PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتوماتيك روشن شدن ويندوز هنگام اتصال سيم اينترنت

crazytux3
22-07-2007, 11:35
چرا وقتي كامپيوتر دوستم سيم اينترنت ان متصل است خودش روشن ميشه.ولي وقتي سيم را درمياري اينجوري نيست!چرا؟لطفا يكي جواب بده:19:

Mr.K2
22-07-2007, 13:23
یعنی به محض اینکه سیم اینترنت میزنی روشن میشه ؟؟

Hadi King
22-07-2007, 16:00
اين چه جوري ديگه.....عجب

crazytux3
22-07-2007, 17:34
يعني در صورت وصل بودن سيم و خاموشي كامپيوتر بعد از حدود 1-2 ساعت روشن ميشه
يكي از عجايب هفتگانه دنيا!!!

Hadi King
22-07-2007, 17:39
بعد از 1-2 ساعت روشن ميشه.....سيستمش ايراد نداره....اين چنين چيزي ممكن نيست

snowy_winter
22-07-2007, 23:14
سلام

من فکر میکنم تنظیمات سیستم طوریه که با زنگ زدن تلفن روشن میشه (چون گفتن وقتی سیم مودم وصل نیست مشکلی نداره)

راه حلش هم تا جایی که من میدونم اینه:
بعد از روشن کردن کامپیوتر با فشردن کلید delete وارد setup شوید. در این قسمت تنظیماتی مربوط به روشن شدن کامپیوتر وجود دارد. در قسمتی با نام power management یا مشابه آن (به نوع مادربرد بستگی داره)، میتوانید این تنظیمات را پیدا کنید. تنظیمات مربوط به روشن شدن خودکار بوسیله ی زنگ تلفن، ماوس و صفحه کلید را غیر فعال کنید. تغییرات را ذخیره کنید و از setup خارج شوید.

امیدوارم مشکل همین باشه و حل بشه.

موفق باشید

crazytux3
23-07-2007, 00:18
سلام

من فکر میکنم تنظیمات سیستم طوریه که با زنگ زدن تلفن روشن میشه (چون گفتن وقتی سیم مودم وصل نیست مشکلی نداره)

راه حلش هم تا جایی که من میدونم اینه:
بعد از روشن کردن کامپیوتر با فشردن کلید delete وارد setup شوید. در این قسمت تنظیماتی مربوط به روشن شدن کامپیوتر وجود دارد. در قسمتی با نام power management یا مشابه آن (به نوع مادربرد بستگی داره)، میتوانید این تنظیمات را پیدا کنید. تنظیمات مربوط به روشن شدن خودکار بوسیله ی زنگ تلفن، ماوس و صفحه کلید را غیر فعال کنید. تغییرات را ذخیره کنید و از setup خارج شوید.

امیدوارم مشکل همین باشه و حل بشه.

موفق باشید
-------------------------------------------------
همه اين كاراهم كردم ولي بازم اين عجايب هفتگانه حل نشده!!!يكي نيست جواب ديگه بده؟:5:

saviss
23-07-2007, 00:46
چرا وقتي كامپيوتر دوستم سيم اينترنت ان متصل است خودش روشن ميشه.ولي وقتي سيم را درمياري اينجوري نيست!چرا؟لطفا يكي جواب بده:19:

یعنی به محض اینکه سیم اینترنت میزنی روشن میشه ؟؟

يعني در صورت وصل بودن سيم و خاموشي كامپيوتر بعد از حدود 1-2 ساعت روشن ميشه
يكي از عجايب هفتگانه دنيا!!!

بعد از 1-2 ساعت روشن ميشه.....سيستمش ايراد نداره....اين چنين چيزي ممكن نيست
این اواتور snowy_winterهم منو یاد پیشی میاندازه:10:
اما گذشته از این حرفا...
شما مطمئینین که بعد از یکی دو ساعت وخودبخوداین اتفاق میافته؟
آخه تا توی ست آپ تنظیمش نکنید (تویxpمثلا)...نمیشه که کامپیوتر خودبخودروشن بشه ..
مگه اینکه سیگنال ازخط تلفن عبورکنه..
این اشکال میتونه از تنظیمات استندبای هم باشه ..که بعید میدونم:11:
یکبار همه ی تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت دربیارین
امکانش هست؟

snowy_winter
23-07-2007, 01:27
این اواتور snowy_winterهم منو یاد پیشی میاندازه:10:

پیشی کتابخون!!!:31:

-------------------------------------------------
همه اين كاراهم كردم ولي بازم اين عجايب هفتگانه حل نشده!!!يكي نيست جواب ديگه بده؟:5:
من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه ... امیدوارم سایر دوستان بتونن کمک کنن

ahsanx
23-07-2007, 06:24
دوست . موقعی که خط تلفن به کامپیوتر شما وصل هست در اصل ولتاژ 9 تا 11 ولت به مودم و در اصل به مدار مادر برد و پاور وصل هست و چون ولتاژ

خط تلفن موقعی که گوشی برداشته میشه بین 13 تا 16 ولت و در لحظه زنگ خوردن حدود 50 تا 75 ولت هست , این تغییر ناگهانی ولتاژ باعث میشه

که کامپیوتر روشن بشه . در اصل شما موقعی که برق اصلی رو وصل میکنید و کلید روی کیس رو برای روشن کردن کامپیوتر میزنید , دو قسمت از مدار

با یک کلید فشاری به هم وصل میشه که با این کار در اصل یک شوک به مدار میدید و و ولتاژ ضعیفی به آی سی سویچ وصل میشه که با این کار آی

سی فرمان روشن شدن کامپیوتر رو میده . در اصل تغییر ولتاژ خط تلفن در بعضی از مدلهای مادر برد و پاورها باعث این شوک و در نتیجه روشن شدن

کامپیوتر میشه . در کامپیوتر من با روشن کردن برق اتاق و یا دو بار قطع و وصل کردن کلید سه راهی که کامپیوتر به اون وصله , این اتفاق میافته و

کامپیوترم روشن میشه . موفق باشید

crazytux3
23-07-2007, 10:57
در کامپیوتر من با روشن کردن برق اتاق و یا دو بار قطع و وصل کردن کلید سه راهی که کامپیوتر به اون وصله , این اتفاق میافته .کامپیوترم روشن میشه .
----------------
يكي ديگر از عجايب هفتگانه؟كسي راحل نرم افزاري و سخت افزاري نداره؟

crazytux3
23-07-2007, 10:59
اقايahsanx ايا اين تغيير ولتا‍‍‍ژ به سيستم هم ضرري در مرور زمان مي رساند؟
از تمامي كساني كه جواب دادن هم متشكر.لطفا كمك كنيد.

ahsanx
24-07-2007, 04:16
اقايahsanx ايا اين تغيير ولتا‍‍‍ژ به سيستم هم ضرري در مرور زمان مي رساند؟

.

دوست عزیز این قضیه باعث شد که حدود 16 روز کامپیوتر من روشن بمونه به این صورت که من برای 2 هفته به مسافرت رفتم و چون برق اصلی رو

قطع نکرده بودم این قضیه باعث روشن شدن کامپیوتر شده بود . از لحاظ نرم افزاری که فکر نکنم راهی داشته باشه ولی از لحاظ سخت افزار میشه

چند دیود در قسمتهای مختلف گذاشت که از این قضیه جلوگیری کرد ولی فکر نکنم که همه کسی بتونه این کارو انجام بده . پس در نتیجه اگه بعد از

خاموش کردن کامپیوتر برق اصلی رو قطع کنیم تمام مشکلات حل میشه . البته اینم بگم که یه بار مودم من با وصل بودن خط تلفن و رعد و برق

سوخت , از اون موقع من هم خط تلفن رو قطع میکنم و هم برق اصلی . موفق باشید

mamadfelfel1988
24-07-2007, 05:53
ehtemalan hamon setup bashe

ahsanx
24-07-2007, 06:36

دوست عزیز خب راهش هم میگفتی دیگه . ما منتظریم

crazytux3
28-07-2007, 13:28

اينم نيست يك راحل ديگه بده

pillx
28-07-2007, 13:39
در کامپیوتر من با روشن کردن برق اتاق و یا دو بار قطع و وصل کردن کلید سه راهی که کامپیوتر به اون وصله , این اتفاق میافته .کامپیوترم روشن میشه .
----------------
يكي ديگر از عجايب هفتگانه؟كسي راحل نرم افزاري و سخت افزاري نداره؟

سلام
منم همین مشکل رو دارم وقتی کلید چراغ اتاق رو خاموش یا روشن میکنم کامپیوتر روشن میشه
بعضی وقتها صبح پا میشم و میبینم کام روشن مونده
قبلا هم این مشکل بود ولی یک دفعه برطرف شد
ولی الان حدود 2 هفته هست دوباره مشکل برکشته
با زنگ خوردن تلفن هم کامپیوتر روشن میشه
نمیدونم چیکار کنم
کسی تا حالا جواب درست نداد!!
کسی میتونه بگه مشکل چجور حل میشه؟؟؟:11:

hoseinsoft
28-07-2007, 13:58
اي بابا برو تو Bios كامپيوترت گزينه ac back بايد داشته باشه اون رو غير فعال كن درسا ميشه همين

ebruu
29-07-2007, 02:46
من هم برای یکی از دوستام این مشکل ایجاد شده بود برو تو set up مادربورد در گزینه power management
یه جاش نوشته که سیستم با یه ring یا شوک روشن بشه اون غیر فعال کن درست میشه

usfelme
21-09-2007, 02:11
به اختمال بسیار زیاد مارک چیپ مودم شما کانکسنت می باشد که یه دوره ای مودم هایی با این مارک یه همچین مشکلی داشتند و البته اگر غیر این بود در قسمت power mangment مودم خود (در propertise ) تیک enable resume from standby را بردارید و سیستم را که احتمالا hibernate میکردید در حالت turn off قرار دهید.از این حالات خارج نمی باشد که من به گزینه اول احتمال بیشتری می دهم.

mahdi7610
21-09-2007, 06:00
يكي از مشكلاتي كه بسياري از كاربرها دارند و هميشه ازش مي نالند اينه كه سيستم هاشون خود به خود يا با زنگ خوردن تلفن خونشون سيستم روشن ميشه . من يه چند تا را حل ميزارم كه تا حالا 90% سيستم ها مشكلشون حل شده. پس كارهاي رو كه ميگم انجام بدين انشالله كه مشكلش حل ميشه.
1-، یکی از ابتدایی ترین مراحل برای حل این مشکل این است که در بایوس BIOS سیستم وارد شده (که حتما همه می دانند با زدن کلید DEL در هنگام روشن کردن کامپیوتر این صفحه باز می شود، سپس می بایست به قسمت power management setup رفته گزینه wake up on pme را غیر فعال کنند و اگر غیر فعال است ابتدا آن را فعال کرده و باsave تغییرات از بایوس خارج شده و دوباره همانند مراحل بالا آن را دومرتبه غیرفعال کنید که قاعدتا این مشکل باید حل شود
2- رو My Computer راست كليك كرده و Porperties را بزنيد و در بالا گزينه Remote را انتخاب و در صحفه جديد از بخش Remote Assistance تيك Allow Remote Assistance................... را برداريد و Ok را بزنيد. اين يك مرحله امكان داره بعضي از سيستم ها فقط با اين كار مشكلش حل بشه و امكان داره هم نشه. اگه نشد اين بخش دوم رو هم اجرا كنيد.
3- روي استارت كليك كنيد و وارد كنترل پنل سيستم خودتون بشيد. گزينه Administrative Tools رو انتخاب و كليك كنيد تا وارد اين بخش بشه. در اين قسمت روي Services دوبار كليك كنيد و ليستي از سرويس ها نشون داده ميشه. در اين قسمت سرويس هاي رو كه ميگم Disable يا Stop كنيد. Remote Procedure Call (RPC Remote Procedure Call (RPC) Locator اين 2 تا سرويس رو ببنديد

aliali58
22-09-2007, 12:03
جناب آقا يا خانم ahsanx با تشكر از اينكه علت اين موضوع رو گفتين ولي اگر راه حل رفع مشكل رو ميگفتين ممنون ميشديم چون سيستم من هم همين مشكل رو داره

A.Farokhzad
22-09-2007, 17:44
یک احتمال دیگه هم برای ریست شدن وجود داره.
بعضی از مادر برد ها مانند Iwiil در صورتی که باتری بک آپ آنها خالی شود زمان رو صفر کرده و خود به خود روشن میشوند.

san82
01-03-2010, 01:07
يكي از مشكلاتي كه بسياري از كاربرها دارند و هميشه ازش مي نالند اينه كه سيستم هاشون خود به خود يا با زنگ خوردن تلفن خونشون سيستم روشن ميشه . من يه چند تا را حل ميزارم كه تا حالا 90% سيستم ها مشكلشون حل شده. پس كارهاي رو كه ميگم انجام بدين انشالله كه مشكلش حل ميشه.
1-، یکی از ابتدایی ترین مراحل برای حل این مشکل این است که در بایوس BIOS سیستم وارد شده (که حتما همه می دانند با زدن کلید DEL در هنگام روشن کردن کامپیوتر این صفحه باز می شود، سپس می بایست به قسمت power management setup رفته گزینه wake up on pme را غیر فعال کنند و اگر غیر فعال است ابتدا آن را فعال کرده و باsave تغییرات از بایوس خارج شده و دوباره همانند مراحل بالا آن را دومرتبه غیرفعال کنید که قاعدتا این مشکل باید حل شود
2- رو My Computer راست كليك كرده و Porperties را بزنيد و در بالا گزينه Remote را انتخاب و در صحفه جديد از بخش Remote Assistance تيك Allow Remote Assistance................... را برداريد و Ok را بزنيد. اين يك مرحله امكان داره بعضي از سيستم ها فقط با اين كار مشكلش حل بشه و امكان داره هم نشه. اگه نشد اين بخش دوم رو هم اجرا كنيد.
3- روي استارت كليك كنيد و وارد كنترل پنل سيستم خودتون بشيد. گزينه Administrative Tools رو انتخاب و كليك كنيد تا وارد اين بخش بشه. در اين قسمت روي Services دوبار كليك كنيد و ليستي از سرويس ها نشون داده ميشه. در اين قسمت سرويس هاي رو كه ميگم Disable يا Stop كنيد. Remote Procedure Call (RPC Remote Procedure Call (RPC) Locator اين 2 تا سرويس رو ببنديد

تو سیستممRemote Procedure Call (RPC خاموش نمیشه!!:18:

Masоud
01-03-2010, 08:53
تو سیستممRemote Procedure Call (RPC خاموش نمیشه!!:18:
سلام

دوستان لطفا تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید.این تاپیک متعلق به 3 سال پیشه.

شما باید در Bios گزینه ی Modem Ring On یا wake up on pme رو خاموش کنید.

موفق باشید :40: