PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال به اینترنت از طریق Dhcp (خواهش می کنم مدیران سایت کمک کنند)

mrezanzd
23-07-2007, 11:29
من قبلا در ویندوز, برای اتصال به اینترنت هم می توانستم ار طریق VPN عمل کنم و هم از طریق تعریف آدرس gateway, در ضمن آدرس gateway همانی بود که در ساخت کانکشن VPN استفاده می کردم. در لینوکس هم برای اتصال به اینترنت از روش دوم استفاده می کردم که برای من مقرون به صرفه بود چون بدون هیچ محدودیتی از اینترنت استفاده می کردم. اما حالا که سرویس DHCP در محل کارم (یک اداره دولتی) فعال شده از طریق gateway نمی توانم به اینترنت متصل شوم. به عبارت دیگر وقتی که ip مورد استفاده در VPN را به عنوان gateway تعریف می کنم امکان اتصال به اینترنت وجود ندارد. وقتی در ویندوز از دستور ipconfig /all استفاده می کنم برای کامپیوتر من دو ip در نظر گرفته شده است: يک ip ثابت و یک ip متغیر که ظاهرا در هر بار اتصال به اینترنت تغییر می کند و در ضمن همین ip متغیر, هم به عنوان ip کامپیوتر و هم به عنوان default gateway نشان داده می شود. حال با این توضیحات خواهش می کنم راهنمایی کنید که چطور ip مربوط به gatway را بدست بیاورم ضمن اینکه نمی توانم از مدیر شبکه سوال کنم. آیا راهی برای استفاده از اینترنت بدون محدودیت در این شرایط وجود دارد؟
پیشاپیش از لطف همه دوستان متشکرم.

mkoleiny
23-07-2007, 12:31
سلام، پیوستن تون رو به جمع ما تبریک میگم. باعث خوشحالی ماست.
1-اگر اکانتتون اجازه تغییر آی پی رو میده و رنج آی پی ها تغییر نکرده میتونید آی پی دستی بدید.
2- از nslookup استفاده کنید
3- از tracert با pathping استفاده کنید.

secure
23-07-2007, 16:01
شما با استفاده از tracert که mkoleiny اشاره کردی میتونی ای پی Gateway رو بدست بیاری ولی مشکل شما از اونجا نمیتونه باشه.
به احتمال زیاد فقط کاربرهایی که از طریق VPN به سرور متصل هستند میتونن از اینترنت استفاده کنن.این تنظیم در شبکه شما به احتمال زیاد توسط ISA Server ایجاد شده.