PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال درباره sub domain

mashaheeer
23-07-2007, 08:51
3 تا سوال در مورد sub domain داشتم.
1- اول يه كم در مورد كليتش توضيح بديد.
2- چه جوري ميشه توي سايت sub domain ايجاد كرد.
3- براي ايجاد ساب دامين بايد پول داد:18:

mashaheeer
23-07-2007, 14:49
هيچكس تو اين قسمت نيست؟؟؟:13::41:

vizy-vizy
23-07-2007, 15:43
Domain :نامی است که شما برای وب سایتتان ثبت می کنید و کاربران با نوشتن آن در آدرس بار Browser شان می توانند سایت شما را ببینند، به طور مثال yahoo.com یک Domainاست ، Domainها شامل یک پسوند می باشند مثلا در اینجا پسوند comمیباشد،

SubDomain : وقتی شما Domainثبت می کنید مثل yahoo.com، این اسم و هر کلمه ای که با یک dot (.) پشت سر آن قرار گیرد برای شما میباشد (مثل mail.yahoo.com) که این یک SubDomainمیباشد، حتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نیز یک SubDomainاست منتها چون یک SubDomainروتین و پر کاربرد میباشد همه به اشتباه با Domainاشتباه میگیرند.

حالا تو این سایت forum.p30world.com یک subdomain هست برای p30world.com

وقتی در سی پنل رفتید گزینه ساب دامین هست روش کلیک می کنید و تو کادر اسمشو وارد کن و add میکنی

قاعداتا هیچ نیاز به پول نداره البته ممکنه تعدادش محدود باشه.

anarchist60
24-07-2007, 05:19
البته تعداد ساب دامین بستگی به پلانیه که خریداری می کنید
ممکنه بی نهایت باشه یا اصلا نداشته باشه و یا محدود باشه...

mamadfelfel1988
25-07-2007, 06:47
کاملا توضیح داد

reza.majazi
16-08-2007, 01:21
Domain :نامی است که شما برای وب سایتتان ثبت می کنید و کاربران با نوشتن آن در آدرس بار Browser شان می توانند سایت شما را ببینند، به طور مثال yahoo.com یک Domainاست ، Domainها شامل یک پسوند می باشند مثلا در اینجا پسوند comمیباشد،

SubDomain : وقتی شما Domainثبت می کنید مثل yahoo.com، این اسم و هر کلمه ای که با یک dot (.) پشت سر آن قرار گیرد برای شما میباشد (مثل mail.yahoo.com) که این یک SubDomainمیباشد، حتی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نیز یک SubDomainاست منتها چون یک SubDomainروتین و پر کاربرد میباشد همه به اشتباه با Domainاشتباه میگیرند.

حالا تو این سایت forum.p30world.com یک subdomain هست برای p30world.com

وقتی در سی پنل رفتید گزینه ساب دامین هست روش کلیک می کنید و تو کادر اسمشو وارد کن و add میکنی

قاعداتا هیچ نیاز به پول نداره البته ممکنه تعدادش محدود باشه.

توضیحات vizi vizy کامل بود اجاز بدین من هم به چند نکته اشاره کنم :

1- domin چه فایده ای دارد وچرا اصلا ساخته می شود ؟ در جواب باید بگم که کلا همه ی سایت ها دارای

ادرس هستن که شاملی تعداد ی عدد می باشد که به ان IP گفته می شود برای مثال ای پی سایت یاهو

[69.147.114.210 این می باشد اگر توی مرورگر این رو کپی کنید متوجه می شین .ولی یک مشکل هست اونم

اینه که به خاطر سپردن چنین عدادی برای ما کاری مشکله پس از این رو دومین (دامنه) ها این کارو برای ما

اسون می کنن و با اتصال این اعداد به دامنه برای ما حفظ کردنش راحتتر ه.

نکته : دامنه ها دارای دسته بندی منظمی می باشند که در پایین به تعدادی از اونها اشاره میکنم

org . معملا برای سازمان ها و ارگانها مورد استفاده قرار میگیره

net . سایت هایی که خدمات می دن داری چنین دامنه ای هستن

ir . هر کشوری برای خودش یک حوضه اینترنتی داره که معمولا دو رقمی است که مال کشور مون ایران ir است .

2- زیر دامنه (sub domin) چیه ؟ البته دوستمون vizi vizy فکر کنم کامل توضیح داد ولی من هم یک مثال می

زنم بلاگفا رو که حتما همه می شناسین که خدمات رایگان وبلاگ رو می ده و این ادر س خود سایت بلاگفا

است [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) حالا وقتی من اونجا عضو می شم ویکوبلاگ به اسم test ایجاد می کنم این ادرس

من میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پس من حالا یک زیر دامنه از سایت بلاگفا هستم .