-2007, 10:28
sogoli321 جان این کارو میتونی با چیزی که secure عزیز گفت انجام بدی.
یعنی مثلا NAT رو انجام بدی که اصلا کار NAT همینه.

sogoli321
06-08-2007, 11:52
sogoli321 جان این کارو میتونی با چیزی که secure عزیز گفت انجام بدی.
یعنی مثلا NAT رو انجام بدی که اصلا کار NAT همینه.

دوست عزیز تونستم اینکارو بکنم ولی یه مشکل هست
سرور ما 2تا کارت شبکه داره که یکیش برای وایمکس و ای پی ولید و دیگری وارد سویچ شده و متصل به شبکه سازمان هست.
حال وقتی ای پی ولید رو با nat روت می کنم روی یک رنج ای پی ، کلا اینترنت قطع میشه . و وقتی که کارت شبکه دوم رو که متصل به شبکه شرکت هست غیرفعال می کنم اینترنت وصل میشهووو
دلیلش فکر می کنید چی باشه؟

Nomber1
06-08-2007, 14:12
فکر نمیکنین از طریق سابتینگ بشه یه ای پی رو بین چند تا تقسیم کرد ؟ یادمه تو اینفرا سیزن اول کار سابنتینگ و سوپرنتینگ یه همچین چیزایی بود ..